Keresés

Részletes keresés

abraxas Creative Commons License 2004.09.07 0 0 1023
Ezt a divatcsereberét részleteznéd egy kicsit?
Előzmény: MALWIN (1021)
mgy Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1022
találtam egy képet a hatvanas évekből a középső lányunkról... :-)

MALWIN Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1021

Ezt írd be a Nosztalgiacuccok c. topicba... Tutira kapsz egy pirospontot érte!

 

Izé, a keresztényiskola odáig elment, hogy tavaly az ingyentankönyvet előbb kifizettette, majd 2 hónap múltán felajánlották, hogy ugyan visszafizetik, de ha óhajtom, betudják az osztálypénzbe-ami egyébként egészen más célokat szolgál, nem az osztály érdekeit, de ezt most hagyjuk.

Köpni-nyelni nem tudtam.....

 

Viszont, hála az internetnek, megoldódott az örökös probléma: hogy tudniillik hogyan lehet kevés pénzből divatosan öltöztetni a csajokat.Mama nagyban űzi a csereberét, csak lassan  a postás lép sztájkba, mert az egész kocsit be kell hordania nap mint nap-ugyanakkor ő is küld csomagot, szal lassan megyek a Postához jutalékért...:-)) 

Előzmény: abraxas (1020)
abraxas Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1020

Ajvé, azt ösmérjük :o( iljen hozzájárulás, alapítványi izé, fénymásolási díj, stb...

 

A könyv egyébként tényleg mókás egy iromány. Az elején a lakás témakörben, egy fekete-fehér Orionnal díszített Böbe szekrénysor díszeleg a következő felirattal: modern lakásbelső :o))))))))

Előzmény: MALWIN (1019)
MALWIN Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1019

Jó az a könyv!

Belevaló lehetett, aki írta, az szent.

Én pl tegnap vesztem össze "halálosan" a legnagyobbal, mertnem adtam oda automatikusan az autót.(más kérdés, hogy akadémikus vita volt, mert ma reggel derült ki, hogy nincs benne amper...)

 

A negatív hozzáállás a szülői értekezlethez sok év termése, nagyjából arról szól, hogy hányféle címen mit fizetünk azért, hogy a gyerek tanulhasson.

Az egyházi iskolába járó gyerekemnél meg külön próba, hogy a szülői értekezlet egész napos program, szombaton(!).

Előzmény: abraxas (1018)
abraxas Creative Commons License 2004.09.06 0 0 1018

Hál' az égnek!

Remélem a többi gyerkőc, meg az onoka is jól van. Meg persze Ti is.

 

Elkezdődött az iskola is, és egyelőre csönd van. Az első szülői értekezletig...:-((

Ugyan már! Mi ez a negatív attitűd?! Fel a fejjel, lesz ez még így se.

 

A minap jót röhögtem. Átnéztük a gyerek idei könyveit (6.) A Természetismeret könyv vége a szaporodásbiológia, és az emberi fejlődés területére merészkedik. Ezen belül a kamaszkor problémáira kiemelten nagy súlyt fektet. Van benne egy önismereti teszt a gyerkőcöknek, és ez volt a vigyor kiindulási alapja. A következő kérdéseknél szaladt fülig a szánk:

- Mostanában sokat vitatkozol a szüleiddel?

- Általában kis dolgokon megy a vita?

- Elfogadod szüleid, tanáraid javaslatait?

stb...

:o)))

Mondtam is a gyereknek: Te, ezek ismernek Téged! ;o)))))))))))))))))

 

Előzmény: MALWIN (1017)
MALWIN Creative Commons License 2004.09.05 0 0 1017

Jelentem, levették a gipszet aug 14.-én, és jól vagyunk!

Egy hónap tapasztalata alapján azt mondhatom, hogy fizikailag jól van, szalad, sőt fut és rengeteget mozog-de a múltkor elmentünk vele az iskolába, tankönyvért. A -távolról- hasonló környezet a kórházzal azonnali és heves sírógörcsöt hozott ki belőle.

Elkezdődött az iskola is, és egyelőre csönd van. Az első szülői értekezletig...:-((

Előzmény: abraxas (1016)
abraxas Creative Commons License 2004.07.12 0 0 1016

Jobbulást! Remélem, idővel az emléke is elvész!

 

A gyermeki lélek -hál'az égnek!- meglehetősen rugalmas.

4 éves koromban bedarálta a bringa a bokámat. Az egészből egy csomó minden megmaradt: a nagy sárga markoló, ami miatt hátraforogtam a csomagtartón; a trabi ami bevitt a kórházba; a tárcsafűrész, amivel leszedték a gipszcsizmát; minden apró részlet, csak a fájdalom, és az ijedtség nem maradt meg bennem egyáltalán. Bezzeg szegény anyámnak amíg élt, bűntudata volt, pedig nem is Ő tehetett a dologról.

 

Az nagyon jó, hogy Vele vagytok, az a legjobb orvosság.

Előzmény: MALWIN (1009)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1015
Nem tudomásul venni a hisztit.Meg fogja szokni seperc alatt.
Előzmény: lakos (1014)
lakos Creative Commons License 2004.07.06 0 0 1014
Most a cipő/szandál viseléssel vagyunk gondban. Mivel már folyton fölálldogál a gyerek, azt mondta a védőnő, hogy adjunk rá szandált, hogy abban legyen. Vettünk is, de egyszerűen nem tűri, ha ráadjuk rögtön hisztizni kezd, rugdos a lábával, nem viseli el, 3 perc múlva le kell venni. Mit lehet tenni?
MALWIN Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1013

A  nagy gyerek válláról esett le.Kb 1,60-ról, nyújtott lábra, ahogy rekonstruálhattam a dolgot.

Ő még nem tudja, hogy hajlítani kell a lábat-de majd megtanulja.

Ne húzd fel magad, nem érdemes.Én sem húzom fel magam, mondjuk nem is tehetem, mert pillanatok alatt bekrepálnék.

Ez van.

Előzmény: mgy (1012)
mgy Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1012
Nálunk a legnagyobb esett le az óvodában a galéráról*, s mivel nem volt túl jól, bent tartották pár napig. Tűrt szegény, de iszonyatosan megviselte. Nagypn fontos volt, hogy a csajom mellette bírt lenni reggeltől estig.

* mitől is óv az óvoda? Még mindig ott van a galéria, bár ígérték, hogy lebontják. Aztán pár hónap elteltével a gyerekeken keresztül kérdeztették az óvónők(?), engedjük-e hogy felmenjen a gyerekünk. Mert akinek engedik a szülők az felmegy, akinek nem az nem. Talán valakinek meg kell halnia, hogy a fejükhöz kapjanak??? De felhúztam rajta megam megint... :-(
Előzmény: MALWIN (1011)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1011

A klinika volt  az ügyeletes, ott vették fel, és ott is lesz 3 hétig.Aztán lesz gipsz újabb 3-6 hétig.

Nyaralás nem lesz, mert folyamatosan bent vagyunk nála.Másfél évesen ez akkora lelki trauma lehet neki, hogy nem kockáztatunk-inkább ottvagyunk mellette, hogy ne érezze:egyedül hagytuk.

Nehéz összehangolni ugyan a munkával,de én is benn töltöm nála a délutánjaimat.A nejemé az oroszlánrész, ő az éjszakás, és sok esetben a délelőttös is.

Szóval ez van.

Előzmény: mgy (1010)
mgy Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1010
uhhh! :-(
kórházban tartják, vagy gipszben otthon?
Előzmény: MALWIN (1009)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1009

Sziasztok, rég jártam erre, de látom, azért vagytok..

Nálam semmi változás, az unoka egyéves, a legkisebb másfél, és elszenvedte élete első komoly sérülését: eltört a combcsontja.

Az első 24 óra rémület volt, mostmár jobb.

Remélem nálatok semmi ilyen, mindenki megvan és egészséges.

mgy Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1008
Strandosat nem tudok, mi Királyrétre jártunk sokat (www.kiralyret.hu). Nyugis, csendes, normális a szálloda személyzete. Legutóbb Hollókőn voltunk (www.holloko.hu), a palóc vendégházak hihetetlen királyak lenn az Ófaluban. A hétvégék kicsit túl turistásak, de a hétköznapok nyugodtak.
Az Őrség (www.???.hu :) ) régi terv/vágy, de innen messze van egy hétvégére legugrani.
Ja persze, csodaszép szülővárosom: Eger. Van strandja (állítólag szép), és van a várostól nem túl messze gyógyvizes "termálfürdő" is. (Ott talán még szállást is tudnék ajánlani)
Előzmény: lakos (1007)
lakos Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1007
Kérdésem lenne, hátha van valami tapasztalat ezügyben. Elmennénk egy kicsit nyaralni kb 1 hétre a gyerekkel (11 hónapos), de most csak itt belföldön valahová. Az idén már voltunk külföldön jól sikerült, jól bírta a gyerek is. Szóval valami nyugis, kellemes nem túlzsúfolt helyre mennék el, ahol esetleg van valami jó strand (nem is a baba miatt, mert őt még úgyse nagyon visszük be), csak, hogy mi tudjunk úszkálni. Szóval valami olyan hely ahol el lehet lenni egy ennyi idős gyerekkel egy kicsit, csend van, nyugalom. Nem tudtok ilyesmit?
abraxas Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1006

Nini elcsíptem az első kilót, és észre sem vettem ;o)

Saját magzatomnál ez nagy szó ám! Mintaha ez első szavát kaptam volna el a kis aranyosnak :oD

Előzmény: abraxas (1000)
abraxas Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1005

Ha nem figyelek eléggé, és nem jó nevet mondok, akkor mérgesebben újra kérdezi: "bá!"

:o)

Nálam ezt csak az tudja überelni, amikor megpróbálják a már megtanult nyelvi szabályokat extrapolálni. Csórikáim még nincsenek tisztában a kivételekkel.

A kedvencem a "tiem". Először jött az "én", vagy tán előbb az "enyém" ;o)

Aztán a "te" szócska következik a megtanulandók sorában, amiből logikusan nem következik a "tied". A "ti" először is másik fogalom, ráadásul hova lett a végéről az "-m"?! Dilisek ezek a felnőttek! ;oD

 

Előzmény: cSABA (1004)
cSABA Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1004
Eszti még nem, de fiatalabb is valamivel, szóval van még ideje. Mostanában ő azt csinálja, hogy rámutat dolgokra, és megszólal: "bá". Ekkor mondani kell neki a tárgy nevét. A kedvence az óra és a lámpa; ezeket betéve tudja, de ezekre is rendszeresen rákérdez. Ha nem figyelek eléggé, és nem jó nevet mondok, akkor mérgesebben újra kérdezi: "bá!".
Előzmény: lakos (1002)
abraxas Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1003

És lesz ez még sűrűbb is ;o)

Majd ha már futni is tud, majd meglátod :o))))))))

Előzmény: lakos (1002)
lakos Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1002
Az én lányom pár hete állt fel, először a kádban, de azóta már mindenhol ahol eszébe jut és meg tud kapaszkodni. Még a babakocsiban is, hiába van elvileg bekötve, hasra fordul, kibújik valahogy az öv alól és már fel is áll is a háttámlának támaszkodva.
mgy Creative Commons License 2004.06.02 0 0 1001
na, attól én is tartok, nagyon. Háromszorosan...
Aztán mindig azzal nyugtatom magam, hogy járni, beszélni is megtanultak (ill. a legkisebb meg fog), majdcsak boldogulnak az élettel is. :-)))
Előzmény: abraxas (1000)
abraxas Creative Commons License 2004.06.02 0 0 1000
Kedves mgy!

Jelenleg tengeralattjárósat játszunk ;o)

Én mindíg ide sandítok, de nem szeretek egyedül beszélgetni, így csöndben vagyok.

Pedig vannak történések, mi éppen izgalmas időszakot élünk:Kezdünk kamaszodni :o)
Még csak az elején tartunk, de már az előrengések megkezdődtek. Szerencsére nem mentálisan (bár ettől tartottam leginkább), inkább a testi változások következményei (csukott ajtónál fürdés, ami eddig nem volt szokásban nálunk:o), meg a csitriallűrök (órás csevegések telefonon a barátnővel) meg ilyesmi.
Ezt leszámítva eddig (kopp,kopp,kopp) inkább előnyére kiskamaszodott: megkomolyodott (csak egy kicsit :o), sokkal szorgalmasabb lett, és csak alig szemtelenebb ;oD

Előzmény: mgy (999)
mgy Creative Commons License 2004.06.02 0 0 999
lányos apák, mi van veletek? :-)
Maminti Creative Commons License 2003.12.27 0 0 998
Úgy látom, a linkem nem sikerült. Tehát a Babanet Társalgóban, Szülészetek, kórházak fórum, Máv kórházról pro és kontra topikban.
Előzmény: Maminti (997)
Maminti Creative Commons License 2003.12.27 0 0 997
Kedves krstan, természetesen azt tisztelsz meg a bizalmaddal, akit akarsz. A tisztább kép érdekében ajánlanám neked ezt a linket és itt is a December 27 szombat - 11.20-as hozzászólást.
Előzmény: Törölt nick (995)
mgy Creative Commons License 2003.12.27 0 0 996
Beszélgettük múltkoriban a lehetséges hasfájás-kúrákat.
Szerencsére Sára lányunkra nem lehet egy kicsit sem panaszunk, mintagyerek... ;-)
Azért ma délután egy kicsit nyugtalan volt: a hasamra vettem. Egy darabig nézelődött, aztán jól elaludtunk mindketten :) Annyira tetszett neki, hogy a kirótt 3 órás szopási periódust egy röpke órával megtoldottuk. ;-)))
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 995
Az igazsag az, hogy tudjuk, hogy errol a dokirol van szo.
Egyreszt ismet dobott a media, mert -gyakorlatilag- bunosnek kialtott ki egy orvost, akit egyelore meg csak nem is gyanusitanak.
Masreszt nekunk semmi gondunk nem volt, sot, es inkabb azt gondoljuk, hogy ez az ember egy aldozat.
Amugy regota keringenek pletykak arrol, hogy valamelyik korhazi gore ki akarja csinalni H-t.
Es most mar el is kell hinnem ezt.
Mi felhivtuk a dokit es boztositottuk bizalmunkrol, egeszen addig, amig ki nem derul -esetleg-, hogy igaz a hirveres.

Addig viszont csak pislogunk nagyokat.

Előzmény: abraxas (992)
mgy Creative Commons License 2003.12.18 0 0 994
Kérdeztétek (kérdezték sokan) miért járunk Veszprémbe szülni. Csak! Korridor cikk.
Előzmény: abraxas (992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!