Keresés

Részletes keresés

Camea Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2999

 

Mindenkit pusszantok! Újra itt! :o)))))))))

Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2998
gratula az írásbelihez camea!!!
és jó pihit!
Előzmény: Camea (2997)
Camea Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2997

... én is tudom, hogy okos vagyok... de hát így jött össze. Utolsó előttinek vizsgáztam, délelőtt meg írásbeli 3 órán keresztül... utána 5 perc múlva kezdődtek a szóbeli vizsgák, se kaja, se pia...és puska se.

Most kilépek, mert vissza kell adnom a fiókámnak a szobáját, ha lefeküdt majd visszajövök. Addig befejezem a Lonkát! :o)) Holnap pedig mézeskalácsot sütök.... :o))

Előzmény: Törölt nick (2995)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2996
Ja: és PUSKÁZZ!! :DD (ha nem izgulsz persze.. nekem nem ment soha igazán.. :( )
Előzmény: Camea (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2995
Óó, ne bánkódj!! :D Ügyes voltál az írásbelin, ez a lényeg.. :)))
Figyi, én a 6 év egyetem alatt annnyira, de annnyira megtanultam, hogy a tanulásra fordított időmennyiség, a tudás, és a vizsgán szerzett eredmény még csak köszönőviszonyban sem állnak egymással... hovatovább a nagy büdös élettel, és a gyakorlatban alkalmazható tudással mégúgyse... Ígyhát rántsd meg a válla, avrrj egy gyönyörű babát, aztán majd tanulsz tovább.. legközelebb meg lemosod őket a pályáról.. :DD
Előzmény: Camea (2994)
Camea Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2994

Camea csak félig okos.... brühühü.... :o( ...Cameát szóbelin kivágták, mert a hülye Camea nem tudta, hogy puska nélkül nem lehet vizsgázni... azt hitte, hogy elég, hogy tanult. brühühü.... nah mindegy... az írsbeli megvolt, puska nélkül.... soknak puskával se sikerült. Iszonyú sokat tanultam... sok-sok-sok mindent tudtam, de tudtam, hogy belehúzhatok... nos, belehúztam... legközelebb november 14-én vizsgázom, illetve előtt még október 9-én kozni a választott tárgyból és október 30-án vizsga.... tehát csak október 9-ig leszek itt.... de addig itt leszek. :o)

Előzmény: Törölt nick (2988)
jociandi Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2993

Hú... A mai munkaidőmet azzal töltöttem, h. végigolvastam a hozzászólásokat, és kimentettem egy e-mailbe a linkeket - ha vkinek kell egyben, szívesen elküldöm. Köszönet mindenkinek, aki tett fel ide linket, nagyon klasszakat találtam.

 

Ha lehet, a következő közös projektbe szívesen bekapcsolódnék, bár eddigi babavarrás tudományom kifejezetten icipici, kézzel varrott cuccokban merült ki. :)

kustraerika Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2992
Én sem megyek....Családozok.....
Előzmény: ktimó (2987)
kdatta Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2991

Én nem tudok.... :o((( Hetekkel ezelőtt meg lett beszélve egy családi program vidéken, és kb 35 embernek kellene hozzám igazodnia, ha variálnék... sajnálom...

A beszámolókat majd várom nagyon! :o)))

Előzmény: ktimó (2987)
kdatta Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2990

:o))) erre tudom a választ, de az ikon előcsalogatásra nem.... :o(


Szóval a modulkezelőben ha létrehozol egy új modult, akkor látod szépen egymás mellett a Felirat, Pozíció, Állapot... oszlopokat. Az állapotot legördíted és kiválasztod, hogy csak Regisztráltaknak! :o))

 

Most szaladok, nem tudom megcsinálni, meg hirtelen azt sem tudom mire is kell, de majd jövök és nyugiban olvasok! :o)) (persze ha Pannim alszik végre... már 3x futottunk neki az elalvásnak...)

 

Előzmény: Törölt nick (2988)
elena2 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2989

Sziasztok!

Igen, ha semmi nem jön közbe, én is megyek! Pontosan hol  találkozunk, és 1-kor?

 

Előzmény: ktimó (2987)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2988
Húha! Röpült egy mél! :)
Most nyugisabban olvastam vissza a mai hszokat, jó sok hülyeséget írtam, meg sokmindent félreértettem, bocsi.. (pirulós szmájli helye..)

Kastan, megnéztem de nem tom, hol lehet beállítani bármit is úgy, hogy csak regisztált felhasználók láthassák. Ez az opció nincs a fizetős kategóriában sem. De majd jön Camea...:) (Jajj, szegény Camea... )
Előzmény: ktimó (2987)
ktimó Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2987

IO! Persze, hozd a szeptemberit is! Én is neki akarok ma fogni, lehet, hogy készen lesz szombatra. Ki jön még rajtunk, Némán és Évin kívül? Kdatta, Kustra Erika, Elena2 (ki van még pesti)? Ha már ott vagyunk, persze, hogy csinálunk babás találkozót is :-)

 

Ja, nincs még jelszavam a honlaphoz :-(

Előzmény: Törölt nick (2982)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2986
Ide is bemásolom, amit Kastannal odaát beszélgetünk, gondolom, itt többen látják:

Szia Kastan! A hogy készül a.. fejezetet mindenképp meg kellene tartani, de a Folt-varrás mintájára szeritnem inkább a saját magyarázatokat, fotókkal kísért munkafázisokat lehetne beletenni, akár a Waldorfos magyarázatokat (ha Loncinak nincs ellenvetése), vagy pl. az arcszínezést, festést, hajkészítést.. A linkeknél meg külön gyűjthetnénk a magyar, angol linkeket, leírásokat , képtárat.. De sztem a topicon többen látnák, ha ott beszélnénk meg.. Hm? IO

A Gportálon valóban korlátos a feltöltési lehetőség, de a képeket amúgyis kicsinyíteni kell kb. 20 cm-esre, hogy jól láthatóak legyenek, így nem foglalnak annyi helyet. Ha betellt a képtárunk, egy jelképes összegért bővíthető a tárhely, ha már ott tartunk én szívesen megfinanszírozom.. :) De igazad van abban, hogy pl. kiállításokat, találkozókat egy külső képtárba is ki lehet költöztetni.. :D
Előzmény: Törölt nick (2985)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2985
emlékeim szerint a regisztrált felhasználók alapáron nem sok mindent kapnak, ennek utána kellene nézni. Ha nem megy, akkor nyithatnánk egy képtárat valahol, ahová az ismert jelszóval lehetne belépni.
Előzmény: Törölt nick (2983)
szirmok Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2984

Kedves Némakertész!

 

Olyan fáradtan írtam a sorokat Neked, hogy most vettem észre, hogy elírtam. Az mostanában már megszokott, hogy kihagy egy egy betűt a gép, de ez...

Szóval Karácsony Sándor u. 10 Motring Bt.

Kíváncsi vagyok a végén tudtál-e szerezni anyagot. Majd írd meg kérlek.

Előzmény: Némakertész:) (2969)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2983
Az ötlet nagyon jó, annyit javasolnék még, hogy ez a képtár csak regisztált felhasználóknak legyen hozzáférhető, és azért mindenkit kérdezzünk meg, aki a fotókon szerepel... Megcsinálod? :D (Ugye van jelszavad?)
Előzmény: ktimó (2979)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2982
Ja. Hülye vagyok. OKé, tehát a Várban.. :) Ktimó, a szeptemberit is vegyem? :D Ma végetér az itthoni ámokfutás, húszmillió hivatalos ügy stb.. Így este én is nekiállok..
Én is megnézném a babáitokat!! A Waldikat is! :)

Lányok, ugye mindenki ezerrel szorít Cameának??!! Hajjjrá VICAAAA!!!!!
Előzmény: Törölt nick (2981)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2981
MI LESZ MOST SZOMBATOOON??!!
Jesszus, én a Várba megyek.. Ktimó, Te mégsem?! Lesz babás tali is??!! :o
Előzmény: ktimó (2979)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2980
Szia Jociandi!!

Lehet textilfestéket is tupfolni (?), ekkor az ecsetet/rongyot, amit a festékbe mártasz, majdnem szárazra kell törölni egy lapon, ekkot lesz "hamvas" a végeredmény. De ez még mindig elég erős, élénk lesz. Igazi halvány pírt arcpirosítóval, vagy pasztellkrétával tudsz varázsolni. ez viszont nem olyan tartós, időnként fel kell frissíteni a baba
sminkjét.
Lehet még próbálkozni színesceruzával, rúzzsal.. :)
ktimó Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2979

Sziasztok!

 

Nem is tudom, ide írjak a honlappal kapcsolatban vagy oda? Nekem nagyon tetszik a színe is, és minden :-)

 

Mi lenne, ha tennénk fel olyan menüpontot, hogy "Képek a topik életéből" vagy hasonlókat? Ide lehetne feltenni olyan képeket, amiket az augusztusi babavarráson vagy majd most szombaton csinálunk. Persze, ha valaki nem szeretne rajta lenni, szóljon.

 

Aki jön szombaton: vigyük magunkkal valamelyik babát személyes elemzésre? Én például IO júliusi és augusztusi babáját szívesen megnézném "élőben".

jociandi Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2978

Sziasztok!

 

Nagyon helyes dolgokat varrtok, a Tilda linkekért pedig hálás köszönet, h. feltettétek, nagyon jópofa figurákat csinál.

 

Szeretném megkérdezni, h. mivel lehet sminkelni a babákat? A rózsaszín arcpír nagyon tetszik, de mivel marad fent? Textilfestéket kell tumpfolni (vagy hogy mondják ezt)?

elizaniko Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2977
Nem tudom mekkora darabra van szükséged, de esetleg turiban kellene megpróbálni.
Előzmény: Némakertész:) (2963)
ildu Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2976
Kaoka,sajna csak ilyenkor,éjféltájt jutok oda,hogy feljöjjek!Fennforgások vannak!Varrni sincs időm:(((
Előzmény: Kaoka (2968)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2975

kustaerika4

A piac melletti textilboltban van elég jó választék és nem is olyan drága.

Előzmény: kustraerika (2972)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2974
hihi, édes sztori :D
Előzmény: kustraerika (2970)
zumizumi Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2973
Nevezzük a "jó boszi" után szabadon, madárcsalogató"jó szalma lány"-nak.
Előzmény: kustraerika (2971)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2972
Én meg műszőrmét keresek...Finom,meleg takarónak.Tudjátok,hol van választék?
kustraerika Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2971
Ugye-ugye,hogy kilóg a sorból!  :))
Előzmény: zumizumi (2964)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2970

Szóval,ő Berta.Rendkívül viszafogott,divatkerülő,praktikum-orientált.Szereti a szabályos,minimalista elrendezésű hidegvizű strandokat.utálja a tangás-bikinis fiatal lányokat.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2953)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2969
köszi szirmok :D
Előzmény: szirmok (2966)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2968

Ildu!!!

Hol vagy? minden este figyellek és nem jössz.

Kaoka Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2967
Igen- igen itt vagyok látom! Nagyon aranyos.-:)))))))))))
Előzmény: zumizumi (2964)
szirmok Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2966

Szia!

A másk topikból vagyok, de olvastam gondodat. Tegnap jártam Csepelen a Karányos Sándor u.-ban. /sétáló u./Ott van egy kis kézimunka üzlet. Igaz, hogy nem plüss, de rövid szörű műszörmét láttam narancssárgában. Nagyon puhának láttam és ésn inkább a termo anyaghoz jobban hasonlítanám. Attól függ mire kell 1600 ft vol métere ha jól emlékszem.

Más Népszinház utcában van több butorszövetes. Esetleg butor bársony? Ha más nincs...

Ezek csak ötletek.

 

 

Előzmény: Némakertész:) (2963)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2965

Némakertész:)

 

Nem tudom milyen mélt, de küldhetek.-:))))))))))))Úgy látszik nem vagyok teljesen képben.

Előzmény: Némakertész:) (2963)
zumizumi Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2964

Kaoka! IOkaste!4Hópihe!Kustraerika!

:-)))

 

Erika! Nézdd csak, hol fényképeztem! (ezt most sötétben, de ugyan ott)

 

 

Előzmény: kustraerika (2950)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2963
Jó, kaoka, akkor majd várom azt a mailt...

nem, még nincs plüss :((( persze, nehezíti a dolgot, hogy a férjemet kell elküldeni érte, mert én este 7-8 előtt egyik nap se végeztem, akkor meg már nincs hova menni ...:(

nem, nem sütőtök :D

és a földgömb kész, a másik topikon ott is volt, de szívesen beteszem ide is, hátha nem haragudnak meg a többiek...

a képen lufikkal van kitömve, hogy könnyű legyen és mégis (nagyjából gömbölyű)

Előzmény: Törölt nick (2947)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2962

Az előzmény, amire a baba készült: férjem (aki társaságban eléggé ismert mókamester) meglátott egy keresztszemes újságban egy párnát, amin egy xxl-es méretű zöld alapon lila pöttyös bikinis vörös hajú nő napozott. Elhatározta, hogy ő ezt megvarrja,  mégpedig vidéki hivatalos vonatútjai közben.  Fénymásolt, fonalat vásárolt, dossziéba készítette és varrja.  Nagyon jól halad vele, persze már a haveroknak is megmutattuk, volt hatás :-)
Így kapta ezt a babát.

Előzmény: Törölt nick (2958)
kdatta Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2961
wow! A többiekét is begyűjtötted akik még nem voltak fent Cameánál! Tök jó! Annyira édesek együtt!!!!  :o)))
Előzmény: Törölt nick (2959)
kdatta Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2960

De jó! Nem tudom én mit bénáztam el... Köszi mindenki nevében! :o))

 

Előzmény: Törölt nick (2959)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2959
Nekem simán lejött Jpeg-ben, fel is tettem.. :)
Kata, nagyon ügyes vagy.. az összes júliusi.. :o
Előzmény: kdatta (2956)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2958
:DD És Téged nem cikiztek a haverok, hogy a férjed innentől kezdve már csak az XXXL-es csajokra fog bukni? :))

Amúgy nem történik semmi tragédia akkor sem, ha valaki kicsúszik a határidőből, csak megvan annak a sajátos varázsa, mikor tömegesen jelennek meg a topicon a hasonló babák.. :) A szalmambábokat is olyan jó így együtt látni... :)
Előzmény: Törölt nick (2953)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2957
Jajjjj, de kár, hogy nem jegyeztem meg, melyik hozzászólásomban írtam a vizsgára készülés fázisait.. :DD Tökéletes tankönyvi eset vagy, Camea kedves!! :D (Jah, első kézből tudom, én is ilyen vok.. :)) Tök természetes, hogy így érzed.. hát.. még az is előfordulhat, hogy télleg így lesz.. (és akkor..?), de minek a legrosszabbra gondolni??!! Inkább az járjon most a fejedben, hogy holnap ilyenkor már pihizhetsz, este meg babázhatsz.. :))
Előzmény: Camea (2955)
kdatta Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2956
így próbáltam.... nem megy, csak bit-képet ment le, abból meg nem látszik semmi, azt viszont fel sem ajánlja, hogy jpeg-ként mentsem.... :o(  én vagyok a béna, vagy én vagyok a béna.....? :o((
Előzmény: Camea (2955)
Camea Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2955

... a nagyképre kattintva .... kép mentése más néven... és mentsd le a vinyódra és onnét töltsd fel, mert én letörlöm akkor, ha átkerültek, tehát ne onnét linkelt át....

Camea@megfogbuknimer'má'megintittlófrál.hu

 

Előzmény: kdatta (2954)
kdatta Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2954

A júliusiak is fent vannak! :o)) Az augusztussal nem boldogulok... Cameától szerettem volna átmenteni, de nem tudom, béna vagyooook.... A szabásmintákig eljutottam. Próbálkozom majd még, de ha valaki tudja a megoldást, sikítson! :o))

 

Kastan, és mit szólt a férjed hozzá? Örült neki?
Szegény elfelejtette bekenni magát naptejjel és picit lepirult! :o))) Édes nagyon!!! :o)))

Előzmény: Törölt nick (2952)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2953

Most már bevallhatom, hogy szándékomon kívül én is beszálltam az augusztusi akcióba, ugyanis augusztus utolsó napján poénos születésnapi ajándéknak megvarrtam a férjemnek Bertát. Aztán mikor sorra jelentek meg a társaij, akkor jöttem rá, hogy még épp én is határidő belül voltam, csak titok volt. ( a kép szkennerrel készült)

Az én Bertám

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2952
Lányok! Feltettem a madárijesztőket, sikítson, aki lemaradt!
Hajnikri, tök szépek a madárijesztőid, örülök, hogy itt is megmutattad, bár én már korábban is kigyönyörködtem bennük magam a honlapodon. :)
A "klubba" azokat a munkákat tesszük fel, amik az adott hónap szabásmintája alapján készültek el.. Ha van kedved még madárijesztőt gyártani, csinálj egy ilyet is! :)
hajnikri Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2951
Hoztam én is két madárijesztőt a klubba. Igaz, nem most varrtam őket, de ez nem baj, vagy igen? Csak friss motyót lehet hozni?
kustraerika Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2950
Zumi!Elrontottad!Ez egy madárcsalogató :)) Tedd ki a madáretetőtök mellé!
Előzmény: zumizumi (2935)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2949
zumi olyan báj van van a madárijesztödben,hogy az valami csuda, ha madár lennék biztosan barátkoznék megijedés helyett...
Előzmény: zumizumi (2935)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2948

karácsonyi meglepi vagy szülinapi majd a leánykám eldönti, amikor megkapja a tini a boszit, még nem tudom..

a fekete egy  imó banya.bár annál bájosabb a ruhája miatt nekem is jobban bejön és talán érzelmileg is,mert könnyebben készült el,mint az elözö.na és mindenhol a fekete csipke nagyon megdobja...és a pamut bársony ruhaanyagtól elegánsabb

a kaalap karimáját 80gros papirral varrtam körbe a karimát, igy utána kicsit formázhatobb maradt a szeme fölötti résznél egy pöttynyi ragasztóvalrögzitettem. a kalap részébe,mghogy ne döljön el helyenként beledugtam egy kis tömést.

 a részletek witch márkás bakancs

 a banya érdemérem: kis facsillag arany széllel és benne egy banya formalyukasztott motivum. a ruha nyaki csipkéjén is ez van...

és a keze

 manóleányka ruhájában is van ám sárga amorf mintás anyagminden rá van ragasztva helyenként a kalapra tettem olyan virágot ami a ruhára is került.. és utolag leszedtem volna a fülbevalóját,hogy oda is virágot tegyek, de nem sikerült letépni  a ragasztást...

--------

az éjjel még belefogtam egy egyszerü hóember családba de a szabásminta szerinti sapi kicsit megcsufitottaszóval nincs valami intellektuális feje...de a cipöje annak is szuper...

Előzmény: Törölt nick (2946)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2947
:))) MIndjárt összeszedem magam, és írok körlevelet, abban benne lesz..

Találtál plüsst? Olyan kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.. Kifordítható-befordítható sütőtök? :) Télleg, a földgömböt megcsináltad?
Előzmény: Némakertész:) (2938)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2946
Ez, ha lehet, még tutibb a másiknál!
Közelieket, légy oly kedves!! :) (cipő, gallér, arc, kalap..) Szerintem egyáltalán nem vegyes ez, inkább nagyon is "egyben van". :) A sapiját girbegurbán szbtad, vagy utólag roggyasztottad?

Bájdövéj: a túlkapatott tiniboszi örült az ajándéknak? :)
Előzmény: 4Hópihe (2928)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2945
Nem tudom, mi nem tetszik rajta, szerintem helyes manócska lett.. :) esetleg a ruháján valami rózsaszínt kicserélnék valami sárgára, hogy jobban menjen a sapijához, meg az egész vidám természetéhez, hm..?

(Ja, amúgy látom, erősen gyúrsz az októberi boszira.. a manó szabásmint azaért került fel Cameához, mert ez a segédlet- persze óriás fül nélkül- a közös varráshoz.. :) Neked már a boszi is megvolt, innen már igazán könnyű a kettőt összepárosítani.. :D)
Előzmény: 4Hópihe (2932)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2944
Na, látod! Nem vagy Te madáááár!! :DD
Kao, azért én nem bánnám, ha mégis meggondolnád magad, s jönnél.. Olyan szívesen megismernélek személyesen is.. :)

Zumi, megint nagyon bájosat készítettél, a koszorú is szuper. (Bár nekem személy szerint a tök és a szőlő kicsit furi egymás mellett.. :)
Előzmény: Kaoka (2943)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2943

zumizumi!

Ő pirosága is aranyos. De sajnos ő sem ijesztett meg. Inkább elbűvölt annyira helyes.

Előzmény: zumizumi (2935)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2942

4Hópihe!

Aranyos kis a manólányka. Nehogy már  megbánd!

Előzmény: 4Hópihe (2932)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2941

Némakertész:)

Ha megkaptad az emailt akkor találsz benne felhasználónevet és jelszót. Azzal be tudsz lépni és a képeidet feltenni, ha akarod.  Ha nem akkor is.-:))))))))))))

Előzmény: Némakertész:) (2938)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2940

IO!

Végre beengedett, de nem hiszem, hogy belepiszkálok. Egyelőre legalábbis inkább nem.-:))))))))))) A gépem meg megy vissza a szerelőhöz, mert én is beteg vagyok, de szegénykém még nálam is betegebb.

youlcsi Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2939

nem megyek bele név szerint (csak győzném felsorolni!), de mindenkinek nagyon köszönöm a bábokkal kapcsolatos segítséget. ebből már tudok válogatni. tényleg köszi!

juli

Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2938
én vállalom, hogy ütődött vagyok, de akkor most mit is kell csinálnom a honlappal?
kdatta Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2937

Csajok!

 Feltettem az oldalam a közösre. Meg kijavítottam a Waldorfos linket, hogy működjék! :o))   http nem kell hozzá, mert azt már ő magától generál...de nem akarok okoskodni. :o)))

Most én el, kitúrtak a gép elől...
Sziasztok!

ktimó Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2936
IO! Nagyon jó az oldal, örülök, hogy megcsináltad. Én is szívesen segítek bármiben (anyaggyűjtés stb.), de a gportálhoz nem értek.
Előzmény: Törölt nick (2907)
zumizumi Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2935

Sziasztok!

Jók lettek a szalma bábok! :-)))

Ő az enyém.

 

ktimó Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2934
Minden szalmabáb nagyon eredeti és egyedi. Az enyém még csak ott tart, hogy kinyomtattam a mintáját :-( De összeszedem magam, és a héten megcsinálom!
ktimó Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2933

Kaoka!

 

Ok, értem. Sajnálom, hogy most nem találkozunk :-(

Előzmény: Kaoka (2900)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2932

 végszómként még megmutatnám a manóleánykámat

.camea oldaláról bányásztam le.pár napja

 rögtön beleszerettem a füleibe,a feje még aznap éjjel elkészült 

aztán  mire megszületett az egész már nem is tetszik annyira,  a cipö készitést élveztem a legjobban .

a kis gyerekeim rábuktak ,kell egy pár hozzá ,

 találtam  a vinyomon hasonló manószerzeményt fiusabb karakterben, az lesz majd a játszópajtás.

4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2931

a monitor fotot ugy készited hogy

-megkeresed a klaviaturádon a print screen billenytyüt elvileg a del fölött lesz kettövel.

azt megnyomod és a monitorodon ami látszodik éppen mind lefotozza, ha közben

-egyszerre nyomod a CTRL+ALT billenytyüket is akkor csak a legfelsö aktiv panelt fogja lefotozni.

-kinyitsz egy képszerkesztöt

-ctrl+v- vel leteszed vagy edit/ pasta as new image.

-elmented jpg-nek. 

Előzmény: Kaoka (2930)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2930

Ez nagyon szupi! Hasonlít valakire a családomból. De a jómodor ellenkezik vele, hogy eláruljam kire.-:)))))))))))))

 

Mi az a monitorfotózás?????????????

Előzmény: 4Hópihe (2928)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2929
Új gépem van és azóta minden baja van. Épp azért mentem rá, mert az volt a hölgy neve, hogy Kooka és az tünt fel. Csodálatos dolgokat készít filcből textilből és egyéb másból. Az egyik képet még el is küldtem emailen és akkor vettem észre, hogy üres. Én már azt se tudom mi van a gépemmel.-:(
Előzmény: Törölt nick (2925)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2928

köszi. attól tartok képtelen volnék szép szájat ,szemet himezni...

----------

lett még egy banyám kicsit vegyes felvágottra sikeredett, a ruhája reneszánsz, viszont van márkás bakancsa és banya érdemérme,és borvirágos orra....

 

Előzmény: Törölt nick (2922)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2927

az nem lehet,hogy csak monitorfotozással lehet elhozni azokat a képeket??

én a lis martinos portálon jártam igy levadásztam egy kupac motyót és a gépen csak fehér jpg-k voltak.aztán kiderült nem adja de titokban nem adja.. és a monitorfotozással lassabban ugyan de elcipelhetö...

Előzmény: Kaoka (2920)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2926
Igen.. ezek döbbenetesen Cameásak, már mikor először láttam ,akkor is rögtön ez jutott eszembe.. :) Van azért még mit kihozni ebből a tündéres témából.. :DD
Vajon miből csinálja ezt a tuti hajat?!:)
Előzmény: Camea (2918)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2925
Nem lehet, hogy a géped tiltott le valamit? Amit Kdatta feltett, nem jogsértő feltöltés, mert a lány saját munkái, nekem most is simán bejön pl.. tehát nem az történt, mint a PIcasán időnként, hogy a jogsértő tartalmakat törlik időközben. Korábban én is mentettem le a munkáiból képeket, s minden megvan..
(Esetleg a Vírusírtód? Nekem a japán elmentett linkjeimet rendszeresen letörli a rendszerből.. )
Előzmény: Kaoka (2924)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2924

kastan!

De a gépemen is csak üres ablakok vannak és a honlapról meg eltünt. Ilyen még nem volt.

Előzmény: Törölt nick (2923)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2923

 Ezzel sokan vagyunk így. Érdemes saját gépre letölteni a jó képeket, aztán CD-re írni.

Előzmény: Kaoka (2920)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2922
Én  hímezném.
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2921
lányok  a bolyhos vagy plüss anyagr,hogyan rajzoltok arcot???
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2920

Lányok!

 

Hogy jártam, de miért? Elmentettem egy csomó ötletes dolgot kdatta által feltett holapról és kiderült, hogy amit elmentettem üres lett. Most visszanéztem és már nem találom ott ahol volt.

Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2919

... és ezt is ... :o)))

http://www.flickr.com/photos/cantinholaranjalima/394508210/

 

... de ezt sem! :o))))))

Előzmény: Camea (2918)
Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2918

Nekem ez tetszik legjobban....

http://www.flickr.com/photos/cantinholaranjalima/394585592/

 

:o)))) akár még én is készíthettem volna... de NEEEM! :o)))))

Előzmény: kdatta (2908)
Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2917

Puszi Lányok! Ügyes az új oldal... majd otthon visszalinkelem.... Nem volt net egész eddig, és most is dugig vagyok melóval... tehát csak beköszöntem... Szerda estig nem ígérek semmit. :o)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2916
Köszi! :) Méltem Neked!
Azt azért szeretném hangsúlyozni, hogy ezt az oldalt nem MAGAMNAK hoztam létre, hanem NEKÜNK, mindnyájunk javára. :) Tehát, aki ide tartozik, az semmiképp sem kontárkodik bele, akkor lenne az igazi, ha valóban mindenki részt venne a szerkesztésében. :)
Előzmény: Törölt nick (2915)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2915
Bocs, nem akarok belekontárkodni, meg meg minden, de beletettem egy hírlevél feliratkozót, hátha úgy egyszerűbb. Aztán majd le lehet később szedni.  (nekem sincs túl nagy tapasztalatom benne) 
Előzmény: Törölt nick (2914)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2914
Pussz! Édes vagy! Megtaláltalak! :D
Előzmény: Törölt nick (2912)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2913
Óóóó, köszi a tippet... :)
Jaj, khöm.. csak majd boldoguljak is vele.. :) Már évek óta van portálom, de igazándiból nem nagyon mélyültem bele a rejtelmeibe, pedig Camea oldalán látom, mennyi mindent lehetne kezdeni vele. (De majd ha ő levizsgázik, jön, aztán biztosan ráncba szedi a dolgokat, igaz, Camea? :-o )

Amúgy várom az ötleteket, miket tegyünk fel majd. Kedvenc linkeket, aktuális pályázatokat, a topicosok honlapjait... ?
Előzmény: Törölt nick (2912)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2912
Én úgy oldanám ezt meg, hogy, aki törzstagnak érzi magát, az regisztrálja magát a honlapon, mondjuk ugyanazon a néven, mint a topikon, ezeket Te meg tudod nézni, és azoknak majd el tudod küldeni a címére.

A másik, hogy hírlevél modult is raksz föl, és oda feliratkozhatnak azok a tagok, akiket érdekel.
Előzmény: Törölt nick (2911)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2911
Akartam küldeni a jelszót, de elrettenve látom, hogy senkinek sincs elmentev a levelezőmben a nickneve.. :o Így baromi lassan megy majd, mire mindenkit megtalálok.
Camea, kedves, ugye megdizájnolod majd ezt az oldalt is? Én nem igazán értek hozzá... Elhalmozlak hozzávalókkal, de hogy hogyan rakjam össze?!

Egyelőre az októberi boszit, és a tudnivalókat feltettem. Camea, ha hagynak bent érvényesülni, tanulni meg úgysem tudsz, akár fel is teheted a madárijesztőket.. :D
Előzmény: kdatta (2908)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2910
Ugyan, már hogyne!! :) Vagy egy hónapja elemezgettük éppen ezeket a babákat- én is erről az oldalról inspirálódtam, amikor nekikezdtem a Lonka babámnak. (Ami még mindig csak félig-készen szomorkodik. ) A csakszi a Tildas figurákból alakítgatta ki a saját szabásmintáját-stílusát, nagyon ügyesen. Tekintve a Te Tildasos múltadat, jó úton jársz... :) (Persze, ha eztán csak babaruhákat varrsz majd.. :P)
Előzmény: kdatta (2908)
kdatta Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2909
Szorít, szorít, nagyon szorít neked! :o)))) Aztán gyere majd megint a kis szépségeiddel! :o))))
Előzmény: Camea (2905)
kdatta Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2908

Jó ez a név! :o)) Így mindenki megtalálja! :o))

Én meg ezt találtam, hogy legyen mit nézegetni, bár nekem a szívem fáj, én ilyet soha.... :o(    ;o))))

http://www.flickr.com/photos/cantinholaranjalima/

Előzmény: Törölt nick (2907)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2907
Itt a közös portálunk!! Küldöm mindjárt a törzstagoknak a jelszót, amivel be lehet lépni, fel lehet tölteni cuccost..
Bocs a hülye címért, de az összes normális, rövid verzió foglalt volt.. (ugye, Camea és barátosnéi .. :DD)

Most adok neki egy minimál külsőt, hogy legyen valamilyen, aztán javaslom, hogy a későbbiekben itt a fórumon vitassuk meg, hoyg nézzen ki, mi kerüljön fel stbb.. Jó lenne, ha tényleg működésképes lenne, ki tudja, ez a topic is mekkorára duzzad majd, s aztán nem győzünk visszakeresgélni... Így meg minden hasznos tudnivaló ki lenne gyűjtve.. :)
Előzmény: Camea (2905)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2906
Mééézeskaláááács?? Karácsonyi előtréning? :D
Ne parázz, minden rendben lesz!! Hidegvér, pókerarc.... és gyorshalál.. :D

(Most regelek a portálon, mingyá' lesz "honlap")
Előzmény: Camea (2905)
Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2905

... akkor összevissza kevertem a nickeket...? ... nah, és még azt mondod, hogy nincs teljes leépülés... :o))))))))

Igen, dolgozom... holnap már nem.... áh, sok mindent tudok, és sok mindent még csak fel se tudtam fogni, tehát vagy szerencsém lesz vagy nem.... de hát minden vizsga ilyen, nem? :o)) Péntekre már mézeskalácsot ígértem a gyerekeknek,tehát már várom a hét második felét.... meg a család is várja... :o)

Előzmény: Törölt nick (2903)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2904
Csajok!! Nagyon jók lettek a madárijesztők! Vérzik a szívem, hogy az enyém még sehol.. pedig a pályázatra is úúúúgy beküldtem volna.. :(( (Valaki küldte a sajátját?)

Nem tudom, ki hol veszi a rafiát, de hobbyboltban natúrt nem nagyon érdemes venni- mezőgazdasági boltokban, vagy "szezonban" a hipermarketekben is olcsón adják, én nyár elején tankoltam fel a Tecsóból, 300 HUF volt egy jó nagy kötegnyi.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2903
Ezexerint MÉG MA IS dolgoztatnak??!! (a dögök.. :(( )
Előzmény: Camea (2901)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2902
Hali!! :DD Jéé, Te még tudsz írni!!! :)) Bíztató, hogy nem teljes a leépülés vizsga előtt.. (én voltam úgy, hogy csak a Homok titkait bírtam nézni - ez volt a max. szellemi erőfeszítés, amire képes voltam tanulás után.. :)
Tehát hajrá, hajrá!! Mingyá' vége!! :DD

A honlapból még nincs semmi, én gondoltam, hogy regizek a G-portálon egy Babavarrás, babakészítés portált, de aztán nekem is úgy besűrűsödtek az intéznivalók, hogy többnyire csak read onlyban üzemelek.. A madárijesztőm sincs még sehol, de estig még várj azért, mert hivatalosan még ma is lehet hozni a babákat (aztán nemhivatalosan meg akármeddig.. )
Előzmény: Camea (2901)
Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2901
Lyányok! Hogy áll a fórum oldala? Végülis lesz .... vagy vaaaan? Kicsoda írta, hogy jó lenne egy külön oldalt és oda feltenni a havi mintákat, babákat meg minden egyebet, úgy ahogy a foltvarrós fórumnak is van. Mh? Hogy áll? ... Vigyem-e a szalmaemberkéket az enyémre avagy neeee?
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2900

ktimó!

Délbe alszik az uncsika és ezen nem tudok válltoztatni. Ebéd után beájul.-:)))))))

De ez miatt még talán tudnék menni,  de más miatt nincs kedvem.-:(

Előzmény: ktimó (2866)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2899

szép napot mindenkinek.

 

 a madárijesztök szenzációsak mindenkié nagyon tetszik. egyik ezért másik azért...

 ----

egyszer elmentettem ezt a linket, mint báb, de most jól megnéztem kitömött állatok, szrintem könnyen átalakithatok bábokká.

http://community.webshots.com/album/501870596QdtcUb/0

 kaoka által felpakolt kesztyü bábokhoz csak annyit füznék hozzá. mivel mindet megvarrtam annak idején egy gondolattal nagyobbra érdemes szabni,mert nagyon feszesek nöi kézen. inkább olyan tizévesforma kézre vannak méretezve.

Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2898

elena2!

Te ilyet is tudsz. És kukacolva is van! Nagyon ügyi vagy. Tessék feltenni a foltos topikra is.-:)))))))))))))

Előzmény: elena2 (2896)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2897

Szia youlcsi!

Lehet, hogy ezek Cameáé. Én ezeket mentettem el még anno.

Előzmény: youlcsi (2893)
elena2 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2896

Sziasztok!

Youlcsi: A bábos orosz oldal: http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=99&PN=2

 

Lányok! A madáríjesztők nagyon szépek, meg azok a  textiltökök! Mindenki mennyire figyelt fényképezésnél a részletekre! Gratulálok!!

Sajnos az enyém időhiányában nem készült el.

Utoljára egy tyúkocskát készítettem, ugyan nem textiljáték, de azért megmutatom.

Tyúkocska
Előzmény: youlcsi (2893)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2895

Sziasztok Lányok!

Látom renedeséknél, már fel is tetták a madárijesztőket, de egyáltalán nem ijesztettek meg.-:))) Csak végignéztem és még nem is tudtam kié, de kdattáét rögtön felismertem. -:)))))))) Annyira kilóg a sorból a stílusa.

Mindegyik aranyos és tetszik, persze az enyém sehol, de mindegy, mert úgyse tudnám feltenni. Csak mesélnék róla azt meg nem akartátok a múltkor sem.

Gondolom lesz még pár darab.

Én most folytatom a pihizést, mert igencsak elkapott valami vírus. Na nem a számítógépről.-:)

 

Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2894

Szia!

Raktam fel valahová ide a fórumba, de nem tudok rákeresni a nevemre... meeeerrrr ' béna vagyok. ... a gépemről pedig egyszer hirtelen felindulásból letöröltem... nézegess vissza, ha van időd, tuti találsz.... sőt ha jól emlékszem linket is raktak fel a lányok orosz oldalt, bábmintákkal....

Előzmény: youlcsi (2893)
youlcsi Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2893

sziasztok! a kézimunkás topikról ugrottam be. szoktam ezt is olvasgatni. nagyon szép dolgokat alkottok! kérésem lenne (remélem, nem túl nagy): kesztyűbáb mintára lenne szükségem, ha volna valakinek. előre is köszönöm.

youlcsi

Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2892

... Camea egyre butább... és egyre irigyebb! :o( :o)))

Szenzációsak a szalmabábok is, nagyon-nagyon jók és murisak .... naaahhhhahahahaha, ha levizsgázom  - tegyük fel - holnapután, akkor én is megcsinálom, és a dagadt csajt is befejezem...és a tündéri Lonkát is.... hjuj, csak már ott tartanék! :o( ... hja, és észrevettétek, hogy egyre jobbak a fotók.... :o)

.... szóval gratula Nektek, ügyesssssssssssssssssek vagytok... nagyon! :o)))

kdatta Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2891

Sziasztok!

 

Édesek az eddigi szalmababák! :o))
Némakertész! Cuki nagyon! Még cipője is van! :o))

Panti! A tiéd is helyes! Tetszik a kalapja! :o))

Viharsarkilány! Ez is nagyon édes! Ő indult a versenyen?


 

Én is megmutatom az enyémet!

 Sajnos a cipője nem készült el, sőt a raffia is lemaradt... de én így is szeretem! Amióta megvan az új gép, csak nyomom, nyomom...nem babázok, leginkább az igazi babáimnak próbálok rucikat varrni.. De igyekszem majd jönni hozzátok!

Puszi!

N.Lonci Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2890
na de ilyent!!!+, hogy még a haja is nari. De tök jó lett, nagyon ügyi vagy)))))))))))
Előzmény: Némakertész:) (2889)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2889
kész az enyém is, ma derült ki, hogy nem találom a raffiámat, így az sajna nem lesz rajta...

panti1 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2888

a madárijesztőm elkészült. gratulálok az eddigiekhez, a tökkel tényleg szupi lett viharsarkilány

elizaniko Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2887

De jóóóó, nagyon tetszik!

 

A 2 tök is szuper!!!!

Előzmény: viharsarkilány (2880)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2886
köszi :D
Előzmény: 4Hópihe (2885)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2885

boráros tér felé menet a hid elötti megállótól kicsit visszafelé gyalogolva ha a hiddal szemben állsz jobb kéz felé ésik van egy bolt...nagy felirattal megbolondultunk és minden méteráruja 190-290 ft. bő választéka van...

ha még nem ismeritek mindenkinek ajánlom.

Előzmény: Némakertész:) (2884)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2884
és viharsarkilány , nagyon kedves...:D
sok dolgot hasonlóképpen oldottunk meg :D (bár csak most láttam a képedet, hogy készen lettem és jöttem lelkendezni)

itt is megkérdezem: kellene nekem nagyon sürgősen narancssárga (élénk) plüss... meg citromsárga bélésselyem vagy szatén... tud valaki lelőhelyet????
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2883
Sziasztok!

Este az én madárijesztőm is jön!!! Végre valamivel időben készen vagyok :D:D:D
tiszta kihalt ma minden.... és tudom, hogy még csak szept. van, de maradtunk végül valamiben a boszit illetően????
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2882

jaj ez nagyon bájos a tökökkel együtt....

----------------

szirmok nem tudom nagyobban ekkorában találtam. a szabásminták segitségével kell kitalálnod.. én is szemezgetek vele egyenlöre...

Előzmény: viharsarkilány (2880)
szirmok Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2881

Sziasztok!

 

Én a kötös topikból vagyok, de szoktalak Benneteket is olvasni, annyi jó ötlet van.

Nagyon szép dolgokat csináltok, gratulálok.

Hópihe meg szeretnélek kérni, próbáld nagyobban feltenni ezt a hóembert, mert nem sikerül kinagyítanom és nagyon tetszik. Köszönöm.

viharsarkilány Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2880
Üdvözöllek benneteket!
elkészült a madáríjesztőm
baba
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.29 0 0 2879

nekem is nagyon bejön a törpöstök.

:o)

----------------------

 találtam hóemberkét., ezek is nagy kedvenceim, hátha valamelyikötöket még érdekli.

:o)

------------------------------------

befejeztem a madárijesztömet..

 kicsit anyaghiányos lett a lába felé, elfogyott a kötözöm,igy bokában már elég vékonyka.igazából nincsen teste külön a ruhája van megpakolva a fejéböl egy faspatula ad merevitést és arra merölegesen szintén spatulára tekrt flizzel készült a keze..aztán külön megtömtem lazán az inget és a nacit és ugy varrtam ragasztottam össze öket

formalyukasztott falevelekkel icipici tobozzal almagombbal és áfonyagombbal van diszitve.

egy koszoruban csücsül.. azt is kinötte már....

 

 

Előzmény: b_ildikó (2877)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.29 0 0 2878
Tök jó a tök a törpékkel, köszi hogy feltetted
Előzmény: b_ildikó (2877)
b_ildikó Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2877

Oroszéknál a hónap témája mindenféle őszi kütyük:

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=734&PN=1

 

Gyümölcsök, tökök, madárijesztő.... :-))))))

4Hópihe Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2876

ááá szóval te nmagában varrod át a hajat? én egy darabka szalagravarrom át..

ez igy tartos lenne gyerek kézbe is??

köszönöm a segitő fotókat.)))

Előzmény: hajnikri (2873)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2875
Abból a Tildas könyvből van, amit itthon is lehetett tavaly karácsony előtt kapni. Gondolom az idén is lesz belőle. De szerintem a neten is fent van a könyv, csak én nem tudom most hirtelen a címet.

Ragasztani ragasztó pisztollyal szoktam, az nekem bevált.
Előzmény: b_ildikó (2874)
b_ildikó Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2874

Nagyon tecc.

Melyik szabásminta alapján csináltad? Mivel ragasztottad?

Előzmény: hajnikri (2873)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2873
Hozom a közelebbi képeket.

A hajhoz az ujjamra tekertem a pamutot, aztán középen levarrtam, majd a fejre ragasztottam. A szárnyánál először a ruhát a hátához ragasztottam, hogy ne mozogjon, majd a ruhához a szárnyat.

Iokaste!
Igen, ez még tavalyi angyalka. Kicsit túlkoros:)) Elhoztam mellé a tavalyi adventi naptárunkat is.
Előzmény: 4Hópihe (2870)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2872
Nagyon szép..de ez ugye, nem idei?.. mintha már korábban láttam volna a képtáradban.. :D
Előzmény: hajnikri (2869)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2871
:) Ma reggel már én is Jingle bellt énekeltem a lányomnak, és felskicceltem egy adventi naptár ötletet...remélem, lesz is időm rá, hogy megvarrjam.. :) (Közben meg még a szalmabábommal is hadilábon állok... hiába.. hiba volt elcsomagolni a varrógépet a kreaszoba elkészültéig.. :(( )
Előzmény: hajnikri (2869)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2870

nagyon bájos..

 mivel én járatlan vagyokmég- mesélhetrnél nekem a haj megoldásában,mivel nincs rajta sapka kendö.ami takarjon és a szárnyairól miböl készült hogyan rögzült esetleg ha feltennél róla egy fotot hátulról is...

Előzmény: hajnikri (2869)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2869
Sziasztok Lányok!

Hoztam nektek egy angyalkát, ha már előkerültek a karácsonyi dolgok.
ildu Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2868

Sziasztok,élek még,de csak alig!Bocsi,hogy így eltűntem!De minden éjjel becsülettel végigolvasom amit írtatok!

Nagyon klassz babucik készültek,nem emelek ki senkit,mert mind szépek!Szent irigységgel irigykedem,hogy jut rá időtök!

Képzeljétek,most van a felújítás szeptemberben a suliban,ahol dolgozom,kész diliház van!Az összes cuccom dobozokban,amiket eddig 4x pakoltam át egyik helységből a másikba,mert valakinek mindig útban volt,nem találok meg már semmit,tábla nélkül tanítom az elsősöket-másodikosokat.a hab a tortán,hogy a tanáriban,ahol eddig legalább elő tudtam úgy-ahogy elő-és felkészülni,ki lettem túrva!Ugyanis az én asztalom van a radiátor mellett,ami kilyukadt,le kellett szedni.Természetesen fűtés nuku,16-17 fokos tornaszobában "lakunk",ahová még a nap sem süt be :)

A szabadidőmben pedig a falu könyvtárát teszem rendbe,itt is voltak fennforgások.A hónap madárijesztőjét alighanem kihagyom,még nem sikerült elérnem,hogy a nap legalább 48 óráig tartson! :(

Camea,hajrá!Drukkolok Neked!

Pihőce,köszi,hogy felraktad a Tildas-linkeket,egy könyv letöltése félbemaradt,mert megszünt az oldal,ahonnan szedtem le,de most -hála neked- be tudtam fejezni.

Kaoka,ha végre nem éjféltájt jutok fel,jelentkezem nálad is!

36évi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2867
IO, Néma, Évi biztos, Kaokát fülöncsípem /:)))/, más így hirtelen nem ugrik be. Na meg a fél foltos topik úgy 30-an. :)))
Előzmény: ktimó (2866)
ktimó Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2866

Tudok menni 6-án a kiállításra! Úgy örülök neki :-) Közülünk ki lesz ott végül?

 

Kaoka, tényleg hozd el az unokádat, őt is megismerhetjük legalább, olyan sokat meséltél már róla. Nehogy amiatt ne gyere, amit a babavarráskor mondtál!

Előzmény: Kaoka (2856)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2865
A dáma is kócosból van :) Van még egy kevés világosbarna is!Az még vár a sorsára.
Előzmény: Törölt nick (2861)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2864

 köszönöm a tetszésnyilvánitást, valóban néha elfelejtkezem az általad emlitett elvröl az az igazság nagyon tuti banyát akartam.szivem lelkem benne van, és olyan gazdag tinilány kapja majd akit elég nehéz meglepni.viszont egy kicsit banyaszakos...

végül nem került fel minden aprókütyü.. a pók egy kis hütömágnes valami kindernöl való de nem kinder márka. a klucs lakatos könyv maradéka,a láncot hozzá én füztem gyöngyből. a táskáját  varrtam  a lapát valmi apróka  fiujátékból az italosüveg legóvalamelyik tündér készletböl.a ciccnek fogalmam sincs az eredetéröl.de nem gomb a pillangó és a négylevelü loherék formalyukasztoval készültek.

 rémesen gyüjtögetö tipus vagyok apró kütyük terén a hátha jó lesz még valamire,elvén igy áll össze a kincstáram.

----

szerintetek madárijesztönek való szemüveg vagy az már tulzás lenne????

lassan kész leszek vele.kicsit elméreteztem a koszoruban alig fér el.na és a lábai is böséggel hagynak kivánni valót... de elfogyott a raffiám és másképp kellett agyalnom..

Előzmény: Törölt nick (2858)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2863
Hehe.. a vége biztosan ez lesz, de ha "fentről" nem szólnak közbe, még egy kislányt szeretnénk.. egyelőre neki rakjuk félre a rucikat.. :D
Előzmény: 36évi (2862)
36évi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2862
ez nagyon klassz. tedd el későbbre. Tudod, hogy lehet pólóból emlékquiltet csinálni?
(nem bonyi, eleje kivág, ragasztós vetexszel fixál, majd kerettel összeállít, szendvicsel.) Állítólag a kölkek nagyon szeretik visszaidézni vele a múltat. :)))
Előzmény: Törölt nick (2860)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2861
Hát.. ez a képekről abszolút nem derül ki... HIába, vannak dolgok, amiket csak élőben nézhet eg magának jól az ember lánya.. :) És a kisdámádnak milyen haja van? Ő is olyan kócoska.. :D
Előzmény: kustraerika (2831)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2860
Kitartááááás!! Szerdán görcsbe szorítjuk az összes ujjunkat Érted!! :)
(a csillogószőrös meg a zseníliadrót névre hallgat...)

Egy kistündéres grafika, csak Neked, igaz, hogy pólón van, s ez a képen is látszik, de sztem annyira édes.. Sára egyik kedvence.. :D
Előzmény: Camea (2838)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2859
Pfhhh.. na, ebbe beletrafáltam.. nem is tudtam, hoyg ilyen kétlaki vagy.. Kár, reméltem, hogy találkozunk a Várban.. Sebaj, mi így virtuálisan nem is érezzük majd a különbséget.. remélhetőleg "onnan " is ugyanúgy eléred majd a site-ot.. :D
Előzmény: ki1csoda (2835)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2858
Üdv Pihe!! Nagyon tuti lett a boszid, fantasztikusak a részletek, de a kevesebb néha több elvén lehet, hogy ennyi mindent három banyára is eloszthatnál.. :) A macsek, meg a többi apróság díszgomb, vagy miből van?
Előzmény: 4Hópihe (2827)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2857
Jajj... ez nagyon rossz... nekem is ez volt a gondom a várandósságom második felében.. Én ksimamajógára jártam,ott azért mutattak pár tehermentesítő gyakorlatot.. S meglásd, ha már nem kell dolgoznod, és többet pihizhetsz, könnyebb lesz.. Ne szomorkodj, legfeljebba gépet nem használod annyit, hanem kézzel varrsz majd.. :)
Előzmény: bvedono (2845)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2856
Igen eltaláltad. Jövő héten szerdán hozom és előreláthatóan nyolcadikáig marad. De nem bánom.-:)))
Előzmény: 36évi (2853)
bvedono Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2855
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, megpróbáljuk a praktikákat.
bvedono Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2854
Köszi szépen mindent:)))))))))))
Előzmény: 4Hópihe (2849)
36évi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2853
Ha E. miatt, akkor hozzad magaddal, én is viszem a lányom. Ellesznek.
Előzmény: Kaoka (2851)
ktimó Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2852
Évi! Én tervezem, hogy megyek, már csak a gyerekfelügyeletet kell valahogy megoldanom. Nagyon igyekszem :-)
Előzmény: 36évi (2850)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2851

36évi!

Nem tudok menni sehova.:((((( Azért köszönjük a babások nevében. Remélem mások tudnak majd menni.

Előzmény: 36évi (2850)
36évi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2850
Bbabás barátnéim!

Ide másolnám a foltosban megjelent hsz-emet, miszerint topiktlai a Várban.
Úgy gondolom, hogy mint a foltvarrás mellékhajtása, rátok is vonatkozik a meghívás:

Kedveskéim!

Itt az idő, hogy a Határtalanul alatt tartandó hagyományos randinkat megbeszéljük.
Mivel senki nem aktivizálta magát, akkor én megteszem:

Tekintettel a megnövekedett létszámra, már nem férünk el a büfé előtt, úgyhogy úgy, mint tavaly, találkozzunk abban a teremben, amiben a Közgyűlést tartják. Az 10-kor kezdődik, kis csúszással 12-fél 1-re vége. Utána mondjuk 1-kor lehetnénk ott, majd ezt még előtte megpróbálom F.Irénnel megbeszélni, de szerintem nem lesz akadálya. Ha nem jó a nagyterem, előtte van egy nagy folyosó, itt is randizhatnánk.

Tehát összefoglalom:
TOPIKTALÁLKOZÓ - HATÁRTALANUL
Okt. 6., 13 óra, Nagyterem.


4Hópihe Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2849

telepakoltam a levélládád..

:o))

varrni áldott állapotban nem könnyü ,én az elsö gyerekem félidejében vettem az elsö varrógépem azota csak varrok ha nem mást kreativkodom...

támaszd meg tönkölypárna vagy kemény egyenessel a hátadat, és jól ülj be a székbe, probálj olyan magasságot megoldani,hogy a hasad ne préseld össze, és pocaklakó manóval meg beszéld meg,hogy ha hagy varrni utána jók is mozart zenét nyujtasz neki a hasadon keresztül, és sok csodát szeretnél neki késziteni mire megérkezik  hozzátok...

-------------------------------

kdatta!!!

 köszönöm ez igazán jól esett..

Előzmény: bvedono (2844)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2848
kaoka, ne aggódj! gondolom, online azért itt lesz:D:D (majd csak kibírjuk-én is ezzel vigasztalódom.... meg hogy egy egészen induripindurit kevésbé leszek sárga hétfőnként, amikor ti együtt vagytok nélkülem:((()

azért várunk ki1csoda, most is gondolok rátok, remélem, jól telik az út:D

camea, de jó, hogy benéztél!!!!! hurrá!!!!! kitartás! neked is szorítunk ám!!! és várunk vissza!
Előzmény: Kaoka (2836)
kdatta Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2847

Jajjjj!!  Lehet hogy a pocaklakó igényli a több  pihenést?! :o) 
Én minkét babavárásomat végig hátfájtam, sőt még azóta is sűrűn fáj,főként  ha front van... 

Nekem a derekam mögé tett hengerpárna kellemes volt, sokkal tovább bírtam egy helyben ücsörögni...

 

 

Előzmény: bvedono (2845)
kdatta Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2846

Behalok! Kulcs lóg a nyakában? Hihetetlenül jól néz ki! Édes nagyon!!! :o)))

Ennyire aprólékos munkát! Nem semmi!

Tök jó hogy jöttél! :o)))

Előzmény: 4Hópihe (2827)
bvedono Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2845

Képzeljétek el, nagyon szomorú vagyok. lehet, hogy le kell mondanom a varrás örömeiről, vagy legalábbbb csökkenteni. 3 napja mire hazamegyek a munkahelyemről annyira fáj a hátam, hogy semmilyen testhelyzet nem jó, varrni meg egyáltalán nem tudok. Abban reménykedem, hogy  2 hét múlva már szabin leszek, és akkor pihenésekkel megszakítva tudok majd varrni:(((((((((((

bvedono Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2844
Publikus a címem.
Előzmény: 4Hópihe (2843)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2843
keresek neked a vinyomon, és ha publikus a cimed elpostázgatom, de csak este,mert mostantól rohannom kell nem leszek gépközelben...
Előzmény: bvedono (2842)
bvedono Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2842
Tudnál nekem szabásmintát küldeni, boszi, madárijesztő... Én már csakm ilyen gyújtögető vagyok, aztán majd valami nagyon "mártis" lesz belőlük.
Előzmény: 4Hópihe (2841)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2841

áááh!!!!

 szép napot mindenkinek mosolygosat.

 köszönöm a véleményeket és a biztatásokat.

tegnap este felültettem a polcomra,hogy kigyönyörködjem magam benne mig az uj gazdája megkapja, akkor jutott eszembe a palástját elfelejtettem megcsinálni...

annyira sokféle banya képe mozgott bennem..

de akkor igy hagyom..

-----

 szabásmintám volt:leirás nélkül  ami a fej sapi és a test a többi saját kreáció és a diszités is.az elkészitését pedig más babakészitö ujságok alapján hoztam össze..

---

madárijesztöre rácuppantam imádom öket.

tavaly hasonlót készitettem kis kosár oldalára és egy koszorura ajtodisznek de annak csak feje volt..

aztán ami még meglepett arra sem számitottam,hogy a gyerekieimnek ennyire megtetszik..

---

cameával meg lesz egy ujabb közös kreativ pontunk..régóta inspirál..bizonyára most érkezett el az ideje..

---

kaptam picasás linkeket hátha még valaki nem ismeri, ahogy visszaolvastam a topikot mielött beirtam tegnap láttam,hogy valakit érdekelt tilda  ujság...

igy hoztam egy kupacot

http://picasaweb.google.com/fabianabordado/MedTildasVenner
http://picasaweb.google.com/InfinitaArte/TildasSummer
http://picasaweb.google.com/InfinitaArte/TildasHus
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildasJul
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildasTradgard
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildaCraftingChristmasGifts
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildaPaskeMedTildasVenner
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildaPaske
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildaPaquesJeuxEtJeuets

Kaoka Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2840

Camea!

Ezt el se hiszem!!!

Kétszer néztem a monitorra, jól látok-e? De jó, hogy benéztél. Ennyi neked is jár. Akkor, még nem lettél depis a sok tanulástól, ha tündérkékre készülsz. -:)))) Majd szorítunk.

Előzmény: Camea (2839)
Camea Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2839

Hjuj,közben visszanéztem kicsit a fórumot.... hááááááá Ti "dolgoztok" ... nagyon-nagyon jók az új babák... akkkkkarom látni a torzonborz tüncit készen! :o))

Úúúúúúgy irigykedem! :o( :o)

Camea Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2838

... nédda-nédda... a kis ribit.... milllllyen harisnyakötője van! :o))))))))))))))))

 

Pusza mindenkinek... jövő szerdán lesz az első (2) vizsgám, ha netántántántántán sikerül, akkor adok magamnak 3 napot babázásilag és csak utána állok neki a 30-i vizsgára készülni.  :o))) Vettem a tescoban ... olyan csillogós szőrös drótot (nemtom mi a neve), le volt akciózva.... meg mindenféle alakú (csillagocska, virágocska) flitterek... jók lesznek a karácsonyi tündérkékre, angyalkákra.... stb. :o))

Előzmény: 4Hópihe (2827)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2837

4Hópihe!

Üdvözöllek és a boszikádat is. Jól sikerült és nem kell rá semmi. Úgy jó, ahogy van.-:)))

Előzmény: 4Hópihe (2827)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2836
Már most hiányzol. Hogy fogjuk kibírni jövő nyárig?
Előzmény: ki1csoda (2835)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2835

Nemakertesz, Draga, tudtam, hogy Rad szamithatok, utepites:-)))) Ismered a fiam?:-)))

 

Timi, a fiuk nagyon orultek, meg igy felkeszen is kisautoztak vele, de a fo baj, hogy igy nincs igazan tartasa meg. Szerencsere vegul nem egyedul megyek:-)

 

IO, ok, sarga, zold rendel! Ja pontosan, koltozom vissza kulfoldre, nyarig.

 

Kata, ahogy lesz net, irok:-)) Csokoltatom a gepedet!:-)))))

Előzmény: Némakertész:) (2828)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2834
Figyu, ez valami csucs!! Eloszor meglattam volt egy tudathasadt erzesem. Mert egy szeruen tul jol oltozott banyanak:-))) De az eg szerelere, varj karacsonyig es ne rakj ra mar semmit, ez igy tok jo!!:-))))) Csinald meg a szeptemberi szalmababot es rakd tele mindenfele kutyuvel!! Egyebkent a reszletek csodajok!! Es tudod mit, csinald meg a dagadt not, szerintem abbol is kihoznal ezt-azt:-)
Előzmény: 4Hópihe (2827)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2833

Nagyon tetszik a boszid!Szabásminta alapján csináltad,vagy tervezted?A kalap tényleg különösen jó!Én nem tennék rá több kelléket,így is nyögni fog a seprű alatta a felszállásnál  :))

Tegyél vmi nehezet(rizst,sópárnácskát)a fenekébe,hátha attól jobban megül.

Előzmény: 4Hópihe (2827)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2832
Ki1csoda segített,hogy a részletek esztétikusan a helyükre kerüljenek :) Így könnyű,ha valaki megmondja,hogyan...:))
Előzmény: Törölt nick (2824)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2831
Nem tudom,mi az a mohair,de ez turkált fonalmaradékból van.A fonal ilyen kócos.Tekercseltem az ujjamra,így fürtöket készítettem,azokat aztán sorban felvarrtam.Eredetileg fel akartam vagdosni a hurkokat,de rájöttem,hogy úgy nagyon könnyen kihúzódhatnak a szálak.
Előzmény: Törölt nick (2823)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2830
hozzad csak nyugodtan, azt is megoldjuk. Haj,haj,haj............ lehet, hogy a következő hajat horgolni fogod???????????????))))))))))))))))))
Előzmény: Némakertész:) (2828)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2829
én is kérek ilyen kalapot!!! (élő méretűt, magamnak :D)
sütőtöknek támaszkodhat?
pók kalap tetején vagy vállon? seprű kézben?
vagy majd a többiek mondanak sokkal jobb ötleteket!
Előzmény: 4Hópihe (2827)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2828
Kdatta, erika, a babák nagyon jók :D
a fodor nekem is tetszik:D

Ki1csoda, jó utat, majd gondolok rátok, remélem, sima út lesz, és a gyerkők sem merülnek ki túlságosan!
útépítés??? vagy abból eleged van élőben??

tündéri boszi-tündér nagyon helyes, hasonlít az enyémnek a hajához, amit úgy tűnik, lonci nélkül nem tudok befejezni, úgyhogy ha nem haragszik, vinném majd októberben, ha arra járok.... lehetséges???? nélküled lonci, nem akkora élvezet, és a lányok is hiányoznak a folyamatból... persze, ha bátor perceim lesznek, még lehet, hogy hozzáfogok, bár...
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2827

sziasztok babavarrók..

eddig csak csodáltam a rongybabákat nem gondoltam,hogy bele lehet szeretnem e technikába

camea motivált,hogy probálkozzak babakészitéssel, eddig csak bábokat vagy apró figurákat készitettem.

kiprobáltam magam e technikában.

szakértö szemeiteket kérném véleményre.!!!!

néztem babakészitös füzeteket többnyire azt látom egyetlen darabból készül a fej és a test, ennek álla van igy két darabbóól készitettem, a megültetése kicsit bizonytalan önmagában képtelen megülni a polcon,

cameától kaptam uj projektjéböl kis tündért nézegettem azt is de nem jövök rá az övé mitöl képes ülve maradni.

sajnos most nincs online  és nem tudok vele konzultálni ezügyben

 

ami nem biztos,hogy jól látszik a képen van a kötönyére kötött varázsitalos üveg van táskája,ásója buggyos bugyogoja,zokniszélt imitáló csipke, füzös csizmája kulcs láncon a nyakában cicc a vállán,sapkáján pillangó és négylevelü lóhere...

 

és rögtön volna kérdésem is, van még seprü sütötök,pókica és könyvecske, amit ebben a pillanatban nem tudok,hogyan elhelyezni a banyán.. ugy,hogy ültethetö maradjon.javasoljatok!!!!

:o)))

ktimó Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2826

Kriszta! Nagyon jó lesz. A fiúk mit szóltak hozzá?

 

Jó utat nektek holnap! Egyedül mész a fiúkkal?

Előzmény: ki1csoda (2820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2825
Sárgát bele!!! ÉS ahogy Kata mondja még zöldet!! :) Igazi kisfiúálom lesz.. :)

Kata, gratula a szerzeményhez! :)
Előzmény: ki1csoda (2820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2824
Atyaég!! feleakkora??!! Akkor Te már a következő babádat akár türelemüvegben is varrhatod!! És ráadásul azok a fodrok.. nem Te panaszkodtál két hete kb., hogy nem menneka ruhák apró részletei..? :) Úgy látom, felülemelkedtél a problémán.. Jó a páros fotó is, sajna Kaoka babáját csak sejteni lehet a nagy lobonca alatt.. :D
Előzmény: kustraerika (2815)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2823
Hová mész?!! A leírások alapján legalábbis úgy tűnik, mintha egyenesen külföldre költöznétek.. :o

Lányok, köszönöm a dícséretet, remélem a kis gazdájának is tetszeni fog majd.. :) Azért a képen látszik ám, hogy nem igazán tökéletes, s ha ott lehettem volna Veletek, LOnci bizonyára jópárszor szétszedette volna velem.. :D Na, amjd a következő.. :) Köszönöm még egyszer az a sok kedves segítséget, amivel elnavigáltatok.. :)

Era!! Ez baromi jó lett!! Mi ez a haj? Mohair? És hogyan csináltad? Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre.. :Ö
Előzmény: ki1csoda (2820)
kdatta Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2822

Tök jó!!!! Én még biztosan tennék rá több fát, ez a sok zöldség a mániám...a lakás is tele ződekkel, alig férünk tőlük... :o))) Meg esetleg még egy másik ház-pár? :o)

Azért ha már akklimatizálódtatok ugye írsz nekünk?! :o))) 

Előzmény: ki1csoda (2820)
kdatta Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2821

Hello CSajok!

 

Itt vagyok, csak most értem haza, most kapcsoltam be a gépet. Mindjárt töltöm is a képet!

CSak még gyorsan elújságolom, hogy magvan A GÉP!!!!!! :o)))))))))))))))))))))))))))) Hurrrrrrrrráááááááááááá!!! Valami isteni! Eszméletlen szépen varr, kipróbáltam, nem bírtam ki! :o))))  Írtam  vele egy Bencét is! :o))) Az is szép lett!!!

 

 

 Nézzétek el a kép minőségét, telefonnal készült, a színeket sem igazán adja vissza, de a lényeg látszik! Éééédesek nem? :o)))))

Az erdő tündér-manó baba haja tényleg eszméletlen jó lett! Erika!!!! NAgyon nagy ötlet!!! :o))))


IOkaste! A babád tüneményes! Annyira édes pofija van! :o)))

Előzmény: ki1csoda (2816)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2820
Sziasztok, mutatnek egy kepet az autozos szonyegrol. Mivel most par napig nem leszek, meg megmutatom, igy munka kozben:-))))
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2819
Az Én babámról lekapta szoknyát Évi36.-:)))))))))))))))
Előzmény: N.Lonci (2818)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2818
nahát! Ezek a fodrok a fürdőruhán. Tisztára a 20-.as évek.
Előzmény: kustraerika (2815)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2817
kdattánál, de most felszívódott. Szerintem Katát most más érdekli. -:))))))))))) A neve csoda varrógép.
Előzmény: ki1csoda (2816)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2816

Erika, a mai napi `a nap muvesze` dijat ezennel kiosztom Neked! Ezt is lattam eloben:-) es annyira edes. Kaoka kinel vannak az anya lanya fotok?

Előzmény: kustraerika (2815)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2815

Éééééés,elkészült az augusztusi babááááám!!!Mindenkinek hála és köszönet a segítségért!A káposztásmegyeri foltvarrós találkozón véletlenül kiderült,hogy fele akkora az én nénim,mint a tiétek,de sebaj,kövérnek elég kövér! :))

Én próbálom művészien fotózni,de úgy tűnik,ehhez érzék kel...

 

 

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2814
jobbnál jobbak, annyira tetszik, és persze olyan jót derültem is rajta. Izgi a téma.
Előzmény: kustraerika (2810)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2813
Olvasom a hozzászólásokat, de rögtön amikor megláttam, a hupikék törpikék jutottak eszembe. Irtóra jól sikerült. Gratula. Kár, hogy nem kék a rucija!!!!))))))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (2804)
panti1 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2812

Fantaszikus, milyen édes ez a baba. Nincs rá jobb szó, mint TÜNDÉRI.

Előzmény: Törölt nick (2804)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2811

Na jo, mivel nam lattatok eloben, elmeselem:-)) NAGYON puha mohazold fonal, amin vannak kis darab anyagszerusegek. ALLATI jo!!!!
Nekem azert is tetszett, mert csinaltam egyszer Mamintit meg a tobbi 4szogletust es ahhoz kerestem zold fonalat, de ennyire nem voltam bator:-)

 

Előzmény: kustraerika (2810)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2810

Íme a babafej :) Torzonborz Tündér lesz belőle a legújabb kerersztfiamnak(Camea!Új stílusirányzat születik!).

 

 

 

 

 

Legelésző,bólkászó állatok is lehetnének a takarón.Meg vmi merevebb anyagból alagút esetleg.

Előzmény: ki1csoda (2802)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2809

IOkaste!

Ez a baba annyira édes, hogy meg lehet zabálni. Mint egy csecsemő! A pofikája valami félelmetes milyen helyes. És a sapija az is nagyon cuki! Teljesen odáig vagyok érte!!!!!!!!!!Hát jobb, hogy nem láttad az enyémet.-:( 

Előzmény: Törölt nick (2804)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2808

Nagyon helyes lett a baba!! Nekem hajjal jobban tetszik:-))))

Holnap hajnalban utazunk vissza.

Egyszerure csinalom, csak az 1mx1m nagy, igy egy csomo feher, ures resz van, aminek semmi funkcioja nincs. Az lehet, hogy az utat nem tul szelesre 4cm csinaltam, amin egy kisauto pont elfer. Benzinkut tok jo!! Tablakon gondolkodom en is.

Előzmény: Törölt nick (2807)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2807
..sorompó, állomás, közlekedési táblák, zebra...

De várjunk csak!! Nem azt mondtad, hogy minél EGYSZERŰBBre akarod csinálni? :)))
Előzmény: ki1csoda (2802)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2806
Egy nap??!! Miért mi lesz holnap? Ma? :o

Kriszta, tippek még: híd a folyón át, bolt, benzinkút.. (majd gondolkodom még rajta..)
Előzmény: Kaoka (2803)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2805
A Hajnikri által javasolt könyvben a nagyobb babáknál úgy oldják meg a nyakproblémát, hogy testszínű anyagból egy keskeny csíkot varrnak rá- mintha a nyak külön lenne szabva.. - érdemes tanulmányozni ezt a megoldást is.. :)
Előzmény: Törölt nick (2804)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2804
:DDD
Persze, persze, nem elmismásolni akarom én, csak drága párom- valami rejtélyes oknál fogva- hetekig cipelészte magával a kocsijában a digi gép adatfelvivő kábelét, így hiába fotóztam, nem tudtam a gépre tölteni. :))

Haj nélkül, hajjal- ez még csak munkaverzió- stoppolócérna a sapi alá gyűrve- egyelőre a sapka csak hátul van levarrva.. :)
Előzmény: ki1csoda (2802)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2803
Félelmetes vagy! Már csak egy nap és  még mindig varrogatsz.-:))))
Előzmény: ki1csoda (2802)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2802

Erika, legyszives tedd fel a babafejet!!!!!!

 

Lanyok, en ugy orultem, hogy ma lattalak meg Benneteket!

 

En varrom a kisautozos takarot es eddig nagy sikere van. A baj, hogy kicsit nagyra 1mx1m-re szabtam es nem tudom mi keruljon meg ra. Vasut, ut, to, folyo, parkolo van, meg hazak es fak is. Szoval meg felkeszen otletre var:-)

 

ki1csoda Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2801
IO, nem logsz meg egy babakeppel?:-)))))
Előzmény: Törölt nick (2800)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2800
:DDD

Most már semmi sem állhat az utadba! :D

Pont jó albumot mutattál - épp ezzel a technikával készítettem a Lonci féle kisbabát! Már le is mentettem.. :) Köszi!
Előzmény: hajnikri (2798)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2799
Cserébe most kipróbálom az újonnan tanultakat egymásik jó linkkel.Köszönettel
Előzmény: Törölt nick (2797)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2798
Köszi a segítséget, végre megoldódott a rejtély :)))
Előzmény: Törölt nick (2796)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2797
A képekhez tartozó szöveg annyira szíven ütött.. :( Szegény nő.. :( Ha már meg kell válnia a "kincseitől", remélhetőleg volt elég ideje, hogy feltöltekezzen belőle..
Előzmény: Kaoka (2788)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2796
Sziasztok! A belinkelés csak akkor jelenik meg, ha a mindkét kis ablakot kitöltitek!
Tehát a linknél a bal oldaliba beszúrod, hoyg hová akarsz mutatni, a jobb oldalinál meg beírod a nevét, vagy akármit.. az fog megjelenni.. Az szerkesztő dobozban annyit látsz csak, hogy AKÁRMI.. Ja, és a beszúrásról se feledkezzetek meg!
Pl. AKÁRMI
Előzmény: Kaoka (2794)
bvedono Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2795
Megpróbáltam megnyitni, de azt irta, hogy ilyen nem található.
Előzmény: hajnikri (2792)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2794

hajnikri!

A beszúrás Nekem sem megy.-:( Pedig azt szeretem, mert csak rá kell klikkelni.-:))))) Majd jön komórka és megtanít minket.

Előzmény: hajnikri (2792)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2793
Ha tele lennék felesleges pénzzel, akkor megvenném. Én egy ilyen gyüjtőszenvedéllyel megáldott babázós vagyok.
Előzmény: Némakertész:) (2790)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2792
Miért van az, hogy nekem linket sosem szúr be?
http://picasaweb.google.es/geraldinamunecos
Előzmény: hajnikri (2791)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2791
Ezt találtam, lehet belőle böngészni
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2790
úgy néztem, nem.... de azért nagyon húzósnak tűnik, főleg, hogy nem új....
madárijesztőm készül, képzeljétek! (most még van remény, hogy nem késik el annyira, mint a dagi nőci, akinek még mindig nem tudtam nevet adni :( )
Előzmény: Kaoka (2789)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2789

kustaerika!

Mopst néztem, már csak 6 perc van hátra. Vajon elkel?

Előzmény: kustraerika (2787)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2788

Erika!

Ezt kár volt.-:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Előzmény: kustraerika (2787)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2787

Nézzétek,mit találtam!Hátha vki szeretné,és még pénze is va n rá...

http://www.teszvesz.hu/item245405653_babakeszites_sablonok.html

Kaoka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2786
Ok átadom, csak össze ne roppanjon a törékeny csontikája.-:)))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Némakertész:) (2785)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2785
állandó sárgulás..... megint kezdődik :(
jó mulatást hétfőre és egy "extra big hug" ki1csodának!!! valaki majd adjá át a nevemben!!! :D
Előzmény: Kaoka (2784)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2784
Oksi köszi-:)
Előzmény: 36évi (2783)
36évi Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2783
jajaj, ez tényleg kimaradt a sok ötös miatt. :)))
Szóval 5 db 5x5 cm-s három színből, tehát összesen 15 db.
Előzmény: Kaoka (2782)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2782

Évike!

Hány darab nényzetet vigyünk?

Előzmény: 36évi (2780)
ktimó Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2781

Szia! Linket nem tudok adni, de nekem ezek a képek vannak lementve a gépemen.

 

 

Előzmény: bvedono (2770)
36évi Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2780
Hajrá!

Hoznivaló:
- 5x5 cm-s négyzetek három színből, ebből valami tűpárna/gyerekjáték/bigyó születik.
- Hátizsáknak: 50x50 cm-s szendvicselve, tűzve, beszegve, 40-50 cm-s cippzár, kb. 150 cm hosszú, 3-4 cm-s készre varrt pánt.
Előzmény: ki1csoda (2779)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2779
Jaj de edesek vagytok! Az az igazsag, hogy en megprobalok nagyon onzo modon egyedul menni:-)))
36évi Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2778
dejóóó!
Előzmény: ki1csoda (2775)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2777
Ez komoly??? akkor még találkozunk.-:))))))))))))))
Előzmény: ki1csoda (2775)
kdatta Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2776
Gyertek!!! :o))))
Előzmény: ki1csoda (2775)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2775
Kaoka, meg itt, olyannyira, hogy meg az is lehet, hogy hetfon benezek. Szerda reggel indulunk ui:-))
Előzmény: Kaoka (2773)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2774
A visszahajtás ne legyen nagyon kevés, a homlokánál kezd be gombostűzni, aztán a tarkójánál, majd a két oldalára egyenlően elosztva 2-2 gombostű kerüljön. A tarkójánál kell kezdeni a varrást és mint a rák visszafelé kell rejtett öltéssel varrni. Akkor elég feszes lesz, mivel visszaöltesz nindig. egyet hátra, kettőt előre.stb...közben ha mégis elmozdul, utána kell igazítani. Sajnos elmondva könnyű, ezeket a kis trükköket inkább látni kell, mert úgy jobban érthető.
Előzmény: Törölt nick (2766)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2773

kicsoda!

Még itt vagytok, vagy már ott?

Előzmény: ki1csoda (2769)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2772
Én úgy is tudok ám hajat,hogy egy jó hosszú,1cm széles vászonszalagra varrógéppel felvarrod a fonalszálakat(középen varrod át őket),aztán a vászoncsíkot hosszában félbehajtva körkörösen varrod fel a fejre.Érthető voltam?
Előzmény: kdatta (2761)
bvedono Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2771
Tudtok róla,hogy megjelent egy új Tildas-könyv nálunk. tegnap kaptam meg az új kreatív-hobby katalógust, és ott láttam a könyveknél.
bvedono Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2770
Ismét kérni szeretnék. Valamikor írtatok szeletelhető textil zöldségekről, megkaphatnám a linket???
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2769
IO mi az ami pontosan nem ment? csinaljak kozelit a baba fejerol?
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2768
De, de, értem én!! Az enyémnek is manósapija lett, frufrut nem akarok csinálni neki.. csakvalahogyolyannemtudommilyen... :S Mindegy, kész van, úgyis csinálok még, mert reggel Sárám meglátta, és gyönyörűségtől elcsukló hangon lehelte: "baba!!" Aztán megsimogatta, megpuszilta, megtáncoltatta.. és visszament játszani a színesceruzáihoz.. :D
Na, mindjárt mutatom! :D
Előzmény: Kaoka (2767)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2767

IOkaste!

A sapkát Én is elrontottam, de láttam kicsodáét és az egészen máshogy néz ki. Ha jól emlékszem máromszögűre szabta, hátul varrta és ezáltal csúcsos lett. Olyan manósapka féle, csak nem olyan hosszú. A babának kevéske frufrúja van és rá varrta a sapkát a fejre. Ha ebből értesz valamit, akkor zseni vagy.-:))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (2766)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2766
Gratulálok, csak gyarapodjatok szorgalmasan!! :) MAjd azért néha-néha kérünk helyzetjelentést a pocaklakóról! :D

Jaj, lányok, ollyan jó lenne, ha itt lenne valaki konzultációra... (LONCIIII!!!!) Elkészült a felhőbabám, egy este alatt meglett, mára csak a sapi felvarrását halasztottam, de nem megy... valahoyg mindig olyan béna.. :((
Előzmény: bvedono (2765)
bvedono Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2765
Az uh-ról csak annyit, hogy azt mondta a doktorbácsi, hogy még kicsi és nem akar jósolgatni. Amúgy meg van mindene, sőt egy héttel nagyobbnak is tűnt.
bvedono Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2764
A szükítőt én már értem, csak azt nem, hogyan rögzítsem a fejet a testhez, mert eddig csak olyan babát varrtam, ahol már együtt szabtam őket.
Előzmény: Némakertész:) (2762)
mági55 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2763
Én sem tudom a hajfelvarrást, azt az egyet, amikor középre csíkban. Nekem még az sem egyszerű. Ezért kérdeztelek, de ahogyan leírtad máris elment tőle a kedvem. Pedig az az igazi, amikor így tele az egész fej hajjal. Egyébként nekem tetszik a babád.
Előzmény: kdatta (2761)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2762
hmmmm... kérdéseim vannak a szalmafigurával.... tényleg nincs lábfeje???? bizarrnak tűnik nekem a lábfej nélküli baba, de lehet, hogy a hiba az én készülékemben van....
és bármit csinálhatunk vele design címen igaz??
és a fejet nem értem... vagy csak varrjam be a fejnél, mint 2 szűkítőt és ennyi??

köszi a segítséget, bocs, ha már leírtátok (tudom, hogy volt róla szó, de nem megy.... nem megy a keresés... nem bírom idegekkel :D)
kdatta Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2761

Köszi! A kis smartom igyekszik nagyon, nem akar szégyenben maradni a nagy és roppant ügyes gépek között! :o)))


A  kendő épp a nyakát takarja :o(  sajnos a fejfelvarró műtét nem sikerült a legjobban, amíg eljut plasztikáztatni, addig kénytelen szegény sálat kötni :o)))

Nem tudom, hogy mi a helyes menete a nyak kiképzésének, de jó lesz utánanéznem...

 

Mági! Orra nincs, nekem nem hiányzik. Az arcát sem pirosítottam.
A haját könnyebb lenne megmutatni, mint elmondani! :o)) Egy 45-50 cm-es catania fonalat befűztem a tompa végű hímzőtűbe, aztán elkezdtem körbevarrni a fején. Egy hurok, ami alá kb befért az ujjam, mellé egy másik hurok, ami teljesen áthúztam, ez rögzíti a előzőt. Ezt váltogatva addig míg elfogy a fonal, a türelem. Aztán a hosszú hurkokat szépen ollóval felvagdostam, kiigazítottam a frizuráját, majd megállapítottam, hogy ilyet csak akkor csinálok legközelebb, ha nagyon muszáj :o)))

NA jó vicc, de iszonyat sokáig tart így megcsinálni, viszont tök jól rögzítve van a haj, nincs kilátszó fejbőr... Szóval igaz, hogy jó munkához idő kell, rosszhoz meg mégtöbb... majd használatbavétel után kiderül, hogy mennyire strapabíró. Van más módja is a hajfelvarrásnak? Elmesélitek?  :o))

 

Évi! Köszi neked is! Nekem is tetszik, ma is jól megnézegettem, aztán gyorsan visszadugtam a rejtekébe :o))

 

 

Előzmény: Törölt nick (2759)
36évi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2760
Ha szőke lenne, aszondanám, ő a kisherceg. :))) tecc.
Előzmény: kdatta (2749)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2759
Nahát, Neked megbokrosodott a varrógéped! :D Nagyon aranyos lett... A nyakán a kendő kendőz valamit? :D
Előzmény: kdatta (2749)
mági55 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2758
Orrát csináltál neki, nem látom jól kicsi a kép. A haját hogyan csináltad????
Előzmény: kdatta (2749)
36évi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2757
Húúú, gratula, valahol felületesen olvastam, nem tudtam eddig a babáról...

Mi a másodikat Dóriztuk majdnem a születéséig, met nekem többször megjósolták (hehe), hogy két lányom lesz. Aztán két ünnep között kiderült, hogy fiú, volt pánik rendesen, mert nem volt fiúnév. Aztán két hét múlva megszületett úgy, hogy csak munkaneve volt... Az a Dóriból fajult Andorrá, végül nem volt jobb ötletünk, maradt ez. :))) Azóta is tudom, hogy nagyon jó választás volt. :)
Előzmény: bvedono (2753)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2756

kdatta!

Csak egyedül megyek sajnos vasárnap hazaviszik. De varrni nem tudok tőle, pedig annyi mindent készülök neki megvarni. Most uzsizik utána megyünk levegőzni sétálni. A szája be nem áll.-:)))) És gesztenyegyüjtés lesz a délutáni programm.

Előzmény: kdatta (2755)
kdatta Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2755

Köszönöm szépen! Holnap derül ki, hogy az úrfinak is tetszik-e... :o))
Panninak egyelőre nem mertem megmutatni, vissza sem adná, a következő az övé lesz, de az nem szabadidő rucis fiú lesz, rövid hajjal! :o))) Eredetelieg ing, mellény, kabát és nadrág készült vona, de időközben rájöttem, hogy annyira ügyes nem vagyok... érsd, saját kúrfőből varrott ingecske nem igazán olyan lett mint azt én elképzeltem... sőt, a kukában landolt, annyira béna lett..akkor jött a kapucnis pulcsi, ahhoz meg már adott volt hogy milyen gatyó. :o))

 

bvedono! Izgalmas délután elé néztek! :o))
Panninál hosszú ideig nem volt egyértelmű, hogy mi lesz... elsőre 75%-ra nézték fiúnak, másodjára is, aztán meg azt mondta a doki, hogy 90% hogy kislány. Mondtam köszi, de mostmár csak akkor hiszem el, ha látom... :o)) Az elején szegényt Gergőztük a pocakomban, aztán már inkább csak tesó lett...  Végül megérkezett Panni :o))

 

Kaoka! Köszi! Holnap debütál a drága!
Unokázol még? Hétfőn együtt jöttök? 


 

Előzmény: ki1csoda (2752)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2754

kdatta!

Micsoda helyes fiúkád van! Úgy látom lesz nagy öröm.-:)

 

Előzmény: kdatta (2749)
bvedono Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2753

Jo-jó készítővel készülget..

Hát igen még csak 18 hetes vagyok, úgyhogy eléggé lutri még, majd meglátjuk...

Előzmény: ki1csoda (2752)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2752

Kata ez nagyon edes, es micsoda ruhaja van!!!! Ugye ez nagyobb, mint amit en csinaltam? Tobbek unszolasara nalam is lesz egy vidamabb szinu nadrag, de most hogy ezt lattam kell egy szabadido ruha is:-))))

 

Bvedono, (legyszi valami becet erre, mert ez igy nagyon hivatalos:-))) yo-yo csinaloval keszul a szolo?  Az UH-hoz hajra!!!

OFF: en az elso gyereknel ugy tudtam, hogy lany lesz, hogy mar kotottem 2 garnitura rozsaszin kabatka/sapka/cipot. Mikor a doki mondja az UH-on hogy fiu, mondom, hogy ne vicceljen, en tudom, hogy lany:-))) Anyai oszton:-)))ON

 

Timi, Neked is van yo-yo csinalod, igaz? Szolo?;-)))))))

bvedono Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2751

Gondolom, ti jobban álltok a madárijesztővel mint én. A szőlőfürt is vasárnap óta csak vár, hogybefejezzem. Mosanában inkább a konyhában ügyködök, tegnap is házi ketchup-ot raktam el.

Képzeljétek, ma megyünk délután uh-ra, már nagyon izgulok:)

N.Lonci Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2750
Próbáltam volna privátba, de nem megy el a mél.
Előzmény: Frei Berger (2741)
kdatta Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2749

Bencus sokáig maszatolt, de gond nem volt belőle. Én vettem lemosható terítőt, kapott festős pólót, festős gatyát, ecset hegyeket, festékeket, aztán mindent bele. Ma már nagyon szépen használja az ecsetet.

Pannival még nem próbálkoztam, egyelőre ceruzával, zsírkrétával, filccel, tollal rajzolunk. Illetve én megkapom a feladatot, ő meg "kiszínezi". Vele még nem próbáltam a festést... Gyurmázni is most készülünk. Eddigi próbálkozásaink nem voltak sikeresek. A gyurma íze jobban érdekelte, mint az, hogy mit lehet belőle csinálni. :o) A só-liszt gyurmát én nem birom. Sajnos vannak ilyen hülyeségeim, hogy a száraz, érdes dolgoktól írtózom, márpedig a só-liszt ha elkezd száradni..... (a fakanalat is csak úgy tudom megfogni, ha bevizezem. :o(


A kedvenc, jól sikerült rajzokat,  festéseket ragasztásokat dátumozzuk, és lefűzzük egy nagy mappába. Tök jó átlapozni, és látni a fejlődést. :o))


Bencus imád ragasztani. Tök jó kis képeket hoztunk össze. Színes papírokból kivágtunk ház, kerítés, fa, virág, mindenféle alkatrészeket. Ezeket felragasztottuk A4-es lapokra. Az A4-esek oldalait ööszeragasztottuk, így volt, hogy egy egész utcarészlet elkészült. Aztán színezett rajta, igazgatta. Jó sokáig el lehet vele molyolni. :o))  A formalyukasztó is nagyon bejött nálunk. A sima iroda lyukasztóval készültek pl hópelyhek. Ezeket aztán egyesével ragsztotta a lapra. :o)

Üvegmatrica festékkel is szuper dolgok készülnek. Ilyenkor tele a lakás a művekkel. Átlátszó cd-re tök tuti matricázni, aztán damillal kettőt hármat egymás alá kötni, fellógatni és büszkének lenni a gyerkőcre. :o))  De a gyöngyözést is szereti, mindent.  Jövő héttől az oviban is kreatív tanfolyamra fog járni.

Kicsinek pl órákig lefoglalta  az ásványvizes üvegbe bedobott festék korong darab. Imádta nézni, próbálgatni, hogy hogyan oldódik fel a festék. :o))  Pannit meg most! :o))

 

Ja de hogy ne csak locsogjak, megmutatom, hogy mit kap az úrfi szülinapjára. Ma készült el.
Elméletileg lesz majd sapija, cipője, kabátja, de ma még meleg volt,  nem fázott :o))

 

 

Előzmény: ki1csoda (2748)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2748
Bocs, mielott befejeztem volna elment:-) szoval szerintem is ott a kulcs, hogy oda kell adni, megmutatni es hagyni. Ha finom a mozgasa majd fest, ha nem akkor maszatol jobb esetben a papirra, ha nem akkor az asztalra is:-).
Előzmény: ki1csoda (2747)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2747
Ildu, en itt nem latok lovat.
Előzmény: ildu (2742)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2746
Timi, ugye orvosi keszletet is csinalsz?:-))))meg hutot:-))))) Annyira jo lehet, hogy a lanyok rogton tudnak boltosat jatszani egymassal.
Előzmény: ktimó (2738)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2745

IO, en arra gondoltam, hogy ha osszeszedned  kicsiket es kozosen maszatolnatok (ennek lehet sokkal flancosabb nevet adni) akkor a csaladod latna egy gyakorlati megvalosulasat a kreativ szoszolesednek. Es hidd el, azok a mamak, akiknek heti 1.5 orara lekotottem a gyerekuket tenyleg ugy ereztek, hogy tobbet tettem  a vilagbekeert, mint ha irok par cikket:-)

 

Az nem kerdes, hogy a koncentracio alkati kerdes, de mig az magatol ertetodo, hogy a fizikai allokepesseg fejlesztheto, addig ui a szellemire nem annyira, pedig..... szeritnem Nema a ciganykerekeivel is valami hasonlot probal, bar nem irigylem erte:-)

Kaoka Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2744
Pestiek kizárva. De nem hiszem, hogy ebből meg lehet élni.-:(
Előzmény: Némakertész:) (2743)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2743
engem köszönöm, nem , több ponton sem illik rám a leírás... üdv.
Előzmény: Frei Berger (2741)
ildu Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2742
Látom,nagyon szeretnétek kreatív gyerekeket nevelni!Én is  próbáltam,de 1,5-2 évesen papír+színes ceruza,építőkocka,Tüske volt a jól bevált dolog,3-4 évesen jött a festék,gyurma ,sóliszt gyurma hozzá.No,meg ha tésztát gyúrtam,ő is a saját kisdeszkáján.Eszméletlen jó kreációkat épített a Tüskéből,ill. a kockákból.A rajzait meg ha ma betenném az elsőseim emberábrázolásai közé,nem lógna ki!4-5 évesen ollózott,vágott késsel,akkor biztosan kezelte a nyíró-vágó eszközöket.A tanítványaim nem tudnak színezni,ollót kezelni,festeni,gyurmázni,mert a szülők nem foglalkoznak ilyennel,tv-video-DVD oszt' jónapot.Ti a ló másik oldala felé hajlotok szerintem, túl korán sem érdemes elkezdeni,mert a finommotoros képességeik még fejletlenek.
Frei Berger Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2741
Nem akarom erőltetni a dolgot, ismét felteszem a kérdést: lenne valaki, akit érdekel ez a kreatív (és fizetett) feladat?
Előzmény: Frei Berger (2674)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2740
Ha már rólam is szó volt (megtisztelőőőőőő:D)
igen, van olyan gyerekem, amelyiknek a 2 perc egyéni csúcs.... pedig 6 év fölött van mind:D
és ez nem is lenne akkora gáz, ha nem lennének 20+ an együtt, és nekem meg nem lenne előírva, hogy mit kell csinálni ...
így aztán marad a cigánykerékhányás és az egyéb figyelemfelkeltés, ha máshogy nem megy :D:D:D

tetszenek a gyümik:D mi ma tanultuk őket a harmadikosokkal (vagyis ismétlés volt..), szóval nekem is pont témába vágtál:D :D
Előzmény: Törölt nick (2729)
ktimó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2739
Én is szeretnék menni a Határtalanulra. Mikor lesz pontosan?
Előzmény: Törölt nick (2716)
ktimó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2738

Igen, filcből vannak. A sárgarépához és az almához volt szabásmintám. A többi nagyon egyszerű, csak két darab + levél, szár. A szilva és a banán valóban nem a legjobban sikerült, majd a következők :-)

 

A lányok belepakolták a kiskosarukba őket, és már a nevüket is tudják, odaadják azt, amelyiket kérem.

 

Múlt hét hétfőn tett fel IO egy linket, azon találtam komplett konyhát (fritőzzel, hűtővel edényekkel stb.), babaszobát, orvosi felszereléseket, pénztárgépet stb. filcből. Láttátok? Nagyon tetszenek :-)

Előzmény: bvedono (2725)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2737
"Ezt a gyerek maszatolast azert is erdemes lenne kiprobalnod, mert a csalad fele is egy nagyon jo pont lenne:-)))"

Nekem ez a mondat nem volt igazán érthető.. a család felé??
Előzmény: ki1csoda (2734)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2736
A kreativ munkához sztem az is kell, hogy megismertesd őket az eszközökkel, technikákkal, amiket később felhasználhat az elképzelései megvalósításához (minél többel, annál jobb) Így persze az sem baj, ha a pici hadonászik az ecsettel, filctollal, de szerintem felesleges megvárni, míg ő kísérletezi ki, meg kell neki mutatni, ha belemártja az ujját a festékbe, pöttyöket, lenyomatokat tud csinálni, az ecsettel meg színezni, vonalakat húzni stb.. Aztán már hogy hogy fejleszti tovább, pl. ha a gombot is festékbe mártja, az is lenyomatot hagy stb.. az már tényleg az ő kreativitásán és a Te toleranciaküszöbödön múlik..

A koncentrációkészség is biztosan fejleszthető, de azért ebben egyéni adottságok is szerepet játszanak, míg én picinek is olyan voltam, ha letett Anyu egy helyre, egy óra múlva is onnan szedett össze, Sára néha olyan, mintha hangyák lennének a pelusában.. :DD Neki nem a szöszölés lesz az erőssége.. :)

A só-liszt gyurmával két hónapj avolt egy kudarcunk, olyan szinten nem érdekelte Sárát, hogy még csak az ujját sem volt hajlandó belenyomkodni. Most pihentettem egy kicsit a témát, nemsokára próbálkozom vele újra.. mindennek eljön az ideje, mi most a zenélésnél, és a rajzolásnál tartunk.. (Pó-Pó-Veee-Ke!! = pont, pont, vesszőcske! :D)
Előzmény: ki1csoda (2735)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2735
Ok, lehet, hogy ez nem volt igy tiszta, szoval ugy ertem, hogy nekem nem az (volt) a fontos, hogy festeni megtanuljanak, hanem hogy koncentralni ill kreativan dolgozni:-))
Előzmény: ki1csoda (2734)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2734

IO, pontosan errol van szo!!!! Nincs objektiv igazsag, azon mulik minden, hogy kinek mi a preferenciaja. Az enyem, hogy megtanuljanak koncentraltan figyelni es kreativak, innovativak legyenek.  A kosz a gyerekkel jar:-)))), de nekem az a tapasztalatom, hogy takaritast is tudjak ugy elvezni, mit a kosz csinalast. Ma reggel azon ment az uvoltes, hogy ki porszivozhat:-) Es igen hatarok nalam is vannak, egyaltalan nem vagyok `engedekeny`.

Ezt a gyerek maszatolast azert is erdemes lenne kiprobalnod, mert a csalad fele is egy nagyon jo pont lenne:-)))

Előzmény: Törölt nick (2730)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2733

ktimó!

Amikor nagyon csendbe vagy, mindig készül valami csoda. Irtó aranyosak! Félelmetes vagy.-:)))

Előzmény: ktimó (2723)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2732
Az uncsikám májujban volt két éves és egy óra hosszat is képes valamivel foglalkozni. Só liszt gyurmázás, autókázás kis autókkal, maci és babaetetés, rajzolás, szinezés. Fokozatosan növekedett az idő egy-egy játékfélével. először rövid időnként cserélgettük a játékokat, majd mindig növeltük az időt, ahogy képes volt egyre hosszabb ideig lekötni magát. Mostmár olyan szinten játszik szerepjátékokat, hogy egyedül is képes kitalálni szituációkat. Mindent eljátszik macin és babán, ami vele történik. A játszótéren buborékokat fúj hosszú ideig, már nagyon megy neki, amíg valaki el nem veszi tőle.-:))) 
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2731
Nagyon jó!! A szilvák ugyan kicsit moniliás külleműek lettek, de a többi egyenesen szuper!! :)) Csajszik reakciója?
Előzmény: ktimó (2723)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2730
Na, ebből látszik, mennyire számít a hozzáállás.. : D

Ugyanazt írjátok-élitek át mindketten , csak Era ebből azt emeli ki, hogy Jesszus, hogy nézett ki a konyha, a gyerek meg megette a festéket, Te meg azt mondod, milyen klasszul elfestegettek, és említésre sem méltatod, hogy közben a tiéd is megette.. :DD

Tele vagy meglepetésekkel..ez aztán az igazi kreativitás!! Gyerekkorom óta én is mindig nagyon jól le tudtam foglalni különböző szöszmötöléssel a környezetemben lévő gyerekeket, de az meg sem fordult a fejemben, hogy direkt magam köré gyűjtsek gyerekeket ilyen célból.. :o
Jó ötlet, hogy add a kezébe a holmikat, és majd csinál vele, amit akar, de persze azért különféle "vadulásoknak" elejét kell venni.. Az enyém is "vágott" már körmöt manikűrollóval, "kötögetett" akkora kötőtűvel, ami nagyobb volt nála, de amikor hadonászni kezd vele, vagy beletapicskol a ragasztóba, esetleg a kék falat próbálja zöldre színezni, akkor határozottan gátat vetek az innovációna.. :D
Előzmény: ki1csoda (2728)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2729
:DDDD
A két perc az teljesen jó.. Ne legyél frusztrált.. kérdezd meg Némakertészt, hoyg az ő diákjai meddig képesek koncentrálni órán.. szerintem nem sokkal tovább .. :DD
Előzmény: kustraerika (2726)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2728

Timi NAGYON JOK!!!!!!!! mindenbol 2?;-)))))))) Komolyan kedvet csinalsz hozza:-)

 

Erika, en ezert talaltam ki annak idejet a jatszohazat:-))) Ott csinaltuk a nagyon maszatos dolgokat. A mamak is orultek hasonlo megfontolasbol. Otthonra meg maradt a tisztabb resze:-))) Azert latni kellett volna az ebedlot, mikor a gipszet festettuk. Babus eloszor megette a festeket, es a kepet kente ossze es csak ezutan a halakat:-) A gestenyet ma mi is begyujtottuk, csak nem tudom mivel kellene megfurni.

kustraerika Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2727
Köszönöm a segítséget!A lábaknál csámpult el mindig a néni.Most megpróbálom külön rávarrni.
Előzmény: Törölt nick (2716)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2726
Erről csak annyit,hogy gyereke válogatja...Ma gesztenyét gyűjtöttünk(ezt még mind a kettő élvezte),és kutyát meg emberkét gyártottunk belőle.Én fúrtam,a 4 évesem pálcikázta.Az egész esemény kb.2 percig tartott,aztán alig 1 perc játék következett a kész cuccal.Aztán elfelejtve...Most találtam meg,a kutya szétrágta....Szerintem ő foglalkozott vele a legtovább.Ja,a sóliszt gyurma is csak addig érdekes,amíg van a szobának olyan szeglete,ahol nincs belőle egy cafatka.Addig cafatolják,amíg bírják.Próbáltam rávezetni őket,hagy azt összefele is lehet gyúrni,de nem érdekelte őket.Azért innen az alkotó kézimunka még beláthatatlan messzeségben van...Nálunk a gipszöntésből tömegkatasztrófa és nagytakarítás lenne.Kicsit frusztrált vagyok ezen a téren...
Előzmény: Törölt nick (2720)
bvedono Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2725
Ha jól látom filcből csináltad őket?
bvedono Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2724
Ezeket hol találtad???
Előzmény: ktimó (2723)
ktimó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2723

Kész az első adag gyümölcs és zöldség!!! Még sokat-sokat szeretnék csinálni, nem csak gyümölcsöt és zöldséget, hanem sütiket és más ételeket is :-)

 

 

bvedono Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2722

Találtam a picasán pár őszi ötletet, köztük egy térbeli szőlőfürtöt.

ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2721
Amikor a nagy, olyan 1.5 -2 eves volt a helyi jatszohazban `vezettem` hasonlo koru es kicsit idosebb gyerekeknek kezmuves maszatolast. A soliszt gyurma volt a tuti befuto. De ami az erdekes ebbol, hogy ott voltak idosebb gyerekek es igy egymastol tanultak sokat. Szerintem ezt meg lehet csinalni, ha van hely a kozeletekben.
En eleve a nem `tanitani` a gyereket elvet kovetem, nalunk az a cel, hogy barmit barmire hasznalhassanak es ok talaljak ki, hogy mit csinalnak vele,  a kinai vazat eltettem jo melyre, nehogy kuglinak hasznaljak:-) Igy nekem az volt az egyszerubb mikor egyedul volt a nagy, mert o sosem kapott keszen semmilyen technikat, csinaljon, amit akar. A kicsi meg latja, hogy mit lehet csinalni. Neki sokkal nehezebb innovativnak lennie.
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2720
Azt hiszem, Nálatok a nagy már "húzza" a kicsit, az utánzással, és azzal, hogy "én is azt akarom csinálni, mint a nagy" sokkal tovább fenn lehet tartani a figyelmét, mintha csak a szülő próbálná.. :D De biztosan mi is csinálunk még ilyeneket.. :D
Előzmény: ki1csoda (2719)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2719

IO, orulok, hogy tetszik a site. En nem igy csinalom, de szinten tematikusan es inkabb amihez kedvem van. MI egyik nap gipszet ontottunk, tengeri bizgentyukkel, aztan kifestettuk, utana jon, hogy csinalunk egy dobozt akvariumnak.
A kicsi nalunk festett, persze minden mast is es a rajzolasban is nagyon ott van. En olyan gyerek ollot vettem, ami hullamosan vag es valahogy ugy van kikepezve, hogy nem eles. Ez hulyen hangzik, de jol vag es megsem veszelyes. Szoval ezzel a kicsi is imad vagni. Persze a tepkedes (foleg a kesz munkae) neki is a legerdekesebb:-)) 
Elotte  meg `eg`temaban nyomultunk, akkor egy csomo csillagot, napot, holdat vagtunk, szineztunk, aztan legkozelebb felragasztottuk.

Szerintem is hosszu az egy het, de az mindenkepp jo, hogy tobb alkalommal ugyanazt vesszuk elo.

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2718
Elena! K
érlek ne haragudj, hogy nem válaszoltam: igen , nagyon szépen köszönöm, ez lenne az, csak sajna, ebből a verzióból nagyon sok rész hiányzik (vagy 130 oldalas a könyv).. aki a 163 ... japán oldalt szokta böngészni, talán beleakad, ott sokaknak van fent a teljes verzió, persze pont most egyet sem találok.. :(
A honlapot pedig még biztosan fogja Jadrax fejeszteni, akkor a kötés fejezet is bővül.. Sajna, nem sokan aktívkodtak, még egy véleménynyilvánítás, ötletelés szintjén sem, nemhogy szerkesztésben.. :S

Ki1csoda!
Neked is tartozom még egy köszönettel (3-mal!) a sütiért, a letöltések know-howjáért és legfőképpen a fantasztikus gyerek-krea linkkért!! Hirtelen felindulásból el is kezdtem foglalkoztatni Sárikámat, gondoltam megismertetem az ollóval, és színes papírkákból együtt vagdostunk ki halacskákat. Három után elege volt. Akkor kapott zöld papírt, azt szépen feltépkedte hínárnak. Aztán fogtunk egy nagy kék lapot, és elkezdtük kenni rá a ragasztót (meg az asztalra, meg a babakézre, meg a...), megpróbáltam rávenni, hogy nyomkodja bele a figurákat, de feltétlenül a kezével akart csak beletapicskolni.. :DD Úgyhogy azt csináltuk, hogy mikor rövid közelharc árán sikerült visszaszereznem a ragasztót, kértem, mutassa meg, ezt a halacskát hova ragasszam.. így kész lett a képünk. Filctollal rajzolt bele még több hínárt, szemet a halacskáknak.. pont, pont vesszőcskét csak úgy.. egy-két napig még elő-elő vettük, (hol a halacska, hol a polip, a vasmacska, a tengeriszörny barlangja (Apja is hozzátett a műhöz..:D )... aztán rájött, hogy sokkal klasszabb letépkedni a felragasztott képecskéket.. :D Így ért nem túl dicsőséges véget a mi első tematikus foglalkozásunk.. :DD Azt hiszem, hogy egy állló hét a halacskákkal neki még sok lett volna, de alig várom, hogy beleérjen ebbe a korba!! A többi kisgyerekesnek is NAGYON ajánlom!! Ti minden heti feladatot megcsináltok? A kisebbed mennyire vesz részt benne?
Előzmény: elena2 (2675)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2717
Ja, és persze jobbulást!! :) (SOksok tea, pihi, kalapkúra.. :D)
Előzmény: kustraerika (2711)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2716
:DDDDD
Én is röhögtem egy jót!! :DD

Mielőtt kiszabnád az egyben fejet-testet, varrd össze egy vízszintes vonal mentén a testszínű és a fürdőruha anyagot, a fürdőruha anyag másik szélére varrd a lábnak való testszínű textilt. A test szabásmintáját úgy tedd rá, hogy a nyak vonala a két anyag találkozásánál legyen. (Úgy lesz szép, ha a varrásráhagyásokat a fürdőruci irányába vasalod, viszont így szentségelhetsz eleget, mert mikor a hátán hagyott nyíláson át szeretnéd kitömni a fejet, majd jól beleakadsz a ráhagyásokba.. :D De azért menni fog!)

Miután levarrtad a test varrásvonalait (hátán lyukat hagyni!!), hajtogasd át az anyagot, hogy a varrásvonalak előre és hátra kerüljenek egymásra fektetve (Cameánál a 4. ábra). Erre rajzold rá a lábakat- a lába közénél sajna szinte semmi ráhagyás nem marad ezért nagyon jól el kell varrni. (Vagy: csinálhatod úgy, mint én: külön szabtam ki és varrtam össze a lábakat, a test alsó felénél az eleje-háta varrásvonalnál egy-két öltéssel összevarrtam az anyagot, és az így nyert két nyílásba varrtam bele kézzel a lábakat. Jó macerás, de biztosan nem lesz messze egymástól a két combja és az anyag sem feslik fel. )

extra: a varrásráhagyásokat kitömés előtt levarrhatod a díszítő tűzéssel, ekkor nem lesz "akadós " problémád a tömésnél. (lsd. fent) Hogy ez nekem miért nem jutott AKKOR eszembe!! :DD

Kaoka, jössz a Határtalanul topictalira? Ha minden igaz, én megyek!! Ha előbb nem teszi meg senki, lefotózom a dámádat, s ha kész lesz a madárijesztődet is!! :D





Előzmény: kustraerika (2711)
ktimó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2715
Erika! Nézd meg az előzményt. Ezeket a fotókat csináltam varrás közben, hátha választ kapsz a kérdésedre. Ha nem, kérdezz még!
Előzmény: ktimó (2341)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2714
Hétfőn gyere megmutatom:)
Előzmény: ki1csoda (2712)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2713

kustaerika!

Húzd ki Őket gyorsan a kukából, az enyém is onnan jött.-:)))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: kustraerika (2711)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2712

Ennyire jot, reg rohogtem:-))) A babat nem varrtam meg igy segiteni nem tudok.

Előzmény: kustraerika (2711)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2711
Áááááááá!!!Segítsen valaki,mert menten kitépem a hajam!!!Már a 3.augusztusi babát dobtam ki!Nem,nem azért,mert ronda lett,hanem mert nem értem,hogyan kell megvarrni...:(( Mi az a csík a szabásmintán?Nem értem már az egészet!Főleg a lábaközét...Nem röhögni!6 évet dolgoztam szülésznőként,de ilyen bonyolult lábközt még nem láttam.Valaki elmondaná szegény influenzás Erikának,lépésenként?Hátha sikerül,és örömömben meggyógyulok...
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2710

Nemakertesz, szenzacios!!!! Ezert erdemes volt varni.

 

Kata, en a multkor azt gondoltam, Panninak arrol a manorol az a tevkepzete kerekedik, hogy az valojaban labda:-)))) Nagyon helyes lett es szep nagyon a ruhaja!

 

A varrogepcentrum, szerintem egy nagyon kulonleges hely, ertik, amit csinalnak es szeretik. Nekem veluk csak jo tapasztalatom van. A Mesebolttal sincs rossz tapasztalatom, szemelyesen ismerem akirol irtatok, es kedvelem, de persze mindenkinek lehet rossz napja. Egyebkent nagyon szepeket varr.

Kaoka Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2709
Csak hétvégén, vagy jövő héten a foltos talin, ha valaki lefotózza. Lassan már jövő nyár lesz.-:)))
Előzmény: Törölt nick (2696)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2708

kdatta!

Nem tudok belépni a másik fórumunkba, mert új gépem van és azóta nem enged be. -:( De miért?

Előzmény: kdatta (2705)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2707

Némakertész!

Nagyon helyes leányzó, vagy asszonyság? Jaj nem látom a gyűrüt az ujjacskáján. -:)))

Előzmény: Némakertész:) (2685)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2706
a pohár saját festett anyagból van....

haja? haja az nincs :D csak sapkája (na jó, mondjuk úgy, hogy a sapka eltakarja a haját:D, nehogy megbántódjon szegény:D)

holnap majd fotózok, ma már nem megy :(

köszi a dicséreteket:D


madárijesztő???? áááá, még ki sincs nyomtatva:(
Előzmény: Törölt nick (2696)
kdatta Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2705

Igen, azt hiszem az elhatározás már megvan...csak el kellene indulnom...az meg nem a szívem csücske a bumlizás gyerekkel, babakocsival, de ez van... mások is így csinálják. :o))

 

A szabályos jo-jókba annyira nem szerettem bele, a szívecskés és a virágos között vacilálok, de azt hiszem a virágos marad, azt jobban ki tudom használni :o)))

Előzmény: bvedono (2704)
bvedono Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2704
Szerintem nagyon szuper a jo-jó készítő, nagyon gyorsan lehet vele szabályos jo-jókat készíteni.
Előzmény: kdatta (2703)
kdatta Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2703

A madárijesztő mérete nekem készre varrva ~30cm.  Azt nem tudom, hogy a méret is fix, vagy sem...?

 

A varrógépcentrumban a  pasi hihetetlenül kedves, rendes, mindent elmond, megmutat.  Az én gépem, késem, alátétem is tőlük van. :o))

Kicsodánál láttam a virágos jo-jo készítőt, most azon gondolkodom, hogy vegyem, vagy ne... de ha veszem, azt is ott fogom.... :o)))

Előzmény: bvedono (2702)
bvedono Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2702

Most egy kicsit megnyugodtam, mert azt hittem utána, hogy csak én reagáltam túl ...

Amúgy mérgemben nem is ott vettem meg a lapot, kést,alátétetet, hanem a varrógépcentrumban.

A madárijesztőnek mekkorának kell lennie??? Szabadon nagyítható???

Előzmény: kdatta (2701)
kdatta Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2701

A lentebb említett üzletben még nem jártam, a párom igen, mikor megkértem, hogy hozzon nekem kétoldalas vetexet...szegény, azt mondta, ha nem muszáj, akkor ő oda többet nem megy... Olyan szinten volt ellenszenves és flegma a hölgy... ezek után nem szíesen bumlizok el oda én is, hogy még kellemetlenül érezzem magam, mert vásárolni szeretnék... Na mindegy, ők tudják....

 

Az anyagok összeválogatásánál kicsit bizonytalan voltam, hogy nem lesz-e ettől a zöldtől olyan pedellus bácsis... de nem lett. :o)) A gombok igaziból fa gyöngyök,  anyóstól kaptam, valamelyik színvonalas újsághoz volt ajándékként csomagolva. :o))) Karkötőként nem hordanám, de így tök jó, maradtak még sárgák, pirosak feketék.... :o))

 

Ma pedig vettem egy csomag Cernit gyurmát, mármint a 10db-osat. Tök jó színei vannak, abból próbálok meg gombokat gyártani magamnak. A hobbi boltokban horror áron vannak, vagy alig választékkal.... Ha kész megmutathatom? :o)))

 

Itt tök jókat láttam:   http://www.franticstamper.com/jessejames.htm 

 

Némakertész! Nagyon nagyon jó lett a babád! Tök nagy ötlet az szívószálas üdítő! A táska is, törcsi is édes! :o))

Előzmény: Törölt nick (2700)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2700
Nagyon szép anyagokat használsz... teljesen egyedi hangulatot ad a Tildas figuráknak. :) A mini gombokról nem mesélsz egy kicsit? :DD
Előzmény: kdatta (2682)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2699
Én A4-ben hagytam.. De még mindig csak a szabásmintáig jutottam el.. :((
Előzmény: ktimó (2694)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2698
Miután elmondtad, hogy melyik boltokba szeretnél menni, és a Leanderben kedvesek voltak, kizárásos alapon a testvértopic kedvenc boltjában jártál pórul.. :(( MIlyen lüke volt az az eladó.. hát nem tudja, hogy a soksokból legalább olyan nehéz választani, mint a nagyon kevésből? (A horror árakat meg még nem is említettük.)
Előzmény: bvedono (2692)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2697
Na.. MUTI!!!
Előzmény: 36évi (2695)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2696
:DDD Nagggyon tuti!! :) A pohár miből van? A fotón tisztára olyan, mint egy igazi opálos üveg.. :) Nem fényképeznél egy közelit az arcáról-hajáról?
Összesítve le kell vonjam a konzekvenciát, hogy mindenkinek a baba bal lábával és a két kar felvarrásával volt gondja.. :) (És végül narancsbőr címszóval a láb-probléma mindenhol előnnyé vált.. :D)

Össze akartam szedni Cameának Évi és Kustraerika commentjeit a babákhoz, de sajna, gportál cask 150 karakter szöveget enged, így erősen meg kéne szerkeszteni a leírást.. ahhoz meg egyelőre nincs időm.. :S

Erika, Lonci, én kíváncsian várom a Ti variációtokat is!! :) (Meg persze Kaokáéról a fotót..)
Előzmény: Némakertész:) (2685)
36évi Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2695
Hehehe, én is tartom magam, de valahogy ez a dáma elcsábított... :)
Előzmény: Dióhéj (2689)
ktimó Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2694
A madárijesztő mintáját kell nagyítani, vagy A4-ben kinyomtatva már varrható is?
Előzmény: bvedono (2691)
ktimó Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2693
Jó lett! Az a szívószál tényleg nagyon jó ötlet :-)
Előzmény: Némakertész:) (2685)
bvedono Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2692

A csalódásról csak annyit, hogy az egyik helyen nem igazán voltak segítőkészek, amikor elmondtam, hogy mihez keresek anyagot,csak annyi volt a válasz, hogy ott vannak a polcon az anyagok . Nekem az fájt, mivel én eléggé vizuális vagyok és tavaly a foltvarró tanfolyamon is azt tanította Ilike, hogy mindig rakjuk egymásmellé az anyagokat amikor válogatunk, ezt a lehetőséget fel sem ajánlották. Amikor a végén fizettem csak egy megjegyzést kaptam" aki ennyi anyagból nem tud választani...". Csak megjegyzem rajtam kívül más vevő nem volt. A Leanderben nagyon aranyosak voltak, minden anyagnál megnéztük, hogy harmonizálnak-e egymással, tényleg látszott  az eladón, hogy ő szereti a munkáját és a vevőért van.

bvedono Creative Commons License 2007.09.17 0 0 2691

Sziasztok. Hát megtörtént a nagy vásárlás Pesten. Mindent sikerült megvennem,igaz volt olyan bolt ahol eléggé nagy csalódás ért( a kiszolgálás miatt). A varrógépcentrumben beszereztem jo-jó készítő kütyüt, és el is kezdtem késziteni Elizaniko féle szőlőfürtöt.

Ti már el kezdtétek varrni a madárijesztőt??

Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.16 0 0 2690
pedig nem akart fiatalos lenni, és különben is: az a satyi csakis öregíti:D
Előzmény: kustraerika (2688)
Dióhéj Creative Commons License 2007.09.16 0 0 2689
Asztaaaaa!
Gyerekek, 36Évi irányított ide a foltvarró topicról, el vagyok alélva teljesen...nahát...hűűű meg haaa....nézelődöm is tovább....jajj nem akarok még valamibe beleszeretni...mán a foltvarrás is bőven sokk nekem :-)))
kustraerika Creative Commons License 2007.09.16 0 0 2688

Nagy ötlet a szívószálas szörpi!Nagyon tetszik a nénid,bár nekem elég fiatalos :))

Én is elkezdtem már kiszabni!!!

Előzmény: Némakertész:) (2685)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.16 0 0 2687
a tatyójában törölköző van természetesen:D

kéretik nem cikizni, narancsbőre csak a karfelvarrás után lett...mindenkit megviselnek a műtátek ugyebár :D
Előzmény: N.Lonci (2686)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.16 0 0 2686
Mi az ott a tatyójában? Állati jópofi. Annyi van már, hogy lassan én is kedvet kapok hozzá. De hol benne a narancssárga. Vagy elég a naracsbőr is??????????? Bocs))))))))
Előzmény: Némakertész:) (2685)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.16 0 0 2685
Végre az én nénim is megérkezett, most, hogy végre kisütött a nap (és már majdnem vége a szeptembernek is :( )

Íme ő:
Kaoka Creative Commons License 2007.09.15 0 0 2684
kdatta!
Nagyon pici és még nincs hozzá igazán manuális érzéke. Majd varrok ruhát a nagyobbnak, vagy kötök és meglátom milyen hatással lesz rá. A nagyobbat még nem látta. Lefotozzuk majd a pillanatot és akkor Ti is látjátok a reakciót.

Csuda helyes lett a Tildas baba. Akkor mostmár fiúkátok is van.-:)))))))))))) Csak elképzelni tudom mik készülnek megint nagy csendben. Jaj egy hét múlva megint talizunk!-:)
Előzmény: kdatta (2682)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.15 0 0 2683
N.Lonci!
Igazad van, majd megváltozik az érdeklődése. Most autómánia van, kislány létére. Azért néha babázik is. Majd megpróbálom rávezetni.-:)))
Előzmény: N.Lonci (2680)
kdatta Creative Commons License 2007.09.15 0 0 2682

Tündéri az a baba! Tényleg várj vele még, ne szomorodj el! :o)) Biztosan nagyon fogja szeretni és értékelni egy picit később! :o))

 

Tegnap elkészültem egy Tildas figurávl, Panninak nagyon tetszett, alig bírta kivárni, hogy felvarrjam a gombjait :o))

 

Ő az:

 

A katicás kispárnára lefektettük és elaltattuk. Panni simizte a hátát. :o))

 

Szép napot nektek!

Előzmény: Kaoka (2679)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.15 0 0 2681
nyugi!!!! A rémálmok életed végéig el fognak kísérni. Én a vizsgán legjobban az inercia nyomatéktól féltem, hogy kihúzom.. KIHÚZTAM !!!!!!!!!!!)))))))) 4-es re vizsgáztam belőle ijedtemben. Miért? mert annyira féltem tőle, hogy álmomban is ezt tanultam. Most meg mikor már nem kell félnem tőle, mindig elkések a munkából álmomban, pedig életemben sohasem késtem el munkahelyről .
Előzmény: Némakertész:) (2678)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.15 0 0 2680
Ne keseredj el, mert lehet, hogy kicsit nagyobbnak kell lennie a babához. Majd valamikor örülni fog neki. Csak tedd el, és fél év múlva vedd elő, ha ma is sikertelen leszel NÁLA. Nem minden gyereknek jön elsőre be, csak a maci, maci, maci.....
Előzmény: Kaoka (2679)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2679
Úgy keresztül nézett a babán. Kicsit megnézegette aztán kérte a maciját. Azért nagyobb örömre számítottam. Na mindegy, holnap ismétlés. Ma nagyon fáradt volt.
Előzmény: ki1csoda (2676)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2678
én minimum 4szer érettségizem és tettem le mindkét államvizsgámat álmomban... és minden évben augusztusban több gólyatáborom is van éjszakánként:S

hajrá camea!!!!

kicsoda, nekem akkor is 1csoda maradsz :D (és mindig ez jut eszembe, ha látom a nickedet:D)
Előzmény: ki1csoda (2676)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2677

Akkor most egy olyan site, amit nem tudom miert nem irtam eddig, pedig zsenialis. En nagyon sok mindent csinaltam mar innen a gyerekekkel.

http://www.kidscraftweekly.com/newsletters.html

 

 

ki1csoda Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2676

Na most mar nem is tudom mit mondjak:-)))

IO, szerintem felreerted, pont hogy NEM vagyok szuper ezmegaz, csak alapbol elegedett alkat:-)

 

Camea, sajnalom:-( remelem hamar tulleszel rajta. Probald ki, ha mar kivagy 1, robbantos film (nekem bejon:-), 2 csakazertis varrj egy babat....

Nekem a vedesem korul voltak remalmaim, `kiderul`, hogy fizikabol kell erettsegiznem:-)))))))

 

Kaoka, jo uncsizast, es en is kivancsi vagyok  a baba fogadtatasara.

 

 

elena2 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2675

Sziasztok!

IOkaste, sajnálom, hogy nem folytattátok a kötés fejezetet!

Ezt keresed?:

http://picasaweb.google.com/misojosverdesblog/TheEncyclopediaOfKnitting

 

 

Előzmény: Törölt nick (2665)
Frei Berger Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2674

Tisztelt Fórumtársak,

 

kívülállóként (és férfiként) kérem a segítségeteket.

 

Egy babafigura mintapéldányának elkészítésére keresek tapasztalt hobbi babakészítőt. A figura képen létezik, a részleteket szóban finomítjuk.

 

Alapvetően textilben gondolkozunk, de mindenképpen különösebb technikai igény nélkül házilagos körülmények között is elkészíthetően (anyag, technológia).

A megbízás a mintapéldány létrehozására, a felhasznált anyagok fajtájának kiválasztására, szabásminták elkészítésére, a technológiai lépések/munkaműveletek meghatározására/leírására vonatkozik.

 

Az erre vállalkozó lehetőség szerint Veszprém megyei vagy közeli legyen.

 

Előre is köszönöm.

Kaoka Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2673
SziaCamea!
Na az enyémmel megérkezett a Te hsz. is. Nekem is vannak rémálmaim és mindig az uncsikával. Lehet, hogy mert nagyon parázok, ahogy a család mondja. De annyira féltem. Már ez is gyagya nem? De délután megyek érte Szegedre és egy hétig itt lesz. Megkapja a felhőbabát, kíváncsi vagyok a reakciójára, mert van egy kedvenc macikája, amit el nem enged egy pillanatra sem. Úgy kell elcsenni, ha ki akarjuk mosni. Jó tanulgatást és kitartást. Egyszer minden rossz elmúlik és csak a jóra fogsz emlékezni.
Előzmény: Camea (2671)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2672
Camea ott a neved a kedvenceknél és a hozzászólásod meg sehol.
Camea Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2671

.... itt a ronda, IIIIIRIGY Camea... :( ... és buta is még mindig! :( ... éééés mááá' depressziós a sok hülyeségtől, amit olvasnia kell..... és attól, hogy nem alkothat semmit. :o( Azt álmodtam, hogy mentem suliba.... középiskolába... és nem értettem, hogy  mi a fenének kell nekem ott lenni, amikor nekem van érettségim... és különben se férek el, mert iszonyú sokan vonnak.... és úgy nem is tudtam letenni sehova a hónom alól a varrógépet, amit mindenhova cipeltem magammal.... :o)

.... ez mááááá' így teljes depiiiiii, ugye? :O :)))))

Jó munkát.... jó alkotást Nektek! :o) .... a fejem máááá' teli van karácsonyi angyalkákkal.... a "törpöm" meg az Európai Unióval.... az államigazgatással és illllllyesmivel...  :o))))

Kaoka Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2670
kicsodát nem lehet nem bírni! Meg Évit némát és Nekem bejöttek a többiek is babavarráson. Annyira jó, hogy idegen emberekből ismerősök lettek és még csak nem is csalódtam senkiben. Igazán jó és kellemes társaság állíthatom. Akikkel idáig találkoztam nem bántam meg.-:))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (2669)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2669
Annyira bírlak, komolyan!! :D
Ezen a hsz-on meg én gondolkodtam sokat.. azt hiszem, szerencsés vagy, hogy nem érted, miről beszélek.. :) Viszont ha nem érted meg rögtön, elmagyarázni sem lehet.. Évi, Néma, Kastan (nahát, Rólad ne is gondoltam volna.. :DD) rögtön tudta, miről beszélek.. :D
Ezexerint Te tényleg szuperanya vagy, és jól tudod menedzselni a szabadidődet...
(Oké, a többiek is szuperanyák, csak egy kicsit másképp... Néme, Te persze nem, de majd. :DD)
Előzmény: ki1csoda (2645)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2668
OKé, akkor tényleg fotózom.. legalább neki is állok végre.. már napok óta a megfelelő test-anyagon törpölök.. :D
PL. ilyeneket is fel lehetne tenni a saját honlapra.. fej szerkesztése-varrása szűkítőkkel.. :D
Előzmény: mági55 (2658)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2667
HUpsz... visszaszívtam... csak csigaindeksz.. :DD
Előzmény: Törölt nick (2666)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2666
Ezt komolyan mondom, nem hiszem el!! Írtam egy tök hosszú hszt, erre elszállt az egész, de még csak kis sem írta, h. karbantartás, vag ybármi, oldalt megjelent a kis ablakban, hoyg enyém az utsó, szöveg meg sehol.. :/ Hülye indeksz!!
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2665
Jaj, köszi!!! Én is kötős vagyok ám!! A folt-varráson el is keztdem szerkeszteni Jadrax-szal a kötés fejezetet, de aztán Adrienn egy kicsit "eltűnt", nekem meg elszállt a vinyóm az összes félkész anyaggal, leírással, fotóval, pedig a férjemet is sikerült rávenni, hogy fényképezze fázisokat a kötőiskolához.. :S

Ezzel kapcsolatban szeretném kérni, hogy kiabáljatok, ha valakinek esetleg meglenne, vagy a képtárakban böngészve rábukkanna: az egyik legjobb alap kötősköny szerintem az Encyclopedia of knitting.. na, ez is megvolt, még le is másoltam Cd-re, de a lemez elkeveredett, a vinyó meg, ugye... :((
Előzmény: ki1csoda (2661)
katica.bogar68 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2664

szia Timó, és Mindenki!

köszönöm a segítséget, sikerült a linkek alapján rátalálni a könyvekre, le is fogom szedni, pontosabban a fiam, mert van vmi olyan program, amivel gyorsabban megy.

nagyon jól esett, hogy ilyen gyorsan segítettetek. mostantól nem csak olvasó szeretnék lenni, ha elkészülök vmivel, megmutatom! szép estét! ( vagy jó éjszakát?) kata

Előzmény: ktimó (2662)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2663
ki1csoda!
Akkor megérte felkelni.-:)))) Ma csavargós napom volt, holnaptól meg egy hét uncsikázás jön. No varrás.
Előzmény: ki1csoda (2656)
ktimó Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2662

Szia Kata! Le tudtad tölteni a Tildas könyveket? Elkezdtem elküldeni neked, amik nekem megvannak, de mikor kiírta, hogy 38 perc, feladtam :-(

Előzmény: katica.bogar68 (2643)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2661
Előzmény: elena2 (2660)
elena2 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2660
Sziasztok!
Ki1csoda nagyon jó a babád, igazi kisfiú!
Csendesen, de azért itt vagyok ám Veletek!
Engem érdekel a kötős könyv, szeretném elkérni az elérhetőségét! Egész komoly időhiányom van, de azért tervezek mindenfélét.
Felhőcskémnek még nincs megvarrva a karja, ha kész lesz azért megmutatom, legalább gyakorlom a felrakást.
Előzmény: ki1csoda (2656)
katica.bogar68 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2659

nagyon köszi a segítséget, így ma nálam sem lenül fel a háztartás, nem lesz vasalás.csak búvárkodom és letöltögetek.

ha gyors sütit szeretnétek sütni, akkor a mikróban kb. öt perc alatt kész a következő:

10 dkg étcsokit összetörve 1 percig mikroálló edényben olvasztok

10 dkg vaj jön hozzá, vissza 1 percre a mikróba,

10 dkg cukrot

3 db tojást kell hozzákeverni, végül

10 dkg lisztet, amibe egy csipet sütőport szórtam.

az egész kb 4 perc munka, utána 5-6 perc mikrózás "teljes gőzzel"/nekem 650w/

a süti kész is, de a teteje most még kicsit lágy. nem lesz ilyen, ha kihül.

az összes nyuszi, miki tejfigura jó hozzá de a tejfigurához kakaóport is teszek és kevesebb lisztet. mehet bele darabolt dió, reszelt alma, magozott meggy, stb, de üresen is jó.tortának is tölthető.

a csoki helyett olvadt gesztenyemasszával is süthető, azt nem kell melegíteni előtte

a mikróban lehet szilikonnos formát használni, de kerek jénai vagy hőálló 2l-es műanyag/fagyisdoboz is megteszi.

jó étvágyat!

mági55 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2658
Kaphatnék abból én is? Most nagy segítség lenne, köszönöm előre is.
Előzmény: Törölt nick (2523)
katica.bogar68 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2657
Köszönöm a segítséget! üdv:kata
Előzmény: nana56 (2648)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2656

Draga Kaoka:-)))) hat ettol jol indult a napom.

 

Kastan, szerintem ha elkepzelnek minket nyakig festekesen, ahogy epp tuszkolok le egy sutit a szadba, tuti jo pr:-))))))

 

A sutihez mindenkinek sok szerencset!!!

 

Lanyok van koztetek, aki kot? Mert en meg talaltam olyan kotos konyvet, ami szerintem zsenialis, olyan kozephalado szintu.

Előzmény: Kaoka (2646)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2655
Rendben van , várom
Előzmény: Kaoka (2654)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2654
De olvastam. ezer bocsi, de majd este tudok scannelni technikai okokból.-:) És akkor küldök instrukciókat.
Előzmény: N.Lonci (2653)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2653
mél ment!!!!!!!! Nem olvastad????????,
Előzmény: Kaoka (2650)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2652
mél ment, nem olvastad?
Előzmény: Kaoka (2650)
kdatta Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2651

De jó ez a recept! Köszönet és nagy cupp a közzétételért! :o))) Ki is próbálom, aztán majd referálok! :o))

 

Házitündérség terén nekem is van elmaradásom bőven. Igyekszem mindent megszervezni, hogy egészen flottul menjenek itthon a dolgok, de ugye ez nem mindig alakul  a terv szerint..... :o))  Főzni minden nap szoktam, az nem maradhat el, vagy ha programom van, előre megfőzök  ;o)). Ez nekem fontos, a család pedig elégedett. Néha egy-egy villámgyors sütike is becsúszik, de azt csak ritkán, mert hamar felcsúsznak mindkettőnkre a fölös kilók.  A varrás nálam már kórós,  illetve ha nem lehet, tudok... Csabi mondta is, amikor elutaztunk itthonról, hogy ugye milyen jó lenne egy zsebvarrógép? :o)))  Valamit muszáj mindig csinálnm, de abból nem biztos, hogy látható eredmény születik rögtön. Általában 3-4 vagy még több dolgon agyalok egyszerre, amit nagyon akarok, abba  belekezdek, a másikat félreteszem, aztán majd befejezem... és ezek mindig csak gyűlnek... :o))) Meg a jegyzeteim, az elmentett dolgaim is mind mind....


DE van egy tüneményes családom, akik így a hóbortjaimmal, a varrott dísztökeimmel, babáimmal együtt szeretnek, és fogadnak el. :o)))))) Ennél több nem kell! :o))))

 

 

 

Katica.bogar! NEkem ez a Tilda's  linkem van. Én innen szoktam mazsolázni:

 

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=566&PN=1&TPN=1

Előzmény: ki1csoda (2644)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2650
nana56!
Szuper köszönjük, de most nincs időm sajnos. Pedig láttam uncsikának valót. Megint hosszú lesz az éjszaka.
Előzmény: nana56 (2649)
nana56 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2649

Bocs, nem tudom mitől lett az utolsó sor ekkora.

 

nana56 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2648

Ezekről az oldalakról még össze tudod szedni az albumokat:

http://picasaweb.google.com/tocadamokka

http://picasaweb.google.com/carola1673

http://picasaweb.google.com/ofiodameada.blog

http://picasaweb.google.com/dongbacky

http://picasaweb.google.com/elianattorres

 

Előzmény: katica.bogar68 (2643)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2647

Én is kóstoltam, nagyon jó a cukkinis süti. 
Mivel épp  festékes gumikesztyűben voltam,  ki1csodával megegyeztünk, hogy függőlegesen belém tölti egy cukkinis kockát.:-) Most már tudom, hogy mit érez egy fuldokló,  de hát ez nem a süti hibája.
Kösz, hogy megadtátok a receptjét, én is fogok sütni!

IOkaste, magamra ismertem, ha beindulok valamit varrni,  törlődik az agyamból minden háztartási feladat, de lehet, hogy ez szerencse is.

Előzmény: ki1csoda (2644)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2646
ki1csoda!
Biztos vagyok benne, hogy szuper anya és háziasszony vagy. Már bebizonyítottad. Hidd el más sem csinálja jobban a dolgokat. Az mident elárul, ahogy minket fogadtál és amennyire önzetlen vagy a gyerekeiddel és ahogy foglalkozol velük. Ja és mégegy!
Amilyen szeretettel készítetted a babákat az nem mindennapos dolog. Én személy szerint nagyon nagyra tartalak.
Előzmény: ki1csoda (2645)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2645
Ez a `mennyire vagyok jo haziasszony` dolog nagyon elgondolkoztatott. Szerintem ez nagyon nem egy objektiv kerdes, sokkal inkabb az, hogy mit kommunikalsz a csalad fele es TE  hogy erzed magad. En objektive nem vagyok egy hazitunder, a csalad szerintem megis ugy gondolja, hogy igen. En meg elegedett vagyok az elvegzett munkaval (persze lehetne tobbet) es jut is idom varrni (persze jobb lenne meg tobb). A lenyeg, hogy szerintem azon mulik, hogy en hogy erzem magam tole, ok is ugy fogjak erezni:-))))) 
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.13 0 0 2644

IO, nagy vagy!!! Igen ez tok jo igy. De semmi faxni, egyszeruen a szaraz es a nedves hozzavalokat kulon keveri ki, en a cukkinit nem csavarom ki, attol lesz kicsit szaftos.

Evi, en sportot uztem abbol, hogy kitalaltattam mi van benne. SENKI, meg csak kozel sem volt:-)))) Csokidarabok kitunoek, csak ne tul aprora, mert akkor beleolvad.
Megegy fontos, igazabol tuprobanal ez ragad kicsit, mert szaftos.

 

Előzmény: Törölt nick (2634)
katica.bogar68 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2643

Ktimo vmelyik hozzászólásodban említetted, az öt tildas albumodat. a picasaról eltüntették a könyveit, és én most szerettem volna leszedni. sajna ott lekéstem, nem küldenéd el nekem vhogy a tieidet? vagy ha másutt elérhető a link is elég volna

előre is köszi!!

kustraerika Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2642
És a gyerekeket még nem is említetted...:))
Előzmény: Törölt nick (2616)
36évi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2641
hú, de köszi, ki fogom próbálni. De ugye, megígérítiek, hogy a cukkinit nem lehet belőle kiérezni? Bár sütöttem már répatortáét és jól megetettem a barátaimmal, nemt duták, mit esznek... :)))

A csokicsipsz olyan kisdarabos csokicucc, állítólag már árulják sokfelé. Én felabriktolom a keserűcsokit. :)

Ja, emlékszem a mocizós dologra. Mos nálunk is talonban van, csak néztük Brnóban. :))) Nincs idejük pecsecses hobbira, a peca meg unalmas. :)
Előzmény: Törölt nick (2634)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2640
van, akinek a házimunka a hobbija...tudom én is.... de én se szólom le őket, ugyebár:D neked a varrás:D sokan sokfélék vagyunk:D

(anyukám is nagy pedáns. vettem is neki egy ilyen hűtőmágnest: vétek az elmét házimunkára pazarolni...) :D
Előzmény: Törölt nick (2635)
36évi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2639
Ami késik, nem múlik, majd megismered te is a magyarok istenét... :)))))
Előzmény: Némakertész:) (2632)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2638
A lereszelt cukkinit  ki kell nyomkodni???
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2637
Bocsi, most látom hogy gr-ot is megadtad. Kicsit fáradt vagyok.
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2636
A csésze kb. 2,5 dl???
Előzmény: Törölt nick (2634)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2635
Tudod, ebben egy cipőben járunk.. Nálunk is a moci... Csak mostanában nem nagyon megy a drága, én meg nem erőltetem.. :DD Valahogy jobban megérteném, ha neki is valami alkotóvágyban valósulna meg a szabadidős tevékenysége..

Néma, szerintem sokan vagyunk errefelé így.. :) azért is merem leírni.. a családanyák topicjában meg sem merném említeni, hogy ilyen léha vagyok néha.. :DD
Előzmény: 36évi (2633)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2634
csokis-cukkinis süti

[C=csésze]

- 1 1/2 C (180 g) sima sütőliszt
- 1/2 C (60 g) teljes kiőrlésű liszt (vagy összesen 2 C / 240 g sima liszt)
- 1/2 C (40 g) cukrozatlan kakaópor
- 1 teáskanál szódabikarbóna
- 1/2 tk sütőpor
- 1/2 tk só
- 1/2 C (110 g) lágy vaj
- 1 C (160 g) barnacukor
- 1 tk vaniliakivonat
- 1 tsp instant kávé ( Nescafé, minél erősebb, annál jobb)
- 3 szobahőmérsékletű tojás
- 2 C hámozott, lereszelt cukkini (kb. 280 g, két közepes cukkini)
- 1 C (170 g) csokicsipsz (EZ mIII??)

A tetejére:
- 40 g barnacukor
- 1/2 C (70 g) aprított, pirított mogyoró

(10 adag )

180°C ra melegítsd elő a sütőt(360°F). Kb. 3 l űrtartalmú edényt vajazz ki szórd be liszttel vagy kakaóporral.

Egy nagy tálban keverd össze a lisztet, sütőport , szódabikarbónát, kakaót és sót.
A vajat a cukorral keverd habosra. Add hozzá a vaniliát, kávéport, majd egyenként keverd hozzá a tojást.
A masszát kanalazd a lisztkeverékhez, egy fél csészényi kivételével. Keverd jól össze, hogy sűrű tésztát kapj.

A maradék masszához add hozzá s csokicsipszet és a cukkinit, majd óvatosan keverd a lisztes masszához. (Kicsoda, ez a lányege? itt eg ykicsit elvesztettem a fonalat..) Öntsd a keveréket a kivajazott-lisztezett formába, a tetejét simítsd el.

Egy kisebb tálban a tetjéhez való hozzávalókat keverd össze, majd hintsd meg a sütimassza tetejét. 40-50 percig süsd. (Tűpróbáig.) Rácsra fordítva hagyd kihűlni.

Előzmény: ki1csoda (2627)
36évi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2633
szerinem jól csinálod, tök normális ez így, leglább is nekem hasonló módon működik az életem. Ha jön a varrósláz, akkor nincs mese, ugrik minden más házifeladat. Na jó, azért a kölkeket ellátom :)))

Az elfogadtatáshoz nagy segítség, ha van am,ásiknak is egy hobbija, valami hasonló agymenés. Nálunk bejött, sokkal elnézőbb azóta, hogy elnézem én is az övét. :)))
Előzmény: Törölt nick (2630)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2632
téged így szeretünk évi:D

IO, végre valaki, aki olyan, mint én (nem, annyira azért nem lehetsz rossz háziasszony, abban tuti én vagyok a nyerő) mondjuk nincs gyerekem, ami előny (neki, aki nincs, mindenképp, mert bajban lenne mellettem felnőni:D)
Előzmény: 36évi (2631)
36évi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2631
jaj, szivem, én olyan öreg vagyok, hogy még orosz nyelven szocializálódtam. kissé zanzázva magyarul megtennéd? Nagy vonalakban értem, de az az én konyhaművésztelenségemhez nem elég (értsd, béna vagyok,d e próbálkozok). :)))

Vagy kérdezzek?
Előzmény: ki1csoda (2627)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2630
Finom!!! :D

Ki1csoda, szerintem engem is csak azért támadnak, mert nagyon képes vagyok elveszni a részletekben és a tervezgetésben.. .:D Nehezen tudom egyensúlyban tartani a házitündérkedést és kreatívkodást .. arról nem is beszélve, egy nőnek mennyi más téren is helyt kell állnia.. Na, ha nálam beindul a fantázia, akkor eldobok porszívót, vasalót, és csak csinálom.. Ebből lenne jó visszavenni.. :D

A takaró nagyon aprólékos, eleve nem gyorstechnikával készült (a leírás szerint sem), bár meg lehetne csinálni úgy is hosszas számítgatások után.. :) De én szeretek piszmogni, és mivel még nem vagyok tapasztalt varró, géppel nem lenne elég pontos, így meg minden illesztés a helyére kerül.. :) A kézi munkának amúgyis külön varázsa, értéke van.. :D
Előzmény: bvedono (2626)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2629
most rohannom kell, este majd leforditom.
Előzmény: bvedono (2628)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2628
Magyarul nics meg esetleg?
Előzmény: ki1csoda (2627)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2627

Evi ha en ezt tudom, sutottem volna ilyet.

A recept innen van chocolateandzucchini.com. ALLATI jo, nalunk imadjak a gyerekek:-))   a forras,  es a suti:

Chocolate & Zucchini Cake

- 1 1/2 C (180 g) all-purpose flour
- 1/2 C (60 g) whole wheat flour (of course, you can just use 2 C / 240 g all-purpose flour, I was just trying to be good)
- 1/2 C (40 g) unsweetened cocoa powder
- 1 tsp baking soda
- 1/2 tsp baking powder
- 1/2 tsp salt
- 1/2 C (110 g) butter, softened
- 1 C (160 g) light brown sugar
- 1 tsp vanilla extract
- 1 tsp instant coffee granules (the Nescafé type, the stronger the better)
- 3 eggs, at room temperature
- 2 C zucchini, unpeeled, grated (about 280 g, two medium)
- 1 C (170 g) chocolate chips

Topping :
- 40 g light brown sugar
- 1/2 C (70 g) hazelnuts, toasted and chopped

(Serves 10.)

Preheat the oven to 180°C (360°F). Grease a 3 quart (3 L) springform cake pan, and flour it or sprinkle with cocoa powder : this is to help the cake unmold easily, especially if you're not using a magic non-stick pan.

In a large bowl, whisk together the flours, cocoa powder, baking soda, baking powder and salt.

In your food processor, combine the sugar and butter, and mix until fluffy. Add in the vanilla extract and espresso powder, then the eggs, one at a time, mixing thoroughly between each addition.

Spoon in the flour mixture, reserving the last half-cup of it. Mix thoroughly, the batter will be thick.

Add the grated zucchini and the chocolate chips to the reserved flour mixture, and toss to coat. Fold in the batter, and blend thoroughly, it's fun. Pour into the prepared cake pan, and flatten the surface with a spatula.

In a small bowl, combine the topping ingredients, and sprinkle all over the batter. Bake for 40 to 50 minutes, until a cake tester comes out clean. Turn out on a rack to cool for half an hour, then unmold

Ha kell segitseg a forditassal szoljatok! 

 

IO, en sem ertek hozza, ami persze nem jelent semmit, mert szerintem max 1 ora alatt meg tudnank tanulni, csak nem biztos, hogy en bevallalnam, hogy megcsinalom. Egyebkent tok jo otlet!

 

Kaoka, ezt Te varrtad? Nagyon jo!

Előzmény: Kaoka (2619)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2626
Jó ötlet. Milyen az a cukkinis süti??
Előzmény: Törölt nick (2622)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2625

Ezzel a takaroval csak viccelsz ugye?:-)))) bonyolultabb mar nem is volt?

Sajnalom a csaladi izlest, nevelni kell oket! es ez komoly. En nem is tudom mennyire szerencses vagyok, hogy nem csak turi de tamogatja is parom a varrogatasomat. Lehet csak azert mert sok sutit sutok:-))))

Viccen kivul nem kellene valami egyszerubb projektbe kezdened? aminek jobban latszik a vege? Mert a babafej sem lesz kesz tul gyorsan.

Előzmény: Törölt nick (2616)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2624
Na, én is arra gyúrok! :D
Előzmény: 36évi (2621)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2623
Ó. igen ezt néztem ki én is.  Gyönyörű színűek ezek az anyagok:))))))))))
Előzmény: Kaoka (2619)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2622
Lányok, még annyit szeretnék felvetni, mi lenne, ha lenne a topicnak saját honlapja? Úgy, mint a foltvarrósoknak a folt-varrás... Feltehetnénk oda a szabásmintákat, know-how-kat, linkeket, a közös varrás fotóit, akár jelszóval védve, a közös projectek miatt sem kellene Cameát nyaggatnunk.. (Vele méltem erről, szerinte oké..) A törzslakóknak lenne jelszavuk és többen is beleszerkesztgethetnénk akár.. MIt gondoltok?

(ja, én nem tudok ám honlapot szerkszteni, úgyhogy legfeljebb egy G-portálosban gondolkodom..)
36évi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2621
nemá!!! cukkini a kedvenc ződem. Énis-énis elkérhetem????

IO!
Közeleg egy remek alkalom, topiktali biztos lesz a Határtalanul kiállítás (okt.4-7., Magyar Kultúra Háza, Vár) alatt, méghozzá 6-án, időpontja még nincs, de 14 h környékén szoktuk, urána/alatta lehetne babás is, hiszen a törzsközönség szinte ugyanaz.

És ez midenkinek szól, aki nem etne meg egy láthatást kedves topiktársaival. :)))

Előzmény: Törölt nick (2620)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2620
Jaaaaa!! SÜTI!!!!! LÉcci, dobd át mélen a cukkinis sütid receptjét! Egy gyönyörű, zsenge cukkinim van még a kertben, de tegnap volt cukkinis csirkerizottó, a töltött tökfélékből is elegem van már, az a süti meg olllyan finom volt!! :D
Előre is köszi!!
Előzmény: Törölt nick (2618)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2619
Az jó ötlet, Én is varrtam tölgyfaleveles terítőt.
Előzmény: bvedono (2605)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2618
Család, mint a kőszikla.. :D Őket csak csilivili lakással, finom kajákkal, sütikékkel lehet levenni a lábukról.. Mit nekik alkotás, művészet!! Földhözragadt bagázs.. :DD

Megyek is vasalni, míg alszik a kisszentem (=a kisördögöm..)
Előzmény: ki1csoda (2617)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2617

Ne mar, az a sok szep festett anyag, meg varrott baba nem eleg erv? Halatlan csalad:-)

 

Előzmény: Törölt nick (2614)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2616
Hátkérlekszépen, az úúúgy vooolt... :)
Elkezdtem egy takarót, de nagyitechnikával, kézzel varrom, így még csak másfél blokk van meg (99 db-ból áll.. köhmm..), meg készülök ugye hajtogatni a Lonci babájának a fejét.. most már nagyon kéne, mert tegnap megszületett a barátnőm kiscsöppsége.. A Lonkámat meg rakosgatom csak jobbra-balra, a szalmabábomnak megvan a látványterve (ha nem sikerül olyanra, megmutatom majd a rajzot is, mert így nagyon tetszik!) Meg félgőzzel csinálgatom a hobbiszobát (kéne már venni folyékonyfát..) És ugye a fránya nagytakarítás... Szóval minden még csak a kezdeti stádiumban...

(És mindent elhomályosít a nagy izgalom, mert úgynézki, házat veszünk.. mégse költözünk sehova.. :DD)
Előzmény: ki1csoda (2613)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2615

Mivel ez egy céges út, így nem csak rajtunk múlik, hogy meddig leszünk, de nem egy óráról, hanem legalább 2-3 óráról van szó.

Elizanikó szőlője nekem is nagyon tetszik le is mentettem. a foltvarrós topicon tudtam meg, hogy már lehet venni valami kütyüt amivel egyszerű jo-jókat gyártani.

Előzmény: 36évi (2611)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2614
Ugye?!! Amit mutat, azt én is mind akarom csinálni! :DD
Én is nagyon megismerkednék már vele, (veteltek.. :D) De nem si merek elkéredzkedni a családtól kimenőre... Talán majd ha végzek az őszi nagytakarítással, és látják, hogy milyen ügyes vagyok, és mennyire megérdemlem.. :)
Előzmény: 36évi (2612)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2613

IO, ez az oszi kollekcio:-)) Majd a telire varrok valami szineset. Bar lehet, hogy kap egy vilagosabb nadragot. Te min ugykodsz mostansag?

 

Yo-yo-val en is igy vagyok, nem szerettem, de miota megvan a viragos, egyre jobban tetszik:-)))

Előzmény: Törölt nick (2608)
36évi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2612
Sőt, a golyóbisokat jojóból csinálják a foltvarrók. :))) Én sem szeretem magát a jojót, de ez nekem is nagyon bejön. Igazából Anikó munkái általában véve, szeretem a stílusát, meg az ötleteit. Meg a nőcit magát is. :)
Előzmény: Törölt nick (2609)
36évi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2611
egy óra??? jesszus, az a meseboltra sem elég. :))))
Előzmény: bvedono (2600)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2610
Igen Nem tetszik annyira. Én csináltam szölöt, de pamut anyagból és azzal szépen kifekszik nem ráncosodik.
Előzmény: Törölt nick (2609)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2609
:DD

Láttátok a testvértopicban Elizanikó szőlőjét? Igaz, az csak 2D-s , s nekem a jojó nem igazán a szívem csücske, de ez nagyon jópofa lett... Esetleg a jojókat ki is lehet tömni szőlőszemeknek.. (?)
Előzmény: ki1csoda (2606)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2608
Tök jó!! De nem akarsz valami világosat is beletenni? Így elég borongós a ruhatára.. (Pl. a pulcsijára kötést utánzó öltéssel vagy rátéttel egy piros kisautót? :DD)

Katica, üdv a topicon!! Ha el tudsz szakadni a varró- és számítógépek mellől, ragadd meg a fényképezőgépet, és gyere mutogatni!! :DD
Előzmény: ki1csoda (2579)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2607
Ok kicsoda megmondom azúramnak.:))))))))))))))))
Előzmény: ki1csoda (2606)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2606

persze ugy ertem, falevellel sem lesz rosz... szolot meg varrjon az urad:-)

Előzmény: Kaoka (2603)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2605

Én is ezekben a színekben gondolkodom. Az ebédlőbe sszeretnék varrni egy lenvászon asztalterítőt tölgyfalevél applikációval és hozzá togylevél, vagy makk formájú alátétet. A Picasán találtam az ötletet.

Nagyon jó ötleteket találtam Surányi Melinda honlapján ( ajtódísz, seprűbaba...stb).

Előzmény: Kaoka (2603)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2604

Kata, nagyon jo a tal es kulon tetszik, hogy a szele szegve van:-)  Falevellel lesz rossz.  A mellenyen en is gondolkodtam, csak ez ugye kotott, akkor mi legyen a melleny? Cipo meg toprenges targya.

 

Kaoka, kovetelem Helenket!!!!!!!  ha fele olyan jo, mint a babad haja volt, akkor csucs lesz. De kerlek ne konformizald!! Hagyd kitorni!:-))))))

Kaoka Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2603
Az apró virágmintás nálam mindenre jó szokott lenni. A barnás, bordós, zöldes, okker szinek is sokmindenhez használhatóak. Apró kockás jöhet minden mennyiségban. Meg persze kinek mi a színvilága. Én a pasztelt nagyon szeretem, mégha nem is látszik a munkáimon. Az öltözködésemben viszont igen.:) legújjabban festem az anyagokat, de még azon is van mit feljesztenem. Lehet rendelni Simon úrtól olcsón molinót és olyan színűre fested, amilyeneket nem is lehet kapni. Nézz át a textifestő és foltvarró topikokba.
Előzmény: bvedono (2602)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2602

Igen, most azon gondolkodok, hogy milyen díszeket szeretnék varrni őszre és azokhoz milyen anyagot keressek.

Meg jobb is, ha egyedül leszek, azért csak férfiból van:))))))))))))

Előzmény: Kaoka (2601)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2601
Még ezek után is van kedved jönni?-:))))))))))))))))))))))))
Előzmény: bvedono (2600)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2600

Köszi, köszi. ...

A párom majd kitesz valahol a városban és kapok pár órát, hogy elintézzem a vásárlást. Tehát marad a tömegközlekedés, amire még emlékszem a 4 év gimiből, amikor Pesten laktam.

Előzmény: 36évi (2597)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2599
Szia katica.bogár68!
Üdvözöllek.
Örülök, hogy itt vagy, gyere majd mutogatni is. Köszönjük a mintát.-:)))
Előzmény: katica.bogar68 (2591)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2598
Évike jobb vagy mint az útinform.-:)))))))))))))
Előzmény: 36évi (2597)
36évi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2597
Sőt, még ez sem teljesen pontos, amit írtam, itt a friss variácó, a fővinformtól bemásolva:

A KÁLVIN téri metróállomás építése miatt a 49-es villamosok az Etele tértől a Kálvin térig, pontosabban a Lónyay utcáig szállítják az utasokat.
A Deák Ferenc térre 18-47V jelzésű pótlóbusszal juthatnak el.
A KÁLVIN teret az Üllői út és a Lónyay utca, illetve a Kecskeméti utca és a Királyi Pál utca között lezárták, ide csak a BKV és az építési forgalom hajthat be csakúgy, mint a VÁMHÁZ körútra a Sóház utcától a Szabadság híd irányából.
A Múzeum körút felől az Üllői útra és a Kecskeméti utcába hajthatnak be.
A Baross utcából a Múzeum körútra kanyarodhatnak rá, illetve egy sávban egyenesen áthajthatnak a Kecskeméti utcába.
A Lónyay utcából csak balra lehet kanyarodni a Szabadság híd felé. A
Királyi Pál utcából jobbra lehet kihajtani a híd felé, valamint egyenesen áthajthatnak a Lónyay utcába.
A Vámház körúton a híd felé vezető oldalon tilos a parkolás.

Előzmény: bvedono (2592)
36évi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2596
Ez nem így van, csak a felszíni közlekedés szűnt meg, a metro szerintem megy. Megnéztem a kv.hu-t, ott nem írnak korlátozásról.
Előzmény: bvedono (2592)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2595
Ez már csak egy ilyen topik! :))  Folyamatosan kedvet kap valaki valamihez.Online fertőzés...
Előzmény: katica.bogar68 (2591)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2594
Igen. Köszönöm.
Előzmény: hajnikri (2593)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2593
Bvedono!
Átért a kirakós mintája?
Előzmény: bvedono (2592)
bvedono Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2592
Fővárosiak!!! A Kálvin-térnél nem jár most metro, csak villamospótlóval tudok eljutni a Deákra??( Leanderbe) Honnan indul a villamospótló??
katica.bogar68 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2591

sziasztok babázók, már nagyon régen nézem a munkáitokat, jó ötleteiteket.

nagyon tetszik a puzzle állatkert és találtam hozzá néhány kiegészítő állatkát itt http://flickr.com/photos/feltland/457764569/ köszönöm a kedvcsinálást, most újra nekiállok és varrok, varrok...

üdv mindenkinek:kata

Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2590
kdatta!
Olyan jól tudod tálalni a dolgokat, hogy megkívántam a tököket. Kőrökből készült? Irtó jók! És nagyon tudsz fotózni.
Előzmény: kdatta (2588)
kdatta Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2589

Így felöltöztetve is nagyon édes! Mellénykéje nem lesz?  :o))) És mi lenne, ha cipő helyett zoknit húzna? :o)

Előzmény: ki1csoda (2579)
kdatta Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2588

Ezek a papucsok nagyon édesek!!!! :o)
Nagyon gusztusos így "tálalva"! A többi is teszik, de ezek... :o)))))

 

A tökeim így néznek ki   :o)))))
Kriszta! Ez ideális gyerek mellé, a tök puha,  a tál sem törik.  Az uram most azt találta ki, milyen jól mutatna egy szőlő is.... oké, mondtam, de te szabod ki hozzá a szemeket... :o)))

 

 

Előzmény: bvedono (2569)
kdatta Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2587
Na az nem semmi lenne!     Bár.... lehetetlenek nincsenek. Én egyelőre még a nagyot sem csináltam meg, pedig szeretném.... :o))
Előzmény: kustraerika (2586)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2586
Esetleg a mamusz,extra kicsiben?:)
Előzmény: ki1csoda (2584)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2585
Jelentem kész a borzalmas baba. Helénke a neve és hosszú vörös haja van és fodros a fürdőruhája. Már csak fotozógép kell és mehet Camea holapjára.
És megtaláltam a turiba tegnap otthagyott ruhát. Van rajta gyönyörű pamutcsipke ami, majd egy angyalka ruhájára kerül. És turiztam gyönyörű virágos pamutvászon anyagokból blúzokat, azokból babaruha lesz. Furcsán néztek rám az emberek, hogy milyen izlésem van, aztán mentegetőztem, hogy patchwork lesz belőlük és akkor még furcsábban néztek rám.-:)))
Előzmény: ki1csoda (2584)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2584
Csinaltam vilagosabbat, de az meg fenylett:-))) A cipon en is gondolkodtam, csak nem tudom hogy.... Viszont takaroja mar keszul, gombokkal:-) kek es sarga.
Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2583
Annyira édes lett a babád, csak kicsit sötétre sikerült a kép. Cipője is lesz?
Előzmény: ki1csoda (2579)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2582
Köszönöm, van hozzá mindenem, csak cakkos olló nincs. Majd bevagdosom rojtosra az anyagot. Muszáj megcsinálni.-:))))))))))))))
Előzmény: bvedono (2575)
36évi Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2581
Elsősorban a Meseboltban, aztán villamospótlóval átmehetsz a Leanderbe, ott anyagot vegyél, utána szóba jöhet az Oktogonon (fldalatti) a Varrógépcentrum, a Házasságkötővel szemben. Ott is vannak PW kellékek. De szinten mindent megkapsz a Meseboltban, asszem tart még az akciójuk a kés-alátét-vonalzóra.
Előzmény: bvedono (2580)
bvedono Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2580

Teljes izgalomban vagyok:))))))))))))

Csütörtökön megy a férjem Pestre a cégtől és azt mondta, hogy én is mehetek.

Segítsetek!!!

  1. Hol tudok country stílusú anyagokat venni??? ( Mesebolt és Leandert ismerem) ami ezekhez közel van az jöhet szóba.
  2. Foltvarrók!! Szeretnék kést, vonalzót és alátétet venni. Hol érdemes????

 

ki1csoda Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2579
a nagy baba
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2578

Nagyon szepek a kepek, nekem is hasonlo gondolataim voltam, mint Erikanak, a kicsi boldogan elmajszolna a fat, a nagy meg megnezne mibol van a madar:-))) Olyan fura, hogy miota gyerekem van ezek az aprosagok, amikkel elotte tele volt a lakasom, elkerultek. Lehet, hogy ideje kiprobalni, hatha nem hasznalnak oket kosarlabadnak:-)

 

Meggyogyult a fenykepezo, remelem nem csak mara, igy csinaltam/csinalok kepeket.

A fiuk imadjak a babakat, tegnap enekelt mindketto!! nekik, hogy aludjanak el:-)) Kell majd varrnom babatakarot. Ja es ugyan nem a varrasi kepessegem csucsa, de megvarrtam a memoria kartyakat. Szerintem tok jo, a nagy reggel egy csomot jatszott vele es ugye nagy elony, hogy elpusztithatatlan:-)

 

Kaoka, nem csodalom, hogy feladtad, tenyleg eleg furan nez ki. De ha a csajok azt mondjak igy kell kinezni, akkor tomjed!!!:-))))

bvedono Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2577
Azt is tanultuk, de olyat nem csináltam. Esetleg majd karácsonyra..
Előzmény: kustraerika (2576)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2576
Nagyon ötletes ez ea kis fa!Nekem hungarocell koszorúm volt így megcsinálva,de a gyerekek élve boncolták...
Előzmény: bvedono (2575)
bvedono Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2575

A kosárban illatzsákocskák vannak, amiben saját termesztésű citromfű van. A zsákokat a padláson talált, még anno a párom nagyijának a csipkés alsószoknyamaradékából varrtam. Már csak egy csikot találatm belőle, kár hogy nem az egész szoknyát, az igazi kincs lett volna.

A fa lombja azt hiszem kb. 3x3 kokákból vannak, cikk-cakk ollóval kivágva és egy hungarocell gömbe nyomkodva.

Előzmény: Kaoka (2574)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2574
Jújjj!! És a kosárkában mik vannak? Jól látom rongyikákból vannak a szirmok.
Most mennem kell, de jövök késöbb és kíváncsian várom az instrukciókat.-:)))))))))))
Előzmény: bvedono (2572)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2573
Már most imádom a munkáidat.-:) És nem vagy a foltos topikban? Ez hogy lehet???
Előzmény: bvedono (2570)
bvedono Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2572

Itt a többi kép.

Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2571
Hű-ha!
Te miket tudsz! Nem csoda., ha félnek használni. És még miket rejtegetsz előlünk?-:))))
Előzmény: bvedono (2569)
bvedono Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2570

Köszönet a linkekért.

Egy kis őszi dekoráció....

Igaz a bagoly nem varrott, de nagyon egyszerű elkészíteni, és mutatós.

Az őszi lomb készítését tavaly tanultam a foltvarró a tanfolyamon, és az a jó benne hogy minden évszaknak megfelelően elkészíthető.

bvedono Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2569
Tegnap papucsokról és mamuszokról beszéltetek. Ezeket tavaly varrtam, mi vendégpapucsnak szántuk, de a vendégeink nem merik használni.
bvedono Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2568
Milyen tököket varrtál???
Előzmény: kdatta (2556)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2567
Tömök, főzök és vissza akarok menni a tegnapi turibaa sárga alapon naransárga virágmintás ruháért. Zsenilia párnát szeretnék belőle, ha még ott van.Ttegnap nem fogadtam szót és otthagytam.-:( Ma meg ránéztem a zöld ülőgarnitúránkra és elképzeltem, milyen jól mutatna.

Az eredeti elképzelés egy nagyon sűrű csikos anyag volt, fehér. piros és kék csíkokkal. Legalább két méter volt. Eltünt. Még a garázsba nem néztem. Ott kész raktár van. És a derekánál akartam kicsit szűkiteni. Akkor lett volna alakja. Hát elmaradt a csoda. De viszont bejött a nem nyúlos anyag, mert nem olyan narancsbőrös a lába. Sőt egész simabőrű.-:)))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (2565)
36évi Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2566
:)))
Előzmény: Kaoka (2564)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2565
Akkor legalább mondd el, milyen volt.. :D
Előzmény: Kaoka (2563)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2564
Na jó kitömöm, de úgy már nem fér a scan.-be.
A hangulat meg szerintem mindig jó. Ha rossz lenne akkor nem lennék ott. Én ilyen hangulat ember vagyok.-:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: 36évi (2562)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2563
Igen azt látom, hogy nem fordítottam jól ki a lábikóját. De reggeli kávézgatás közben ügyködtem és így is sikerült kilötyögtetnem a hófehér madeirás terítőmre.-:)))
Pedig olyan szép napbarnította. És nem találom azt az anyagot, amiből a fürdőruhát akartam varrni. Így elmarad a sorkilógás.
Előzmény: Kaoka (2560)
36évi Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2562
Na, sejtettem, hogy elhamarkodtad kissé... tömjed!

Lyányok!
Örülök, hogy ott voltatok, és remélem, hogy jöttök is. :)))
A hangulat felpezsgett tőletek! :)))
Előzmény: Kaoka (2560)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2561
Nincs ennek semmi baja... megbízható forrásból tudósíthatlak, hogy kb. így kell kinéznie tömés előtt.. :) Az illesztések jók, a lába végét még fordítsd ki teljesen.. egy kicsit messze vannak a lábai, de majd kitömve meglátod, hoyg gond-e.. :)
Előzmény: Kaoka (2560)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2560
IQkaste!
Még nincs kitömve, de borzalmas. Kibányásztam a kukából.-:))))))))))))))) Majd bescannelem, de így nem mond sokat. Nem nyúlós anyagból varrtam. Az baj??? Na scan. kicsinyítés és végeredmémy. Tömjem, vagy ne tömjem. Vagy inkább menjek vasalni?-:))) Helénke kicsikét tehénke... mondaná Gálvölgyi-:)))))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (2559)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2559
Bah, ilyeneket ne is írjatok!! :DD

Kaoka, muti a babád, aztán majd kivesézzük, mi nem jó rajta, Te kijavítod, és a Tiéd lesz az idei XXXL-es szépségkirálynő... kíváncsi vagyok nagyon, miben más.. Camea fűszoknyás ötletét csináltad meg? Én még hókafehéren, rózsaszín tütüben egy éltes ballerinaként tudom elképzelni ezt a modellt.. :D
Előzmény: Kaoka (2550)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2558
az én babám üzeni, hogy nagyon sajnálja, de valami hülyeség miatt iskolai terítőket és naplóborítókat kell varrni itt és rá meg nem marad idő.... ezt roppantul nehezményezi, mert már nagyon szeretne itt lenni veletek, de talán majd holnap lesz idő folytatni szegénykét....
Előzmény: Kaoka (2555)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2557
jipppiiiiiéééééé
most már valahogy sikerült, köszi kicsoda:D:D:D
Előzmény: ki1csoda (2548)
kdatta Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2556

Sziasztok!

 

Mi is hazaértünk. Jól éreztük magunkat, Panni kifáradt rendesen, a buszon már nem bírta tovább, bealudt. Én meg annyira akartam varrni, de csak pár tököt sikerült összehoznom... aztán rendet raktam (próbáltam) az anyagaim között.

 

Csajok, a fotók nem igazán sikerültek... kattogtattam, de nem lettek mutogatni valóak...baba sem látszik sehol...
Kriszta! A héten lefotózom neked a babát szívesen! :o))))))


 

Kaoka Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2555
kdatta fotozott. Elképzelhető, hogy rajta van valamelyi képen.
Lehet, hogy kiszedem a szemétből a babát.-:( Csak a cérnásba dobtam, de akkora kudarc szerencsétlen.
Előzmény: ki1csoda (2553)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2554
Valaki memorit emlegetett.Találtam egyet ötletnek.
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2553

Mi is hazaertunk!:-)) es mind a harman jol ereztuk magunkat. Nagyon jo kis tarsasag vagytok es nekem ugy tunt a gyerekek is jol ereztek magukat:-)

Kaoka, nem csak Neked, nekem sem jott be ez a baba, bar en nem is varrtam meg:-) vartam, hatha valakinel eloben latom.

 

Erika, szerintem ne add fel!:-)) Ha megismeri a helyet a kicsi mar a tobbi nenivel is ismerkedik majd:-)))))) ha a gyerekek nem eleg erdekesek.

 

Annyira babma voltam, hogy nem kertem meg valakit, hogy a babat a felhovel fenykepezze le. Meg a nagybabanak is van tuti kotott pulija, csak a nadrag nem illett hozza, igy azt ujra fogom varrni:-)))

Kaoka Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2552
:) Én meg kiszabtam az augusztusi babát, megvarrtam és kidobtam. :)))))))Ugye mondtam, hogy ki fog lógni a sorból.:))))))))))))))))))))
Előzmény: kustraerika (2551)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2551
Rendben hazaértünk,csak már vagy ezredszerre dőlök be annak az idealista elképzelésemnek,hogy ébren lévő gyermek mellett csinálhatok olyasmit is,ami nem rá figyelés...:( 
Előzmény: Kaoka (2550)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2550
Sziasztok lányok!
Jó kis topiktali volt ma délelött. Örülök, hogy megint találkoztunk. A kisgyerekesek remélem rendben hazaértek.
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2549

nalam nem latszik, szoval megegyszer

http://picasa.google.com/support/bin/answer.py?answer=39513&query=download+album&topic=&type= itt a

To download an entire album, select the album and click Download Album.  kepet kell nezni.

Előzmény: ki1csoda (2548)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2548

A fenebe, most irom ujra, mert az elobb nem ment el:-((((

eloszor nezd meg ez van-e

ha nem

Don’t see the Download Album link?
This link will appear only if the Web Albums owner hasn’t opted to “hide” it and only if Picasa is installed on your computer. If Picasa isn't installed, you'll see a Download Picasa link.

 

akkor intallalnod kell a picassat. Ujrainditani a site-ot es egyszeruen ranyomni a download albumra.


Ha nem megy valamiert szoljatok!

Előzmény: Némakertész:) (2547)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2547
jaj, ki1csoda, ezt nekem is elmondhatnád....mert ennyi időt....
Előzmény: ki1csoda (2545)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2546
Léci, léci, léciiiii! Egész album? Hogyan?
Előzmény: ki1csoda (2545)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2545

De azt tudod, hogy egesz albumot is tolthetsz egyszerre?

Pontosan! Vannak ervek, amik meggyoznek es vannak, amik kevesbe. En csak arra jottem ra, hogy attol, mert `tudomanyos` ervek vannak mogottuk az egesz franckarikat nem er:-)))

Előzmény: Törölt nick (2543)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2544
Aha. Igazad van.. :D Végülis mindenre lehet modnani pro és kontra valamit, engem ez a verzió győzött meg.. :) A lényeg az, hogy mindent a legjobb meggyőződésed szerint csinálj, alaposan tájékozódva a lehetőségekről.. :D
Előzmény: ki1csoda (2540)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2543
De, ami érdekel, azt képenként, kinagyítva.. :)
De már nagyon megválogatom, mire pazarlok ennyi időt.. :D
Előzmény: ki1csoda (2542)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2542
Ugye Te sem kepenkent toltod?
Előzmény: Törölt nick (2541)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2541
OKé, valóban ahány szakember, annyi vélemény.. :) A természetes állapotot természetes körülmények között lehet elérni, azaz mezítlábazni füvön, homokos tengerparton, hovatovább döngölt földpadlón jó.. :D
A beton alapra rakott járólapok, parketták, vékony szőnyegpadlók nem tompítják a lépések okozta rázkódást, ami a gerincre áttevődve fiatal felnőttkori gerincbántalmakat eredményezhet. Ezt mi anno orthopédia előadáson hallottuk így, de tényleg vannak orthopéd orvosok is, akik nem osztják ezt a véleményt... :)

Bvedono, elküldtem a linkeket, ne ijedj meg, ha egy csomó kriksz-krakszot látsz csak, simán ráklikkelve bejön egy csomó jó babás oldal ( meg küldtem keresztszemeset, horgolóst- kötőst is, hátha érdekel.. nekem így kevesebbet kellett szerkesztenem.. :D)

Ami igazi kincsesbánya, az a Picasán Geraldina albumai... már kategrizálva több néven mentegeti el őket, de ennél a linknél jobbra mind látható.. (Figyelem, csak az nyissa meg, aki időmilliomos!! :DD) GeraldXmas
Előzmény: kustraerika (2532)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2540
IO, szerintem ez pont olyan, mint a D vitamin meg a lazcsillapitas. Ki, mikor tanulta, tok ellentmondo dolgot tartanak helyesnek es ami a durva, hogy azt es csakis azt. Szoval en a no cipo parti vagyok:-))))
Előzmény: Törölt nick (2525)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2539
Természetesen küldök mindent, csak egy pici időt kérek.:)
Előzmény: bvedono (2537)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2538
Csak bookmarkolom ezeket a linkeket, csak a legjobbakat mentem le.. sokszor aztán nem is találom, amit keresek végül.. :D

Ha sikerül, elküldöm Neked a babavarrás könyvjelzőimet, abból lehet szemezgetni... :D
Előzmény: bvedono (2534)
bvedono Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2537
Ugye elküldöd a mintát? És a tálca mintáját is elkérhetem?
Előzmény: hajnikri (2501)
bvedono Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2536
Tényleg szuper ez az oldal.
Előzmény: Törölt nick (2529)
bvedono Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2535
Szerintem is az a legjobb, ha nyáron a kertben meuítláb vannak. De van már aki ezt is ellenzi a balesetek miatt.
Előzmény: kustraerika (2532)
bvedono Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2534
Köszi. A te géped egy kincses bánya lehet.
Előzmény: Törölt nick (2529)
bvedono Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2533
Köszi, ha küldesz mintákat. Amit írtál linket nem jelenítette meg.
Előzmény: ktimó (2530)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2532

Én jobban szeretem,ha zokniban,puha mamuszban mászkálnak otthon,a kertben nyáron meg mezítláb.Ez közelíti legjobban a természetes állapotot.

Uff!A másik védőnő szólott :))

Mostmár ti döntsétek el,mit viseljen otthon az a gyermek :))

Előzmény: Törölt nick (2525)
ktimó Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2531

Ez az oldal egy aranybánya! Megint elment az alvásidő a letöltésekkel :-(

Előzmény: Törölt nick (2529)
ktimó Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2530
Hú, de jó! Köszi, ez nekem sem volt meg. És találtam másikat is itt.
Előzmény: Törölt nick (2529)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2529
esetleg ez? dong
Előzmény: bvedono (2527)
ktimó Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2528
Nekem lementve van néhány gyümölcs és zöldség mintája, ha akarod, elküldöm. Van konkrét elképzelésed, hogy milyen legyen?
Előzmény: bvedono (2527)
bvedono Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2527
Van olyan linketek ahol zöldségek és gyümölcsök vannak????Tudom, hogy valahol már írtátok, de nem találom.
bvedono Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2526
A mamusszal kapcsolatban egyetértek veled. A mezítlábazás amúgy jó a lábnak, de ezt csak ott lehet megvalósítani, ahol padlófűtés van.
Előzmény: Törölt nick (2525)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2525
Hajnikri, gratula a puzzle-dhoz, aranyos lett.. :) Igazán géppuskakezű varrónő vagy, csak úgy ontod a szebbnél szebb alkotásokat itt és odaát.. :D

Lányok, én is köszönöm mindenkinek, aki könyvötletet tett fel, tényleg jobban meg lehet csinálni sk, mint a bolti.. :D

OFF
Mamuszkérdésben én egy kicsit bizonytalan vagyok, ezek a kiscipők nem túl szilárdak, nem támasztják igazán jól a lábat, így bár nem fázik fel a csöpp, azon kívül olyan, mintha csak zokniban járna.. A védőnők biztosan jobban tudják, mint én- mert nekem kopik az orthopédia ismeretem, ahogy nem használom-(s ha rosszul tudom, remélem, kijavítanak), hogy az első időszakban, járástanulástól kisóvodás korig (vagy tovább is?) a gerincbántalmak és lúdtalp megelőzésre és a helyes tartás kialakulása érdekében nagyon fontos, hogy megfelelő cipő legyen a gyerek lábán otthon is. Bár mi sem tartjuk be állandóan, mert a nagy melegben, vagy ha csak simán kereket old, Sára is mezítláb, zokniban rohangál, de azért ha lehet, igyekszünk a bokáját tartó, enyhén emelt sarkú kiscipőt-szandált adni a lábára..
A felnőttekre is ugyanez érvényes, a lakásban is érdemes olyan házicipőt-papucsot hordani, aminek nem teljesen lapos, vékony a talpa, hogy egy kicsit elnyelje járás közben a kemény alaphoz ütközés okozta rázkódást ( de magyaros volt! :S) Ezért az ilyen papucsok is inkább átmeneti vendégpapucsnak jók, nem tartós használatra..

Bocs a hosszú Off-ért, és ha esetleg olyat írtam le,a mi mindenkinek egyértelmű, nem akarok túl tudálékosnak tűnni, csak gondoltam felhívom a figyelmet az érem másik oldalára is.. :D

ON

Amúgy a folt-varráson is van egy nagyon aranyos, egérkés mamusz leírás..:)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2524
Abban állapodtunk meg, hogy a szabásminta az fix, ami abban van, azt nem változtatjuk meg, különben nem is lenne semmi közös a közös projectben, de hozzáadni bármit lehet..
Előzmény: bvedono (2522)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2523
A kis bevágások a szűkítőket jelölik. Így lesz a fej egy kicsit gömbölydedebb, nem annyira lapos.. (Körberajzolod a fej körvonalát, belerajzolod a két kis háromszöget, ráhagyással kivágod, és mielőtt a fej másik felével összevarrod, becsippentve a háromszög két szárát összevarrod egymással.) Ha nem érthető a leírás, napokon belül csinálom én is az enyémet, lefényképezem szívesen a fej készítését..
Előzmény: bvedono (2522)
bvedono Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2522

A szeptemberi mintán nem értem a fejnek a varrását!! Segítsetek.

Amúgy lehet  változtatni a mintán??

bvedono Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2521
Szia. Nekem is elküldöd a mintát??
Előzmény: hajnikri (2515)
36évi Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2520
Asszem, azt nekem kéne kérni a moderátoroktól. Ha akarjátok, megteszem. Majd egy óra múlva megbeszéljük. :))))
Kaoka Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2519
ki1csoda!
A babavarrás és készítés már maga egy játék. Nem annyira kötött ez a topik, hogy kicsit ne lehetne eltérni a címtől. Volt itt már minden és lesz is, ha jól látom. -:))))))))))) Azt viszont nem tudom mi a módja a címválltoztatásnak.
Előzmény: ki1csoda (2518)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2518

Arra gondoltam, hogy ki kellene terjeszteni a topik cimet baba es egyeb jatekvarrasra:-)) Szoval egy gyors projekt, amit mar reg tervezek, es most latom idejet. Memoria kartyak. Eloszor csak szinek, aztan bovitheto egyszeru formakkal.

Kaoka Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2517
hajnikri!
Nem történt semmi.
Előzmény: hajnikri (2515)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2516

Timi , kossz a kepeket, en is nagyon vacilalok, majd meglatjuk:-)

 

Nemakertesz, micsoda titkaid vannak!! Elo veluk!:-))))

hajnikri Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2515
Bocsi, nem akartalak megbántani. A képen rajta van kicsiben a minta is. Ha kéred, átküldöm neked, amit csináltam.

Szerintem is sokkal jobbak, amit nem a boltban vettetek, mármint a könyvecskék.
Előzmény: Kaoka (2510)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2514
Ne csinald mar, persze, hogy szep lesz, de csak ha kisautot is varrsz ra:-)))) Kaoka mondta azt a csuszasgatlo cuccot, szerintem az kell ala. En vagy 5 helyen kerestem meg telen es azert nem lett a nagy mamuszgyarbol semmi, mert nem talaltam:-)
Előzmény: kustraerika (2513)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2513
Küszönöm a mamuszokat!Beindítom itthon a mamuszgyárat!Szép lesz 42-esben is? :))
tallina Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2512

Hajnikri, elképesztő a tempód! Nagyon jó lett a puzzle. Filcből varrtad vagy valamilyen thermo anyagból? A hibákat én nem látom, de biztosan csak azért, mert túl kicsi a kép:-) TEgyél fel egy nagyobbat és mellé légyszíves ecseteld részletesen a hibákat, hogy észrevegyük és akkor majd jól ledorongolunk érte :-DD

A textilkönyvek nagyon jó ötletadók, a topicot elnézve itt mindenki szebbet és mívesebbet tud varrni a festett gyárinál

Előzmény: hajnikri (2501)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2511
Némakertész!
Te ilyeneket rejtegetsz a tarisznyádban? Kíváncsi vagyok mi van még benne?.-:)))
Ez aranyos, biztos örült a kis tulajdonosa. Innen is koppintok egy kis ötletet.
Előzmény: Némakertész:) (2509)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2510
Köszönöm, de odáig Én is tudom, hol található a link. Azt gondotam megtaláltad valahol a szabásmintát hozzá. Mindegy már nem érdekes.-:)
Előzmény: hajnikri (2503)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.09 0 0 2509
köszi az ötleteket timó:D

én is csináltam egy textilkönyvet egyszer régen (3 éve talán, sokkal kevesebb tudással), azóta már egy kislány a boldog tulajdnos portugáliában....
felteszem a képet, hátha az is ötlet
a felhőt fel lehet hajtani, a kukacot kihúzni, de vissza is húzódik gumival, a labda pöttyei kidudorodnak, az ajtót ki lehet nyitni, az autó ajtaja zsebecske
azt hiszem, nem hagytam ki semmit...

Kaoka Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2508
ktimó!
Nagyon aranyos vagy. Annyit segítesz! Nekem máris adott ötletet, köszönöm szépen.-:)
Előzmény: ktimó (2507)
ktimó Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2507

És a Liberósból a két kedvencem annak, aki nem ismeri. A felhő filcből zsebként felvarrva, a nap egy szalagra van rögzítve, el lehet bújtatni a felhő mögé. A virág alatt pedig egy katica bújt el :-)

 

Remélem, tudjátok hasznosítani valamelyiket a textilkönyv készítésekor :-)

 

 

ktimó Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2506

Ez a házikó. A címlapon az ablak mögött integet a kislány, és az egész ház lezárható egy műanyag kulccsal. A nappaliban a cica farka és a baba haja a rátét. A konyhában egy szalagon lóg a kanál (ez az abszolút kedvenc, ma is azzal etették az előző oldalon lévő babát :-) ), a dinnye pedig lehajtható. A hálóban a szoknya és a táska a rátét, a táskába be lehet tenni valami apróságot.

 

 

ktimó Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2505

Nos, lefényképeztem a textil könyveket (remélem, nem perel be senki szerzői jog megsértéséért :-) ). Ez a természetről szóló, nekem ez a kedvencem. Ötletnek mutatom, ezerszer szebben lehetne kivitelezni. A földgömb a címlapon nyomásra sípol. A lepke szárnya egy kis tépőzárral kapcsolható össze hernyóvá. A mag pedig egy kis zseb, ami mögül "kinő" a virág. A többi egyértelmű, a tojásból kikel a kismadár, az ebihalból béka lesz, eső után pedig szivárvány.

 

 

 

 

ktimó Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2504
Hú, ez gyors volt! Nagyon jó lett :-) Milyen hibáról beszélsz? :-)
Előzmény: hajnikri (2501)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2503
A 2483. hsz-ben volt a link. A többit meg megrajzoltam magamtól.
Előzmény: Kaoka (2502)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2502
hajnikri!
Ez szuper jó lett. És mi a hibája? Én nem találok hibát. Én is nézegettem, de nem találom a szabásmintáját. Te hol találtad?
Előzmény: hajnikri (2501)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2501
Tallina! Köszi a tegnapi linket. Megvarrtam a puzzle-t, megmutatom milyen lett a prototípus. A kisebb-nagyobb hibákat kéretik elnézni.
Előzmény: tallina (2483)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2500
Nekem is van két mamuszkám. Az igazi baba is baba, ugye? Akkor felrakom, nehogy megfázzon a lábikójuk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!