Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Varshi Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50744

Merre laksz/merre jó neked szerviz?

Előzmény: mczaban (50740)
Varshi Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50743

> Most nincs igazad. Ez volt a kérdése: "tudtok egy jó szervizt?"

 

Hogy vihesse az alkatrészt. ;)

Előzmény: stevie-13 (50741)
stevie-13 Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50742

Nyomás esés a feltöltő és a fojtószelep között. 17705

 

 

Ahol erre a hibaüzenetre kicserélik a gyertyákat, ott tényleg nem állnak a helyzet magaslatán :-) Bár a gyertyacsere mindig jó ötlet :-)

 

Ha nyomásesés a hibaüzenet, akkor két lehetőség van: vagy tényleg leesik a nyomás, vagy nem esik le, csak a nyomásmérő-szenzor azt hiszi, és félretájékoztatja a vezérlést.

 

Illetve lehet teljesen más oka :-) Ha egyszerű szervizben nem boldogultak vele, megpróbálhatod Donibcsit (a Lágymányosi hídnál), Koncsik Bélát (ha már újra rendel) a 17-ik kerületben, vagy a Traxler Zolit a Campona környékén.

 

Előzmény: mczaban (50740)
stevie-13 Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50741

Fórumon keresztül próbál autót javítani, hátha valaki kitalálja/megálmodja, és akkor már úgy megy oda a szerelőhöz, hogy tessék itt az alkatrész, UNIX-ból rendeltem, cseréld ki óradíjba'! Mindenki ezt szeretné. Te is. Én is. Csak mi tudjuk, hogy nem így megy. :)

 

 

Most nincs igazad. Ez volt a kérdése: "tudtok egy jó szervizt?"

Előzmény: Varshi (50739)
mczaban Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50740

 

Nyomás esés a feltöltő és a fojtószelep között. 17705

Varshi Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50739

Hát honnan tudná? Fórumon keresztül próbál autót javítani, hátha valaki kitalálja/megálmodja, és akkor már úgy megy oda a szerelőhöz, hogy tessék itt az alkatrész, UNIX-ból rendeltem, cseréld ki óradíjba'! Mindenki ezt szeretné. Te is. Én is. Csak mi tudjuk, hogy nem így megy. :)

Előzmény: Törölt nick (50738)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50738

hibatároló mit mutat?

Előzmény: mczaban (50735)
bigjohni Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50737

Régi bevált típus.Szerintem egy, a motort ismerő szerelő könnyen megtalálja a hibát. (nekem nem volt ezért gőzöm sincs)

Nyilván egy cső és csatlakozó huzogató, közben tudományosan fülelő szaki soha az életben nem fog rájönni.

Előzmény: mczaban (50735)
bigjohni Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50736

Volt

Előzmény: stevie-13 (50729)
mczaban Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50735

Szevasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nekem kb. egy éve van egy 2003-as Superb 1.8T autóm. Eddig semmi baja nem volt a gépnek kitűnő még 11 év után is. Kb. egy 2 hónapja el kezdett az alapjáratom "tarakirozni" össze-vissza járni. Hol felpörgött hol vissza esett a fordulat szám, de az alapjárat szabálytalan volt. Egy idő után a kis narancssárga motor vissza jelző is el kezdett világítani a műszerfalon. Nagyon sok helyen voltam az autóval, de senki nem jött rá mi okozza ezt a hibát. Egy biztos fals levegőt sehol nem kap, a trafókat kicserélték, a gyertyák vadi újak. Van valakinek egy jó ötlete? Találkozott már valaki ilyennel? Tudtok ajánlani egy jó szervizt?

 

Köszönettel:

 

M.

nemetisanyi Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50734

Szia.

 

Írtam magánban e-mailt.

 

üdv.

Előzmény: stevie-13 (50733)
stevie-13 Creative Commons License 2014.11.16 0 0 50733

Megprobalom kiszedni,bár az lenne az igazi ha az embered megnèzné ès ki is tudná venni adott esetben.Elég könnyü helyen van a csomagtèrben.Nagyvárad tèr jó lenne.

 

 

A Nagyvárad téren a feleségem dolgozik, nála ott lehet hagyni, de nem tudja kiszedni :-)

 

Az emberem konkrétan Halásztelken van, nála van lehetőség a full service-re, kiszereléssel, de jobban jársz, ha te megoldod a kiszerelést, én a készüléket beadod a Nagyvárad téren.

 

Keress meg magánban, a címem publikus.

Előzmény: nemetisanyi (50732)
nemetisanyi Creative Commons License 2014.11.15 0 0 50732

Megprobalom kiszedni,bár az lenne az igazi ha az embered megnèzné ès ki is tudná venni adott esetben.Elég könnyü helyen van a csomagtèrben.Nagyvárad tèr jó lenne.

 

üdv.

Előzmény: stevie-13 (50731)
stevie-13 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 50731

A kiolvasott adatok szerint ez egy Harman  Becker 3U0 035 456 erősitő.

 

 

Rákerestem a neten - tényleg létezik! Nahát, csuda dolgok vannak, ma is tanultam valamit ;-)

 

Sajnos hozzászólni csak általánosságban tudok: a gyári rendszerek általában szándékosan nem csereszabatosak semmi mással, nem szabványos tulajdonságú jeleket várnak a műsorforrásból (illesztő impedancia, bemeneti feszültség), ráadásul többnyire "automotive" csatlakozókkal vannak szerelve, tehát olyanokkal, amiket nem lehet simán a Media Markt-ban megkapni.

 

Tehát egy bolti autóhifi-erősítő átalakítás nélkül feltehetően nem fog illeszkedni a mostani rendszerbe.

 

Ami jó hír: ezek az erősítők többnyire egyszerű szerkezetek, és az "egyáltalán nem szól" hibajelenséget gyakran egyszerű probléma okozza. Nehezebben orvosolható baj lenne a "10 perc hallgatás után elkezd torzítani" dolog.

 

Ha pesti vagy, és ki tudod szerelni az erősítőt, van emberem, aki rá tud nézni. (Nagyvárad tér vagy Csepel.)

 

Előzmény: nemetisanyi (50730)
nemetisanyi Creative Commons License 2014.11.15 0 0 50730

Szia.

A kiolvasott adatok szerint ez egy Harman  Becker 3U0 035 456         erősitő.

 

üdv.

 

Előzmény: stevie-13 (50729)
stevie-13 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 50729

Meghibásodott a Superb1 gyári erősítőm

 

 

Tudsz mutatni egy képet, hogy mi ez? Szerintem gyári erősítős rendszer sosem volt S1-ben, illetve én nem hallottam ilyenről.

Előzmény: nemetisanyi (50728)
nemetisanyi Creative Commons License 2014.11.15 0 0 50728

Sziasztok.

 

Meghibásodott a Superb1 gyári erősítőm,2 csatornán nem ad hangot a hátsó hangfalakra.

Szerintetek ha kicserélem egy másik 4 csatornás erősítőre azzal is működni fog a gyári Skoda Rhapsody fejegységem?

 

Köszi és üdv.

bigjohni Creative Commons License 2014.11.11 0 0 50727

"de nem zavar"

Remélem tudod kihez fordulj, ha megváltozik az álláspontod.

:)

Előzmény: yotti (50726)
yotti Creative Commons License 2014.11.10 0 0 50726
Az enyém se(2003-as)ázik be.Az ablakemelőkkel se volt gond.A mikrokapcsoló a jobb hátsó ajtóban nem működik de nem zavar,így is ki lehet nyitni.
Előzmény: bigjohni (50725)
bigjohni Creative Commons License 2014.11.10 0 0 50725

Én pedig kiállok a vasaló mellett.

"Nekem is beázik a jobb első kevésbé a jobb hátsó rendesen.

Állítólag ez típus betegség."

Nekem nem ázott be. Állítólag javításnál tudják elrontani a tömítést, az említett vaslemeznél. Ezért nem típusbetegség.

 

"Esetleg az ablakemelő miatt ami ugyancsak típusbetegség?"

Nekem az sem tört el. Egyébként minden autó hajlamos rá, csak az a kérdés, hogy milyen gyakran. (ezt mondta a kimondottan ezzel foglakozó szaki)

A Fabigyóban 3x esett le 10 év alatt.

 

"Én még nem szedtem szét, mert várok még egy mikrokapcsolót a zárba és majd a kettőt együtt.

Körbenyomom szilóval.

A mikrokapcsolós téma is típusbetegség azt mondják."

A kapcsoló tényleg elkopik idővel, de a Superb valamiért ritkábban eszi meg mint a Fabigyó, vagy az Octi.

 

Milyen érdekes, hogy régebben még a néhány 10e-s vackokon rágódtunk, ami sok év után talán előjött, és hívtuk/juk típusbetegségnek.

Mára kicsit megváltozott a helyzet.

(a motor 20e alatt megnyújtja a láncot, a váltó pedig 60e alatt három kuplungot fogyasztott el)

Kicsit hamarabb jelentkeznek a típushibára inkább jellemző hibák, amiket csak sokszor100e-s összeggel lehet, kicsit sem örökre megjavítani.

Más világ.

Előzmény: kismoszatka (50724)
kismoszatka Creative Commons License 2014.11.06 0 0 50724

Hello

 

 

Nekem is beázik a jobb első kevésbé a jobb hátsó rendesen.

Állítólag ez típus betegség.

 

Nemrég kaptam egy infót.

Volt már szétszedve az ajtód? Esetleg az ablakemelő miatt ami ugyancsak típusbetegség?

 

Ha volt akkor az is lehet a probléma, hogy a kárpit alatti nagy lemez körül van egy szigetelő gumicsík. Na ez szokott állítólag megsérülni és ez miatt ázik be.

Ami az ablakról befolyik az ajtóba az nem alul folyik ki hanem be is szivárog.

Nekem a jobb hátsó lábtér teljesen vizes szokott lenni.

 

Én még nem szedtem szét, mert várok még egy mikrokapcsolót a zárba és majd a kettőt együtt.

Körbenyomom szilóval.

A mikrokapcsolós téma is típusbetegség azt mondják.

Előzmény: Thewatchmaker (50716)
nemetisanyi Creative Commons License 2014.11.06 0 0 50723

Szia.

 

Köszi szépen.

 

üdv.

Előzmény: zida (50719)
keresztl7227 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 50722

TUDOM, csak nem volt kedvem megint leírni az elérhetűségeket, egyszerűbb volt a másol - beilleszt :-)

Előzmény: 409 (50721)
409 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 50721

"..sőt az elvesztett kulcs Immo-ját ki tudja venni az EPC-ből illetve az uj kulcs immojat fel tudja programozni.."

 

Többedszerre írod ezt, mielőtt megint ..... A kettő egy folyamatot jelent. A kulcstanítás egyben törli az összes régi kulcsot. Tehát egy kulcstanítás után csak azokkal a kulcsokkal fog működni az autó amit ebben a tanítási folyamatban feltanítottak.

Előzmény: keresztl7227 (50717)
emre19 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 50720

az első ajtónál nekem is beázik kicsit, sőt van egy 2000-es évjáratú passat is az is szintén beázik az első ajtónál :(

Előzmény: Thewatchmaker (50716)
zida Creative Commons License 2014.11.04 0 0 50719

Az ajtóban a kilépőfény ilyen lámpa, az íves oldalt lehet kibillenteni. 

 

 

Előzmény: nemetisanyi (50715)
stevie-13 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 50718

Egy eszement ámokfutó megrongálta a házunk előtt szabályosan 2008-as Supeb I-es családi kedvencünket. Ezúton keresnék hozzá bal első sárvédőt, bal első ajtót, bal tükröt, hátsó lökhárítót, bal hátsó lámpát és egy csomagtér fedelet.

 

 

Karosszériás látta a sérüléseket, ő javasolta a bontott alkatrészt?

 

Sokszor kifizetődőbb az alkatrészt megjavítani, mint bontottból pótolni. A műanyag lökhárítóra ez majdnem mindig igaz.

 

Előzmény: Thewatchmaker (50716)
keresztl7227 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 50717

Autoalkatresz.hu-n nezd meg a lioncar (Budakalász) elérhetőségeit... Jó és nem csak jó esetben van neki, sőt az elvesztett kulcs Immo-ját ki tudja venni az EPC-ből illetve az uj kulcs immojat fel tudja programozni.... ami ugyebár nem egy elhanyagolható tény.... Illetve még Németországból szoktam rendelni cuccokat a callparts.de-ről....

Előzmény: Thewatchmaker (50716)
Thewatchmaker Creative Commons License 2014.11.04 0 0 50716

Kedves kollégák!

 

Egy eszement ámokfutó megrongálta a házunk előtt szabályosan 2008-as Supeb I-es családi kedvencünket.

Ezúton keresnék hozzá bal első sárvédőt, bal első ajtót, bal tükröt, hátsó lökhárítót, bal hátsó lámpát és egy csomagtér fedelet.

ha valaki tudna esetleg olivazöld színben vagy egy korrekt áron dolgozó bontóst, megköszönném.

Más:

Az autóm beázik a jobb első és jobb hátsó ajtónál eső idején, álló helyzetben.

A víz az ajtó alsó részénél folyik be a lábtérbe. Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót?

 

A segítséget előre is köszönöm!

 

 

nemetisanyi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 50715

Sziasztok.

 

Skoda superb1 2005 évjárat.

Egy-két helyen izzót kellene cserélnem,kesztyűtartó,ajtó.Gondolom valami fül tartja csak a műanyag foglalatot,oldalról kell alányúlni egy csavarhúzóval azt kell kipattintani és ennyi.Nem szeretnék valamit eltörni,ezért kérdezek inkább rá.A rendszámvilágítást már kicseréltem,lehet ugyanilyen izzó megy ajtó és kesztyűtartó világításhoz is?

 

Előre köszi és üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!