Keresés

Részletes keresés

HartaiGyuri Creative Commons License 2011.01.20 0 0 108

köszi ez sikerült,, de felraktam a vlc playert és valaki mondta akkor nem kell konvertálgatni csak felrakom a fájlt,,  de a sima fájlt ha behuzom oda nem látja.... és ti melyik konvertálot ajánjátok? mert amit kiprobáltam aleesoft ipad konverter, de hd filmre akartam konvertálni, és arra vízjelet akar rakni , mert ez nem a pro, de a prot meg nem tudom okosba leszedni sehonnan...

Előzmény: Aszpirin (106)
HartaiGyuri Creative Commons License 2011.01.20 0 0 107

még egy kérdésem lenne,,, amiket letöltöttem az istorebol alkalmazásokat hogy tudom onnan kitörölni? mert a disken megtaláltam hova menti le onnan töröltem, de a storeba még mindig ott van nálam....

Aszpirin Creative Commons License 2011.01.19 0 0 106

Én így csinálom (Mac!): Kell hozzá egy rendes számítógép, amelyen van iTunes. Az iTunes-ban menü: File/Add to Library... majd kiválasztom a fájlrendszerből a filmfájlt. Ezután ha csatlakoztatod az iPad-et, és baloldalt a Devices alatt kiválasztod az iPad-ed nevét, akkor a munkaterület "Movies" fülén megadott beállításokkal szinkronizálhatod a filmet az iPad-edre. Kb. ennyi. Én előtte még annyit megtettem, hogy az iTunes preferences / Advanced alatt a "Copy files to iTunes Media folder when adding to library" elől kiszedtem a pipát, hogy ne készítsen mindenről (szerintem fölöslegesen) még egy másolatot.

Előzmény: HartaiGyuri (105)
HartaiGyuri Creative Commons License 2011.01.19 0 0 105

Hi. tud valaki segíteni hogyan tudom a videót a gépre rakni? mert már átkonvertáltam a filmet, csak nem tudom feltolni a gépre nem tudom hol kell.---- köszi

Aszpirin Creative Commons License 2011.01.16 0 0 104

Tipp azoknak, akiket érdekel a 3G vagy WiFi hálózat sebessége, amire az iPad-jükkel kapcsolódnak:

ugye a PC-n megszokott sebességmérő internetes oldalak szinte kivétel nélkül Flash-re épülnek, ezért nem használhatók iPad-en. De gond egy szál sem, van erre is kisalkalmazás. Véleményem szerint a legjobb, legszebb, és legpontosabb az App Store-ból ingyen letölthető, Ookla által fejlesztett "Speedtest.net Mobile Speed Test" nevű alkalmazás (több másikat is kipróbáltam, ez ugyan nem HD-s, mégis a legjobb!). Csak ajánlani tudom.

zfazek Creative Commons License 2011.01.15 0 0 103

tok: http://store.apple.com/us/product/IPAD_CASE?mco=MTczNzY0NDg

Nekem is van, szerintem kötelező darab. Nélküle biztos nem vinném sehova.

Előzmény: bupé (102)
bupé Creative Commons License 2011.01.15 0 0 102

Szia!

 

Egy pontosabb linket tudnál adni?

Engem bőrtok érdekelne és védőfólia, de amire rákerestem az amazonon az elég silány minőségűnek tünt.

Érdekelne még a Camera Connection Kit is, de még ki kell derítenem, hogy a 16 Gb SDHC-t olvassa-e, mert akkor kamera lementésre is használnám az Ipadot.

Tavaly még gondolkoztam rajtuk is: http://www.applecuccok.com/, de felmentek a vaterára és X2 az áraik, meg most nem árulnak bőrtokot, pedig csak 6e körül volt.

 

Ez nem lenne olcsóbb?

http://handy.shop.ebay.de/Fur-Apple-/160270/i.html?rt=nc&_nkw=ipad&_catref=1&_dmpt=Handy_Zubeh%C3%B6r&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

 

 

Zindex!

Hová tünt a link beszúrás menűpont?

A zindex monnyon le!

Előzmény: phslovak (101)
phslovak Creative Commons License 2011.01.14 0 0 101
Hat én mar nem tudok semmit. Alapjában véve nem vagyok láma, de ha valami nem úgy mukodik, ahogy gondolom, hogy kene és kiprobalok egy csomo beallitast de sehogy sem megy, amikor nem tudom kitevő legyek, így ezekre a kérdésekre sem tudom a választ, úgyhogy kezelésben megint a kérdést, túl sokat foglalkoztam vele, megha szuksegem is lenne rá, hogy mukodjon az a kimenő levelezesemmel, amelyikre kapok leveleket..
Egy hét mulva ujra obegatok..

Ezt ismeritek? http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Delectronics&field-keywords=iPad+keyboard&x=0&y=0

CsK azért linkelem be, mert a szállítási ktg miatt megerne, ha közösen rendelkező. Gondolom van aki rendelnek olcsóbb tételeket is, és a szállítási ktg-et szetdobhatnank egy kosárban.

Nekem kene tok, valami konzol-állvány feleseg, fólia.
Aszpirin Creative Commons License 2011.01.13 0 0 100

Arra még nem sikerült rájönnöm, hogy lehet-e a leveleket is nyomtatni, és ha igen, hogyan. (lehet hogy el kellene olvasnom a felhasználói kézikönyvet? :-))

Aszpirin Creative Commons License 2011.01.13 0 0 99

Az Apple eredeti iPad tokot tudom ajánlani, nagyon praktikus darab, és adnak hozzá egy mikroszálas törlőkendőt is.

Csak kicsit gyorsan meglátszik rajta a kosz és a por...

Aszpirin Creative Commons License 2011.01.13 0 0 98

Köszi az infót! Akkor nem aggódom, ha véletlenül bekapcsolva marad a 3G. Felejdékeny vagyok néha :-)

Előzmény: zfazek (97)
zfazek Creative Commons License 2011.01.13 0 0 97

Ha van wifi akkor átáll magától wifi-re, nem kell kikapcsolni a 3G-t. De én kiszoktam általában, mert akkor biztos nem meríti feleslegesen.

Előzmény: Aszpirin (95)
zfazek Creative Commons License 2011.01.13 0 0 96

Ami nagyon tetszik az iOS-es cuccokban, hogy nincs rajtuk öt előlapi gomb, mint a droidokon. Egyszerű és nagyszerű.

Nem hinném, hogy bármilyen oka lenne, hogy megszűntetnék a home gombot. Azon a gombon kívül egyébként is van még egy csomó gomb a készülékeken, mi értelme lenne nélkülözni?

Előzmény: Aszpirin (93)
Aszpirin Creative Commons License 2011.01.13 0 0 95

Ma megvettem a T-Home-tól az aranytárskártyás mobilinternetet.

 

Néhány információ, amit én nem tudtam korábban, triviális ugyan, de hátha segít:

- nem muszáj a kifejezetten iPad-hez való tarifacsomagokat választani. Bármelyik mobilinternet csomag megteszi.

- a T-Home-tól kapott mobilinternetes sim-kártya alapból perforálva van mind "normál kicsi" SIM, mind micro-SIM méretben. Egyszerűen azt töröd ki, amelyik megfelel, iPadnél a microSIM-et

- ha nincs kéznél az iPad-hez adott SIM-kihúzó, akkor egy gemkapocs is megteszi, kicsit kiegyenesítve (a szervizes az orrom előtt egy gemkapocs segítségével helyezte be a SIM-et)

 

És egy kérdés:

Ki kell-e mindig kapcsolgatnom a 3G-t, ha mondjuk a WiFi elérhetőségnél WiFin keresztül akarok internetezni? Vagy ezt alapból tudja, hogy nem használja a 3G hálózatot, ha kapcsolódva van egy WiFi-hálózatra?

zfazek Creative Commons License 2011.01.13 0 0 94

Egy fórumon azt írták, hogy egyszerre csak egy smtp szervert tud kezelni és miután kiválasztottad a másikat, utána ki kell kapcsolni (hosszan nyomni a kikapcsológombot) majd bekapcsolni.

 

Mikor beállítod az smtp szervert leellenőrzi a kapcsolatot. Ez megvolt?

 

Kikapcsoltad?

 

Gondolom az egyértelmű, hogy nem 3G-n kell legyél hanem wifin.

Vagy próbáld ki a mobil szolgáltatód smtp szerverét, hátha az működik.

Előzmény: phslovak (90)
Aszpirin Creative Commons License 2011.01.13 0 0 93

Én iPad-nél is Home-gomb-párti vagyok.

Előzmény: rmx rider (91)
Aszpirin Creative Commons License 2011.01.13 0 0 92

Nekem Mac-em van, és ott az iTunes tudja szinkronizálni a mail account beállításokat. Az összes beállítás automatikusan ment át au iPad-re, semmit nem kellett állítani.

Ez nem működik PC-n?

Előzmény: phslovak (90)
rmx rider Creative Commons License 2011.01.13 0 0 91

pápá a home gombnak..[link]  iPad-nál még el tudom képzelni, de iPhone-nál? remélem csak pletyka

phslovak Creative Commons License 2011.01.13 0 0 90
Bocs, igazad van, kapkodtam.
Sikerült elérnem, hogy beállítottam az összes mailemet, fogadja a leveleket, de a küldés meg mindig nem megy. Egyszerűen beírták az smtphez a mail.chello.hu-t, mivel UPC-s vagyok és nem mennek ki a levelek ezeken a fiokokon.
Most mar csak ennyi az osszproblemam.
Köszi
Előzmény: zfazek (89)
zfazek Creative Commons License 2011.01.13 0 0 89
Kicsit konkretabban:
- mi a baj pontosan?
- melyik levelezovel?
- mi a tunet?
- mit allitottal be?

Ugy nehez valaszolni ha annyit irsz, hogy nem megy valami.
Előzmény: phslovak (87)
rmx rider Creative Commons License 2011.01.13 0 0 88

időközben megjöttek a 4.3-ról az infók! kiváncsi vagyok lesz-e hotspot 3G-n

phslovak Creative Commons License 2011.01.13 0 0 87
Sziasztok, a segitsegetekre lesz szükségem.
1 hónapja, hogy megvan a gépem, a probléma azonnal jelentkezett, de mostanáig nem zavart. Krestem megoldást neten, Google, sehol semmi.
Email. Google fiókok természetesen mennek, nem Wasistdas, ellenben ha a pop3-as mailjeimet probalom beállítani, nem sikerül sehogy sem. Pontosan tudok minden hostbeallitast, felhasználó nevet es jelszavakat, megsem akarja. Egyedul az egyik megy, de az sem, mert a kimenovel probléma van ott is. UPC-s vagyok és leggyakrabban itthon hasz alom a wifin és smtp hibát mond, pedig minden beállítás ugyanaz, mint a pc-men.
Ötlet? Mit baxok el?
Elore is kosz, ha tud valaki megoldást!
Gy.
Aszpirin Creative Commons License 2011.01.12 0 0 86
Ma megjött az iPad-em. SIM-kártyám még nincsen hozzá, így egyelőre csak wifi-n próbáltam. Jó cucc.
bupé Creative Commons License 2011.01.12 0 0 85
Azt írjak a szifon.hu-n, hogy a vlc-t kivettek az app Store-bol.
Lemaradtam.
Előzmény: zfazek (55)
Aszpirin Creative Commons License 2011.01.11 0 0 84

"Akkor ezek szerint működni fog a "direkt" nyomtatás a támogatott nyomtatókkal.
Ez elég biztató. Azt hiszem megpróbálkozom a vásárlással."

 

Amit írtam, az az én értelmezésem a neten található leírások alapján, nem személyes tapasztalat.

Ezért ha biztosra akarsz menni, előbb mindenképp próbáld ki egy boltban (akkor is, ha nem abban a boltban veszed meg a nyomtatót).

 

Előzmény: jalut_dapi (82)
Aszpirin Creative Commons License 2011.01.11 0 0 83

Köszönöm és sok sikert Neked is!

Előzmény: jalut_dapi (82)
jalut_dapi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 82
Hálás köszönetem a segítségért!
Ahogy egy munkatársam szokta mondani: Majd letudjuk a büfénél! :-)

Akkor ezek szerint működni fog a "direkt" nyomtatás a támogatott nyomtatókkal.
Ez elég biztató. Azt hiszem megpróbálkozom a vásárlással.

OFF:
Különben, ha nem haragszol, megnéztem a nevedre kattintva az adatlapod.
Látom gitározol is. Sok sikert kívánok hozzá! (Magam is kedvenc hobbijaim közt tudom.)
ON:
Előzmény: Aszpirin (81)
Aszpirin Creative Commons License 2011.01.11 0 0 81

Természetesen, ha venni akarsz egy ilyen wifi-s nyomtatót, érdemes lenne egy boltban a vásárlás előtt kipróbálni ezt a vezeték nélküli nyomtatás funkciót. Elviszed a boltba az iPad-edet, és kipróbálod.

Előzmény: Aszpirin (80)
Aszpirin Creative Commons License 2011.01.11 0 0 80

Megnéztem az egyik listában lévő nyomtatónak a leírását (rákattintva). Többször is említi, hogy a nyomtatóba épített WiFi és AirPrint támogatás miatt direktben lehet nyomtatni iPod Touch-ról, iPhone-ról és iPad-ről, mindenféle driver nélkül. Én ezt úgy értem, hogy nem feltétlenül kell legyen saját otthoni (wireless) hálózatod, minden egyéb nélkül is megy a nyomtatás.

 

Más kérdés, hogy pl. az Apple Airport Extreme WiFi-Routereére rá lehet dugni egy USB-nyomtatót, amit megoszt a wirelesas hálózaton - kérdés, hogy ezt is használhatod-e mondjuk iPad-del nyomtatóként...

Előzmény: jalut_dapi (79)
jalut_dapi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 79
Köszi a linket! Még nem láttam!

Viszont a kérdésemre nem találtam választ ott sem.

Azt írja a honlap magyarra fordítva, a támogatott nyomtatók listája előtt:
"az ipad automatikusan megkeresi, és csatlakozik a hálózaton lévő nyomtatókhoz"

Tehát megévő helyi hálózatra csatlakozik az ipad, és az ott található pl megosztott nyomtatókkal tud csak kommunikálni?
Vagy helyi hálózat nélkül is tud közvetlenül a nyomtatóra küldeni nyomtatnivalót?

Előzmény: Aszpirin (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!