Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gdzsozy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22842

Szerintem a 175-ös az jó. de ahogy mondtam: a felnit ha nézel akkor nem elég az hogy 4x100 as osztóköre legyen hanem azt is kell nézni hogy Et38 legyen.

 

ha megveszed akkor csak személyesen! ja és előtte menjetek el egy gumishoz pörgesd át a felnit. jobb ha ott derül ki hogy üt.

 

ha megengeded akkor azt hozzáteszem csak a lelkiismeretem megnyugtatására hogy szerintem az alufelni olyan nekünk mint a nőknek a rövidzsoknya télen. fáznak benne, húzogatják, hogy többet takarjon de mivel szépnek gondolják benne maguk csendben tűrnek a szépségért.

ilyen a felni is: igazából csak a gond van vele vigyázni kell rá,kiveri a féltengelyt a futóművet és a csapágyakat viszont látványos.

Előzmény: tomvargas (22836)
gdzsozy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22841

lehet hogy szétment a katalizátorod és a darabkák ott vannak a kipufogóban, idegesítően zörög ha gyorsítasz vagy ha leveszed a gázt.

Előzmény: Kolja987 (22823)
gdzsozy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22840

mekkora volt az az ajtó kilincs? :)

 

én egy komplett motorháztetőt küldtem vissza postán és azt is elvitte a posta.

pontosabban egy motorháztetőt és egy jobb első lemezt mert nem olyat küldtek futárral amit kértem hanem a régi fajta feliciáét.

Előzmény: Willy16 (22817)
tomvargas Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22839

Írtam az email címedre! :)

Előzmény: peti931 (22838)
peti931 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22838

nekem van egy eladó szett alufelnim gumival, 32.000-ért odaadom ha érdekel. 80%-os firestone f580 gumikkal.  13"-os, 5.5" széles, et38-as. a gumik mérete 175/70/r13. igy néz ki:

 

 

Előzmény: tomvargas (22837)
tomvargas Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22837

Őket néztem ki: http://www.jofogas.hu/fejer/13as_alufelni_3186018.htm

ET számot nem tud adni az illető, kérdem én ez jó lehet a Feliciámra?

tomvargas Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22836

13"-os alufelnire mekkora gumit érdemes akkor vennem, hogy ne legyen gond?

175-ösben gondolkodthatok?

Előzmény: gdzsozy (22809)
mazsolmaany Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22835

A"régi"sem volt ingyen!Megvetted!A"nagyon régi"(két betű,négy szám)viszont a belügyminisztérium tulajdona volt!Kérték is sokszor a rendőrök,vegyem elő a  10-es villáskulcsot...

Előzmény: ms1964 (22832)
reepa87 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22834

Miért bocsi de én azt sem tudom sajnos megérteni hogy amikor erősödik az a k..a forint akkor valami oknál fogva az üzemanyag árak persze nem követik ja és persze mindíg van valami ku.a jó indok a növeléshez pl.:( esik az eső, fáj a jobb 38 -as hajszálam,stb.. és az autósok lehúzására mindíg van indok "külföldön is hasonlók az árak "- tipusu szöveg igen lehet viszont a kereset az valahogy NEM

Előzmény: ms1964 (22832)
badi01 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22833

Tisztelt gdzsozy !

Tavaly márciusban rakattam DT gas szetett 1999-es 1.3 MPI feliciába Tasson a Szappanos autószervizben. Potkerék tartállyal szereléssel együtt fizettem 180.000 ft. + müszaki vizsga.

A gázszettel eddig problémám nem volt mindig benzinen indul  és teljesen autómatikusan kapcsol, ha eléri a vizhőfok a 40 C és a fordulat a 2100- as fordulatot. 

tavaly március óta mentem vele 20.000 km mivel ezt használom munkága járáshoz. 20.000 km után visszahozta az árát. Akkor mikor kifizettem nagyon fájt de a mostani benzinárak mellet és amiket jósolnak (500 Ft/ liter) már áldom az eszem, hogy belerakattam. 

Előzmény: gdzsozy (22778)
ms1964 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22832

A kormány nem cáfolta, de nem is erősítette meg a HVG.hu értesülését. Ez egy elég komoly portál, nem beszélnek (írnak) a levegőbe, szóval ez igaz. Készítsétek a 20 ezrest a rendszámcserére! Mivel forgalmicsere is lesz, újíbb 6-7 ezer ft - persze akkor lesz kövér a lúd, ha addig még emelik a hatósági díjakat! No és a környezetvédelmi matrica meg a műszaki vizsga matricája sincs ingyen! Remélem, hogy jó rövid határidőt szabnak ki, hogy mielőbb beszedhessék a lóvét, az persze nem számít majd, hogy hány órát ülünk-állunk sorban érte! Hány bőrt lehet még lehúzni az autósokról?

Azt is szeretném tudni, melyik cég fogja legyártani ezt 2-3 millió rendszámtáblát, és ki a tulajdonosa?

 

És akkor a rendszer működése: a rendszám első betűje utal a megyére, ahol az autó tulajdonosa lakik ( vagy a cég működik). Eladás esetén maradhat a rendszám a tujalnál, ráteszi az új autóra. Elvben nem rossz ez, a legtöbb országban ilyen a rendszámtábla, de ha most ennyire be akarják vezetni, akkor legyen ingyen, vagy legalább hagyják "kimúlni" a régieket, legyen az átállási idő 10év.

Persze ha a bevétel a cél.....

Előzmény: Dreamer (22831)
Dreamer Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22831
Remelem ezt nem gondoljak komolyan: http://hvg.hu/gazdasag/20120119_NFM_tervezett_rendszamtabla_csere

Ha valaki ezutan mas megyeben/jarasban vasarol autot akkor a mindencsere mellett meg rendszamot is kell cserelni? Hat a jok.....
mazsolmaany Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22830

Bocs hogy belevau,miért is kell fűtő-(páramentesitő)motort cserélned?Nem követem a fórumot folyamatosan.

Előzmény: Dreamer (22806)
Kolja987 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22829

Nem hangzik hülyén, előröl jön a hang, úgyhogy a leömlő környékére gyanakszom, köszi szépen megnézem!!!

Előzmény: arthur877 (22828)
arthur877 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22828

Hülyén fog hangozni elsőre, de nézd meg az összes kipufogó csavart a leömlőtől kezdve! Én most húztam meg (szintén rezonanancia miatt) a teljesen lelazult 4 Y-cső csatlakozót, a tűzkarikánál lévő rugós 2-t mert kellett! Most kuss van! De egyszer már jártam a bal hátsó ajtónál lévő gumikarika kinyúlásánál is zörgéssel reagált a gép.

Előzmény: Kolja987 (22823)
arthur877 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22827

A reszelővel lehúzod a fékpofák széleit-sarkait, majd a csiszoló papírral felcsiszolod a teljes felületét.

A csavarhúzóval veszed ki a szimeringet, indítod meg a sasszeget, rátekerve a rongyot, ki tudod törőlni vele a csapágyházból a régi fáradt zsírt...

Előzmény: Szkotti1 (22824)
svgyula Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22826

Szia! Nálam is szokott néha de valószínüleg nálad is a kipufogó elér valamit azt hiszem főleg a hátsó dob tud elfordulni és attól alacson fordulaton kicsit kalapál ha úgy áll a kaszni. nézd meg a hátuljánál hogy áll a dob. A tojásrésznek  vizszintesen kell állnia. Ha nem így áll akkor a hátsó kerék mellett fellazítod az összefogó bilincset és tekersz rajta vagy tekertetsz és meghúzod a bilincset. Egyépként a "hővédő" is ott van felette de az nem szokott lelazulni.

Előzmény: Kolja987 (22823)
Willy16 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22825

Közben mintha olvásná az eladó a fórumot, mert írt! O_O
Érdekes módon mostmár el lehet küldeni levélként, sőtt: "Összeg:1465 ft;"

Így már korrektebb a felállás. :)

Előzmény: Dreamer (22822)
Szkotti1 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22824

A csiszoló papírt még értem, de a reszelőt mire használod?

A csavarhúzó se nagyon kell...

Előzmény: arthur877 (22808)
Kolja987 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22823

Sziasztok!

 

Még mindig zörög a Feli, most nem tudok alábújni, de kellene egy kis segítség, a hővédő lemezre gondolok, az hol található? Azt tudom hogy van a leömlőnél a motortérben. A katalizátor körül is van? Van más ami zöröghet induláskor meg alacson fordulatról gyorsításnál?

Dreamer Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22822

"Kiválasztottam hogy előre utalás után posta."

 

Nem hiszem, hogy utánvétellel akarta a kolléga megvenni.

 

Én már több (értékes) dolgot adtam fel postán bubi zacsiban ajánlottan, eddig mindig megérkezett.

 

Nem hiszem, hogy egy behúzó nagyon törékeny darab lenne...

 

Ha pedig tényleg nem megy másként, egy kultutált hangvételű levelet akkor is lehet írni.

 

Dreamer

Előzmény: arthur877 (22821)
arthur877 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22821

Az utánvétel árát nem kalkuláltad bele... Az pedig nem olcsó tétel, és veszélyes a feladónak, mert ha nem veszed át, még ő fizet a visszaútért is, ha meg akarja kapni az át nem vett alkatrészt...

De ha elolvasod a szállítási feltételeket, benne van, hogy csak csomagként postáznak, nem szarakodnak az ajánlott levéllel. Sztem nem is tudja, hogy mekkora súlyú és méretű cuccot lehet még "levélként" feladni. Én is csak azért, mert évekig Vateráztam-TeszVesz-eztem, így én jobban tudtam a postán a még belefér a szabályzatba dolgokat, mint az ott dolgozók... ^^

Az öcsém egy új hűtőt rendelt a Favoritjába, és nagyon precízen becsomizva sértetlenűl kapta meg már másnap délelött. Olcsóbb volt a posta, mint a benzinköltség. A postán nem nyer magának egy fillért sem, tényleg annyit kér érte, amennyibe kerűl. Vegyél még valamit, és a fajlagos költség csökkenni fog. :D

Előzmény: Willy16 (22817)
Dreamer Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22820

Ár ügyben az a helyzet, hogy 200-220 Ft-ból már a nevemen kellene lenni az autónak. Ez most a helyzet.

 

Ha publikus a levélcímed, akkor mindjárt írok egyet!

 

Dreamer

Előzmény: gdzsozy (22815)
Dreamer Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22819

"Titeket kérdezlek hogy jogos a felháborodásom vagy kezdek öregedni?"

 

Sajnos egyre jobban azt tapasztalom, hogy egyre inkább beleszarom stílusúak az emberek.

Vadászok egy autóra, találtam egyet tőlem 200km-re, de mivel egy kis értékű autóról van szó szerettem volna mindent megtudni, néhány nagyobb felbontású képet kérni.

 

Felhívtam a tulajt, kiderült, hogy ők egy bontó és úgy látják ebben az autóban még van használható km, ezért tették fel a hirdetést. De akivel beszéltem nem is tudja, hogy miről van szó (pedig a beszélgetés elején megkérdeztem, hogy tudok pár kérdést feltenni az autóról?)!

Jó, akkor kétszer értelmesen megkértem, ha az illetékes ott lesz, akkor küldjenek már néhány képet az autóról, meg arról, hogy az autó papírjai rendben vannak-e?

 

SMS-ben elküldtem a nevem, e-mail címem, meg újra a kérést.

 

Szerinted kaptam rá választ? Kurvára semmit... :(

 

Másfél hónapja, egy másik autó után érdeklődtem, írja az eladó a hirdetésben, hogy kérésre több fényképet küld, beszélek vele személyesen, egyeztetek, azóta is küldi a képket.

 

Ha kicsit visszabb lapozol (év vége környékére), akkor olvashatsz egy storyt egy csilivili márkakereskedőről, akiből (pedig neki ez lenne a munkája) csak panaszkodással tudtam kérni képeket, mert elsőre elhajtottak...

 

Szóval szerintem nem reagálod túl a dolgot, egyszerűen ilyen világot élünk! Mindenki mindent leszar, nehogymár valamiért dolgozni is kelljen.... (Tisztelet a kivételnek!!!!!!!!!!)

 

Az a baj, hogy így kurvára semmerre sem fog haladni az ország... :( Általában az ilyen emberek sírnak a legjobban, hogy az ő sorsuk mennyire nyomorúságos.... Hát elmennek a  jó.........

 

Dreamer

Előzmény: Willy16 (22817)
hubo44 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22818

De. Mient akars ojant a meik tunelozni iš tud? Vad čak jol kôňveljen HU/SK.

Előzmény: Bombyna (22816)
Willy16 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22817

Sziasztok!

 

Rendelt már valaki a skoda patikától? (skodaalkatresz.unas.hu)

Én először és utoljára rendeltem tőlük... Leírom mert felb...ott rendesen és hátha valakit érdekel.

Vasárnap rendeltem tőlük egy bontott Skoda Felicia ajtóbehúzó fogantyút.(1000Ft) Kiválasztottam hogy előre utalás után posta.

A megjegyzésbe ezt írtam:" Ajánlott levélként szeretném kérni, ha lehet. ("Többe kerülne a hús mint a leves.") "

Másnap hív az ürge hogy tudom-e hogy ez a behúzónak csak a külső héja, blabla... Még akkor is világosan megkértem rá  hogy levélként adja fel, mert úgy olcsóbb és küldje e-mailben az utalandó összeget.

Jött is a levél: Összeg:3090 ft Mi van????? Kultúráltam rákérdeztem hogy ez mégis hogy jött össze?! Erre: "Az alkatrész mérete nem teszi lehetővé a levélben való postázást. Csak csomagként tudjuk feladni. Ezen felül az alkatrész műanyag, és törékenynek számít. 1770 ft postaköltség és 320 ft törékenydíj miatt lett ekkora az utalandó összeg."

Mitől is 1770Ft a posta? Mitől törékeny az a műanyag?

Nem bunkóztam továbbra sem, ezt írtam:
"Standard Postacsomagként bőven elég nekem, vállalom a felelősséget.
Ha nem megoldható akkor köszönöm, de nem tartok igényt az alkatrészre.
Megértését köszönöm."

 

Úgy tűnik ha már nem tud behúzni "postára" 2000Ft-al akkor már nem is eladó, legalább is nekem ez jött le. Azóta rákérdeztem hogy így működik-e a dolog, de úgy tűnik hogy még ő/ők vannak megsértődve mivel válaszra sem méltatnak. Pontosan tudom hogy 2000g-ig levélként elmegy, és a mérete is megengedi. Röhögve belefér egy bélelt borítékba! Jó... ha "mégsem" akkor 1115Ft a csomag.

Titeket kérdezlek hogy jogos a felháborodásom vagy kezdek öregedni?

 

köszönöm hogy elolvastad!

 

 

Bombyna Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22816

Remélem nem fog kelleni viszont egy ügyes könyvelőt nem tudsz komáromban hubo?Aki tud magyarul meg szlovákul is.

Előzmény: hubo44 (22711)
gdzsozy Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22815

Szombat délelőttre egy nagy alvást terveztem eddig de ez csak 8-ig köt le. sajnos már nem tudom lemondani ezt a programot :)

 

de később mondjuk 9-től ráérek. csak beszéld le a deelerrel.

egyébként mennyit szánsz az autó vásárlásra?

azért kérdem mert a használtautó.hu-n a bővitett keresőben beütöttem hogy borsod és ott voltak ettől pofásabb szebb feliciák is.

pl egy szép sárga kazincbarcikán

Előzmény: Dreamer (22812)
gdzsozy Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22814

Miskolc közepén a Szent Annánál lakom. diósgyőr felé OMV -kút kb 300m másik irányban a vologdai Shell kb 350m.

ezenkívül 1.5-2 km-es körben van még: 2Mol,1Agip,1petrol,1Aral

de mivel én a műhely és a lakás közt ingázom a műhelytől 1km-re is van benzinkút.

 

de a csajra visszakanyarodva az OMV-ben a csajszi elég borús képű  úgyhogy nem csípem.

a shellnél vannak csajok de ez a plázacica stílusúak akik 200oldalt egyszerre maximum avon vagy orifleme katalógusban olvasott át, azt is csak azért mert a 98%-a kép.

úgyhogy ha ciciben jó is de fejben üres akkor az nekem nem jön be.

 

:)

Előzmény: daVeFR (22804)
Dreamer Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22813
Koszonom! A leirasbol egyedul egy normalis meretu satu hianyzik.
Előzmény: arthur877 (22808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!