Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.28 0 0 3230

Üdv! Sziasztok!

Javaslatot szeretnék kérni...

Van egy jelenleg még szántóföld terület, kb150x60m. Jövőre úgy néz ki át fogják minősíteni ipari területté (így is akarnám használni). Szóval jelenleg "növényezni" lehet rajta, mondjuk később se szeretnék betonkerítést köré, de a cél belátás csökkentése volna.

Valamilyen sövény fajtát kéne ipari mennyiségben szaporítanom, hogy minél költséghatékonyabban körbe tudjam ültetni.

Fagyal félzöld dugványozást próbáltam fóliabúra alatt földdel töltött tejesládában is és közvetlenül vízben is. Hát 50-50% sikerrel.

Javaslatot szeretnék kérni, hogy hogyan próbálkozzak ilyen nagy mennyiségben, milyen növénnyel... A talaj egyelőre enyhén gazos, leginkább homokos de minimális sóder is van benne helyenként, de 100% ősföld, csak mezőgazdasági gépek járták. Kerítés sima előre gyártott betonoszlop lesz drótfonattal. Öntözést megtudom oldani. 

Esetleg valaki fel tud ajánlani giga mennyiségű szaporításra alkalmas hajtást Pest közelben?

Ali-bá Creative Commons License 2020.09.18 0 1 3229

Ma fotóztam:

 

 

Ahol a sűrű rész teteje van, ott vágtam el (tetejeztem) télen. Kb. 2-2,2 m magasan. A fölötte lévő (a világos égbolt miatt ritkábbnak tűnő) rész az idei növekmény. Ez a rész 1-1,5 m-es. Az alsó kép ezt az idei növeknényt  mutatja.

 

 

A téli nyírás mellett nyár elején is szoktam volt nyírni, de ezt már második éve megspórolom. Igaz, hogy így nagyobb a téli munka, de jobban ráérek és egy modern karos ollóval nem gond a vastagabb ágak elvágása sem.  A nyesedéket villával rendezem, szárítom, majd elégetem.

 

Csak első éves korában locsoltam. (Úgy szaporítottam, hogy méteres gyökeres hajtásokat elföldeltem úgy, hogy az oldalágak hegye és a vége kint maradjon. Mindegyik hajtás legyökerezett.)

 

Első években nem nyírtam, 2 év alatt lett ember nagyságú. Drótkerítés mellett nevelve csak oldalt nyírtam, míg el nem érte a felső szeges drótot, azóta tetejezem is. (Egyi barátom sívó homokos kertjében locsolva is csak 5. évben érte el a kívánt magasságot.)

 

Jelenleg áthatolhatatlan sűrű, még a macska sem tud átjutni rajta.

Előzmény: Evif (3228)
Evif Creative Commons License 2020.09.17 0 0 3228

Kedves Ali-bá! Kérhetünk egy aktuális fotót a tűztövis sövényedről? Évente hány alkalommal nyírod? Locsolni milyen alkalmanként szoktad (lehet egy ilyen idős sövény már alig-alig kell)? Emlékszel hány év alatt nőtt meg ember nagyságúra? Gondolom az évek alatt a nyírástól pedig jól besűrűsödött.... 

Előzmény: Ali-bá (3217)
Tájoló Creative Commons License 2020.07.20 0 0 3227

Sziasztok!

 

Prézlivagány nem jár erre mostanában. Van másnak gyertyán sövénye?

Megköszönném, ha írnátok tapasztalatot, illetve töltenétek fel saját képeket.

Köszönöm!

Előzmény: Tájoló (3214)
araucana Creative Commons License 2020.06.04 0 0 3226

Nincs valakinek véletlenül turkesztán szil magja? Tudom, hogy dugványról könnyű szaporítani, de nálam rendkívül változatos az altalaj, vannak helyek, ahol a gyümölcsökből is csak a magról keltek maradnak meg.

ZsuR Creative Commons License 2020.06.01 0 1 3225
Zéró. Creative Commons License 2020.05.12 0 0 3224

Hali
nem érdekel valakit télálló citrom sövénynek?

=vadcitrom, Poncirus trifoliata, Citrus trifoliata...

Van egy pár eladó ládával.

Balkonládába van 100-200db, 10-30 cm magasak.

 

 

brutál tüskés, nyírható

 

 

kmarcell Creative Commons License 2020.05.12 0 0 3223

Rájuk igazítottam! Köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: Ali-bá (3222)
Ali-bá Creative Commons License 2020.05.11 0 0 3222

Ha még nincs elágazásuk akkor csípd vissza őket. Ha van sok levele, akkor meg is felezheted a nagyobbikat.

Előzmény: kmarcell (3221)
kmarcell Creative Commons License 2020.05.11 0 0 3221

Köszönöm szépen!!!

 

Még egy kérdés, az egyik ~40cm a másik ~30cm. Engedjem fel kB 60cm és metszek vissza 1/3 vagy esetleg a felét, vagy már most metszek rajta? 

Előzmény: Ali-bá (3219)
Andrea555 Creative Commons License 2020.05.10 0 0 3220

Nálam eldőlt, végül Leylandi ciprust telepítettünk a kerítés takarására. Most viszont (ismét) tanácstalan vagyok,hogy az oldalágakat már most vágjam vissza , hogy sűrűsödjön? Nem szeretném ha alul ritka lenne. Vagy ebben az évben hagyjam békén és majd jövőre. Március közepén ültettük őket és kb 1 méter magasak most.

Ali-bá Creative Commons License 2020.05.10 0 0 3219
Előzmény: kmarcell (3218)
kmarcell Creative Commons License 2020.05.10 0 0 3218

Sziasztok!!

 

A novita babérmeggyet milyen távolságra ültessem egymástól, ha sövénynek szeretném nevelni? 

Ali-bá Creative Commons License 2020.05.10 0 0 3217

A tűztövist ajánlom. Homokos, napos helyen -ha nincs örökké párában- nem gombásodik.   Egyáltalán nem büdös és a madarak se nagyon látogatják. Esetleg télen csipegetik a bogyóját.

 

40 éve van tőztövis sövényem, telekhatárolóként nagyon bevált.

Előzmény: Havas Dzsón (3216)
Havas Dzsón Creative Commons License 2020.04.17 0 0 3216

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni 70m sövényhez drótkerítés mellé.
Adottságok: Napos, homokos talaj

Olyan örökzöld sövényt szeretnék amit nem kell nyírni, ellenálló a betegségekkel szemben, 2-3 méter magasra nő, széltében 2 méter lenne az ideális. Öntözőrendszer nem probléma, lehet tüskés, mérgező. Nagyon tetszenek a Kaukázusi és Novita babérmeggyek de ezek 2500 forintos darabáron 70 méterre számolva kb 350 ezerre jönnének ki ami kicsit húzós. Nézegettem az olcsóbb tűztövist de állítólag nagyon gombásodik, büdös a virága és hordában sereglenek rá a madarak (aminek a konyhakertes szomszédok nem biztos hogy örülnének). Valaki tudna javasolni ideális növényt max 1500-as darabár körül?

kozso1 Creative Commons License 2020.04.13 0 0 3215

Sziasztok.Van-e remény rá szerintetek, hogy ez a fagyal még beinduljon?Ősszel ültettük, tavasszal lett visszavágva.Szép leveles növényeket ültettünk.Jelenleg pár helyen mutat itt, ott pár apró levelet.Olyan növénynek törtem le az ágát ami abszolút nem rügyezett. Zöld, nem tudom jelent-e valamit.El biztos, hogy nem száradtak, mert locsolva voltak rendesen.Nem tudom kigyomláljam vagy tépjem ki egy az egyben és ültessem újra.Köszönöm.

 

Tájoló Creative Commons License 2020.04.12 0 0 3214

Szia!

Most olvastam vissza, hogy neked 2-3 éve van gyertyánból sövényed. Leírnád milyen fajtát ültettél és milyen sűrűn?

Tudnál esetleg képeket csatolni, hogyan fest a sövény?

Köszi!

Előzmény: Prézlivagány (3179)
unartis: Creative Commons License 2020.04.02 0 0 3213

Szia!

 

Cylindropuntia imbricata kiváló sövény a homokra, kb másfél méteresre nő, örökzöld és virágzik is, 1 kis hibája van csak: hogy szúr!!! Nekem a homokterületen van egy sövényem belőle. :)

Előzmény: borsosa (3212)
borsosa Creative Commons License 2020.03.29 0 0 3212

Sziasztok

Homokos talajra szeretnék a kerítés mellé kb 40m hosszan lehetőleg örökzöld sövényt, kb 1.5m magasra engedném nőni. Milyen növény ami jól turi a homokot? Leylandira gondoltam először, mennyire nehéz később kordában tartani? Azt hallottam nagyon erős lesz.

Ali-bá Creative Commons License 2020.02.22 0 0 3211

Olyan széles amilyenre engeded, ha egy-két évenként kézi metszőollóval, vagy mikor vastagabb, akkor karos ollóval nyírsz rajta. Az is megoldás, ha 3-5 évente gyomírtóval megpermetezed a szélét, ha sarjadással szélesedni akar. (Ezért kell tudni eljárni  mellette.)

 

Előzmény: Emoke12 (3210)
Emoke12 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 3210

Köszi! :) Miért fontos, hogy mindkét oldalán el lehessen járni? Nagyon tetszenek amúgy a virágos nyíratlan sövények. De sehol nem találtam infót arról, hogy milyen széles egy ilyen sövény.

Előzmény: Ali-bá (3209)
Ali-bá Creative Commons License 2020.02.21 0 0 3209

Ha a sövény mindkét oldalán van hely eljárni, akkor - bár nem örökzöld - az orgonát ajánlom. Nem kell nyírni nagyon korán kilevelesedik és még szépen virágzik is.

Előzmény: Emoke12 (3208)
Emoke12 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 3208

Sziasztok!

 

Nagyon sokat olvastam a témában, de nem jutok semmire. Szeretnék a kerítés mellé, kb. 25 méter hosszan sövényt tenni. Fő funkciója a takarás lenne, hogy ne kelljen néznünk a szomszéd barijait, és mindenféle mezőgazdasági gépeit. Párom örökzöldet szeretne, hogy mindig takarjon. Én is azokat néztem, illetve a gyertyánt. Olyan lenne jó, amivel nem kell sokat foglalkozni, és kezdő kertésznek sem okoz nagy problémát. Fontos lenne még, hogy max 6 méter magasra nőjön, mert nem akarom, hogy leárnyékolja az ablakot, illetve van egy rész ahol max. 1,5 m széles lehet, hogy el lehessen mellette menni. Megoldható ez egyáltalán nyíratlan sövénnyel? Vagy mindenképpen nyírni fog kelleni? Egyáltalán mekkora gond a nyírás? Mennyi idő alatt lehetne megnyírni egy ilyen hosszú sövényt? Ha elérte a megfelelő magasságot akkor, milyen sűrűn kell nyírni? Milyen növényeket tudnátok ajánlani (fontos lenne, hogy ne legyen szúrós, ne növesszen mérgező bogyókat)?

 

Köszönöm a segítséget! :)

ZsuR Creative Commons License 2020.01.09 0 0 3207
Előzmény: ZsuR (3206)
ZsuR Creative Commons License 2020.01.09 0 0 3206

Valamilyen drot ha jol ertettem.

 

Előzmény: Ali-bá (3205)
Ali-bá Creative Commons License 2020.01.08 0 0 3205

Fémből van?

Előzmény: ZsuR (3204)
ZsuR Creative Commons License 2020.01.08 0 0 3204

...valahol Skociaban... (Hamnavoe, Shetland Islands) egy hazilag kotott drotkerites...

ZsuR Creative Commons License 2019.12.13 0 0 3203

En is - foleg ott ahol a kerites adott es nincs szelesseg... 

Előzmény: Ali-bá (3201)
Hatospista Creative Commons License 2019.12.13 0 0 3202

Sziasztok .Tanácsot kérnék hozzáértőktől.telkem  3 oldalán 120+ 2x60 méter hosszú és 1,5 m es magasságú drótkerités a térelválasztó.Arra gondoltam hogy befuttatnám valamilyen kúszónövénnyel amely gyorsan nő, 2-3 éven belül takar ,virágzik,szeretik a méhek ,és nem igényel sok karbantartást.Tatár iszalagra gondoltam.Véleményeket tanácsokat szivesen elfogadok

 

Ali-bá Creative Commons License 2019.11.08 0 0 3201

Ennél keskenyebb és jobban takaró 'sövényt' nem ismerek. 10 cm szélesre és bármilyen magasra is lehet nevelni.

 

 Közelíti a narancseper és a tűztövis, de azok inkább védő, telekhatároló funkcióban jeleskednek.

Előzmény: ZsuR (3199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!