Keresés

Részletes keresés

faqkac Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1257

Ha mind2 1lapátos, (márprdig számomra ez derült ki) akkor 1iket sem venném meg, akárhány fűtőszál van benne.

Ami nekem lényeges 1ilyen gépnél, hogy fekvő kenyeret süssön és 2lapát keverje benne a cuccot.

Ilyet Pl. Hauser-ből  Bm-801 vagy Bm-820 már 20.000.- körül kapsz és tökéletes!

 

Megtaláltam!!    http://www.hauserelectronic.hu/Termekek/Kategoria/79

Előzmény: Fishor (1256)
Fishor Creative Commons License 2010.11.30 0 0 1256

Sziasztok!

 

2 típus tetszik eddig a boltban megnézve:

http://www.edigital.hu/Kenyersuto/Moulinex_OW_502330_XXL_kenyersutogep-p54091.html

http://www.edigital.hu/Kenyersuto/Moulinex_OW502030_kenyersutogep-p58033.html

 

Mediamarktba néztem őket, ami furcsa, hogy az 502330-as ott 36000Ft ba került , viszont 28000-et ha ugyanaz akkor megérné nekem. Ami ebbe jobban tetszett, hogy ebbe két fűtőszál volt egy lentebb egy meg fentebb (így gondolom jobban átsüti a kenyeret, egyenletesebben) a 502030ban viszont csak alul van egy. Ez szempont, vagy nem lényeges mert kering benne a levegő esetleg? Hogy működnek ezek? Mert ha nem kering a levegő akkor jobbnak tűnik józan paraszti ésszel a 2 fűtőszálas. Ja és a 502330hoz volt a mediaba ilyen bagettkészítő tepsi. Elképzelhető hogy az edigitalnál azért olcsóbb mert nem ugyanaz a felszereltség? Furcsa ekkora árkülönbség. Ja és edigitalnál furcsa hogy az egiykre két év a másikra 1 év gart írtak, holott mediaba 2 évet adnak midnen moulinexre. Szerintetek melyiket vegyem és hol? AMúgy a 502030as is 25 a mediaba edigitalon ez is olcsóbb. Linkeken megtekinthető miről is van szó. Segítsetek a választásban!

 

Üdv: Fishor

 

krnemarika Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1255

A mostani Hausmeister, de ennek az üstje kevesebb ideig bítra, hamarabb szorult cserére. A Panasonic-ról jókat hallottam, a Moulinex-ről már kevésbé.

Én a gépet csak dagasztásra használom, sütőben sütöm a kenyeret.

 

Előzmény: Fishor (1251)
faqkac Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1253

Figyúúú! Ha nem sütsz napi 5 kenyeret gyakorkatilag mind1! Határozza + a pénztárcád, vagy a szépérzéked! :-)

Előzmény: Fishor (1251)
Fishor Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1251

Szia!

 

És mi volt a 2. géped? Gondolom jobb mint az első. Milyen márkát érdemes venni esetleg valami konkrét típus ami jó ár-érték arányú? Eddig Molinexbe gondolkoztam az legalább régen nagy márka volt viszonylag.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: krnemarika (1249)
krnemarika Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1250

A kész lisztkeveréket nem szeretem, nem is használom. Jobban szeretem saját magam összeállítani azt a keveréket. Akkor tudom, hogy mi van benne.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1246)
krnemarika Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1249

Szerintem is a két lapátos a nyerő. Az első gépem Clatronic volt. Évekig bírta, s akkor is az üstnek lett baja.

Mindegyik gép hasonló elven működik. Válassz egy szimpatikusat /árban/, s nem fogsz csalódni!

 

Előzmény: Fishor (1247)
Fishor Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1247

Köszi Zeki!

 

Ez már valami!

Majd jön a többi is. Esetleg, ha típust is mondanátok.

 

Sziasztok

Fishor Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1245

Sziasztok!

 

Jön a karácsony.

Szeretném meglepni a kis feleségemet, egy kenyérsütő-géppel, (hogy ne nekem kelljen mindig kenyérért menni).

Mit javasoltok? Milyen gépet vegyek (úgyis nekem kell mosogatni)?

Pénz nem számít, csak ne legyen túl drága.

 

Előre is köszi a tanácsokat.

 

Sziasztok

 

 

.ETNA. Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1244

Örülök, hogy sikerült és ízlik is!!!!  Kívánom, hogy a későbbiekben is így legyen, de ha néha "becsúszik" egy-egy sikertelen "végtermék", akkor se keseredj el, szerintem mindannyian jártunk már úgy, hogy nem volt tökéletes a kenyér:-)) Viszont semmihez sem hasonlítható az az érzés, amikor a saját kenyeret teszed az asztalra és mindenkinek ízlik:-))

 

Természetesen tehetsz bele lenmagot, sőt bármit, amit csak szeretnél, igaz a natur napraforgómagnak és a natur tökmagnak karakteresebb az íze, de próbáljátok egyszer ki ezeket is, én pl. imádom a fehér+teljes kiőrlésű rozs kenyérbe beleszórni mindhárom magot egyszerre, persze ilyenkor mindegyikből csak keveset.

 

Karácsonyra ajánlom a karácsonyi fűszeres kenyeret (valahol korábban már írtam róla).

 

Ezt tavaly próbáltam ki először, egy hirtelen ötlettől vezérelve, az alapkenyér receptbe (csak fehér liszt) tettem egy kevés fahéjat, és a boltban kapható Kotányi Mézessütemény fűszerkeverékből is egy keveset, cukor és mézet használtam, tettem bele durvára tört diót és készen vett cukrozott narancs és citromhéjat (Lidlben vettem) is. A végeredmény egy nagyon kellemes "karácsony" illatú, a fahéjtól kicsit barnásabb színű kenyér, amiből isteni  vajas-mézes(lehet narancslekváros is) kenyér+tejszínhabos kakaó (vagy lehet forró csoki) reggelit "varázsoltam" a fiúk elé.  Eleinte hitetlenkedve szagolgatták ugyan a kenyeret, de összességében imádták és olyan "karácsonyi" volt az egész :-))) Dió helyett pl. akár összevagdalt, aszalt sárgabarackot is szórhatsz bele a sípolásnál.

 

Erről még tavaly karácsonykor írtam itt a 370-es hsz-ben. Bemásolom:

 

"Viszont csináltam nagyon finom KARÁCSONYI KENYERET, vajjal, mézzel, vagy lekvárral és habos kakaóval, vagy forrócsokival nagyon finom ünnepi reggeli:-)

A sima kenyér receptet használtam, csak sima fehér liszttel.
A vizet úgy mértem ki, hogy először beleütöttem egy tojás sárgáját, majd ezt először összekevertem a mérőcsészében egy kevés tejjel, utána feltöltöttem tejjel 200 ml-ig (a mérőcsészében) és még adtam hozzá 110 ml vizet. Tehát a sima kenyér receptje szerinti 310 ml folyadék jött ki összesen.
A 2 evőkanál cukron kívül plusz 3 evőkanál mézet is tettem bele.

A sípolásnál szórtam bele cukrozott narancs és citrom-héjat (készen vettem), egy kevés őrölt fahéjat, a készen kapható mézeskalács fűszerkeverékből is egy keveset, ja és darabosra tört diót. Szép színe lett a fahéjtól és jó illata a fűszerektől. Lehet beletenni mazsolát is, vagy őrölt szegfűszeget stb.stb."

 

 

Előzmény: zsuzsa (1243)
zsuzsa Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1243

A tojásos kenyered is nagyon finom és ateteje is mindig tökéletes :-)))))) Sajnos nagyon sok a melóm ezért kevesebb időm van új receptekkel kisérletezni, de előbb-utóbb mindent kipróbálok. Még sikért se vettem... de legkésőbb dec végén ki akarom próbálni a vaslábosban sütést is.

 

Figyu ebbe a tojásosba  szabad raknom lenmagot fütyüléskor ? nagyon szeretjük a lenmagot.

 

 

Előzmény: .ETNA. (1242)
.ETNA. Creative Commons License 2010.11.21 0 0 1242

Olajsütőhöz van rozsdamentes acél sütőedény, de a kenyérsütőnél a tapadásmentes(!) bevonat a lényeg, ami egyébként - szerintem - sokkal jobban tisztítható (leginkább egy papírkéztörlővel kell kitörölni és kész), mint az acél.

Előzmény: arsenelupin (1241)
arsenelupin Creative Commons License 2010.11.21 0 0 1241

Üdv mindenkinek!

Kérdésem lenne:

Találkozott már valaki olyan kenyérsütőgéppel amelynek rozsdamentes acélból készült a keverő/sütő edénye?

Ilyet szeretnék vásárolni, de nem láttam még.......

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 1240

jujjj...

Előzmény: Pif (1239)
Pif Creative Commons License 2010.11.20 0 0 1239

Ma este megvolt a szeletelőgép és a dagasztólapát találkozása is... *#&@%$!

firmitudo Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1238

Hű, ez nagy dolog ám! Respect a hölgynek.

.ETNA. Creative Commons License 2010.11.14 0 0 1237

Ez szuper! Imáááádom a levendulát, bár élelmiszerként még nem ismerkedtünk meg közelebbről:-)

Előzmény: Törölt nick (1235)
faqkac Creative Commons License 2010.11.13 0 0 1236

Én is olvastam!!!

Maximális tiszteletem és gratulációm LIMARÁNAK a szenzációs gasztrobloggernek!!!!

Előzmény: Törölt nick (1235)
.ETNA. Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1234

Így már én is jártam:-))) Ráadásul, nem is tudtam 100 %-osan "alácsempészni" a lapátot, így elég érdekes kenyérsütés lett belőle, de azért sikerült, igaz hogy emiatt inkább a gyorsprogramot használtam, s így kibírta a lapát a tengelyenmaradást:-) Az egyébként egyáltalán nem gond, ha a kenyérben marad a lapát, na jó lesz némelyik szeletben egy kis "formátlanság", de kit érdekel, ha a kenyér fini!

Előzmény: Pif (1233)
Pif Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1233

Vasárnap beszereztem a gépet, másnap reggelre sütöttem vele egy fehér kenyeret, ez nagyon frankó lett, ma du. egy tönkölyliszteset, ennek kemény a héja, ropog mint egy pirítós, a belseje OK.

 

Egyúttal elárulom, miért kell fakanál a kenyérsütőhöz. A géphez mellékeltek mérőpoharat, és külön lapátot a rozslisztes programokhoz. Ezért alakult úgy, hogy üzemen kívül a mérőpohárban tartom a lapátot. Miután már minden hozzávaló az üstbe került, a víz következett (mérőpohár), ekkor vettem észre, hogy a lapát kimaradt...

 

Nem igazán szerettem volna az üst tartalmát a kukába dobni, vagy valami selejtet kisütni, rövid gondolkozás után azt találtam ki, hogy egy fakanál végével a tengelyről és a tengely körül (körkörös mozdulatokkal, kb. fél centi szélességben) elkotrom az anyagot, lyukat fúrok. Ez úgy tűnik, bevált, így persze a kenyérben maradt a lapát, majd meglátjuk, legközelebb is - mikor időben a helyére kerül - benne marad-e. A fehér kenyérnél az üstben maradt.

 

Hogy mik vannak :-)

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1231

Köszönöm - nem is láttam még boltban.

Egyelőre nyúzom a meglévőt, szégyen lenne 5-6 év alatt a negyediket venni:)

Előzmény: Törölt nick (1230)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1229

Igen, a g-fordító csak megzavarja az embert, sokkal jobban érthető az eredeti honlap. Még a német is, pedig én azt csak módjával értem...

Majd megkeresem az unold kenyérsütőt a guglival. Most hétvégén úgyis megyünk  gyereket-unokát látogatni, majd bemegyek a helyi mMarkt-ba nézelődni...

apca Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1228
Ez nem jött össze. Index levágta a hivatkozás végét.
Akkor csak simán másold be, ne használd ezt a programozás szégyenét.
Előzmény: Pif (1227)
Pif Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1227

Ez nem jött össze. Index levágta a hivatkozás végét.

Előzmény: Pif (1226)
Pif Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1226
Előzmény: Törölt nick (1223)
Pif Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1225
Ismerem, de kikapcsoltam, mert zavart, hogy mindig előugrál. Már el is felejtettem, hogy van ilyen.
Előzmény: Törölt nick (1222)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1223

Ezt az Unold márkát vajon milyen néven árulják nálunk? Lányoméknál (No.) majdnem minden háztartási gép Unold - árban alsó középosztályú, pofás, metálborítású gépek.

 

Előzmény: Törölt nick (1218)
Pif Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1221
OK, SZTAKI már meg is mondta :-) ez az ablak, amin be lehet kukucskálni.
Előzmény: Pif (1220)
Pif Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1220
Én meg németül nem tudok: "Sichtfenster" mit jelent?
Előzmény: Törölt nick (1218)
Pif Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1219
Elárulhattad volna korábban is :-)
Előzmény: Törölt nick (1218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!