Keresés

Részletes keresés

Mr Spock Creative Commons License 1999.03.14 0 0 15
Kedves kerdojel,

Sokkal konnyebb lenne hozzaszolni a temahoz, ha leirnad a konkret esetet. Nincs egy altalanos recept arra a problemara amit emlitesz, azon kivul, hogy gyakran LEHET bizonyitani (az esetleges igazadat), de TE nem talaltad meg a modjat. Szinten: az emocionalis resze a problemanak gyakran blokkolja a nem teljesen nyilvanvalo logikai csatornakat. Tehat: mond el, megprobalunk segiteni (legalabbis en).
Ha valami miatt nem akarod nyilvanosan, ird meg emilben.

Gabor

Előzmény: kerdojel (-)
moineau Creative Commons License 1999.03.14 0 0 14
Egy véleményen vagyunk.
Szerintem is ha biztos vagy benne,hogy igazad van és el is magyaraztad neki akkor ennél tobbet nem tehetsz érte, innentol O donti el, hogy elhiszi vagy nem!
Előzmény: Yfel (13)
Yfel Creative Commons License 1999.03.14 0 0 13
Nálam az téríti észhez az embereket, amikor megemlítem nekik, hogy elmondtam az igazat, hogy elhiszik-e vagy nem, az már nem az én bajom. És egyáltalán nem is próbálkozom, hogy bizonyíthassam az igazam.

Yfel

flyOrDie Creative Commons License 1999.03.14 0 0 12
Még annyi, hogyha valaki rövid úton hazugnak nevez, akkor lezárom a beszélgetést azzal, hogy majd ha normális hangnemben beszél, akkor folytathatjuk. Erre többnyire észhez is térnek.
Előzmény: kerdojel (-)
flyOrDie Creative Commons License 1999.03.14 0 0 11
Gondolom valamit el akarsz érni. Ha a meggyőzés bonyolult, akkor választhatunk még más módszert is (mármint nem a meggyőzésre, hanem a cél elérésére). Például a nők gyakran érzelmileg zsarolnak, de ennél persze van kulturáltabb módszer is. Mi a konkrét eset?
Előzmény: kerdojel (-)
Karcsu Creative Commons License 1999.03.14 0 0 10
Az első mondat egy kérdés akart lenni.
Előzmény: Karcsu (9)
Karcsu Creative Commons License 1999.03.14 0 0 9
Megtuthatjuk, hogy mi az alapprobléma kicsit bővebben, vagy csak elméleti síkon tudunk értekezni a dologról.
Elméleti síkon a racionális érvelés korlátairól Gödel munkásságát és annak folyományait ajánlom.
Ha klinikai esetről van szó, akkor keresni kell egy pszichiátert/pszichológust.

Karcsú

Előzmény: kerdojel (-)
eMM Creative Commons License 1999.03.14 0 0 8
Közöld vele ,hogy menjen el fejtágító tanfolyamra,és majd ha elvégezte tárgyaltok.
Wágner úr Creative Commons License 1999.03.14 0 0 6
Minek kibajálsz?! Má' a Politikában is kaptál, na, pedig az sem a Bár! Jóvanna, fogjad, ezzel talán elleszel egy darabig... és tudod majd, hogy micsinájj, hogy ne nevezzenek mindenféle hantáslegénynek... :)))
Előzmény: kerdojel (4)
kerdojel Creative Commons License 1999.03.14 0 0 5
Nem hulye az illeto, hanem hanem csak nem ismeri az elet egyik apro reszterultenek az apro eszteruletet, es emellett szvsz egyszeruen hihetetlennek tartja amit allitok.
Előzmény: opi (2)
kerdojel Creative Commons License 1999.03.14 0 0 4
Vodkat , Wágner úr, vodkat.-)))
Előzmény: Wágner úr (1)
kerdojel Creative Commons License 1999.03.14 0 0 3
Ez sajnos szinte megoldhatatlan.
Előzmény: Han Solo (0)
opi Creative Commons License 1999.03.14 0 0 2
Ha végképp nem megy, és ennek a meggyőzni kívánt fél szűkös agykapacitása az oka, egyszerűen lemarházom az illetőt. Ne vitatkozz hülyékkel, mert összetévesztenek vele!
Előzmény: kerdojel (-)
Wágner úr Creative Commons License 1999.03.14 0 0 1
Legelőször is, mielőtt bármi mást csinálnál, mindenesetre inni kell Egy Pofa Söröt :)))
Han Solo Creative Commons License 1999.03.14 0 0 0
0! :-))))
Szerintem el kell hivni a szakembert, hatha egyutt ki lehet talalni vmi kozertheto bizonyitasi modot.
kerdojel Creative Commons License 1999.03.14 0 0 topiknyitó
... nem tudod igazad bizonyitani? Mondjuk mert a bizonyitekok annyira elvontak, hogy legfeljebb szakember erthetne meg. Viszont te valamilyen okbol megis nagyon szeretned bebizonyitani.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!