Keresés

Részletes keresés

naivkezdo Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65753

Ezt nem is olvastam, szoval az itteni serelmeid vittes at a palinkas topicba, szomoru szomoru ez is.

Nyelvhosszas megjegyzesed eleg keserunak hat, pihenj egyet.

Előzmény: Jocó0423 (65746)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65752

Ha kérdésed van akkor kérdezz nyugodtan. Nem ciki és nem kell kompenzálni beszólásokkal.

Én nem vagyok jogász. Nem tudom, hogy mi bűncselekmény.

De annyit tudok, hogy a boroscímkén a közhiedelemmel ellentétben nem a hatósági azonosító jelnek kell lennie, hanem egy tetszőleges, de  apincénél nyilvántartott egyedi azonosítónak. Vagyis az azonosító lehet akár #1111 meg #1112.

De a legtöbben (mi is) a Nébih által kiadott azonosítót használják erre a célra, ugyanis annak az egyedisége és nyilvántartása automatikusan adott. Hiszen csak lefűzzük a nébih által adott engedélyt és azon rajta van ez az azonosító.

Ha ez bonyolult akkor az a lényeg,hogy  a palackon a termelő által adott egyedi azonosító van és nem a hatóság által adott. De a termelő választhatja a hatósági azonosítót. De ez az ő választása és emiatt nem is hamisítás azzal variálni. Szabálytalan ez lehet és az is.

A Sauska esetében a gebasz nem is az volt, hogy egy másik borra kiadott azonosító volt a címkén, hanem az, hogy a használt azonosítóhoz nem volt a pincénél nyilvántartás.

Előzmény: Jocó0423 (65751)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65751

Kedves Zoltán,

Te szerinted a hatósági azonosító jel hamisítása ( értelemszerűen nem arra használva amire kiadták ) Az nem bűncselekmény?

Tényleg nehézkes vagyok, ezért kérdezem a tanár Urat.

Előzmény: BZoltan (65750)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65750

A világegyetem, kedves Jocó óriási. Események csilliárdjai történnek minden pillanatban atomi és galaktikus szinten is.

De ha te a Sauska történetre gondolsz akkor nyilván ott is rengeteg dolog történik. Egy ilyen botránynak nagyon sok következménye van. A Sauska ügyvédjei épp vért izzadnak, hogy valami fogást találjanak a szankciókon. A Sauska főborásza és adminisztratív munkatársai is keményen dolgoznak, hogy prezentáljanak egy hatóságilag is elfogadható pincekönyvet és származási igazolásokat minden boruknak aminek nincsen. A Nébihnél sem unatkoznak az ellenőrök és nyilván átnéznek a Sauskánál mindent, hogy találnak-e még szabálytalanságot. A Nébih jogászai pedig nyilvánvaló módon alaposan átnéznek minden papírt amit az ellenőrzés során, hogy van-e bennük olyan amelyek miatt nekik hivatalból kötelességük a rendőrséget értesíteni. Akár hiszed, akár nem, de értelem szerűen az ami miatt szankcionáltak az még nem bűncselekmény. De lehet, hogy az ellenőrzés során belefutottak erre utaló dolgokba. Ilyenkor hivatalból kötelességük értesíteni a rendőrséget.

Szóval, mint látod, nagyon-nagyon sok minden történik most. De mindez a sok történés már más ügy, más téma mint annak a 45 bornak az ügye és témája.

Előzmény: Jocó0423 (65746)
kifli Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65749

az RPV hatás ellen nincs orvosság

Előzmény: Z-vitamin (65748)
Z-vitamin Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65748

Ellened egy levél Cataflam, vízben oldva, intravénásan.

Előzmény: Jocó0423 (65747)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65747

Algopyrin?

Előzmény: Z-vitamin (65744)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65746

Na most akkor ha lehet magyarázd el még egyszer mert tényleg nehézfejű vagyok sajnos.

Naiv olvtárs sajnos sokkal jobb megértésről tanúskodik, meg nyelvhosszról is.

Most tényleg akkor semmi más nem történik?

Előzmény: BZoltan (65740)
joskabacsi Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65745

ez egy ritka tahó komment volt amivel egy egész borvidéket minősítettél - illetve elsősorban magadat.

Előzmény: naivkezdo (65739)
Z-vitamin Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65744

Hagyd már. Nekem fáj.

BZoltan Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65743

Na, egyébként itt van egy írás -  http://gaultmillau.hu/muvelt-alkoholista/elhuzodo-utkereses-tokaj-2016

Ami jó példa arra, hogy miért tartom a Jónás Csabát még mindig a legjobban író magyar borkritikusnak. Azzal együtt, hogy nem feltétlenül értek egyet minden szavával. Sőt. De ahogy ír és ahogy fogalmaz az messze fölé nő az átlagnak.

Ilyen posztokra, cikkekre lenne szükség több helyen.

BZoltan Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65742

Nincsen ezen semmi csodálnivaló :) A legtöbb ember a környezetemben rendszerint megérti a dolgokat egy max két magyarázatból. Kimondottan hasznos reality check néha az ignorancia ilyen szintjét is megtapasztalni.

Előzmény: naivkezdo (65741)
naivkezdo Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65741

Csodalom a vegtelen turelmed.

BZoltan Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65740

Nem vagyok öntelt. Kimondottan gyakran kétkedem a saját tudásom elégségességét illetőleg. Pont ezért igykeszem minden helyzetben és mindenkitől tanulni. Ellentétben ugyebár veled aki azonnal előveszi a colostokot és méricskélni kezdi a szerszámát amint kiderül, hogy valamiről fingja sincsen. Ismerek pár ilyen embert, kicsit sajnálni szoktam őket, mert önamguk korlátozzák a saját fejlődésüket.

Kersztre nem feszítenék senkit, még a Sauskát sem. Biztos megvolt neki is a maga oka, hogy ilyen druva csalásra adta a fejét, ahogy Octopusnak is megvan a maga oka arra, hogy tudomást sem akar venni a Sauska csalásáról.

Én helyzeteket és tetteket ítélek meg és ez alapján bizony levonom a következtetést. Nagyon ritka az, hogy én valakit gyökérnek nevezek. Az amikor valaki egy csalónak falaz az egyértelműen ezt vonja maga után.

" én kivárom az egész végét "

Hahahaha :D :D :D

Neked aztán magyarázhat az ember. Te, figyusz... te tényleg nem érted meg, hogy _JOGERŐS_ döntés  született a Sauska ügyben amiért kiszabták a megfelelő szankciókat????

A klasszikus "értem, hogy gőzmozdony, de mi hajcsa?" jut az eszembe erről :D :D

Kimondottan jókedvre derítettél :) Ha másért nem, ezért mindenképpen köszönet és respekt jár neked :D

Előzmény: Jocó0423 (65738)
naivkezdo Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65739

Akit erdekel, tudok olcson szerezni villanyi szelektalt fajelesztot. Gyartja es csomagolja, kiskorosvin bermuda haromszog kft

Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.14 0 1 65738

És szerencsére mérhetetlenül személyeskedő öntelt fickó vagy :)

Még jó, hogy én se vagyok haragtartó és nem igazán érdekel a kioktató stílusod.

Mondom, napokig mantrázhatsz itt és játszhatod a tanárbácsit, én kivárom az egész végét és csak akkor mondok véleményt valakiről ha megismerem a hátteret is.

Sok olyan ember van mint te, aki azonnal ítél és szíve szerint szegény bloggert is keresztre feszítenéd.

Előzmény: BZoltan (65737)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65737

Ha te annak veszed akkor vegyed annak. Én napi szinten tanulok új dolgokat és nem szoktam úgy hisztizni mint te amikor valaki nálam jobban tud valamit.

Esetünkben belementél egy olyan vitába aminek a tárgyáról te a legminimálisabb tudással sem rendelkezel. Ha nem csapkodsz meg hisztizel akkor egy körben megérthetted volna, hogy mi is ennek az egész Nébih eljárásnak a lényege. Ehelyett te inkább értetlenkedtél és hülyeséget beszéltél.

Engedd el ezt a témát. Minden információt és tájékoztatást megkaptál. Innentől csak rajtad múlik, hogy nyafogsz és csapkodsz emiatt vagy egy tudásmorzsával gazdagabban továbblépsz.

Szerencsédre én mérhetetlenül türelmes és kitartó vagyok :) és nem húzom fel magam az ilyeneken.

Előzmény: Jocó0423 (65736)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65736

Csak megérkezett a kioktatás :)

Előzmény: BZoltan (65733)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.14 0 0 65735

Szerintem valami demeter certified gazdaságból vette a szőlőt és ezt nem merte lepapírozni, hogy ne vonja magára pár blogger haragját :D

Előzmény: kifli (65734)
kifli Creative Commons License 2018.02.13 0 1 65734

engem az is érdekelne, hogy használ-e sauska fajélesztőt...

BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65733

Én nem vélekedek. Itt kekeckedsz napok óta, hogy így nincs lezárva ez az ügy, meg úgy még nincs vége... tessék, ott van a minisztérium oldalán, hogy jogerős döntés született a kérdésben. Ez nem vélekedés és nem pöcsméret verseny. Én nem véleményre hivatkozok, hanem konkrét tényre.

Ennyi. Nem kell mellébeszélni meg pöcsméretversenyt rendezni. Meg kellene érteni azt amit a másik ír és ha egyértelműen bebibizonyosodik, hogy badarságot írtál akkor udvariasan meg kell köszönni, hogy a másik rádszánta az idejét.

Előzmény: Jocó0423 (65731)
mávag_lokfabrik Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65732

Hát akkor sauska ezek szerint nagyon hülye. És ezek szerint kellően hatékony kapcsolatai sincsenek. Több birkapöröltfőzésre kelleltt volna járni,vagy szotyit köpködni :)..aki ilyenbe súlyos kapcsolatok híján belefog az nagyonhülye. vagy ha van is, nem segít, mert ilyenbe senki nem akar belekeverdni,ráadásul talán a kerház óta biztos jobban ugranak ezekre.

Előzmény: BZoltan (65727)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65731

Nem tudom ki csinál "ki ha én nem"-et mindenből. Te is megtanulhatnál odafigyelni kicsit a másikra.

Engem se érdekel a te vélekedésed, ennyi.

Lezártam csak megvárom még a kioktatásodat.

Előzmény: BZoltan (65729)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65730

érzed-értsed

Előzmény: BZoltan (65729)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65729

Olvassad el amit írtam és érzed meg. Komolytalan, hogy te mindenből pöcsméret versenyt akarsz csinálni. Leszarom, hogy te mit vélsz tudni az ügyről. Nekem elég az amit én tudok.

Előzmény: Jocó0423 (65728)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65728

Nem okoskodok és nem spekulálok :)

Az a baj tudod, hogy kicsit többet ismerek ebből a történetből mint te. A megbízható forrásod kicsit mellé lő de nem lehet még itt sok mindent leírni.

Tessék nyugalomba lenni és fogsz még meglepődni.

Előzmény: BZoltan (65726)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65727

"szeretne hasznot is bakker, ezt hívják kapitalizmusnak!"

A magát megevezni nem akaró de garantáltan hiteles forrásom szerint onnan indult a balhé, hogy 120 ezer palack olyan bort akart exportálni harmadik országba aminek konkrétan nem volt sem belföldi forgalombahozatali engedélye sem pedig származási igazolása.

Ismerve a Sauska borok árát, nagyságrendileg 100 millió forintos bizniszt  rontott el a Nébih.

Miután ez az export próbálkozás bebukott azonnal mozdult a Nébih ellenőrizni a Bortársaság raktárában levő Sauska borokat és ekkor borult ki a szaros bili. 

Előzmény: Jocó0423 (65709)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65726

Ember, 70 napja van fenn a jogsértésről és az érte kiszabott szankciókról a hír a nébih oldalán!!! Milyen záros határidőről beszélsz???

Nem kioktatlak téged, hanem kedvesen és türelmesen próbálom elmagyarázni neked, hogy hogyan is néz ki egy Nébih eljárás. Te pedig akadékoskodsz és kötekszel.

Leírtam neked már ezerszer, hogy _EZ_ az ügy már le van zárva. Ott van a minisztérium oldalán a _JOGERŐSEN_ megállapított jogsértések és szankciók listáján. Ott van a Nébih jogsértések listáján. Ez az ügy már 70 napja le van zárva.

Lehet, sőt több mint valószínű, hogy az ügy lezárta után indult még több _MÁSIK_ ügy a Sauskával kapcsolatban. Az is valószínű (sőt, konkrétan tudom is), hogy a Sauskának több ügyvédje is azon dolgozik, hogy megtámadják a Nébih döntését. De mindezek együtt vagy külön-külön is már más ügyek.

Ráadásul ahogy azt már többször leírtam neked az esetleges fellebezés vagy korrekció és a további szankciók már nem  hozhatók nyilvánosságra ha a Sauska nem akarja.

Jocó, értsed meg, hogy ez egy olyan téma amihez nem értesz. Ne okoskodj és ne spekulálj olyan szakmai kérdésben amihez nem értesz. Nem érteni valamihez nem ciki. Én sem értek a kvantum fizikához, mégsem kezdem el osztani az észt azoknak akik viszont igen.

Előzmény: Jocó0423 (65725)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65725

Jólvan :) Biztos igazad van. De ha megfog jelenni egy újabb közlemény, akkor elnézést fogsz kérni?

Csak úgy kérdezem?

Ha záros határidőn belül nem, akkor én követlek meg, ez így fer. Csak ne oktass ki kérlek.

Előzmény: BZoltan (65724)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65724

Te egész egyszerűen nem érted meg amit neked írunk. így nem sok értelme van. Szerintem beszélgessünk valami olyan témáról amit te is átlátsz és megértesz. Ez nem az.

Előzmény: Jocó0423 (65721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!