Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2024.03.09 -2 1 26396

Pontosan.

Előzmény: Aszpirin (26394)
pisti072 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 26395

Ebben amit írtál sok igazság lehet, valóban a megbízhatóság számit. Viszont szerintem Magyarországon messze nincs annyi embernek kredit kártyája mint az USÁ ban, más a bankok hozzáállása,kultúra stb.Nekem egyszer volt tizen x évvel ezelőtt egy lakásvásárlás során ajándékba adták, aztán az ASZF módositással,amit csak kifüggesztettek gondolom,jól megszívtam.

Amúgy amit tücsök irt, a debit  esetén ha van rajta fedezet beleértve például a hitelkeretet (nekem a bankom automatikusan ingyenesen hozzáír 200 e forintot mondjuk premium ügyfél vagyok) azt be tudja terhelni, ha nincs nem adja oda az autót és kész.

Előzmény: Aszpirin (26394)
Aszpirin Creative Commons License 2024.03.09 0 0 26394

Szerintem nem ez az oka a credithez való ragaszkodásnak. Amennyiket zárolni szoktak (250-400 USD), az talán a legapróbb sérüléseket (ha) fedezné, inkább jellemzően biztoíítás-önrész-mértékű.

De a hitelkártyaához ragaszkodásnak hagyományosan - szerintem - inkább rizikócsökkentési szerepe van. Gondolj bele, lényegében fűnek-fának odaadnak akár igen nagy értékű autókat is, az értékéhez képes "bagópénzért" - ez bizony kockázatos tevékenység. Mivel a hagyományos hitelkártyákkat a bankok sem adják bárkinek - van mögöttük bonitás-vizsgálat, "feketelistán"-szereplés, stb - az autókölcsönzők elég komoly rizikócsökkentő tényezőként tekinthetnek a hitelkártyákra. "Ha egy bank annyira megbízható ügyfélnek tart, hogy a kezedbe adja a pénze egy kis részét, hogy szabadon használd, akkor mi is sokkal jobban bízhatunk benned". Az, hogy a Mastercrd és VISA debiteket elfogadják, az szerintem történelmi megszokásra vezethető vissza: Mastercard ill. VISA logókkal az USA-ban korábban kizárólag hitelkártyákat adtak ki a bankok. Az ilyen feliratú/logójú debit kártyák az USA-ban eléggé új jelenség... ezért szerintem a mai napig még mindenki hitelkártyáknak tekinti őket. 

Persze ez csak spekuláció, de én nagyon valószínűnek tartom, hogy ilyen indokok vannak az hitelkártyák iránti (elvi) ragaszkodás mögött.

Előzmény: pisti072 (26388)
tucsok13 Creative Commons License 2024.03.09 -1 0 26393

Ha van rajta pénz, nincs különbség. Ellenben ha nincs, akkor a debitet nem tudja megterhelni, a creditet meg - a hitelkereted terhére - igen.

Én azért használom a creditet autóbérkés kaucióhoz (és csak arra) hogy ne az én pénzem álljon ott, így teljesem mindegy, mikor oldják fel.

Már jó ideje csak Revoluttal fizetek mindenhol amikor kinn vagyunk, kivéve az autóbérlés ami az Erste Visa creditje. Ja meg az Erste Platina kell a lounge miatt :)

Előzmény: pisti072 (26388)
tucsok13 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 26392

Mi már rég meg sem csináltatjuk - ha nem arab betűkkel van a jogsid, állítólag nincs rá semmi szükség, mivel az okmányok már standard-ek és felismerik rajta mi-micsoda. (a régi, papíros jogsival még más volt a helyzet)

Előzmény: Aszpirin (26387)
tucsok13 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 26391

Én nem akkor..december végén megyünk Vegasba :) De izgalmas lehet.

Előzmény: Aszpirin (26385)
_chillout_ Creative Commons License 2024.03.09 -2 1 26390

Nem egészen. Debit esetén te rendelkezel a kártyán lévő összeg felett, míg credit esetén a bankod. Ha akarsz, ki tudsz tolni velük, ha debit kártyát adsz biztosítéknak.

Előzmény: pisti072 (26388)
m_and_m Creative Commons License 2024.03.08 -1 0 26389

Ismerem a sztoridat.

Akkor írtad épp, amikor mi épp SF-ben voltunk az autóátvétel előtti napon. Én sík ideg voltam, mert az indulás előtt tudatosult bennem, hogy nem tudom a hitelkártyám pin kódját. 3 napon át napi kétszer próbálkoztam a közeli Atm-nél, hátha eltalálom. 

Miután elolvastam az írásod, eldöntöttem a debitet tolom majd oda az ügyintézőnek. Simán lehúzta, meg se nézte. Azzal volt elfoglalva, hogy a kulcsokat jól letörölgesse fertőtlenítő kendővel.

 

A másik, hogy valamelyik boltban a pos terminál egyszer kidobott egy kérdést, hogy debit, vagy credit kártyát kívánok használni. Én debitet választottam, hisz az volt. Erre a terminál visszadobta, hogy nem jó. Akkor legyen credit, mondtam. És úgy már ment is a fizetés. Pedig, akkor is az otp-s debitet használtam.

 

Szóval, ezeknél a debit is credit ill, mást értenek a "nem credit" kártyán. Azt hiszem a feltöltőset.

Előzmény: Aszpirin (26386)
pisti072 Creative Commons License 2024.03.08 0 0 26388

Mondjuk nem értem a credit card ragaszkodást. A kölcsönzőnek az a lényeg,hogy ha kárt okozol,nekik megtérüljön. A debit card esetében is tudnak zárolni bármennyi összeget. Némely szállodalánc csinálja is pl. Marriott

Előzmény: Aszpirin (26386)
Aszpirin Creative Commons License 2024.03.08 -1 0 26387

A másik a nemzetközi jogosítvány nevezetű vicc, amire elvileg szükség van... elvileg...

Na, azt nekem SOHA nem kérték, sem az USA-ban, sem Kanadában, sem autóbérlésnél, sem máshol (bár nem tudom, máshol hol kérhetnék...)

Ennek ellenére mindig megcsináltatom, hogy hátha most lesz, amikor kérni fogják :D :D

Aszpirin Creative Commons License 2024.03.08 0 0 26386

Bizony, nekem pl. Dollar :) Véletlenül az OTP-s debit kártyámat adtam oda, még rá is van írva, hogy "debit" és észre is vettem, vissza akartam kérni, hogy adjak másikat, mire a csaj: "Minek? Hisz' ez egy MasterCard..." mondonm "De hát rá van írva, hogy debit, és itt a credit cardom", mire ő: "No problem, a MasterCard az MasterCard". És ennyi, kaptam egy Mustangot :D (igaz, ez még 2017-ben volt, a Las Vegasi reptéren)

Azóta változhatott. Akkor egyértelmű volt, hogy ha VISA vagy MasterCard, akkor az "credit card"-nak veszik, még akkor is, ha rá van írva, hogy "debit".

 

De lehet, hogy ez államtól is függ, nem?

Előzmény: m_and_m (26378)
Aszpirin Creative Commons License 2024.03.08 0 0 26385

Van esetleg itt valaki, aki a re:Invent 2024-re tervez kimenni decemberben?

tucsok13 Creative Commons License 2024.02.25 -1 1 26384

Igen, ez mind igaz - de az 500+ hozzászólásban elképesztő mennyiségű infot, tippet, felajánlást kaptam :) Like-olom amit olvastam, vagy nyomok rá valami mást, ebből tudom hogy már láttam.

Előzmény: Teo papa (26383)
Teo papa Creative Commons License 2024.02.25 0 0 26383

Reménytelen. Én már évek óta küzdök, hiába állítom be, hogy minden hozzászólást látni akarok, így is előfordul (rendszeresen), hogy bizonyosakat hónapok múlva veszek véletlenül észre. Ha átállítom legutóbbi aktivitásra, akkor is. Az a gyanúm, hogy ez a face motorja ilyen f.s. Ráadásul ugye nem tudod jelölni, hogy ma meddig jutottál, nem sorban van, nem látszik jól, hogy mire válaszol más, vagy akár te .. szóval úgy sz.r ahogy van. De mégis mindenki ott "szeret" lenni. Ja, és tele van hülyével, aki nem "beszélgetni" akar valamiről, hanem csak odaböfögni valamit (csak mobilról, tele helyesírási hibával és elírt szavakkal, stb), és a hozzászólás után többet nem olvassa a posztot.

 

Teo >

Előzmény: tucsok13 (26382)
tucsok13 Creative Commons License 2024.02.24 -1 1 26382

Ne is mondd, küzdök vele, hogy minden választ lássak.. totál kezelhetetlenné vált a dolog. De baromi hasznos. 

Itt hiába kérdeznék szerintem Oregonról - de érdekes, hogy két magyar is hosszászólt, szóval nem csak én vagyok ilyen elvetemült :-D

Előzmény: Teo papa (26381)
Teo papa Creative Commons License 2024.02.24 -1 0 26381

Naja .. egyre inkább afelé megy a világ. Úgy látszik senkit nem érdekli, hogy a face fórumként fasorban sincs pl az itteni fórummal. De az emberek abba az irányba mennek, aztán ha szerencséd van, akkor feldobja neked a friss hozzászólásokat, ha nincs, akkor meg így jártál. Meg ugye ha egy válaszra válaszolsz, akkor az már az a szint, amit kb a kutya se olvas el.

 

Teo >

Előzmény: tucsok13 (26379)
tucsok13 Creative Commons License 2024.02.24 -1 0 26379

Csak érdekesség: nem vagyok nagy Facebook rajongó, de egyre több info csak ott érhető el. Eddig ha kellett valami a Tripadvisoron kérdeztem, ott is mindig kaptam releváns választ.

Most a camperezés Oregonban ötletet nagyon leszólták a Tripadvisoron (csak foglalással - de ha foglalok előre, elveszik a lényeg, a rugalmasság) gondoltam, megkérdezem a Facen is. Találtam egy Oregon csoportot, feltettem a kérdést - pár nap alatt eddig 400+ releváns választ kaptam.. nem győzök válaszolgatni.

Szóval a camperezés lefújva, mert bár adtak jó tippeket, a "rendes" kempingekben előre kell foglalni, vannak magán helyek, meg lehet aludni parkolókban és state forrestekben, ez nem az én világom - lefoglaltam inkább a hoteleket és visszamondtam a campert.

De valami elképesztő mennyiségben kaptam tippeket hogy mit nézzünk meg, hol együnk, sőt kaptunk egy közös hajózás és pisztrángozás felajánlást is. (velem ellentétben akinek csak egy kutya a profilképe rendes profillal rendelkező user-ektől)

Szóval érdemes ott kérdezni :)

m_and_m Creative Commons License 2024.02.22 0 0 26378

Autóbérlésnél jó (lehet) a sima debit is. Erre többünknek van tapasztalata. Nekem pl Budget

Előzmény: ovarnet (26377)
ovarnet Creative Commons License 2024.02.21 -1 0 26377

Erről a kérdésről órákat lehetne írni pro és kontra is.

 

A nagy tételek, mint autóbérlés - ha lesz - szállás, repülőjegy már úgy is ki vannak fizetve mikor ott vagytok.

 

Ha nagy Hotelbe mégy, akkor az indulás előtti utolsó 1-2 napban levonja a pénzt. Kis garni szállóban lehet, hogy tudsz kp-vel fizetni. 

 

Gyakorlatilag mindenhol elfogadják a kártyát, vigyetek 2-3 félét. Pakoljátok külön, ha az egyik elevszik, akkor legyen tartalék. Arra figyeljetek, hogy bérlésnél csak a credit jó, fizetni lehet bármelyikkel. 

 

Persze jó ha van KP is. Aprót vigyetek 5-10-20-as címletekben. Szerintem maximum $500 elég, de akkor már nagyon sokat vittél.

 

Hogyan jössz ki jobban? Egy éve köze 100 forinttal drágább volt a dollár. Ha jó az árfolyam akkor fizess ki amit csak tudsz. Ekkora útnál pár ezresnek bele kell férni mint váltási  veszteségnek.

A nagy kérdés, hogy a bankod hányszor vág meg. Dollár - EUR, majd EUR - Ft, vagy közvetlen Dollár - Ft váltás történik. Gondolom Európában gyakrabban jártok, így jobb az EUR elszámolás.

 

 

Előzmény: slavkovka (26333)
tucsok13 Creative Commons License 2024.02.20 -1 0 26375

Nem lehet kiszámítani az immigration sor hosszát - volt, hogy egy óra alatt átértünk, máskor meg 2-2.5 óra csak az az egy sor ugyanott, és akkor még fel kell venni a bőröndöt és leadni újra, áttolni a vámot, megkeresni a kaput, stb. Annyiban nem kritikus a belföldi átszállás hogy sűrűn mennek a gépek és 4-6 óra múlva jó eséllyel akkor is tudsz utazni ha a csatlakozást lekésed.

Mi ha csak tehetjük, nem szállunk át az USA-ban, csak Európában - tavaly szálltunk át Bostonban, sokkal jobb árú volt a jegy, gondoltuk legfeljebb leautózunk NY-ba. Végül azért értük el mert időjárás miatt rengeteget késett a Boston-NY.

 

Ha valamiért fontos, hogy időben érkezz (program van, bezár az autókölcsönző, feszes a temó és nem fér bele plusz pár óra, stb) akkor ne szállj át az USA-n belül. Ha ráértek, nem gond, ha később érkeztek akkor ok, ingyen átraknak a következő gépre.

Előzmény: Durian Mochi (26374)
Durian Mochi Creative Commons License 2024.02.19 0 0 26374

Még nem voltam Los Angelesben. Tudom, hogy nem lehet egzakt választ adni, de mit szólsz egy 2 óra 40 perces átszálláshoz. Amszterdamból érkeznénk és belföldi járatra szállnánk át. Kösz.

Előzmény: tucsok13 (26351)
kishatos Creative Commons License 2024.02.17 0 0 26373

Rendben van, és nem kell a kis papír.

Előzmény: slavkovka (26372)
slavkovka Creative Commons License 2024.02.15 0 0 26372

amikor megyek a követségre vizum ügyben és viszem az előírt borítékot az előírt bélyegekkel, kelll vinnem a tértivevényes formanyomtatványt kitöltve? Erről nem írtak a tudnivalókban. Gondolom megcímezve kell a borítékot leadni. Az enyémre ráragasztották a kért összeggel megegyező bélyeget meg rátették  az elsőbbségi meg a tértivevényes cimkét. Ez így rendben van?

tucsok13 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 26371

Nekem az emailre 10 percen belül válaszoltak.

De mindenképp megkötöm a biztit ha újrafoglalom.

Előzmény: Aszpirin (26370)
Aszpirin Creative Commons License 2024.02.11 0 0 26370

A gond az, hogy hiába bérelsz a legnagyob. kategóriát is, mert az Auto Europe árain nem fognak adni a helyszínen, ha nincs pontosan az a kategória (de még akkor sem biztos), és egy Lincoln SUV sokkal többe fog kerülni, mint amiért foglaltad a hétszemélyesedet az auoeurope.com-on. És hajlamosak ilyeneket csinálni. Vagy elfogadod, vés ráfizetsz, vagy nincs autó. És mit csinálsz, ha az Autoeurope nem válaszol a szerződésben megadott számon? Nekem sem volt soha rossz tapasztalatom velük, sőt... de ez az eset már fogyasztóvédelmi szinten van, a legjobb barátommal történt (a keresztfiam apjával), és az Auto Europe tudtommal még nem adta be a derekát. A szerződésre hivatkoznak, ahol feketén-fehéren le van írva, hogy ha késel, hívni kell azt a számot, amit nem vettek fel, különben a kölcsönző nem köteles tartani az autót, és az ebből származó többletköltségekért ill. károkért a late cancellation insurance (vagy hogy hívják) hiányában nem vállalnak felelősséget. A vicc az, hogy a barátommal együtt foglaltuk az autót, és én erősködtem, hogy kösse meg ezt a biztostást, de ő nem akarta...

Előzmény: tucsok13 (26367)
m_and_m Creative Commons License 2024.02.11 0 0 26369

Autoeurope nekem is szó nélkül helyre rakta a Budget-et, amikor az a kétharmad tankkal átadott autóra a visszaadáskor felszámolta az extra tankolás díját, mert én is kétharmad tankkal vittem vissza. Persze, mindenről volt papír és fotó, mégis jó volt, hogy külön érdekeskedés nélkül utalták vissza a pénzt.

Előzmény: Aszpirin (26365)
tucsok13 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 26368

Ez nagyon ország-függő, jó szívvel ajánlom a Tripadvisor fórumjait, ahol angolul kapsz erre választ. pl. https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g255055-i120-k14663766-Advice_regarding_car_rental_needed-Australia.html (de nagyon sok topic van)

 

Én olvasgatni szoktam sokat, és ha nem találok választ, kérdezek, pl. Oregonról nem sok info van a magyar neten :-) Ha nem vagy angolul magabiztos, a Google Bard (most már Gemini) lefordítja pöpecül. https://gemini.google.com/app

 

Alap biztosítás benne van az árban, de az önrész, üvegkár, stb nem. Európában nagyítóval veszik át a kocsit, minden kis karcra ugranak és vastagon fog a ceruza, az USA-ban az alap biztosítással is jó vagy, még sose nézték át a kocsit alaposan.

 

Lehet kötni önrész nullázót is: https://www.worldwideinsure.com/car-hire-insurance.htm?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA_aGuBhACEiwAly57MfY02pY-CkXo6l_eo4ng6dyME-wtMv9L-qdBqLI5XZAoGRhStALPvhoCB7MQAvD_BwE

 

Én sosem veszek a pultnál semmit, mindig utána járok előre, mi a helyzet, és megveszem online ami kell. Én az autoeurope.com-ot vagy a wizz alatt indulva a rentalcars.com-ot használom. (ad vissza 5%-ot wizz pontokban)

 

Előzmény: Travellove (26366)
tucsok13 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 26367

Köszi, én mindig megnézem és ha csak egy mód van rá olyan cégnél foglalok aki 0-24-ben nyitva van.

Egyelőre nem foglaltam a plusz lemondásit, de ha még módosítom (mert biztos fogom) lehet bepipálom. Mondjuk mi általában felső kategóriást bérlünk (most épp 7 személyest) annál drágábbat nehezen találnak.. és azért szeretem az Alamo-t, mert mindig rengeteg autójuk van, 5-8-15 autóból tudod kiválasztani amelyik legjobban tetszik, a kijáratnál adják hozzá a foglaláshoz, addig csak a kategória van megadva. 

Az Autoeurope nekem egyszer már segített, amikor a Dollar nem engedte ki a kocsit biztosítás nélkül, korrekten elintézték helyettem.

 

Mondjuk most Europcar-t foglaltam, Alamonak nem volt normális autója, de ahogy ismerem magamat, decemberig még 27x foglalom át jobbra :-D

Előzmény: Aszpirin (26365)
Travellove Creative Commons License 2024.02.11 0 0 26366

Sziasztok!

Bocs hogy itt teszem fel a kérdést annak ellenére hogy most nem USA hanem Ausztrália az úticél, de itt többen vagytok olyanok, akik béreltek már Európán kívül is autót és talán ami tapasztalatot megosztatok itt azt az USA-ba készülők szintúgy tudják hasznosítani.

 

Én úgy értelmezem, hogy az összehasonlító oldalakon történő bérlés során a kötelező alapbiztosítás mindig benne van az alapárban. Ezekre gondolok: discovercars, rentalcars...van még amit ajánlotok?

 

Ezeknél ha benne van az alapbiztosítás, akkor a helyszínen érdemes az önrészt, deposit összegét csökkenteni full biztosítással vagy mérlegelitek mi az ami miatt érdemes a plusz költséget bevállalni? Pl.utak rossz minőségéből adódó esetleges probléma, vagy nekem most Ausztrália esetében a kocsi elé gyakran kiugráló állatok amiből sok autótörés van, emiatt elgondolkodom a full biztosításon.

 

Ahogy nézem Ausztrália esetén, de szerintem máshol is, a direktben kölcsönző cégtől történt foglalás ugyanolyan feltételekkel mindig drágább. Vagy félreértek valamit?

Ti kerestek ilyenkor helyi kisebb kölcsönzőket is vagy hogy álltok neki?

 

Prémiumügyféllé válni regisztráció után: úgy érted, hogy pl. Alamo-hoz beregisztrálsz a hűségprogramhoz? Ezt csak akkor, ha direktben náluk foglalok nem pedig közvetítőn keresztül??

 

Előre is köszönöm ha megosztjátok a tapasztalatotokat!

 

 

Előzmény: Zs... (26355)
Aszpirin Creative Commons License 2024.02.11 0 0 26365

Autóbérlésnél egy dologra vigyázni kell az USA-ban ill. az autoeurope.com-on:  Ne késd le a felvételi időpontot, különben nem biztos, hogy tartják az autót. És nagyon figyelj az esti érkezéseknél az autóbérbeadó cég reptéri irodájának nyitvatartására.

Jóbarátomék októberben járták meg a JFK-n a Dollar-nál, késett a gép, kva nagy sor volt az indulásnál, és bár a hivatalos érkezési időre is rá volt hagyva 2 óra a felvételi időre, de a JFK-n a Dollar irodája este 10-kor bezárt, és mem tartották az autóját. 

Az Auto Europe pedig egy hamis/nem létező telefonszámot adott meg a foglalás-visszaigazolásban, amin nem vették fel a telefont. Másnap visszamentek felvenni az autót, de nem volt... 1600 dollárt fizettek pluszban 18 napra (az eredeti bérleti díj fölött), mert csak két kategóriávan nagyobb autó volt, és különben is fizettek volna pluszba. A barátomék felesége azóta perel (nem szó szerint, de az ügy már az európai fogyasztóvédelmi hatóságnál van) az Auto Europe-pal.

 

Én eddig többször is használtam megelégedéssel az Auto Europe-ot, de ezek után óvatos leszek.

És ha már autoeurope.com, akkor MINDENKÉPP érdemes megkötni a 2 napon belüli lemondás biztosítást, mert az fedezi az ilyen eseteket. Elvileg. Bár ebben a cégben a jóbarátomék történetét ismerve már nem bízom annyira. 

 

Tudom, tücsök, számtalanszor voltál Auto Europe-os bérléssel - én is. Nem csak az USA-ban. De problémás esetbe még ne ütköztem, és úgy tűnik, a JFK-n bele lehet futni ilyenbe (amúgy megáll az eszem, hogy egy ekkora reptéren nem éjjel-nappali nyitvatartása van egy nem akármilyen kicsi autókölcsönző cégnek (Dollar - vajon a többi is bezár este 10-kor?).

Előzmény: tucsok13 (26351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!