Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sogormail 5 napja Creative Commons License 167948

Nem tudom milyen a Merrel terepfutociponek, de az egyik kedvenc markam:) En melora hasznaltam, terepen kozlekedes, "tornyokba" maszkalas, turak (sikloernyo hatizsakkal:) ), no meg utcara. De meg az en csampas labaimra is tudnak kozel "szetverhetetlen" cipot gyartani.

Kivancsi leszek majd a hosszutavu futocipos tapasztalataidra:)

Előzmény: Spenót (167946)
sogormail 5 napja Creative Commons License 167947

Raereszted a gugli translatet az oldalra es kicsit erdekesen torve, de egy rendeleshez pont elegsegesen leforditja neked. Ha meg e-trusted weboldalrol es paypallal rendelsz, tul nagy buko azert nem nagyon lehet.

Előzmény: barefootman (167940)
Spenót 5 napja Creative Commons License 167946

Kipróbálódásra került a Merrell a libegő alatt. Mivel nem tudom másik terepcipőhöz hasonlítani, csak azt tudom mondani, hogy bejött. 14km volt 500m szinttel. Volt benne szikla meg sár is. Teljesen jó érzés volt végig. Egyet taknyoltam is, de a libegő alatt ez nem csoda, mert baromi meredek. Tényleg rendesen érezni lehet az élesebb köveket, de azt nem mondanám, hogy fáj.

Szombaton ebben megyek a váltóra.

barefootman 5 napja Creative Commons License 167945

Végül Athosz széles lába kinyomta oldalt a Bondi oldalát? Gondolom, persze nem..

Előzmény: procaliber. (167943)
Spenót 5 napja Creative Commons License 167944

Szerintem az AllOut Fuse-om is átmenet. Hátul 12, elöl 6mm a csillapítás benne. Délután elmegyek a hegyikecskék közé kipróbálni...

Előzmény: procaliber. (167943)
procaliber. 5 napja Creative Commons License 167943

Minimál és a Hoka között van egy kis átmenet :) Elsőre lehet egy Salomon XT Wings vagy Fellraiser jobb lett volna a csillapítás és a sérülésveszély miatt.

Idő előtt tönkremegy a Hoka ez túl általános megfogalmazás, aki át tud állni a középtalpas érkezésre annál azért többet bír, mint egy normál terepes cipő. Itt Athos véleménye pár cipőről:

http://szisztemmiszter.blogspot.hu/

Előzmény: Spenót (167938)
mtb 6 napja Creative Commons License 167942

Sajnos csak angol oldalakról szoktam vásárolni...

Előzmény: barefootman (167940)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167941

Én nem merek külföldi webshopban vásárolni, mert ugyanazon márka különböző modelljeinél is más méret kellett eddig nekem... 

Előzmény: mtb (167939)
barefootman 6 napja Creative Commons License 167940

Melyik, nemangol oldalt tudnád ajánlani, ha szabad kérdeznem -pl. Hokarendelésre? Kösz

Előzmény: mtb (167939)
mtb 6 napja Creative Commons License 167939

Élettartam szempontjából sajnos nálam nem bírták valami sokáig a Hokák, de vannak, akiknél átlagon felül teljesít ezen a téren. De mivel csak a hosszabb hegyi futásokon használom őket és a napi edzéseimhez "hagyományos" cipőket hordok, ezt elfogadom, mivel így jóformán mindíg extra igénybevételt kapnak. Az áruk tényleg magas, de én rendszeresen figyelem a külföldi webshopokat is, a hazai forgalmazó mellett, ki lehet fogni jó akciókat is. Egyébként egyik terepes Hoka talpmintázatát sem tartom olyan jónak, mint a Roclite 285- ét. Sárban, vizes köveken sokkal jobban viselkedik náluk. 

Előzmény: Spenót (167938)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167938

Húú, azt hittem, hogy én írtam szerinted ilyen hülyeséget, hogy a Hoka nem való futásra.

Nekem annyi a bajom vele, hogy nagyon drágának tartom. Sok olyat olvastam, hogy idő előtt tönkrement. Meg is bolondulnék, ha így járnék. "Szerencsére" nekem most nem kell azon gondolkoznom, hogy Hokában fussak-e. :-) 

Holnap kipróbálom, hogy milyen a szikla új, lapostalpú barátomban.

Remélem egyszer eljutok valami olyan szintre, hogy megérdemeljek egy Hokát :-), de őszintén szólva, most az tetszene a legjobban, ha a lapostalpúval mindent le tudnék futni, amit csak szeretnék.

Előzmény: mtb (167937)
mtb 6 napja Creative Commons License 167937

Én a végletek embere vagyok, van itthon Hoka és Inov8 is, aszfaltra és terepre egyaránt. Az aszfaltos Inov-ot (Road-X 255) félmaratonokra használom, ezen a távon semmi bajom vele, könnyű, gyors. A terepes Inov-ban (Roclite 285) már futottam hegyi maratont, na azt már részemről kicsit soknak találtam benne. Kb. úgy 30 km-ig nekem bejön, de efölött már nem tudok úgy odafigyelni a lépéseimre, és a lejtők, különösen a technikás, sziklás lefelék már kellemetlenebbek benne. Innentől számomra egyértelmű a Hoka fölénye, főleg, hogy én alföldi futó lévén, a hegyekben főleg a sík és a lejtős részeken tudok viszonylag gyors lenni, és a Hoka-val biztonságosabban tudok lefelé menni a durvább lejtőkön is. A hosszabb, 80-100 km-es versenyek második felében már minden lejtő jobban "fáj", és a Hoka extra csillapítása itt jön jól igazán. Őszinte csodálattal tekintek viszont azokra, akik ilyen hosszú távokat is minimál cipőben teljesítenek, viszont az olyan kijelentésekkel, hogy a Hoka teljesen alkalmatlan a futásra, nem tudok mit kezdeni (az ellenzőitől hallottam).

Előzmény: Spenót (167936)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167936

Azért a bringázás kissé más dolog... Csak annyit akartam mondani, hogy a hegyre elsősorban nem csillapítás alapján választok cipőt, hanem egyéb szempontok talán fontosabbak. A csillapításnak az erdei talajon kevésbé van fontos szerepe, mint aszfalton. 

Minél jobban belejövök a chi futásba, annál kevésbé fontos aszfalton is a csillapítás. Számomra is hihetetlen, hogy folyamatosan javul a térdem és a Merrellben futás után sem jelez. (eddig) Persze, figyelem folyamatosan...

Előzmény: procaliber. (167933)
Bozótkutya 6 napja Creative Commons License 167935

Nem kell, hogy egyformán hasson ránk :) Én nem tudtam szabadulni az újságíró amerikaiságától...olyan tévéshopos :P

Előzmény: rrroka (167934)
rrroka 6 napja Creative Commons License 167934

Jó, mese, az igaz, de szép kerek, bár kicsit szomorúa  vége, ha újabb kiadása van az embernek. :/
A könyv egyik legjobb tulajdonsága, hogy nem akart tőle utlratrailt futni az ember, viszont elkezd érdeklődni a megfelelő futótechinka iránt.

Előzmény: Bozótkutya (167900)
procaliber. 6 napja Creative Commons License 167933

A terepen a csillapítás nem annyira érdekes- ha ez így lenne a kerékpáripar se mozdult volna el ennyire a full telós montik felé. De ha sokat futsz terepen majd rájössz jól jön a csillapítás mikor már fáradt a lábad.

Előzmény: Spenót (167914)
sogormail 6 napja Creative Commons License 167932

Majd meglatod, hogy le akarod e futni, edzettsegtol is fugg ill. attol, hogy birja a szervezeted a veradast, ha meg nem volt.

4,5dl vert vesznel le, az nem termelodik ujra teljesen 1 napon belul. Aznap tutti piheno, masnap erzes szerint,. Orvosok nem ajanlanak megerolteto mozgast 2-3 napig atlag embernek, aznapra pedig piheno az ajanlott.  

En regebben rendszeresen adtam vert, de mondjuk nem futottam akkor meg. Squash, edzoterem, bico. Ezek mentek, de veradas utan en kb. 3 napig nem sportoltam. Nem esett volna jol ill. a szuras helye is lehet fajdalmas. (veradast vastagabb tuvel csinaljak mint a normal vervetelt) BAr ez a futast annyira nem befolyasolja, egy edzotermi sullynyomkodast mar igen.

Előzmény: andz (167922)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167931

Ez ám a felkészültség :-) 

Én a spinning bringámtól 1m-re dolgozom, de gondolkodom az eladásán, mert kihasználatlan...

Előzmény: batman07 (167930)
batman07 6 napja Creative Commons License 167930

Bevan már tárazva a Szökésben c. könyv és a Armstrong: Egy legenda bukása c. is. De most a futás a fő elfoglaltság.

Szegény bicajom is itt van a szobában görgőn vagy 2 hónapja, de még csak egyszer használtam, akkor sem sokat. 

Előzmény: Spenót (167921)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167929

Igyál sok-sok vizet véradás előtt és utána is! Ne csak egyszerre, hanem többször kevesebbet.

pom-pom57 okt. 24. Creative Commons License 167928

"Hát én is csak úgy vissza fejlődöm, nem előre."

Vigasztaljon,az a tudat,hogy legalább  előre nézünk a szemünkkel.Látom te is inkább fejben futsz.Persze csak óvatosan ,nehogy megfájduljon a fejed.  Bár tegnap nem volt kedvem ahhoz sem  kedvem mert esett az eső.

Előzmény: amatőr (167919)
Bozótkutya okt. 23. Creative Commons License 167927

Ha még sosem adtál vért azért érhet meglepetés. Nem mindenki egyformán érzékeny, de napok kellenek, hogy visszaálljon a szervezet a normálra.

Előzmény: andz (167926)
andz okt. 23. Creative Commons License 167926

Köszi.

A véradás lesz első (egy rokonomat műtik, s kell a "kvóta" neki), a félmaraton már sokadik :) Egyéni csúcs most úgysem férne bele, majd akkor inkább tényleg élvezem a tájat. Szép hely, az út két oldalán nádas, horgásztavak stb. :) oda-vissza.

Előzmény: barefootman (167925)
barefootman okt. 23. Creative Commons License 167925

Akkor menj el nyugodtan vértadni! A versenyen meg -mivel elsö, - amugy se kell brilliroznod. Csak jó élményeket tudok kivánni hozzá, föleg ha szép helyen megy.

Előzmény: andz (167924)
andz okt. 23. Creative Commons License 167924

Kb. 80 (és 180 magas)

Előzmény: barefootman (167923)
barefootman okt. 23. Creative Commons License 167923

Hány kiló vagy?

andz okt. 23. Creative Commons License 167922

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem van, hogy vérvétel másnapján mennyire ajánlatos hosszút futni? Akarom mondani: véradás...

Pénteken megyek először vért adni (jaj nekem), és elvileg szombaton félmaratoni versenyem lenne Várpalotán. Valószínűsíthető valami nagyobb teljesítmény-csökkenés, vagy hasonló dolog?

Valakinek van e téren tapasztalata? Köszi

Spenót okt. 23. Creative Commons License 167921

Ketesztedzésként olvas valami úszósat vagy biciklizőset is néha! :-) 

Előzmény: batman07 (167918)
Spenót okt. 23. Creative Commons License 167920

Minden relatív. A keménytalpú Saucony cipőm sokkal jobban csúszik vizes kövön. A Vomero nem annyira. Tényleg érezni a köveket az AllOutban, de nem szúrnak.

Előzmény: Bozótkutya (167917)
amatőr okt. 23. Creative Commons License 167919

Látja, Sajó, hogy a futás nem az érett és megfontolt férfiaknak való sport?

Hát én is csak úgy vissza fejlődöm, nem előre.

Hetente 4 km a maraton óta, 7 és feles, 8 és feles tempóban.

Előzmény: pom-pom57 (167916)