Keresés

Részletes keresés

NaNe Creative Commons License 1999.08.19 0 0 25
Egyetértek.

Ebben az országban egy dolog van, ami mindig bejön és amit nem lopnak el.
Ötven éve ígérik május elsejére az egy pár virslit + egy zsemlét + mustárt + 1 sört a dolgozóknak + dec 6. mikulás csomag. És ez mindig meg is van.
(Megj.: A gyerekeknek járó Sportszelet és lufi fakultatív!)

NaNe

RUNcájsz Creative Commons License 1999.08.19 0 0 24
Őt még valóságos polgári értékek vették körül. Nem tudott annyira elvonatkoztatni tőlük, mint a mostani politelit. Pedig Orwell koma mgpróbált elszakadni a polgári valóságtól (Spanyol polgárháború, stb.).

Runcájsz

NaNe Creative Commons License 1999.08.19 0 0 23
Aja, a KSH lecserélhetné a számítógéptermeit egy db. Amigára. ;-)

NaNe

Törölt nick Creative Commons License 1999.08.19 0 0 22
És most mit kell ezen csodálkozni. Már a választások elott látszott, hogy olyanokat igérgetnek, aminek nincs háttere. Eleve nem értem, hogy lehet olyat elhinni egy pártnak, hogy "NA, mostantól alig kell fizetni valamit, adók a béka feneke alá, stb. Ezzel szemben a nyugdij az egekbe, ingyenes suli, meg minden amit akartok, mindenkinek 20millás villa, stb"
A suliról is csak annyit, hogy érdekes, eddig volt ösztöndijjam, s hiába fizettem azt a 2000 ft-os havi tandíjat, még pénzt is kaptam. Most meg se tandíj, se semmi. Ja, persze jövo évtol tandíjat is fizetek.
el-robo Creative Commons License 1999.08.19 0 0 21
NaNe,
Hat meg ha bevezetnek azt a kivegzesi modot ami meg arab orszagokban jar a lopasert?...:-)))))))
NaNe Creative Commons License 1999.08.19 0 0 20
el-robo,

"Azt a szemforgatasi dijat meg megvarnam
Meg a koponyegforgatasi dijat is!
Csak az a baj, hogy aztat se az fizetne, akinek kell, pedig lyol be lehetne foltozni vele a koltsegvetesi lyukakat"

Köpönyegforgatási díj? Hmm... nem rossz !
A politikai közélet szereplőinek és a kormányzati hivatalok dolgozóinak 99%-a csontig szegényedne hónapokon belül.

NaNe

el-robo Creative Commons License 1999.08.19 0 0 19
Azt a szemforgatasi dijat meg megvarnam
Meg a koponyegforgatasi dijat is!
Csak az a baj, hogy aztat se az fizetne, akinek kell, pedig lyol be lehetne foltozni vele a koltsegvetesi lyukakat
NaNe Creative Commons License 1999.08.19 0 0 18
Lehet, hogy Orwell meglehetősen gyenge képzelőerővel rendelkezett volna korábban ? ...

NaNe

NaNe Creative Commons License 1999.08.19 0 0 17
Apu,

És hol van még a vége ? ...

Jöhet még árnyékvetési adó, gondolkodási illeték, szemforgatási díj, egészség adó beépített melegvizes szívdobbanásmérővel.
No persze meg a választásokkori teli tüdős jelszavak és ígérgetések a fél várost elfoglaló táblákon.

NaNe

RUNcájsz Creative Commons License 1999.08.19 0 0 16
Megnyugtatlak, az újabban választott okostojások is ilyetén módon adóztatnák agyon a jobbsorsra érdemes polgárokat.

Runcájsz (Az idő lehet az egyetlen gyógyír a most nyíló sebekre.)

NaNe Creative Commons License 1999.08.19 0 0 15
Kérdés ...

Ha valaki az adózott jövedelméből adóval terhelt (ÁFA) ingatlant vásárol és adóval terhelt biztosítási szerződést (ÁFA) köt, és az ingatlana után ingatlan adót is fizet, akkor a jelenlegi tervezet szerint az adózott ingatlanára adóval terhelt biztosítási díja (ÁFA) után is adóznia kell ?

Ha igen, akkor az a kormány közveszélyes őrültek gyülekezete és javaslom, szeptemberben kezdjünk el aláírást gyűjteni az új választásokhoz!

NaNe

Apu Creative Commons License 1999.08.19 0 0 14
Az abnormalitás nem kétséges, kiegészülve a pofátlansággal!
Ezek után várom a levegohasználati. járdakoptatási és vezérgyalázási adót illetve pótlékot!!
Tiborccal élve: "Cak buzogj vér, buzogj!!!"
Mogorva Creative Commons License 1999.08.19 0 0 13
Biztosan igazad van. Miért is ne?
Azért szerintem olvasd el például az erről szóló cikket azorigón.

Én is azt tettem, meg is leltem nagy hirtelen a tévedésem. Tehát a gépjárműbiztosításokra 2,5 százalékos adót vetnének ki.

Nem mellesleg figyelmedbe ajánlom a tényt, hogy mostantól az adónyomozók alanyi jogon kaphatnak fegyvert. Ugyan erről egyszer már januárban a nagy felháborodás miatt lemondtak, most gyorsan hoztak egy rendeletet, asztán máris le van szarva a felháborodás.

Mellesleg meg tudja nekem valaki mondani mennyibe kerül ma egy liter ESZ-91-es motorbenzin? Komolyan, ha megszakadok sem emlékszem, pedig tegnapelőtt is tankoltam. Egyszerűen már meg sem nézem. Csak azért kérdezem, mert tegnap hallottam egy havertól, hogy a kutak 142+ÁFÁ = 177.50 Ft-ért kapják a MOL-tól. Kíváncsi vagyok mennyi árrésük lehet rajta a kutaknak. Nos? Emlékszik valaki?

NaNe Creative Commons License 1999.08.19 0 0 12
Van bőr a képükön rendesen. El is hiszem, rólunk húzzák le !

NaNe

vancs Creative Commons License 1999.08.19 0 0 11
bocsi Tőled és OV-től is, de hát már az is szar, ha tervezik és ezt a nagyközönség tudomására is hozzák. Egyébként akkor ők most versenyeznek? Ki kér többet?.... harmadszor! (mármint OV és DG)
RUNcájsz Creative Commons License 1999.08.19 0 0 10
Kisokos!
Az a fő probléma, hogy nem csak a saját okosságainkat olvassuk. Valakinek felmerült ez a f@szság a fejében, sőt megjelent a médiában is. Elég nagy f@aszság, hogy egyáltalán tervbe vették.
Látod! Egy f@aszság száz másikat szül.

Runcájsz

JLeszter Creative Commons License 1999.08.19 0 0 9
Gratulálok!

1. Bár az ingatlanadót DEMSZKY GÁBOR kívánja bevezetni Budapest területén és nem OV, de tájékozatlannak lenni és úgy írkálni dolgokról, ugye nem bűn. (Mellesleg DEMSZKY GÁBOR a Föld egyetlen olyan főpolgármestere, aki nem az általa irányított városban lakik - R-GO, neki nem kell majd ingatlanadót fizetnie.)

2. Megint az a fránya tájékozatlanság... Ugyanis a biztosítási adót TERVEZIK, de egyelőre NEM VEZETIK BE.

Talán nem csak egymás balf*szságait kellene olvasnotok.

egy ember Creative Commons License 1999.08.19 0 0 8
Ez jó. Hitelesített taxaméter a műszeren! :-))) Remélem a kormány nem olvassa :-(
1ember
vancs Creative Commons License 1999.08.19 0 0 7
Aztán az imígyen Llőtt megtakarításaimból vehetek egy lakást (max: 35 nm)
és fizethetem az ingatlanadót.
Szegény Adam Smith forog a sírjában. OV meg maga piac és a Láthatatlan Kéz!
RUNcájsz Creative Commons License 1999.08.18 0 0 6
Nemtom hogy ismétlek-e véleményt, de nekem erről valami furcsaság jutott az eszembe. Azért lesz bizt. adó, hogy az esetleges nem előrelátható természeti katasztrófák –nem biztosított- károsultjait legyen miből kártalanítani. Namostakkor a biztosítást nem fizetők káreseményeit is a biztosítókra, és ezzel rövidúton a biztosítottakra terhelik. (Az életbiztosításokról nem is beszélve.)
Amennyiben hozzávesszük, hogy jön a kamatadó, a forrásadó emelkedése, már semmilyen komoly megtakarítási-befektetési lehetőség sem marad. A kiáramló pénz pedig végső soron inflációt fog gerjeszteni. Persze közben növeli a fogyasztást, ami még nem biztosítéka a gazdaság fellendülésének.
Én már nem értem. Tanultan közgáztant, de mintha itt néhányan elfelejtették volna az alaptételeket. Vagy csak én nem értettem meg a leckét?

Runcájsz

X polgártárs Creative Commons License 1999.08.18 0 0 5
Mogorva polgártárs,
valami olyasmiről lehet szó amit a végén írtál...árvíznél nem segítettek a biztosítüűók, hát szopassuk + őket...de nem a biztosítók fognak..."lehetőségeinken belül átvállaljuk" hmmm...
Valamivel pótolni kell a költségvetés lyukait, de hogy pont így??? :(
xpt
vancs Creative Commons License 1999.08.18 0 0 4
Nem az a durva, hogy adózni kell a "mai Magyarországon", hanem az, hogy egyre több az az eset, amikor duplán adózol.
Értsd: amből kifizeted majd a biztosításod adóját, az után a jövedelem után egyszer már perkáltál az államnak.
Mogorva Creative Commons License 1999.08.18 0 0 3
A következő adóval a jótékonysági célból adakozókat fogják sújtani, ha így megy tovább.

Csak, hogy értsd! Tegyük fel a kocsim éves felelősség-biztosításának díja 20000Ft. Ennek az 5%, mindössze 1000Ft. Ez az összeg nem vág földhöz, csupán felháborít a tény, hogy valami az állam kötelezően előír, maj a teljesítését még megadóztatja. Szerintem nonszensz.

Nos Creative Commons License 1999.08.18 0 0 2
hát lassan már a házastársi együttlétért is (de nem ám alkalmanként, hanem heti 18 alkalom vélelmezett szinten átalányban)

Egyébként szvsz nem a "mai világban", hanem a "mai Magyarországon". Utóbbi ui. nem a világ még ha óvének ez fáj is.

vancs Creative Commons License 1999.08.18 0 0 1
Csak gondolkodj el azon, hogy mi az a mai világban ami után adót kell fizetned!
Mogorva Creative Commons License 1999.08.18 0 0 0
Tessék-tessék!!!

Lehet nullázni! Például Orgyánviktort!

Mogorva Creative Commons License 1999.08.18 0 0 topiknyitó
Mi az, hogy biztosítási adó???? Ha vagyok olyan gazdag(?), hogy a nehezen megszerzett lakásomra, értéktárgyaimra biztosítást kötök, továbbá a törvényben előírtak szerint kötelező felelősségbiztosítást a gépkocsimra, akkor azt még adóval büntetik?????
Hát ennyire jól megy nekünk, vagy tényleg ennyire idióták ülnek a kormány-homokozóban?

Ezek a marhák nem néznek szét maguk körül?? Az egyszerű ember így sem kötött biztosítást kis házacskájára, amit el is vitt a víz, mint annak a rendje. Lehet szépen zsebbe nyúlni az államnak... Erre benyögik, hogy jövő áprilistól még ADÓVAL is sújtják aki biztosít. A legeslegdurvább a KÖTELEZŐ FELELŐSSÉG BIZTOSÍTÁS 5%-os adóztatása!!!
Hát... eszem-f@szom megáll... Nem elég, hogy kötelező, még meg is nyomják egy kis adóval. Ezek nem normálisak.

Vagy esetleg ez a büntetés, amiért Orgyán Viktorunk vigyázz parancsára nem paroláztak az adakozásra felszólított biztosítók, hanem beintettek és elmesélték Viktorunknak, hogy kapjon má a bogyójához, Ők gazdálkodó szervezetek és nem az üdvhadserg???
Ezek is azt hiszik, hogy tényleg itt van má európa?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!