Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73565

akkor meg tudod kérdezni azokat akik olyanba laknak amit ez a cég épitett.  győrbe meg miskolcon a legolcsobbak az i gatlanok. győrt nem értem miért. de mifelénk ezt 40 körül épitik meg.

Előzmény: tisvol (73563)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73564

Hali!

 

Nekem is hasonló kérdésem lenne, de erre itt sztem nem fogunk választ kapni :) 

Én fa könnyűszerkezeten agyalok, vagyis gerendák, rá a lemez(kívül OSB v betonyp), belül OSB/gipszkarton, közte üveggyapot párazáró fóliával. Az egészre kívülről meg EPS esetleg.

Előzmény: Jani Bácsi (73523)
tisvol Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73563

Kb nekem is ez volt az első véleményem. De nem egy kókler cég, helyi vagyok, tudom hogy régóta a piacon vannak. Asszem teszek egy próbát náluk, hátha az "apróbetűben" van a lényeg.

Előzmény: murray (73553)
Lmr Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73562

fel lehet menni, és a hőszig is kiszedhető

hát akkor majd így lesz

addig tervezgetek, meg számolgatok.

 

köszönöm a segítséget

 

Lmr

Előzmény: joevagyok68 (73561)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73561

Igen

A ferde falsíknál valószínű, hogy vízszintesen és 40cm-enként vannak. (legalábbis nálunk úgy volt)

A mennyezetnél ha nincs jó helyen "rögzítési pont" (lécváz) szerintem az is megoldás lehet, hogy alulról felfúrsz a gk-on át, a közfal elején és végén.

Majd felmész , felszeded a hőszigetelést, és a két lik "közé" leraksz egy cseréplécet, amit alulról odacsavarozol, majd az UW profilt már lehet oda rögzíteni.

Már ha fel tudsz menni a pallásra és fel lehet szedni a hőszigetelést.

Ha nem lehet felmenni és mivel a felső "rögzítés" csak eldőlés ellen kell (mármint a mennyezeti) , akár ez is jó lehet  (kifúrod profilt, likakat átjelölöd, majd a jelöléseknél beraksz 1-1 ilyet..

http://czibere.hu/termekek/gipszkarton-tipli

DE ez csak szerintem ! :-)

Előzmény: Lmr (73560)
Lmr Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73560

fa szerkezetre

akkor azt kell kiderítenem, hogy milyen irányba és mekkora szálakhoz van rögzítve a jelenlegi GK szerkezet?

és ahhoz kell rögzíteni.

 

köszönöm

 

Lmr

 

Előzmény: joevagyok68 (73558)
Lmr Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73559

oldal fal az tégla, csak a ferde falsík gk

az oldalfalba tudok csavarozni, a ferdébe nem :(

Előzmény: Peter atyuska (73557)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73558

Fém vagy fa "alapra" lett "felépítve" a GK korábban ?

Mert ha fára, akkor max a csavarokat találod meg mágnessel ! :-)

Van hosszú csavar is ám ! akár 90mm is  (UW profilt kell csavarozni a korábbi "alaphoz" /fém vagy fa/, a meglévő gk-on át)

fémhez csavar

http://csavarozz.hu/hu/gipszkarton-csavar-famenet/5537-gipszkarton-csavar-ritka-menet-3525.html

fához csavar

http://mesterhaz.hu/products/artikal,60178.html

 

Előzmény: Lmr (73556)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73557

Oldal falnál keresd meg a kereszt profilokat pld mágnessel, majd ahhoz csavarozd a profilt.

Előzmény: Lmr (73556)
Lmr Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73556

Sziasztok,

 

tetőtérbe szeretnék gipszkarton válaszfalat. a ferde falsík, és a mennyezet gipszkarton.

ehhez hogy lehet rögzíteni a gk falat?

a mennyezetnél a fogó párokkal párhuzamosan lenne a fal, oda tegyek be egy gerendát, amihez a mennyezeti profilt tudom csavarozni?

a ferde falnál viszont nem férek oda a másik oldalhoz...

 

ez hogy szokott megoldódni?

 

Köszi

 

Lmr

sylvanus67 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73555

Az utolsó tétel másnál sem szokott szerepelni és a második sem mindenkinél.

Előzmény: Csokis (73554)
Csokis Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73554

Szerintem ebből egy-két dolog hiányzik, és valószínűleg az nincs is benne az árban.

 - padló- és falburkolatok

 - szaniterek

 - külső térburkolat, járda

Kapásból ez jut eszembe.

Előzmény: tisvol (73552)
murray Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73553

nekem tetszik,  de ezt ennyiből kizárt kihozni. 

Előzmény: tisvol (73552)
tisvol Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73552

Erről mi a véleményetek? Nem reklám, komolyan. Kb ekkora alapterületű házban gondolkodunk, de a garázs külön lenne, és a helyére is valami "hasznosat" tennénk. Ár bruttóban.

http://www.ingatlanbazar.hu/HU/Gyorszentivan-Gyor-ingatlan-haz-148-m2-23600000-Ft/9920999#

Topacsenkó Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73551

Mindenkinek köszönöm a segítségét, majd jelentkezem az eredménnyel, vagy ha addig még lesz kérdésem.

Topacsenkó Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73550

Ja, szerencsére az öcsém pont ráér. Jó ötlet ez a körberajzolgatás, de ezzel a módszerrel inkább kisebb síkok alakulnak ki egy nagy síkfelület helyett nem?

Előzmény: C20NE (73548)
Topacsenkó Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73549

Közben intéztem segítséget, így azért már nem fosok annyira.

Előzmény: topikolos (73545)
C20NE Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73548

Így is lehet! Én körberajzoltam a mélyedéseket a közepére tüskét tettem és úgy töltöttem fel, elhúztam meghengereztem és a vízmértékkel igazítottam/ellenőriztem.

 

TIPP: Ha van betonozáshoz (is) használt merülő vibrátorod annak a hegyét a betonhoz nyomva a rezgések segítenek kilevegőzni és terülni!

 

Lehet csiszolni ha nem lesz jó, de az komoly plusz meló és por.

 

Nincs valaki aki segítene? Én megcsináltam egyedül 80nm-et de nem állnék neki megint egyedül!

Előzmény: Topacsenkó (73547)
Topacsenkó Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73547

Jól értem, hogy először nagyjából széthúzom a fogas glettvassal mind a három vödör kiöntött anyagot majd elhúzom (1,5 m-es van) alu vízmértékkel?

Így az anyagmennyiséget tekintve kb 0,7-1m-es csíkokban szakaszolva tudnám megcsinálni teljes szélességben a szobát. Ez így jó lehet?

 

Nekem tetszene az a megoldás mert a csíkokra osztott szakaszok megegyeznének a laminált padló futásának irányával, ha esetleg a szakaszok között lenne némi eltérés. Bár azt utólag meg lehet és gondolom meg is kell csiszolni.

 

Előzmény: C20NE (73543)
C20NE Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73546

Ha leragasztja a parkettát akkor borzasztóan nagy húzása van a fának a páratartalom és hőmérséklet ingadozások miatt, feltépheti a kiegyenlítőt és huppogni fog, nem véletlenül szokták leragasztani sokkal kellemesebb járni rajta és nem nyöszörög. Ha úsztatva rak le click-es parkettát akkor mindegy, ha síkban van nem fog nyekeregni huppogni jobban ettől.

 

Nem mondtam sehol, hogy dobd el amid van, a gazdaságra sem tettem megjegyzéseket.

 

Amit viszont állítok, hogy rendszerben jó gondolkodni és igenis van minőségi különbség a különböző termékek között!

Előzmény: öreg_néne_b (73544)
topikolos Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73545

Egyedül elég gáz. Én tavaly jártam így, és a kiegyenlítés sem lett valami tökély. De arra legalább már lehetett burkolni.

Amit C20NE javasolt, az is megfontolandó, én kis csempedarabokat ragasztottam le előtte, amelyekek a teteje volt szintbe.

Amitől félsz, az egyes kiöntések összedolgozása, az  nálam elég gány lett. Egyedül csináltam, nem javaslom...

Előzmény: Topacsenkó (73542)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73544

Dobd el, amid van és vedd meg ugyanazt más címkével. Ettől pörög a gazdaság és nő a dzsídípí.

 

Mégis, mi baj történhet, ha a parketta alatt az aljzatkiegyenlítő nem 100, csak 80 százalékosan tapad? Felesik a parketta? :D

Előzmény: C20NE (73541)
C20NE Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73543

Én 3 vödörrel tudok rendesen bekeverni. Az öntést úgy csináld, hogy szintezz ki pici tüskéket előtte a mélyedésekbe amiknek a teteje pontosan a vízszintes padlósíkot adja. Segíteni fog a terítésnél. A mélyedések felől töltsd az anyagot és 10-es fogas glettvassal húzd el. Sok óra mire megköt, nyugodtan dolgozhatsz, pláne 10 fokon.

 

A víz adagolását NAGYON pontosan tartsd be!

 

Amikor úgy érzed, kész vagy, 2m-es alu vízmértékkel, szemed folyamatosan a libellán, elhúzod és rögtön látod, hova gyártottál puklit vagy árkot.

 

Nem könnyű ám ez, ha elrontod pont olyan huplis lesz mint most csak jó drágán!

Előzmény: Topacsenkó (73542)
Topacsenkó Creative Commons License 2016.03.17 0 0 73542

Rendben, kösz a jó tanácsokat, a kiegyenlítőzésnél gondolom a hőmérséklet is legyen alacsony, lehetőleg olyan 10°c körüli. Már csak azzal vagyok bajban, hogy kb mennyi anyagot keverjek be egyszerre. Egyedül leszek a műveletre, nem tudom milyen gyorsan szárad, és pár percet pihentetni is kell a bekevert anyagot. Egy nekifutásra 4-5 diszperzites vödörnyi mennyiségre gondoltam. Kérdés hogy a miután bekeverem a következő adagot és kiöntöm, akkor az előzőleg szétterült anyag szélénél belehúzzak-e a simítóval, (összedolgozandó őket) vagy az ~10 perc alatt már kikeményedik valamennyire?

Tudom sok a kérdésem, de ahogy Srudolf1 is javasolta, először kérdezni, aztán csinálni, ezt már nem szeretném elbökni.

 

Előzmény: C20NE (73541)
C20NE Creative Commons License 2016.03.16 0 0 73541

Vásárolj rendszert, ahol ugyanaz a gyártó aljzatkiegyenlítőjét és alapozóját használod pontosan az utasítások szerint.

 

Elvileg amikor az alapozó beszívódott és megkötött már lehet kiegyenlítőzni. Ez 2 órától egy napig is terjedhet a hőmérséklet függvényében.

 

Egy jótanács! A kiegyenlítést amikor csináljátok próbáljátok elérni, hogy minél lassabban száradjon az anyag, ne legyen még huzat sem. Akkor szép és ami fontosabb jó felületet ad.

 

Szöges hengerrel ne felejtsétek el kilevegőztetni!

Előzmény: Topacsenkó (73532)
Timcsi96 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 73540

Ha valaki tudna nekem ajánlani Székesfehérváron egy megbízható műszaki ellenőrt,azt nagyon megköszönném.Építkezés-tervezés előtt állok.                                          Köszi.

 

Topacsenkó Creative Commons License 2016.03.16 0 0 73539

 Egyeztettem szerkezet-tervezovel. Megemlitettem neki azt is h 4 oram van anyagbeszerzesre es 3.5 napom a munkara ezt a megoldast javasolta, arrol pedig nem tehet hogy a lenyeget elb *sztuk. Igy jott a kepbe az aljzatkiegyenlito. Amugy biztos mukodik az altalad vazolt retegrend, de most erre nem volt ido tovabba hangya gondjaink is voltak amire a leirt retegrend  nem megoldas. De nagyon koszonom, van meg egy helyiseg hasonlo kialakitassal amit szinten fel fogunk ujitani. Ott vegiggondolom jobban a lehetosegeket .

Előzmény: Törölt nick (73538)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.16 0 0 73538

Ha a párnafák egézszégesek és legalább 8x1o-esek lettek volna, akkor sokkal olcsóbb lett volna kibányászni a párnafákat (letakarítani őket és lekezelni gomba ellen), kihordani a salakot, kb. a 3/4-át a salak vastagságának visszatölteni apró kövel, hagyni megszáradni, aztán vissza a párnafákat úgy, hogy a köágyba csak a felét süllyeszteni, a párnafák közé egy 5omm sűrű közetgyapott, arra egy nutos 22-es OSB csavarozni és arra 3mm-res polifoam és 14mm-res rétegelt parketta.

Ezt csináljuk a melegpadlóknál a müemlék épületek boltíves födémein, ott a boltív tetejéig dobjuk ki a salakot. 

A 3-6 -os kavicságyba szépen ki lehet színtelni a párnafákat. 

A fal mellett kell hagyni 2.5 cm rést, hogy valamennyire szellőzzenek párnafák.  Oda egy spéci szegőléc jár. 

De nem lett volna vízszigetelésed. 

Elöszőr kérdezni, aztán dolgozni. :)

Előzmény: Topacsenkó (73535)
Isti_1 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 73537

Hamarosan kültéri beton lépcsőt csinálunk a bejárati ajtó elé. A kérdésem, hogy a lépcső és a ház lábazata közé kell-e tenni valamilyen szigetelést (víz és/vagy hőszigetelést)?

Illetve a kérdés körbe a ház lábazatára is vonatkozik, mert annak a szigetelése is tervbe van/volt.

Én alapból tennék, de az alábbi írást találtam a neten:

 

"A zsalukő felveszi a talajpárát, de a lezárás miatt már nem tudja a szél kiszárítani, így a nedvesség feldúsul a kövekben, továbbítva azt a belsőoldali földnek, falaknak.  Az épület szigetelésére a feldúsult nedvesség hatására nagyobb igénybevétel adódik , így elképzelhető, hogy a hőszigetelés előtti száraz falak fokozatosan nedvesednek, és megindul a penészesedés."

 

Tehát szerintetek tegyek szigetelést vagy sem?

Gábor_5 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 73536

Köszi, ha van képed róla tehetnél fel, minden segítség jól jön, mert ilyet még nem csináltam és a neten sem igazán találok hozzá leírást :-)

Milyen mélyre kell ásni a gödröt?

Előzmény: Törölt nick (73510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!