Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9037
Yettiee, ha gondolod minket is felvehetsz a listára.
Augusztus 10-17-ig leszünk Barba, pontosabban Susanjba. A barátainknak addig mutogattuk a montenegroi nyaralásunk képeit, hogy a kezdeti szűk családi nyaralásból 27 fős társaság kerekedett.
Mi is megnéztük a kotori öbölben a szigeteket Perasttal szemben, valóban az embernek olyan érzése támad mintha megállt volna az idő.
Előzmény: Yettiee (9017)
sfi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9036
Melyik az a sziget? Ez a neve, hogy a Kotori öböl csillaga?
Előzmény: jisell (9034)
sfi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9035
És kit szeretnél elébük dobni? :)
Előzmény: jisell (9033)
jisell Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9034

Nagyon szép volt az esküvő cak a papnak volt némi problémája hogy milyen nyelven tartsa a szertartást. Így végül is orosz, angol és szerb nyelven került megrendezésre. Itt is volt menyasszonyos HAJÓ és vőlegényes HAJÓ nagyon érdekes és szép volt. Ami a szigetet illeti nehogy kihagydt a kotori öböl csillagát azt meg kell nézni!!!!Én nagyon sokszor voltam és leszek a szigeten de akár hányszor ott járok egy - egy csoporttal annyiszor csodállom meg a templomot, nem tudok betelni a szépségével. Most lehet hogy a forumozók hülyének néznek de ott valahogy olyan nyugodt minden olyan békés olyan érzése van az embernek hogy maradni kellene ott . 

Előzmény: sfi (9032)
jisell Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9033

én egy emberevő cápát AKAROK!!!!!!

 

nagyon cápelis kedvembe vagyok szívessen etetném őket most nyam - nyam

 

Előzmény: sfi (9031)
sfi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9032
Ez gyönyörű és nagyon romantikus esküvő lehetett.
Szívesen meglátogatnék egy ilyen szigetet, de már annyi minden van a tarsolyomban erre a nyárra, hogy a 13 nap mindenre úgysem lesz elég. Legfeljebb meglesz az indok, hogy miért kell ismét elmennünk oda. :))
Előzmény: jisell (9027)
sfi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9031
Ez a cápa téma minden évben felmerül Montenegroban, Horvátországban, de ez eddig még nem riasztott el. Most sem fog.
2 éve ugyan láttam cápát Zivogoscén (Ho.), horgászok fogták, de nem emberevő volt ő sem. :)
Előzmény: Hümi (9026)
feelgood Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9030

Most még nagyon keveset tudok, mert egyelőre röviden mondták el, miről lenne szó (a munka leírásán kívül). Én pedig előzetesen az ottaniaktól is szeretnék első kézből tájékozódni :-)

 

Szóval a cég fizetné a lakást, ez nem lenne gond (szerintem Podgoricában). Engem igazából az igazi hétköznapi dolgok érdekelnek, amikkel egy évekig ott dolgozó magyar család szembesül.

 

Pl.

Utak, közművek (szemétszállításról azt olvastam valahol, hogy az konkrétan nincs, mindenki maga viszi el a szeméttelepre, ez igaz?), üzletek, árszínvonal, milyen idegen nyelven beszélnek a helyiek, mennyire nehéz megtanulni a helyi nyelvet (alapszinten, legalább), óvoda, iskola külföldi gyereknek van-e.

 

Mivel lehet eltölteni az időt? Kultúrális lehetőségek, kirándulások stb.

 

Orvosi ellátás? Kórházak milyen színvonalúak?

 

Hány óra autóval haza (Bp) az út?

 

Kb. ilyenek érdekelnének, egyelőre.

 

Előre is köszönöm!

 

feelgood

Előzmény: szervezkedő (9020)
jisell Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9029
Néha azért szeretném ha itt is lenne cápeli!!!! Remélem hogy értitek a dolgot :-)
Előzmény: Hümi (9026)
jisell Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9028
Eggyet értek veled
Előzmény: szervezkedő (9021)
jisell Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9027
Ez mint például a Szent Miklós - Sveti Nikola , Budva - sziget magántulajdonban van. Valami folytán most hagy ne részletezzem nem folytatódnak a megkezdet építkezések a szigeten.Hivatalossan nem lehet átmenni a szigetre de aki bérel kis csónakot vagy jet sky vel átmegy a sziget túloldalára azaz hogy  nyilt tenger felé nézzen ott 2-3 kis strandocska van ahol lehet strandolni. A szogetek többsége nincs magántulajdonba mert egy- egy templomocska ékeskedik a szigetecskén. Ezeket meg lehet látogatni némely szigeten nagyobb ünnepekkor még szentmisét is tartanak mint például nyáron két kedves utasom a hölgy ororszországi  az úriember írországi valamint az egész násznép akiket hajóval szállítottunk a Szirti Madonna szigetre - Kotori öböl - és ott esküdtek egymásnak örök hűséget. Nagyon szép volt. 
Előzmény: sfi (9024)
Hümi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9026
Remélem a cápás képemmel nem ijesztettelek el téged...és másokat...a montenegrói pacsálástól...
Előzmény: sfi (9024)
kissárpi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9025
FORT MAMULAAz Adria és a Jadran csapata
sfi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9024
Nagyon tetszenek ezek a pici szigetek! A Montenegro-infós oldalon is láttam egymás mellett 2 szigetet, mindkettőn voltak épületek és annyi volt a sziget. Nagyon érdekes. Ezek magántulajdonban lehetnek? Vagy esetleg csónakkal megközelítve meg is lehet nézni?
Előzmény: tengeres (9023)
tengeres Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9023
és vannak akik némán, naponta többször betérnek, sóvárogva olvassák a fórumot, miközben fogalmuk sincs, visszajutnak-e valaha ezekre a helyekre...
Előzmény: szervezkedő (9021)
Hümi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9022
Csak azonosulni tudok brilliáns elméd megcsillantásával...:)
Előzmény: szervezkedő (9021)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9021
Olvastam arról a listáról. A véleményem hogy montiba kb tizedannyi magyar megy mint a bulgárokhoz. Van pár tudatos utazó mint pl ti, akik időben döntenek és az utazásig minél jobban igyekszenek megismerni a szokásokat, látnivalókat stb. Vannak visszaesők, mint pl Hümiék. Ez a két csoport nem túl népes, de a szememben ők az értékes emberek akikkel mondjuk ha időm engedné egy pohár hideg italt én is meginnék egy nyári délután. Ezen túl vannak azok akik utazás előtt egy héttel megkérdezik mennyit kell fizetni a montenegrói autópályákon majd megdöbbennek hogy az nincs. Vagy megkérdezik milyen pénzt vigyenek, mert értik hogy euro, de ott akkor mivel tudnak majd fizetni? Na ezek az emberek majd olyan május környékétől jelennek majd itt meg és remélem nem sértek meg senkit, de az ők társaságától inkább megmenteném magam azzal hogy amolyan Mátyás királyosan utazok!
Előzmény: Yettiee (9016)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9020
Infrastruktúra? Víz, villany, net, benzinkút van. Vonat, busz naponta jár szabadkai átszállásal magyaroba. Repülő azt hiszem hetente 1-2járat-de lehet csak nyáron. Fizetőeszköz euro. De írj valami bővebbet, milyen lehetőséged lenne- természetesen csak amennyi publikus egy ilyen fórumon!
Előzmény: feelgood (9015)
jisell Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9019

Szia

 

A legújabb törvény ami január elsejétől lépett hatályba igen megszorította a külföldről érzező munkások nadrágját. Először is most munkavállalási engedélyt kell kérni amit csak felhatalmazott -licenszel rendelkező- irodák csinálnak meg. Ez kb. 500 Euróba kerül egy személynek és ez ha minden igaz 10 napon belül meg is van. Ez után kérned kell a tartózkodási vízumot amit te személyessen intézel el a helyi rendőrségen és olyan 130-150 Euróba kerül. Ez a kezdet hogy tudj dolgozni. Valamint be kell jelentkezned a munka hivatalba - ha jó mondom- el kell intézned a betegkönyvedet. Ezt az utóbbit ha az előző kettő a munkavállalási engedély és a tarózkodási vízum megvan és munkahelyet találtál magadnak akkor a munkáltató elintézi.

 

Ezek után kérheted a kettős állampolgárságot persze pár évnek el kell hogy teljen.

Lakás bérlás HŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰ az drága. A nagyobb városokban a lakások havi bérleti díjja a 250 eurótól a csillagos ég!!!!A városon kívül érdemes házat bérlni viszont akkor kell hogy legyen autód.

 

MIndezek mellett meg kell tanulnod a nyelvet mert annélkül ez nem megy .

Előröl kell kezdened mindent.

Az emberek barátságosak segítőkészek, a mindennapok ha esik az eső kicsit lehangoló de ha jó az idő sokat lehet sétálni a tengerparton.

A tengerparti rész az mindig drágább mint a bel terület.A tengerparti részen is városról városra változnak az árak és a megélhetési lehetőségek. A legdrágább város a tengerparton megélhetés szempontjából Budva.

 

Itt az általános iskola is megváltozott. A gyerkőcök most 6 éves korukban indulnak az úgynevezett megreformált iskolába ami 10 osztályos ha jól tudom.

 

Hát ennyit röviden.

Van valami kérdésed írj.

Előzmény: feelgood (9015)
sfi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9018
Nagyon sok szép képet láttam ezen az oldalon. Csak ne lenne olyan hosszú még az a fél év.....
Előzmény: szervezkedő (9004)
Yettiee Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9017
2009-ben utazók:


1. baffalolev: 2009.01.01-12. 31: 10-15-ször :)

2. halacs: 2009. ?

3. yettiee: 2009.07.13-07.20: Budva,Hotel Aleksandar

4. .AK-47.: 2009.07.15-07.25

5. Hümi: 2009. 07. 18-07. 25: Budva, Adria apartman

6. csakamunka: 2009.07.20-07.30

7. sfi: 2009.07.26-08.07.: Bar, Villa Perla

Yettiee Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9016
Tavaly Bulgária fórumot követtem januártól,ott akkor már élt ez a lista és nagy sikert aratott az elindítója!Nyárra kialakult,hogy ki-kivel fog találkozni,fórumos törzshelyek voltak kint!
feelgood Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9015

sziasztok!

 

 

Érdekelne olyan fórumozók véleménye, akik tartósan kinn dolgoznak Montenegróban. Milyenek a munkakörülmények, szállás, infrastruktúra, az emberek, a hétköznapok. Családos vagyok, 2 óvodás gyerekkel, felmerült a halvány lehetősége, hogy esetleg kinn dolgozzak pár évet.

 

Kösz.

feelgood

Hümi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9014
Gratulálok...a listán előrekerült az első helyre...hmmm...ahogy elnézlek...jó kis cápaeledel lesz belőled...:)
Előzmény: szervezkedő (9013)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9013
Na innen már csak egy lépés hogy te is összeállíts egy megfigyelős, listát, ki mikor melyik strandra megy, hogy az idomitott Hümi cet, mindig friss magyar húst csipegessen! :-)
Előzmény: Hümi (9012)
Hümi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 9012
Meg különben is...Budva senincsen már meg...kötözködünk...kötözködünk...nehogy a Mogrenen fotózott cápának megmutassam a fényképedet...mikor is mész nyaralni...?! :)
Előzmény: Amari bp (9011)
Amari bp Creative Commons License 2009.01.30 0 0 9011
Igen, és az a lépcső, már nem lépcső :)
Előzmény: Hümi (9009)
Amari bp Creative Commons License 2009.01.30 0 0 9010
:o))))
Előzmény: szervezkedő (9002)
Hümi Creative Commons License 2009.01.30 0 0 9009
Esik még...:)
Előzmény: jisell (8974)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.30 0 0 9008
Szerintem a fórumukért nem tragédia. Nem nagyon történt ott semmi.
De nekem még most is az ő oldaluk az amit ismerőseimnek szoktam ajánlani ha egy átfogó képet szeretnének az országról kapni akkor oda kattintsanak.
...je és a hirdetések is mint ha frissültek volna.

No és igazából mi is amiről hetente írnának ami egy turistát érint és az országgal kapcsolttos?!
A lényeget úgy is tudjuk: idén is lesz nyár!
Előzmény: Törölt nick (9007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!