Keresés

Részletes keresés

Ati_66 Creative Commons License 27 órája 0 0 189825

Szerencsére az a gél amire rákaptam csak ennyi összetevőből áll és szerintem semmi ördögtől való nincs benne:

Glükóz, víz maltodextrin, gyümölcs 15%, tengerisó, nátrium benzoate, kalium sorbate.

Nagy intenzitásnál az a lényeg, hogy minimális emésztés igényű legyen a bevitt tápanyag és csak az amire igazán szükség van: szénhidrát lehetőleg ne csak gyorsan felszívódó változatban és sók.

Zsírra, rost anyagra semmi szükség. 

Ezt a gélt ettem 80% feletti intenzitáson és nekem bejött, nem ezen múlt hogy nem lett igazi a maratonom. 

Előzmény: rrroka (189824)
rrroka Creative Commons License 28 órája 0 0 189824

Igenigen számolgatok épp...
A vitatigris mellet az szól, h térfogatához képest nulla sátántól származó kimondhatatlan nevű adalékanyag van benne, míg a zselékben két sor... :D Pont ilyeneket bevinni amikor a szervezet épp stresszben van szerintem nem annyira jó irány.
"Összetevők: víz, glükóz, fruktóz, maltodextrin, MCT olaj, taurin, L-karnitin tartarát, emulgeálószer (nátrium-karboxi-metil-cellulóz), magnézium-glükonát, magnézium-citrát, só, kálium-klorid, citromsav, tartósítószer (szorbinsav), piridoxin-hidroklorid, aroma, színezék (Beta-karotin és béta-apo-8'-Karotinal)"

A chia maggal dúsított saját smoothie-m mári sokkal rokonszenvesebbnek tűnik. :)

Előzmény: Csempa (189823)
Csempa Creative Commons License 28 órája 0 0 189823

(És szándékosan nem maratonra utalva írtam mindezt, bár begyakorolni nyilván érdemesebb maraton alatti távokon. A Vitatigrissel meg éppen az a bajom, hogy bár imádom, de a térfogatához képest nagyon kevés kalória van benne, és már a kupakja is túl nagy.)

Előzmény: rrroka (189821)
Csempa Creative Commons License 28 órája 0 0 189822

Ez kb 60g szénhidrát óránként, és emlékeim szerint ennyit szoktak ajánlani. Én néha 300kc-t ás betolók, ha ízlik a nálam lévő cucc :) Persze nem minden órában 300-at. Kissé túlhígított iso-t viszek magammal, ami mellé még lehet enni is valamit.

De számold ki:

- Mennyi kalóriát égetsz el egy óra alatt egy hosszabb (ultra) versenyen?

- Mennyi lehet ebből a zsír, és mennyi a szénhidrát? (50-50%?)

Ez alapján megsaccolható, hogy mennyit érdemes visszapótolni az optimális teljesítményhez, ha bírja az ember gyomra...

Előzmény: rrroka (189821)
rrroka Creative Commons License 28 órája 0 0 189821

nekem ez nagyon soknak tűnik, óránként 250kcal az NYOLC vitatigris, PowerGel-ből is két és fél, biotech 60 grammos energy gel-ből majdnem három. Tényleg kell ennyit enni, te már próbáltad ezt a bevitel mennyiséget, nincs vele gond?

jut eszembe a biotech magnézium shottal csak óvatosan, másnál is okozott gyomorproblémát, ahogy hallom. Chevy Van tényleg bekakilt tőle a kocsijába...? :DDD

Előzmény: Csempa (189818)
Spenót Creative Commons License 28 órája 0 0 189820

Jó lenne tudni... elvileg baromi sok tartalékom van zsírban, de ettől még lehet kevés a szénhidrát. A tókerülésnél kipróbálom, hogy nem 10, hanem mondjuk 5-7km-enként betolok egy gélt. Ennek már érezhető hatása kell, hogy legyen. Legalább a pénztárcámra. :) 

Lábad hogy van?

Előzmény: Tompus999 (189816)
Spenót Creative Commons License 29 órája 0 0 189819

Mondjuk, a VO2max-om növelésében nagy lehetőségek vannak... majd adok ennek a légzés dolognak még egy esélyt...

Előzmény: Csempa (189815)
Csempa Creative Commons License 1 napja 0 0 189818

Szerintem is. Az első fél órát leszámítva egy 2 óra fölötti futáson érdemes az óránkénti 250kc bevitelt begyakorolni a megfelelő mennyiségű folyadékkal. Ennél csak akkor kevesebbet, ha a futó gyomrának ez általában túl soknak bizonyul, de akkor is inkább más energiaforrásokkal próbálkoznék először, és csak végső esetben a kalória bevitel csökkentéssel. 

Tompus999 Creative Commons License 1 napja 0 0 189817

zselé vitatigris. Csak mert a vitatigris sokkal kevesebb szénhidrátot is tartalmaz.

Tompus999 Creative Commons License 1 napja 0 0 189816

Tényleg nem beleugatva, meg önmagdat jobban ismered, de 32 kilométerre két gél és egy zselé nem kevés? Én a múltkor a tó körül megettem 4 vagy 5 gélt és megittam fél liter isót. És az 29 kilométer volt.

Előzmény: Spenót (189814)
Csempa Creative Commons License 1 napja 0 0 189815

Engem is zavart az elején és kellet pár hét, mire hozzászoktam, de sikerült. Még most is erőltetnem kell az első percekben és néha menet közben is, de már az idő túlnyomó részében megy magától.

Ha az effektív VO2max-odat növelni akarod, akkor ez annak az egyik fontos eleme: hatékonyabb légzés, amivel elősegíted nagyobb mértékű oxigén felvételt. Enélkül már az első lépésnél, a légzésnél létrehoztad a szűk keresztmetszetet saját magad számára, szvsz.

Előzmény: Spenót (189814)
Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 189814

Eredetileg ezeket az edzéseket is az órán beállított tempóval igyekszem futni, de most nem így tettem, mivel tudtam, hogy a hullámzó terep miatt nem fog menni. Az elején simán érzésre futottam és úgy 6 km után volt az első olyan rész síkon, ahol a kényelmesnél gyorsabban toltam kicsit. Az eleje gyorsabb lett, de lejtőn indultam. Alacsony volt a pulzusom. 

El kell fogadni, hogy ennyire ergya vagyok. A frissítésen viszont még lehet csiszolni.

A légzésemre sajnos nem tudok figyelni hosszan, mert akkor marhára nem élvezem a futást. Sajnos nekem rossz szokásom, hogy aprókat lélegzem és túlságosan messze van a természetestől, ha odafigyelek.

Egyébként az úszásnál is idegesített ez korábban, de ott amikor hosszan úszom, akkor hármakra veszem a levegőt és azt már megszoktam. Ha futásnál is lenne valami ilyen kényszerítő eszköz, akkor azt talán használnám, de az odafigyelés baromi fárasztó tud lenni és ezért nem csinálom.

Előzmény: Csempa (189813)
Csempa Creative Commons License 1 napja 0 0 189813

Nem vagy még bemelegedve az első km-eken, és igyekeztél tartani a tempót (már ahogy a Strava alapján meg tudom ítélni).

Korábban linkeltem egy grafikont az elsietett bemelegítés hatásáról: ennek következtében túl nagy hangsúlyt kapnak az anaerob folyamatok az elején, amit később, menet közben kell kipihenni.

Nekem bevált ezt kompenzálandó az, hogy már az elején, az első lépéstől elkezdem az erőteljesebb légzést.

Ez annyit jelent, hogy régebben szabadlégzéssel futottam a bemelegítést, vagyis minden ritmus nélkül, kényelmesen. Januárban viszont elkezdtem minden futás elejétől tudatosan a 3:3-as légzést használni. Ez nagyon sokat segített, így a szigetre kiérve, azaz 1.5 km bemelegítés után 15 másodperccel gyorsabb tempóban tudom kezdeni az első körömet, és még jobban is esik már az első kör is. 

Ennek kapcsán hoztam még egy szabályt: ha csak eszembe jut, hogy talán emelni kéne a légzésszámot (vagyis pl 3:3-mal futva ez eszembe jut), akkor emelni is kell (vagyis áttérek 2:2-re), nem várom meg, amíg biztos leszek benne, mert az megint csak anaerob folyamatok beindulását jelent(het)i.

Előzmény: Spenót (189809)
Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 189812

Futóbolond tókerülés

2. évfolyam II. szám. 2018. február 24.

(Rajt/cél/parkoló: 47.230122, 18.663122)

Továbbra is nyitott kérdések:

• Ki jön?
  • Hánykor rajtolunk?
  • Jó a 6:30-as átlagtempó? (én ennél gyorsabbat még nem tudok ezen a távon, viszont 32 kellene)
9:3 Creative Commons License 1 napja 0 0 189811

vaskos ujjakkal nem érdemes telefonról írni

9:3 Creative Commons License 1 napja 0 0 189810

ki kellett ugranunk hétvégére a hegyem közé, gondoltam, ez a legjobb bely a betegség utáni újramezdésre. Bepamoltam minden ruhát, futóövet, kesztyût, kulacsot, pulzusmérõt, puba kulacsot, stb.

A cipõm maradt csak otthon. Mehetek este a Mszigetre, jaj nekem.

Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 189809

Néztem a Straván. A 3. km egy 120m-es emelkedés volt. Az ilyen az elején nekem nem szokott jól jönni, ha nem sétálom le, mert utána már nehéz a sík is. Az a 120m nem túnik soknak, de kb. 40 emelet...

Előzmény: Mr Long (189808)
Mr Long Creative Commons License 1 napja -11 0 189808

Kicsit tudomanyoskodtok. Buszke vagyok rad, en is megneztem ma egy dombot, de kicsit gyengek voltak a combjaim a tegnap esti fartlekektol. Alig volt pulzusom, de nem birtam tolni neki sikon sem...

Előzmény: Spenót (189807)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 189807

Ilyen bonyolult számításokat ma nincs türelmem elvégezni. :)

Amúgy lehet, hogy kevés volt, mert több, mint 2kg-mal lettem kevesebb, de most hideg a csőben a víz és amíg melegszik, az orromon nem kapok rendesen levegőt (orrsövény ferdülés). Utána meg, ha lenyeltem meg lihegek és nincs kedvem újra inni.

Előzmény: Csempa (189805)
Ati_66 Creative Commons License 2 napja 0 0 189806

Volt már rajtad pulzusmérő ilyen túrán? Ha nem, akkor kezdd el ott is használni.

A Polar terv a hétvégi hosszúra 50-60% közötti intenzitást ír elő (2-es zóna).

Ha végig 50% alatt vagy a túrán, csak akkor van gond, minden egyéb esetben túlteljesíted az edzéstervet a túrákkal.

Előzmény: Bumbanas (189799)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 189805

Még épp elegendőnek tűnik, de persze ez függ a futó adottságitól is (nekem pl csak az orromon keresztül elfolyik fél liter víz ennyi idő alatt :). 

Úgy is lehet mérni (olvastam ezt valahol), hogy induláskor súlymérés, érkezéskor (pisi után) súlymérés, a kettő különbségéből még levonod a testsúlyod 1%-át, és ami marad, annyit kellett volna még meginnod (kb, mert ilyen távon fél liter hiány még belefér pluszban, szvsz).

Előzmény: Spenót (189804)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 189804

Nem. Max. 1.2. Kevés?

Előzmény: Csempa (189803)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 189803

OK, de mégis mennyi folyadékot ittál? Volt 2 liter?

Előzmény: Spenót (189802)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 189802

2 gél meg egy vitatigris és sok víz. Nem ezzel volt baj. Ennyit tudok. :) 

Egyébként most először állítottam be az órát, hogy itasson 10 percenként. Bejött.

Előzmény: Csempa (189801)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 189801

Mennyit ittál, mennyit ettél közben?

Előzmény: Spenót (189800)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 189800

Jobb volt nekem, hogy nem tudtam, hogy van egyáltalán rotátor köpeny. 

Mivel gyógyítanak egy ilyen szakadt köpenyt?

Az nem számít le a gyógyulási időből, hogy már fáj egy ideje?

Jobbulást!

Én ma kissé lenulláztam magam.

32km volt a tervben 6:34-es tempóval (nem röhög!). Már untam kissé ezt a Margitszigetre futást és amúgy is kell a domb, mert a maratonon is lesz.

Kerepes-Kistarcsa-Csömör-BPXVI. ker-Napkás tó-Nagytarcsa-Kistarcsa-Csömöri temető-Kistarcsa-Kerepes útvonal pont 32-re jött ki. Igyekeztem tartani a céltempót és sikerült is, de az utolsó emelkedő a legvégén már rohadtul nem esett jól.

Long, büszke lehetsz rám! Volt némi szint (216m) is és sokat futottam autók között. :) 

Előzmény: 9:3 (189791)
Bumbanas Creative Commons License 2 napja 0 0 189799

Köszi. :)

Ha ez opció lenne nem is problémáznék, de a túrákon legtöbbször nem egyedül megyek és így kizárt a gyalogló tempónál gyorsabb haladás. Az ember csak nem hagyja már ott az erdőben a gyerekét! :)

Előzmény: rrroka (189797)
O/O Creative Commons License 2 napja 0 0 189798

EMU rendez 6 napos versenyeket Balatonfüreden. Tavaly voltam szurkolni PULA Tominak MegBozó Palinak. Tomi tartotta a magyar korosztályos csúcsot, Pali meg a korosztályos világcsúcsot. Egyszer kipróbálom én is 😀

Előzmény: Mr Long (189790)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 189797

Fuss annyit a túrán, amennyi a vasárnapi lenne. :)

Előzmény: Bumbanas (189795)
Meltdown Creative Commons License 2 napja 0 0 189796

Lényegtelen, de bár magamat tudnám így diagnosztizálni élőben, mint téged látatlanban, ha emlékszel ketodexet írtam fel neked, kipróbáltad már? Ha szerencséd van 2-3 az a 9-10. 

Előzmény: 9:3 (189791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!