Keresés

Részletes keresés

Mami06 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 2349

Köszi a tanácsot a szúrival kapcsolatban! Azért ez a 30 nagyon soknak tűnik. Abban  bízom, hogy lesz még jobb idő és fel tudok venni papucsot is, csak már állhassak rá rendesen a lábamra, mert most csak sarkon vagy lábélen mehetek.

Erocska22 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 2348

A szuri nekem is para volt az elején, de mivel senki se vállalkozott rá, kénytelen voltam magamnak beadni. Az a trükkje, hogy mielőtt beszúrod, előtte kicsit húzd a tű hegyét a bőrödön. Észre fogod venni, hogy vannak pontok, ahol szinte nem is érzed. Ha ott szúrod be, szinte nem is fáj.

én is a kezelőcipőt hordtam, 4 hét után tettem le, de sokáig csak tépőzáras túraszandált tudtam felvenni, mert bucira volt dagadva, nem fért bele egyik cipőmbe se. 

Előzmény: Mami06 (2346)
Alizsani Creative Commons License 2013.09.13 0 0 2347

Nagyon jó a tehermentesítő cipő, szerintem szerezz be egyet, mert nagyon megkönnyíti a járást, én anélkül nem is tudnék menni sehova főleg, hogy egy cipőm sem jön fel, max apukám 43-as cipője jönne fel:D Az enyém 5000ft volt.

Minden láb-és hasi műtét után kell a szuri a trombózis veszély miatt. De nekem csak 10 napig kellett.

Mami06 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 2346

Bízom benne, hogy megéri a sok szenvedés és szép, de legfőképp fájdalommentes lesz a lábunk! :) Én is izgulok az eredmény miatt. Kedden megyek majd varratszedésre, rákérdezek erre a zsibbadás dologra is, mert aludni sem tudtam rendesen miatta. Nekem nincs kezelőcipőm, elég vicces, ahogy zokniban egy lábzsákkal mászkálok a vizsgálatra. Köszönöm a tanácsot, tornáztatom a lábam! Nem tudom nektek kellett-e injekciózni magatokat minden este? Na ez a másik, amit nehezen viselek. Senki nem mondta előre, hogy 30 napig kell majd esténként a hasamba injekciót adni. Én még a vérvételtől is kész vagyok, sajnos nem nagyon bírom a tűt. Az első napon csak ültem és próbáltam erőt venni, hogy saját magamnak beadjam. A férjem sem merte beadni, végül a barátnőm segített, ő adja be esténként. Nektek ez ment könnyedén? Remélem lesz még jó idő, mert 2 hét múlva már dolgoznom kell és azt sem tudom miben megyek majd. Lehet a lábzsákban. :)

Erocska22 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2345

Nagyon sok türelem kell a gyógyuláshoz. Nekem 3 hónappal ezelőtt volt a műtétem, nemcsak a bütykömet vették le, de a csontokat is kiegyenesítették, ehhez előbb el kellett őket vágni, most van a lábamban 2 csavar. Már rendesen tudok menni, zárt cipőben is, de a lábam még mindig érzékeny. A zsibbadás nekem nagyon sokáig megvolt, jó 3 hétig, de esténként még utána is. A bütyköm szépen eltűnt, a rüsztöm viszont magasabb lett, nem tudom, ez visszaáll-e majd. Szóval a zsibbadáson ne aggódjatok, és csak nagyon óvatosan terheljétek! Én éjszakánként bütyökkorrigálót használok, az segít egyenesen tartani a nagylábujjat.

Előzmény: Alizsani (2344)
Alizsani Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2344

Szívesen!

Meg nekem, azt is mondta doki, hogy tornáztassam, sztem az is jó a keringésnek. Egy kis lábfejkörzés meg markolászás az ujjakkal.

Én úgy tudom, hogy a Shede-féle műtét az csak a bütyök lefaragásából áll.

Nekem plussz van még a lábfejembe egy csavar is, ami miatt lassabb a gyógyulás, 10nap után tudtam ráállni először a műtát után. De van, akinek drót is van benne...

Nekem is vannak aggodalmaim de megvárom a 6 hetes gyógyulási időt és reménykedem, hogy megérte megcsináltatni, mert eddig nem úgy látom:(

Előzmény: Mami06 (2343)
Mami06 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2343

Szia Alizsani! köszi, hogy válaszoltál! Picit megnyugodtam, mert nagyon aggasztó ez a lábzsibbadás. Neked milyen műtéted volt? Nekem Schede féle, bár nem tudom ez pontosan mit takar. Nagyon várom, hogy kivegyék a varratokat és talán akkor jobb lesz ez a zsibbadás is!

Előzmény: Alizsani (2342)
Alizsani Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2342

Szia Mami06!

Az én műtétem 3 hete volt(nekem csavaroztak is) de igen nekem is zsibbadt a lábfejem kb 2 hétig de aztán szép lassan elmúlt. Nekem erre, azt mondta a doki, hogy meg lettek piszkálva az erek is a műtét során és idő kell amig rendbe jön a keringés.

Előzmény: Mami06 (2340)
Mami06 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2341

Szia Ildikó! Látom neked is Schede féle bütyökműtéted volt. Nekem múlt héten hétfőn műtőtték szintén ilyen eljárással a lábam. Nagyon zsibbad a lábfejem. Neked nem volt ilyen problémád? Egy hét után vették ki a varratokat? Nekem jövő héten kell mennem varratszedésre, most csak átkötözték. A dokiból mindent úgy kell kihúzni, nem igazán tudok tőle kérdezni. Neked mit mondtak, mikor terhelheted rendesen? Én csak lábélen járkálhatok jelenleg. Nagyon köszönöm, ha válaszolsz!

Előzmény: ildikóka66 (2338)
Mami06 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2340

Sziasztok! Egy hete volt unevezett Schede féle bütyök műtétem. Elvileg a jövő héten kedden veszik a varratokat. Az orvosom nem túl közlékeny, ezért szeretném a segítségeteket kérni! A sarkamon illetve lábélen járkálhatok a lakásban. A lábam nem fáj, nincs is szükségem fájdalomcsillapítóra, ellenben nagyon zsibbad a lábfelem, különösen a nagy lábujjam. Nem tudom ez normális-e? Napközben próbálom minél többször felpolcolni és tornáztatni a lábam. Jegelem is. Van valakinek tapasztalata ez ügyben, amit megosztana velem? Mennyi idő a gyógyúlás, mikor lehet ráállni, terhelni, cipőt felvenni...stb? Előre is köszönöm a segítséget!

Ágica6105 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 2339

Akkor utólag is, de nagyon sok szeretettel köszöntelek név és szülinapod alkalmából!

Isten éltessen!

Nagyon helyes a döntésed, és menj a dokihoz, Határozottan ugy menj, hogy meg akarod mütetni a harántsüllyedésed, mivel évek óta vannak fájdalmaid, és a betétek nem használnak.

Ird meg mit intéztél:)

Előzmény: Törölt nick (2335)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 2338

Szia Alizsani!

Nekem holnap lesz egy hete, hogy műtötték a lábam. Ma voltam varratszedésen és kötözésen, de én semmi dagadást nem látok a saját lábamon, szépen gyógyul. Viszont bütyköt nem láttam, hogy lenne rajta. Se dagadás, se fájdalom, se semmi.

Szia

Előzmény: Alizsani (2336)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 2337

Szia Artim!

 

Pont egy hete műtöttek Schede eljárással és semmit nem tettek a lábamba. Most jöttem varratszedésről, még két hétig kell a kötésnek rajta lenni, utána 4 hét múlva egy RTG és kontroll. Itthon mezítláb járkálok, de az utcára ez a tehermentesítő cipő nagyon nagy ötlet:) Ha leveszem két hét múlva a kötést, meglátom, hogy fér bele normál cipőbe a lábam. Ha nem lesz rá szükségem, odaadom bárkinek, aki elfogadja és egy 41-es bal cipő kell neki.

Semmi fájdalmam nincs, nagyon szépen gyógyulok.

További szép estét.

Előzmény: Artim (2333)
Alizsani Creative Commons License 2013.09.10 0 0 2336

Sziasztok!

Akinek volt bütyök műtéte, azoktól kérdeznék.

3 hete volt műtétem és eddig nem tetszik az eredmény, nem nagy változást látok. Ez a végleges állapot vagy apad még és egyenesebb lesz???

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.09 0 0 2335

Szia Ági)

 

Most hétvégén még "bulizok" egyet, a név- ill.  a (sokadik) szülinapomat ünnepeljük szűk családi körben.  De a jövő héten megyek az orvoshoz. Hogy melyikhez, még  nem tudom.

Előzmény: Ágica6105 (2334)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 2334

Na látod, akkor itt az idő a mütétre és ne gondolkozz rajta!

Csak igy tudsz megszabadulni a fájdalomtól. 

Persze hogy hosszu a gyógyulás, de minden nap jobb, és tudod, hogy egyszer rendbe jön.

Nekem április 17,én volt a mütétem.

A harántsüllyedés mütéttel azonnal lábra kell állni, és terkelni KELL!

Ellenben a bütyökkel, amire 6 hétig nem szabad ráállni.

Igy én az első perctől kezdve mentem, csak ugye cipő nélkül, mivel nem tudtam cipőt felvenni.

Ugy voltam a fiam ballagásán is, hogy egy fekete nylonzacskót huztam a kötésre.

mivel alulról egy labda szerüség van a kötésen, evvel emelkedik fel a haránt a mütét után, ezért esély sincs sipőt felvenni.

azt hiszem a 6.hét után már volt egy edzőcipő, amibe belepassziroztam a lábam.

még sokáig sántikáltam, de eltelt.

Én igazából nem vettem észre, hogy harátsüllyedésem van, egyszerüen nagyon fájt a talpam, és a második ujjam, ha többet sétáltam, vagy bicikliztem.

Nem vártam sokat, pár hónapig fájdogált, amikor a bütyökkel elmentem a dokihoz, de ő azt javasolta, hogy ha fáj a talpam, akkor elöbb ezt a süllyedést kell megmüteni, és utána a bütyök, mivel az nekem nem annyira fáj, inkább csunya nagy.

ugyhogy rohamosan vittek az események, igy a bütyök helyett a harántot mütötték, és majd év elején szeretném a bütyköket levetetni.

Szóval vágj bele minél elöbb, ne szenvedj!

Előzmény: Törölt nick (2325)
Artim Creative Commons License 2013.09.09 0 0 2333

Szia Ildi!

Hát nem kevés az a fél éves műtéti várakozási idő, de a lényeg, hogy letelt és túl is vagy már a műtéten.

Úgy gondolod, hogy nem lesz szükséged a tehermentesítő cipőre?

Tettek csakarokat is a lábadba? Milyen műtéti eljárást alkalmaztak nálad?

Előzmény: ildikóka66 (2332)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2332

Én áprilisban jelentkeztem műtétre, ahhoz képes majdnem fél év telt el:) Ma már fájdalomcsillapító sem kell, teljesen rá tudok állni és a lakásban jövök-megyek. Nekem is van ilyen tehermentesítő cipőm, ha nem lesz rá szükségem, bárkinek odaadom, akinek szüksége van rá. Rengeteg mindent olvastam műtét előtt ezen a fórumon, sokat segítettek az olvasottak.

Előzmény: Törölt nick (2331)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2331

Szerintem jól tudod:) A harántboltozat süllyedésem miatt már nekem is van bütyköm. De még nem fáj, szerencsére:)

15-e után én is keresek egy orvost és jöhet a műtét.

Előzmény: ildikóka66 (2330)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2330

Nagyon fájt már cipőben és csizmában, azért kellett még tél előtt túlesnem rajta. Amúgy nem volt túl nagy és csúnya. Tulajdonképpen a bütyök is a boltozat süllyedése miatt alakul ki, vagy rosszul tudom?

Előzmény: Törölt nick (2329)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.06 0 0 2329

Ildikó, köszi a beszámolót! Én nem bütyökműtétre várok, nekem harántboltozat süllyedésem van. Fájt a lábad egyébként, azért műttetted meg? Vagy csak zavart a látvány:-)

Pihenj, vigyázz a lábadra!

Előzmény: ildikóka66 (2328)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 2328

Sziasztok!
Két napja bütyök műtétem volt a kistarcsai kórházban. Kb. fél óráig tartott epidurálással együtt. Az éjszaka nagyon nehezen és fájdalmasan telt el, hiába kaptam fájdalomcsillapítókat. Tegnap óta itthon vagyok és remekül lábra tudok már állni. Szedek még fájdalomcsillapítókat, de percről percre jobban érzem magam. Rendeltem magamnak egy lábtehermentesítő cipőt, amit az utcán fogok használni, ha megyek kötözésre jövő héten. Addig nem is mozdulok ki a lakásból, sokat pihenek és felpolcolom a lábam. Jelenleg ezt tudom megosztani veletek, és bátorítani a műtét előtt állókat.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.02 0 0 2327

Szia Nagyi:)

 

Pont tegnap éjfél körül olvastam erről a lézerműtétről! Engem is nagyon érdekelne!!!!!!

 

Pár fórumot is elolvastam....hát....nagyon lehúzták.....nem jó...állitólag.

 

De azért várom a véleményeket! Neked bütyköd van?

 

Szép napot!

Egy másik Nagyi:)

 

Előzmény: Lillanagyi (2326)
Lillanagyi Creative Commons License 2013.09.01 0 0 2326

Kedves Fórumozók!

 

Van köztetek valaki, aki az Arsmedica egynapos műtétjét csináltatta meg Dr. Szikora Gyulával. Nagyon jól hangzik az egynapos műtét, a TB finanszírozás és a viszonylag gyors gyógyulás, de szívesen meghallgatnám olyanok tapasztalatait is, akik személyesen élték meg a dolgot.

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.30 0 0 2325

Ági, igazad van!  Ilyen még nem volt, mint egy órával ezelőtt:  a fájdalom kihozta belőlem a sírást. Negyedóráig csak sírtam, alig tudtam abbahagyni,  annyira elegem van a fájdalomból. Úgyhogy jövő héten megyek az orvoshoz, remélem, megműti. Mert eddig csak azt mondták, hogy: "csináltasson talpbetétet".

 

Leírnád, hogy a műtét után mikor tudtál ráállni a lábadra, mikor tudnál menni? Amikor hazamentél a kórházból, egész nap csak üldögéltél? Írjál már egy pár dolgot a műtét utáni időszakról, hagy készüljek fel:)

 

Ugye, neked is csak a bal lábad fájt? Mennyi idő múlva mentél az orvoshoz, vagyis mennyi ideig szenvedtél a lábfájástól, mikor döntötted el, hogy megműtteted? A második lábujjad fájt neked is?

 

Köszi, ha válaszolsz!

 

Előzmény: Ágica6105 (2324)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 2324

Szia!

 

Én a mütét után a doki  javaslatára vettem egy szendvicsbetétet még a kórházba de azt csak zárt cipőbe tudom tenni.Igy a nyáron nem is használtam, hanem vettem egy betula papucsot, amiben van harátemelő is, és ebben jártam egész nyáron.

A kezelőcipőt ennél a mütétnél nem használtam, ezt már előre megvettem a majdani bütyök mütétemhez. Itt vettem a fórumon egy szintén levelező hölgytől.

Szerintem butaságot csinálsz hogy nem mütetted meg a lábad, mindenféle "hülyeséggel" (bocsi)próbálkozol, és lehet hogy csak még rosszabbat csinálsz.

Az anyósodra abban a pár hétben majd vigyáz a család:)

Na, persze neked kell tudnod, de mivel te már régóta szenvedsz, szerintem ez lenne a megoldás.

a bütyköm nem fáj, de mitől is fája, mikor szoros cipőt nem hordok, de nagyon csunya nagy, ezért szeretném levetetni.

Előzmény: Törölt nick (2323)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.27 0 0 2323

Ágica, örülök, hogy jól vagy!  Talpbetétet hordasz???? Ha igen, milyet?

A kezelőcipőt hol vetted? Mikor kellett használni? Azt se tudom, milyen, majd megnézem már a neten.

 

Hát nem tudom,hogy lesz-e műtétem. Nagyon elhatároztam pedig, hogy ősszel megműttetem a harántboltozat süllyedésemet. Úgy néz ki, hogy szeptemberben végleg hozzánk költözik anyósom. 87 éves, és sajnos néha nem tudja, mit csinál, nehezen tudja kifejezni magát, stb. 

Állandóan kísérletezek, hogy mivel emelhetném meg a fájós lábamat. Természetesen hordom a talpbetétet is, de az önmagában semmit nem ér. Most pl. alufóliából készítek kis labdákat és azt teszem a cipőmbe. A baj az, hogy hamar ellapul a fólia, és újabbat teszek bele.

Egyébként a bütyköd fáj is?

 

Előzmény: Ágica6105 (2322)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 2322

Sziasztok!

 

Régen jártam itt, de nagyon nem is él a fórum:(

Cip-cirip! Köszi a kérdésed, jól van a lábam

Április 17.-én volt a mütétem (haránt süllyedés) tehát már 4 és fél hónapja.

Már nem is duzzadt, teljesen jól használom. Persze, ha sokat gyalogolok, akkor azért kicsit fáj itt-ott.

De a bicajozás az megy!

Én már előre gondolkodtam, és azért vettem meg a kezelőcipőket, mert most októberbe megyek a dokival konzultálni és kora tavasszal szeretném a bütykeimet levetetni.

Nagy az elhatározás, de én egyszerre szeretném, de ez még kérdéses, hogy a doki bevállalja e.

Az ortopéd klinikára megyek dr Mádi Ferenchez.

És Te hogy vagy? És a többiek?

 

Előzmény: Törölt nick (2319)
Artim Creative Commons License 2013.08.27 0 0 2321

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot, és nagyon hálás vagyok a sok megosztott tapasztalatért. Rám október közepén vár a műtét, és a segítségetekkel sikerült lelkiekben nagyjából felkészülnöm rá.

Kérlek titeket, hogy ha valakinek van felesleges tehermentesítő cipője, ami jelenleg 39-es lábra az jelentkezzen, megvenném tőle. Akár itt, akár a vjatmail@gmail.com e-mail címen elérhető vagyok.

Köszönet nektek!

MiKa85 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 2320

Szia! Megvan még a cipőcskéd? Ha jobbos, 38-as akkor érdkelne! Köszi! Üdv!

Előzmény: Lilibaba29 (2276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!