Keresés

Részletes keresés

tuutuu Creative Commons License 2007.10.03 0 0 130
Na igen, amivel én még az akkor a lengyel-piacokon szabadon árusított ilyesmiből egyszer csak szagoltam, kb. akkor ment el a kedvem az egésztől...:}}
Előzmény: szysssz (129)
szysssz Creative Commons License 2007.10.03 0 0 129
Már nekem is csak emlék, de a felnövekvő nemzedéknek talán hasznos figyelmeztetés. Tele vannak a polcok szeszesitalokkal - ami a csúcs: Napóleon szeszesital :(((
Előzmény: tuutuu (128)
tuutuu Creative Commons License 2007.10.03 0 0 128

Áááá, én könnyű helyzetbben vagyok, töményet nem iszom évek óta, ittam már eleget..:{{

De a tapasztalat, ugye...:}}

Előzmény: szysssz (127)
szysssz Creative Commons License 2007.10.03 0 0 127

Egyetértünk: nagy ívben kerülni kell azokat az italokat, amin ott virít a felirat: "szeszesital" - pláne, ha "ízű" is. El kell olvasni a cimkén az összetételt, s ami úgy kezdődik: hogy "finomszesz....." azt is hanyagoljátok.

Ami úgy kezdődik: borpárlat, gyümölcspárlat, akár nagyobb mennyiséget fogyasztva sem lesz másnap túl nagy bajotok - talán fáradtabbak lesztek.

Előzmény: tuutuu (126)
tuutuu Creative Commons License 2007.10.03 0 0 126

A kristálycukor már elég ramaty stádiumot jelez, de életmentő lehet...

Eddig még csak kétszer volt, hogy alig bírtam elmenni a cukrosbödönig, de akkor az 1. pont volt...:}}

Szerencsére vagy 10 éve nem volt ilyen..

Este sok víz, meg odakészíteni éjjelre, és inni azt a sok vizet..

Meg semmi kararcot nem inni, csak kiváló árut.

Előzmény: Cili-Mini (125)
Cili-Mini Creative Commons License 2007.10.02 0 0 125
1 A Bloody Mary nagyon hasznos másnaposság ellen, mivel a paradicsomlével és a fűszerekkel együtt rengeteg elivott ásványi anyagot pótol

2. Egy púpozott evőkanál kristálycukor.

3. Még lefekvés elött annyi mennyiségű víz amennyit az ember meg tud inni./Vagy el nem hányja magát /

4. Kissé közhely, de tényleg a leg bb, ha már semmi sem segít: SÖR!
Cili-Mini Creative Commons License 2007.10.02 0 0 124
1 A Bloody Mary nagyon hasznos másnaposság ellen, mivel a paradicsomlével és a fűszerekkel együtt rengeteg elivott ásványi anyagot pótol

2. Egy púpozott evőkanál kristálycukor.

3. Még lefekvés elött annyi mennyiségű víz amennyit az ember meg tud inni./Vagy el nem hányja magát =) /

4. Kissé közhely, de tényleg a legtutibb, ha már semmi sem segít: SÖR! =)
Stefan35 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 123

Nem rég kipróbáltam egy kapszulát, ami PartySmart névre hallgat. Egy céges bulin hozták a kollégák, és bevallom nem nagyon hittem benne. Nagyon beteg tudok lenni, ami a másnapot illeti, és a kapszula segítségével másnap elmaradt a büntetés.

Azóta már én is többször vásároltam belőle a DM-ben. Nagyon király termék. Ajánlom mindenkinek a figyelmébe, akik szenvedni szoktak másnap... :)

bertutrt Creative Commons License 2007.07.27 0 0 122
A FELESÉGEM RUSZNÁK ERNŐNÉ ALKOHOL függő lett!AKI TUD SEGÍTSEM MÁR NEKEM SŰRGŐSEN és mihamarabb ,hogy szoktamsam le a feleségemet RUSZNÁK ERNŐNÉT AZ ALKOHOL FOGYASZTÁSRÓL!ALÁÍRÁS:TÓTH LÁSZLÓ(RUSZNÁK ERNŐNÉ FÉRJE)!
Botx Creative Commons License 2007.05.11 0 0 121
A kávé nem jó, vizhajtó hatású.
Kisharesz Creative Commons License 2007.03.09 0 0 120
Előzmény: cmlHunter (119)
cmlHunter Creative Commons License 2007.03.04 0 0 119

jah:) kb támogatom, még annyit ha nagyon sokat ittál másnap nem bírsz enni és mindent kihánysz akkor van az a rennie szopogatós savlekötő vagy gyomornyugtató... nah azt olyankor érdemes alkalmazni.

respect

Előzmény: Hitchcock (118)
Hitchcock Creative Commons License 2007.02.25 0 0 118

Jókat röhögtem ezen a topikon, mert másnaposan annyira egyformán tudunk érezni. Vagy mégsem annyira...

A prevenciós dolgokkal nem tudok foglalkozni, én nem vagyok alkalmas rá ittasan, hogy alkalmazzam őket. De ha már megtörtént:

Nekem leginkább a sör jön be másnaposan, változó, mekkora mennyiségben. De helyretesz rögtön (a másnaposság ugyebár az alkoholelvonás első tünete), az tuti. Persze az első után nehéz megállni, hogy ne idd meg a következőt...de szigorúan éhgyomorra, evés után csak puffaszt és lötyög a gyomrodban. A folyadékpótlás valóban fontos, és én is szeretem a savanyúságokat(különösen koviubi) ilyenkor, de az első dolgom felkelés után egy teáskanál szódabikarbóna hűvös szénsavas ásványvízzel, egy hatalmas böfögés, na erre már lehet építeni. Nem vagyok a gyógyszerek híve, ráadásul szerencsés vagyok, mert a fejem nem szokott fájni(kivéve vodka), a gyomrom viszont mindig ramaty. A tejet kerülöm (az egyik legnehezebben emészthető cucc), a gyümölcsleveket szintén(fullofacid). Volt már olyan is, hogy egy jó zsíros gulyásleves segített, de ha előző este aljasul sokat fogyasztottál, igazából az idő az egyetlen barátod. Persze, az egyik legjobb, és egyben legtermészetesebb módszer a lefekvés előtti hányás, de sajna ez nekem már régen nem megy. Marad a sör, esetleg Unicum, azon úgyis ott a kereszt:))) 

Karesz-padre Creative Commons License 2007.02.03 0 0 117

Hello Horasz! Kipróbáltad a Protect Angelt? Nagyon kiváncsi vagyok, a multkori beszólásod óta. Bocs, a " véleményed" óta :)
Karesz-padre Creative Commons License 2007.01.30 0 0 116
Hello Horasz! Valóban szánalmas lenne, HA reklám lenne tesókám. Nekem nem érdekem. Csak próbáld ki, aztán írj. Várom válaszod. Csak ajánlottam, de ha neked is bevált, azt is írd le. Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 115
eleg szanalmas kiserlet egy termek reklamozasara....
Előzmény: Karesz-padre (114)
Karesz-padre Creative Commons License 2007.01.30 0 0 114
Sziasztok. Egyszer-egyszer valóban sok probléma van a másnapossággal... :))

Nagyon sok recept és próbálkozás született már ennek a megoldására. A mi baráti körünkben egy új termék bizonyult a legjobbnak. Italozás után elfogyasztottuk és ki sem alakult a másnaposság. ŐRANGYAL PLUSZ a neve ( PROTECT ANGEL) Valami új magyar szabadalom, de TUTI !! Ajánlom mindenkinek! A többi házi recepteket is kipróbáltuk már ( többször is :))) ..) de ez überelt minden eddigit.

www.protectangel.com oldalon megnézhetitek ti is, ha nem akartok fejfájásos másnaposságot 3 nap mulva is.
Youme Creative Commons License 2006.12.29 0 0 113
Valaki kérdezte miért szárad ki a szervezet a piálás után?

Ennek az ADH nevű hormon az oka. Alkohol hatására ez a hormon nem megfelelő mértékben keletkezik (az alkohol gátolja a hormon felszabadulásást), márpedig ez a hormon felelős azért hogy beszabályozza a szervezet vízegyensúlyát. Általában ha vízre van szüksége a szervezetnek, akkor a vizeletből a víz visszajut a vérbe, pont ennek a hormonnak a hatására. Ha iszunk ez a dolog teljesen felborul, és azt a vizet is kipisiljük, amit normális esetben vissza kellene "adni" a szervezetnek.

A legtutibb megoldás tehát lefekvéskor egy infúziót bekötni! :-))))
úgysekaptokel Creative Commons License 2006.12.24 0 0 112
Sziasztok!Hogy kevésbé legyek másnapos én mindig kajálok buli után mielött lefekszem és nem árt meginni minnél több ásványvizet is én kb. másfél litert is megiszok és így nem kelek fel este,mert ki vagyok száradva és még fele annyira sem leszek szarul másnap mintha mindezeket elfelejteném.Ja és mindig legyen otthon másnaposság elleni pezsgőtabletta.Gyógyszertárakban kapható.Én ma már ittam,mert reggel még tuti nem tudtam volna ezeket ideírni nektek:) 
cmlHunter Creative Commons License 2006.11.30 0 0 111

szerintem aki szokott inni, berugni stb az tudja mit csináljon magával másnaposan, aki meg hébe hóba iszik az meg kibírja ha másnapos

 

ha rendesen bebaszol nincs normális ellenszere a másnaposságnak, de

 

a plussz (pezsgőtabletta) szerintem is jót tesz,

de ha hánysz és nem marad meg benned semmi, rennie tablettát egyél és ne igyál sok folyadékot, enni pedig csak akkor egyél ha nagyon kívánod akkor is száraz háztartási kekszet és piritóskenyeret, este már jobban leszle vacsorázni talán már tudsz (egy kicsít)

 

ha mielőtt hazamész a buliból, van erőd meginni egy sört akkor tedd meg mert nem készül ki a gyomrod annyira másnap

 

ha annyira nem rugtál be és még lefekvés előtt enni is bírsz az még jobb, csak ki ne hányd

comad Creative Commons License 2006.11.29 0 0 110
Sziasztok! Most először nézek be ide, szal lehet, hogy feltalálom a spanyolviaszt: a másnaposság: kiszáradás! Tehát: plussssz multivitamin! Persze vízben feloldva :)
bulizós Creative Commons License 2006.11.28 0 0 109
Múltkor másnapos voltam. Hányingerem volt, de nem jött ki semmi. Valaki azt mondta, egyek valamit és igyak tejet, mert akkor jobb lesz. Követtem a tanácsát, és öt perc se telt bele, kitaccsoltam. Ennyit arról, hogy a tej jót tesz...
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 108
feküdj le
Előzmény: 'tínnyó (104)
TTAMAS Creative Commons License 2006.11.15 0 0 107
Igyál meg egy sört. (Tudom, hogy nem kívánod, de erőltesd le.)
Előzmény: 'tínnyó (104)
wodwo Creative Commons License 2006.11.15 0 0 106

1. homeopátiás szer: Nux vomica (alacsony vagy közepes potenciál)

2. Lestyán tea

varadit Creative Commons License 2006.11.14 0 0 105

Valami tipp? 

 

 Ne igyál pezsgőt. :-)

 

 

Előzmény: 'tínnyó (104)
'tínnyó Creative Commons License 2006.11.14 0 0 104

A gyomromat megoldom általában, de mit csináltok a másnapi szédülés ellen?

Pezsgő utáni másnapon olyan szédülés kap el, mintha el akarnék ájulni. Aztán nem, csak egy pillanat:) Valami tipp?  

imitto27 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 103

Hát az elseje nagyon ott volt...kipróbáltam a lefekvés előtt 1 liter ásványvizet - nagyjából 10 percre bent is maradt...bár asszem az ital volt sok...alkoholit játszottunk, Metaxa, saját házi pálinka, szintén saját, vegyszermentes vörös és fehérbor...és erre az egészre hajnalban még egy sört sikerült meginni, amit nem kellett volna...

 

...másnap 2 nagy szelet kőrözöttes kenyér, 1 doboz gatdaságos energiaital, 1 ampulla Algopirin injekció 1 dl vízzel keverve...kicsit később szarvassült füstölt szalonnával és fokhagymával tűzdelve...és rá egy órára már semmi baj...pedig reggel még nem voltam biztos benne, hogy vissza akarok vezetni pestre...

mammamija Creative Commons License 2005.12.30 0 0 102
Van aki 3 cl tömény elfogyasztására esküszik. Nem feles, nem 2, hanem pontosan 3 cl kell a háborgó gyomor csillapítására.
Még nem próbáltam:)

Én kieszem a hűtőt másnap ha többet iszom a kelleténél, és ha nincs uborka - meghalok:))
drbercy Creative Commons License 2005.12.30 0 0 101

 

 

   Reszelt nyers csicsóka.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!