Keresés

Részletes keresés

másodikkk Creative Commons License 2006.07.25 0 0 363

Kedves Kherion!

A pontosan a 6. héten elvégzett uh szerint 12 mm-es petezsák látható, embrionális elem még nem mutatható ki.

Vélemény:

grav.juv. (ezt nem tudom, mit jelent)

 

Semmi más nincs a leleleten. Az uh felvételen még pár adat:

CN0: 8 cm, DR54, G 48

(számomra ez a három adat is értelmezhetetlen)

 

A lényeg, hogy normális, hogy ilyenkor még nem mutatható ki a bébi? Nem kéne már szívhangot is látni?

 

Köszönöm.

kkmd Creative Commons License 2006.07.25 0 0 362
De gondolom nem találkoztál AA -s korombeli lédikkel?:))))) hanem inkább csak éltesebb férfi páciensekkel, nem?
Előzmény: kheiron (361)
kheiron Creative Commons License 2006.07.24 0 0 361
Én mindig ránézek az aortára, de azt hiszem, csak az érsebészeti klinikán eltöltött hosszú hónapok miatt. :-)

Elvileg illik megnézni, de ha nincs konkrét ráutaló mondat a leletben, akkor szerintem gyakorlatilag nem nézték.
Előzmény: kkmd (360)
kkmd Creative Commons License 2006.07.24 0 0 360

Kedves Kheiron,

januárban voltam hasi UH-n, igaz pancreatis gyanú miatt, de akkor, ha van, láthattak volna egy esetleges hasi aorta aneurizmát? Mennyire rutinszerűen szokták ezt nézni, illetve mennyire feltűnő a megléte? Bár akkor még nem volt ez a lüktetés, lehet hogy csak a meleg hozta elő ( egyébként is tágult erek miatt)?

kheiron Creative Commons License 2006.07.24 0 0 359
Ne fénymásold, az nem ér semmit. Ha meg tudod oldani, hogy egy röntgen-nézőszekrényre feltedd (azaz nagy fényerejű, homogén fényű lap elé helyezd), és fényképeződjék le, az lenne a legjobb.

Ja, nem tudom, elfogadja-e a freemail. Ha visszadobja, akkor írj, és meglátom, mit tehetek. :-)
Előzmény: kkmd (358)
kkmd Creative Commons License 2006.07.24 0 0 358
11 MB lett, azonkívül ritka pocsék, még megpróbálom a fénymásolt pld-t beszkennelni, az UH kép egész jó lett, de az is ekkora terjedelmű. Ez átmegy freemail-en?
Előzmény: kheiron (357)
kheiron Creative Commons License 2006.07.20 0 0 357
Kedves kkmd, hacsak nem sikerült nagyon nagy felbontásban elektronikus formába önteni (legalább 5-6 megapixel), inkább nem.
Ide egy akkora kép biztosan nem fér be, szóval a részleteket inkább magánban, OK?
Előzmény: kkmd (355)
kheiron Creative Commons License 2006.07.20 0 0 356
Jövő héten hétfőtől már vagyok, keress meg!
Előzmény: Törölt nick (354)
kkmd Creative Commons License 2006.07.19 0 0 355

Kedves Kheiron,

ha sikerül betenni egy mamográfiás felvételt, mondanál véleményt róla?

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.19 0 0 354

OFF

Kheiron, meddig vagy szabin? Szeretnék Tőled segítséget kérni.

Köszi előre is!

Ana

ON

kheiron Creative Commons License 2006.07.19 0 0 353
Kedves wywywy, ajánlom figyelmedbe ennek a topicnak a (178). számú hozzászólását.
Előzmény: wywywy (351)
kheiron Creative Commons License 2006.07.19 0 0 352
Kedves ANA!

A placenta previa lehet komplett, vagy marginális. Ez a két rondaság azt jelenti, hogy van teljesen, vagy csak részlegesen fedi a lepény a méhszájat.
Én úgy tudom, hogy mindkét esetben van esély arra, hogy a terhesség előrehaladtával a méh növekedése során az "alul" levő placenta "elhúzódik", bár igaz, hogy a részleges esetén erre nagyobb az esély.
Ha ott marad a méhszáj fölött, akkor a szülést császármetszéssel fejezik be.

A méh ugyanis egyrészt növekszik, másrészt a benne levő placenta is nő, a fenti, jobb vérellátású területeken jobban. Szóval ha a második trimeszterben találnak egy placenta previát, az nagy eséllyel elmúlik.

Itt egy kép egyébként a két kóros állapotról:

placenta previa
Előzmény: Törölt nick (350)
wywywy Creative Commons License 2006.07.18 0 0 351
Köszönöm.
Én még nem döntöttem el, hogy kell-e nekem egyáltalán 3/4D. Csak múltkor belefutottam a "nyitóbulin" a hirdetésbe. De mielőtt bárki odamegy (vagy akárhová), tényleg járja körbe a témát. (aztán jól meg is írhatja, hogy én is tudjam :)). úgy tudom, hogy nem nyújt orvosilag semmi pluszt egy 2D-hez képest (jó 2D-s géphez képest) a 3 vagy 4D, de csak mozizni nekem egy kicsit sok az ára. Viszont jó lenne kitölteni az űrt, olyan messze van a köv. UH a genetikai után. :) (Pluszban engem azért csak aggaszt egy kicsit a 2 hét mínusz, amivel indultunk)
Bocsi, jól elfilozofálgatok itt...
Előzmény: kheiron (349)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.18 0 0 350

Sziasztok!

 

Kheiron!

Zpety és Babapiskóta kapcsán kérdem, h az nem úgy van, hogyha a lepény eléri a méhszáj szélét (Zpety esetében), akkor elvándorolhat, de ha a méhszájat fedi (Babapiskóta esetében), akkor nem? Én így hallottam, és így is logikus, hiszen a méhszáj - és így nyilván az azt fedő lepény is - a méh növekedése ellenére a helyén marad.

 

Bocs, ha OFF vagy belepofa volt,

Ana

kheiron Creative Commons License 2006.07.18 0 0 349

Pusztán elméletileg:

 

Ahol nem kapsz rendes orvosi leletet, attól a helytől óvakodj!

 

Bekapcsolni a gépet könnyű, a hasra rátenni a vizsgálófejet szintén. De ha valaki csak egy 4D-s képet csinál, az veszéllyel jár: egy nem megfelelően elvégzett vizsgálat során értelemszerűen elnézhető egy eltérés, a kismama meg úgy megy haza, hogy "ó, 4D-vel megnéztek, minden rendben".

Előzmény: wywywy (348)
wywywy Creative Commons License 2006.07.18 0 0 348
szia!

18. ker.: nemrég nyílt a Buy Way-ben a Brendon, ott van. ha jól emlékszem 9e Ft környékén. tapasztalat még nincs.
Előzmény: zpety (346)
kheiron Creative Commons License 2006.07.17 0 0 347
Levelet kaptál.
Előzmény: zpety (346)
zpety Creative Commons License 2006.07.17 0 0 346

sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy valaki nem tud-e a XVII. vagy XVIII. kerületben 3D/4D ultrahangos helyszínt? Vagy tudnátok-e ajánlani olyan helyszín, ahol az ár és a kiszolgálás is jó volt?

kheiron Creative Commons License 2006.07.14 0 0 345
Úgy hallottam, hogy kevés koffein (mondjuk 1-2 naponta 1 kávé vagy kóla) nem árt meg.

De ez már nőgyógyászati kérdés, inkább ott tedd fel, kérlek, ahol Mr. Spock mozog!
Előzmény: zpety (343)
Maggancs Creative Commons License 2006.07.14 0 0 344

Zpety, menj át lszi ezzel a kérdéssel a szülés-terhesség 3.0 topicba, ez egy ultrahangos szaktopic.

 

 

Előzmény: zpety (343)
zpety Creative Commons License 2006.07.14 0 0 343
Még egy olyan kérdésem lenne - sosem gondoltam volna, hogy ennyire aggódó kismama leszek.... :-(( - sehol nem találkoztam azzal a témával, hogy a koffein milyen mértékben megengedett a 9 hónap alatt. Értem ezalatt a kólát, illetve a csökkentett koffeintartalmú kávét (ezekt iszom/innám)... Tud erről valaki bővebbet?
zpety Creative Commons License 2006.07.14 0 0 342

Kedves Babapiskóta!

 

Most voltam a 18. heti genetikai UH-on, ahol nekem is az tállapították meg, hogy a "placenta mélyen tapad, eléri a belső méhszáj széli részét". Nekem is azt mondta az orvos, hogy ez még "elvándorolhat" onnan és akkor nincs probléma. Elmondanád nekem, hogy miket mondott az orvosod neked, ezzel kapcsolatban (akár privátban), mert én azóta folyamatosan eszem magam....

Másik dolog, amin eszem magam, hogy a körülöttem lévő kismamák mindegyike érezte már, hogy mozog a ababája (már a 16. héten is!), én még egyszer sem éreztem ezt :-(((((, és nem tudom eldönteni, hogy ez abból adódik mert a babám harántfekvésű, vagy mert egy "kicsit" begömbölyödtem mióta terhes vagyok, vagy kezdjek-e el ezen is aggódni.....

kheiron Creative Commons License 2006.07.12 0 0 341
OK. :-)
Előzmény: tollpihe (340)
tollpihe Creative Commons License 2006.07.12 0 0 340

Majd rákérdezek az orvosomnál.

off

de utálom ezt a lekezelő "csajszi"-zást

on

Mikolt Creative Commons License 2006.07.10 0 0 339
abszolut arra korlatozom.
Előzmény: kheiron (338)
kheiron Creative Commons License 2006.07.10 0 0 338
Kedves Mikolt, ismét nagyon köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni, de újból megkérlek, hogy inkább Mr. Spock topicjára korlátozd ezirányú tevékenységedet!

Kösz.
Előzmény: Mikolt (337)
Mikolt Creative Commons License 2006.07.10 0 0 337

De mivel azt írod, hogy a nagy születési súly a családodban gyakori volt, ez mindenképpen megnyugtató.

vagy mas szemszogbol nezve pont hogy nem megnyugtato. anyam 5 kilo folotti sullyal szuletett, es mint kiderult, nagyanyam terhessegi cukros volt, csak akkor ezt meg senki nem nezte. (most 86 evesen sziv a nagy baba szulese okozta utohatasokkal) ha en lennek a csajszi orvosa, bizony megneznem kozelebbrol is azt a vercukrot, rendes 24 oras figyelessel. de ez mar nogyogyaszati tema.

Előzmény: kheiron (334)
kheiron Creative Commons License 2006.07.08 0 0 336

Nagyon örülök, hogy jól van, és köszönöm, hogy betetted ide a képét!

 

:-)))))))))))))))))

Előzmény: Maggancs (335)
Maggancs Creative Commons License 2006.07.08 0 0 335

Kedves Kherion!

 

íme a pici fiam, aki neked köszönheti, hogy megfelelő gondozást kapott és időben.

(Végül az én rossz keringésem okozta érszűkület derült ki a méhben, ami lepényi elégtelenséget okozott, ami méhen belüli fertőzéshez vezetett. Csúnyán hangzik de jó szakemberek, jó helyen, jó idpben léptek, és már 2300 grammal, gyógyultan van otthon a pici):

 

 

kheiron Creative Commons License 2006.07.06 0 0 334
Kedves tollpihe!

Radiológus vagyok, a terhességi vércukor-eltérések finomságaival nem vagyok igazán tisztában. De ezzel együtt elvileg nem tudom kizárni, hogy valóban nincs vércukor-eltérésed. A nagyobb baba és a több magzatvíz ugyanis általában erre utal.

De mivel azt írod, hogy a nagy születési súly a családodban gyakori volt, ez mindenképpen megnyugtató.

Beszélj a nőgyógyászoddal ez ügyben szerintem!
Előzmény: tollpihe (328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!