Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2020.05.31 0 1 5658

Elsore annyi, hogy a sessionod charsetje sem mindegy!! Ha gep elott leszek, irok bovebben.

Előzmény: bandikaa (5656)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.31 0 1 5657

Szerintem utf8 vagy utf16 "the best" mindenre.

Előzmény: bandikaa (5656)
bandikaa Creative Commons License 2020.05.31 0 0 5656

Sziasztok!

van egy kis gondom ora18c XE alatt:

Magyar karakterkészletre lenne szükségem. Feltelepítettem ezzel az opcióval az ora-t: >setup.exe /v"CHAR_SET=EE8MSWIN1250"

Minden szép és jó, egyészen addig amíg nem akarok varchar2 mezőbe ő és ű karaktereket írni:
Lecseréli őket commitnál o ra és u ra.

 

Próbáltam plsql developerből és sqlplusból is, tökmindegy, utóbbinál a dos ablak chcp-je sem segített.

 

Ötlet?

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.23 -1 0 5655

Megtudtam, hogy a calendar google weboldalon van, amihez hasonlót keresek.

A naptár egyetlen kis ablak, van három kapcsolata, ahol ki lehet választani a résztvevőket, a helyszínt és az eseményt.
Pont ilyen programra van szükségem, csak éppen webes kapcsolat nélkül.
Illetve annyival többet kell, hogy tudjon, hogy a helyszín vagy a résztvevők szerint is tudjak keresni, hogy mikor, hol és kivel találkoztam.

Gondolom, az Oracle ehez túl sok, úgyhogy valami kisebbel is beérem, csak legyen.;)

Előzmény: Törölt nick (5654)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.22 0 0 5654

Az lehetetlen, sajnos.

Ha csak elkezded, gyorsan megbizonyosodhatsz magad is.

Előzmény: edesviz (5653)
edesviz Creative Commons License 2020.05.22 0 0 5653

A feladat excelben is megoldható.

Előzmény: Törölt nick (5652)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.22 -1 0 5652

És nem oracle, hanem valami lényegesen kisebb programot? ;)

Végülis addig eljutottam, hogy egy address book-ot és egy naptárat kellene valahogy összekapcsolni,
csak elég furcsa, hogy ez eddig másnak nem jutott eszébe?

Előzmény: halaloszto (5651)
halaloszto Creative Commons License 2020.05.22 0 1 5651

nem ismerünk a feltételeidnek megfelelő oracle proramot :D

Előzmény: Törölt nick (5650)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.22 0 0 5650

Erre senkinek semmilye nincs?

Pech.:-(

Előzmény: Törölt nick (5648)
Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.16 0 1 5649

Nagyon szépen köszönöm.

Előzmény: edesviz (5647)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 0 0 5648

Gondolom, mert az Outlook-ot megcsinálták, ami elég sikeres volt később.

Volt anno egy Sunbird nevü kezdeményezés, egy naptár, amibe lehet eseményeket, valamint időpont nélküli feldatokat is definiálni. Az utódja a Lightning lett, amiből már a feladatokat kihagyták, és Thunderbird levelező kiegészítőjeként is ismert.

A Thunderbird levelezőben van egy címjegyzék, addressbook, azt nem tudom, külön meg lehet-e találni valahol.

Most a levelezőt el kell indítanom, megvárni, amíg feladja, hogy levelező legyen, és akkor a jobb oldalon lévő naptárnál meg lehet adni eseményt, amihez elég bonyolultan, de lehet csatolni olyan résztvevőket, akik a címjegyzékben szerepelnek.
Ennyi.

Illetve, meg lehet adni helyszínt is, de csak egy szöveges mező, nem lehet se keresni rá, se listázni.

Olyan programot keresek, aminél már a címjegyzékben is lehet látni, hogy mikor, hol és milyen eseményen volt résztvevő, illetve lehet keresni a helyszínre és az eseményre is.

Előzmény: NevemTeve (5646)
edesviz Creative Commons License 2020.05.16 0 0 5647

Attól fögg mit akarsz telepíteni, és van e megfelelő hardwered Régebben nekem otthon win-7 alatt volt 32-bites oracle server kb 8 és valahányas, valamint az akkor APEX, és volt TOAD-om. Ez valamivel jobb volt mint az oracle sqldeveloper. Most valószinűleg egy 64bites win-10es kell az se baj ha sok-sok memóriád van. AZ utolsó években, amikor én telepítettem Oracle 11-t vagy 12-t az AIX szever logikai partició volt. A lekbikásabban volt vagy 500 Giga memória és ez tesztüzemet szolgált. Végül is egy olyan angol szoftvert dugtak bele, aminek a segítségével egy nagy nyugateurópai ország legnagyobb IBM Mainframe gépét akarták nyugdíjazni.

 

Szóval orocale oldalon regisztrálnod kell magad mint fejlesztő, és ezt kell megerősíteni, amikor letörltöd, hogy a liszencet szugorúan fejlesztésre használod.

 

Édesvíz

 

 

Előzmény: Eredő Vektor (5644)
NevemTeve Creative Commons License 2020.05.16 0 0 5646

Windows3-ban volt cardfile.exe, de vamiért a Windows95-be nem vitték át.

Előzmény: Törölt nick (5645)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.15 -1 0 5645

 

Keresek egy olyan nyilvántartó programot, amihez nemcsak a nevet, címet, telefont, céget, stb. lehet beírni, hanem dátum szerint megjegyzéseket is lehet fűzni hozzájuk.

Ingyenes oracle is lehet.;)

 

Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.15 0 0 5644

Otthon lokálisan telepíthető? Homokozónak jólenne...

Előzmény: Eredő Vektor (5643)
Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.15 0 0 5643

Otthon lokálisan telepíthető. Homokozónak jólenne...

Előzmény: edesviz (5642)
edesviz Creative Commons License 2020.05.12 0 0 5642
Előzmény: Eredő Vektor (5641)
Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.12 0 0 5641

Olvasgatok pár napja.... Láthatóan fejletteb mint a mssql. Más a lelke és fizikailag is máshogy ír/olvas.

Van könyvajánlód?

 

 

Előzmény: edesviz (5640)
edesviz Creative Commons License 2020.05.12 0 0 5640

Van az oracle-nek egy adatbazis modellező szoftvere is, az mindenkinek pénzdíjas, ha jól tudom. Azzal csinálhatsz entitásokat, összekapcsolhatod a cuccokat, triggereket írhatsz hozzájuk,.... A végén kapsz egy generáló, vagy módosítás esetén modósító scriptet.

Én dolgoztam valamikor a 90 es években olyan projetkben, több cég több telephely, az egyik központi db-ből ismertem kb 50 táblát. Több mint ezer tábla volt. A többi db-vel való kapcsolatokról ne is beszéljünk. Az oracle ilyen helyekre, vagy pl utolsó munkámra jó.

 

Az is egy rész feladat volt. Egy alkalmazás ami xml fájlokat kap bemenőnek, és azzal válaszol. Tán apache-tomcat volt. De volt felette vagy három alkalmazás, alatta kettő, a saját adatbázis indulóban két tera (amikor egy korábbi alkalmazást kiváltottunk),  és ez a buzi db havonta 300 gigával nőtt. Tulajdonképpen két db volt, a hot tartalékot is használtuk lekérdezésre. Azaz a lekérdezések pár perces késleltetett állapotot mutattak, az insert-update-delete az azonnal végrehajtódott, a duplikátumot etették a transaction log fájlokkal,  és onnan reportoltak. Erre Billy alkalmatlan.

 

Az sqldeveloper amit jelenleg ad az oracle az csak azért jó, mert ingyen van.  Oracle ingyen adja a fejlesztő eszközöket.  Az üzemért kell fizetni. Végül is az sqldeveloper tabja szépen visszaadják egy séma cuccait.

 

 

Előzmény: Eredő Vektor (5639)
Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.11 0 0 5639

Köszönöm, így már látom a kódban min van primary és hozzá a foreign

Előzmény: edesviz (5638)
edesviz Creative Commons License 2020.05.11 0 0 5638

Keres rá foreign key re.

Előzmény: Eredő Vektor (5637)
Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.11 0 0 5637

ha egy táblát kiválasztok, akkor az sqldeveloper bal oldalán tabok jellennek meg: 

columns, data, model... stb...

a 'model' mit jelenít meg pontosan? ez egy séma, de nem látok szoros függést az ugyanitt az 'SQL' tab-al. Utóbbi csak a tábla létrehozása indexekkel. De a 'model'-ben sok minden van.

Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.11 0 0 5636

Köszönöm a rámfordított idődet. Illetve az előző hszem neked is szólt. Bátorkodom még itt kérdezősködni.

Előzmény: NevemTeve (5634)
Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.11 0 0 5635

Köszönöm, a tanuláson rajta vagyok, rendkívül érdekel. Ennek más lelke van mint a T-SQL-nek. A szabvány ugyanaz, de több fogalmat tartalmaz, mint pl. a szinonímák és sokan mások

Nagyobb rendszereket ismertem - de MS környezetben. Ez viszont más...

Doksikat, helpeket folyamatosan olvasok, könyveket találtam - bár régiek. Esetleg ha van kereskedelmi print ajánlatotok, elfogadom.

 

 

Előzmény: edesviz (5633)
NevemTeve Creative Commons License 2020.05.11 0 0 5634

> Miért van ugyanazon táblának több (owner) tulajdonosna, miért jó ez? Pl. így kell lekérdeznem egy táblát: owner.table

> Ahány tulajdonos, annyiféle ugyanazon tábla tartalma.

 

Öööö... Nem. A jucus.torzsadatok es a feco.torzsadatok táblák semmilyen kapcsolatban nem állnak egymással, sem a szerkezetük, sem a tartalmuk nem azonos. És persze az is döntés kérdése, hogy az egyik user a másik user táblái közül mit olvashat és mit írhat.

> Lehet e valahogy sémát kreálni.

Oracle-ül sémának a user-t nevezik (vagyis a user objektumainak összességét).


> Tehát olyan adatbázis sémát, amelyen látszanak a létező táblák közötti relációk.
Van például az Oracle Designer, vagy az Enterprise Architect... Egyszerűbb eszköz a PL/SQL Developer vagy a Sql Developer.

> Létezik e olyan módszer, mint ami mssql-nél a Profiler volt? Lekövette az eseményeket és logolta, szépen lehetett látni, hogy milyen táblákhoz nyúl a rendszer és hogyan. Talán ez lenne oracle developerben a "profil"? Hogy kell ezt használni?

Nem tudok róla; a helyedben 'audit' kulcsszóra google-znék.

Előzmény: Eredő Vektor (5632)
edesviz Creative Commons License 2020.05.11 0 0 5633

 

Némi tanulás és nagyobb rendszerek ismerete nem ártana kedves kollega. Tehát, pl  léteznek felhasználó nevek, akiknek a default sémaja a saját nevük. De ezen felül más séma elemeihez is hozzáférhetnek, ha kapnak rá jogot. Mert ez így jó. A baba.elelem tábla és a mama.elelem tábla biztos hogy nem ugyanaz. Kivéve, ha van egy synonyma ami az egyetlen táblát más néven is meg nevezi. Na erre varrj gombot.

 

A lényeg, hogy az insert, delete, select azonos, a többihez meg javallom, hogy keress rá a doksikra, fennt van mind, és szorgalmasan tanulmányozzad. Oszt minden újabb verziónál megismételheted.

 

 

 

Előzmény: Eredő Vektor (5632)
Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.10 0 0 5632

az a helyzet, hogy sok kérdésem van...

7-8 év MSSQL után szembejött az oracle...

Miért van ugyanazon táblának több (owner) tulajdonosna, miért jó ez? Pl. így kell ekérdeznem egy táblát: owner.table

Ahány tulajdonos, annyiféle ugyanazon tábla tartalma.

 

Lehet e valahogy sémát kreálni. Tehát olyan adatbázis sémát, amelyen látaszanak a létező táblák közötti relációk.

Létezik e olyan módszer, mint ami mssql-nél a Profiler volt? Lekövette az eseményeket és logolta, szépen lehetett látni, hogy milyen táblákhoz nyúl a rendszer és hogyan. Talán ez lenne oracle developerben a "profil"? Hogy kell ezt használni?

 

Előzmény: NevemTeve (5631)
NevemTeve Creative Commons License 2020.05.05 0 1 5631

Mint a spiritiszta: "Ha van jelen szellem, kopogjon kettőt! Ha nincs jelen, kopogjon hármat!"

Előzmény: Eredő Vektor (5630)
Eredő Vektor Creative Commons License 2020.05.03 -1 1 5630

valaki van itt amúgy?

Előzmény: spiler0078 (5629)
spiler0078 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 5629

Végül is tudom használni a succes messages -t (utána olvastam),

- apex_application.g_print_success_message := '<span style="color:green">Sikeres Regisztráció!</span>'; -

csak nem értem miért nem fut le a validation script, vagyis miért tér vissza hibával...

 

No mind1

 

Előzmény: spiler0078 (5628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!