Keresés

Részletes keresés

kisfaludy1 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 53523

Szerintem nézd végig B Joci Akvarisztika kezdőknek videóit.

https://www.youtube.com/watch?v=S2zN_N4GXyc&list=PLIh6yiQU60DiZUkLTkO5IWSgXDIxVYJWg

Ő növényes akva vonalon mozog, de ha megfogadod a tanácsait a halas akvárium

is szépen fog működni. Kezdetnek érdemes az élővilágot is úgy összeválogatni,

hogy ne legyen túl igényes így nagyobb hibázási határok között mozogsz. Nem borul meg olyan könnyen az

akvárium egyensúlya és nem veszi el a kedved az egésztől. (pl olyan növények amik nem igényelnek táptalajt,

könnyen tarthatók, olyan halak amik szintén szélsőségesebb vízparaméterek között tarthatók.)

A boltokkal is érdemes vigyázni, nem mindegyik eladó ért hozzá és megvetetnek az emberrel 

fölösleges haszontalan dolgokat is. A gépészeten viszont nem érdemes spórolni, főleg a szűrésen

így később nem lesz szenvedés.

Ez meg egy nagyon jó kis Facebook közösség, itt bátran kérdezhetsz, segítenek.

https://www.facebook.com/groups/LowTechAkvakertesz/

Azt javaslom járd körbe a témát alaposan mielőtt beleugrasz és tele vásárolod magad

használhatatlan dolgokkal. Gondolok itt pl a szűrőrendszerekre, van ami nagyon jó és

olyan is van használhatatlan, vagy nagyon gyenge hatásfokkal dolgozik.

Előzmény: Macsó11 (53521)
kisfaludy1 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 53522

A nikecellből és a csemperagasztóból nem oldódik ki a halakra káros anyag.

A festékekkel már vigyázni kell, én ezt a művészellátóban kapható akrilfestékkel festettem.

Nincs vele gond, Aug. eleje óta megy az akvárium.

Nekem is van bal hátul egy szűrőkamra ahol a belső szűrő, külső szűrő beszívócsöve és a vízmelegítő van.

A belsőszűrő kivezetőcsöve átfúrja a háteret és a kiúszótérbe tolja a vizet.  Az esőztető a jobb felső sarokban van, jó az áramlás is, nem kell mulmot takarítani egyáltalán.

A bal alsó sarokban van egy barlang hátul egy kivehető ráccsal ahol megy a beszívás a szűrőkamrába. Ha minimális mulm van is az ide bevándorol és a nagyját lerakja alul amit kb 3 hónap után most szívtam le először. Ott bent nincs aljzat csak az üveg.

Ha születik kishal és szerencsés azt is beviszi az áramlat és a szűrőkamrába felúszik, így a tetején ki tudom 

halászni, majd megy az akva alatt lévő kis nano óvodába. :-) A felnőtt halak nem tudnak a rácson átjutni.

Előzmény: unartis: (53520)
Macsó11 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 53521

Sziasztok! Kezdő akvárium tartó leszek napokon belül. Ötletem sincs hogyan kezdjek neki. Tudtok írni nekem oldalakat, könyveket amiket át tudok nézni, hogy ne csak hűbelebalázs módjára kezdjek neki? Illetve olyan megbízható akvarisztikai boltot keresek budapesten ahol érdemes beszerezni a halakat.

Illetve kérdésem, hogy több fajta Molly halat lehet e együtt tartani és közéjük lehet e rakni algaevőt?

Van e valami oldal ahol levan az írva, hogy milyen halakat lehet és nem lehet együtt tartani.

Köszönöm a válaszokat, nagyon nagyon várom már, hogy legyen egy csodás akváriumom, a nappalim legszebb pontja lesz, ahol tuti órákig fogom őket bámulni :)

unartis: Creative Commons License 2017.10.28 0 0 53520

Amit nem írtam, egy hátteret szeretnék házilag készíteni, néztem a világhálón, hogy vannak módszerek, pl. az előre formált nikecellt/hungarocellt csemperagasztóval bevonják, amit bele is ragasztanak,ezzel jól el lehet takarni a belső szűrőt, vízmelegítőt is

Kérdésem az lenne, hogy mennyire oldódhat ebből olyan anyag ki, ami megváltoztatja a víz kémhatását, minőségét?

Előzmény: unartis: (53519)
unartis: Creative Commons License 2017.10.28 0 0 53519

A tervem egy dél-kelet ázsiai biotóp 'mocsár' lenne, jó sok növénnyel beültetve, a növények amúgy szépen fejlődnek, van az akváriumban Vallisneria spiralis, Cryptocoryne fajok( Cryptocoryne affinis, Cryptocoryne aponogetifolia, C. wendtii, és több beazonosítatlan faj), Eleocharis faj(a fonalas vagy a törpe csetkáka).

Halakból 2 törpegurámi(1 db két hete elpusztult), 1 db neon kalászhal , szeretnék még leopárd csíkot fenéklakó halnak.

unartis: Creative Commons License 2017.10.28 0 0 53518

Szia!

Szép darab!

Milyen ágak vannak a vízbe süllyesztve?

Előzmény: spenot222 (53509)
unartis: Creative Commons License 2017.10.28 0 0 53517

Már néhány éve újra üzemel a 117 L-es akváriumom(kb 8 éve lett leeresztve helyhiány miatt, akkor született a fiunk,  előtte 1986-tól üzemben volt végig). Azóta sokat változott a világ, az akvarisztika is ezzel együtt.

Még a nyár végén vettünk a b.csabai Csaba centerben található kisállat kereskedésben  törpe gurámikat(Trichogaster lalius), korábban nem tartottam ilyen halakat, 3 példány került az akváriumba, elég borsosan mérték őket(1200HUF/DB áron), ami bosszantó, hogy akkor a boltos, alkalmazott srác nem tudta megmondani hogy nőstény is van-e köztük, amikor haza jöttem, akkor utána néztem a Horn-Zsilinszky féle akvarisztika könyvben(lehet, hogy elavult, de legalább az említett faj leírása benne volt, így tudtam meg, hogy 3 fiú törpe gurámink lett), A boltban akkor kizárólag hím halak voltak. A múlt hétvégén ismét arra jártunk, így bementünk a gyerkőccel, gondoltam, veszünk nőstényeket a hímek mellé, hogy érezzék jól ,magukat. Ugyanis kettő hal 2 habfészket készített. Most a kisállat kereskedést üzemeltető volt ott, ő elmondta, hogy csak kizárólag hímeket árulnak, mert idézem, "Ázsiából csak azokat hozzák be, a nőstényeket ott kidobják, megsemmisítik." Na ez a dolog igencsak szíven ütött, mert akkor ez azt jelenti, hogy kereskedelemben nőstény törpe gurámikat nem lehet venne?

Ez a biztos monopol helyzet, ha már így működnek a dolgok, így biztos rákényszerül az ember, hogy időnként beszerezzen egy-egy törpe gurámit, ha kopna az állomány, hiszen esély sincs a saját szaporulatra, gondolom a nőstény árát is rászámolják amit nem adtak el, mert pl.a gyöngy gurámik csak 600 HUF/db áron voltak eladók.

unartis: Creative Commons License 2017.10.28 0 0 53516

Ez úgy néz ki mint egy vörös szúnyog lárva, vagy azzal rokon faj lárvája.

Előzmény: lumpyyy (53223)
vakrepulo2 Creative Commons License 2017.10.17 0 0 53515

harmadik típusú dolgok az akváriumomban

előzetesen tudni kell, hogy az akváriumomban mindig sok növény van, jól nőnek és mikor kb félévente ritkítom őket, előtte már elég bozótos a tank

azt még tavaly lenyeltem, hogy az utolsó xifo-m kimulása után 3-4 hónappal egyszer csak megjelent a semmiből egy pici xifó, mert mivel hogy pici volt, gondoltam jól tudott bújkálni a növények közt, amire szüksége is volt, hogy ne egyék meg a nagy halak

de amit tegnap tapasztaltam, az mindenek a teteje

már nyár elején feltünt, hogy nem látom az ancim, de nem zavart annyira

nyári két hetes szabiról mikor visszajöttem és jól átnéztem az akksit, hogy mi változott, konstatáltam, hogy akkor az anci valamikor véglegesen elment

múlt héten bozótot írtottam, kitisztítottam a sok növénytől az akksit

mivel kevesebb a növény vettem 1-2 tricolor xifot (fekete alapon piros csíkok és zöldes csillámok, elég jól néznek ki) és ha már boltban voltam egy pici ancit is pótlásként

tegnap a lányommal nézegetjük az új halakat és a lányom (aki alacsonyabb és alulról nézi az akksit) felhívja a figyelmem, hogy furccsa feketeség van az egyik levél alatt

megnézem, és mit látok? a régi ancim a maga kb 8 cm-es hosszával

hihetetlen de fél évig tudott bújkálni egy 110literes akksiban egy 8 cm-es hal!

Sztel78 Creative Commons License 2017.10.16 0 0 53514

Sziasztok!

Nagyon régen volt akváriumom most újra berendeztünk egy 100 l-est. Sajnos a torakatum nagyon furán kezdett viselkedni, csak úszik az üveg mellett mint egy őrült, alig áll meg,alig eszik. A másik torakatum meg teljesen normálisan viselkedik. Hiába néztem könyveket, meg weboldalakat sehol sem találtam választ erre a viselkedésre. A kérdés az, hogy menthető-e a hal, vagy nem? Mi lehet a baja? Válaszokat előre is köszönöm.

boxer-gs Creative Commons License 2017.09.30 0 0 53513

Ajjaj, tartottam tőle. Köszi a választ.

Előzmény: fishfan33 (53512)
fishfan33 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 53512

nagy

Előzmény: boxer-gs (53511)
boxer-gs Creative Commons License 2017.09.27 0 0 53511

Hölgyek, urak!

Mi az esélye annak, hogy egy kamaszodó, 15cm körüli Gibbiceps megrágja az akvárium hátterét, ami valami festett Hungarocell-szerű anyagból van?

TiGa2 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 53510

Sziasztok!

Eladók újszerű állapotban a következő akvarisztikai szakkönyveim:

Lukács László - Sinkó Gábor: A Tanganyika- és a Malawi-tó sügérvilága (II. kiadás) 4000Ft
Ad Konings: Tanganyika Cichlids in their natural habitat (I. kiadás) 10.000Ft

Átvétel személyesen adott helyen előre egyeztetett időben a XVII./IX. kerületben, vagy postázás előre utalással (+1000Ft).

Üdv:
TiGa
+36-20-411-7044

spenot222 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 53509

250l-es hátterezett akvárium eladó.65000 ft.email:xhelgax2@freemail.hu

vakrepulo2 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 53508

túlburjánzott a mohám és a anubiasom az akksiban

aki személyesen eljön érte az kap 1-1 marokkal belőle

15ker vagy 9 ker

András82 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 53507

Sziasztok!

Eladó cuccok:

GroTech Coolbreeze 200
Akvárium hűtő ventilátor, tápjával.
7500 Ft

Plusz 1500 Ft-ért adok hozzá egy DIY vezérlő ellektronikát, amivel lehet a fordulatszámot szabályozni.

https://goo.gl/photos/EVHYLeBwJSYHRDAB8

Eladó házi készítésű világítás. Nem vízálló!
6000K, 1m 2835 LED szalagból, 120 LED/m, 20W, 2400 Lumen

https://goo.gl/photos/RAqM4jepZkyZEhqE8

Anyagár alatt, legyen: 5500 Ft
42W táppal együtt: 7000 Ft
Házi készítésű PWM dimmerrel: 8500Ft

Eladó Eheim liberty 200 akasztós szűrő. Csendes!
A képen látható kiegészítőkkel, még garis.

https://goo.gl/photos/bu3tnVnZgD7ADsYw6

Ára legyen 5000 Ft.
Posta ér.

Eladó Diversa 50 LED szett eladó a képen látható plusz kiegészítőkkel.
Debrecen, csak személyes átvétel:

https://goo.gl/photos/Ptv7BMZ8GcptbTrQA

Ára: 11E Ft

Eladó növénytáp, haltáp, és vegyszerek, csak egyben:
https://goo.gl/photos/tAx12gteGzv7vN3y7

Legyen: 3000 Ft
Debrecen, személyes átvétel preferált.

Érdeklődni: jcfguitarworks kukac gmail pont com

vakrepulo2 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 53506

a halak életkorát mennyivel kell szorzoni, hogy ember kort kapjunk?

nekem van/volt egy pár halam, az egyik még él, jelenleg 11 éves, a párja 1,5 éve döglött meg, talán öröm a ürömben, hogy a macskánknak adtuk vacsorára, aki hálásan dorombolt

Előzmény: Ormió (53505)
Ormió Creative Commons License 2017.08.09 0 0 53505

Halak is vannak az aksiban.

Érdekesség kedvéért: a héten hunyt el az utolsó császár lazacom, 7 évet élt!

Előzmény: Ormió (53502)
harnas1207 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 53504

Sziasztok!

Elnézést az ilyen jellegű hozzászólásért!

Helyhiány miatt szeretném eladni ezt a használt terráriumot. Törpesüni élt benne.

Méretei 90*50*30 cm, 0,5 cm vastag fala van.

Irányár: 8000 ft

Budapesten lehet átvenni, de szállítani nem tudom.

hul Creative Commons License 2017.08.05 0 0 53503

Indul a horror. Remelem mas allatot nem tartassz:)

Előzmény: Ormió (53502)
Ormió Creative Commons License 2017.08.04 0 0 53502

3 hete nem láttam az akváriumomat. Legnagyobb meglepetésemre a csigaevő csigáim elszaporodtak, és megették az összes csigámat! Most mi lesz, egymásnak esnek?

Bálna_Canucks Creative Commons License 2017.08.03 0 0 53501

Sziasztok,

vettem (használtan) egy Eheim 2228-as szűrőt, és úgy látom, az IN oldalon a cső vastagabb, mint az OUT oldalon.

Jól látom?

Milyen cső kell ehhez a szűrőhöz?

Előre is köszönöm a segítséget!

Bálna

MrYeneou Creative Commons License 2017.07.12 0 0 53500

Sziasztok!
Szeretnék visszatérni az akvarisztika világába! Nagyon régi tapasztalataim vannak és már sokat felejtettem ezért szeretnék egy kis segítséget kérni!

Koncepció: 240 literes vegyes akvárium

Összetevők:
akvárium 120X40X50 (magas) + a hozzá tartozó 2X30 W műanyag tető (ebbe majd szeretnék tükröt vagy alufóliát rakni, amivel kicsit növelem a fényerőt), ezt a tetőt majd le szeretném cserélni egy kicsit komolyabbra de az még a jövő zenéje. vagy ha tudtok olcsóbban valahol  
külső szűrő: JBL Cristal Profi e1502 greenline (1400 liter / óra)
belső szűrő: Eheim Pick Up 200 (2012) 220-570l/h vagy ha ez kevés akkor Eheim 2413 Biopower 240 belső szűrő - biológiai töltettel (280-750 liter / óra) - bár azt mondták erre nincs szükség, bár sok helyen azt olvasom, hogy de igen. 
fűtő: 200 W (bár a hőmérséklet elég állandó)
aljzat: kvarchomok, amibe még kevernék általános növénytalajt, vagy inkább a növények melléinkább csak kapszulákat dugdossak?

Mi az, amit másképpen csinálnátok?
A növények és a halak még nincsenek lefixálva, esetleg abban is segíthetnétek, hogy egy szép, hosszútávon életképes és egészséges akváriumot tudjak kialakítani.

Köszönettel és tisztelettel: MrYeneou

majtandi6 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 53499

Sziasztok! Láttatok már CPO rákot csigát enni? Egy pár CPOm van és mostanában vettem észre hogy a kis méretű postakürt csigákat előszeretettel eszegetik. Nem bánom mert a heti egyszeri Amanó etetés spenóttal megtette a hatását és a véletlenül behurcolt csigáknál demográfiai robbanást idézett elő. A nagyokat és a közepeseket már mind elajándékoztam de több tucat pici rohangál és zabálja a spenótot az akváriumban. Lehet vennem kellene egy csigaevő csigát csak annak a süncsigáim is áldozatul esnének. Van valami ötletének? Köszönöm 

Altamira.01 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 53498

Sziasztok! Az Aqua Dragons készletben (sórák keltető) van egy zacskó fehér por, ami a petéket és más anyagokat tartalmaz, amit a vízbe kell önteni, és kikelnek a kis lárvák, de levegőztető cső meg semmi más speckó cucct nem használunk. Úgy tűnik a víz buborékos marad és nem rohad be. Biztos vagyok benne, hogy a zacskó nem csak sót és petét tartalmaz - szerintetek miből állhat?? Összetevők nem szerepelnek rajta, azt hiába keresném. 

A lárvák 1-2 nap alatt kikeltek, nagyon aprók, de jó gyorsak, virgoncak, ez gondolom az egészség jele... Reménykedünk, hogy megérik a teljesen kifejlett kort... 

A másik kérdésem az, hogy át lehet e őket önteni vízzel együtt a gagyi műanyag tartályból egy 1,5 literes befőttes üvegbe aminek kavicsokat szórtam az aljába? 

aki nem tudná miről van szó: 

https://www.aquadragons.hu/vizi-sarkanyok

Ormió Creative Commons License 2017.06.27 0 0 53497

Sziasztok! Egy hete cseréltem szűrőbetéteket (JUWEL) - nitrát, aktív szén, durvább és finom mechanikus garnitúrát. Ma tisztítottam őket, és megdöbbentően sz@r szagúak voltak! Volt bennük üledék bőven, talán több, mint máskor egy hét alatt összegyűlni szokott, de ilyen kifejezetten aljas csatornaiszap szagot még soha nem tapasztaltam. A víz kellemes akvárium szagú, a halak épek és egészségesek. Nem értem, mi lehet ez? 

duct Creative Commons License 2017.06.26 0 0 53496

Sziasztok!

Egy 110l akváriumba(guppik,pár lazac,páncélosharcsa) szeretnék egy kis algamentesítést,ferőtlenítést.....

Ezt 

http://www.ebay.com/itm/UV-Germicidal-For-Aquarium-Ultraviolet-Sterilizer-Lamp-Submersible-Diving-Use-F-/272675217080?var=&hash=item3f7cb59eb8:m:m6XsDW7uAS_Hmj8hC1IZYEg

és ezt 

http://www.ebay.com/itm/UV-Germicidal-For-Aquarium-Ultraviolet-Sterilizer-Lamp-Submersible-Diving-Use-LN-/162566564631?hash=item25d9b8eb17:g:tLgAAOSwN2VZULt0

néztem ki..Melyik lenne alkalmasabb? Illetve az elsőből mekkora(Watt) kellene? Ha jól látom mind a kettő akváriumba helyezhető.....ja és hogy kellene használni? pár órát-napot vagy mehet folyamatosan?

Előre is köszönöm a segítséget!

hadhazik1 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 53495

18 éve van ez az akvárium, eddig példa nélküli az eset.

Beállt a vízminőség, már földszagú, leállt a pusztulás, megmaradt az egy szem alganyaló hím, a többi halfajba kezd visszatérni az életkedv.

Egyedül a fedő üveglapot vettem le, az sem takart teljesen.

Az etetés, az élelem végig változatlan.

Csak a viszonylag hirtelen hőemelkedésre tudok tippelni, mint kiváltó okra, minden esetre legközelebb időben kell reagálni.

Előzmény: hul (53492)
joskabacsi Creative Commons License 2017.05.24 0 0 53494

Vízelőkészítővel (Sera Aquatan, JBL, stb) egy órával később már betölthető az új víz.

Ha nem teljesen kuka a víz (kénhidrogénes, zavaros) akkor lehet 24 órás 50-50% os vízcsere.

Ausztriában is van RO víz (sőt) 

Előzmény: Dzsatika (53489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!