Keresés

Részletes keresés

julcsikiss Creative Commons License 2009.02.27 0 0 9382
Szia Hümi!
Most láttam,hogy Te is az Adria Apartmanba fogsz nyaralni!
Hányas apartmanban leszel?
Előzmény: Hümi (9381)
Hümi Creative Commons License 2009.02.27 0 0 9381
Nem - nem...ő a sógorom...én egy dalia vagyok...azóta is nyomaszt a lelkiismeret...fotózás helyett inkább őt mentettem volna...szip - szip...
Előzmény: Amari bp (9379)
julcsikiss Creative Commons License 2009.02.27 0 0 9380
Szia Amari!
Megnéztem a térképet /rákerestem neten is / jó helynek tűnik!Nekem nem rémlett pedig biztos mentem már el mellette egy párszor!
Te esetleg voltál már ott?
Előzmény: Amari bp (9376)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.27 0 0 9379
Csak nem Te vagy az a kis "cápafalatka"  ? :)
Előzmény: Hümi (9356)
moncsa03 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 9378
De-de, azért is néztem utána.:)
Előzmény: jisell (9363)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.27 0 0 9377
  Jisell, hadd kiváncsiskodjak, hotel Olga, melyik városrészben található?? 
Előzmény: jisell (9374)
Amari bp Creative Commons License 2009.02.27 0 0 9376

Jó reggelt!

 

Szervezkedő képtárában van egy térkép gyűjtemény,  pl. Budva.

Szerintem Kangaro étterem- hotel a Jadranski put (főút) és Velji Vinogradi sarkánál találod.  Persze utcanév táblák nincsenek.

http://img0.tar.hu/vendeghaz/img/33419320.jpg#3

 

Előzmény: julcsikiss (9375)
julcsikiss Creative Commons License 2009.02.27 0 0 9375
Szia Jisell!
Ez a Kangaro nevezetű étterem merre van?
Előzmény: jisell (9372)
jisell Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9374
a jagnjetina ispod sacsa elnevezésű átelt pedig aljánlom próbáljátok ki a MLIN nevű étteremben. Az étterem Budva és a Tivati űton található meg azaz amikor Radanovici táblát elhagyva ahol 50 km/h val lehet menni ( Budva felöl vettem az útirányt) bal kész felöl a MONDO RASADNIK szembe vele egy nagy autó mosoda van és az autó mosoda után mintegy 50 m -re van az étterem mindjárt jobb kéz felöl van és parkolója is van de holnap pontossan megnézem mert megyek Kotorba
jisell Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9373
ezeket az ételeket az éttermek 98 % -ban kivéve a kínaiban valamint a csirkés étteremben ami itt Budván van mindenhol megtalálható
Előzmény: jisell (9366)
jisell Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9372
Budván van egy ilyen étterem én fordítottam nekik le magyar nyelvre az átlapot plusz még a tv is megy az étlap a jó Isten tudja hány nyelven de magyrul is megy - kaja + elnevezés- a neve pedig KANGARÓ

A halas étlapot majd holnap rakom fel
Előzmény: szervezkedő (9370)
jisell Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9371
menni fog a halas étlap is

de folytatnám a rostéllyal
ražnjići -pálcikára feltüzdelt roston sült disznó hús
vješalica - disznó fehér hús
karmenadla - karmenádli
miješano meso - vegyes hús ( itt van mindenből egy kevés aki ilyen tálat rendel számítson rá hogy 2 jól laknak belőle )
punjena vješalica - töltött disznó fehér hús
rolovana vješalica - ugyan ez csak fel van tekerve és közötte húsos szalonn van
njeguški steak - ez fordítani nem lehet 8( kajmak sonka - rostély)
kobasice - kolbász
ćevapi -csevap
pljeskavica -plyeskavica
gurmanska pljeskavica - gurmanska - csípőst jelent
pljeskavica na kajmaku - plyeskavica sós túróval
punjena pljeskavica - töltött plyaszkavica ( általában rendes sajtot keevernek bele a húska és úgy sütik meg )
leskovački uštipci - leszkováci hát hogy is mondjam mindenes - olyna mint a lecsó hússal )
hamburger
pileći batak- csirke comb
pileći file - csirke most ez lehet kicsontozott comb is de melle húsa is
teleći steak - borjú steak
ramstek
teleći kotlet- brorjú hús valami féle körettel
leskovačka mućkalica - hasonló mint a lecsó
salate -saláta
šopska - paradicsom, paprika, hagyma feta vagy házi túróval, van ahol egyszerően csak sajtot reszelnek rá
srpska- ugyan ez csak tejtermék nélkül és a paprika erős
miješana - vegyes saláta
paradajz- paradicsom
kupus- friss káposzta
zelena-zöld saláta
pečena paprika-sült paprika
Előzmény: sfi (9368)
szervezkedő Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9370
Nem szeretnék mindig okoskodni és a vészmadár színében tetszelegni, de attól hogy majd elmondtok valami kaja nevet, nem biztos hogy azt kapjátok. Mi párszor próbálkoztunk éttermekbe, de eléggé vegyes volt a tapasztalat.
Hiába tudott a pincér angolul vagy olaszul gyakorlatilag elmondta hogy: ez csirke és előkészítjük, megsütjük, és hmmmmmmm ez nagyon finom. Azután megkérdeztük a 2 sorral lejjebb lévő kajat. Erre a válasz: ez is csirke és előkészítjük, megsütjük, és hmmmmmmm ez nagyon finom. Na ezután kérünk és kaptunk valamit.

Tehát az első 1-2 kiutazás alkalmával a kaja nem volt valami mennyei, azután meg már nem jártunk étterembe, hanem életem párja kanyarít naponta valamit az asztalra. A jég "baffalolev" barátunknak köszönhetően tört meg, aki elmondta vannak olyan éttermek ahol fényképpel melléklet étlap van.
Na én csak ilyen helyre megyek enni, vagy hamburgert kérek.
(De hát csak egy falusi gyerek vagyok és lehet ti könnyebben boldogultok majd!)
jisell Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9369
köszönöm az elismerést de azt hizsem mindannyian hozzá járulunk ehhez a fórumhoz valamivel úgy hogy ez szóljon minden segítő szándékú fórumozónak.

pršut - sonka
sir- sajt
kajmak- specialitás nagyon finom sós kenhető túró
pohovani sir- panirozott sajt
razni omleti-különféle omlettek

supa- leves
teleća čorba - borjú leves ( ez olyan sűrű sok zöldséggel és némi hús darabokkal )
jagnjeća čorba - bárány
goveđa supa- marhahús leves
pileća supa - csirke hús leves

Gotova jela - kész ételek
pasulj - ban
gulaš-gulyás ( na nem olyan amit mi magyarok tudunk készíteni messzemenőleg nem olyan, érdemes kipróbálni mert finom de hohy hogy kerül bele a gorsó meg a zöldbab azt nem tudom még ma sem felfogni )
boranija - zöldbab
faširana šnicla - panirozott hús szelet
šnicla u sosu - hús szelet szószba ( ez lehet több féle étteremről étteremre változik)
šnicla u saftu - szaftos hús szelet ( ezek az ételek általában disznó húst takarnak )
ćufte u paradajz sosu- hús gombócok paradocsom szószban ( finom )
pileći paprikaš - csirke paprikás ( eltérő a magyar konyhától )
pečena paprika - sült paprika ( nyam nyam ö
restovana džigerica - párolt dinsznó máj
škembići - pacal
koljenice - csülök
jagnjeća glava - bárány fej
grašak - borsó

Jela po narudžbi-megrendelésre készült ételek
bečka šnicla - bécsi szelet
natur šnicla - natúr szelet
pariška šnicla- párizsi szelet
karažorđeva šnicla - kiejtése : karagyorgyevá snicla ( pontos fordítása nincs inkább elmondom hogy néz ki : 2 db hús közé sonkát meg kajmakot - sós túrót - rtesznek és azt vagy panirozzák vagy se , laktató és finomÖ

Variva-főzelékek ( ami itt messzemenően mást takat mint a magyar konyhában, aki szereti a meglepiket ajánlom próbálja ki)

pečenje - sültek
svinjsko - disznó
pileće - csirke

jagnjeće - bárány ( ha fiatal akkor nyami nyam, látni lehet áttermekben hogy ki van írva TELETINA vagy JAGNJETINA ISPOD SAČA - borjú vagy bárány húst sütnek krumplival a cserép edényben meg amit a forró és izzó parázsba ágyaznak bele - nagyon szaftos finom étek KI KELLLLLLLLLLL PRÓBÁLNI - egy-egy adag jókora szokott lenni
Előzmény: julcsikiss (9367)
sfi Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9368
Jisell tényleg nagyon sok hasznos információt ad nekünk, ezért nem is élnék vissza a kedvességével, de mi szeretjük a halakat is és mindent, ami a tengerből van. :)
Előzmény: julcsikiss (9367)
julcsikiss Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9367
Jisell!
Annyira aranyos vagy,hogy megérdemled a "fórum kincse" elnevezést!!!!!
Ha lehet,rostélyos és kész étel...
Köszönöm!
Előzmény: jisell (9366)
jisell Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9366
Szeretném ha megmondanád pontossan milyen specialitásokra gondoltál halas, rostélyos vagy a kész ételekre. Miből fordítsak ?
Előzmény: julcsikiss (9336)
julcsikiss Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9365
Írtam nekik az előbb és kértem képeket az ingatlanról..Valami majd lesz!
Előzmény: szervezkedő (9364)
szervezkedő Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9364
Julcsi!
Ha egy ilyen képet tettek fel akkor ez most vagy az eladásra szánt házrész háta, vagy ez a kilátás a saját terszról.
Elképzelhető azért nem szemből fényképezték le mert kb 18ember szeretne hasznot húzni az eladásból és a jelen oldal gazdája nem szeretné ha te fognád magad lemennél erre a kis településre, megtalálnád a kb 60-80ház közül ezt amelyik le volt fényképezve a neten és a ház tulajdonosával közvetlen felvennéd a kapcsolatot.
Nem vagyok látnok, de milliónyi hirdetést olvastam már illetve házat néztem meg akkor amikor keresgéltem.
"Oda nem is lehet építeni mert..."
Hová nem lehet építeni??? Julcsi! Montenegróban??? Mit lehet és mit nem? Na ez sokakat nem érdekel. Pl az én szomszédom a múlt télen gondolt egyet és a kerítésünktől 8cmre, a konyhánk ablakától kb 2mre felhútak egy nagy betonfalat.
Amikor leértem tavasszal, nem is tűnt fel (éjszaka volt) reggel csak lesek mint a majom. Az hogy megkérdeztek volna bennünket hogy zavar e vagy ilyesmi... ne is képzeld, de még utólag sem magyarázkodtak, hogy bocsi vagy hasonló...
Tehát ilyen is van!
"...az út túloldalán meg a tenger!"
Na ebből a képből csak az derül ki hogy ott a tenger! De hogy ott le lehet e menni, van e ott lejáró, milyen meredek a part, vagy ott mi van, na az nem derül ki!
Lehet hogy a legközelebbi hely ahol strandolni lehet több km-re van, alatta pedig egy asztalosüzemben fát gyalulnak naphosszat, miközben árulják a tengerpart azon részét. Tehát milliónyi dolog lehet, mert egyébként ennél sokkal többet mondó és kevésbé titokzatos képet tettek volna fel.
Akinek nincs takargatnivalója az megmutat mindent és nem mutyizik.
Egyébként az biztos hogy külterületi részen van a ház, szerintem!

moncsa!
Van lehetősége magyar állampolgároknak is ingatlant vásárolni, bizonyos szabályok betartásával.
Előzmény: julcsikiss (9361)
jisell Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9363
Hat nem errol irtam valamelyil elozo oldalon?
Előzmény: moncsa03 (9362)
moncsa03 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9362

Nem, hogy külföldi állampolgár, aki nem Montenegróban dolgozik nem vehet magának telket, földet, házat? Vagy vannak azért kiskapuk?

Más: Most néztem, tényleg csökkentek Szerbiában az autópályadíjak. Hihetetlen, Subotica-Beograd 570 dínár.

Előzmény: szervezkedő (9358)
julcsikiss Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9361
De ott csak egy kőfal van!!!
Ennyire vízuális vagy ?Vagy ez már a tapasztalat?
Oda nem is lehet építeni mert van egy sor ház az út túloldalán meg a tenger!
Előzmény: szervezkedő (9360)
szervezkedő Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9360
Előzmény: julcsikiss (9359)
julcsikiss Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9359
Szervezkedő!
Hol találtad meg?Én is akarom látni!!!!
Egyébként /majd ha látom/ biztos fontolóra fogom venni amiket írtál mert teljesen józan gondolkodásra vallanak a leírtak!
Köszönöm,hogy ilyen jó szívvel viseltetsz irányomban...Jól esik!
Előzmény: szervezkedő (9358)
szervezkedő Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9358
Julcsi!
Megnéztem amit találtál.
Mivel én is árulom a házikónkat, ezért nekem alapvetően az a feladatom hogy a piacon lévő többi portékát pocskondiázzam és az én motyómat fényezzem, de nem emiatt írom amit írok! (Hümi a lelkembe lát, igazolhatja szavaimat! :-))
Tehát, ez nem egy kis saját lak, egy kis fészek, egy kicsike saját házikó, ez egy nagyobb épület, amiben egy házrész a tiéd lehet. Ha ez egy új építésű korszerű épület lenne akkor egy halom képet betettek volna róla. Ez valószínűleg egy régebbi épület aminek valamelyik tulaja, vagy ki tudja ki, szeretne eladni.
Ahhoz képest hogy a szomszédból majd hallom a családi balhékat, az ágy recsegését, érzem mit főznek ahhoz képest szerintem ára is van rendesen.
Jelen árfolyamon számolva ez neked mire mindennel végeztek simán 20 millió foritodba fog kerülni, amit ha lekötsz egy magyar/vagy montenegrói bankban, természetesen euroban, akkor évente 1.000.000- 1.200.000ft-nyi eurod lesz, ami egy pár kirándulást fedez neked akár Montenegróban is!
De nem osztom az észt, mert senki zsebében nem szeretnék kotorászni!

Egy azonban vitathatatlan! Ha kinyitod az ablakot, látod a tengert!

Csak nagyon apró betűkkel idebiggyesztve: nem lesz saját kis mandarinfád, nem lesz saját kis zugod ahol grillezhetsz, nem lesz egy kis teraszod-ami sztem montiban kötelező- ahol a szomszédokat, ismerősöket fogadd. A ház tájolásától helyzetétől függően, nem tudni mikor épít valaki eléd egy magas épületet és onnatól kezdve az ingatlan eladhatatlan....
Előzmény: julcsikiss (9357)
julcsikiss Creative Commons License 2009.02.26 0 0 9357
Jó reggelt!
Az jó lenne ha megtalálnád mert egy büdös darab kép nincs róla csak egy leírás...
Hülyéknek /lásd én / ez is elég ahhoz, hogy vérszemet kapjanak...
www.monteprop.com K 388
Hümi Creative Commons License 2009.02.25 0 0 9356
Egy kis kedvcsináló a budvai nyárhoz...

Yettiee Creative Commons License 2009.02.25 0 0 9355
1. baffalolev: 2009.01.01-12. 31: 10-15-ször :)
2. inter05: 2009.05.25-06.01: Petrovac,Hotel Palas
3. julcsikiss: 2009.06.11-06.21: Budva, Adria Apartman
4. yettiee: 2009.07.13-07.20: Budva,Hotel Aleksandar
5. .AK-47.: 2009.07.15-07.25
6. Hümi: 2009. 07. 18-07. 25: Budva, Adria apartman
7. sfi: 2009.07.26-08.07.: Utjeha, Villa Perla
8. lacuska39: 2009.08.10-08.17.:Bar, Susanj
9. haya1973:2009julius-augusztus?? két hét Petrovac (helyben keresett szállás)
vargamarcs Creative Commons License 2009.02.25 0 0 9354

Háááát, én is ezen gondolkodtam:-)) (aztán megkaptad a kimerítő választ a hozzáértőtől.-))

De látom, aztán rájöttél magad is:-))

(most megpróbálom megkeresni a neten azt az apartmant, amit megkívántál!!)

Előzmény: julcsikiss (9353)
julcsikiss Creative Commons License 2009.02.25 0 0 9353
Aranyos vagy!És szerinted a sok közül melyik lehet?
Előzmény: vargamarcs (9349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!