Keresés

Részletes keresés

zpety Creative Commons License 2006.07.14 0 0 343
Még egy olyan kérdésem lenne - sosem gondoltam volna, hogy ennyire aggódó kismama leszek.... :-(( - sehol nem találkoztam azzal a témával, hogy a koffein milyen mértékben megengedett a 9 hónap alatt. Értem ezalatt a kólát, illetve a csökkentett koffeintartalmú kávét (ezekt iszom/innám)... Tud erről valaki bővebbet?
zpety Creative Commons License 2006.07.14 0 0 342

Kedves Babapiskóta!

 

Most voltam a 18. heti genetikai UH-on, ahol nekem is az tállapították meg, hogy a "placenta mélyen tapad, eléri a belső méhszáj széli részét". Nekem is azt mondta az orvos, hogy ez még "elvándorolhat" onnan és akkor nincs probléma. Elmondanád nekem, hogy miket mondott az orvosod neked, ezzel kapcsolatban (akár privátban), mert én azóta folyamatosan eszem magam....

Másik dolog, amin eszem magam, hogy a körülöttem lévő kismamák mindegyike érezte már, hogy mozog a ababája (már a 16. héten is!), én még egyszer sem éreztem ezt :-(((((, és nem tudom eldönteni, hogy ez abból adódik mert a babám harántfekvésű, vagy mert egy "kicsit" begömbölyödtem mióta terhes vagyok, vagy kezdjek-e el ezen is aggódni.....

kheiron Creative Commons License 2006.07.12 0 0 341
OK. :-)
Előzmény: tollpihe (340)
tollpihe Creative Commons License 2006.07.12 0 0 340

Majd rákérdezek az orvosomnál.

off

de utálom ezt a lekezelő "csajszi"-zást

on

Mikolt Creative Commons License 2006.07.10 0 0 339
abszolut arra korlatozom.
Előzmény: kheiron (338)
kheiron Creative Commons License 2006.07.10 0 0 338
Kedves Mikolt, ismét nagyon köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni, de újból megkérlek, hogy inkább Mr. Spock topicjára korlátozd ezirányú tevékenységedet!

Kösz.
Előzmény: Mikolt (337)
Mikolt Creative Commons License 2006.07.10 0 0 337

De mivel azt írod, hogy a nagy születési súly a családodban gyakori volt, ez mindenképpen megnyugtató.

vagy mas szemszogbol nezve pont hogy nem megnyugtato. anyam 5 kilo folotti sullyal szuletett, es mint kiderult, nagyanyam terhessegi cukros volt, csak akkor ezt meg senki nem nezte. (most 86 evesen sziv a nagy baba szulese okozta utohatasokkal) ha en lennek a csajszi orvosa, bizony megneznem kozelebbrol is azt a vercukrot, rendes 24 oras figyelessel. de ez mar nogyogyaszati tema.

Előzmény: kheiron (334)
kheiron Creative Commons License 2006.07.08 0 0 336

Nagyon örülök, hogy jól van, és köszönöm, hogy betetted ide a képét!

 

:-)))))))))))))))))

Előzmény: Maggancs (335)
Maggancs Creative Commons License 2006.07.08 0 0 335

Kedves Kherion!

 

íme a pici fiam, aki neked köszönheti, hogy megfelelő gondozást kapott és időben.

(Végül az én rossz keringésem okozta érszűkület derült ki a méhben, ami lepényi elégtelenséget okozott, ami méhen belüli fertőzéshez vezetett. Csúnyán hangzik de jó szakemberek, jó helyen, jó idpben léptek, és már 2300 grammal, gyógyultan van otthon a pici):

 

 

kheiron Creative Commons License 2006.07.06 0 0 334
Kedves tollpihe!

Radiológus vagyok, a terhességi vércukor-eltérések finomságaival nem vagyok igazán tisztában. De ezzel együtt elvileg nem tudom kizárni, hogy valóban nincs vércukor-eltérésed. A nagyobb baba és a több magzatvíz ugyanis általában erre utal.

De mivel azt írod, hogy a nagy születési súly a családodban gyakori volt, ez mindenképpen megnyugtató.

Beszélj a nőgyógyászoddal ez ügyben szerintem!
Előzmény: tollpihe (328)
kheiron Creative Commons License 2006.07.06 0 0 333
Kedves Babapiskóta!

Nem lenne érdemes emiatt esetleg korábban UH-t csináltatni, hogy lássuk hogy mi a helyzet, és akkor esetleg úgy élni az életemet (no megerőltetés, szex stb), vagy a méh növekedésével úgyis szinte mindig elmegy a lepény a méhszáj fölül?

Szerintem nem feltétlenül szükséges az ultrahang. Szépen menjenek csak a dolgok a maguk útján. :-)
Előzmény: Babapiskóta (332)
Babapiskóta Creative Commons License 2006.07.06 0 0 332

Szia Kheiron,

 

14 hetes terhes vagyok, a 11. heti UH leleten a következő áll: Placentáció a mellső falon, egyenlőre még mélyen, a belső méhszájat fedi.

Aztán volt egy UH 1 héttel később (különböző okokból több orvosnál is jártam), ahol emlékszem hogy a doki említette ugyanezt  a vizsgálat közben, de hozzá is tette hogy ez még arrébb mehet, és végül a leletre rá sem került.

 

Tegnap voltam a nőgyógyászomnál aki elmondta hogy ha ténylegesen a méhszáj fölött marad a lepény akkor az milyen következményekkel járhat (nem akart megijeszteni, és egyenlőre én sem idegeskedem emiatt). A következő UH valamikor csak a 18-20. hét környékén vagyis augusztus közepén lesz. Nem lenne érdemes emiatt esetleg korábban UH-t csináltatni, hogy lássuk hogy mi a helyzet, és akkor esetleg úgy élni az életemet (no megerőltetés, szex stb), vagy a méh növekedésével úgyis szinte mindig elmegy a lepény a méhszáj fölül?

 

Nem idegesítem magam emiatt, csak azt sem szeretném hogy esetleg bármi gond legyen. Vagy azért ez gyakori dolog?

 

Bp.

 

Joophe Creative Commons License 2006.07.06 0 0 331
Köszönöm. Nagyon bízom benne, hogy hamarosan egy egészséges babának adhatok életet.
Előzmény: kheiron (327)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.06 0 0 330
kedves Tollpihe! Természetesen nem akarok senkinél sem okosabb lenni, de a kérdésedet olvasva eszembe jutott, hogy az én kisfiam vércukor szintje is nagyon alacsony volt, sőt: ennél alacsonyabb nem is lehet (gyakrlatilag 0-ás perifériás vc. szint) de ez azért volt, mert nagyon túlhordtam, sorvadni kezdett szegény, rögtön az intenzíven kezdte az életét. De: ennek az állapotnak semmi köze nem volt az én vércukor szintemhez!!!!!
tollpihe Creative Commons License 2006.07.06 0 0 329
Ja, az előző gyerekem 4 kg-mal született, ami talán nem egy extrém nagy súly. Nem tudom ez számít-e, de ez jellemző a családban. Apukám pl. 5 kg-mal született és nincs cukorproblémája.
tollpihe Creative Commons License 2006.07.06 0 0 328

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm a megnyugtató választ. A vércukrommal eddig minden rendben volt. De most, hogy kérdezted, eszembe jutott az előző terhességem. Itt is minden rendben volt, de szülés után a baba vércukra nagyon alacsony volt, cukros vízzel itatták, engem pedig állandóan azzal nyagattak, hogy milyen volt a vércukrom. Itt is csak azt tudtam mondani, hogy mindegyik eredményem (a terheléses is) nagyon jó volt. Godolod, hogy maradhat akár rejtve is egy vércukor probléma?

Köszönöm még egyszer.

kheiron Creative Commons License 2006.07.06 0 0 327
Sajnálom. De valami hasonlót gondoltam a kérdésedet olvasva.
Előzmény: Joophe (325)
kheiron Creative Commons License 2006.07.06 0 0 326
Kedves tollpihe, csak nagyon gyorsan:

A plexus-cysta egy olyan jel, ami egy ideig normális (mondjuk minden embernek van egy kis ideig kopoltyúja is, de aztán azt kinőjük), és ha megmarad, akkor ún. minor anomália, szóval kromoszóma-rendellenesség lehetőségére hívhatja fel a figyelmet.

Ami engem inkább nyugtalanítana, az a több magzatvíz és a nagyobb magzat. Hogyan áll a vércukrod?
Előzmény: tollpihe (323)
Joophe Creative Commons License 2006.07.05 0 0 325

Kedves Kheiron!

 

Már tárgytalan a kérésem, ma reggel csináltattam egy újabb ultrahangot, és azt mondták, már régen elhalt a baba. :-((

Előzmény: Joophe (324)
Joophe Creative Commons License 2006.07.03 0 0 324

Kedves Kheiron!

 

A segítségedet szeretném kérni. Az utolsó menszesz utáni 9. héten voltam orvosnál, aki hüvelyi ultrahangot csinált, és egy 20mm-es petezsákot látott méhen belül.

Nem mondott semmit, csak hogy 3 hét múlva menjek vissza, de feltámadt bennem a kétely, hogy vajon minden rendben van -e, és normális, hogy nem látni a babát, sem a szívhangot? Akkor azt mondta az orvos, hogy a petezsák mérete alapján 6 hetes terhes lehetek. Kérlek nézd meg a fotót.

 

Előre is nagyon köszönöm!

 

Joophe

 

tollpihe Creative Commons License 2006.07.03 0 0 323

Kedves Kheiron!

 

Segítségedet kérem a mai uh. leletem értelmezéséhez. Ez áll rajta: atrium jelenleg 9mm, jobb oldali plexusban 5 mm-es plexus cysta, bal oldali plexus homogén. Mit jelentenek ezek? Azt mondták a cysta felszívódhat. Mi van, ha nem? Mi az az atrium és mi a jelentősége annak, hogy 9mm? A cysta okozhat betegséget, fejlődési rendellenességet?

Azt is írták még, hogy a magzatvíz az átlagosnál több. Ez is baj, vagy csak egy ténymegállapítás?

Ráadásként közölték, hogy a gyerek a számított korhoz képest túl nagy:

BPD: 54mm (43-52)

Thorax AP: 53mm* 57mm

Femur: 38mm (28-36)

utolsó menstruáció: 2006.02.07

A számítottnak megfelelő terhességi kor (20 hét 6 nap)

Aggódom, hogy nem lesz egészséges a gyerekem. Mi a véleményed?

Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.30 0 0 322
(A bulvársajtó szerint a tomkrúz felesége nem is volt terhes (mondjuk tényleg érdekes az a pocak, amin a 36-os csípőnadrág lazán begombolható), és ezért nem jelentek meg nyilvánosan sem vizsgálaton, sem szülésen :-) A feleségről készült képeket látva ez a verzió is hihető sajnos.)
Előzmény: kheiron (308)
Rienn75 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 321

Köszönöm a választ.

 Ez azért pontosabb, mint a 12-13 hét. és remélem így sikerül jókor mennem vérvételre.

Előzmény: kheiron (319)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.30 0 0 320
most mar negymarkeres vizsgalat lesz, az jobb.
Előzmény: Rienn75 (317)
kheiron Creative Commons License 2006.06.30 0 0 319

CRL=75,5 = 13 hét 4 nap

 

BPD=27,1 = 14 hét 5 nap

 

Mindkét értéket a nálunk levő gépben található táblázatból néztem meg.

 

Szóval minél hamarabb el kéne menned AFP-re. Nem vagyok szülész, hadd ne nyilatkozzam az AFP-ről (de szerintem sincs nagy jelentősége, mert nagyon bizonytalan értékű vizsgálat).

Előzmény: Rienn75 (317)
Rienn75 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 318
Bocsánat elírtam, tegnapelőtt, kedden voltam uh-on.
Előzmény: Rienn75 (317)
Rienn75 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 317

Kedves kheiron!

Megint eljutottam odáig, hogy hozzád forduljak. Tegnap voltam 12. heti uh-on ahol a következő értékek születtek:CRL:75,5 mm , BPD: 27,1 mm , nyaki ödéma nem látható. Kérésem az lenne, hogy tudnál nekem hetet és napot mondani ezekhez az adatokhoz, hogy mekkora most a terhesség? A doktor úgy állapította meg, hogy 12-13. hét. Így viszont elég tág az afp vérvételhez. Szeretném ha egy kicsit pontosabb lenne a terhességi kor, mégha sokan azt mondják , hogy a mai világban már nincs olyan jelentősége az afp eredménynek(főleg ha nem jókor veszik le a vért).

Előre is köszönöm!

kheiron Creative Commons License 2006.06.28 0 0 316

Kedves Jucus!

 

Azt, hogy a petezsák a méhen belül (vagy kívül) hol helyezkedik el, az ultrahangon elvileg látható.

 

Ha a kürtben van, akkor az méhen kívüli sajnos. Szerintem hallgass az orvosodra, nem akar rosszat, és én is megvárnám, hogy végül is hol kezd el nőni az embrió.

 

A hCG-szint számszerű értékeihez nem értek, de az, hogy megnőtt, egyértelműen terhességre utal.

Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 315

Kevdes Kherión!

 

Megvolt az első ultrahang vizsgálatom tegnap, 6+1-nél (IVF-terhesség) és a következő diagnózis született: valószínűsítette a doki, h a baba nem jó helyen tapadt meg, szerinte nem a nyh-ban van (ami most 18 mm vastag), de a méhen belül (a jobb kürt becsatlakozásánál). Ilyen lehetséges? Ezt ilyen idősen mennyire lehet pontosan látni?

 

A hcg szintem a beültetés után 12 nappal 50 volt, majd 5 nappal később 308. Ez jó?

 

Egyébként élő terhesség, a mérete 7.6 mm. Azt mondja, talán még korai végleges diagnózist felállítani és várni kellene még néhány hetet vele.  Nagyon megijedtem, nem tudom, van-e még értelme reménykedni, hogy esetleg jó helyen lenne a baba. Te mit gondolsz?

 

Köszönöm a válaszodat előre is!!

Judit

kheiron Creative Commons License 2006.06.26 0 0 314
Először a gyerek legyen rendben, de aztán kérek ám képet, akár magánban is. :-)
Előzmény: Maggancs (313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!