Keresés

Részletes keresés

Benedek L. Creative Commons License 2013.04.27 0 0 4895

Túl vagy e már a műtéten, milyen módszerrel történt/történik? Nekem a Longo beavatkozás nem került semmibe, valóban korszakalkotó eljárás, szinte fájdalom nélküli. Nekem is végbél-előesés és IV. fokozatú belső aranyeret kellett kimetszeni, a külső maradt, de az fájdalommentes.

Előzmény: thomas_the_tank (4859)
tristen Creative Commons License 2013.04.25 0 0 4894

Sziasztok!

 

Mindenkinek nagyon jó egészséget és gyors gyógyulást kívánok!

 

üdv és Kitartás!

tristen Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4893

Kedves Doktor úr!

 

Köszönjük a hozzászólást!

 

üdv.

Előzmény: Törölt nick (4885)
64agi Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4892

Szia! Igen minden normális. A műtét után kivül volt egy kis dudor, de mára már az sincs. A doki nekem az intim tornát is mondta, mivel az izmokat is helyre kell tenni. Nagyon jó, és nem csak nőknek!!! Probáld meg sokat segít.

Friss műtöt vagy még, persze, hogy érzed. És minden újabb érzéstől frászt kapsz. Probálj meg ne csak arra koncentrálni, éld a mindennapok életét, ne foglalkoz vele, és vigyeld meg minden rendben lesz. 

Én a műtét után a fűszeres ételeket iktattam az étrendemből, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, kefirt, joghurtot ettem, és sokat ittam, igy  rendbe tudtam tartani a székletem . Ami úgye a gyógyulás feltétele....  És tényleg nagyon gyorsan rendbe jöttem.

Most hirtelen ennyi jut eszembe. Nyugodtan kérdez. Ha tudok segítek.

Szia

Előzmény: Benedek L. (4891)
Benedek L. Creative Commons License 2013.04.22 0 0 4891

Helo! Eltünt Neked kívül-belül? Várhatom, hogy nekem is "visszahúzódhat" még? Tényleg csodával határos módon könnyedén át lehetett vészelni, sokak csodálkozására, mert állítólag ez nagyon macerás műtét, hagyományos műtéttel.

Előzmény: 64agi (4890)
64agi Creative Commons License 2013.04.22 0 0 4890

Szia! Én tavaly estem át ezen a műtéten. Gyors, fájdalommentes volt a felépülés, 5 nap múlva már dolgoztam. Utána ügyeltem a székletre, hogy rendbe legyen, ne legyen kemény. És ennyi. Áldom a bátorságom, hogy rászántam magam, és a dokit is, hogy szuper volt. Azóta sincs panaszom, élem a hétköznap megszokott életem. Popsim remek :-) szép. Igaz még a doki is meglepődött, hogy ilyen szépre sikerült. 

Úgy hogy további gyógyulást Azoknak akik meg hezitálnak, ne féljenek elmenni a dokikhoz, csak rosszabb lesz népi gyógymodokkal kezelve..... 

Üdv

Előzmény: Benedek L. (4881)
tristen Creative Commons License 2013.04.22 0 0 4889

Szia!

 

Amitől félünk, az általában bekövetkezik. Szóval inkább MINDIG gondolj a gyógyulásra, bármit is érzel, mert hidd el, hogy van ebben valami. Amikor rád törnek a negatív gondolatok a gyógyulásoddal kapcsolatosan, azonnal "állítsd" át az elmédet a pozitív dolgokra És hidd el gyorsabb lesz a gyógyulás. Minél erőteljesebben akarod a gyógyulást, annál előbb fog bekövetkezni! :))

 

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Szép napot kívánok!

Előzmény: Benedek L. (4888)
Benedek L. Creative Commons License 2013.04.21 0 0 4888

Köszi! Hála, nem érzem, hogy beteg vagyok, nagyon hamar "kinőttem" a műtétet. Erőm és bizakodásom, de ugyanakkor félelmem is van.

Előzmény: tristen (4887)
tristen Creative Commons License 2013.04.21 0 0 4887

Szia!

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

Kitartás!

Előzmény: Benedek L. (4886)
Benedek L. Creative Commons License 2013.04.21 0 0 4886

Az a baj, hogy a lényeges dolgokra csak mostanában figyelek oda, mióta bajban vagyok. Tehát éjjel-nappal iszok, eszek rostosat, gyümölcsöt, stb. Igaz, az állag lágyult, viszont a salakanyag még is úgy hajlandó távozni, hogy ma is keserűsót ittam - a Longo beavatkozás miatt most nem várhatom meg, míg apródonként csordogál...Állandó nyomást érzek így is a gát tájékán, gondolom idővel ez szűnik (10 napos műtött vagyok).

Előzmény: Törölt nick (4885)
tristen Creative Commons License 2013.04.20 0 0 4884

Sziasztok!

 

Legyen csodás és szép napotok!

 

Kitartás! :)

zoltanz74 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 4883

Nekem végbélrepedéses műtét volt, az is olyasmi környéken van kb. Frankón begyógyul ha betartod az utasításokat. Gondolom az kajákra kell figyelned, a széklet ne legyen kemény, erölködés se legyen, fokozatossan terheld magad.

Nekem az okozott nehézséget elöször lelkileg, mikor tisztogatni kellett mindig azt a sebes helyet, meg vizsgálni tükörben minden okés-e. (dehát az egészségért meg kell tenni amit lehet és még többet).

Előzmény: Benedek L. (4881)
Benedek L. Creative Commons License 2013.04.18 0 0 4882

Nekem nem került pénzembe a Longo műtét, sőt, arra sem adtak lehetőséget, hogy hálapénzt adjak! Úgy gondoltam, hogy a 6. heti kontrol alkalmából valamit honorálok. Még az altató orvosnak is huncutsággal tudtam zsebébe rakni...

Előzmény: thomas_the_tank (4805)
Benedek L. Creative Commons License 2013.04.18 0 0 4881

A napokban történt velem, hogy Longo módszerrel "távozott" az aranyerem. Ténylegesen fájdalom- és vérnélkül, gyors felépüléssel. Viszont külső dudorom még ott van, várom, hátha eltűník. Igaz, mikor a viziten említettem, az adjunktus úr azt mondotta, hogy a belső aranyerem és a végbél előesés lett megoldva, azért fájdalommentes, mert az idegek által érintett területhez nem nyúlt. Arra vagyok kíváncsi, hogy aki már átesett ilyen beavatkozáson, mi a véleménye, hogyan gyógyult?

zoltanz74 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 4880

Ma észrevettem kívül 9 óránál egy külsőt, egyenlőre akkora csak mint egy kombostű feje. Hemoland kréme kenem, (ismerősnek bevált) lehet olyasmi lesz belőle  mint ami nyáron volt, 1-2 nap még nagyobb lesz és jól vérzett a vége, székelés után. (akinek ilyen lesz még jótanács: tartson magánál gézlapot.)

Előzmény: tristen (4879)
tristen Creative Commons License 2013.04.16 0 0 4879

Szia!

 

Örülök ennek a hírnek! Köszi, hogy megírtad.

 

Hát akkor nincs más hátra, csak a gyógyulás!

 

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: zoltanz74 (4878)
zoltanz74 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 4878

Megvizsgált, felírta még a kúpból (ua.), ugyanúgy 2x1, aztmondja gyógyul még ez a kíjebb lévő van. Két hét múlva szerinte el fog múlni teljesen, úgylegyen.

Előzmény: tristen (4876)
tristen Creative Commons License 2013.04.16 0 0 4877

 

érdemes megfontolni!

tristen Creative Commons License 2013.04.15 0 0 4876

Szia!

 

Szerintem hajlamos vagy genetikailag egyébként is az aranyérre. Ezért jöhetett elő, meg hát a hasprésike, meg az edzegetés  és így tovább. Amikor előjön az aranyered, szerintem ne edzegessél. Majd amikor helyrejössz. Sajnos most már ezzel kell élned, még legalább 60, 70 évet, :)

 

Na de ne búsulj, majd csak lesz valahogyan.

 

Majd írd meg, mit ajánlott és diagnosztizált az orvos.

 

Az ülőfürdővel is vigyázz, mert ha be van gyulladva az ered, hát nem tudom, hogy extraforró kádba érdemes -e üldögélned....

 

KITARTÁS!  

Előzmény: zoltanz74 (4875)
zoltanz74 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 4875

Azt mondja a doki holnap, megnézi megint (nemigaz, már olyan leszek lassan mint egy kesztyűs bábú). 

Sztem úgy szedtem össze különben, hogy vérzés utáni napokban sokszor elég meleg ülőfürdőt vettem, rádásul sokszor akkor mikor hazaértem hidegről (márc eleje), valamint edzegettem és hasprést is csináltam, erre jött a kemény széklet. (eddig nem volt aranyerem, nem hittem volna hogy előjön. Mostmár csak langyos ülőfürdőt veszek.)

zoltanz74 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 4874

Azér valószínű, hogy felhívom a dokit, nem akaram, hogy valami kiakúljon még belőle.

Nemtudom ha gumigyűrűzést csinálnak, utána nem újul ki egyből (nem kerül egy másik ér a helyére), ugynis attól jön ki, hogy a szövet ami fedi meggyengűl, ha jóltévedek? Köszi.

 

Egészséget kitartást mindenkinek, üdv.

tristen Creative Commons License 2013.04.13 0 0 4873

Szia!

 

Az jó, hogy ügyelsz arra, hogy mit eszel. Ez nagyban befolyásolja azt,  hogy milyen lesz a székleted. Én is sok vizet iszok mindig, és hát a mozgás sem árt. Persze nem versenyszerűen sportolok sajnos, habár régebben nagyon jó atléta voltam. Mára már alábbhagyott a versenyszellem bennem, ami ég bennem most már, az a kisüsti pálinka, amit olykor megiszok. :)))))))))))))))))))))))))

 

Na jó, viccen kívül, szerintem eddig jól csinálsz mindent. Csak így tovább!

 

KITARTÁS!

Előzmény: zoltanz74 (4872)
zoltanz74 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 4872

Igazából volt nyár végén egy kisebb ceruzahegy formájú aranyerem is, vérzett is kicsit(akkor a széklettel sem volt gondo, úgyhogy nemértem mitől van) az 1 hét alatt elmúlt ülőfürdővel. Ezt kívülrő is lehetett látni.

 

Talán most a székletem rendben van így is, hogy figyelek a kajára, műzli, korpovit keksz, lenmag összetörve sok-sok folyadékkal (víz). Amit megpróbálok még mivel a kúpot abbahagytam, székelés elött és néha máskor is oliva olajjal bekenem a végbél 1-2 cm-es szakaszát, ugyanis a kúp erre is jó volt, hogy könnyebben kijöttek a dolgok. 

 

Nekem 2 naponta van "prodoktum", állítólag ez még jó a 3 már sok mert kiszárad és kemény lesz. 

 

Elolvastam ~1000 hozzászólást, úgy látom kis esélyem van, hogy teljesen visszahúzodjon, műtét csak 4-es fokunál kell ott sem mindig ajánlatos, nekem 1-2-es között változik, belső van. 

Előzmény: tristen (4871)
tristen Creative Commons License 2013.04.13 0 0 4871

Szia!

 

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat.

 

Ha nehezen megy a székelés, valóban megoldás lehet a beöntés, bár én ezt nem tudom, házilag miként lehet megoldani. 

 

Hallottam már ilyen beöntő pumpákról, de ezeket szexuális segédeszközöknél találtam meg egy erotikus honlapon. Na de komolyan! 

 

Ilyen orvosi dolgokról még így nem hallottam.

 

KITARTÁS!

 

üdv.

Előzmény: zoltanz74 (4868)
tristen Creative Commons License 2013.04.12 0 0 4870

Szia!

 

Ha kipróbálom, akkor fogok írni mindenképpen.

 

üdv

Előzmény: Krinyo (4845)
tristen Creative Commons License 2013.04.12 0 0 4869

Szia!

 

A helyi érzéstelenítéskor beadott lidocain injekció csíp. Nekem volt egy hegkorrekciós műtétem, és a korrekciós műtét előtt helyi érzéstelenítés céljából beadott szúri eléggé fájt, csípet, azt hittem lemászok a műtőasztalról! DE! köbö. 1 perc múlva már semmit sem érzetem.. Szóval fel a fejjel!

 

KITARTÁS!

Előzmény: triniti03 (4866)
zoltanz74 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 4868

Aranyér problémával küzdök 5 hete, 39 éves vagyok (akkor volt vérzés pár csepp, 2 napon kersztűl székeléskor, majd beduzzadt a kijebb lévő ami lejebb ment 1 hét után), fájdalom nem volt. Ülőfürdőztem (langyos, sűrűn tisznántartva a helyét), paraffin olaj (3x1 kávéskanál később elég napi 2x1 csepp) és 2 hete voltam egy magánrendelésen proktológusnál, van egy kisebb belül egy visszahúzódó kijebb (látni nem lehet, de tisztálkodásnál érezni egy borsószemnyi duzzanatot) és egy felületi repedés, felírt egy kúpot (gyuladáscsökkentő van benne meg ami leköti a kórokozókat, fájdalomcsillapító), 2 hétig napi 1x1 db-ot használjak, meg 1 hétig szedjek 2x2 Detralexet. Ha nincs vérzés akkor nincs más teendő, viszont ez a kijebb lévőt még mindig érzem tisztálkodáskor sokszor és nem sokkal kisebb. Hozzátenném volt 7-8 éve volt végbél repedésem 2x műtötték (leírom a tapasztalataimat is mindjárt, és nekem mi vált be), mi lenne a legokosabb? (beöntésen gondolkozom)

 

Télen keményebb általában a székletem, (ez gondolom általános kevesebb mozgás stb.), nyáron viszont már nem zár úgy az ánuszrózsám a műtétek miatt ezért wc-zés után még pár órával is mosnom kell.

 

Szóval repedéssel műtöttek, mindenkinek azt javaslom ha 2-3 napig vérzik székeléskor menjen el szakorvoshoz, mert ha repedés az nem fog meggyógyúlni nagyon. A kockázat nagy, hogy mélyűljön a seb (és akkor műtét), ugyanis a eleinte kis fájdalom miatt, a végbél iritálódik és mozog, emiatt nemtud gyógyulni a seb sem.  Nem fáj a vizsgálat elöször még, persze kellemetlen, meg gáz, dehát megéri. Az az orvos meg hülye aki előrehaladott repedésnél, megvizsgálja...

triniti03 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 4867

Szia Alexa!

 

Szuper, hogy ilyen gyorsan tud fogadni, remélem sok mindenre választ kapsz majd! Én egy csomó mindent elfelejtettem megkérdezni, lányos zavaromban, pedig biztos mindenre válaszolt volna. Te csak kérdezz mindent bátran, türelmes, segítőkész!!

Jobbulást és jelentkezz majd!!

Szia!

Előzmény: alexafromts (4865)
triniti03 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 4866

Sziasztok és Szia Tristen!

 

Na szóval, túl vagyok az első proktológiai vizsgálatomon, hát mit mondjak..., nem sorolnám életem legnagyszerübb élményei közé, de a lényeg, hogy túl vagyok rajta. Hála Istennek, nem hozott nagy meglepetést a diagnózis! Vagyis a bőraranyerem mellett, van egy belső heges anopapillám, melynek a leégetését javasolja a doki! A kis "kedves" bőrnyúlványomat, pedig helyi érzéstelenítéssel, egyszerűen levágja. Azt mondta, hogy a szúrinál össze kell szorítani a fogunkat! Miért? Az, annyira szörnyű?? Van tapasztalatotok???

Köszi előre! Jobbulást és panaszmentességet kívánok mindenkinek!

Üdv.!

alexafromts Creative Commons License 2013.04.10 0 0 4865

Köszönöm, Triniti!

 

Már fel is kerestem a doktor urat és megnéz a jövőhéten! :)

Előzmény: triniti03 (4863)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!