Keresés

Részletes keresés

deutsche Sprachprüfling Creative Commons License 2007.01.03 0 0 643

Sziasztok!

 

Aki volt már az új B2 típusú Zertifikat Deutsch Plus Tit-es nyelvvizsgán, leírná, hogy mire figyeljek kiváltképp?

Érthető volt a hallás utáni?

Miből készültél fel?

Tudsz-e nekem teszteket küldeni (megadnám a mail-címemet)?

Bardo2 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 641
Ismeritek ezeket a magántanárokat közvetítő oldalakat? www.tanarbazar.hu és webcamsuli.hu

Mi a véleményetek róluk?
_321 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 640
No, megtörtént a vizsga. Hát... Elég nehéz volt. És ahhoz képest nagyon kevés idő volt a feledatokra. Az írásbelitől tartottam, és várakozásaim szerint nem is volt könnyű. A levélírás listening-es volt, sok pontot ér, és hát ugye az értékelése szubjektív. A nyelvtani részre és a szövegértésre 30-30 perc volt, ráadásul csúszásban voltunk, mert az elején a listeningnél bénázott a nő a magnóval. A szóbelire rengeteget kellett várnom, ami eleve nem tesz jót az ember idegeinek. Aztán erre jöttek az 5-10 perces kidolgozási idők részfeladatonként... És az egyik szövegben volt egy "apró" hiba: was helyett azt írták, hogy wasn't... Tollal alá volt húzva, de ennyi... Kérdeztem a felügyelő csajtól, hogy miért van ez, de azt mondta, hogy csak véletlen lehet. Számomra így mindössze csak teljesen érelmetlenné vált a szöveg, de szerencsére rájöttem, miután tízszer átolvastam... Szóvá is tettem a hölgynek, de csak annyit mondott, hogy majd átnézeti valakivel...
Hát, ennyit a TELC-ről...
Angel DC Creative Commons License 2006.11.15 0 0 639

minden szavaddal egyet értek

 

amúgy büszke vagyok rá, hogy mi mindig euróra küldtük az embereket, felvállalva hogy reális nyelvvizsga, és augusztusban az újrastandardizálás során teljesen megfeleltek a szintek az európai szinteknek

 

a saját fiamnak is iylen van, nem sikerült neki elsőre amúgy, 14 évesen nehéz is minden kérdésre érett választ adni

Előzmény: Kishuck (638)
Kishuck Creative Commons License 2006.11.15 0 0 638
Van igazságod 321! 3-5 főt együtt szóbeliztetni nem piskóta. A páros vizsgáztatás tisztességesen megcsinált vizsgákonbevett dolog és nagyon jól működik. Egy Camnbridge vagy Euro vizsgán pontosan rögzített a forgatókönyv, nem engedi a Fábry féle beszélőgépeket túlbeszélni és fordítva. Ellenkezőleg, direkt pontot ér az ha képes együttműködni valaki, szót átadni és átvenni, a másikhoz kapcsolódni. Ezeken a vizsgákon ráadásul a szóbelinek csak egy része ami tényleg párbeszéd, a nagyobbik fele - bár ketten ültök ott - valójában az egyik vizsgázóval folyik csak. A Telcen a sok ember együtt a pontatlanság miatt gond. A szóbelin is több szempnt szerint pontoznak, na most ez 5 emberre párhuzamosan elég zűrös. A szint pedig tényleg változott: nyárig egy echte alapfokú tesztet kellett 80%-ra megoldani a "középfokú" vizsgán - erre írta Angel, hogy egy röhej volt. Szeptember óta ezt lecserélték, most már a korábbi Telc felsőfokon használt és elismerten középfokú (azaz európai B2-es) szintű tesztet kell 60%-ra írni. Az alap és középfok között olyan 250-300 óra nyelvtanulás különbség van az átlagnak. Tehát a különbség SOKKAL nagyobb mint amit a 80/60% jelent. Ez nem jó hír, de ez van. Meg van pár rendes vizsga ahol ilyen átértékelős bulik nincsenek, sőt azt is pontosan lehet tudni, hogy mit kapsz a vizsgán (nem vagy ezt vagy azt). Az Eurora pl egy komplett próbavizsgát le lehet már tölteni a honlapjukról ingyér.
Előzmény: _321 (637)
_321 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 637
Igen, elvileg nem egymáshoz mérik a vizsgázókat, de ha egy átlagos vagy gyengébb képességű/tudású vizsgázó kifog egy olyan Fábry-típusú partnert, aki bárhol, bárkivel, bármiről órákig tud beszélni, és ugyanezt tudja esetleg angolul, akkor egy ilyen mellett ő nem tehet annyira jó benyomást. Míg ha szemtől szembe van a vizsgázó és a vizsgáztató, akkor a vizsgáztatót nem zavarhatja meg senki az ítélkezésben, csak rá koncentrálhat, és a vizsgázót sem zavarja egy nála sokkal jobb vagy sokkal rosszabb partner. Persze nem panaszkodni akarok, én választottam a TELC-et, és a páros vizsgával még boldogulnék, de 3-5 fős csoport nekem egy kicsit túlzásnak tűnik...
Előzmény: Angel DC (636)
Angel DC Creative Commons License 2006.11.13 0 0 636

nem ismerem a telc-et, tehát nem is számít a véleményem (Freya, hol vagy?:))

 

de: a páros szóbelinél a pontozáskor sosem egymáshoz hanem az adott szint kritériumaihoz hasonlítjuk a próbálkozót

 

persze tagadhatatlan, hogy nem mindegy kivel kerül az ember össze, de az is tény, hogy nincs tuti elmélet arra kivel jó vizsgázni, nekem egyszer fordult eddig elő h egy tanítványpárosom  mindkét vizsgázója 100%-os szóbelit produkált és az akkor volt mikor szükség törvényt bont alapon két lökött, idétlen titni került össze, (senki nem akart velük párban lenni:)) akiknak a vásott, fárasztó humorát én imádom, de tudom h sokkal jobban állok ehhez a korosztályhoz mint mások.. féltettem őket egymástól, hatványozták egymás debil lazaságát.. és bejött:)))

Előzmény: _321 (635)
_321 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 635
Semmi gond. Tényleg drága és az is igaz, hogy eddig nem volt túl nehéz. Képzelheted, mennyire sajnálom, hogy akkor éppen lemaradtam róla... az utolsó könnyű TELC-vizsgáról... Ráadásul a szóbeli meglett volna, de ezt most nem számítják be.

Akkor ugye két ember együtt szóbelizett, és így függött egymástól. Nekem szerencsém volt, mert hozzám hasonló kvalitásokkal rendelkezett a partnerem. Most meg olvasom, hogy 3-5 partner van, utána pedig van egyéni szóbeli vizsgarész is. Az írásbelit anno kissé elrontottam, pedig úgy éreztem, hogy jó lett. Most úgy látom, a levélírásra nagyobb hangsúlyt helyeznek, a nyelvtanra viszont ezúttal sem. Újítottak abban is, hogy most zsákbamacska is lesz: vagy a szövegértés, vagy a levélírás hallott szöveg alapján történik. Nekem ez a gyengepontom, szóval nem mindegy, hogy a 72 pontos levélírásnál vagy a 30 pontos szövegértésnél húzom ki... De ez az én problémám. Az sokkal furcsább számomra, hogy a szóbeliben szerepel memóriajáték és konszenzuskeresés is. Érted, konszenzuskeresés, itt, Magyarországon... angolul... ááá...

Egyébként abban is van némi irónia, hogy ha valakinek szar a memóriája vagy a beszédkészsége "magyarul", akkor annak "angolul" is szar. Vagyis még szarabb.

Továbbra is érdeklődéssel várok élménybeszámolókat azoktól, akik már vizsgáztak szeptember-októberben (bár azt hiszem, nem sok ilyen van...).
Előzmény: Angel DC (634)
Angel DC Creative Commons License 2006.11.13 0 0 634
elnézést, nem akartalak megbántani, csak ne szeretem ha egy nyelvvizsga cserébe h drágább, nem vár annyit mint más vizsga.. augusztusban újrastandardizálták mindet, a telc esetében volt mit helyre tenniük
Előzmény: _321 (633)
_321 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 633
Igen, júliusban voltam. Hiába volt "tiszta röhej", nekem nem lett meg... Most állítólag nehezebbek a feladatok, viszont a ponthatárt levitték 80-ról 60-ra...
Előzmény: Angel DC (632)
Angel DC Creative Commons License 2006.11.13 0 0 632

augusztus előtt voltál?

mert a szintjét megemelték rendesen, ideje is volt, tiszta röhej volt hogy mennyire ingyen osztogatták

Előzmény: _321 (631)
_321 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 631
Sziasztok! KÉRLEK, SEGÍTSETEK!

TELC típusú angol középfokú C nyelvvizsgára megyek a héten. Egyszer már voltam, néhány ponttal maradtam le róla, de most megváltoztatták a rendszert, és elvileg teljesen más típusú feladatok lesznek. Volt esetleg valaki már ilyen új típusú nyelvvizsgán? Szívesen vennék minden beszámolót, leírást arról, hogy mennyiben más, milyenek a feladatok.

SÜRGŐS! Előre is köszönöm!
Pachet Creative Commons License 2006.11.13 0 0 630

Sziasztok!

 

most lett meg a német nyelvvizsgám :) A kérdés az, hogy szerintetek a következő nyelv, amiből felkészülök a nyelvvizsgára melyik legyen? Az olasz (ezt négy évig tanultam középiskolában) vagy az angol (amit még soha nem tanultam, de elvleg fontosabb, gyakrabban hazsnált nyelv)?

Angel DC Creative Commons License 2006.11.10 0 0 629
válaszoltam:)
Előzmény: bodzos (628)
bodzos Creative Commons License 2006.11.10 0 0 628

küldtem levélkét.

 

Üdv.,

B

Előzmény: Angel DC (627)
Angel DC Creative Commons License 2006.11.10 0 0 627

nincs mit

 

írjál mailt az itteni címre, adok elérhetőséget

Előzmény: bodzos (626)
bodzos Creative Commons License 2006.11.10 0 0 626

nagyon kedves vagy, hogy ilyen sokat segítesz!!!!!

 

mit jelent a közel? :o) merre felé?

a baj, hogy sajnos szint minden nap 6-ig dolgozok, még pénteken is (skandalum! :o), de jövő héten biztosan fel tudlak hívni cégesről és akár órákra is, de azért nem szeretnélek zavarni vagy feltartani!! igazán csak néhány praktikus, használható tanács is sokat segít.

 

mikor hívhatlak úgy általában? (délelőtt, délután)

 

előre is köszönöm szépen!!!

B

Előzmény: Angel DC (625)
Angel DC Creative Commons License 2006.11.10 0 0 625

lazán egy napot át tudnék szövegelni róla.)

 

azt viszont nem ígérhetem felelőtlenül h minden iode leírok, ne haragudj

 

a technikai részleteken sok múlik, mivel ez a nyelvvizsga hatékony kommunikációt mét, egy 10 perces feladatnál nincs 3 perc h kitaláld mit várnak tőled, szóval tutira át kellene előre nézni, hol mi a feladat

 

én az utolsó duplaórát csak ezzel töltöm a tanítványaimmal, pedig ők már sok órát voltka velem és mikor egy feladttípust nézünk, automatice elmondom mindig, hogy mit milyne sorrendben, mennyire alaposan érdemes

 

az a szerencse h ezek a tudnivalók a való világban is kamatoztathatók, nem a vizsgára kellenek

 

ha közel lennél és beugranál szóban elmondanám

 

vagy ha van céges telefonod és nem megy rá a gatyád:)))))

Előzmény: bodzos (624)
bodzos Creative Commons License 2006.11.10 0 0 624

köszi a választ!! :o)

 

én is úgy gondolom, hogy ez legalább egy "élesben" próbavizsga lehet, ami sokat segíthet, hogy a vizsgáig lévő 2hétben még mire kell ráerősíteni. most is próbálom időre a feladatokat, de most túl jól sikerül :o), persze azért mert még nem érzem a drukkot ... sajnos én nagyon izgulós vagyok, de csak a vizsga napján :o(

 

ha van valami hasznos tanácsod, felkészülési javaslatod, nagyon szívesen veszem!

 

és mégegyszer KÖSZI!!!

 

üdv.

B

Előzmény: Angel DC (623)
Angel DC Creative Commons License 2006.11.09 0 0 623

a tanítványaim mennek

 

az ih-s kétszombatost kérdezed? technikaileg nyújt sokat szerintem, a háttértudásodat nyilván nem lehet ennyivel szintre hozni

 

a legtöbb helyen van valami instant kurzus ilyen célból

Előzmény: bodzos (621)
cosmo24 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 622
Nekem is! Már a bizi is megjött!
Előzmény: OrvosiSegédHologram (596)
bodzos Creative Commons License 2006.11.09 0 0 621

sziasztok!!

 

van valakinek tapasztalata az EUROPRO B2 előkészítő két szombatos tesztelős-előkészítősről? (húhhh, kicsit bonyolultan fogalmaztam, bocsánat .. ;o)

 

én dec.9-én vizsgázok és előtte lesz ugye a 2szombat. szerettem volna infot, ha esetleg valakinek volt már tapasztalata, illetve kérdésem, hogy jön valaki innen a fórumos oldalról mind előkészítőre, mind a vizsgára?

 

egyébként egyetértek azzal a hozzászólással, hogy sokan próbálják ezt a vizsgát, de ettől nem könnyebb! ami hasznos tanácso(ka)t eddig kaptam, hogy általában nagyon korrektek!, de nagyon kell figyelni a folyamatos beszédre, tehát semmi ööööö....hmmm még ha kicsi nyelvtani, kiejtési hiba be is csúszik.

az anyagból azt is tapasztaltam, hogy hiába tűnik annyira "egyszerűnek" és evidensnek, nehéz órákon át időre elkészíteni a feladatokat megfelelő szinten.

 

üdv.,

B

 

 

 

Kishuck Creative Commons License 2006.11.09 0 0 620

Amit Angel DC írt az Euroról abban sok igazság van. Sokan szeretik de ettől nem könnyű vizsga. Sok kérdés van benne és sokféle feladat. Viszont amellett, hogy most már le lehet tenni egynyelvűként is (!) van két tuti előnye amivel azt hiszem mégis bőven lekörözi a többit. A feladatok pontosan olyanok mint a kiadott próbavizsgákon. Nincs olyan játék mint a Telcen, hogy levél, hol meg magnóról jön a kiinduló szöveg, vagy mint az ECL-en, ahol többféle feladattípust váltogatnak és vagy láttál már olyat vagy nem. Grammra ugyanaz mint amit le lehet tölteni meg kiadtak. A másik, hogy a feladatok reálisak, értelmesek. Azért normális embernek úgy sokkal könnyebb készülni. Ja és még egy: valami irgalmatlan részletességgel ott van minden a honlapon, diáknak is tanárnak is. Üdv! Kishuck

Előzmény: Angel DC (577)
gaborme Creative Commons License 2006.10.30 0 0 619

Sziasztok!

 

Svéd "origós" nyelvvizsgám lesz novemberben. Volt már valaki svédből vizsgázni a Rigó utcában? Ha igen, megírná a tapasztalatát ide vagy a gaborme@yahoo.co.uk címre?

Köszi, üdv:

 

G.

Pachet Creative Commons License 2006.10.25 0 0 618

Sziasztok!

 

Aki csinált már ECL nyelvvizsgát: meg tudjátok mondani, mennyi idő volt, míg felkerült internetre az eredményetek?

 

Köszi!

Becky74 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 617
Én is megkaptam. Köszi, köszi, köszi!!!
Előzmény: Angel DC (616)
Angel DC Creative Commons License 2006.09.29 0 0 616
You're welcome.)
Előzmény: bodzos (615)
bodzos Creative Commons License 2006.09.29 0 0 615

Szia J.!

 

NAGYON KÖSZÖNÖM, megkaptam!!!

 

szép hétvégét! :o)

 

Üdv.

B.

Előzmény: Angel DC (613)
nessichlinion Creative Commons License 2006.09.28 0 0 614
Az én tanítványomnak is sikerült - ő is írt ide. Bár egy-két dolgot igen érdekesnek találtam, ami a lebonyolítást illeti.
Előzmény: OrvosiSegédHologram (596)
Angel DC Creative Commons License 2006.09.28 0 0 613
Ment, ha kérdés van, azon a mailen keressetek!
Előzmény: Angel DC (612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!