Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73491

Ha a mérete 30 x 50 x 23 cm, akkor 8.5 darab megy egy nm-be és kb. 225 liter/nm beton jár bele. Azaz o.23 köbméter. 

De rá kell számolni a négyzetméterre, legaláb 9 darabot.

Előzmény: Hangus (73482)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73490

Nem nagyon. Túl kicsi a szöge. Ámbár mostanában lehet kapni nagyon jól záró falcos cserepeket.

A gyártó vagy a forgalmazónak van szerelési útmutatása, azon írja, hogy mi az a minimális szög, amire még fel lehet tenni.

Általában 22-25 fok. A gond vele az, hogyha megáll rajta a hó és elkezd olvadni a cserépen, akkor lehet, hogy visszanyal a víz. 

Ami egy vízbe van az félnyereg tető, a másik kontyolt nyeregtető.

Nem igazán ismerem a magyar szakkifejezéseket, mert erdélyi vagyok. 

Nálunk ezeket kicsit másképp nevezik. 

Előzmény: körte- (73477)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73489

nálam nyeregtető van, kb (2x) 14mx8m felülettel..

az előző tulaj tett a vízelvezetésre, és az a ház sarkára folyt, és emiatt (is) a pince sarka rendszeresen ázott, ami lássuk be hosszútávon sem túl egészséges..

a sikkasztó(k) a következőképpen néz/néznek ki: 2db kb 1,8 - 2m oldalú kocka alakú test, kulékavics geotextíliába csomagolva és 50 cm föld van a tetején...a legközelebbi pontja 4 m-re van a háztól..

lehet, hogy ez sok, de nálunk szokott lenni nyáron olyan zápor, ami után volt már 10 cm-s víz a pincében.. lehet hogy túl van méretezve, de ha egyszer rászánod magad és ásol, akkor a plusz 50 cm már nem oszt szoroz, minthogy csinálsz valamit, szenvedsz vele, és a végén nem működik és újra kell csinálni...

Előzmény: Gábor_5 (73483)
nixon70 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73488

Megméred valahol a belvilágát, 1m2-re kb 8,5 db-ot ír.

 

Ha jó a szemmértéked, képről is megsaccolhatod:

http://keritesmania.hu/webaruhaz/kerites-labazat/zsaluko-es-piller-zsaluko/zsaluko-30cm-szeles-falhoz.html

Előzmény: Hangus (73482)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73487

Első nyáron valami futó egynyári (mondjuk hajnalka). Azalatt begyökeresedik az örökzöld. 

Előzmény: Kovalic 76 (73485)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73486

1. Elég.

2. Dobtam egy hátast az árától. A 300 liter semmi, az egy közepes zápor tíz négyzetméteren...

Előzmény: Gábor_5 (73483)
Kovalic 76 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73485

en is gondoltam erre a megoldasra.

Valami orokzoldra, pl borostyan.

de mire az eltakarja ......

Előzmény: öreg_néne_b (73480)
dollerakos Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73484

Köszönöm. Tehát, ha jól értem, még az is előfordulhat, hogy a lejtés nem elég, ha pl. áthelyezem a vizes szerelvényeket... - Tételezzük fel, hogy ez a legrosszabb eset áll fenn, akkor meg se valósítható az áthelyezés? Még úgy sem, hogy pl. a csatornabekötésen változtatnak? (Újra kötik, ahol van esése vagy ilyesmi?)

Előzmény: Peter atyuska (73478)
Gábor_5 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73483

Esővíz elvezetését szeretném megoldani.

1, Első kérdés elég-e ha az udvar lejtését úgy alakítom ki, hogy a háztól az esővíz elfolyon az udvaron vagy inkább szikkasztóban gondolkodjam?

2, Nézegettem a neten szikkasztó blokkot, 300 Liter 28 ezer forint körül van, érdemes ilyenbe beruházni, vagy inkább a hagyományos kulé kavicsos megoldást ajánljátok?

Egy 150 nm-es családi házhoz hány literes szikkasztó blokkra van szükség?

 

 

Hangus Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73482

Szerintetek hogy tudom kiszámolni -rákeresni- hogy 30-as zsalukőbe, 1m2-en mennyi a beton szükséglet?

körte- Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73481

kisilabizáltam, félnyeregtető :)

 

Ennek külön cserepei léteznek? Drágábbak is mint a sima cserép úgy látom :(

Előzmény: körte- (73477)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73480

Futtasd be valami növénnyel.

Előzmény: Kovalic 76 (73479)
Kovalic 76 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73479

Sziasztok!

 

Kreativitasra lenne szuksegem.

Van egy randa keritesem.

Jonak jo es megmaradna, mert kerites, de randa mert csunya. Ruhellem.

Milyen otleteitek lennenek a vizualis rendbevagasahoz?

 

Koszonom

Peter atyuska Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73478

Jó szerződés és megfelelő müszakis aki átveszi a munkát és rész munkákat. Amit előre kell tisztázni pontos feladat leírva, idő ráfordítás leírva, mit tekintünk hátráltató tényezőnek (ha nem az van a padló alatt mint amiről tudsz), mit használnak fel, stb. Pontosan mi hova kerül. A munkát az hátráltatja a legjobban ha azt hiszik hogy sima homok van a padló alatt ehelyett keményre döngölt agyag vagy 20 cm vaslat beton. Vagy kiderül hogy nem lehet a csöveknek a lejtés nem biztosítható. Illetve mégse oda kerüljön hanem máshova majd megint változik :)

Előzmény: dollerakos (73475)
körte- Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73477

Köszönöm!

 

A nem sátortetősnek mi a pontos megnevezése?, vízben?

Erre cserép nem is mehet?

 

Előzmény: Törölt nick (73473)
kaposznyak Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73476

Sziasztok.

 

Fedett kocsibeállót betonoznék.

 

a. 10 cm tömörített sóderágy+15 cm vasalt beton elég? A kocsi már 3 éve áll benn, szóval már elég tömör a talaj.

 

b. Illetve jelenleg zsalukövekbe van bebetonozva 6 db oszloptartó. A zsalukövek teteje lesz a beton szintje. Itt gondolom úgyis repedni fog. Diletációs habcsíkot tennék a zsalukövek köré. Megfelel?

 

c. 4x5,5 m a terület. 2,75 m-nál elég egy diletációs hézag?

 

Kösz előre is!

dollerakos Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73475

Üdvözletem!

Piliscsabán egy 60-as években épített masszív, terméskő alapú téglaház átalakításához, felújításához keresek szakembereket, először a kőműves a vizes munkákhoz. A ház a csatornázva van. Legelőször a mellékhelyiségeket szeretném áttenni más helyeire a háznak, tehát a WC-t, a fürdőszobát és a konyhát, az ehhez szükséges vízbevezető és lefolyók áthelyezésével is. A régi és a kigondolt új helyek alatt nincs pince. Talán csináltatnék egy aljzat hőszigetelést is a pincézetlen helyek alá, ezt még nem számoltam ki, megéri-e. (Csak a szobák alatt van pince.) Talán könnyebbség, hogy a munkákhoz sehol nem kell főfalakat mozgatni, csak öntartó válaszfalakat, azokból sem sokat. 

Sokan ijesztgettek már, hogy nagyon nehéz megbízható embereket találni, hogy rosszul és sokáig dolgoznak, ha nincs a helyszínen a megrendelő, akkor otthagyják a munkát, sosem lesz kész, stb, stb... - Nem szeretnék így járni, ezért kérdezem itt és most, hogy merrefelé keresgéljek, ki mit tud, ki kit tud, akik valóban megbízhatóan dolgoznak és kikkel nem ajánlatos dolgozni.

Köszönöm.

Isti_1 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 73474

Hamarosan kültéri beton lépcsőt csinálunk a bejárati ajtó elé. A kérdésem, hogy a lépcső és a ház lábazata közé kell-e tenni valamilyen szigetelést (víz és/vagy hőszigetelést)?

Illetve a kérdés körbe a ház lábazatára is vonatkozik, mert annak a szigetelése is tervbe van/volt.

Én alapból tennék, de az alábbi írást találtam a neten:

 

"A zsalukő felveszi a talajpárát, de a lezárás miatt már nem tudja a szél kiszárítani, így a nedvesség feldúsul a kövekben, továbbítva azt a belsőoldali földnek, falaknak.  Az épület szigetelésére a feldúsult nedvesség hatására nagyobb igénybevétel adódik , így elképzelhető, hogy a hőszigetelés előtti száraz falak fokozatosan nedvesednek, és megindul a penészesedés."

 

Tehát szerintetek tegyek szigetelést vagy sem?

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73473

A tető amelyik egy vízbe van az olcsóbb és egyszerübb. Könnyebb jól leszigetelni is.

Csak meg kell oldani a oromfal lezárását, mert a csapós eső bever a csúsztatásnál. Oda egy bádogos kell, aki érti a dolgát.

Korcolt lemezből hamar be lehet lehet szerelni a hélyazatot.

 

A sátortető szerintem szebb és drágább, de azt a széles profilt az eresznél betonból kéne elkészíteni és nagyon figyelmesen körbeszigetelni (azaz betonfödém lenne az egész tető alatt).

Másból elég bonyolúlt és félő, hogy le fog rohadni idővel. 

Ezt korcolt lemezből elég sok vágással és vesztességgel lehet elkészíteni. Cserepes lemezből is nagy a veszteség. 

 

Amúgy ez a két model teljesen más volumen. Közük sincs egymáshoz. 

Az egyikhez a sátor talál, a másikhoz a egy vízes. 

Előzmény: körte- (73459)
körte- Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73472

Sziasztok!

 

valaki a tetőkről??

Előzmény: körte- (73459)
murray Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73471

sziasztok, gipszkarton kérdés: csinálnom kell a konyhában egy a kép szerinti szagelszivó cső takarót. 

kb ilyet. kérdésem hogy milyen fémprofilt fúrjak fel és hová milyen kell valamint maga az összeszerelési sorrend érdekelne hogy fent rakjam össze vagy lent és egészben rögzitsem?  válaszfalat tudok csinálni de ez itt egy doboz és jó nehezen hpzzáférhető  helyen van

 

 

kingoftailor Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73470

Nézegettem a Ravak Rosa 2 kád beépítési videóját (https://www.youtube.com/watch?v=b3V21BVLIM4).

 

Mennyire elegendő ez a rögzítés? Mitől nem fog mozogni ide-oda a kád?

Érdemes esetleg az alja és a padló között kicsit kinyomni ragasztó purhabbal?

 

A kádhoz kapható élzáró megakadályozza a víz bejutását, vagy inkább szilózni érdemes?

eekeili Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73469

Pl. a polifárbe - csak fehéren.

 

Korszerű, jó fedőképességű, gazdaságos felhasználású, könnyen kezelhető diszperziós falfesték. Bevonata matt, tartós, esztétikus, jó pára- és légáteresztő.

 

Előzmény: eekeili (73468)
eekeili Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73468

Nos a kromofág az egyik megoldás. De drága és fáradságos.

 Viszont ha jó az a festék, akkor mint alap meghagyható. A hibák javítandók, majd glettelés és egy jól fedő műa. diszperziós festék mehet rá. Két rétegben elfed mindent.

Előzmény: Transitász (73463)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73467

Nincs köztes módszer. Kromofág és hőpisztoly, aztán csiszolás fáig (ha abból van). Másképp foltos lesz. Ha van egy cikling kéznél, az sokat segít.

A kromofág után kell hagyni egy pár napot száradni- hogy kipárologjon beléle a cucc.

Van olyan gitt ami utánozza a fa színét, azzal kell a hibákat kijavítani.  

Előzmény: Transitász (73463)
nixon70 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73466

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=84009599&t=9089739

 

Ezt a hsz-t találtam ebben a topikban:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9089739

 

Esetleg tedd be oda is a kérdésed!

Előzmény: Transitász (73465)
Transitász Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73465

Mondjuk annyi, hogy az egész konyha egységesen egy színű legyen.

Előzmény: nixon70 (73464)
nixon70 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73464

Mi az elképzelésed?(valami konkrét cél?)

Előzmény: Transitász (73463)
Transitász Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73463

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy adott egy régi konyha, aminek a fele olajfestékkel van lekenve szerintem, erre milyen festékkel lehet rámenni, vagy hogyan lehet megoldani? Tudom, hogy a legjobb lenne az egészet lekaparni, de elég nagy felületről van szó, és nem sok kedvem van ilyesminek nekiállni.

Töck Jenő Creative Commons License 2016.03.14 0 0 73462

Ha egy mixer nekimenne az nem lenne jó. Ugyan úgy mintha egy repülőgép ráesne. A hidak pilléreit méretezik ütköző erőre, a házakat nem. Nem előírás. Tény, hogy nem hallottam róla, hogy nagyobb épület ütközésből kifolyólag rombadőlt volna Magyarországon. (az MSz az nagyon szigorú szabvány volt!!!) Persze attól, hogy nem hallottam még lehetett ilyen. Téglából elég nehéz megoldani olcsón az ütközés-állóságot.

Előzmény: Ofenbau (73461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!