Keresés

Részletes keresés

frici608287 Creative Commons License 2017.03.22 0 4 135244

A totál özvegység,egy olyan nehéz történet,amit én nem ajánlanék kezdőknek.

Egyetértek Schill-lel,egyszerűbb verzióban gondolkodj,mert ez a módszer nem egyszerű mutatvány a rutinos galambászoknak sem.Amiket feszegetsz,azok alapvető dolgok,de ettől sokkal komplikáltabb problémákat is a nyakadba veszel,amivel valószínűleg a rutintalanságod miatt nem fogsz (tudsz) megbirkózni.

Ez olyan mint a téli tenyésztés.Ha sok gondot akarsz magadnak csinálni,akkor vágj bele!Ha nem akarsz sok gondot,akkor ne csináld!

Előzmény: jocika24 (135242)
Schill Creative Commons License 2017.03.22 0 2 135243

Nemcsak hogy a párja nincs ott,de másik ellenkező nemű sincs.

A kérdés másik feléhez én sem értek. Illetve amit hallottam olyantól,aki próbálkozott a módszerrel az annyi,hogy legjobb csak a pár egyik tagját küldeni. Akkor meg egyszerűbb a normál özvegység hímekkel. De hát te tudod.

Előzmény: jocika24 (135242)
jocika24 Creative Commons License 2017.03.22 -1 0 135242

Teljesen más téma mint ami itt megy napok hetek óta. Ahhoz nem tudok hozzászolni mert nem értek hozzá.

 

Totál özvegyen szeretnék reptetni jövőre, lenne egy kérdésem. Mikor visszük a madarakat elötte megmutatjuk őket egymásnak majd külön rekeszbe kerülnek az autóban sem látják egymást mikor kosarazni kell őket akkor én külön pakolok olyan kosárba amiben nincs ott a párja? Kicsit hosszú a kérdés de remélem érthető a kérdésem mert ez foglakoztat. Tehát végig külön kell szállítani őket?

 

 

Másik kérdés ha a hím hamarabb jön mint a tojó akkor otthon nem fogadja a párja ez nem gond a motiváció szempontjából. Illetve mi van ha a pár valamelyik tagja elveszik akkor a másikat sem tudom már küldeni?

 

Egyenlőre ennyi köszönöm.

 

 

frici608287 Creative Commons License 2017.03.22 -2 0 135241

Ha hajót emlegettem volna,akkor azt írtam volna,hogy a kapitány, az 1.tiszt és a kormányos hagyta el a hajót,és emiatt fog elsüllyedni!

Előzmény: subigalamb (135233)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.22 -3 0 135240

Hol olvastad azt, hogy én azt írtam volna, hogy valakik először hagyták el a "süllyedő hajót"?

Megint nem jól olvastál,én mást írtam,és annak egész más a jelentése,mint amit megint TE ki akarsz érteni belőle.

Ok-okozat. Amit én írtam,az pont fordított előjelű,mint ahogy TE látod!

Előzmény: subigalamb (135233)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.22 -1 0 135239

 

Még egy apróság:

Én nem erőltetem a nézetemet!

Én az érvényben lévő dolgokat jónak tartom,a véleményemet vállalom,és ki is tartok mellette (sohasem szoktam változtatgatni "széljárás" függvényében).

Ha valaki a saját verzióját erőlteti,az inkább Te vagy,mert Te és még jónéhányan próbáljátok a sajáz verziótokat "föléhelyezni" a jelenleg érvényesnek.Bizonyára változik majd a dolog,de mindegy,hogy mennyire.

De van egy alapmondás: Ha valakinek nem tudok adni,akkor el se vegyek Tőle!Itt most éppen Te és még mások is el akarnak venni valamit valakiktől!Nem szép dolog.(Finoman fogalmaztam).

Mindent ki lehet találni,csak szinte senki sem számol a következményekkel.Tagvesztés lesz és nem kicsi!Ennyi.

 

Előzmény: slq (135231)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 135238

Volt egy kérdésem,arra nem válaszoltál!

Amitr nem kérdeztem,azt hiába írod,mert semmi "érdekeset" nem írtál:

Előzmény: slq (135231)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 135237

Inkább beklekeveredett!

Előzmény: Törölt nick (135232)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 135236

Nagyon "leegyszerűsítetted" a magad esze szerint a dolgot!A tagságot is meg akarja tartani,az újság csak másodlagos dolog.Amúgy meg nem csak azért érdekli az újság,hogy tudjon olvasni,hanem azért,mert a Postagalambsport újság legelső számától meg van mind!Szerintem ez elég ritka dolog.

Amúgy meg nem "fillérezés" áll a dolog mögött,hanem az elv!

Ha 3000 lesz a tagdíja,akkor is befizeti,de mint írtam "nem célszerű" egy dolgot "egyoldalúan" kezelni.

Elég érdekes "lényeget" vettél le az írásomból!(Nem először)

Nem egyformán jár az agyunk,ez nekem nem okoz problémát!

Előzmény: igor52 (135234)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.22 -2 0 135235

Lehetnek jó ötletei mindenkinek,még a pár éve galambászóknak is,de a gyakorlatban általában nem ez az igaz, hanem a fordítottja.

Előzmény: subigalamb (135233)
igor52 Creative Commons License 2017.03.22 -3 0 135234

Mivan, nem tudod kölcsönadni apucinak a sajtót? Félsz, hogy kiolvassa a tiédet?

 

Adjanak minden egyesületnek egyet "grátisz", azt aki akar, vehet bekerülési áron. Szerintem.

Előzmény: frici608287 (135195)
subigalamb Creative Commons License 2017.03.22 -4 3 135233

Szerintem a "szakadást"nem mi inditottuk el!Nem mi vagyunk akik nem tudták felvállalni a röpcsoportjukat,és igy a kerületüket!Vagyis pontosabban nem mi hagytuk el először(mint irod )a "süllyedő"hajót!Még ha belegondolva ez igy nektek előnyös is(jól megszivatva a többieket!)!Tudtommal annyi változott,hogy most nem 6,hanem csak 4 egyesület alkot egy röpcsoportot és kiküszöbölve a kerület adta nagy átrepülést külön eresztőhelyekről eresztve,és külön szállitva.Hogy az egyesületek maradék többsége (veletek az élen,vagyis nem elfogadva a ti álláspontotokat))nem tudtak megegyezni a mikéntről,hogyanról,na azért már ugyan ne mi legyünk a hibásak! De hát tudtommal ahová mentetek(mentek majd)ott is igy müködnek (meg máshol is,és ők meg tudtak egyezni)a dolgok.Igaz már csak kb egy jó hét maradt a megegyezésre!

 

Azzal meg bizony megint csak nem értek veled egyet,hogy egy pár éve galambászónak nem lehetnek ,jó ötletei!Nem kell ahhoz 100 éve galambászni senkinek ,hogy legyenek jó és elfogadható ötletei!Tudod lehet ,hogy valakinek elég pár év is ahhoz ,hogy átlássa a postagalambászatot,és lássa ,hogy esetlegesen hogyan lehetne jobbá,szebbé tenni!(minden önös érdek nélkül!!)

Előzmény: frici608287 (135227)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 1 135232

nagyon belebonyolódtál. 

Előzmény: slq (135231)
slq Creative Commons License 2017.03.21 0 2 135231

A tagdíj fizetés az egy olyan kötelezettség, amit ha nem teljesítesz nem élhetsz a jogaiddal.

A versenyzés szabályit, ha nem tartod be kizárnak a versenyzésből.

 

A 30 éve postagalambokat tartó sporttársnak sincs több joga, mint az éppen belépő sporinak hiába is erőlteted a nézetedet.

 

7 éve vagyok tagja a postagalambászok népes táborának és nyugdíjas is vagyok. Elkészítettem néhány alapszabályt, amit szerencsére mindet elfogadtak, ellentétben az országos szövetségünkkel.

 

 

Előzmény: frici608287 (135229)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.21 -1 0 135230

Ja és még egy dolog:

Van egy olyan alaptétel,hogy az ember üléspontja határozza meg az álláspontját.

Nem akarok indiszkrét lenni:Te nem vagy nyugdíjas?

HA igen,hol dolgoztál aktív korodban?

Előzmény: slq (135228)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.21 -1 0 135229

Másról beszélsz, mint amiről itt szó volt.

 

Az egyforma jogok és kötelezettségek azt jelenti,hogy a postagalambsport művelése,a versenyzés, és minden ami a velejár a postagalambsporttal,abban egyforma kötelezettségek illetnek meg mindenkit,és egyforma jogok.Vagyis egy példa: A versenyzés minden fázisában (gyűjtés stb.) mindenkire egyformán vonatkozik minden.

 

Szerinted,ha azt jelentené,amit Te gondolsz,akkor az általad idézett sorok "mellett" hogyan lehetne bármilyen tagdíj kedvezmény???Akkor Alapszabály ellenes lenne!

 

Említetted a képviseletet.Én csak azt írtam az általad írt " mindenkinek egyformán egy szavazata van"

soraidra, hogy az nem igaz!Az egyesületben (CT-ban) lehet mindenki egyforma szavazattal bír,de az nem egyenlő a Szövetséggel.

 

A harmadik dolog,mivel néhány éve galambászol,ne hidd,hogy mindent kristálytisztán látsz!Még ha nagy paragrafus búvár is vagy.

 

Szerinted az hogy nézne ki,ha mondjuk Te már 30 éve tagja vagy egy egyletnek, (pl.:horgászegyesület) én meg belépek az egyletedbe,aztán néhány év múlva megakarnám reformálni az évtizedes tradíciókat, stb. ???

Előzmény: slq (135228)
slq Creative Commons License 2017.03.21 -2 2 135228

 

 

A szövetség alapszabálya ezt írja:

 

"8. szakasz

Tagsági jogok és kötelezettségek

1.A tagokat egyforma jogok illetik meg, és egyforma kötelezettségek terhelik."

 

Szerinted, hogy fér ebbe bele, hogy engedményeket ad egyes tagoknak. A kötelezettségek közé tartozik az azonos mértékű tandíjfizetés is.

 

A nyugdíjas klubok tagjai akkor miből szerveznének programokat, ha senki nem fizetne tagdíjat.

 

A tagdíj egyébként elenyésző százaléka a postagalambsport költségeinek. 

 

A képviseleti jogot ne keverd a tagdíjhoz semmi közük egymáshoz

 

 

Előzmény: frici608287 (135221)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.21 0 1 135227

Azt írod, ha a tagságnak is tetszik.

Ezt kicsit "érdekes" mondatnak találom több okból is:

 

1.Akárhol,akármilyen szavazás van,csak "egyesek" vannak ott.

2.Ennél fogva a jelenlévő szavazó emberek nézetei lehet nem tükrözik a tagság óhaját.

3.Így aztán valószínűleg nem remélhető jó döntés.

 

Na én erről beszélek,hogy újoncok,és néhány éve galambászó emberek nem biztos,hogy jól látják a dolgokat,mert nem voltak sehol,amikor "nehéz" években meg lehetett ezt-azt tapasztalni.

Mélyebben nem akarok belemerülni,de ez a déli szakadással is megástátok a kerület sírját!

Pont Ti,akik úgy csapódtatok ide!Nem tudom,hogy a dolog súlyával tisztában vagytok-e,vagy sem?

Szerintem az utóbbi!

És ha már itt tartunk,most ez a "szakadár" akció mögött is Önös érdekek vannak,persze Ti ezt nem így látjátok!

Na ennyit az Önös érdekekről!

Az Önös érdek az az én olvasatomban,ami egy közösségre káros!

Aki nem közösségi szellemben gondolkodik,az kizárólag Önös érdeket akar érvényesíteni,mégha akaratlanul is!

Előzmény: subigalamb (135224)
Olympicman Creative Commons License 2017.03.21 -1 0 135226

Ti tök jól csináljátok!

Előzmény: Schill (135222)
Olympicman Creative Commons License 2017.03.21 -3 1 135225

Szia No Name! Te tapintatos, inteligens vagy . Asszisztálsz , védesz egy működésképtelen , kettőskönyveléssel,......,.....stb idős emberek jóhiszeműségének kihasználásából regnáló csődtömeget, azt aki legalább segít azzal ,hogy nevén nevezi a problémát pedig gúnyt próbálsz üzni!

 

Sztem fogsz kapni egy kitüntetést, büszke lehetsz majd rá!

Előzmény: Törölt nick (135219)
subigalamb Creative Commons License 2017.03.21 0 3 135224

Nincsen azzal semmi baj ha egy "újonc" akar reformokat!Csak persze akkor ha a tagságnak is tetszik és akarja is!Nem pedig önös érdekektől vezérelve,saját céljai elérésére érdekében "reformál"!

Előzmény: frici608287 (135218)
vetekj Creative Commons License 2017.03.21 0 2 135223

Szia Gyuri! Úgy vélem akadnak/akadnának tartalékaink. Léteztek, talán napjainkban is léteznek pályázati lehetőségek. ...csak kihasználatlanul hagyjuk őket. Hogy miért?... Pénzt teremthetsz rendezvényekből (támogatók, "bon"-ok). A tagszövetségek értékesíthető felületekkel rendelkeznek (felépítményen, weboldalon). stb. Hogy ez nem várható el?... 

Előzmény: Schill (135215)
Schill Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135222

Nálunk az volt az alapelv,hogy annyi pénz jöjjön be,mint tavaly,emellett magasabb  legyen az induló létszám. Tehát a tavalyi bevétel osztva az idei nevezett létszámmal. Az így számított díjat soknak tartották az egyesületek,végül 1200 ft/galamb lett a vége. Gyártattunk egy felépítményt,pótkocsi alvázra szerelve így 6000 galambot tudunk szállítani. Szerintem az első 4 útra így is kelleni fog bérautó,mivel a 2 röpcsoport nem egy helyről enged.

Előzmény: guilden stern (135216)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.21 0 5 135221

Mégegy dolog:

Hol van minden tagnak 1 szavazata?

Mivel Szövetségi tagdíjról van szó,és ha az Alapszabályt ismernéd,akkor nem írnál ilyeneket!

A 80-as éves tagnak hol van szavazata?Csak megkérdezem Tőled!

Ugyanis a szövetségi közgyűlésen 40 tag után van egy küldött,vagyis átkonvertálva 40 embernek van egy szavazata,sőt 79-nek is csak 1 szavazata van.Akkor miről beszélsz?

Nem vitatkozva,csak a tények,mint általában!

 

Előzmény: slq (135211)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 -7 1 135220

Megadnám a bsz.számom, alultervezhetne nekem is a jóember rá egy 2,5 millást.

Előzmény: guilden stern (135216)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 -2 4 135219

Nyomod itt a propagandàt és teszed ezt kellő intelligencia és tapintat nélkül. Ezzel nem hasznàlsz senkinek.

Előzmény: Törölt nick (135214)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.21 0 3 135218

Na és mégegy nem lényegtelen dolog:

Annak idején vasúton szállították a tubikat,a gyűjtőhelyről "kézi-hajtánnyal" toltuk keresztül a városon a "szállítmányt" a vasútállomásra,ahhoz képest most már Hawaii,ami most van.

Azok,akik 40-50 évig fizették a tagdíjakat,gépkocsihozzájárulásokat,és különböző egyéb "pénzeket", hogy legyen autó,felépítmény stb., Ők alapozták meg a jelenünket,ehhez képest vannak sokan,akik semmi ilyent nem fizettek, csak beletették a sej-hajt a készbe!Te ezt persze nem tudhatod,ezért is írtam le!

Nincs ezzel semmi gond,hogy ezekről nem tudsz,de az már baj,hogy néhány év tagsággal a "történelmünk" ismerete nélkül próbálsz egy dologban (vagy sok dologban) véleményt formálni.

Még ezzel sincs gond,de amikor a néhány éves tagsággal rendelkező emberek akarják megreformálni egy kisebb-nagyobb közösség életét az már baj!

Előzmény: frici608287 (135217)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135217

Tudom, Te nem régóta vagy tag.Én sem vitaképpen,csak a tények és tisztánlátás miatt,hogy mi alapján gondolom én másképp,mint Te.

Egyet ne feljts el:

Nem mindegy,hogy valaki 40-50 éven keresztül fizetett a Szövetségnek,mire esetleg valami kedvezményt kapott,míg esetleg soha életében sem fizetett teljes tagdíjat!

Pl: valaki 62 éves korában lépett be,vagyis életében nem fizetett teljes tagdíjat sohasem.

Arról már nem is beszélve,ha valaki úgy lett nyugdíjasként tag, hogy a fia,veje stb. beíratta,hogy meg legyen a létszám.

Tehát Nekik talán nem kellene kedvezményt "élvezni"!

Mellesleg Te akkor az élet sok területén elvennéd a kedvezményeket,mert ez is egy a sok közül?Pl: adókedvezmény stb.

Előzmény: slq (135211)
guilden stern Creative Commons License 2017.03.21 -3 6 135216

Konkrétan pl. a Villám nem vitte lejjebb a díjakat, elhagytuk a B utakat, vagyis majdnem feleztük a programot. És hát történt egy 2 millió körüli vagyonvesztésünk is, alultervezett költségvetés miatt.

2016-ban hálisten sikerült megfordítani a trendet, de sok bajjal és igazságtalansággal. Ezek aknák, amelyek később robbanhatnak.

De ezekről majd akkor, ha idejük lesz.

Egyébként mindenki magából indul ki, aki másnál lopást tételez fel ismeretlenül, igazában magáról többet közöl.

Előzmény: Schill (135215)
Schill Creative Commons License 2017.03.21 0 4 135215

Én tudom miről beszélek,te nem érted. A főnök nyilatkozta,hogy a Geraldykat a klub rendelkezésére bocsájtja,az üzemeltetésért kell fizetniük.

Az érintett kerületek kényszerhelyzetben lejjebb vitték a díjaikat,ha ezt sokáig csinálják,nem lesz pénzük fejleszteni.

Így végül lehet,hogy csak a Derby marad. 

Előzmény: Törölt nick (135214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!