Keresés

Részletes keresés

Amari bp Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9214
Persze, mesélj :)
Előzmény: viharfok (9208)
zbigniew Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9213

Nagyon sajnálom ezt, őszintén szólva szívesebben lapozgatok egy szép színes képekkel, térképekkel illusztrált könyvet /melyet akár vihetek magammal is bárhova/, mint a neten olvasgatni az adott országról.

Ne adjátok fel, hátha idővel egy könyvkiadó lát majd fantáziát a lefordított friss infókkal teli anyagotokban! :)

Előzmény: jisell (9204)
zbigniew Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9212
szervezkedő, amari bp:   köszi a linkeket!  :)
Enid77 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9211

Igen, erre mondták, hogy nem jó. Mást én sem találtam. Nem is drága, "csak" 2000 ft...

Persze utánaolvasok a dolgoknak a neten is, de szeretném, hogy ha majd kint leszünk, akkor ott legyen a kezemben egy könyv, amiből tájékozódhatunk.

Ha sok térkép van benne, az nagyon jó, ui. térképfüggő vagyok... :D

Előzmény: Amari bp (9192)
Ilja Iljics Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9210
POD? Meggazdagodni senki nem fog belőle, de kis példányszámnál, netes terjesztéssel el lehet gondolkodni rajta.
Előzmény: jisell (9207)
Ilja Iljics Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9209
Idén nekünk elmaradt a mimózafesztivál, helyette törkölyt zsákoltunk a Vértesben, roppant izomlázat okoz, de sok forralt borral gyógyítható, tapasztalat.
Szeretném halacsot visszavetetni az utazók listájára, most ugyan nem mentünk, a szokásos szeptemberi időpontot meg ő lőtte ki (kitalálta, hogy augusztusban el KELL mennünk a Duna-deltára, onnan meg a Fekete-tenger mentén a Boszporuszig, hogy megnézzük a gólyák átrepülését délre), de már elkezdtem győzködni, hogy április-májusban egy hétre igazán ellóghatnánk innen.
Előzmény: szervezkedő (9200)
viharfok Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9208
Sziasztok!

Néhány kép C.G.-ból.

Hajóval látogattuk meg eme országot, ennek ellenére jártunk olyan helyeken is melyekről nem sokat olvastam a topicban (bocs, csak az utolsó 6 oldalt néztem meg).

Ha vkit érdekel, erősen szubjektív benyomások alapján van véleményem magáról az országban kialakított történelmi imázsról.







jisell Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9207
Nem sértődtem meg szó nincs róla csak nem szeretem ha ezért még cikiznek is.
A kézirat ami nálam van lektorálva is van előkészítve arra hogy nyomdába kerüljön de mindenhol csak elutasításra találtunk. A könyv eredeti szerzője is csodákozott aki Oroszországban, Csehországban, Szlovákiában, Németországban és Franciaországban is kiadta a könyvét amiért nemzetközi elismerést valamint itt Montenegróban is a legmagasabb elismerésben részesült, hogy egyszerűen nem kell Magyarországon egy ilyen könyv. Pedig ő aki a világot bejárta és egy ilyen csidállatos könyvet írt a szülőhazájáról nem kell senkinek. Még a Szegedi lektor is nagyon dicsérte a könyvet és még a levelében azt is írta, hogy élvezettel olvasta és dolgozott a kéziraton.
Előzmény: szervezkedő (9205)
sfi Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9206
Ez tényleg nagyon kár! Engem biztos, hogy érdekelne, és még sok mást is. Aki először utazik, azt mindenképpen, de szerintem ha többször megy valaki, akkor is fontos, hogy tudja, mit éredemes megnézni, mit nem szabad kihagyni, stb.
Előzmény: jisell (9204)
szervezkedő Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9205
Majd személyesen mesélek pár dolgot, amit én hallottam könyv témában.
Nálam is van egy ki nem adott, de az országot nagyon jól bemutató kézirat, amiben a szerző összefoglalja több évtizedes tapasztalatait, amit Montenegró különböző tájegységein szerzett.

Izabella! Már többen megjegyezték neked hogy bajban vagy a magyar nyelvvel, most én is javítanék:
Az "ÉRDEKLŐDÉS" szót helyesen úgy írjuk "ÉRDEK-lődés"
De ezzel remélem senkit sem sértettem meg és mindezt csak a bennem rejlő, átlagosnál nagyobb rosszindulat íratta!
Előzmény: jisell (9204)
jisell Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9204
Szia

Most elárulok egy nagy titkot nekem van egy nagyon szép montenegróról szóló könyv lefordítva magyar nyelvre. Egy nevezetes montenegrói útleíró írta meg több nyelvre is lefordították. Mi össze fogtunk és megcsináltuk a magyar nyelvű vátozatát. Nos ott kezdődött a baj amikor a Herceg Novi-i Hungest szállodának valamint a Podgoricai magyar nagykövetnek bemutattuk ezt az ötletet és láss csodát NINCS ÉRDEKLŐDŐ ERRE A KÖNYVRE választ kaptuk. Nem értem pedig tudom hogy alig van montenegróról magyar nyelvű útikönyv ez pedig a leutolsó információkat is tartalmazza mert ez lett volna a 2008-as kiadás. Én nagyon elszomorodtam hogy megmondjam az igazat.
Előzmény: zbigniew (9195)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9203
  dzsimi! szervezkedő betett egy képet a 9199-ben, ott az a sárgaház amiről érdeklödtél.
Előzmény: dzsimi111 (9179)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9202
Ne is mond, itthon is csak az ábrándozás marad.
Előzmény: szervezkedő (9200)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9201
 A zárójeles szöveg ......:o)))))
Előzmény: szervezkedő (9199)
szervezkedő Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9200
Apropóóóó!
Mizu a mimózafesztivál ügyében?
Ahogy elnézem az idő nem nagyon kedvez a tavasz önfeledt köszöntéséhez Montenegróban sem!
Inkább olyan otthon ücsörgős, napsütésért könyörgő idő lehet,
netes források szerint!
szervezkedő Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9199
Május végi időjárás?
Ez 2-3éve készült május elsején!
Akkor ilyen idő volt a tengeren.

(Fedetlen felsőtestemet nyaldossa a kora nyári napsütés, miközben a széthullot szemüvegem szerelgetem a csónaknak dőlve, hogy a messzebb monokiniző nénik cicijét is stírolhassam!)

Szakirodalommal kacsolatos véleményem:
Aki ezen a fórumon megfordul, feltételezhetően rendelkezik interneteléréssel, ha pedig így van akkorkattintsatok a www.montenegro-info.hu oldalra, ahol nagyon jó áttekinthető infókat kaphattok az országról.
Akinek nincs net, azoknak ajánlom a pár hozzászólással előbb belinkelt Adriatoursos utikönyvet. (Nekem a weboldal szimpibb!)
Előzmény: inter05 (9184)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9198

Vagy itt is lehet olvasgatni :)

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=51

Előzmény: Amari bp (9197)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9197
Előzmény: Amari bp (9196)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.17 0 0 9196

Gyorsan körbenéztem, úgy néz ki, mint útikönyv csak ez van.

Na meg ilyesmiket olvasgattam neten, csodás fotókkal:)

http://medvegyu.organic.hu/?cat=23

Előzmény: zbigniew (9195)
zbigniew Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9195

Ez nekem is megvan, nagyon jó, részletesen ír arról mit érdemes ott megnézni szép színes képekkel illusztrálva. Igaz, elég sokat ír a települések történelméről, de szerintem érdekes az is. A legfontosabb üdülőhelyekről, városokról vannak benne térképek is, hasznos tudnivalók az útról, szálllásról, helyi ételspecialitásokról és pár szerb alapkifejezést is tartalmaz. 2003-as kiadás, én úgy tudom nincs ennél újabb, de ami benne van szerintem túlnyomórészt aktuális még most is.

2003 nyarán voltunk Budván, épp abban az évben mikor az utazási irodák első ízben reklámozták ezt az országot, akkor még Szerbiával közös államként. Én ezt a könyvet a nyaralásról hazajövet tudtam már csak megvenni sajnos, akkor ott pedig nagy segítségünkre lett volna...

Egy biztos, min. egyszer szeretnék még oda visszajutni túristaként, mert csak kellemes tapasztalataim vannak az országról, egyszerűen gyönyörű hely!

Aki teheti, ne hagyja ki!

 

Előzmény: Amari bp (9192)
haya1973 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9194
kisöreg még mindig ott cirkál virpazarnál a turistákra vadászva?
szalmakalapban berlingoval
:D

Előzmény: halacs (9185)
haya1973 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9193
látom ez már örök életedre megmarad benned:DDDDD
jajjmár fogunk mi mmég sörözni jo kis niksickoval

sajna még nem nyertem a lotton pedig ugy de ugy megvenném a haj nehaji várat.......
Előzmény: szervezkedő (9183)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9192

 

Nekem ez van, végül is bejött, erre mondták, hogy semmit sem ér?

Szó van kiemelt helyekről, tengerpart térkép, Kotori öböl térkép, ország térkép.Városok térképe.   De könyves boltokban, nem láttam nagy kinálatot:)

Előzmény: Enid77 (9191)
Enid77 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9191
Köszi! :)
Előzmény: kirgizke (9190)
kirgizke Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9190
Lonely Planet: Nyugat-Balkán
A Lonely egyébként is verhetetlen...
Előzmény: Enid77 (9187)
inter05 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9189
Igazad van, biztos, hogy ott is a pici lesz a főszereplő:) Sajnos nem tudunk egy hétnél tovább maradni a munkám miatt, de bízom benne, hogy tetszeni fog amit látunk, átélünk, és máskor hosszabb időre visszatérünk!
Előzmény: halacs (9188)
halacs Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9188
Szívesen. :-)
Mntenegró tengerparti részei nincsenek igazán nagy távolságban egymástól, gyakorlatilag bárhová el tudtok jutni pár óra alatt, akár a Kotori-öbölbe is. De azt tanácsolom, ne akarjatok túl sokat markolni, a közvetlen közelben is vannak felejthetetlenül szép helyek, és egy kisgyerekkel fontos, hogy ne az utazás töltse ki az időtöket. 1 hét nagyon rövid idő, máskor szánjatok rá többet, megéri. :-)
Előzmény: inter05 (9186)
Enid77 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9187

Tudnátok ajánlani Montenegro útikönyvet?

Nem nagyon találok a neten. Amit találtam, arra meg azt írták, hogy semmit nem ér/ír... :)

A történelme nem annyira érdekel, inkább az, hogy mit érdemes megnézni, hogy lehet oda eljutni, térképek, hasznos infók, stb...

inter05 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9186
Nagyon köszönöm, feljegyzem!
Előzmény: halacs (9185)
halacs Creative Commons License 2009.02.16 0 0 9185
A Skodra-tó. Nehogy kihagyjátok, felejthetetlen, lenyűgöző. :-)
No, de Petrovacból tényleg lehet menni Ulcinjba (szerintem ide hosszabb időre érdemes, akkor érzel igazán a hangulatára), Barba, nem fogtok unatkozni egy percre sem. :-)
Előzmény: inter05 (9184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!