Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

wector81 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 13958

Igen, ezért én is megmaradok a 185-től innen, valószínű valami rendesebb 175-öst tennék fel, ha találnék felnit. És nagyjából hasonló ET kellene, mint a gyári, 42-45 körüli.

Előzmény: DelSonar (13957)
DelSonar Creative Commons License 2016.06.25 0 0 13957

Az ET szám meg a gumi szélesség az ami számít szerintem. Nekem az ET40 és a 195 széles gumi baromira nem jött be, kóválygott az autó az úton. Ott, ahol most kisujjal megtartom a kormányt, azon kerekek mellett két kézzel kellett kapaszkodnom a kormányba.

De biztos van egy sáv, amin belül lehet variálni.

Előzmény: wector81 (13956)
wector81 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 13956

Köszi a személyes tapasztalatot! Az a baj, hogy a gyári Kalos/Aveo felni konkrétan rusnya. Ilyen méretekkel rendelkező alufelni a használt piacon utángyártottban meg ritka mint a fehér holló, kék szemmel.

Ezért nézegettem az elterjedtebb méreteket, és hát ott gyakrabban előfordul a 15", általában ET38 körüli értékekkel, 6-6,5J szélességben. Ritkán találok a gyárihoz közelítő méretű felnit, de mire megtalálom, már el van adva...

Érdekes, hogy nekem a gyári 185/60-14-es Kumho gumi nagyon stabil volt. Ami még érdekesebb, hogy a téli 165/70-14 Fulda is nagyon stabil. Viszont az új nyárim, 175-65-14 Continental az valami csapni való, főleg vizes-nyirkos úton.

Előzmény: DelSonar (13944)
DelSonar Creative Commons License 2016.06.24 0 0 13955

A "húzás" és a kuplung csúsztatással való gurulás az két külön dolog. A hengernél meg a legapróbb nyílás is elviszi a kompressziót.

 

Az olaj meg az autósoknál inkább hitéleti kérdés, valaki a minőségre esküszik, valaki az olcsóságra, valaki nem is cserél olajat vagy csak eszméletlen ritkán mert úgyis kibír az autó vagy 200 ezer km-t, stb.

 

A gépkönyv 10W-30-at ír elő, esetleg 5W-30-at. 

 

A magam részéről A Castrol mellett tettem le a voksom, most a Castrol Edge Titanium FST 5W-40 A3/B4 olaj van a motorban, a következő cserekor is ez fog belemenni. A Castrol olajszakija ezt írta az érdeklődésemre:

 

"Az említett autóhoz megfelelő a Castrol Edge 5W-30 C3 termék is, de kenő-és tisztító képesség szempontjából, valamint ismerve a technikát, sokkal megfelelőbb választás lenne a Castrol Edge 5W-40 A3/B4 termék:

http://goo.gl/O3qUYd 

Ráadásul a termék az API szabványt is túlteljesíti. A SAE 5W-40 osztály végett mérséklődhet az olajfogyasztás, de nem ez a legfontosabb előny egy 5W-30-as  termékhez képest, hanem az A3/B4-esség."

Az autószerelőm tanácsára meg véletlenül se töltenék bele félszintetikus olajat.

 

A levegőszűrővel sem spórolok, ha kell évente kidobom belőle, az az 1000-1500 Ft nem vág a földhöz. Az üzemanyagszűrőt meg érdemes 45 ezer km helyett inkább 20-25 ezer körül cserélni mert baromira el tud koszolódni.

Előzmény: dani9228 (13954)
dani9228 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 13954

Kuplungot csúsztatva elvileg kellene neki. Hát nem tudom. Igazából csak annyi látszott, hogy a gyertya mellől kicsit szivárgott az üzemanyag. Olajba mit ajánlanátok? Eneost ( Eneos Premium 10W-40 4liter )néztem ki. Mi a véleményetek róla?

Előzmény: DelSonar (13953)
DelSonar Creative Commons License 2016.06.24 0 0 13953

Alapjáraton melyik kocsi "húz"? Mert ugye attól alapjárat, hogy nincs még kicsit sem lenyomva a gázpedál. Kis poláknál jártam úgy, hogy a kipufogószelepből letört egy fél gombostűfejnyi darab. alig lehetett látni, viszont az a henger ekkor és ott kampó is lett. Mivel összesen volt két henger a kocsiban, így 5 perc kínlódás után sikerült beindítani és padlógázon 20-al hazavánszorogni vele. Annyi szerencsém volt a dolognál akkor, hogy Szekszárdra indultunk és indulás után 4 km-re történt a dolog. Szóval ha szökik a nyomás akkor annak a hengernek meszeltek.

Előzmény: dani9228 (13951)
DelSonar Creative Commons License 2016.06.24 0 0 13952

Riasztó? :) A kocsit mindig tök üresen hagyom ott ha parkolok és igyekszek valami jobb autó mellé állni, így tuti nem az én kocsimmal fognak szórakozni :)

Előzmény: almaata66 (13950)
dani9228 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 13951

Üdv! Az egyik hengernél elment a gyertya menet és kicsit kifújt. Az lenne a kérdésem, hogy az előfordulhat, hogy alapjáraton az a henger nem ment a nem megfelelő kompresszió miatt? Az alapjáratom egyenletlen, és nem is húzott alapjáraton.

Köszi!

almaata66 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 13950

Én ha már meglátom a kalózomat ideges leszek ;-) vajon elérem a célom?? legutóbb a riasztó döglött be és tiltotta állandó jelleggel a benzinpumpát.....

Előzmény: DelSonar (13949)
DelSonar Creative Commons License 2016.06.23 0 0 13949

A közlekedési oldalról meg, ha beülök a kocsiba alapból nem vagyok ideges és türelmetlen. Ez hozzáállás kérdése, nem a hőfok függvénye.

Előzmény: combi27 (13947)
DelSonar Creative Commons License 2016.06.23 0 0 13948

Teljesen mindegy, hogy a 34 fok 34 fok ha kevesebbnek érzed. Mint amikor a 15 fokot érezheted melegnek is és meg is fagyhatsz ha kellemetlen északi szél fúj közben.

A plázában és más helyeken nem egy helyben ülsz, hanem mozogsz és akkor már megint másképpen fest a dolog. És valóban, melóhelyen megy a klíma, klafa meg minden csak időnként fene se tudja miért, csak érzem a derekam, hogy mintha fájna meg ilyesmi. De hát ki mit szeret.

Előzmény: combi27 (13947)
combi27 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 13947

Nem számolsz a szélhűtéssel ami által a 34 fokot hűvösebbnek fogod érezni..

attól az még 34 fok , izzadni nem izzadsz mert nem áll a levegő :D

a gyerek meg kötőhártya gyulladást kap hátul a huzattól ..

pont ezért vettem klímás autót

 

Mellesleg 34 fokból beülni a 21 fokba, fene tudja mennyire jó az a szervezetnek

Sokan ezzel érvelnek..és?

Bemész az utcáról (34 fok) a hipermarketbe 21-23 fok van..kimész a 34-be..problem?

Légkondis irodából egész nap ki-be mászkálsz pl egy fémraktárban...problem?

A közlekedésbiztonságnál meg pozitív dolog a klíma...Nem izzadsz, nem idegeskedsz ha dugóba kerülsz, nem vagy türelmetlen...

 

Ha tehetném itthon a panelbe is lenne klímám...csak sajna nem szerelhetem fel a homlokzatra a kompresszort..(erkély meg nincs)

 

 

 

 

Előzmény: DelSonar (13946)
DelSonar Creative Commons License 2016.06.23 0 0 13946

Nem számolsz a szélhűtéssel ami által a 34 fokot hűvösebbnek fogod érezni az erőteljes légáramlás miatt. Megfagyni persze így sem fogsz, de momentán én is jobb szeretem a természetes hűtést mint a klímát. Mellesleg 34 fokból beülni a 21 fokba, fene tudja mennyire jó az a szervezetnek.

Előzmény: combi27 (13945)
combi27 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 13945

de szinte alig van használva mert ha le van húzva a 4 ablak gyorsabban átszellőzik az autó mint mire lehűti a légkondi

 

 

hát nem tudom..ma 34 fok volt..lehúztam az ablakokat , de légkondi nélkül csak 34 fok volt a kocsiban...Istennek se ment lejjebb...

légkondival és felhúzott ablakokkal meg a a beállított 21

Előzmény: kalos1 (13922)
DelSonar Creative Commons License 2016.06.23 0 0 13944

Anno 15x6,5 JJ ET40-es alufelnivel vettem a Kalost, 195/50R15-ös gumikkal. Remekül nézett ki, de sajnos azt kell mondjam, az úttartása a kocsinak csapnivaló volt. Amikor egy kis egyenetlenség miatt másodszor indult el az autó a szemközti sáv felé, pánikszerűen cseréltem le a gyári méretű kerekekre.

Mindamellett, ha találsz a gyári mérettel megegyező alufelnit azzal nem lesz gond, műbizonylatot is ad a gyártó cég.

Előzmény: wector81 (13942)
nord Creative Commons License 2016.06.23 0 0 13943

Pozitívum:

- baromi jól néz ki. :)

 

Negatívum:

- ha nincs ismerős a műszaki, akkor kidobnak;

- erős hajtási befolyások;

- valamivel zajosabb futás.

Előzmény: wector81 (13942)
wector81 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 13942

Alufelni vásárláson töprengek. Nem a szélsőség, hanem az ésszerűség mezsgyéjén.

14 vagy 15" között vacillálok, illetve, azt látom, hogy a legtöbb alu felni ET száma kisebb, mint a Kalos-é, ami 45.

Mi történik, ha a gyári 14" acélfelni helyett felteszek mondjuk egy 15" ET38 -as alut, ami esetleg még szélesebb is kicsit, 5,5J helyett pl 6? Gondolok itt első sorban a kerékcsapágyak eltérő terhelésére az eltérő középsíkok miatt. Nyilván a gumiméretet úgy választanám, hogy váltóméret legyen a gyári abronccsal.

wector81 Creative Commons License 2016.06.22 0 1 13941

Na igen. Én pl. a légszűrő cserét kiváltottam nagyon rég direkt szűrőre, azt csak mosogatni meg újraolajozni kell, amit az olajcserekor elintézek. Költsége szinte 0. Olajszűrő nem tétel, szó szerint pár száz forint. Olajat melóhelyről hozom, 10W-40 API SL, tökre megfelelő, literre vetítve az ára több, mint vicces. Kell bele 4 liter se. Az egész mutatvány meg van kb szűk 4.000Ft-ból. Itthon megcsinálom. Annyira nem tétel az egész, hogy ha ezt kihagynám és emiatt történne hasonló, tökön szúrnám magam. Persze aki ezt nem tudja elvégezni otthon, nincs olcsóbb forrása, és az olajat, meg a szűrőket is megvetetik vele szervizben, annak jóval magasabb összeget kell kicsengetni. De ha ez becsülettel el van végezve, ezek a motorok úgy látom nem adják vissza a cukorjegyet legalább 500.000km-ig.

Előzmény: Ken_Block (13939)
gyasza Creative Commons License 2016.06.22 0 0 13940

Köszi a választ!

Ügyes vagy, hogy ennyiből kihoztad, meg be is építetted. Én anno akár 2-300-at is szántam volna rá, hogy valaki beszereljen egy ilyesmit.

 

Lehet ezzel kéne foglalkoznod. Piaci rés! :)

 

Idő közben vettem egy másik, klímás autót a Kalos mellé, de ha sikerült volna ezt elintézni, lehet nem csábulok el.

 

 

Előzmény: 598 (13920)
Ken_Block Creative Commons License 2016.06.21 0 0 13939

Nem rosszból, lehet nem nála történt, vagyis épp nem történt meg az esedékes olajcsere.

Aki havonta-három havonta-fél évente-évente, attól függ mennyit megy vele, sajnálja rá, azt a 20e ft-ot, vagy nem tudom mennyiért cserélnek olajat, szűrőkkel, anyagárral együtt. Az járjon tömeggel inkább, vagy kerékpárral.

Saját részre, én kb 10e-ből letudom a levegő-olaj-pollen szűrőt meg a 3,xx L olajat, meg az a fél óra. Szűrőkből jót szoktam, olaj meg nem csúcs, nem is ganaj, középút.

 

Azért is, mert jó, hogy sok van a típusból, motor cserét papírozni kell, lehet az se jobb előéletű, egy két alkatrészért olyan árat kérnek, bődület....szerintem.

 

598 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 13937

Úgy van ahogy mondod!

Nem tudom az 1.2-nél hogy van,de az 1,4 8v-nél nem kell hosszabb szíj mert a nem klímásnak is ott van egy szabadonfutó tárcsa.Azt kell leszerelni a tartójával az helyett megy fel a kompresszor tartója majd a kompresszor.

Előzmény: Ken_Block (13936)
Ken_Block Creative Commons License 2016.06.20 0 0 13936

A klímás dologhoz. Nem űrtechnika, emberek találták ki. Leírták lentebb mi kell hozzá. Kompresszor, hűtő, nagyobb venti, nagyobb szíj, mivel több a hajtott egység( szervó-klíma-főtengely-feszítő=4PK 1038), relé, motortérbe min a köteg, bentre a párologtató rész, a gomb legyen mivel életre kelteni...nagyjából.

Egy oka van, hogy nem vállalják a beszerelését. Időbe kerül megcsinálni......idő meg hiába pénz, gyors pénz a legjobb pénz....mivel gyors pénz kicsi munka.

 

 

Az elhasalt motor meg. Egy két dolog azért még lehet belőle érdekes. Megfelelő vevőre mindent el lehet adni ;) Dugattyú pl.: van aki csak 1-2-t keres.

Benve Creative Commons License 2016.06.20 0 0 13935

A mienk is.

 

Előzmény: almaata66 (13934)
almaata66 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 13934

"Egyik szeme sír, a másik nevet."

A tiétek, vagy az autóé? :)))

Előzmény: Benve (13931)
DelSonar Creative Commons License 2016.06.19 0 0 13933

A kérdés, mi volt a cél? Nem költeni az autóra semmit és ha tropa lesz a motor akkor benyeli a javítási költséget? Tartóssági teszt minimális ráfordítás mellett?

200 ezer km-re 15 ezer km-es közökkel 14 olajcsere fér bele. Ebből megspórolt nyolcat. Én Castrol olajat töltök a gépbe, 4 liter 11500 Ft. Plusz a szűrő, magam cserélem így anyagköltségen kb 13 ezer, és akkor benne van a 25 Ft-os réz alátét is a leeresztő csavarhoz.

Ez 8 cserére vetítve 104 ezer Ft. Ha ennyiből megvan a motorgenerál és hasít a gép, akkor lehet jobb megoldás nem költeni rá.

Előzmény: Törölt nick (13932)
Benve Creative Commons License 2016.06.19 0 0 13931

Üdv mindenkinek. Sajnos eljött az a pillanat, amit a feleségem, és jómagam, soha nem hittünk volna. Eladóvá vált szeretett autónk, már-már családtagunk. Születésétől fogva nálunk van, gondos gazdái vagyunk a mai napig is. Érdeklődők hívását, e-mail-jeit szeretettel fogadom. Egyik szeme sír, a másik nevet.

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/kalos/chevrolet_kalos_1.2_8v_direct_ac-10056732

DelSonar Creative Commons License 2016.06.19 0 0 13930

Azért az nem olyan rossz. 6 olajcserével 5x megkerülni a Földet. Mit bírhatnak ezek a motorok rendes karbantartás és odafigyelés mellett akkor?

Előzmény: kalapala (13928)
kalos1 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 13929

Kalapala ha eltört a hajtókarcsapágy akkor az lehet végigszántotta a hengerfalat is de biztosat csak megbontás után lehet mondani az új motornál esetleg olyat is nézzetek meg ,hogy a főtengely jeladó jó helyen áll-e mert nekem elmozdult valamelyik irányba egy leheletnyit és már világított a check lámpám.

kalapala Creative Commons License 2016.06.19 0 0 13928

Kissé későn, de azért:

A motor beállását az okozta, hogy 200 x ezer km volt benne és kb. 6x lett benne olajcsere végezve.

Az olaj besárosodott, eltömeszelte az olajpumpa csövének végén lévő szűrőrácsot, megállt a kenés, megszorult a főtengely, eltört az egyik hajtókar.

Nem volt klímás az autó (valaki jelezte itt, hogy a donor autóból érdekelné a klímapanel).

Kérdés: fenti eset után 100% hogy az egész motor kuka, vagy lehet, hogy a blokk, v. hengerfej megúszta?

Jövő héten fogom megbontani.

Előzmény: Relaxvideo (13883)
kalapala Creative Commons License 2016.06.18 0 0 13926

Köszönöm.

Közben utánanéztem, és tényleg: a check engine lámpa kigyulladása csak "egy" dolgot jelent; anomália lépett fel a motor elektronikus rendszerében.

Innentől kezdve ez lehet gyertya (kizárt), gyújtótrafó (bepattintok egy másikat), stb., de típushibaként említik a lambda szondát is, ill. a katalizátort. Szerencsére van ezekből is donor, a kipufogó meg amúgy is cserés (nem egy lyuk van rajta), ha ez nem oldja meg, akkor jön az általad javasolt lépés.

Előzmény: kalos1 (13924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!