Keresés

Részletes keresés

Zsuzsik80 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45982
Sziasztok!

Csak most tudtam csatlakozni, ezért lehet, hogy már kicsit késő amit a lent leírtakhoz írok.
Amikor a családomtól megkaptam az utazást Tunéziába, már nem volt időm fórumokat böngészni, igaz már régóta szerettem volna eljutni. Szerintem, nagyon fontos, hogy ha az ember egy idegen kultúrába szeretne utazni, pozitívan álljon az utazáshoz és az ország lakóihoz, ne hagyja más negatív élménybeszámolója befolyásolni. Igaz, mivel a körutazásunk programja sűrű volt, ezért nem volt időnk megismerkedni a helybeliekkel, de helyette "együtt éltünk" egy hétig a helybeli idegenvezetővel és a sofőrrel. Nagyon pozitív benyomást tett rám a velük eltöltött hét. Partnerként kezeltük egymást. Számomra furcsa volt, hogy első esti vacsoránknál az idegenvezető és a sofőr külön asztalhoz ültek, amikor hívtuk őket, üljenek az asztalunkhoz, szívesen csatlakoztak hozzánk, innentől kezdve minden étkezésnél egy asztalnál ültünk. Ilyenkor sokat beszélgettünk, olyan dolgokról is szó esett, amiről az út során nem esett szó. Furcsa volt hallani, hogy ritka eset, amikor az utazók meghívják őket a saját asztalukhoz. A sofőrünk pl. ha olyat fényképeztünk, ami érdekes volt, akkor sokszor lassított, vagy megállt, de olyan is volt, hogy a körforgalomban tett még egy kört. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogyha vettünk hideg innivalót akkor nekik is vettünk, ha olyat ettünk akkor őket is megkínáltuk, ez is kölcsönös volt. Monastirba fordult elő, hogy kávét akartam inni egy kávézóba, de Mohamed az idegen vezetőnk rám szólt, hogy ne ott vegyek, tud egy helyett ahol finom kávét főznek, amikor bementünk kávézni, közölte, hogy a vendége vagyok a kávéra. Na jó, nem írok többet, mert ennyiből is kiderül, hogy nagyon elfogult vagyok!

jeszdori Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45981
sziasztok!
Valaki volt már az El Fell-ben? Mi júni 18-án megyünk. A képek alapján nagyon szép, de azért érdekelne olyan véleménye aki már járt ott.
Köszönöm!
Dóri
Vén Halász Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45980
Továbbra is ajánlom számodra a 45823-at, ott leírtam véleményem.

Egy kép a tiszta tengerpartról. Mi szeptemberben voltunk, medúzával nem találkoztam,
Előzmény: gweny (45956)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45979
Szia,
A medúzák lelkivilágát illetően: júniusban nem szokott előfordulni, mert a 24 fok körüli vízhőmérséklet hideg a szegényeknek:))) Inkább július második fele, augusztus, szeptemberben érkeznek meg:)
Előzmény: gweny (45977)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45978
Pedig Téged csíp:))) A medúza:))
Előzmény: y42 (45974)
gweny Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45977

http://www.bestreisen.hu/tunezia/monastir/Skanes_El_Hana/70

 

Én ezt néztem ki eredetileg. De akkor még volt olyan akció h elengedik a reptéri illetéket.

De így inkább tényleg mást nézek. Azok közül amiket javasoltatok.

Amúgy meg úgytűnik sehol sem az igazi a tenger:) Horvátországba eszméletlenül tiszta és átlátszó nincs medúza. De cserébe sziklás, tengerisünös és jéghideg. Tunéziában meg ezek szerint álommeleg, homokos és szintén tiszta, de medúzás és hínáros is olykor. De mindegy csak tenger legyen. Pont ezaz, h nem medence. Medencézni itthon is tudok.

gabe203 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45976
Kedves Gweny !

A szemét az valóban a turisták műve is, de a hínár sajnos a természet szülötte.
Volt olyan napunk, hogy az előtte tiszta homok másnap vastag méteres sávban hínáros lett. Volt ahol takarították, hiába és volt ahol nem és mégis eltüntette a víz.
Hát hiába minden ez nem medence. Egyébként én is undorodom a hínáros hordaléktól.
Előzmény: gweny (45968)
klari50 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45975

 

Időjárás-jelentés!

Sousse-ban is lehúlt a levegő: a héten 22-26 fok, de a jövő héten ismét 27 fok lesz!

http://weather.yahoo.com/tunisia/;_ylt=ArhQIcCDeVBOm5rrb_yt0KsiYfME

y42 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45974

Én aztán nagyon nyugodt vagyok... :-))

(csak nem nagyon csípem a skanesi részt...:-))

Előzmény: Emőke1 (45973)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45973
Nyugodjon már meg kolléga:)))
Előzmény: y42 (45970)
kvalcsi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45972

A vendégektől és az időjárástól is függ, hogy mennyire szemetes vagy hínárokkal teli a part. Hiába takarítják naponta (némelyik szállónál többször is) a tengerpartot, ha a túristák (nem a helyiek) szétdobálnak mindent, mert lusták elmenni a szemetesig. Egy-egy erősebb szél pedíg kihordja a partra a hínárt, de ezt is összeszedik.

Itt nézelődhetsz amennyiben másik hotelt keresnél.

http://www.taurusreisen.hu/index.php?lang=hu&id=21&pid=0&cid=0&lid=140

 

http://www.kartagotours.hu/a-kereses-eredmenye/index.php

Előzmény: gweny (45968)
y42 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45971

Borkedvelőknek!

 

http://www.vin-tunisie.com/

 

 

y42 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45970
Én azért inkább másikat választanék.... :-))
Előzmény: gweny (45968)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45969
Gweny,
Ha úgy érzed , hogy vannak kételyeid a szállodát illetően, akkor inkább válassz másikat, mert így már előre elrontod a nyaralásod, az meg senkinek sem jó.
Nézd meg az utazási irodák honlapjain mit ajánlanak, és kérdezd a topik őslakóit:)))
Nem tudom mikor akarsz menni, de a taurus és a kartago vígan last minute-ezik, kukucskáld meg, és gyere a kérdéseiddel:)

Előzmény: gweny (45968)
gweny Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45968

Azt is olvastam h a Skanes El Hana partja nagyon szemetes. De úgy látom ez sem teljesen igaz. Egész tisztának tűnik a homok. És a hínárhegyeket sem látom.:) Úgyérzem nagyon elrontottam a renomémat hogy úgy becumiztam azt a pár "élménybeszámolót".

Még a végén kiderül hogy teljesen jó az a szálloda.

Előzmény: cs.gizi21 (45967)
cs.gizi21 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45967
Helló Gweny!

Azt hiszem a szálloda és környéke az Skanes Monastirban az Skanes El Hana volt.

Szerintem mivel én már nyaraltam ebben a szállodában és a két szállodával odébb lévő Ruspinában is így nyugodtan leírhatom a tapasztalatom!
Nekem egyáltalán nem volt zavaró hogy hétvégén péntek délután szombat és vasárnap a tunéziai lakosok lejöttek a tengerpartra mivel egy szabad terület és utca pont a két szálloda között van.
Ne úgy képzeld el hogy a szállóvendégei közt verik fel a sátrat és főzőcskéznek :)
De amit írtál Olaszországról hogy a parton sétálnak és kissé erőszakosak is tudnak lenni az árusok /gyümölcs, ékszer, dobok, kendő sapka stb...alkudozni és nem hagyni magad becsapni/ az igaz lehet itt is.
Bár a személyzet nem annyira engedi be a szálloda tengerparti területére őket de aki akar az üzletelhet alkudozhat velük a tengerparti sétányon amely mindenki számára nyitott.
Ha kedvesen megmondod hogy nem akarsz vásárolni akkor békén hagynak, nálam bevált ha azt mondom nincs pénzem.

Sousseban már szerintem kritikusabb a helyzet, ezért csak közvetlen tengerparti szállodát választok. Első ilyen a Riadh Palms és szerintem az új Mövenpick 5*-os is nagyon jó helyen van.
Ilyen téren a legnagyobb rámenősséget Mahdián tapasztaltam de akkor a 14 éves lányom is velünk nyaralt ;) akkor is a fiatal 12-16 éves fiúk körbe körbe úszkálása volt a zavaró a tengerbe fürdőzésnél.
Az első két kép 2006 Ruspina tengerpart a 2-3. 2007 Skanes El Hana
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45966
:) Más: nem jön ez a Nicusz:))) Pedig hozhatná az új Bestes fakt. árakat:) Holnap írok neki, itthonról nem tudok, mert nincs outlookom:(
Előzmény: raczkevi (45965)
raczkevi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45965
Na igen..
Előzmény: Emőke1 (45964)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45964
Amennyiben az idegenforgalomban dolgozol, nyilván tudod, mi az a vendégjog, és azt is hogy azzal visszaélni nem túl szép dolog. Kb. ezt a párhuzamot érzem a hozzászólásaidból. Szép utazásokat kívánok:)
Előzmény: gweny (45956)
gweny Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45963

Amúgy meg eléggé nyilvánvaló számomra hogy Tunézia nem egy rossz hely. Aranyos hogy sokan kiállnak mellette, talán ez az ami a legjobban kedvcsináló az egészben. Így még többet megtud az ember mint a szokványos kérdéskörökben.

Mindenből tanul az ember.

 

gweny Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45962

Jó hát amennyiben jófej és kedves emberek és ott így szokás hogy így sütnek-főznek akkor oké.

Én csak az olaszországi élményeimből indultam ki ugyanis ott az indiai bavándorlók a városban és a tengerparton is elég barátságtalanok, tukmálnak és bunkók. Habár a kettő messzemenően nem ugyanaz a közeg, én csak valami hasonlóan tudtam elképzelni mert azt tapasztaltam. Az viszont tényleg nagyon visszataszító volt és bizony zavaró. De igen, túléltem és annak ellenére életem legjobb nyaralása volt. Eddig.

Szóval részemről téma lezárva.

Nincsenek előítéleteim, pontosan mivel nem tudom hogy mivel legyenek. Azért kérdezek. Csak kicsit leragadtunk.

oldlady Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45961

Sajnos az az érzésem, hogy nem túl nagyigényű, hanem nagyon előítéletes vagy. Ez nem jó, próbálj meg kicsit nyitottabb lenni, és akkor nem fogsz csalódni. Persze nézz körül, és úgy válassz szállodát, de ne legyenek előítéleteid eleve a helyiekkel szemben. Ők is vannak olyan rendes, tiszta emberek, minta az átlag európai, sőt!

Ha gondosan választasz remek nyaralásod lesz, de ha úgy indulsz neki a nyaralásnak, hogy eleve fenntartásaid vannak, akkor találsz is majd hibát, mert azt bárhol lehet.

Csak példaként, közel 40 éve járom a világot, Afrikában is voltam már, de csótánnyal nem ott, hanem pont a görögöknél találkoztam, meditterrán vidéken amúgy szinte bárhol előfordulhat. A leglepukkantabb szállásom Olaszországban volt, a legkoszosabb fürdővel Írországban találkoztam, és bármilyen hihetetlen is, megbetegedni az ételtől eddig csak a híresen tiszta, rendes Németországban sikerült.

Lényeg, hogy légy nyitottabb az ottani kultúrára, ami persze alapvetően különbözik a miénktől, és remekül fogod érezni magad.

Előzmény: gweny (45956)
raczkevi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45960

Nem jó hasonlat a hajléktalan vs. Tunéziai helyiek.

Nem csövesek vagy büdösek ők, csupán más kultúra- nyílt és barátságos emberek- ami a magyart elsőre rögtön gyanakvással tölt el hogy mit is akarnak tőle?

Mert ugyi mindenki magából indul ki..

Az aki távol tartja magától a helyieket csak magával szúr ki, hiszen az élménye nem lesz ugyanaz.. 

 

Én először kb.15 éve voltzam Kartagóban- ott a helyiek közt barátot is találtam, ami nem ritka.

Nagyon rendes emberek.

Természetesen a túristaövezetben sok a lehúzásgyanús eset, de nem több mint itthon.

A feleségem gyerekkori barátnője 6 éve kinnt él- természetesen dolgozik is mint ottani Next Reisen-es idegenvezető- és nem véletlenül választotta ezt az országot magának, ottani élettársat is talált.

 

A családommal idén lesz a 3. nyaralásunk, már alig várom hogy elmehessünk ebből a depressziós közegből.

 

Előzmény: gweny (45956)
Bari8 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45959
Ez a téma most már csakugyan ki van vesézve. Mégis csak annyit tennék hozzá, hogy eddig 4x voltam családostól Tunéziában. 2x Sousseban és 2x Djerbán. Soha nem volt problémánk sem a parton, sem a medinákban ill. sehol. Jövő hónap végén megyünk ötödször, most megint Sousseba. Ez önmagáért beszél. Csótánnyal egyszer találkozatm a szobánkban, Djerbán. Többször nem.
Előzmény: gweny (45956)
kirgizke Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45958
Szerintem se kellene már tovább ragoznod ezt a témát, mert csak rosszabb lesz.
Válassz ki egy számodra megfelelő, jó szállodát, menj el, érezd jól magad, aztán kész.

Elmesélek egy esetet...igaz ez Törökországban történt, és nem Tunéziában.
Ott is "divat bennszülött körökben" a tengerparti piknik. Mi éppen egy romterületet akartunk felkeresni, és az út egy kempingen vitt keresztül, ahol a helyiek épp az ebédet készítették. Hát bizony összefutott a szánkban a nyál, olyan jó illatok voltak. Én akkor bezony azt se bántam volna, ha az egyik családhoz kapunk ebédmeghívást, mert tuti finomabbakat ettünk volna, mint bármelyik étteremben.
Előzmény: gweny (45956)
y42 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45957

Bocsáss meg, de elég durva a párhuzam a tunéziai polgárok (akik elmerészelnek menni a strandra, vagy egy étterembe) és a magyar hajléktalanok között.

Számomra nem meglepő, hogy Tunéziában tunéziaiak élnek, akiknek szabad a saját tenderpartjukat használni.

Nekem több nagyon szép élményem van tunéziai családokról, akikkel a tengerparton ismerkedtem meg. Nagyon szivesen gondolok vissza rájuk, és nélkülük szegényebb lett volna az utazás élménye.

Azt hiszem tele vagy előítélettel, amin valóban csak úgy tudsz változtatni, ha nyitott szívvel látogatod meg ezt a gyönyörű országot.

Előzmény: gweny (45956)
gweny Creative Commons License 2010.05.17 0 0 45956

Sajnos nem találom a belinkelt véleményeket a szállodáról amit kinéztem. Azért ez sokat elárul-> hogy ki lett törölve. 45798 számú bejegyzés mint kiderítettem Vén Halász írásából. Nem emlékszem ki írta, de ő is csak jót akart és köszönöm is neki hogy fáradt vele hogy összeszedje nekem a linkeket.

Azok közül az egyikben állt hogy délután ellepik a szállodához tartozó strandot a bennszülöttek és ott főzöcskéznek. Nos, szerintem ez a szálloda hibája hiszen nyilvánvalóan lenne más hely is ahol főzöcskézhetnek. Nem tudom, biztos én vagyok nagyigényű mások véleménye szerint, de pl nem hiszem hogy ugyanígy aki Magyarországra jön, szívesen venné ha a pénzéért nem azt kapná amire vágyott. Például ha beülne egy szálloda vendéglőjébe és mellette magyar hajléktalanok lakmároznának. Tény, ennie mindenkinek kell, és nagyon sajnálom a szegény embereket. De szerintem mindenki leszűrheti a lényeget. Ha valaki Tunézia szomorú arcát szeretné megtekinteni és együtt szeretne érezni a nehéz sorsú emberekkel szíve joga. Nekem is biztosan megszorulna a szívem ha nyomort látnék bárhol a világon. De nekem senki ne mondja hogy ha már elmegy Tunéziába egy szállodába ejtőzni akkor nem háborodna fel azon hogy a fent említett eset áll fenn.

 

Továbbra is mondanám hogy ez nem a saját véleményem volt Tunéziáról úgy összességében hanem egy tapasztalat valaki mástól egy szállodáról.

 

Idegenforgalomhoz kapcsolódó ágban dolgozom. Nagyon jól tudom hogy akik Magyarországra látogatnak, éppen ugyanúgy a legjobbat várják, mint ahogy én is elvárhatom a saját magamnak megengedett legjobbat. És ha van egy városnak, országnak rossz negyede, szállodája ritka hogy éppen oda vágynának a turisták. Itt sem láttam még nyolcker-i tárlatvezetést. Szóval nyilván Tunéziában is van olyan rész ahová nem hiszem hogy özönlenek az emberek. Képmutatás az ellenkezőjét állítani.

Jártam már pár helyen, és bizony töltöttem éjszakát Miskolcon is munkásszállón. Csótányok és szegény-koszos munkásemberek között. Bizonyára érthető ezzel mire célzok.

 

Minden esetre egyre inkább van kedvem eljutni Tunéziába most már több szempont miatt is. És igenis hogy olyan helyre fogok menni amiről jók a tapasztalatok. Ha ez nem bűn.

raczkevi Creative Commons License 2010.05.16 0 0 45955

Na igen, méltányolandó a megbánás és bocsánatkérésed.

 

Tudod nem a topikozókat sérti a "csövelő benszülöttek között napozni"hanem a még a csóró magyaroknál is szegényebb (igaz nem annyival mint gondolnánk sajnos) helyieket.

Tudod ha pl. egy japán vagy svájci túrista idejönne és egy topikban olvasnál hasonlót magadról, Te is megsértődnél.

 

Ezt a fórumot tunéziaik is látogatják- illetve olyanok akik ismerik az ottaniakat mint EMBEREKET nem csak mint bazárosokat vagy a túristagyárban dolgozókat- és tudják hogy sokszor sokkal jobb emberek mint a magyarok többsége- sajnos...

 

Az már hasznos hogy beláttad a tévedésedet, biztos vagyok benne hogy a jövőben körültekintőbben fogalmazol máshol is.

;o)

Előzmény: gweny (45952)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 45954
Köszi a képeket, mivel amennyire tudom, aTui és a Best együtt csinálja faktokat, valszeg idén is hasonló leszen.
Jöhetne már ez a Nicusz, már két napja itthon ül, és be sem kukkant:(. Pedig hozhatná az új infókat:)))
Előzmény: micaamica (45944)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 45953
Majd jól +nézzük:)
Előzmény: y42 (45948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!