Keresés

Részletes keresés

MacFly Creative Commons License 1999.07.29 0 0 63
bocsesz, eddig csak napvitorlasrol volt szo, nem arrol, hogy ra is akar valaki ulni :)
RIPityom Creative Commons License 1999.07.28 0 0 62
Nekem is van 1 saját képem,
ha public lesz, be imprtálom ide...

ha addig el nem süllyed a NapVitorlás...

RiP

Bebe Creative Commons License 1999.07.28 0 0 61
És hová lehet ülni ezen a kis jószágon? A vitorlára??? ott leéget a napszél..:-))
Bebe
kaviat Creative Commons License 1999.07.28 0 0 60
hűha nem semmi darab, most már csak azt mond meg, hogy melyik csomagküldő szolgálatnál lehet ilyet rendelni, mert tegnap éjjel a tvshop-ban nem láttam...

.kav]4t

MacFly Creative Commons License 1999.07.28 0 0 59
Íme egy képzeletbeli napvitorlás képe, a vártnál kevésbé attraktív... :)
kaviat Creative Commons License 1999.07.28 0 0 58
ok mesterem megyünk mi az nekünk az az 1 gr antianyag ? jó lenne ott ülni a harmadik masinán /az első két prototipus tutti hogy nem jön vissza, biztos beszorul valami térgyűrődésbe.../

.kav]4t

MacFly Creative Commons License 1999.07.28 0 0 57
Nem volt könnyű lefordítani egy a téridővel manipuláló szigorúan elméleti szinten meglevő meghajtásról szóló hírt, de itt van
Rascal Creative Commons License 1999.07.27 0 0 56
Hello !

A linkeknél valamivel teljesebb a tájékoztatás, mint a Spektrum TV-én (ott inkább csak figyelem felkeltés lehet a cél ), a magyar nyelvű leírás is elég jó.

Rascal

Rascal Creative Commons License 1999.07.27 0 0 55
Hello kösz a linkeket, körbenézek.
Megpróbálom kideríteni, hogy pontosan melyik műsor volt, amit most is elárulhatok, hogy az X-akták női főszereplője volt a műsorvezető. ( Az igazság odaát van ( vagy ott sem ? )) Azt hiszem valamikor szombaton délután volt. Viszont most megy egy sorozat, és az elején van eléggé, ami csillagászatról szól, lehet, hogy hogy e témában is mondanak majd valamit ( címet nem tudok, csak a reklámban volt. Holnapra megpróbálok pontosítani ).

Rascal

kaviat Creative Commons License 1999.07.27 0 0 54
kösz a linkeket, végig fogom nyálazni...

.kav]4t

azeroth Creative Commons License 1999.07.26 0 0 53
Na, itt vagyok. URL-k:
Lezer lokeses izek:
http://science.nasa.gov/newhome/headlines/prop15apr99%5F1.htm
Napvitorlas:
http://science.nasa.gov/newhome/headlines/prop08apr99_1.htm
Ion meghajtas:
http://science.nasa.gov/newhome/headlines/prop06apr99_2.htm
Satobbi, innen el lehet brunnyogni sokfele...
azeroth Creative Commons License 1999.07.26 0 0 52
Hi All!

Ha valakit tenyleg erdekel a tema valodi allapota illetve hatter, batran latogassa meg a NASA honlapjat, illetve iratkozzon fel a levlistajukra - igen erdekes es hasznos kutatasi informaciokat, elmeleteket lehet megismerni es a gyakorlat jelen (kb. persze, nem biztos, hogy mindent elmondanak...) allapotat lehet figyelemmel kiserni. No. Mingya' keresek valami URL-t az ionhajtomu a'la NASA cikkrol, meg a napvitorlasrol is.

Hi, Azeroth

MacFly Creative Commons License 1999.07.26 0 0 51
Rascal koma, légyojkedves, aruld mar el mi volt a cime, a spektrumos dolognak, vagy hogy mikor volt, hatha lesz meg 1x
kossssz
kaviat Creative Commons License 1999.07.26 0 0 50
ion hajtómű : meklegy mester cuccai között érdemes körülnézi : http://www.extra.hu/deepspace/space.htm

.kav]4t

Cooler Creative Commons License 1999.07.26 0 0 49
rascal,
az ion hajtomurol van egy nem magyar, de roppant latvanyos shockwave flash:

http://www.msnbc.com/news/wld/graphics/ion.swf

Cooler

Rascal Creative Commons License 1999.07.26 0 0 48
Hello !

Mi az az "ion hajtómű", hol találni róla lehetőleg magyar nyelvű leírást ?

Most hétvégén a Spektrum TV-én volt egy műsor, ami kitért az űrhajók lehetséges meghajtásaira, és ott több érdekes tervet mutatot be :

- "atombombák" robbantgatása az űrhajó farában.
Szerintem ez egy kicsit rángathat, a robbanás hatásának irányításáról
nem is beszélve.

- "anyag és antianyag összeeresztése"
azt mondták, hogy néhány mikrogram üzemanyag elegendő a
fénysebesség 10 - 50 %-ának eléréséhez. Kisérleteztek az antianyaggal,
és egy gyorsítóban létrehoztek 9 (!!!) db antianyagot ( hogy melyik elemi
részecske ellenpárját, azt nem modták), és ütköztették "hagyományos"
anyaggal. Elvileg az eredmény igazolta a számításaikat.

- Féreglyuk
A filmben azt mondták, hogy van már matemetikai modeljük, a gyakorlati
megvalósítást némiképp nehezíti, hogy egy szupernóva robbanás
energiájának több milliószorosa kell a féreglyuk létrehozásához... ;-(
Viszont ha működik, akkor nincs sebesség korlát, gyakorlatilag
"térugrást" lehet csinálni. ( Persze ez mind csak elmélet, amit megfelelő
fentartással kell kezelni. Hajrá fizikusok !!! )

- Nagyerejű lézerrel, amit pl. a Nap láthatna el energiával, "vitorlás űrhajót"
lehet "tova fújni" (sz@r ügy, ha valaki véletlenül lekanyarodik a sugárról)
Elég pontosan kell érkezni, hogy egy ilyen másik sugár le is tudja fékezni.
Úgy rémlik ennél a meghajtásnál a fénysebesség kb. 10 %-át tippelték
mint max. sebességet.

Ha valaki tud pontosabbat a dologról, az egészítse (javítsa) ki.

Rascal

Genialis Creative Commons License 1999.07.26 0 0 47
Lehet, hogy megsejtettek valamit az evolúciós rendeltetésükről, és azt mondták, hogy juszt se lesznek holmi biológiai törvény rabszolgái... pedig ha tudnák,hogy minden lépésükkel azt teszik...
Mr Spock Creative Commons License 1999.07.26 0 0 46
Kedves RIPityom,

HOGY A PICS@BA, HOGY NEM ÜZLET AZ ÜRTECHNOLOGIA?

Mert nem az. Mert nincs semmi az urben amit rovidtavon hasznositani lehetne. A hosszutavu hasznositas meg annyira kodos, hogy nem lehet emiatt sulyos milliardokat belefektetni. Es hat sajnos az is, hogy a hajtomu technologia meg sehol sincs. A 100 valahany meter magas Saturn raketa kellett ahhoz, hogy egy 4x5 meteres kis kupot eljutassanak a holdig harom emberrel. Gondolj bele. Es nincs jobb, es meg csak a latohataron sincs remenye valami jobbnak.

Kedves SZOLI,

És az ürkutatás ilyen cél volt az USA-ban. Biztosan sokba került, de jóval tőbb közvettett haszna volt mint, amibe került és kerülhetne.

Igenam, de kepzeld el a kovetkezo ervelest:"Adjatok erre szazmilliard dollart. Ugyan fogalmunk sincs, hogy cserebe mit fogunk tudni produkalni, de biztos sok kozvetett haszna lesz."

Le van ragadva az urtechnologia. Jatszadoznak azzal ami van, azzal ami kiprobalt, de igazi kovetkezo lepes meg tervezve sincs. A nemzetkozi urallomas IS csak a jelenlegi technologiaval valo jatszadozas, az is csak arra lesz jo, hogy a kulonbozo termesztevedelmi projecteket meg ugyesebben hajtsak vegre. Nincs igazi urprogram, es enszerintem ameddig nem lesz valami forradalmi attores meghajtas ugyben, nem is lesz.

Gabor

SZOLI Creative Commons License 1999.07.26 0 0 45
Mi benne az üzlet? Rengeteg pénz van benne, de sajnos egyelőre csak a földhöz kapcsolódó(müholdképek), és a kutatási területeken (anyag tudomány, biológia). Nem tudom összeszámolta e valaha valaki hogy a NASA által kitalált (mellék termékek) dolgok ill. szabadalmai mekkora hasznot hoztak az USA-nak? Szerintem már ezek értéke is bőven fedezhette a költségeket.
A másik, hogy kell egy cél az emberiségnek, nemzetnek amiért igazán tud dolgozn. És az ürkutatás ilyen cél volt az USA-ban. Biztosan sokba került, de jóval tőbb közvettett haszna volt mint, amibe került és kerülhetne.
kaviat Creative Commons License 1999.07.26 0 0 44
najó de azért valami már elindúlt.. vannak nemkatonai magánürprojectek, valaki el akart inditani valami szondát valami kisbolygóra, majd bányászni fog /persze a n+3. szondával/... meklegy mester jobban körbejárta a Tmát, én csak ugatok a holdra itten...

.kav]4t

Cooler Creative Commons License 1999.07.26 0 0 43
Ugyan mi lenne benne az uzlet?
A _dicsoseg_ csak a hideghaboruban volt uzlet. Az ideologia a dolog mogott meg az volt, hogy majd banyaszunk, meg miazmas. Feneket. Addig mig le nem lakjuk teljesen ezt a bolygot nem fog semmi erdemi tortenni a kerdesben. Amikor beut valami komoly termeszeti katasztrofa, majd akkor dagadt gazzal beindul az iparag, hogy mentsuk az irhankat, de addig semmi.
Igen erdekes az ion hajtomu tortenete is: 30-40 evig lapultak a NASA irattaraban a kesz tervek, de a hideghaboruban _nem_lehetett_megkockaztatni_ egy esetleges sikertelen missziot es ezert nem hasznaltak fel egeszen az elmult evig.

Cooler

RIPityom Creative Commons License 1999.07.26 0 0 42
Hali Arcok.

Hát igen... NapVitorla ;)

1xüen nem értem. Annak idején úgy képzeltem, hogy a Hold után, a fejlödés exponencális lesz. Aztán olvastam, hogy b@zi drága... nincs is haszna... Challenger... NASA költségvetés kurtítás... Mars expedico 2100-ban, AlfaHoldbázis sose...

1xüen nem értem; ott van az kib@szott nagy hadikapacitás, hidegháború nélkül... hát gyártsanak olcsó ürsiklókat, vegye meg az USA kormány...

HOGY A PICS@BA, HOGY NEM ÜZLET AZ ÜRTECHNOLOGIA?

mer' amig ezt nem válaszoljuk + addig itt semmi se változik... csak kakaslépésben, hátrafele mint a rák :(
Pathfinder? ZX-81... agyrém, hogy itt tartunk...

meg a tripper USA átlagpógár nemtörödöm hozzáállása... 1xüen nem érdekli, s nem akarja, hogy erre b@sszák el az adófizetök pénzét.
Nem tudom, mi kell ahhoz, hogy végre _érdemben_ foglalkozzanak az ürkutatással....

ehhh, Napvitorlák... :(
Bezzeg, az atomi komputerre van állami appanázs az USAban... hogy milliárdx gyorsabban tudják visszafejteni a HAMAS titkosirást :(
Remélem, a kinaiak rájjuk vernek...

RiP

kaviat Creative Commons License 1999.07.25 0 0 41
igazad lehet kedves mesterem, tulajdonképpen tényleg eléggé lassú a folyamat, és az az ük ük lehet hogy ükükükükük lesz :)) de én pont arra pillanatra gondoltam, amikor már az ürhajózás nem csak a funkcionális haszon miatt lesz, hanem a hobby, a móka kacagás... a napvitorlás a szememben pont ezt jelképezi, mert addigra remél7őleg számtalan hatékonyabb +hajtást bevezetnek... dehát van 1000 év abban a 3. évezredben - most direkt nem megyek bele abba a vitába hogy mikor kezdődik.. van időnk még napvitorlázni...

.kav]4t

Mr Spock Creative Commons License 1999.07.25 0 0 40
Kedves kaviat,

ajon ük ük
unokáink már saját építésü napvitorlássail fognak versenyezni a Mars holdjai körül ? vajon mennyire fog kommercializálódni az ürtechnológia ? ürbányászat, kolóniák a galilei holdak körül ?

A jovot megmondani az egyik leghalasabb, ugyanakkor leghalatlanabb feladat, hiszen senki nem tudhat ellentmondani, ugyanakkor senki nem tudhat helyeselni sem. De enszerintem ez az egesz sokkal lassabban fog menni, mint azt sokan remelik manapsag. Ahhoz, hogy uk uk unokaink napvitorlassal versenyezzenek a Mars holdjai korul, urbanyaszathoz, kolniakhoz, fel kell talalni egy teljesen uj meghajtas technologiat. Hiszen az ami most van, borzasztoan nem hatekony. Ezzel a technologiaval senki nem fog napvitorlazni, sot meg urbanyaszni sem. Ugyanakkor az egyetlen remenyteljes technologia, a magfuzio, meg sehol sincs, nemhogy az urhajozasban. Gondolj bele, 30 eve szalltak le a Holdra, es azota alapjaban semmi minosegileg jelentos nem tortent. Hasonlitsd ezt ossze mas dolgokkal ami tortent 30 ev alatt. Nem tul biztato a dolog.


Gabor

Fulig Jimmy Creative Commons License 1999.07.24 0 0 39
Dehogy vakuum, addigra gondolom mar terraformaltuk a Marsot, mire lehet vitorlazni :-)
kaviat Creative Commons License 1999.07.24 0 0 38
látjátok, nem leszek jó konstruktőr :))))

.kav]4t

Cooler Creative Commons License 1999.07.24 0 0 37
Es molekularis 'vastagsagu' vitorlak, hogy minden apro porszem szanaszet tepje :)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.24 0 0 36
Csepp alakú, áramvonalas kabin, hogy kicsi legyen a vákuum-ellenállása :-)
kaviat Creative Commons License 1999.07.24 0 0 35
érdekes lenne egy tudománytörténészt +kérdezni, hogy vajon az ilyen Werne félék milyen alapadatokból dolgoztak, jó lenne egy +bíz6ósági elemzést késziteni a mai futuristák elméleteiről... azaz az egykori futuristák mekkora 6ékonysággal dolgoztak... utalok itt a "minden házon rep.leszáló pálya" és a "rengeteg istálló a sok lovaskocsi miatt" tévedésekre... továbbá rémlik hogy valamikor talán a század közepén a családi helikopter volt a "future"..

.kav]4t

azeroth Creative Commons License 1999.07.24 0 0 34
SuhanSuhanSuhanSuhan...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!