Keresés

Részletes keresés

tigristomi Creative Commons License 2024.02.27 0 0 88196

Nem akarok off topik lenni, csak pár sorban. Ahogy én tudom egy híres jóga mestertől;

A tantra szó a tanoti, kiterjesztes, es a trayata, felszabadulas szavakbol tevodik ossze.
E szerint a tantra szo szerint is es a gyakorlatban is az energia felszabaditasa a tudat hatarainak a kiszelesitese altal.

Tulajdonképpen ehhez jóga gyakorlatokat kell ismerni. 16 éve írtam erről a jóga topikban.

Előzmény: sadaashiva (88041)
sszasza Creative Commons License 2024.02.26 0 1 88195

Az a kungfu bajnokság lehetett. A Tasnádi 95-ben kezdett és Miskolc Tatabánya Budapest volt az első 3 gála. Egy estés rendezvények.

Előzmény: tigristomi (88193)
tigristomi Creative Commons License 2024.02.26 0 0 88194

Mostanában megint belemélyedtem a karate történelmébe

 

Ebben a témában nagyok jók szerintem a youtube-on a karate nerd csatornán lévő videók. Onnan sok újat és érdekeset meg lehet találni a karatéról, amik szerintem könyvekben nincsenek leírva, főleg nem a karate könyvekben.

Előzmény: Vuduman (88095)
tigristomi Creative Commons License 2024.02.26 0 0 88193

 az első, súlycsoport nélküli fordulót egy hetven kiló alatti

 

Ez Szegeden volt? Egy ismerősöm 94 körül nyert egy ilyen versenyt, ahol nem voltak súly csoportok. 3 napos verseny volt, ahogy emlékszem.

Az  ismerősöm versenye az első Tasnádi verseny lehetett? A 70 kiló körül az illik rá. Szamurájkardot és pénz díjat kapott az első helyért.

Előzmény: Kinti Fiu (88148)
tigristomi Creative Commons License 2024.02.26 0 0 88192

Igen a fölvetésemmel az a kérdésem, hogy ti, mások hogyan értékelitek a"harcművészeti" pályafutásotok értékét úgy, hogy már nem gyakoroltok.

 

Én régen volt, hogy abbahagytam, most gyakorlok, de örökké nem hiszem, hogy fogom csinálni.

Engem nem érdekel a kosárlabda, nem érdekel a futás. A harcművészet érdekel, nézni is szeretem, és belekóstolni is jó.

Ad olyan gyakorlatokat is, amik fitten tartanak, önbizalmat, belső tartást is ad.

Nem kérdés, hogy megérte. 

 

 Más kérdés viszont, a témában:

ha az önvédelmi részét nézem, akkor én annyiszor lesérültem már az edzések alatt, amennyiszer az életben valószínű, hogy nem sérülnék le.

Ezzel a sérüléssel más is van így?

 

 

Előzmény: sadaashiva (88041)
mpecsa19770420 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 88191

Szia !

 

Tudom, hogy régen volt, de engem nagyom érdekelne ez a video !

Fel tudnád tölteni újra ? 

Előzmény: NattyDread (75095)
exhighand Creative Commons License 2024.02.15 0 0 88190

"a támasztó test-struktúra megy el, és attól esik szét a kar/kéz, másodlagosan."

Ezzel teljesen egyetértek.

 

Előzmény: sszasza (88184)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.15 0 0 88189

Korábban már olvastam erről, de ez még nekem is új volt:

 

"harcokat eleinte kihegyezett és tűzben edzett végű botokkal vívták, ez volt a guerra di cane (botok háborúja), és ez a harcmodor érthető módon elég sok áldozattal járt. Minden összecsapás után súlyos sebesültek és gyakran halottak is voltak mindkét oldalon..."

 

Vajon honnan vette az szerző a kihegyezett botokról szóló részt?

Előzmény: f_zsolt_01 (88188)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2024.02.15 0 1 88188

Akkor egy kis történekmi visszatekintés azoknak akik nem hiszen az öklök erejében :D

https://telex.hu/eszkombajn/2024/02/14/velence-hid-okolharc-verekedes-klanok-ponte-dei-pugni

 

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.15 0 0 88187

Az sem mindegy, hogy most a vívásra gondolsz vagy a kungfura?

Gondolom, még mindig kungfuzol.

Előzmény: Annatar (88185)
sszasza Creative Commons License 2024.02.15 0 0 88186

Azokkal mi lehet vajon, aki nem szokja meg? Ismerek pár ilyet, évek után is fél, pedig ügyes.

Előzmény: Annatar (88185)
Annatar Creative Commons License 2024.02.15 0 0 88185

Én akkor tudtam a technikára koncentrálni, amikor már megszoktam a szituációt és nem pánikolt az agyam, hogy "jaj vészhelyzet, vészhelyzet", hanem egy ismert szituációba került bele. 

sszasza Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88184

Élhesse, de csak miután a gyengékkel és közepesekkel már jól megbirkózik. Nem?

Azt figyeld meg hogy erősnél sokszor nem is maga a védés, hanem a támasztó test-struktúra megy el, és attól esik szét a kar/kéz, másodlagosan.

Előzmény: exhighand (88182)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2024.02.14 0 1 88183

Azt hiszem erre mondták régen, hogy mindenki megkapja a maga "verésadagját"

Előzmény: exhighand (88182)
exhighand Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88182

A rendelkezésemre álló csekély eszközökkel igyekszem éppen azt elérni, hogy a gyakorló élhesse át azt, amikor ugyanazt a nagy erejű támadást kell kivédenie, 10x--100x. A tökéletesen egyforma támadások kivédésének gyakorlása során tudja finomítani a védekezését, megtalálni a számára legkevesebb kárt okozó módszert.

De ehhez egy ideális partner kell, ami nem létezik. Azokkal kell tudnia előre haladni az edzőnek, akik lejárnak. Emiatt az edző determinálja a klub harcosainak stílusát, arculatát.


Előzmény: sszasza (88181)
sszasza Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88181

A félelemre visszatérve, azzal nálunk is van baj mindig. Bevallom, én is csak egyetlen gyógyírt tudok rá. Amikor az ember már megtanult bízni a védekezésében, akkor a félelem a háttérbe tud szorulni. Csakhogy nálunk a mozgás lehetővé teszi hogy kivedd magad az erősebb technikák elől, míg máshol be kell kapni mert erre oktatják őket - nálatok nem tudom melyik van. Utóbbinál nem tudom mit lehet tenni a félelemmel, az nagyon szar lehet. Ha meg is szokja, rosszat szokik meg: azt hogy verik, nem azt hogy ő kezdeményez és  talál. Látom a mozgásukon.

Előzmény: exhighand (88180)
exhighand Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88180

Te és a csapatod, az egyik közismert sziget. Rátok nyilván nem vonatkozik, egy ennyire leegyszerűsített általánosítás. Sajnos ettől még ez az általánosítás - a kivételekkel - többnyire helytálló.

Előzmény: sszasza (88177)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88179

Már hogyne látnék!

3 példa.

 

Nézd meg az Ars Ensis nyári edzőtáboráról készült fényképeket.

Vívóiskola: 200-300 taggal, a táborba elmegy 100-120 fő. Lassan már most -- február közepen -- nincs több hely

az edzőtáborban.

 

Rendszeresen vívok helyi hagyományőrzőkkel: több mint fél éve rendszeresen jár 1-2-3 gimis.

Valószínűleg csak egy fog megmaradni, de az tényleg odateszi magát az edzésen.

 

Egy másik helyen 3 egyetemista srác jár már rendszeresen 2 éve.

Az előző "évfolyamból" egy kimondottan ügyes srác kint dolgozik Hollandiában, szabadságon volt itthon,

visszajött egy kicsit vívni. Idővel ő majd kint tudja folytatni: egy helyi HEMA klubban, fém vívóeszközökkel

megfelelő védőfelszerelésben.

 

Szóval, a szokásos insta-FB-TT cuccon túl is vannak érdeklődők, persze sokkal kevesebben, de vannak.

Előzmény: sszasza (88178)
sszasza Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88178

Ez generációs probléma is. Akkor mi voltunk a fiatalok, tele érdeklődéssel. Te most látsz érdeklődést bármi iránt a mindenhonnan dőlő sz*ron kívül? Mi vén rókák jártathatjuk a szánkat ha nincs kinek, a dolgokat a fiataloknak kellene vinniük, ez a világ rendje. De aminek itt a fórumon folynia kéne, az egyszerűen túl magas szint nekik az insta-face-tiktok féle új szentháromsághoz képest.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88174)
sszasza Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88177

"Amikor rájön arra, hogy az edzeni járóknak több mint a fele, azért jár edzeni, hogy a másiktól önbizalmat vegyen el a saját javára?" Ha ez tényleg így van, akkor már értem miért vagyunk kevesen - a honlapom főoldalán pont ennek az ellentétével büszkélkedem... Talán le kéne venni? :-)

Előzmény: exhighand (88173)
sszasza Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88176

Ez a téma nálunk központi. Ugye mi nyíltan felvállaljuk hogy szakítottunk a kieséses rendszerrel, vagyis azzal a szemlélettel, hogy aki bírja marad, aki nem, az nem ide való. Azzal is szakítottunk, hogy csak azt kell tanítani az embernek ami megy neki. Nem, tanuljon meg mindent rendesen, igaz vért izzadok némelyikkel, de működik. Mert tovább is kell adniuk.

A leghülyébb, legkonokabb emberben is kezdettől tudatosítjuk, hogy segítse a másikat, segítsen neki egyre jobb lenni, egyszerűen mert nem lesz kivel egyre magasabb szinten gyakorolni, ha nem így tesz. Azaz, idézlek,"- minden edzőpartnerrel szemben arra a szintre lép, ami éppen csak meghaladja a partnere szintjét".

Belegondolva, végülis akkor nálunk is kieséses rendszer van, mert aki ezt nem képes felfogni, azt elküldöm a p*ába...

Előzmény: exhighand (88173)
sszasza Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88175

Annyi mindent írtál hogy hússzor is vissza kell térnünk majd erre az eredeti hozzászólásra... :-)

Előzmény: exhighand (88173)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.14 0 0 88174

Ugyanarról beszélünk.

 

* Igen, volt az az időszak -- egy teljesen random példát hoztam (2003) --, de az végleg elmúlt.

* Pár ember most is tudna működtetni egy ilyen témával foglalkozó társalgást.

   Most a napi 2-5 hsz. is teljesen kiváló lenne.

Előzmény: sszasza (88172)
exhighand Creative Commons License 2024.02.13 0 0 88173

Na akkor feldobok egy új témát. A félelem.

A kezdő félemét attól, hogy ha sparring közben pontosan csinálja a technikát, akkor kiváltja a partnerben a bosszú reakciót és fájdalom özönné változik az edzés.

Mit tegyen a kezdő akkor, ha pontosan tudja, hogy pontosan kivitelezett technikával sokoló fájdalmat tud okozni, de vissza is kaphatja? Mit tegyen a kezdő akkor, amikor rájön, hogy az agresszivitás többet és a pontos technikánál? Amikor rájön arra, hogy az edzeni járóknak több mint a fele, azért jár edzeni, hogy a másiktól önbizalmat vegyen el a saját javára?

 

Melyik a helyes, ha minden edzőpartnerrel szemben ugyanakkora gressziót és olyanolyan pontos technikát alkalmaz -- vagy

- minden edzőpartnerrel szemben arra a szintre lép, ami éppen csak meghaladja a partnere szintjét?


Feltételezzük, hogy a kérdésem alanya képes arra, hogy minden technikát a maximális agresszóval indítja és viszi végig, csak a legutolsó pillanatban tompít.

sszasza Creative Commons License 2024.02.13 0 0 88172

Jó, de akkoriban általánosan tetőzött az érdeklődés, felszálló ágban volt minden hm, ks, öv.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88171)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.13 0 0 88171

Igazából 2-3 (viszonylag) aktív fórumozó bőven elég ahhoz, hogy egy topik működjön.

 

Nyilván nem fog úgy pörögni, mint a régi időkben, amikor egy nap alatt ~80 hsz. született

(pl. 2003. október 20-án, ha valaki ellenőrizni szeretné, akkor "röppenjen" vissza 60 ezer hozzászólással).

Előzmény: sszasza (88170)
sszasza Creative Commons License 2024.02.13 0 0 88170

Plusz, van aki inkább edzeni, és van aki inkább átadni szeret. Nekem mázlim van, mindkettőt szeretem, de már például a csak_előbbi típusok egy idő után elkopnak a fórumokról. Csak utóbbi meg rájön hogy hiába beszél... összetett dolog ez.

Előzmény: sszasza (88169)
sszasza Creative Commons License 2024.02.13 0 0 88169

Valahol megértem őket is, mert a személyiségfejlődés része az is, hogy a ha valamit megértesz, csökken, vagy akár elvész iránta az érdeklődésed. Valamint, nagyon sokan lehetnek akiknek a sport vagy hm csak valami átmeneti dolog volt, amit nagy reményekkel (vagy nagy szájjal) műveltek, aztán amikor nem váltotta be a reményeket, hamar el is feledkeztek róla.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88163)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.13 0 0 88168

"...emlékszem a barantás alapítóra, ezek csak pici hullámvölgyek voltak."

 

Alapvetően jó volt a koncepció, egy életképes dolgot hozott -- hoztak -- létre.

Irigylésre méltó közösségekről tudok: Hódmezővásárhely, Kaposvár.

 

Nézem az ottani edzőhelyeket + közösségeket (!) és csak csettinteni tudok.

 

Előzmény: dezsoKE (88164)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.13 0 0 88167

Persze... Mati sensei.

És igen... először vala Wazull :-D

 

Jókat vitáztunk.

Előzmény: dezsoKE (88166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!