Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46683

Az hogy 12 km-en egy db kék jelzést talált csupán önmagában mint állítás egyszerűen egy hatásvadász hazugság. 

Arra való hogy előkészítse a talajt annak az állításnak hogy mi milyen fasza gyerekek is vagyunk mert azóta lám milyen jó is lett a jelzettség, ez a mi érdemünk! (ez sem igaz) 

 

- 2007 óta kéktúrázom, kétszer mentem végig az útvonalon azóta. SEHOL, de sehol nem volt olyan hogy ne lett volna jelzés nemhogy 12km-en, de 1 km-en belül sem volt kimaradás, mindig akadt egy-egy kék sáv szignó. Még a Csereháton is.

Az már más kérdés hogy pár száz méteren belül is simán el lehet kavarni...

Egyébként akkoriban volt a nagy jelzésfelújítási hullám is (konkrétan 2007-ben) 

 

- a jelzéseket nem az MTSz festi hanem a megyei szervezetek lelkes önkéntesei, erről bővebben már hallhattunk Garasstól, micsoda hatékony támogatást is kapnak ehhez. Még a kedvüket is elvették az egésztől, pedig lett volna nekik...

 

Ez az egész csak egy önigazolási kényszer vezérelte médiaakció.

 

Uff

 

Előzmény: Tavaszi Széll (46679)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46682

Lehet, bár "Kékvándor" a napokban megjelent kötetének a címe.

Előzmény: rozaa (46681)
rozaa Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46681

Nem tudom ki a szerző, de lehet, hogy nem a kéken ment! (Vagy nem jó helyen kereste a jeleket?!)

Előzmény: Tavaszi Széll (46679)
Güsziológus Creative Commons License 2014.12.12 -1 0 46680

A hasonló mondatok ütötték ki nálam a biztosítékot kb. egy éve, és le is vontam a következtetést.

Engem már nem idegesítenek ezek a sunyi megjegyzések.

 

Ettől függetlenül nem örülök, de én nem várok már semmit "ezektől".

Ilyenek.

És megtehetik, sajnos.

Előzmény: Tavaszi Széll (46679)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46679

Nagyon örülök mindazon változásoknak (új kilátók, felújított turistaházak, stb.), amelyek előre viszik a magyar természetjárás ügyét. De miért kell ezt nyilatkozni, majd le is írni a Turista Magazin decemberi számában?


"Amikor elindultam (megjegyzés a részemről: az Országos Kéktúra bejárására 2013. május végén), eleinte még a régi állapotokkal találkoztam. Megesett, hogy 12 kilométeren egyetlen kék sávjelzést találtam."

Jesper Olsen Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46678

Vigyázz, mert mindjárt jön Homer, és jól helyretesz minket! :-)))

Előzmény: Házihold (46677)
Házihold Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46677

mindegyikre gondolok. Miért ne lehetne gyalog menni?

Előzmény: Jesper Olsen (46676)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46676

Miért? (És melyikre gondolsz?)

Előzmény: Házihold (46675)
Házihold Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46675

érthetetlen lezárások

Előzmény: Jesper Olsen (46672)
Házihold Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46674

én használok osmandot:)

Előzmény: HEV (46671)
Házihold Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46673

jó ötlet de nem könnyű szerintem kivitelezni

Előzmény: Güsziológus (46669)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46672

Látogatható és lezárt területek a Pilisi Parkerdőben 
http://www.parkerdo.hu/index.php?pg=sub_89

HEV Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46671

Nem tudom ki használ ilyesmit, de néhány napja ingyenesen telepíthető a korábban fizetős MAPS.ME app. Offlin lehet bele OSM térképet tölteni. Az alap térképbe nagyitva a kérdéses országot egyszer csak felkínálja letöltésre. Magyarország közel 100 Mb.  Nem turista térkép, általános navigációra használható de persze a külterületi utak is rajta vannak.

Güsziológus Creative Commons License 2014.12.12 -1 0 46670

Az alábbira külön reagálnék, hisz ez más téma.

 

"Lehet árulni a szabad licenszű tuhut..."

 

Szó nincs arról, hogy a szabad licencű tuhut akarja bárki árulni.

Ráépít valamit, ami hasznosítja a meglévő információkat, de eleddig ismeretlen szolgáltatás.

Ha jó, és érdeklődésre tart számot, akkor értékesíthető, és annak aki hozzáadott értéket állított elő, hasznot hoz.

 

A hozzáadott érték önmagában nem piacképes, de ha a TUHU adatbázisán alapul a szolgáltatás, akkor már felvetődik, hogy jogos-e.

Namármost ha hirtelen szabad lesz az adatbázis, akkor azzal, amit ráépítenek más esetleg sok pénzt keres.

 

A piac már csak ilyen.

Előzmény: jzp2107 (46661)
Güsziológus Creative Commons License 2014.12.12 -1 0 46669

Mellékelek egy linket.

 

Ez egy konkrét útvonal a Mátrában.

http://www.openstreetmap.org/relation/1538739

 

OSM, tehát bárki hozzáférhet, szerkesztheti, letöltheti az útvonalat.

 

Ide illesztem a képet is, amit lát, leszedtem a sallangot.

 

 

 

Amit én hiányolok, és talán nem a legjobb kifejezés, de dinamikus térképnek neveztem el, az egy útvonal, melynek van eleje és vége, mely egy-egy település. Nagyon kevés kivétellel a főútvonalak települések közöttiek. Jelen esetben ez a S- Bátonyterenye és Gyöngyössolymos között.

 

Ennek a kiágazásnak a kezdete történetesen az alábbi:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=149733

 

Úgy képzelem, hogy ha ide "érek", és indítok egy eljárást, akkor az "felhozza" a kiágazó utat, megmutatja, hová érek, mennyit kell mennem, szint (fel. le) stb.

 

Írtam már erről, össze is szedtem az "alapanyagot".

Akkor virtuális irányító tábla "címszóval" mutattam be, mi lenne az, ami szerintem felhasználóbarát, informál, akár okostelefonon is elérhető.

 

Természetesen készül valami, de erről már többször írtam, nem sok reakció volt.

Előzmény: jzp2107 (46661)
Házihold Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46668

világos:) A túlárazások mindig korrupcióra utalnak és a döntéshozók a korruptak ilyenkor. Szerintem itt az mtsz volt a döntéshozó

Előzmény: HEV (46667)
HEV Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46667

Ilyesmire én nem gondoltam.Nyilván szükség volt rá ha mégis megvették. Egyszerűen csak ilyen drága volt.

Előzmény: Házihold (46666)
Házihold Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46666

Demagóg:-) a korrupciora zéró a tolerancia. Ma is megmondták

Előzmény: HEV (46665)
HEV Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46665

Talán emlékeztek még a kékkör gyönyörű szép új arculatára , az új logókra.

Úgy hallottam 8 számjegyű volt a díjazása. Néhány Dél-dunántúli vagy Csereháti egyszerű kulcsosház  ki jött volna belőle.

HEV Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46664

Azért ezt még nem kell elkiabálni!

Egyrészt a döntést MAJD az egyesület hozza meg, másrészt a szavazásra jogosultak összetétele igencsak kérdésessé teszi az eredményt!

 

Előzmény: Csuhás (46662)
Güsziológus Creative Commons License 2014.12.12 -1 0 46663

"...bárki szabadon javíthat pontosíthat majd a térképen."

 

Én pont ettől félek, de csak 1 szavazatom van.

A véleményedet természetesen tiszteletben tartom, a döntés az MGKE joga és felelőssége.

Előzmény: Csuhás (46662)
Csuhás Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46662

Talán ez a nyitás teszi lehetővé hogy még nagyobb közösség jusson hozzá az ingyenes térképhez. Néhány profi rajzoló helyett bárki szabadon javíthat pontosíthat majd a térképen. Összességében szerintem ez a helyes út.

Előzmény: Güsziológus (46660)
jzp2107 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46661

nem tudom a közösség többi tagja mit miért tett, én személy szerint azért csatlakoztam anno, hogy ingyenes térképet gyártsunk a turistáknak. Vagy ttúra rendezőknek. Vagy tanösvényeket létrehozó társulásoknak, önkormányzatoknak

A jogi blablákkal nem volt kedvem foglalkozni, nameg addigra az már be is volt betonozódva, de ha választhattam volna, a nyíltság mellett döntöttem volna (mert hát miért is lenne jó nekem az, ha belemegyek hogy az én munkámból az mgke pénzt kereshessen?)

És miért is jó most nekem az, hogy egy ttúra rendező nem használhatja fel a tuhut?

Se egy önkormányzat az ingyenes önkormányzati lapjában. Vagy tanösvény ismertetőben.

Neked ez jó?

Tuuuudom, ha engedélyt kér akkor valószínűleg kap. Ez a sablonszöveg.

Ha épp az elnökség nincs mással elfoglalva -teszem hozzá, mert olyanról is hallottam már hogy hónapokon keresztül válaszra se méltatták a kérvényezőt.

 

Ez az "üzleti célra" dolog is kissé félrevezető, mintha a Cartographia másnap rávethetné magát és pénzért árulhatná a tuhu adataiból feljavított térképeit, közben meg ezt továbbra sem teheti meg.

Lehet árulni a szabad licenszű tuhut, meg a szabad licenszű osm-et, ha találsz olyat aki pénzt ad egy ingyenes dologért (bár el tudom képzelni, nagymami túrázásba kezd de nem ért a számítógépes hókuszpókuszhoz, megbízza a szomszéd Jóskagyereket hogy 1000 ftért tegye már fel a gps-ére a tuhut, Jóskagyerek jogszerűen felteheti pénzért, amit gondolom majd a NAV-nál leadóz :-)

Vagy felrakhatod a szabad licenszű tuhu térképet az akármilyen üzleti weboldaladra.

Ezt se tudom kinek okozna kárt.. konkrétan neked is miért fájna, de mindegy

 

Lerágott csont ez már, de ha most a felütésedre nem reagálok akkor egyoldalú marad a közlésed :-)

 

 

Ami a dinamikus térképet érinti: érdekelne az, csak ahogy leírod, nem fogom fel miről is van szó. Mitől lóg a levegőben, meg hol jön fel az alap út meg a környezete

Készül valami androidos app, és ott?

Előzmény: Güsziológus (46660)
Güsziológus Creative Commons License 2014.12.12 -1 0 46660

Nem szeretném, ha OFF-nak lenne minősítve, de azt fontosnak tartom megjegyezni, hogy szerintem a "nyitás" nem old meg semmit.

 

Tudom, sokan szeretnék, hogy mindenki szabadon hozzáférhessen az adatokhoz. és sokan gondolják úgy, hogy ez nem lenne tisztességes eljárás az MGKE részéről.

 

Én már többször kifejtettem véleményemet, nem ismételném.

Annyit azonban szeretnék megjegyezni, hogy a nyitás számomra azt jelenti, hogy "szabad a rablás".

Amit jelenleg eddig "összeszedtem", azt bátran publikálhatom, de ez nem jó, hisz az a közösség, amelyik "összerakta" a trekkek alapján a térképet, abban a hitben tette, hogy maga a produktum közösségi, "az alkotó részek" nem kerülhetnek ki, mások nem használhatják fel üzleti célra.

 

Na mindegy, leírtam, megyek tovább.

 

Már 800 azonosított útvonal van a táblázatban, és már nem csak elképzelés, hogy legyen dinamikus a térkép.

Ez azt jelenti, hogy azt mutassa, ami az adott helyen fontos.

 

Nézegettem az OSM lehetőségeit, ott megmutatja az útvonalat (a 800-nak kb. a felét), de gyakorlatilag a "levegőben lóg" az útvonal, én pedig úgy tervezem, hogy az "alap" útvonalon "feljön" a kapcsolódó út(ak), és látom az "alap" útvonalat is, na és annak környezetét.

 

Na mindegy, ez úgy látom, nem érdekel senkit, de ha már "tollat ragadtam".

Előzmény: jzp2107 (46657)
annyi baj legyen Creative Commons License 2014.12.12 0 0 46659

Most pár napig nem leszek internet közelében, szóval nem várható változás egy darabig a játékban

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 46658

Szép akkoriban sem volt eme "mű", most meg aztán.... 

 

Gyula köszi a képet Rakacaszendről!

Galyatető, Hollókő anno, esetleg van?

Előzmény: Törölt nick (46651)
jzp2107 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 46657

csak pislogok

most akkor a nyitás mellé álltál?

Előzmény: HEV (46656)
HEV Creative Commons License 2014.12.11 0 0 46656

Off

 

Aki el tudná érni Tisztul_A_Visztula-t kérném szóljon neki, hogy ugorjon be a turistautak.hu-ra - a zárt fórumra - szavazni.

Köszönöm!

 

On

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 46655

Kösz :-))

Előzmény: asciimo (46654)
asciimo Creative Commons License 2014.12.11 0 0 46654

Csak amulok es bamulok. Valaki berak ide egy tetszöleges kepet, Te meg 10 percen belül pöccinted kb. ugyanonnan fotozva, 20 evvel ezelöttröl. Nem kicsit vagy megszallott

 

Előzmény: Törölt nick (46643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!