Keresés

Részletes keresés

ssv Creative Commons License 2021.03.06 0 0 43519
Én most,múlt héten 2021 február 23.-án voltam multifokális lencseműtéten Győrben. Roppant kedves,türelmes,segítőkész és közvetlen volt mindenki,mindenféle lekezelő stílustól mentesen! -a recepciósok,az orvos, a főorvos Dr. Bereczki Árpád,a nővérek...szóval,nagyon megnyerő és otthonos érzetü hangulat van a központban. TÉNYLEG LE A KALAPPAL!!!
Egyelőre lábadozom.Azt ígérték ,2 hét múlva lesz kialakulva a látásom. Sima "öregkori látásromlásom" volt,a közeli olvasás okozott csak "gondot". Mostanra tökéletesen elolvasok bármilyen kicsike betüket is(gyógyszeres dobozokon,apró kozmetikai dobozokon, stb...). A fények,a színek is határozottan élénkebbek és szebbek lettek. Most, a kilencedik nap után pedig a kinti fényviszok mellet(borús időben is!) a látásom minősége tökéletesen megfelel az általam elvártaknak,TÖKÉLETESEN,100%-osra ELÉGEDETT VAGYOK!!! P E R F E C T❗....viszont van pár aprócska dolog is,ami egy kicsikét zavaró még számomra(pl. zárt térben való látás minősége),de remélem idővel minden a helyére kerül 🙂

HA VALAKI MÉG SZERETNE TÖBB INFORMÁCIÓHOZ JUTNI,VAN EGY NYILVÁNOS OLDAL A FACEBOOKON;

https://www.facebook.com/groups/1081611362322546/?ref=share
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.11 -1 0 43518

Azért én is köszönöm!

Az enyém nem ilyen lesz, de azért bíztató, hogy kicsi a kockázat és az eredmény jó a mai szemműtétetknél!

Előzmény: Shaku (43517)
Shaku Creative Commons License 2020.12.06 0 1 43517

Szia!

3 éve műttettem meg FEMTO eljárással a szememet a Sasszemnél. 

Tökéletes azóta is mind2 szemem.

DE: A beavatkozás közben beszólt a doktornő, hogy "nem igaz, hogy mocorgok, ez csak egy kis beavatkozás, nem is fáj, ő mindjárt hazamegy!", illetve a háttérben a technikus is azt morogta, hogy " nah, jól kezdődik a hét!"

Kapsz egy xanaxot előtte, hogy ne legyen kellemetlen de nekem mindig is nagyon zavarta a szememet a fény és a fénypont amire fókuszálni kell közben az őrjítően vakított pláne, hogy pupillatágítócseppet is kapsz előtte. Nem volt kellemes kiszolgáltatott állapotban fekve ilyen dolgokat hallgatni a kiperkált félmillió forintomért. 

 

Úgy voltam vele, hogy az eredmény szuper lett és nem kezdtem el a későbbiekben önérzeteskedni a megdöbbentően etikátlan viselkedésük miatt. Mellettük szól továbbá, hogy rengeteg páciensük volt már, high-tech gépekkel dolgoznak és ez egy rutin beavatkozás nekik. 

Nővérem is náluk csináltatta, neki nem volt semmi kellemetlen érzése a műtét közben és már ő is sasszemű 😉

 

Ui. : A minap voltam sportorvosi vizsgálaton ahol a szemész mondta, hogy viseljek védőszemüveget fallabda közben + kerüljem a kocsmai verekedéseket  😆 mert egy "normál" emberhez képest a szemem sérülékenyebb, egy esetlegesen bekövetkező mechanikai behatásra nem biztos, h jól reagálna ugyanis a hegeknél "csak" 3-4 sejtsor tartja a helyén a dolgokat 🙂

Hajrá! 

Előzmény: saslvlfemto03 (43514)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.04 0 0 43516

Sziasztok!

Nemsokára 60 leszek és már 5 éve multifokális szemüveget hordok.

A látásom így rendben van, de soha nem fogom megszokni az állandó szemüveg hordást.

Szeretnék szemüveg nélkül is jól látni. Azt tervezem, hogy a szürkehályogot is megelőzve,

multifokális szemlencse beültető műtétet végeztetek el jövőre.

Az elhatározás megvan, de még gyűjtöm az információkat, hogy érdemes-e, mekkorák a kockázatok?

Akinek van tapasztalata, azt kérem, hogy ossza meg velem!

justcage Creative Commons License 2020.11.28 0 0 43515

Sziasztok! Tegnap voltam PRK műtéten. Ma a kontrollon a vizsgálatot végző orvostól kaptam egy papírt, amiből kiderült, hogy 0-5, 0-6 a dioptria a bal és jobb szemem esetében. Az lenne a kérdésem, hogy idővel várható, hogy lesz a dioptria ennél jobb is, vagy csak a homályos látás fog megszűnni?

saslvlfemto03 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 43514

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy van- e valakinek negatív tapasztalata a Sasszemnél? (Femto)...elkezdtem olvasgatni a hozzászólásokat, de rengeteg van, ezért örülnék ha  a friss véleményeteket megosztanátok velem  :) 

 

Előre is köszi!

Madagasszkár Creative Commons License 2020.10.12 0 0 43513

Linkelek még egy összehasonlító site-ot, melyet át lehet böngészni a facebook csoportok mellett, ha valaki mélyebben foglalkozna a témával, a klinikákkal, az ígéretekkel és hát korunk elmaradhatatlan eszközével, a marketinggel : https://www.lezeres-szemmutet-ar.hu/ 

Itt az új műtétről, a VISUMAX Relex SMILEról is van szó, ez most az újdonság.

Madagasszkár Creative Commons License 2020.07.08 0 1 43512

Egyelőre kevesen vannak, akik ezt választották.  A lézeres Visumax LBV szóba se jöhet? Olvasószemüvegre az jó...

Előzmény: Grita3 (43511)
Grita3 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 43511

Sziasztok!

 

Nekem tavaly volt prk műtétem és azóta is örülök, hogy megműtettem a szememet.

 

viszont.... páromnak időskori látásromlása van és műlencse beültetésen gondolkozik.

 

Van valaki, akit ezzel műtöttek? Érdekelne minden tapasztalat 🤗

KZS74 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 43510

Szia, itt egy ideje már nem nagyon aktív az élet. Van egy fb csoportom, ami Klinka független, ott több véleményt találsz. Sokan írtak már, akik az újranyitás óta műtették a szemüket. Nekem úgy tűnik semmi nem változott a klinikákon, minden ugyan úgy megy tovább mint zárás előtt, csak van néhány óvintézkedést, amit be kell tartani, de hát ez most mindehol így van.

https://www.facebook.com/groups/186491561753013

Előzmény: Madagasszkár (43509)
Madagasszkár Creative Commons License 2020.06.15 0 0 43509

Szinte hallom, hogy visszhangzik a kérdésem, pedig tuti, hogy voltatok már az újranyitás óta... :)

Madagasszkár Creative Commons License 2020.05.19 0 0 43508

Van aki volt már valahol az újranyitás után?

Madagasszkár Creative Commons License 2020.03.12 0 0 43507

Itt eléggé ritkulnak a hozzászólások, ezért javaslok egy zárt fb csoportot, ahol tapasztalatokat is meg lehet osztani, meg egymástól és egy orvostól is lehet kérdezni: https://www.facebook.com/groups/528475084285610/  remélem ennyi tájékoztatás még belefér.

 

nóném1 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 43506

A húgomnak most nyáron lesz három éve a lebenyes műtéte a Focusban (visumax). Amire beállt neki a stabil 120%, az 2hét volt, de már az első hétvégén tökéletesközeli volt a látása. Én majd idén megyek vissza vizsgálatra, mert első körben megállapítást nyert, hogy még nem állt meg a szemem romlása, ezért nem vagyok műthető. Neki olyan -3 körüli dioptriái voltak és 28 volt, mikor megcsináltatta a szemét.

Előzmény: Rocco87 (43503)
Rocco87 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 43505

Szia, érdeklődnék, hogy 4 hónap elteltével hány % a szemed? ill. a bal oldalon lévő vissza romlás, elmúlt vagy megmaradt? én 2 hónaps leszek 18 án, -2,5 ről indult mind kettő szemem, voltam szemészeten máshol jelenleg -1 mind kettő. 1 hónapos 100%-os volt, de utána hirtelen vissza romlott. 

Előzmény: 83Erika (43485)
Szipolykaa Creative Commons License 2020.02.09 0 0 43504

Negyvenéves kor körül a szemlencse elkezd veszíteni a rugalmasságából. Nem tud annyira összehúzódni, mint korábban. Ezért aztán a közelre nézés nehezebbé válik. Persze aki eleve rövidlátó, az olvasáskor javulást fog tapasztalni, viszont a távollátása még rosszabb lesz. Ez mindenkinél bekövetkezik, nincs kivétel. Tehát negyven-negyvenötéves korban elkövetkezik az öregszeműség (presbyopia): vagy közelre nem látsz jól, vagy távolra, vagy egyikre sem. Ha éppen húszéves vagy, akkor van esélyed húsz jó évre a műtéttel, máskülönben nem igazán.

Előzmény: Rocco87 (43503)
Rocco87 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 43503

köszönöm, ez egy jó hír, épp ezért elgondolkoznék, ha nem válik be a PRK bevállalnám azt. Esetleg, mik voltak a tapasztalatok, hány nap volt az éles látás, romlott e vissza 20 év alatt? Mennyiről indultál, hány éves voltál mikor csinálták. stb... Köszönöm :)

Előzmény: nóném1 (43502)
nóném1 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 43502

Mindenki ezt mantrázza, hogy elmozdulhat a lebeny, csak még nem mozdult el senkinél :)) és eltelt már vagy húsz év itthon is, hogy kiderüljön, ha elmozdulhat. De nem akar az istennek se elmozdulni :))

Előzmény: Rocco87 (43500)
Rocco87 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 43501

nem mertem mondani az 1 hónapos kontrollon neki, mert egyből ez lett volna a kifogás. jobb -2,5 bal -2,5 lett végül is. Csepegtetek folyamatosan a 3 hónapos kontrollt várom. Ha nem javul akkor felkészítem magam 1 év múlva az újabb műtétre, amit nagyon nem szeretnék. 

Előzmény: Hooshee (43499)
Rocco87 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 43500

köszönöm, igen épp néztem a LASIC-nél nagyon sokáig elmozdulhat a lebeny. Még várok vele, csak arra tudtam fogni a hirtelen látásromlást. 

Előzmény: dzoltan82 (43498)
Hooshee Creative Commons License 2020.01.23 0 0 43499

A kandallónak nincs köze hozzá azszinte biztos. PRK esetén lehet több dolog is, azért várj vele, csepegtess szorgosan, és konzultálj az orvossal amennyit csak lehet. Azt nem írtad, hogy honnét indultál, milyen dioptriáról?

 

 

Előzmény: Rocco87 (43496)
dzoltan82 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 43498

Nem a kandallo fenyetol romlott, az tuti.

De ha megkerdezed az orvost, esetleg lehet e attol, majd helyesloen bologat, az biztos :D

 

Varjal meg vele. Teljes hamosodas eleg hosszu folyamat.

Ne band, hogy PRK-t valasztottad. A LASIK altal beigert par nap sem garantalt, van akinek osszejon, de van akinek hetekig tart.

 

Előzmény: Rocco87 (43496)
Rocco87 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 43497

Sziasztok, volt itt valakinek PRK szemműtéte? 

Rocco87 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 43496

Szia, nekem is PRK volt, az 2019. 12.18-án szerdán műtöttek, és már péntek reggelre ki tudtam nyitni a szememet. A műtét után krb. fél napig nagyon fájt. Azután péntekig enyhe volt. Mint két szememmel elég jól láttam, pár napja azt tapasztaltam, hogy mint ha romlott volna a balos a kontrollon kiderül hogy -0,75 a jobbos jó. Azt szeretném kérdezni, benti kandallóba pár napig betüzeltem, tudom hogy a napfény nem tesz neki jót, esetleg az izzó parázs és a nagy tűz ugyan olyan hatással volt rá mint a napfény? Egy kicsit el vagyok keseredve, hogy betartottam minden, kint napszemüveg, és a végén ezzel rontottam el az egészet. Azzal tisztába vagyok hogy akár fél év is lehet a gyógyulási idő. Esetleg volt valakinek tapasztalata, mennyi idő míg 100%-osan láthatok? Azt javaslom aki ebben gondolkodik, ne válassza a PRK, igaz nagyon megbízható és régi módszer, de már vannak sokkal jobb lehetőségek. Ez a fajta műtét egy fapados ár. Plusz, nagyon sok a gyógyulási idő. 

Előzmény: 83Erika (43485)
Madagasszkár Creative Commons License 2020.01.13 0 1 43495

Visumaxra készülök, van itt olyan, akinek friss az élmény?

nóném1 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 43494

Megkérdezhetem, hogy mire jutottál a gondolkodás végén?

Előzmény: jdanii9696 (43489)
nóném1 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 43493

Sztem a javított szemed átvenné az uralmat és élesen látnál, a másikat meg nem használnád... Mielőtt szemüveges lettem nekem is ez volt, az egyik jó a másik -1,5. Azt mondták ez nem túl nyerő, mert a rosszabbat nem használom, ezért írtak fel olyan szemüveget, melynek az egyik lencséje üvegből volt, hogy használjam mindkét szemem....

Előzmény: Isti betyár (43492)
Isti betyár Creative Commons License 2019.11.10 0 0 43492
Sziasztok!

Mi lenne a véleményetek arról, hogy valaki pl. -1 dioptriánál csak az egyik szemét csináltatná meg és rá fél évre a másikat?
A nem lézerezett szem vajon javulna így vagy érdemesebb mindkettőt, hogy a lézerezett ne romoljon vissza a másikhoz igazodva?

Előzmény: skiss (43478)
miauu201 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 43491

Szerintem menj el nyugodtan alkalmasságira, ne csak innen tájékozódj :). Ott nem kell dönteni, már ha nagyobb klinikához mész, ahol nem égető, hogy minden betérőt megműtsenek :).

Előzmény: paprikas12 (43490)
paprikas12 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 43490

Szia! Megkérdezhetem, hogy mekkora most a dioptriád, amit műttetni szeretnél? Azért vagyok kíváncsi, mert én is most tervezem a műtétet, és egyelőre még nem voltam alkalmassági vizsgálaton, de saját megfigyeléseim alapján hasonlóan nagyok a pupilláim. Viszont azt is tudom, hogy az éjszakai fényjelenségek nagysága és a kezelt terület lehetséges mérete függ a kiinduló dioptriától (is). Ilyesmiről tájékoztattak a vizsgálaton?

Előzmény: jdanii9696 (43489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!