Keresés

Részletes keresés

Schill Creative Commons License 2017.03.25 0 0 135304

20-50 tenyésztő,150-250galamb kategóriánként változik. Ezeknél a galamblétszámoknál eredmény ugyan van,de a koefficiens alapján történő értékelés miatt kizárható,hogy bármire is jó legyen. Kivétel a standard,ott nem számít a koeff,csak a díjkilométer teljesítése utáni bírálat.

 

Előzmény: méhész-galambász (135303)
méhész-galambász Creative Commons License 2017.03.25 -2 1 135303

Tényleg? Azt hittem csak KERÜLETI eredmény kell és kész....       Na maj utánna nézek. Vagy utánna nézek???

Előzmény: Schill (135302)
Schill Creative Commons License 2017.03.25 -1 0 135302

18 fő versenyzővel nehéz olimpiai eredményt elérni....

Előzmény: méhész-galambász (135300)
Schill Creative Commons License 2017.03.25 -2 0 135301

Ha egyébként minden klappol,főleg a gyógyszer el van jól találva a Patron termékekkel nyerni is lehet.

Előzmény: SN31 (135298)
méhész-galambász Creative Commons License 2017.03.25 -4 2 135300

Azért az a 18 fős kerület!!!!! Mint a 22es kerület...Az már durva. Vagy ez az újabb divat? Akkor megvan máris az ötlet!!! Hogy is lehetek KERÜLETI BAJNOK? Ha "zsákosnak" ment? Akkor nekem is menni fog. Aztán jöhetnek a szövetségi dicséretek és elismerések... Na meg a hátbaveregetések? Nemzetközi elismerések!!! Olimpiás dijak... A Derby klub besárgul az írigységtől az biztos...!      Hű... De szépet álmodtam??? Jó reggelt MAGYARORSZÁG.

Előzmény: jocika24 (135297)
Schill Creative Commons License 2017.03.25 0 0 135299

24 versenyző,6 pár tenyész elég hagyományos özvegység esetén is,ha neveltetsz egyet a versenyzőkkel. 60 plusz pár tartalék tojó telelő létszám,40 fiatal.

Előzmény: jocika24 (135297)
SN31 Creative Commons License 2017.03.24 -2 2 135298

A kerületünkben két versenyzővel is elég jó kapcsolatban vagyok aki csak patront használ szinte semmi mást,egyik bajnok és második helyezett középtávon meg a fiatalokon a másik harmadik hosszútávon meg általánoson.Ja és nálunk nem egy utcában lakik a kerület mint a pestieknél meg nem is 18 fő alkotja.Csak az egyesület 30 fős...akkor elég szar lehet az a patron

Előzmény: Olympicman (135296)
jocika24 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 135297

Köszönöm a választ átgondolom az írtakat. Igazából azért szeretnám a totált mert minimalizálni szeretném a galamb létszámot. Gondolom azért egy 20 versenyző kell hogy valaki ne a lista végén kullogjon. Ahhoz jön minimum 8 pár tenyész.

Előzmény: frici608287 (135244)
Olympicman Creative Commons License 2017.03.24 -3 3 135296

Ne érzelgősködjünk!!- aki sokat áldoz(MUNKA-PÉNZ) annak lesz eredménye, nem csak a galambászatban, máshol is. Pl: egy amerikai és egy albán sportoló sem ugyan olyan kondiciókkal, háttérrel indul még is egy mezőnyben versenyeznek. Koksz?????- szar hozamfokozóktól mit várunk?!  -lengyel patron cuccok, röpte,jolovit,román gyógyszer,........szarból nem lehet várat építeni!!Galambból is a szuper genetika kell!

 

Persze ha csak küldeni szeretnél és szereted őket, úgy megértelek.

 

Előzmény: slq (135295)
slq Creative Commons License 2017.03.24 -4 8 135295

 

"Én mindig a kisemberek érdekében írtam,szóltam,ezután sem lesz másképp."

 

  A kisember ugye nem vásárol drága galambokat, drága eleséget és kegyszereket. Akkor én is kisember vagyok, mert galambért pénzt még nem adtam, pár zsák eleséget ugyan vettem, de a többit magam keverem. Drága hozamfokozókat sem használok igaz pár üveg olcsó Patron terméket azért vásároltam. Ilyen értelemben őrölnöm is kellene, hogy engem is védesz, csak nem tudom ki ellen.

 Amiről eddig vitatkoztunk az 1 db galamb éves tartási költségével egyenlő. kb 2000 Ft

 

"Hogy ki a sportember,nem hinném, hogy Te meg tudod ítélni,főleg engem,aki világéletben sportoltam."

 

      Valószínű rosszul értetted a sportember kifejezést, amit én nem a sportolásodra értettem, hanem arra gondoltam, hogy Te nem sportszerűen az én anyagi helyzetemet hoztad fel érvként arra, hogy az anyagi helyzetem határozza meg a nézetemet.  Én senkinek nem firtatom az anyagi helyzetét és ezt neked sem ajánlom, még akkor sem, ha kifogysz az ésszerű érvekből.

 

"Sajnos az a baj,hogy egyre több a jómódú ember ebben a sportban,míg a "szegényebb" réteg egyre fogy.  Ezt a folyamatot erősíti a Te nézőpontod,ami sokakat irritál. Még ha ezt a paragrafusokkal is próbáltad alátámasztani."

 

Én azért nem törnék pálcát senki fölött sem. A jómódú behozza a galambot az országba szaporítja eladja és érdekes módon ezen galambok utódai eljutnak a kisemberhez. Mi a bajod akkor a jómódúakkal?

Nekem semmi bajom nincs, se a jómódúakkal, se az általad kisembereknek nevezett emberekkel sem.

 

 

"Szolidaritás,és empátia hiányzik Belőled, és a "társaidból"

Eddig velem vitatkoztál én társakat nem láttam hozzászólni az írásainkhoz. Egy aktív korú galambász befizeti a teljes tagdíjat és a 65 év feletti ennél kevesebbet fizet. De vajon miért? Példa: 6 fő galambászból 5 fő 65 év feletti 1 fő aktív korú. Számold ki mennyi bevétel esik ki emiatt. Vajon megéri? Mit szól ehhez az aktív korú. Vajon örül ennek?

 

Nyilván majd a közgyűlés után kiderül,mi lett a "végeredmény".

Előzmény: frici608287 (135283)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.24 -4 0 135294

Mióta a Doktor Úr csodakocsja megáll nálunk már nem a kerületnek fizetjük a sok lóvét, töredékért galambászunk, marad pénz másra is.

Előzmény: Olympicman (135293)
Olympicman Creative Commons License 2017.03.24 0 0 135293

Miskolcon már csak megszületni volt nehéz, nem a galambok, hanem a millák röpködnek!

Én kockacukrra csepegtetem a jolovitot, trihokokszánnal majd amikor jól összeért a cukrozott szar lenyomom a kezemmel a torkukon ,hogy kezesek legyenek. ez a recept.

Előzmény: Törölt nick (135291)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.24 -3 7 135292

Úgy látszik nem írok érthetetlenül:-)))

Én mindig "védtem" azokat,akik "védtelenek" a negatív tendenciák ellen.

Aki ismer tudja.Az ,hogy sokszor kerülök emiatt vitába egyesekkel,az csak azt jelzi,hogy Ők a másik oldalon vannak.Ennyi a képlet.

Egyet elfelejtenek: Akiknek a galambászat néha zsíros kenyér fogyasztással jár együtt (képletesen), azoknak nem mindegy, hogy újabb és újabb ezreket kell "betervezni" a költségvetésükbe.Az ilyen sporiknak hobby,és legtöbbször az egyetlen "hóbort" a galambászat.Nekik ritkán van sikerélményük(néhány kivételtől eltekintve),éppen ezért nem kellene a tűrőképességüket próbára tenni.

Ma-holnap elfogynak mellőlünk a kisemberek,és így mindenkinek egyre szűkebb körben kell a verseny-tevékenységeket csinálni,ami előbb-utóbb ellehetetlenüléshez vezet.Nem kellene ezt a tendenciát felgyorsítani -véleményem szerint.Így így látom,így próbálok a magam módján tenni is ellene,nemcsak itt.

Előzmény: méhész-galambász (135286)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.24 -4 2 135291

Hogy csinálod? Én csak galambokra költöttem a dupláját.Az ellátásuk is alaphangon a méregdrága ájultverdás kegyszerek  nélkül min.1,5 milla.

Előzmény: Olympicman (135290)
Olympicman Creative Commons License 2017.03.24 -6 3 135290

Igaz, csoda a köbön.

Én bízok vezetőink rátermettségében, hiszem ,hogy 5 év múlva megszűnünk a galambászat, ugyanis mindent megtesznek ennek érdekében. Én tavaly 1,1 milliót költöttem a galambászatra, ez legalább megmarad.

Előzmény: dart-40 (135285)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.24 0 6 135289

Kocsmába is hablatyolnak eleget, de egy jó polgármesternek ott is van füle ...:)

 

... csak szűrni kell tudni a hangzavart.

Előzmény: dart-40 (135285)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.24 0 2 135288

Szerintem ha nem lenne ez a fórum, sokunknak nagyon hiányozna, neked is. Kitűnő hozzászólások, gyors információ áramlás, néha még szellemi műhelyként is működik. Ismeretségek, kapcsolatok alakulnak, megismerjük egymást ha tudatjuk, ki van egy, egy a nick mögött. Például ki lehet dart-40 ?-:)

Előzmény: dart-40 (135285)
subigalamb Creative Commons License 2017.03.24 -5 3 135287

Sajnos az a baj ,hogy ilyen vélemények is elhangzanak ,hogy nem fontos,hogy egy gyürü mennyibe kerül!(meg még folytathatnám az ilyen dolgokat)De igen,van sok-sok galambász akinek fontos a többi más költséggel eggyütt!Nem lehet mindenki milliomos,vagy épp 25 év munka után nyugdijba vonult katona,rendőr vagy tüzoltó vagy épp bárki más!Természetesen magasabb nyugdijjal mint a fizetésük volt!A többi 45-47 évet ledolgozó nyugdijassal szemben,a mostani érvényes,kapható 5 számjegyü nyugdijaikkal!Nem beszélve a pest környékiekről akiknek meg eleve a legmagasabb a szorzójuk!(csak azt nem tudom miért?)Na szóval az ilyen emberek ne akarják már megszabni a kisgalambászoknak,hogy nekik mi olcsó vagy mi nem!Mert bizony a zömének drága a gyürü,drága a tagdij,és drága röptetés,és az egyébb cullangok!És az a baj,hogy egyre drágábbak!És ugye ez negativan arányos a taglétszámmal,és a versenyző létszámmal!

Előzmény: dart-40 (135285)
méhész-galambász Creative Commons License 2017.03.24 -5 1 135286

Frici...Tetszik a véleményed. A hozzászólásaidat is a segítőkészség jellemzi. Csak egy dolgot szeretnék hozzá csatolni. Mégpedik a fórumozókról kialakult véleményemet. A fórumozók többsége a pénzesebb galambászok csoportjába tartozik. Ezek között vannak természetesen a jelenlegi vezetők többsége. Kiegészítve a funkciót nem vállalók, de véleményt alkotók is. Az igazi tagság (azaz a többség) nem tájékozott.... Ezért is tudnak a vezetőink ,olyan döntéseket rá kényszeríteni a galambász társadalomra, amik nem az ő érdekeiket, valós igényeiket elégítenék ki. Ezek a tagok teljesen el vannak bizonytalanodva... Nem értik kinek "jó" ez a mostani állapot. Sorra távoznak közülünk, mert látják hogy esélyük az elfogadható "eredmény" elérésére semmi. Kérdezem az írás olvasóit... Ki nem kapott még ilyen kérdést? Ha sürgősen nem változtatunk..... Szerintem a józanul gondolkodó tudja a választ.

Előzmény: frici608287 (135283)
dart-40 Creative Commons License 2017.03.24 -4 4 135285

 

 Tisztelt Sporttársak ! Postagalamb-ászatból élő ügyeskedők !

 

 Sportszerűen ismerjük el, amennyi marhaságot össze-vissza írogatunk, írogattunk ide a fórumra, még az is csoda, hogy a magyar postagalambsport egyáltalán működik. Lényegtelen, hogy mennyibe kerül egy gyűrű... mivel a hülyeség is határtalan. 

 

golubar Creative Commons License 2017.03.24 0 1 135284

Az "önös érdekcsoport" fásulttá tette a tagságot, meg rokkantnyugdíjassá, meg  munkáját féltő középkorúvá. Az a néhány tehetős aki meg vásárol magának szájat, minden nap, minden találkozásnál biztosítja a  VÁLTOZÁS!!! a VÁLTOZTATÁS igényét.

 Ez ma a helyzet.  

 

 

Előzmény: méhész-galambász (135282)
frici608287 Creative Commons License 2017.03.24 -5 6 135283

Belőlem az irigység beszél?

Nagyon el vagy tévedve!De hát nem ismersz,így nem Te vagy egyedül a világban,akik tévedésben élnek e téren.

Én mindig a kisemberek érdekében írtam,szóltam,ezután sem lesz másképp.

Hogy ki a sportember,nem hinném, hogy Te meg tudod ítélni,főleg engem,aki világéletben sportoltam.

Az,hogy a nézeteimet Te "furcsállod",az egy egyéni szoc.probléma.

Nagyon titkolod, hogy milyen munkát vállaltál aktív életedben,nem véletlen -szerintem.

A jó kis nyugdíj meg aalpvetően meghatározza a"világnézetét" az embernek.Nem zavar, hogy szép nyugdíjad van,hiszen a hozzászólásodból ez egyből kisugárzott,mindössze csak azért lényeges ez a kis "szépséghiba",mert nyilván másképp gondolkodnál,ha csak 5 számjegyű lenne a nyugdíjad!

Csupán ezért hoztam elő e témát.Ahogy írtam: Az ember üléspontja határozza meg az álláspontját.

Meg azt sem véletlenül írtam, hogy a milliomos ne mondja meg,ki mennyiből tud megélni!(Nyilván a párhuzam a lényeg)

 

Sajnos az a baj,hogy egyre több a jómódú ember ebben a sportban,míg a "szegényebb" réteg egyre fogy.Ezt a folyamatot erősíti a Te nézőpontod,ami sokakat irritál.Mégha ezt a paragrafusokkal is próbáltad alátámasztani.

Szolidaritás,és empátia hiányzik Belőled,és a "társaidból".Én erre nem lennék büszke a helyedben.

Nyilván majd a közgyűlés után kiderül,mi lett a "végeredmény".

Előzmény: slq (135274)
méhész-galambász Creative Commons License 2017.03.24 -1 1 135282

Örűlök hogy reagált az írásomra. Én az írásaimmal a figyelmet akarom felkelteni, hogy már nem várakozhatunk.... Lépni kell és változtatni. A változásra, változtatásra vannak a gyakorlatban megvalósítható, törvényes formák.... Azt csak levezetni, kordinálni kell, kellene. Ősztől-tavaszig le is lehetne folytatni. De egy önös érdekcsoport ezt nem szeretné!!! Ez az "érdekcsoport" szinte minden kerületben fellelhető. Szavaim hitelességét igazoló mondást idézek... A bajok-problémák okozói, nem alkalmasak a megoldások kivitelezésére. Csak még megjegyzem... A pannon maraton klubhoz közöm nincs.... Nálam a maraton klub jöhet csak számításba. Megint más... Szerinted a 22 es kerület...18 fővel elfogadható és szabályos? Nagyon abba az irányba megy a folyamat, hogy az eredményeink hitelessége, enyhén szólva VITATHATÓ és szabálytalan.

Előzmény: golubar (135281)
golubar Creative Commons License 2017.03.24 -2 5 135281

Azt nem tudom, jól működő kerület-e a Te fogalmad szerint a mienk, de. Van a választott vezetők közül legalább egy, akinek illik ott lenni a  küldöttgyűlésen. Marad még 2-3- 4 küldött akit delegálni kell. 

Természetesen úgy történik, hogy a "kritikusoknak" tesszük fel az 1. kérdést, amire mindig NEM!!! a válasz. (ha mégis vállalkozik, nem megy el)

Második kör, az esetlegesen önként jelentkezők( ilyenek sincsenek már), majd a szelíd rábeszélés. 

Fel tennék egy kérdést, Te ismerd-e azokat a törvényeket, amik szerint működni kell a tagegyesületeknek, tagszövetségeknek? Kétlem.

Ha ismernéd, nem írogatnál ennyi sületlenséget hétről-hétre.

Jellemző Rátok, a 2016 év Pannon versenyprogramja. Onnan, tőletek egy kritikus elme kierőszakolta a 3 Magdebúrgot.

Az idén ugyan az a pofa követelt 3 Kasselt, déli starttal. 

Ha ti váltjátok meg, nagyon kössétek fel, mert sokra vállalkoztok. Amit most követelsz, azt kell adnod, nem lesz elég az igéret.(Mert ugye "sikerélmény jár mindenkinek" alanyi jogon)

 

 

 

Előzmény: méhész-galambász (135280)
méhész-galambász Creative Commons License 2017.03.24 -6 2 135280

Következő küldöttközgyűlésre is őket delegálják... Erre az idézetre reagálok. Igen... A rosszul működő kerületek, gyakorlatilag mindig ugyanazokkal képviseltetik magukat.... Akik maguk a bajok okozói!!!!!! Ezek is megingathatatlan tények, bárkik  próbálkoznak is a szavaim elferdítésével. 

Előzmény: vetekj (135277)
subigalamb Creative Commons License 2017.03.24 -1 3 135279

Ugy,hogy csak saccolják az igen és a nem szavazatok számát!Senki össze nem számolja!(látható(vagy épp nem látható)többség!)Szerintem titkos szavazásnál teljesen mások lennének az eredmények!

Előzmény: vetekj (135272)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.23 -6 0 135278

Na,pontosan ezt történik.

Előzmény: vetekj (135277)
vetekj Creative Commons License 2017.03.23 -2 3 135277

Ez egy érdekes álláspont. Szóval azt állítja, hogy tök korrupt az egész. ...és ez a sok ön szerint tök korrupt ember a korrupt szavazás után hazasétál és otthon, a tagszövetségében, az egyesületében mosolyogva a többiek szemébe néz, ők visszamosolyognak és mindenki boldog és elégedett. Következő küldöttközgyűlésre is őket delegálják... 

Előzmény: Olympicman (135275)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.23 -4 0 135276

Tényleg minden rendben nálatok?A verebek nem azt csiripelik.A DK-nak is vége?

Előzmény: Törölt nick (135212)
Olympicman Creative Commons License 2017.03.23 -6 3 135275

C. János( 05) szavait idézem: közggyűlésre az a 120 ember megy aki üzletileg érdekelt a Drága szállításban, a drága számolásban, a magas tagdíjban, Stb-tehát  mindent megszavaznak.

Előzmény: vetekj (135272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!