Keresés

Részletes keresés

nikolas70 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2327
Sziasztok !

Kézi kútfúráshoz vennék szerszámokat , állványt , iszapolót , fúrót(kat) , fúrószárat , 110-es csőhöz bilincset , stb . Ajánlatokat ide kérem : E-mail : nikolas70@citromail.hu
www.tomikut.fw.hu Creative Commons License 2008.06.12 0 0 2326
Szia!

A kút, ha rendesen lett anno megfúrva, akkor a szűrő mellett van egy un. " természetes szűrőváz". Ezt azt jelenti, hogy a fúrás után a szűrő környékét kikavicsolják, majd pedig felette eltömedékelik a gyűrűs teret.
A szűrőkavics, ill. a mellette letisztított vízadó réteg alkotja a "természetes szűrővázat"! Ezen rétegből kitermeljük az apró szemcséket a kút beindításánaál...!
Amennyiben beleteszel membrános szivattyút, akkor a rezgéstől a letisztult szűrővázon kívülről beverődik a homok, ami rontja a kút vízhozamát, ill. akár be is vakulhat a kút!
Nem érdemes vele kísérletezni, mert nem tesz jót a kútnak!
Mi kútfúrók a membrános szivattyút csak ritkán, némely esetekben a kút beindításánál használjuk, de csak akkor is a lehető legrövidebb ideig...!!!
A csőszivattyú a megoldás, ha az üzemi vízszint 7 méter alá esik...!
Nem ártana a vásárlás előtt vízhozamot mérni...! Nagy vízkivételnél a kút szintén "homokolni" kezd majd...!
Szivattyút mi mindig akkor javaslunk, ha tudjuk a nyugalmi, és üzemi vízszintet, ill. a kút homokolási határát, és megmondjuk, hogy a szivattyút hova kell beépíteni a kútba természetesen rozsdamentes szerelvényekkel...!!!

Jó szerencsét!

Borbély Tamás
www.tomikut.hu

Előzmény: dr.balogh (2325)
dr.balogh Creative Commons License 2008.06.12 0 0 2325

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék.

 

Most vettünk egy házat Fóton, aminek a kertjében van egy fúrt kút. Benne egy csőszivattyú, ami ki van berhelve, mert a kapcsoló táblájából hiányzik valami és lógnak a vezetékek. Azért azt megpróbálom megszereltetni. A kutat vas tárgyat lelógatva lemértem. Kb 20-21 m mély, és a nyugalmi vízszint 9-9,5m. Most vettem egy membrános szivattyút, mert azt mondták, hogy kert locsolására az bőven elég, illetve mivel állt a kút bő 1 évet, azzal ki is tisztul, és újra beindul az utánpótlása.

 

A fórumra most keverdtem ide, és olvaok ezt azt.

 

Most tényleg rossz ötlet ez a membrános szivattyú? Hetente kétszer háromszor locsolnék vele egy 250nm-es kertet. Az emberek 80%-a azt mondja, hogy bőven jó. De valaki azt írta, hogx a rezgés miatt nem jó? Persze ez 10e Ft-os tétel, a másik pedig 60-70eFt.

 

Most akkor mit tegyek??

kisrobert Creative Commons License 2008.06.11 0 0 2324
Lehet, hogy a hivatásos szivattyúsok megszólnak érte, no meg így látatlanban (a szivattyúkról nincs adat):
Kösd sorba a búvárt a házi vízművel. Talán érdemes a kettő közé egy homokszűrőt tenni.
Arra azért ügyelj, hogy a két szivattyú közti cső is bírja a tartós nyomást.
A vizesek pedig nem pillantgatnak semerre, ha az ő hálózatuk és a te kutad közt nincs semmi kapcsolat.
Előzmény: freex (2323)
freex Creative Commons License 2008.06.11 0 0 2323
Erre már én is gondoltam, csak nem akarom, hogy a vízszolgáltató még csak véletlenül is rápillantson, meg nagyjából tudom, hogy nagy átlagban havonta 7-8 m3-t felhozok a kútból. Az előző hsz.-ben leírtam, miért lenne nekem mégiscsak egyszerűbb átvariálni. Még meggondolom, meglátom mi jön esetleg közbe addig.
Előzmény: kisrobert (2321)
freex Creative Commons License 2008.06.11 0 0 2322
Legegyszerűbb pedig az lenne, ha nem kellene puffertartályt használnom, mert a kútbejövet a garázs+műhelybe a kocsi szerelőakna oldalán van, a kimenet a ház felé szintén az aknából indul (itt tutira nem fagy el), a köbös tartály pedig ennek a meglehetősen nagy helységnek pont a másik legtávolabbi sarkán van. Tehát vagy valahogy lerakom a köbös tartályt az aknába (betonbontás, föld kitermelés stb.) vagy leviszek egy kisebb "hordót", mint puffertartályt, vagy legegyszerűbben bekötöm a kútról bejövő kpe csövet a vízműbe, a nyomáskapcsolót meg bekötöm a búvárra is. Ehhez minden megvan, helyileg is 1 helyen vannak, csak villanyt kell levinni meg az átkötést megcsinálni. Villamos ember lévén egyik sem jelent gondot...
Előzmény: kacagógerle (2320)
kisrobert Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2321
Első körben érdemes rátenni egy fogyasztásmérőt a szivattyú(i)dra.
(valahol itt lejjebb írtam két fajtát)
Nem biztos, hogy egy kisebb teljesítményű, de nagyobb nyomású szivattyú kevesebb áramot fogyaszt (évente), mint a jelenlegi kettőd.
(én a jelenlegi rendszer megtartására szavaznék - tiszta, egyértelmű és működik)
Előzmény: freex (2317)
kacagógerle Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2320
Szerintem nem érdemes megvariálnod,ill. nem éri meg.
A búvár legrosszabb esetben is 1m3/órát csak tud már,és a háztartásban is több mint sok naponta 1m3 víz.
Tehát 1m3 víz egy óra alatt feljön a tartályba.600W/óra=0,6Kwó=42Ft*0,6=25,2Ft/nap*30=756Ft/hó a spórolás,de ez nagyon bőven számolva a napi 1m3 vízzel,és gatya búvárral mert egy tökösebb az tud legalább 2m3/órát.
Előzmény: freex (2317)
Zoleelsi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2319
Kösz az infót, de a házi vízmű automata öntözőt is táplál tehát a szívóág foglalt, vagyis a szívóágból kellene leágaztatnom a másik kisteljesítményűt (párhuzamos szívóág). Persze lehet hogy mégis egy rossz boiler tartály lesz pufferként berakva, csak akkor meg először a nem elég hideg vizet kell kifolyatnom. Tehát olyen küső  kis szivattyú kellene ami ugyanúgy kitudja emelni a szívott ágból a vizet mnint a házi vízmű csak kisteljesítményű.
Előzmény: kisrobert (2316)
csalai Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2318

Szeretnék segítséget kérni a témához értő szakemberektől.Adott egy 26m-es fúrt kút, ha minden igaz 40-es pvc-vel, egy 1020/750W, Q.max 100l/min, H:41-15m, Q:15-90l/min, Suct.H max:9m specifikációjú szivattyú. A kútból jelenleg kb. 24l/min vizet sikerül kinyernem,egy 25m-es kerti locsolócső végére tett manométer 3,4bar-t mutatott,a szivattyú elé nincs téve visszacsapószelep. Ezeket a paramétereket tudom megadni. A kérdésem az lenne,hogyan tudom megmérni, hogy milyen mélyen van a vízoszlop a kútban,ha útban van a gólyoszelep vagy mifene a kútfejben? Hogyan lehet eldönteni,hogy a kút vízhozama, vagy a szivattyú a korlát.

Szóval hogyan lehetne kideríteni,hogy ki lehet-e hozni ennél a 24l/percnél többet a kútból? 

freex Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2317
Hello szakik!
Tanácsot szeretnék kérni.
Nálam úgy müxik a víz, hogy egy 600W-os mélybúvárral felhozom a vizet egy köbös tartályba, abból pedig egy 600W-os vízmű tolja ki (házba wc+mosógép). Azon gondolkodtam, hogy miért jó az nekem, hogy 1200W-tal hozom fel a vizet, amikor a búvár úgyis felnyomja, akár ő is tölthetné a vízmű tartályát, a nyomáskapcsolót meg átkötném, hogy ne a vízmű motorját, hanem a búvárt vezérelje. Mivel kicsi a vízművem tartálya, tehát sokat ki-be kapcsolgat akár egy wc lehúzás alkalmával is, attól tartottam, hogy a búvárt a sok kapcsolgatás tönkre fogja vágni. Megnyugtattak, hogy ettől nem kell tartani.
Gondoltam teszek 1 próbát, rákötöttem a búvárt a vízmű szívóágára. Sajnos az a baj, hogy annyira kopott vagy "gyenge" a búvár, hogy max. 2 bar-ig tudja felnyomni a tartályt, még arra sem elég, hogy a nyomáskapcsolót átváltsa (tudom ez állítható, de a 3 bar azért kellene). Amint bekapcsoltam a vízmű motorját is, rögtön feltolta 3 bar-ra.
Így ezek után 2 választásom maradt: vagy továbbra is tartályozok mint fent írtam vagy pedig ahogy a próba alkalmával csináltam, csak a nyomáskapcsoló a búvár motorját is kapcsolná (tehát mindkét szivattyú menne egyidőben). Az tiszta sor, hogy csak 1 szivattyúval nem fogom tudni megcsinálni (lehetne venni újat, de nincs "kedvem"), tehát áramot nem tudok megspórolni, csak kérdés, hogy tartályozzak vagy tartály nélkül a nyomáskapcsoló kapcsolná a 2 szivattyút.
Sajnos a kutam nagyon kicsit homokol, ezért a tartályos megoldás jobb lenne (ülepítés), ez viszont helyet foglal + kell szintkapcsoló, vagy 2 szivattyú egyidőben, itt meg attól tartok hogy a sok kapcsolás nem fogja bírni a búvár.
Vélemény?
kisrobert Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2316
pl:szökőkút szivattyú
leereszted a kútba és mehet - csak az a gondja, hogy drága, amelyik 5 métert tud emelni

avagy mini búvár
A felmelegedett vízzel mit csinálsz?
Előzmény: Zoleelsi (2315)
Zoleelsi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2315
 Sziasztok!

A házunkban van egy fúrott kút házi vízművel és nyáron egy hőcserélőn keresztül hűtom a padlót vele. A gondom az hogy nem igazán tetszik hogy ilyen sokat ki-be kapcsol a szivattyú. Ezért olyan kisteljesítményű (max 100-200 w) szivattyút keresek ami max 15 l/perc-et tud és bizton tud szívni 4-5 méter mélyről is viszont egész nap mehetne. Bármi érdekel legyen az gépkocsi vagy háztartási alkatrész is. Gondoltam benzinszivattyúra de állítólag az nem tud eleget szívni, aztán mosogépszivattyú de az sem tud eleget. Vmilyen membránszivattyú kellene de nem tudom miből. Ötlet?

Kösz. Zolee

kisrobert Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2314
Minthogy vasárnap este 15 perc alatt telik meg a kád, hétfőn reggel ötkor pedig 6 perc... ... igaz ekkor minden perc számít.
Előzmény: LRNELSON (2313)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2313

Hát azt 7 fogatlan vénasszony sem tudja megmondani, hogy egy adott ponton, egy adott időben mennyi a hálózati víz nyomása.

 

Ugyanis ez dinamikus jellemző és folyamatosan változik a vízkivétel függvényében.

 

Ebből is következik, hogy egyes öntözőrendszerek jól működnek délután 3 órakor, nagyon rosszul este 7-kor.

Előzmény: MZ/Y (2311)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2312
Bár elvileg a kazánt el lehet kezdeni feltölteni, míg vagy nem nő tovább a nyomás, vagy a biztonsági szelep kinyit. De nem igazi megoldás, mert jó eséllyel a szelep hamarabb fog fújni és akkor csak annyi van meg, hogy minél nagyobb a nyomás, de hogy mennyivel... Ha meg valamiért a szelep nem működik, a kazán nem lenne boldog egy túl nagy nyomástól.
Előzmény: MZ/Y (2311)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2311
No akkor már nemcsak helyfüggő, de korfüggő is. :o)

A lényeg, hogy azt senki nem tudja. Esetleg a helyi vízmű, ha faluról van szó és képben van a vizes. De erre sincs garancia, mérni kellene.
Előzmény: kisrobert (2310)
kisrobert Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2310
Nálunk az két évvel ezelőtt 2 bar nyomása volt a víznek, kb egy éve pedig 4.
Máshol láttam már 8 felettit is (hegy aljában) - ott nyomáscsökkentő kellett.
Előzmény: MZ/Y (2305)
bo.zo Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2309
Felhúztam a szívócsövet, és egy hordóból szivattam a vizet. Megmértem kb. 5m 1/2"-os locsolótömlővel, így most 40l/perc lett a mennyiség.
Sajna nincs itthon 3/4" tömlőm, tudom az lenne a jobb.
Gondolom ez így már reális.
Előzmény: kisrobert (2307)
bo.zo Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2308
25m a locsolótömlő, és 10m a szívócső
Előzmény: kisrobert (2307)
kisrobert Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2307
Milyen hosszú a tömlő?
Meg tudod mérni a vízmennyiséget tömlő nélkül?
Előzmény: bo.zo (2306)
bo.zo Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2306
Vettem egy Pedrollo JSWm-10M szivattyút.
1" szívócsővel, de csak 1/2" locsolótömlővel, 10l/perc a vízmennyiségem.
Ez reális mennyiség szerintetek?
A vízszint 5,5m mélyen van.
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2305
A vezetékes vized hozama a legegyszerűbb, azt meg tudod nézni. :o) A nyomása 2-3 bar közt rémlik nekem, de a fejem nem tenném rá. Ráadásul változó, nincs fix. érték az országra, de még városonként sem.
Előzmény: Pharaoh85 (2304)
Pharaoh85 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2304
Impulzusesőztetőm van, azt nem tudom milyen idényei vannak, de gondolom olyan mint a többi ilyesminek. Az lenne a jó, ha a kert közepére beszúrva elérne a kert majdnem minden végére (8-10 méteres sugár)
Azt tudja valaki, hogy a vezetékes víz az milyen nyomással és l/perc-el jön?
Előzmény: kisrobert (2302)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.09 0 0 2303

H=45 m.

Q=30 l/perc

Előzmény: Pharaoh85 (2301)
kisrobert Creative Commons License 2008.06.08 0 0 2302
Mekkora a vízigénye és a nyomásigénye az öntözőeszközödnek? (avagy milyen és hány darab öntözőeszközöd van?)
Előzmény: Pharaoh85 (2301)
Pharaoh85 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 2301
Hello!

Egy 500nm-es kert öntözéséhez 15 méter mély kútból (3m-es a vízszint) milyen teljesítményű búvárszivattyú kell?
hun005 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 2300
Azt honnan lehet megállapítani hogy egy szivattyú JET?
Ha a leírásban nem szerepel de az van hogy 8m-ről szív akkor az már az?
kacagógerle Creative Commons License 2008.06.07 0 0 2299
Időközben rájöttem.Az LP3 kizárólag szárazonfutás ellen véd,nyomáskapcsolófunkciót nem lát el.
Azt hittem mindkettőt tudja.
Előzmény: kacagógerle (2298)
kacagógerle Creative Commons License 2008.06.07 0 0 2298
Köszi!

Ezt ki tudja megmagyarázni?Mármint azt,miért van itt 2db nyomáskapcsoló.A PM/5 az egy sima,az LP3 szárazonfutásellen is véd.

italtechnica
Előzmény: LRNELSON (2295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!