Keresés

Részletes keresés

Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46231
Magam is kezdek rájönni :)))
Előzmény: Törölt nick (46228)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46230
Én már nem dühöngök, csak innentől senkinek sem fogom ajánlani.
Előzmény: raczkevi (46224)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46229
Már lecsillapodtam,és azt is tudom mit lépek. Befizetem, aztán jön a feketeleves:)))
Előzmény: TR FX (46223)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46228

Last minute a király!

Nem lehet emelés, drágulás menet közben. Kerozin pótdíj sem.

 

Volt pár napja az Utazás részlegben egy last minute topiknyitó, és sorra nyomta fel a különböző akciós utakat, míg nem törölték.

Aki tudja ennek az illetőnek az elérhetőségét, dobjon már egy mailt az

smskp kukac freemail pont hu-ra!

Esetleg más utazásközvetítő is jelentkezhetne, nem csak tunéziai utak érdekelnek.

Mindenképp emailben!

 

Köszönöm!

 

 

ui: asszem a TUI sem emel menet közben. Most ilyennek reklámozzák magukat.

Előzmény: Emőke1 (46220)
jeszdori Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46227
Nekünk is ma szóltak hogy fizessünk még 14.880 forintot. Nagyon bosszantó!
kirgizke Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46226
Tőled nem fognak kérni, mert korábban indulsz, mint június 15.
Előzmény: szkati (46225)
szkati Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46225

A Medina honlapján pirossal van írva, hogy " Áremelés: 8%, árfolyamváltozás miatt"

Mi ugyan másfél hét múlva megyünk és már közel 4 hete kifizettük az egészet. Értesítést nem kaptunk semmiről se és remélem, hogy nem is fogunk. Csak nincs pofájuk közvetlenül utazás elött még pénzt kérniük!

raczkevi Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46224

Nekünk 22 ezret..

Elszállt az agyam.

 

Felhívtam a tulajt, Ali urat- kedves volt mint a Tunéziaiak, és megbeszéltük hogy ő is bukik 7%-ot, mert 15% az árfolyam miatti veszteségük.

 

Hihető, de tényleg nagyon felhúzott, főleg hogy törzsutasuk vagyok, 3. családi utazás lesz.

 

Az irodából aki írt ügyintéző én felhívtam, kértem kompenzációként valamit hogy csillapodjon a dühöm.

Ő azzal védekezett hogy nem tud a sok utasnak adni aki érintett.

Nem adta meg a tulaj elérhetőségét -tiltva van neki- de én kinyomoztam és telefonáltam neki.

Meglepődött, de rutinosan arabosan kedves volt, tökéletes magyartudással persze. 

 

Legalább ne csak az én fejem főjön..

Előzmény: Emőke1 (46220)
TR FX Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46223

Teljesen megértem, hogy felháborít a dolog -én már dührohamot kaptam volna az tuti- de azért ne hagyd, hogy ez tönkretegye a nyaralásodat!

 

Ráadásul ha most visszamondod, akkor a semmiért tennének zsebre 40 ezret!

Szerintem ha amúgy jó választásnak tartod a szállodát akkor inkább nyeld le ezt a békát és a jövőben max LM utazz velük, de "csak" emiatt szerintem vétek lenne visszamondani.

 

Aludj rá még egyet és próbálj arra gondolni, hogy milyen jó lesz majd Tunéziában! :-)

Előzmény: Emőke1 (46222)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46222
 Meg ez a második húzásuk Mi pl. decemberben befizettük a 40%-ot, egy gyerek egy felnőtt, gyíerek teljes áron május elején befizettük az egészet. Akkor 15%-ot adtak a Dinoclubos szállodáknál. Után előálltak az illeték elengedésével. Itt buktam 30.000,-ret, most meg még be akar szedni + 8%-ot. Komolyan mondom, emiatt a tahó viselkedés miatt inkább bukom 40.000,-ret, de már semmi kedvem ezekkel menni. Lehet, hogy megnézem inkább a Karthago LM útjait, vagy a Karyánál a török LM utakat.
Előzmény: TR FX (46221)
TR FX Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46221

12.5%-os szenzitivitás az árfolyamra hatalmasnak számít! Szóval ilyen szempontból nem érheti szó a ház elejét szerintem. Csak hát ugye érdekes, hogy múlt héten még előfoglalásra ösztökélik a népet, most meg jön a +8%-os email.

Ez azért nem valami gáláns!:-(

 

Előzmény: Emőke1 (46219)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46220
Köszi szépen, nekün kb. 195.000,- a nettója, tehát 15.000,- körül kell befizetni.
Előzmény: Edinee (46216)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46219
Azért az merész, hogy a válságban max. 25 Ft-s árfolyamtartalékot vesznek alapul.
Előzmény: y42 (46217)
Edinee Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46218
De persze, így is kicseszés!:(
y42 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46217
A nyári utakat ősszel foglalják, akkor, ha megnézed 178 és 195 között mozgott az árfolyam.
Előzmény: Emőke1 (46215)
Edinee Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46216
A részvételi díj 8 %-ával kell többet fizetni. Ami tartalmazza a szállást és a repülőjegyet! Illeték, biztosítás, foglalási díj ezek nem tartoznak a részvételi díjba, ezért ezeket nem emelték.


Elküldöm az emailt, amit a Best Reisentől kaptam:


"Kedves Utasunk!

Ezúton értesítjük, hogy az USD 15%-ot meghaladó tartós emelkedése miatt irodánk kénytelen Tunéziára, Jordániára, Izraelre és Egyiptomra vonatkozó árait 8%-kal megemelni, hivatkozva Általános Szerződési Feltételeink 7/a és általános tudnivalóink „áraink” pontjára:

„7.a) A közlekedési költségek nemzetközi egyezményen alapuló díjszabási vagy hatósági árának megváltozása, továbbá az egyes szolgáltatásokkal kapcsolatos adó, illeték, üzemanyagár valamint a szolgáltatóval kötött szerződésben szereplő deviza forintárfolyamának időközi változása miatt a BEST REISEN a részvételi díjat az utazás megkezdése előtt legkésőbb 20 nappal felemelheti. A díjemelés indokát és mértékét a BEST REISEN az utassal írásban közli. A díjemelés mértéke a költségek emelkedésének mértékével arányos. Ha a részvételi díj emelkedése az eredeti részvételi díj 8%-át meghaladja, az utas az erről szóló értesítés kézhezvételétől számított 3 munkanapon belül dönthet az utazási szerződéstől történő elállásról és erről haladéktalanul köteles a BEST REISEN-t tájékoztatni, aki az összeget teljes egészében visszatéríti, a visszatérítés időpontjáig járó törvényes kamattal együtt. Az utast ebben az esetben is megilleti jelen szerződés 7. pont a) alpontjában meghatározott jogosultság.”

„Áraink: Tartós valutaárfolyam változása esetén a részvételi díjak változtatásának jogát – az utazási szerződés betartásával – fenntartjuk. Áraink 1 EUR= 285 HUF illetve 1 USD= 200 HUF MNB valuta eladási árfolyamig változatlanok. A 2010. évi ÁFA törvény szerint, ha az utas a számlát nem saját nevére kéri, végfelhasználói nyilatkozatot kell tennie. Részletek irodáinkban.”

Az áremelés valamennyi, június 15. naptól vagy ezt követően induló utazásra érvényes a fenti úti célok esetében, és a részvételi díjakra, illetve az ehhez kötődő esetleges felárakra vonatkozik.

Mivel az áremelés az indulást megelőzően több mint 20 nappal lép életbe és mértéke nem haladja meg a 8%-ot, az utazástól való elállás (lemondás) csak az Általános Szerződési Feltételekben közölt feltételekkel, bánatpénz fizetése mellett lehetséges.

Mellékelten küldjük az utazási szerződés módosítását, melyen látszik a fizetendő hátralék összege.

Kérem, szíveskedjen tájékoztatni 3 munkanapon belül az áremelés elfogadásáról és aláírva visszaküldeni a dokumentumot!

Megértését köszönjük!"
Előzmény: Emőke1 (46214)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46215

 

!Ebből úgy látszik, hogy a 200 HUF/USD árfolyam már a nyári utak szervezésénél is komolytalan volt. Szerintem mézesmadzag utána megteltek a repülők, és huss, áremelés.

Azért azt megnézem ki fog lastban foglalni náluk? 

Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46214
Mire kérték a pénzt? Teljes összegre?
Előzmény: Edinee (46210)
Bari8 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46213
Nálam is azok vannak fekete listán. Eddig a Kartago nem emelt, nem akarom elkiabálni.
E héten kell a hátralékot befizetni.
Előzmény: kvalcsi (46212)
kvalcsi Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46212

Sziasztok!

 

Véleményem szerint ez az áremelés nagyon felháborító a Best Reisen részéről, mert aki már lefoglalta az utat annak nem szabadna felemelni a részvételi díjat, hiszen senki nem 8%-kal magasabb költségekkel kalkulált. Biztosan találtak volna hasonló árkategóriában megfelelő szállást és akkor nem a Bestnél foglaltak volna. Nem a pár ezer forintról van szó, hanem az elvről. Tisztességtelen eljárás, hiába van benne az utazási szerződésben az emelés lehetősége. Egyébként lehet, hogy valakinek az a pár ezer forint is gondot jelent.

Szerencsére engem nem érint (remélem nem is fog), mert mi a Taurusszal utazunk, de nagyon sajnálom azokat akik így megszívták. Az biztos, hogy ezek után én soha nem fogok utazni a Best Reisennel, mint ahogy a TUI-Gulet utazási iroda is feketelistán van nálam.

kirgizke Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46211
Vonat van Sousse-ból. Monastirból esetleg luázs(???).
Előzmény: Emőke1 (46206)
Edinee Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46210
Sziasztok!

Nekem már küldték is az emailt, hogy fizessem a 8 %-os emelést. Persze minél előbb, a héten, mondtam, hogy múlt héten voltam befizetni a fennmaradó összeget, nem szeretnék minden héten rohangálni hozzájuk (persze lehet utalni is, de én abban nem bízom, főleg mióta írta valaki, hogy nem igazolták vissza neki az utazását, pedig már rég átutalta a pénzt). 25 nap van még az utazásunkig, pont kívül vagyunk a 20 napon, jól kitalálják, bebiztosítják magukat, hogy az utas kénytelen legyen kifizetni a pénzt. A mi esetünkben nem nagy összegről van szó, de az is egy kisebb fakultatív program árával ér fel, persze, ha nem kellene a zsebüket megtömni vele. Eléggé felhúzott a dolog!:( Gondolom nem csak én vagyok ezzel így!
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46209
Aha, csak a kölyök és én is teljes árat fizetünk.
Előzmény: y42 (46208)
y42 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46208

Nyugodj meg! Ne hagyd, hogy elrontsák a nyaralásod!

Nem olyan nagy píííz az a 8%.... :-((

Előzmény: Emőke1 (46207)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46207
Ja, most töröm a fejem, hogy vágjak alájuk. Addig úgysem nyugszom, amíg nem sikerül. Tudod ebben én is fafej vagyok.
Előzmény: y42 (46204)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46206

Ja, csak ez a bajom most:

 

Igen, engem az boszantott fel, hogy először előálltak a 15%-os előfoglalással, ezt hosszabbítgatták, utána az illetékmentességgel, ezt is hosszabbították. Aztán most parasztosan benyögik az emelést. Lehet, hogy írok egy levélkét a GVH-nak.

 

El Jembe egyébként megy vonat vagy valami masina Monastirból?

 

 

Előzmény: kirgizke (46205)
kirgizke Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46205
Szia Emő!

Olvasom, hogy készül az idei irodás szívatás...

És azt is, hogy lemondtatok az egyéni kirándulásokról....végül is nem akarok nagyon beleszólni, de a Kairouan -El-Jem -Monastir irodás fakultatívot simán le tudnátok rendezni magatok is.
1. Kairouan a "legproblémásabb", azért írom idézőjelbe, mert nagyon egyszerű az is, csak a trióban talán elsőre az tűnik a legbonyolultabbnak, ha csak ketten lennétek a lányoddal. Továbbá: ha úgyis mentek majd köv. alkalommal a Szahara-túrára, akkor abban is benne van.
2. El Jem: na ez nagyon egyszerű, eltévedni művészet, mert egy óriási amfiteátrum emelkedik ki a város közepéből, mindenhonnan látni, és a vasúthoz is közel van.
3. Monastir: nem oda mentek? akkor meg minek hozzá külön asszisztencia? elég talpraesettek vagytok szerintem...

Szóval ha már -és valóban - így jár el az utazási iroda veletek szemben, akkor itt lehetne kicsit spórolni és "bosszulni". :-))))

Előzmény: Emőke1 (46194)
y42 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46204
Jól olvasom a Best Általános Szerződési Feltételeiben, hogy csak a 8%-ot meghaladó áremelés esetében lehet 3 napon belül elállni? Egyéb esetekben az elállás esetén 10% bánatpénzt vonnak le.
Előzmény: Emőke1 (46203)
Emőke1 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46203

"Kedves Fórumozók!

Most kaptuk az alábbi értesítést az utazási irodától, hogy a Best emelte az árait.


Az érintett desztinációk: Tunézia, Egyiptom, Jordánia, Izrael



Az áremelés mértéke: 8 %.



Az áremelés valamennyi, június 15. naptól vagy ezt követően induló utazásra érvényes (már visszaigazolt utakra is) a fenti úticélok esetében, és a részvételi díjakra, illetve az ehhez kötődő esetleges felárakra, a katalógusban kiadott és egyéb akciós árakra is vonatkozik.

Tavaly a Neckermann, idén a Best. Mi mindig megszívjuk. ;-("

 

Hurghada topikból olvastam ki. Van valami híretek?


klari50 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 46202

A Sun & Fun  web lapján fent vannak a 2010 nyári  tervezett repülő menetrendek:

 

http://www.sunandfun.cz/index.php?lang=hu&id=957&pid=53&tab=3

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!