Keresés

Részletes keresés

36évi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3221
Már be is rakták a címet, nem pont úgy, ahogy gondoltam, e így is remek. :))) kösz az ötletet. aműgy írtam odaát...
Előzmény: Törölt nick (3220)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3220
Ezt a véletlent! Szia!! Éppen tegnap jártam a honlapodon (Ha minden igaz,s nem keverlek valakivel.. nagy orrú fiúmanók, helyes lánykababák a boldog tulajokkal fotózva?) .., s ma fel is akartam tenni a linkek közé, de nem tudom hova mentettem el.. :S Nagyon helyesek a babáid!
Üdv köztünk! :)
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3210)
36évi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3219
Akartam már én is mondani, hog csúcs vagy, a legjobb pillanatban jött ez. :))) Kösz!!!
Előzmény: tallina (3211)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3218
:o)))
Előzmény: 36évi (3216)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3217

remélhetőleg van egy képtárad ahol rácsodálkozhatunk a babáidra manóidra.

:o))

Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3210)
36évi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3216
Bocs, hogy fordítva tettem be az egyiket, de hát kell ennyi válltorna a sok ülés közben, tessék a monitort finoman megkapni, aztán forgatás jooooooobbra, aztán viiiiiissza, .... és így tovább, amíg rá nem jöttök az angyi mibenlétére. :))))
Előzmény: 36évi (3213)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3215

hjaj te voltál a mai nap ajándéka nekem.. tegnap kértek tölem olynan egyszerü elkészitésü angyalka mintát, amit sérült kisgyerekekkel el lehet késziteni itt agyaltam,hogy minden aprókéznek sikerélménye legyen az elkészitése során.. ezzel a mintával nagyon sokat nyujtottál nekem ,mert kreppapirra elökészitve  mikrocsoportos foglalkozás keretében megoldható..

 engedelmeddel tovább is vinném a pethös gyerekeknek...

Előzmény: tallina (3211)
36évi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3214
Üdv, Zsuzsi, hajrá!
Előzmény: zsuzsibaba-janómanó (3210)
36évi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3213
küttem mélben, de is felrakom, átha valakinek bemozdul valamije tőle. :)))



Előzmény: Kaoka (3201)
36évi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3212
Mindenképpen, írok a modiknak.
Előzmény: Törölt nick (3182)
tallina Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3211

Sziasztok babázók,

sajnos varrni még nincs időm, de azért néha olvasok, így egyfolytában irigykedek rátok. Már csak abban reménykedek, hogy karácsonyi készülődésre marad időm. Jadrax lapjára feltettem tavaly ezt az egyszerű angyalkát, gyorsan lehet vele haladni és a gyerekek is könnyedén meg tudják csinálni. Lehet, hogy az idén csak erre lesz időm, bár már tavaly elsütöttem ajándékkísérőnek. Pihe angyalkája is nagyon tetszik :-)))

 

Egyöltétes angyalka

Filcből kiszabjuk a minta alapján a palástot, a jelölt helyeken bevágjuk, majd tetszés szerint díszítjük. Én a leeső maradékokból vágtam ki szíveket, de díszíthető gyönggyel, fliterrel, hímzéssel, bármivel. A palástot kúp alakúra hajlítjuk, a bevágásoknál összeakasztjuk. Vastagabb fonálra felfűzzük a fejet (ami lehet hungarocell-, vagy fagolyó is), a palástot és a ráhajtott szárny csücskét is, majd a fonalat ismét áthúzzuk a fejen. 15-20 cm drótos karácsonyfaboából gyűrűt készítünk, majd nyolcas alakra hajlítjuk és dupla csomóval rákötjük a fejre. A végét összecsomózzuk, hogy akasztóhurok keletkezzen, a haját eligazítjuk és megrajzoljuk az arcot.
Én nem találtam megfelelő méretű fagolyót, ezért a fejet 5 cm átmérőjű, beráncolt, kitömött körből készítettem, a szemet és a szájat kihímeztem, az arcocskáját szemhéjpúderrel pirosítottam. Így persze már nem "egyöltéses", viszont kétségtelenül pénztárcakímélőbb megoldás.

egyedül  Angyalok kara  minta
zsuzsibaba-janómanó Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3210
Sziasztok!

Még új vagyok itt a fórumon, de a babavarrás már régóta foglalkoztat. Kb egy éve kezdtem el, és nagyon-nagyon élvezem. Még nem tudtam az egész fórumot végigolvasni, de a látott képek nagyon tetszenek. Fantasztikus hogy milyen ügyesek vagytok! Gratulálok Mindenkinek!
Engedjétek meg hogy bemutatkozzam :) Zsuzsinak hívnak, és van egy tündéri 15 hónapos kisfiam. Miután megszületett a fiam, csinálnom kellett valamit. Rajztanár lévén mindig foglalkoztam valamivel, és ez hiányzott is nagyon. Így jött egy réges régi késztetés hogy babákat varrjak. Először csak hobby, majd később más egy kis gyed kiegészítés is lett :) Kellemeset a hasznossal!
Remélem nem baj, hogy árulom is a saját babáimat és manóimat, remélem azért még így is befogadtok.
Sokmindenen töröm a fejem, remélem néha valami hasznosat is tudok majd adni :)
Jó munkát mindenkinek!
Zsuzsi
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3209
sajna időhiány végzett a szakállával....oda kellett adnom, és a polár volt a gyorsabb megoldás.... de már sok éve készült, azt hiszem 6 is talán...

édes , amit csináltál, de akkor már nem szomszédbácsis:D a szeme sokban elősegíti, és a család így imádja (asszem a szakáll is kell hozzá ebben a formában, hogy még inkább hasonló legyen), csak én vagyok kiakadva, milyen szegényke:D
Előzmény: Törölt nick (3208)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3208
Nem lehagyta?! :/
Előzmény: Törölt nick (3207)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3207
Hát lüke vagy, te lyány!! Már mért volna ez ronda??!! Szeeeegény szomszéd bácsi!! :D Esetleg.. ha vissza tudnád szerezni egy kis trendi átfrizurázás? Hm?

(Ha nem vágtok ki emiatt a topicról...), mondjuk ííígy: (Mert ki látott már olyant, hogy fonaltélapónak polárszakálla van??! Fordítva még hagyján.. ) :) Mindjárt küldöm a mélt is!
Előzmény: Némakertész:) (3204)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3206

és miért is ronda???

:o))

enyhén mozgássérült, ahogy  ott ül

,(kislányomon látok ilyeneket ha borus az idö másképp ül az izmai feszülésétöl)

megfáradt a ráváró rengeteg kéménymászástól , de lehet,hogy csak megszédült egy pofa sörtöl??

Előzmény: Némakertész:) (3204)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3205

szerintem egy a bökkenó nem biztos,hogy mindenki ebböl a topikból jut el a portálos közös webhez. én pl a foltvaroson is regisztráltam anno és lényegesen késöbb vettem észre,hogy az az indexes foltvarrosok lapja..

 a jogvédett anyag feltöltése valóban veszélyes.. de nem egy egész ujság lenne felnyomva hanem egy egy részlet a szabásminta és egy minta a készithetö állapotról. én szoktam ugy feltölteni,hogy a szabásmintarajzról pl levágom azt ami utalhat  az eredetére, és pl a saját munkámmal mellékelem a szabásmintát. mivel nem mindenhol állitható be,hogy publikus legyen e vagy sem.vagy szoktam olyat is csinálni megadom a letöltési cimet és két hétig ott a motyó utána törlöm.

ráadásul a te adatforgalmadat is alaposan megnövelné,hogy ezer helyre postázzál szabásmintákat. nem mindenkinek fogad be nagy megákat a mélfiókja, visszapattan aztán mindig akadhatnak olyanok akik csak ugy elökerülnek,jókedvükkel hogy résztvegyenek a játékban spontán.

Előzmény: Törölt nick (3198)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3204
jaj, a beszúrás lemaradt :P
Előzmény: Némakertész:) (3203)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3203
én szóltam, hogy ronda!
Előzmény: Törölt nick (3197)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3202
jogos. küldjed :D
Előzmény: Törölt nick (3198)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3201

Évi!

Ha nagyon szépen megkérlek feltennéd az angyalkát, amit hétfőn az újságodból kivettem. a kép kellene, mert elfelejtettem milyen. emailen is jó. Köszönöm szépen.-:)

Kaoka Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3200
:)))))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (3199)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3199
Ritkán, de akkor egy kukkot sem értünk belőle.. :D
Előzmény: banyalinda (3174)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3198
Háát, az a helyzet, hogy úgy gondoltam, hoyg inkább elküldöm mélben, Ti megvarrjátok, aztán a megvarrt munkátokat felteszem a szabásmintával együtt. Hm? :)

Sokat gondolkodtam ezen, és szeretném, ha Ti is elmondanátok a véleményetek, ugye, van ami jogtiszta dolog, és van, ami nem... nos,a Picasára feltett albumok pl. nem azok, bármenniyre is élvezzük, hogy vannak, és dúskálhatunk bennük. Egy fórum és egy honlap azért más, bár túlzottan nem hinném, hogy a Gportál belevájkálna, de ha teletömjük jogsértő holmival a honlapot, akár ki is rúghatnak onnan. (Meg még a sok hercehurca.. nem érdemes belemenni..) Arra gondoltam, hogy próbáljunk meg egy kb. olyasféle egyensúlyt tartani, mint a Folt-varrás honlapján.. Ott is vannak azért újságból kimésolt fotók, cikkek, de döntő részt a topicosok munkái, ötletei, magyarázatai szerepelnek benne.. Mit gondoltok?

Pl. a másik Tildas manót/angyalt már megvarrták páran... azokat feltehetnénk:))

Na. Mindezekután: KÜLDJEM? :D

Előzmény: Némakertész:) (3158)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3197
Néma.. :D Na, mutiiiIII!! :D Azt nem rondának mondják, hanem ÉLETHŰNEK!! :DD
Előzmény: Némakertész:) (3152)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3196
Nem figyeltél?! :D
Mire ezt írtad, már fel is tettem a honlapra egyet.. SK! Igaz, nem olyan szupi, mint a belinkelt könyv, de talán nem is akar mindenki Mona Lisát festenia babája arcára.. :P :DD (Amúgy azok a "komolyabb " kidolgozású arcok a Blue Heron-os vonulathoz jól felhasználhatók... ha gondolkodsz ilyenben. :D)
Előzmény: kustraerika (3149)
jociandi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3195
Én ezekre gondoltam, ildu oldalán fent vannak.
Előzmény: 4Hópihe (3193)
jociandi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3194
Nem erre gondoltam, de ez is nagyon jó!!! Kérem szépen!
Előzmény: 4Hópihe (3193)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3193
nem tudom honnan származik.minimum 2-3éve gyüjtöttem be. a tortától a robotig évszak-ünnepkör mindeféle szöszölnivalóval televan,ami aztán böséggel késztet továbbgondolkodásra...pl ilyen, szabásminta melléklettekkel, a boritok semmit mondóak.67 dupla oldal.
Előzmény: jociandi (3190)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3192

Az apikám újjabban rátelepszik a gépre és nem tudok odaférni. Ráadásul folyton kérdezget halvány fogalma sincs mit kell csinálni. Ez nem lesz így jó. -:(((((( Én meg nem tudok fórumozni.

Kisuncsika hazament sajnos. De jövő héten jön. Kéthetenként itt van nálunk, akkor nincs varrás és sz.gépezgetés, csak, ha alszik.

Varrtam egy waldorf babát, de nem tudom megmutatni. Bescanneltem, de elég rossz minőség nem akarom, hogy leszóljanak, inkább akkor fel se teszem.

Az indexbaba lapunkon a Gréti babáit akartam nézegetni, amikor megjelent a vírus. Utána már sehova sem tudtam belépni és kikapcsoltam ilyedtemben a gépet.

 

Előzmény: Törölt nick (3178)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3191

Igen figyeltem is, meg nem is. Azért meg tudom varrni amit tanultunk. De az enyém úgyis más lesz mint a többieké, mint mindig.

Emma ott volt és jött egy régi ismerős is, aki egy éve nem járt vele is beszélgettem. Meg szabásmintát rajzoltam és csodáltam a szépségeket, amiket hoztak a lányok. Kár, hogy nem tudtál jönni.-:(

Előzmény: kdatta (3175)
jociandi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3190
Lehet, hogy arra gondolsz, ami fent van valahol a picasa-n is, pici csecsemőbabák vannak talán az újság elején? Megköszönném, ha a borítóját megmutatnád, ugyanarra gondolunk-e.
Előzmény: 4Hópihe (3187)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3189
?????????????
Előzmény: banyalinda (3174)
hajnikri Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3188
Persze, hogy voltam fent korábban is! Csak nem gondolod, hogy nem????? Csak tegnap regisztráltam.
A filc kirakó fent van a textiljátékok végén. A rajzát csak a jövőhéten tudom feltenni. Jó lesz úgy?
Előzmény: Törölt nick (3181)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3187

jó tempöt diktáltál önmagadnak, ha kedveled ezt a pici stilust valahol csücsül  a vinyomon egy kinai ujság eszementen jó ötletekkel, legalábbis engem nagyon felcsigázott de az én kicsiségben való másképp gondolkodásomnál is kisebbek, igy egyenlöre csak pár ceruzadiszt pórbáltam/tunk ki belöle..

 ha szeretnéd szivesen elöhalászom neked...

Előzmény: jociandi (3186)
jociandi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3186

Nem, két félből van összevarrva, de a hátulján nincs lába, csak vízszintesen elvágva a filc. Baromi egyszerű, csak elmagyarázni nehéz. Az összes megvolt mindennel együtt 2 óra alatt.

 

Tudom, hogy beteg vagyok, imádok ilyen picikkel szöszölni. Ki is néztem egy másik mini cuccost az egyik Tildából, lesz vagy 8 centi az egész baba maga.

 

Mi lesz a következő hónap babája?

Előzmény: 4Hópihe (3163)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3185
köszi,hogy szóltál -avastot használok rögtön visit és nem enged tovább lapozni ha valamit észlel,csak ha az értesitését elfogadom...nálam tegnap még nem jelzett semmit, akkor nem linkeltem volna ide.....
Előzmény: kdatta (3172)
kdatta Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3184

:o)) Mostmár megmaradok! :o))

A topik honlappal semmi gond, a másik a beteg! Nyugi! :o))))  És tényleg a folt-varras.hu-val is vigyázzatok, az is az!

Előzmény: Törölt nick (3177)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3183
Hajni, azért a nézettséget tegnap nagyon feldobta szerintem, hogy Ktimó beírta a foltvarrós topicba is a címünket.. :D
Ha több anyag lesz már fent, érdemes lehet a többi kreás topicba is szétküldeni néhány meghívót, általában elég kevesen ragadnak le csak egy hobbinál.. :D
Előzmény: hajnikri (3166)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3182
Topicanyánk, ha már erre jársz... :D Mit gondolsz, feltehetnénk a topic leírásába a honlap címét? :D
Előzmény: 36évi (3176)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3181
Szia!!
Azt hittem, már régebben is voltál fent.. :o A Te munkáidból is tettem fel, illetve még tennék is.. A honlapodon nem láttam a zoo-puzzlet, ezt is felraknám a közösre. Ha feltöltenéd magadhoz a szabásmintáját, amit Te szerkesztettél, rálinkelnék.. ha nem akarod, és elküldöd, feltöltenéma közös képtárba.. persze, ha szívesen közreadod. :D (Azért vettetem csak fel, mert emlékszem, hogy többeknek tetszett, de volt, akinek gondot okozott a japán rajz alapján a kiszabása.)
Előzmény: hajnikri (3166)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3180

örömmel osztom szét a kincseim, ha másoknak megtetszik, de az angyalka alapötleteéért cameát illeti a babér, én csak tovább gondolkodtam,mert nekem nem volt drotozott szalagom, igy ruhát varrtam helyette..

egy trükk :raglán a ruha karkivágása, ha rendesen kerül bevarrásra akkor logatja a kezét vagy elöre rögzithetö valamivel a kezében..

ha forditva varrjátok be,mint én a pirosnál felfelé kitárja karját az ég felé.. mivel nincsen tömve igy a varrással keellett játszani... ha a kezébe zsinort adsz már éjjel megálmodtam -a zsinorra csillagokat vagy bármit ami karácsonyi és ugy fellogatható bármire.és még természetes hatásunak is tünik...

most egy falevél manon agyalok.. a napokban fel lett rakva a szölö fürt levéllel szabásmmintája . a legutobbi virágbabám lonci képe alapján és ez a szölöfürt kombinálását tervezem, de egyenlöre még csak a fejemben van.

másik suliba is kell egy madárijesztö aztán nekiesem a z öszimanónak.

 ötletekért én általában a karácsonyi vásáron állok sorba, azokat nézegetem és kipattan a fejemböl a sajátom.

 egy gyerek karácsonyi kifestökönyv is megihletett-tavaly 

http://kep.tar.hu/hopihe/50533627/27416901#2

http://kep.tar.hu/hopihe/50533627/27298691#2

 boszis formalyukasztót kb két éve vettem, kreativ hobbyboltban probálkozz.

Előzmény: Andra13 (3171)
kdatta Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3179

Na tessék...ilyen az én formám...  :o)

Sebaj, meeeert a Karácsonyt már nagyon nagyon...nagyon várom. Mint a gyerekek :o))) Nézegetek én is karácsonyos cuccot, hátha felfedezek valamit! :o))

Köszi az infót! :o)))

 

Előzmény: 36évi (3176)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3178
Szia!! Már kerestelek a Gmailen is!! Örülök, hogy visszajöttél! :D Kisunoka hazament? Miért nem tudsz nézelődni a honlapon? :o
Előzmény: Kaoka (3173)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3177
Jajjj.. a frászt hozod rám!! Azt hittem ,a mi oldalunk az! :oo

Gyógyulgatsz azért? :D
Előzmény: kdatta (3172)
36évi Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3176
két hét múlva nem lesz, (mert zárva a kház, meg utána is), nov. 5. a következő, már karácsonyozni fogunk. Én veszek anyagokat, valamivel készülök, aztán a többit meg megbeszéljük. Egyszóval sak varróscucc kell. Meg, ha van valami karácsonyi okosságod, azt hozd el.
Előzmény: kdatta (3175)
kdatta Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3175

Öööö nem tudom, hol nem tudtál nézelődni. Én arra az oldalra írtam a vírust, amit Hópihe tett fel, ahol webszerkesztős cuccok vannak... Ilyenkor leginkább le kell futtatni egy complett vírusírtást, és bízni enne, hogy megtalálja a kis dögöt! Én  már azt használom, amit Kisnyusz tett fel odaát! ;o)

 

Ti is hiányoztatok hétfőn (is), remélem a következőn tutira ott leszek!Figyeltél nekem? :o))) Elmondod majd mi volt? Mi kell legközelebbre? :o)))

 

Előzmény: Kaoka (3173)
banyalinda Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3174
Ritkán szólok hozzá, de most megöl a vírus. ...
Előzmény: Kaoka (3173)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3173

kdatta!

Akkor ezért nem tudtam este nézelődni.:(

Ilyenkor mi van? Hogy fog eltünni a vírus? A folt-varrás is vírusos.

Jobbulást kívánok. Hiányoztál hétfőn.

Előzmény: kdatta (3172)
kdatta Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3172

Sziasztok!

 

Eddig csak read only voltam... betegség és egyebek miatt mást nem tudtam. Most is csak gyorsan szólok A feltett g-portálos oldallal vigyázzatok, mert vírusos!!! Továbbirányít a másik oldalára, és ott már nem is enged tovább a vírusírtóm, rögtön visít!

 

A feletett munkákhoz, babákohoz, bábokhoz, angyalkákhoz midenkinek nagy gratula! Szépek lettek, ügyesek vagytok!! :o))

Én semmit sem haladtam. Az októberi banyus még sehol sincs, Panni beígért babájának a feje bent figyel szegény a fiókomban, meg van egy arctalan, és ruhátlan Tilda's babám... egyik sem mutogatni való egyelőre. De amint erőre kapok, befejezem őket! :o)))

Puszi

Előzmény: 4Hópihe (3165)
Andra13 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 3171

Köszönöm szépen a segítséget. Az angyalka is nagyon aranyos, meg fogok vele próbálkozni. Szeretném megkérdezni, hogy az ötleteidet felhasználhatja-e a lányom, mivel az Iparművészeti Szakközépiskolát választja továbbtanulásnál.

Még egy kérdésem lenne, meg tudnád adni, hol vetted a boszis formalyukasztót? Baromira tetszik.

Más. Ha van még  a tarsolyodban ilyen jó ötlet szívesen fogadjuk. Köszi!

Előzmény: 4Hópihe (3122)
szirmok Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3170
Örülök, hogy segíthettem!
Előzmény: kustraerika (3169)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3169
Ez aaaaaz!Ezt kerestem!Köszönöm!
Előzmény: szirmok (3167)
panti1 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3168
Nagyon jó. Kösz a segítséget. A lányaimnak még megsem mutattam mivel akkor mindjárt 4-et varrhatok. 3 a lányoknak mivel hárman vannak. és egy azért magamnak is a gyűjteménybe, mert hát nekem is kell!!!!!
Előzmény: 4Hópihe (3162)
szirmok Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3167

Sziasztok!

A szomszéd fórumról vagyok. Láttam valaki arcokat keresett, most találtam:

http://picasaweb.google.com/da.cyncat/OlhosTCnica

hajnikri Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3166
Sziasztok!

Most regisztráltam a babavarrós oldalra. Láttátok a nézettségi számot? Nem semmi!!
Nagyon ügyesek vagytok!

Amint tudok én is hozok még rá cuccot.
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3165

lányok aki részt vesz a z indexbaba lap szerkesztésében.

http://www.gportal.hu/portal/portalepito1/

itt egy link talán találtok rajta hasznos segitséget...

hajnikri Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3164
Sziasztok!

Most regisztráltam a weblapra. Nagyon ügyik vagytok. És micsoda csodákat találtatok már eddig is.
Azokba a filces waldorf babákba teljesen beleszerettem. Imádom az ilyen kis tündérke jellegű babákat. Nekem is van egy pitypang tündérem meg hozzá egy kis szellőmanó, ami széthordja a pitypang magjait.

Szóval klassz a lap, ha tudok, hozok rá valamit.
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3163

hol dugja be a gyerek az ujját?? vagy az még nincs ott, vagy csak egy hátsógyürü és azért nem látom????

 nagyon helyes a copfos leányka,, nagy türelmed lehetett mikor készitgetted ilyen picibe

Előzmény: jociandi (3146)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3162

ha segit akkor elmesélem,hogy 3virágsziromból áll össze és ugy lett összevarrva egy egy pötty ragasztóval is rásegitve,hogy egy van elöl középen és kicsit ráhajlik a másik kettö két oldalról, igy olyan,mintha keze is lenne a babának.

 kisasszony ma mindenhová magával hurcolta, baromi nagy sikere volt..

 pipacsvirágmanó volt a mai neve.most estére rájöttek, a leánykáim,hogy ez eperbaba is lehetne.

Előzmény: panti1 (3143)
kokuszfalat Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3161

hm,hmmmm.....szia:)

 

és ha azt kérném,hogy továbbitsd nekem emilben az emlitett leirást a szabimintával?.....:)....ez megoldható lenne? Persze cserébe tudnék küldeni másmilyen textilfugurát,azt amelyiket majd a tárházamból kiválasztanál...:)

 

 

Előzmény: jociandi (3154)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3160

Sikerult a regisztralas, csak az zavart meg, hogy kaptam egy emailt:-))

Kastan, szerintem akkora arcok vagytok, hogy ezt igy menedzselitek! Az oldal stilusa meg nekem nagyon bejon, en inkabb az ilyen minimalista stilust szeretem, jol strukturalt tartalommal. Ha a szovegek, kepek felkerulnek meg lehet gondolkodni a szerkezeten.

 

Nem tudom ki hogy van, de mi keszulunk a halloweenre, en orulnek mindenfele otletnek es en is mondok parat szivesen.

 

Meg akartam a papir tepkedoshoz irni egyet:-) Szoval kell olyan ragasztos papir, mint a cellux, csak szelesebb. Kiterited, gyerek ra a papir darabokat, majd rahajtod a ragasztos masik felet, igy kozte marad a szines papir es az egesz atlatszo. Ablakba, logatosnak kituno.

jociandi Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3159
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3158
IO, mivel én is épp a hóemberkéket akartam kunyizni...akkor lehet, hogy jobb lenne feltenni karácsonyinak?
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3157
regisztrációt úgy tudom, neked kell indítani a honlapról, e-mail cím és jelszó megadásával, aztán ír egy levelet  és azt kell visszaigazolni. 
Előzmény: ki1csoda (3155)
nana56 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3156
Ezek tényleg nagyon jók! Még nem találkoztam velük. Elkérhetném én is a mintát?
Előzmény: jociandi (3141)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3155

IO, orulok, hogy tudjatok hasznalni!! Nalam most az uj dolog, hgy adtam nekik egyik nap szines papirt, amit egy dobozba tepkedtek es tegnap mivel a szerelot kellett varni, otthon maradtunk es rajzolas, ragasztas volt. Szoval  Dani rajzolt egy lepket es a szarnyara ragasztotta az apro darabokat aztan korbe rajzolt hozza mindenfelelt.. Barni is csinalt egy kicsit:-) (felraktam a kesz kepet:-)

 

Nekem az advent/karacsonyi terv egy (ket) doboz, amibe minden nap kerul egy dolog, ami aprosag, es karacsonykor valami nagyobb. Tavaly inkabb diszek voltak, amikkel egyutt diszitettuk a lakast. Volt, hogy szines papirt tettem bele, maskor meg tollakat. Szerintem Dani is meg kicsi, kinyitna az osszes zsebet ejjel:-)))

 

IO, kuldj nekem egy regisztracios emailt, mert lejart az enyem. KOszi. A honlap pedig allati jo!!!!!!!

jociandi Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3154
IO elküldte nekem már az egészet képestől, szabásmintástól. Annyira helyesek, tuti megcsinálom, de kötött sapkával meg sállal.
Előzmény: Némakertész:) (3151)
jociandi Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3153
A sima T vigyor nagyon nagyot dobott rajtuk, a mosolygó kacsa a kedvencem :) Gyorsan meg lehet csinálni, összesen az egész 2 óra alatt megvolt.
Előzmény: Törölt nick (3148)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3152
IO, nekem csak egy nagyon ronda horgolt mikulásom van... (asszem inkább csak az el....szett rovatba jó) és a cslád röhögőgörcsöt kapott, mert teljesen úgy néz ki, mint a szomszéd bácsi (a nevelőapám kapta, azóta is a fél ház azon röhög, ha anyuékhoz mennek:D)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3151
jociandi, biztosan én vagyok zizzent.. de nem értem... csak a képe van meg, vagy már megtaláltátok a mintát is (nagyon édesek!!!)
Előzmény: jociandi (3141)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3150

Zazimami,
amíg nem kapsz megfelelő halványrózsaszín trikó anyagot, érdemes megpróbálni:
régi fehér póló anyagát megfesteni a legegyszerűbb textilfestékkel, vagy  teában főzni egy darabot, aztán kiderül, tetszik-e az eredmény.

Előzmény: zazimami (3111)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3149
De majd fogsz!Vagy csak a kezed járt? :))
Előzmény: Törölt nick (3136)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3148
... nálunk pont ez a terv... :DD
De hogy mi lesz belőle..? :P

Aranyosak nagyon.. :))
Előzmény: jociandi (3146)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3147
Zazimami!!

Reméltem, hogy valaki majd válaszol Neked, és abból mindnyájan profitálhatunk, de úgy látom, senki sem tud jó lelőhelyet.. A testszínű anyag (pláne a rugalmas) beszerzése mindig téma, és mindig probléma itt, a topicon is.. Talán Lonci tudna forrást mondani.. ?

Ha sehol sem lelsz, kínai boltban megpróbálkozhatsz barack színű pólót venni, már lehet jó minőségű pamutholmikat is kapni, és az ára sem olyan vészes, hogy az ember sajnálná szétvágni.. (Én a sógorom - pólónak rémes, babának nagyon jó - rózsaszín shirtjére pályázom, ő meg teljesen meg van botránkotva, hogy szétszabdalnám a Tommy Hilfinger pólóját.. :D)
Előzmény: zazimami (3111)
jociandi Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3146

Itt vannak az ujjbábok összevarrás előtt, telefonnal fotózva. A kutya füle be lett hajtva a varrásba, nagyon jól mutatott úgy.

 

Az jutott eszembe, h. kár volt most odaadni őket, mert szerintem adventkor, minden nap tálalva egyet, mennyire jó kis színtársulatot gyűjthetne össze a gyerkőc, karikor meg egy apuka által készített bábszínházat, Szenteste mehetne a családi bábozás.

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3145
Ne mentegetőzz, nagyon szép kis finommívű arca lett!! A lúdgégékkel én is mindig küszködöm.. Jó orvosság rá: hosszúujjú ruha!! :D
Előzmény: panti1 (3142)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3144
Köszi! Közben annyit bénáztam, hogy csak rájöttem valahogy.. :D Le is írtam Neked mélben, mit szúrtam el eddig.. :D De majd most!!... (... most megyek jáccani, mert a Kiscsaj reklamááál... :D)

Kicsoda, nem győzök hálálkodni a Kidsartweekly címéért! Olyan tökjó gyurmát csináltam, hogy még! Tegnap palacsintát csinált belőle Sára, meg kakaós csigát.. meg a végén miszlikbe tépkedve soksok csipetkét!! :DD
Előzmény: Camea (3140)
panti1 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3143
Nagyon aranyos lett a virágbabád. Én is kedvet kaptam a készítéséhez.
Előzmény: 4Hópihe (3137)
panti1 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3142

Igazad van tényleg hasonlít rá, most hogy jobban megnézem. Nekem sem szimpi a nő, de ez így sikerült. A keze, nagyon lúdgégés ezért is került ilyen soká fel. Elfogyott a tömő anyagom és nagyon beakartam fejezni ezért maradék vatelint használtam bele.Nem lett túl jó a fotó, ez egy sötétebb helyen van a lakásban, de így elég közeli lesz?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3134)
jociandi Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3141

Köszi, ott nem találtam, viszont IO volt olyan kedves, h. elküldte nekem! :)))

 

Megmutatom, melyikbe szerelmesedtem ennyire bele:

Előzmény: pbjudit (3112)
Camea Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3140

 

A képeket, amikkel majd szerkeszteni akarsz tedd fel egy külön képtárba. Ez a képtár nem lesz publikus, csak a szerkesztő látja. Pl. legyen a neve, hogy honlap elemei.

 

Utána már egyszerű modullal dolgozol.

Beírod a szöveget... hogy szabjál ki.. meg varrd össze.... blabla... és leokézod, hogy el ne repüljön... jön hozzá a kép...

 

átmész a honlap elemei képtáradba, rákattintasz arra a kis képre, amit majd be akarsz enni az egyszerű modulba a blablabla-dhoz. Bejön a normál méretű kép... jobb kattintás... és látod, hogy van egy olyan, hogy url-cím, azt kimásolod ctr-c-vel

 

visszamész szerkeszteni egyszerű modulodba, bekéred a képbeszúró kis ikont, és belemásolod ctr-v-vel az url-címet. lesz a képnek 4 sarka, azzal tudod kicsinyítani....

 

leokézod...

 

ennyi... mennnnnnnniiiiiiii fog! :o)

Előzmény: Törölt nick (3139)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3139
..és olyan időkibővítő kézikészüléket, mint a mi Neked van hol lehet kapni?? :DD

A sablonokat feltettem, és rajzoltam én is egyet, remélem ,tetszeni fog Nektek, azt is feltöltöttem... :D Az így készül a .. babaarc fejezetben, a festett arcoknál lehet megtalálni..

A honlappal kapcsolatban: egyelőre még sok üres modul van fent, folyamatosan töltögetem fel bele az anyagokat, ha a saját munkáitokkal találkoztok, ne lepődjetek meg.. :))

Nagyon macerás lenne mindenkitől minden képért engedélyt kérnem, így azt szeretném kérni, ha valaki nem akarja, hogy az alkotása, fotója fent legyen, írjon nekem, és leszedem. Akinek van szabásminátja, leírása is a munkájához, és szívesen megosztaná a többiekkel, az is küldje el, legyen kedves, vagy magát a leírást, vagy ha az saját honlapon van, akkor a linkjét. (Aki tudja, hogy ezeket hogyan tudnám a G-portálban összeszerkeszteni, az meg kiabáljon, megrt perpill ez a fő gondom!! :DD )

A tartalom bővítésével kapcsolatban továbbra is várom a javaslatokat!
Ja, és mai gondolom legtöbbünket rövidesen leginkább érdekelni fog majd: a Karácsony! Ha van korábbi saját karácsonyi munkátok, amit a többiekkel megosztanátok, azt is elküldhetitek.. :D
Előzmény: 4Hópihe (3137)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3138

kijavitottam jobb lett.. köszi))

 jah és a haja arany szinü cérnából készült.

Előzmény: Törölt nick (3130)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3137

jaj ngyon helyes lett a madárijesztöd... én kicsit hosszabbra hagytam volna a gatyóját és becikkcakkoztam volna...

----------------------------------------

IOkaste:  hálásan köszönöm a demonstrált korrekciót.. megprobálkozom a modositással...

 az arcocskák mehetnek a lapra. a közösség javára...

-------------------------------

megcsináltam Lonci képe alapján a virágbabát.. kap majd csengettyüt is az aljára ha kapok én is.. addig csak a gyöngy és a kis virágok diszitik.

az arca elefántcsont akryl alap papirgolyón.. csillagszeme van,ez jobban sikerült...arcilag

Előzmény: ki1csoda (3128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3136
(Én még nem is mutattam arcot! :o )
Előzmény: kustraerika (3135)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3135
JHópihe,IO!Köszönöm az arcokat!
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3134
Panti, nem fényképeznél egy közelit az arcáról? Ha fekete lenne a haja, egy az egyben úgy nézne ki, mint Gregor Bernadett! :) (Bár nem bírom azt a nőt, attól még a babád tök jó, nagyon szép lett az arca.. :)) Csak mintha a karja egy kicist lúdgégés volna... :P
Előzmény: panti1 (3100)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3133
Hópihe, ezek az arcsablonok mehetnek fel a honlapra? :)
Előzmény: 4Hópihe (3126)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3132
Jah, és Rasmussen rulez!! Én is ezt a madárkát néztem ki.. :D
Előzmény: ki1csoda (3128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3131
:) Megy az unokatesókhoz! :))
Az enyémnek még mindig csak egy karja van felvarrva, itt csücsül éppen (láb nélkül) az ölemben... :) de készül, készül... :DD

Ktimó? A tiéd már szombaton is olyan jól nézett ki... :)
Előzmény: ki1csoda (3128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3130
Hópihe, attól lett mérges, hogy túl egyenesen húztad a szempilláját, és nem a külső szemzugtól, hanem középről. Esetleg megpróbálhatod így korrigálni:
A szemeit felül kicsit megnyagyobbítottam, így kifelé csúszik a szempilla. A fehér "fényreflex" sokkal barátságosabbá teszi (Bár lehet, hoyg a tiédben is van, csak a fotó nem hozza ki) Egy picit a szemöldökét is meghosszabbítottam kifelé, hoyg nyíltabb legyen a tekintete, a pisze orr pedig szerintem még bájosabbá teszi, nem? .. :D
Amúgy nagyon aranyos, és csúcsdísznek is tök jó ötlet! A haját miből készítetted? Az arcát mivel fested?

Kustraera, tudom, mire gondolsz, én nme mentettem el, mert úgyis mindig hímzem az arcot, de ha belefutok újra, felteszem a linket, vag yrakok fel belőlük a honlapra egy-két oldalt (ugye, az egész albumot nem szerencsés.. :) )
Előzmény: 4Hópihe (3122)
bvedono Creative Commons License 2007.10.10 0 0 3129
Hát eléggé nagy lett, de én jobban szeretem a nagy babákat.
Előzmény: ki1csoda (3127)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3128
A kep lemaradt....
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3127

Sziasztok, kesz lett a madarijesztom, csak meg egy tok kell neki:-))

Az arcokat szerintem fel lehetne tolteni a honlapra, igazan jol hasznalhatoak.

En is most mar angyalkas lazban egek:-)))

 

Bvedono, mekkora a Te babad? Nekem valahogy nagyon nagynak latszik. Tok jo egyebkent:-)

 

Hopihe, szerintem a szem tul sotet, de a baba nagyon edes igy is.

4Hópihe Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3126

nekem ilyen van.

Előzmény: kustraerika (3125)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3125
Valahol egyszer link-nézegetés közben találtam néhány lapot egy újságból(könyvből?),amin arcok,arckifejezések,szemek voltak töméntelen mennyiségben.Nincs meg véletlenül valakinek?Én is vívok az arcokkal...
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3124

kicsit megvilágitottam képszerkesztöben.. és lerajzoltam amit látok már meg is inditotta a fantáziám.. ha ma éjjel nem tudok aludni biztosan legyártok egy próbát..

 hálásan köszönöm.

Előzmény: N.Lonci (3123)
N.Lonci Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3123
Az igazság az, hogy én is rosszul emlékeztem a hónapra, nem augusztusi hsz. volt.
Remélem segít a fotó További jó estét mindenkinek
Előzmény: 4Hópihe (3119)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3122

attól függ milyen személyiségünek tervezed gonosz vén banyának vagy varázsolós banyának..

 nekem az egyik egyszerü varázslószakos banya, fekete pamutbársonyruhát kapott fekete csipkével. semmi egyéb extra..

 a másik egy minden hájjal megkent banya lett.. csipkekötény kékfestö ruha  és a kellékei. :kulcs a táska a macska a varázsitalosüveg  a seprü  a lapát a pók stb stb..

 a teste ikea lenvászon lepedöböl.

 filcböl a banyabakancs..

fehér kis fodros alsóbugyogó mindkettönek járt....

engedd el a fantáziád....!!!!és kotorj mielött bevásárolnál a rongyos zsákodban

:o)))

---------------------------------------------------

készült még egy próba angyalka.... akár fenyőfadisz is lehet a csucson ,a kezei az ég felé néznek ott lehet  rögzitését kitalálni...az orcájával még bajban vagyok.kicsit mérgesre sikerült.. pedig használok sablont amiböl válogathatok..

Előzmény: Andra13 (3120)
Camea Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3121

jociandi!

Kriszta (kikita) szeretne válaszolni a leveledre, de visszajönnek a levelek hibaüzenettel az emailcímedről... keresd meg! :o)

Előzmény: jociandi (3109)
Andra13 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3120

Szia!

 

Köszönöm szépen a szabásmintát. Tudsz ötletet adni arra,hogy milyen anyagokat vegyek hozzá? Nagyon ügyes vagy!

 

Andi

Előzmény: 4Hópihe (2928)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3119

rosszul emlékeztem... 1275ig kerestem vissza.

köszi...

Előzmény: N.Lonci (3116)
panti1 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3118
Ja, a feje a törzsnél van varrva közvetlen, az áll alatt csak el?re  billent ahogy beraktam a fal elött mivel nincs benne nyakmerevít?.
panti1 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3117
Igen külön varrtam a fejét. Tényleg ki festettem a körmét is. Maradt egy kis festék az arcpirosító keverésénél, így gondoltam feldobom vele. A szeme az ilyenre sikerült. Csak megrajzoltam halványan ceruzával, és mivel els?re ilyen lett hagytam, mert ha igazitok csak elrontom. 
Előzmény: kustraerika (3108)
N.Lonci Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3116
A 775-ös hsz.en van. kb 80. oldal vissza felé
Előzmény: 4Hópihe (3114)
N.Lonci Creative Commons License 2007.10.09 0 0 3115
elég régen volt, a hozzászólásoknál keresd meg valamikor augusztus közepe felé megtalálod.
Előzmény: 4Hópihe (3114)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3114

Lonci volt itt korábban tán még nyáron egy csnegös virágbabád a szabásmintája meg van de a képet hozzá nem találom a vinyomon.. keresövel sem leltem..

 feltennéd ide még egyszer?

vagy valaki aki elvitte magával?

4Hópihe Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3113

elcsatoltam.

:o)

Előzmény: Andra13 (3110)
pbjudit Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3112
Jociandi!

Itt biztosan megtalálod:http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=566&PN=1&TPN=1
Bár nem én tettem fel, de nekem is nagy kedvenceim.

Esetleg így egyszerűbb a beírás www.picasaweb.google.com és a keresőbe beírod, hogy Tildas. A létező összes könyvet megtalálod és kedvedre válogathatsz közülök.
Előzmény: jociandi (3109)
zazimami Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3111
Sziasztok!
Már régóta olvasgatlak, figyelgetlek benneteket, és bizony tátott szájjal nézem az elkészült alkotásokat. NAGYON ÜGYESEK VAGYTOK! Mindenkinek csak gratulálni tudok!
Egy kérdéssel fordulok felétek. Szeretnék a sógornőm kislányának is waldorf babát varrni, de nem találok sehol sem megfelelő anyagot hozzá. Mármint színben és minőségben megfelelőt. Hol lehet kapni olyan pamutot, amit ti is használtok? azt a halványrózsaszínest? Léci segítsetek!
Előre is köszönöm:zazimami
Andra13 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3110

Szia!

 

Szeretném kérni, hogy a boszi leírását el tudod küldeni az Email címemre.

mandala13@citromail.hu

 

 

Köszi

 

           Andrea

Előzmény: 4Hópihe (2928)
jociandi Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3109

Valamikor be lett ide téve egy Tilda (jellegű), eddig ismeretlen, beöltözött talán hóember párocska. Össze vannak bújva egy ablak előtt, kabátban, sállal-sapkában, és country színvilág jellegű. Most nem találom, de jó lenne kinyomtatni. Nem emlékszik az, aki betette, hogy melyik is ez?

 

Ha az ujjbábok ebbe a topikba illenek, a hétvégén varrtam 10-et, csak annyira lelkesen küldtem ajándékba, hogy egy félkész, telefonos kép van róla csak, pedig helyesek lettek. :) 2,5 éves kislány kapta, igyekeztem pici ujjakra szabni.

 

Voltam hétvégén az egyik bevásárlóközpont nagy játékboltjában, egészen elképesztő, mennyire nem játszható játékokkal, babákkal van tele. :(

kustraerika Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3108

Jé,te külön varrtad rá a fejét?És jól látom,hogy a körmei ki vannak festve?Olyan titokzatos nőcis pillantása van:)

Előzmény: panti1 (3100)
jociandi Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3107
Nagyon szívesen! Magam sem győzöm mentegetni róluk a sok szépséget.
Előzmény: bvedono (3096)
bvedono Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3106
Igazából őszi párna van még egy, amúgy pár zsuzsis párnám van még, karácsonyit majd most szeretnék varrni.
Előzmény: 4Hópihe (3103)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3105

klassz a szép kék szemeivel..

:o)

Előzmény: panti1 (3100)
bvedono Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3104
A szeme gombból készült.
Előzmény: 4Hópihe (3102)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3103

ha van a többi évszakról is párnácskád mutasd meg légyszives...

:o)

Előzmény: bvedono (3099)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3102
oh nagyon szuper.. kicsit messzire néz gyöngyből van a szeme???
Előzmény: bvedono (3097)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3101

ez aztán a tündéri balerina..

 részletekröl is kellene fotó. pl a cipöje nagyon érdekelne..és a haja hátulrólkicssé felülnézetböl fotozva..

 

Előzmény: Camea (3095)
panti1 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3100

Eza baba is kutraerika által készített baba szabásminta alapján készült. Még a múlt

hónapban. Ő lett a telefon őrzöm.  

 

 

 

bvedono Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3099

A mondat egy része elveszett, bocsi. Szóval ő egy ajtódísz , Surányi Melinda tervei alapján.

Megmutatom az őszi párnáinkat, ezeket még tavaly varrtam.                                                                                                                              

 

bvedono Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3098
Közben készült egy urányi Melinda tervei alapján, kicsit átalakítva.
bvedono Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3097

Hát elkészült a madárijesztőm.

bvedono Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3096
Ma töltöm a 21.-et. Jociandi köszi a linkeket:)
Előzmény: 4Hópihe (3022)
Camea Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3095

Jó lett... nagyon! :o) Éjszakáztál Te is?

 

 

 

Előzmény: 4Hópihe (3093)
Camea Creative Commons License 2007.10.08 0 0 3094

Fiúgyereknek készült? :o)))))))))))))

 

Szép új hetet Mindenkinek! :o)

Előzmény: kustraerika (3088)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3093

a tiéd alapján a hajas instrukcioiddal az én maradékaimból ilyet tudtam összehozni..

kicsit krampuszos az arca,izgatott,mert nem tudja elég ideje lesz e a szeretet körbe hordoznia a világban....

:o)

Előzmény: Camea (3031)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3092
erika, nekem is nagyon tetszik a baja, vagány lett ettől a hajtól, ügyes :D
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3091

Erika, nagyon jo lett a baba!! A hajjal pedig teljesen igazad van. Az biztos, hogy ha latok ilyen fonalat mar tudom mire lehet hasznalni:-)) Eddig sosem mertem venni, mert mindig a salat lattam benne:-)))))))

kustraerika Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3090
Ja,a nyakánál elhibáztam,hogy nem tettem bele vmi merevítést(rongykukacot,vagy szivacs-polifoam hurkát),mert már most nyeklik-nyaklik a feje.Bár,lehet,hogy pont így fogja szeretni...
kustraerika Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3089
Puhára tömtem,mert kisbabának csináltam.A térd elvarrásán gondolkoztam,úgy adta magát a hosszú lábon,végül a könnyebb megragadhatóság kedvéért az egybe-láb maradt.Jó a szabásminta,szerettem csinálni!
Előzmény: 4Hópihe (3081)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3088

A haja ilyen kócos fonalból van,tincseket varrogattam fel,a fej középvonalában.Aztán megcopfoztam.A copfot is odavarrtam a fejhez,hogy ha a kicsi megtépi,attól még szép maradjon a frizurája.Ebből a bordós fonalból már nem sok maradt,az már csak egy kis babára elég.Szerintem egy jó fonal baromira feldobja a babát,még ha nem is olyan ügyes a hajkészítő....

A keresztfiam kitartóan vigyorgott a babára,mind a 3 hónapjával:)) Az anyuka Veronikának nevezte el. :))

Előzmény: ktimó (3087)
ktimó Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3087
Erika! Nagyon jó lett a baba, szerintem is jobb, mint az eredeti :-) Nagyon bájos, és a haja szuper! Na és a ruhája is! Ügyes vagy! A picur mit szólt hozzá?
Előzmény: kustraerika (3077)
ktimó Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3086

Sziasztok! Egy kis beszámoló a szombat délutáni taliról:

Nagyon jól éreztem magam, és örülök, hogy sok embert megismertem mind a babás, mind a foltos topikból. A babás topikból ott voltak (olyan sorrendben, ahogy találkoztam velük): Elena2, Néma, IO, 36évi, Kastan, Hajnikri és Komórka (remélem, nem hagytam ki senkit). Olyan jó, hogy végre tudom, kik bújnak meg a nicknevek mögött!

IO és én vittünk babákat is. Ami meglepetés volt: IO augusztusi babája kb. 10cm-rel kisebb, mint az enyém :-) Sajnos hazafelé jutott eszembe, hogy fényképezni elfelejtettünk, de valaki a foltosok közül fotózott, majd tőle kérünk képeket (IO, nem emlékszel ki volt? Talán Bubsza?)

Persze a kiállítások is szépek voltak, és lehett sok-sok pénzt is költeni :-) Szóval röviden: jó nap volt :-)

4Hópihe Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3085

a haja elkészitése és rögzitése érdekelne még nagyon pontosan szájbarágósan, mivel nincs sapkája ami takarjon, és én béna vagyok ebben....

igy addig csak egy tulipánfejü kopasznak tudtam kiprobálni, de ugy inkább királylányos,mint angyalkás a külleme,ráadásul kopasz királylány.fodorral a nyakában.

viszont kitaláltam a cipö megoldását, apró ponpon ,nálam hungarocell golyocska alig 1cm átmérővel beleragasztva aranyzsinór, és azon lógva a szalagruha alá valahogy középre felragasztva....

Előzmény: Camea (3031)
mammka Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3084

Sziasztok!

A foltos topikról vagyok,fantasztikus ügyesek vagytok!

IOkaste: ha erre jársz,de bárkitől örülnék::: múltkor feltettetek egy képkicsinyítő programot és akkor nem mentettem el,most pedig nem találom,megköszönném a segítséget!!!!!

Camea Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3083

Hahóó Lányok!

Írtam nyáron, hogy megyünk zsiványversenyre... most néztem, hogy felkerültek a képek és egy rövidke videó is... Nézzétek meg, hátha valaki kedvet kap.... Szerintem eszméletlen volt, és nekünk ott a helyünk jövőre is!

http://www.somogykertje.hu/besz_zsivany2007.php

 

Camea Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3082

Szia Pihe!

Látod a szabásmintán, hogy nem jelöl varrásvonalat térdben és könyékben, tehát nem hajlik. :o) ... ezzel a szabásmintával készült a narancssárga ruhás (patchwork-kezdemény babám). Egy jó minta... javaslom! :o)

 

(Írok késő délután email-t, ha elment a Kedves! Holnap konzizok.)

Előzmény: 4Hópihe (3081)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3081

jobb,mint a mintapéldány az ujságból.a haja engem is érdekelne... térdben könyökben nem hajlik??

mennyire tömted keményre vagy simulosan puhára?

Előzmény: kustraerika (3077)
Camea Creative Commons License 2007.10.07 0 0 3080

Erika !

Ez nagyon-nagyon jó lett! :o)) Jó kis munka lehetett.... :o)

A haja is nagyon tuti.... miből van?... ez fonal?

 

A kérdésedre....hááát én igaziból felskiccelem, hogy milyen babát szeretnék... ahhoz készítem a szabásmintát.... ééééés a végén sokszor köze nincs hozzá... Nem tudom miért, mert pl. amikor a fairy hercegnőcskét készítettem rajz után, az olyan lett mint a rajz és amilyennek terveztem, tehát ha nagyon akarom, össze tud jönni... :o)

 

Szép vasárnapot Mindenkinek! :o)

Előzmény: kustraerika (3077)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.06 0 0 3079

Innen van a szabásminta:

 

 

 

 

kustraerika Creative Commons License 2007.10.06 0 0 3078
Varrogatás közben felmerült bennem a kérdés:Ti sem tudjátok,hogyan fog kinézni a kész baba?Nekem legalább olyan meglepetés a végeredmény,mint egy igazi szülésnél.
kustraerika Creative Commons License 2007.10.06 0 0 3077

Elkészült a holnapi keresztelőre az ajándék tündérkém!Piciny kezekbe fog kerülni,úgyhogy mindent ötvenszer varrtam át rajta,az arcát meg hímeztem(a pofiját színeztem is pasztellkrétával).Az ing nyaka kicsit bő lett.Van ám alsószoknyája is!

 

 

 

kustraerika Creative Commons License 2007.10.06 0 0 3076

Akadt jelentkező a felesleges dióra!Köszönöm!

 

zumizumi Creative Commons License 2007.10.06 0 0 3075

Sziasztok!

Találtam még gólyákat.

 

 

kustraerika Creative Commons License 2007.10.06 0 0 3074
OFF:Van néhány óriási diófánk,és túl sok dió termett az idén.Kinek vigyek belőle hétfőre Káposztásmegyerre?Ja,nincs ám megpucolva!
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.06 0 0 3073
Lanyok jo szorakozast holnap es varom az integetos kepeket:-)))))
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3072
és köszi IO, akkor küldted, amikor én vacakoltam, így csak később láttam...

nem gondoltam, hogy még választék is lesz :D
Előzmény: Törölt nick (3070)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3071
köszi komórka és camea! hihetetlenül gyorsak vagytok :D
Előzmény: komórka (3068)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3070
Tök jó ez a Picasa, öt perc alatt átfutottam vele az egész képtáramat. Tildasban, Rassmussenben nincs, Jollmann-nál ezt találtam:
Ha sokat kell belőle csinálnod, talán ez szerencsésebb..
Esetleg a húsvéti Tildas libáját is megcsinálhatod meghosszított csőrrel- lábakkal..

Előzmény: komórka (3068)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3069
:PPP Jóvanna.. siettem... :(
:DD (Bocccs..)
Előzmény: Camea (3063)
komórka Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3068
Ha gólyát kerestek, az orosz fórumon az igrushkit kell keresni ott az archiv-ot és azon a pticy-t. A 6. oldalon találtam egy gólyát. megpróbálom a rajzait betenni, mert a linkeket nem nyitja meg. Különben nagyon sok jópofa madár van. Esetleg a Tildás könyveket kellene átnézni.
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3067
Előzmény: Némakertész:) (3065)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3066
.. megnéztem, kattints arra a linkre, amit a hibaüzenet behoz.
Előzmény: Némakertész:) (3065)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3065
jaj, camea, nem tölti be, ha ráklikkelek, meghpróbálnád még egyszer betenni? valami nem jó :((
de köszi neked és IOnak is:D
Előzmény: Camea (3064)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3064
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3063

Szabásmintát én kreálok... rájöttem, hogy ha én gondolom ki elejétől fogva, akkor jobban sikerülnek, mert akkor csak a gondolataimhoz kell alkalmazkodnom...

 

IOkaste! Hja ballllllllerina.... én ballett-táncosnőnek gondoltam, mer' én nemtok külföldiül. :))))))

Előzmény: kustraerika (3057)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3062
Húúú, nekem van a benti gépen... szóval csak hétfőn lenne...  de valóban, én is az orosz lapról szedtem le.... baba is van a csőrében... :o))
Előzmény: Némakertész:) (3056)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3061
A siker megérdemelt. :D Grat.. :))
Előzmény: 4Hópihe (3052)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3060
Era, Kata (és a többiek)- sajnálom, hogy nem tudtok holnap jönni..
Előzmény: kustraerika (3057)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3059
Sajna, tarsolyban nincs, és linkem sincs, de ha nem érkezik más segítség, javaslom, hogy az orosz fórumon kezdj keresgélni, ott van külön madaras mappa is, ha jól emlékszem.. Talán Komórka az orosztudásával tudna is segíteni, hogy ne kelljen találomra megnyitnod az összeset. :)
Előzmény: Némakertész:) (3056)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3058
:DDDD

Camea: ballerina?
Előzmény: kustraerika (3055)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3057

Nagyon dögös nőci alklja van!Te kreáltad,vagy szabásminta?

Nekem is hasonló állapotban van a vasárnapra készülő tündém,úgyhogy megyek is varrogatni tovább!

Előzmény: Camea (3053)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3056
tudom, hogy mindig elég ütődött dolgokat szeretnék, de nincs valakinek gólyaszabásmintája véletlenül???
vicces is lehet, nagyoknak kell (középisk)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3055
Nekem egyből a főiskolás sítáborom jutott eszembe :)) Így néztünk ki mi,a kezdő síelők :))
Előzmény: 4Hópihe (3033)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3054
.... mer' a banyák séééééépecske banyát tudnak csinálni! :o))))))) Ez volt a hétvégi bókom! :o))))))
Előzmény: 4Hópihe (3052)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3053

Óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó, meg se merem kérdezni, hogy hol vagy, mert már biztos írtad, csak én nem észleltem.... de nagyon meglepett vagyok!

 

 

 

Most ez a kis csámpi készül! :o)

 

Előzmény: ki1csoda (3050)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3052

LÁnyok  elkelt az egyik banya a kék. végül szülinapi meglepi lett belöle, és hihetetlenül nagy sikere volt ...

ugy örülök..

:o))

36évi Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3051
üdv jra itt, örülök, hogy látlak! :)))
Előzmény: ki1csoda (3050)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3050

Nalam most reggel van, -7 ora, szoval megyek is dobozokat megsemmisteni es a lakast kicsit lakhatobba tenni, mert azert meg inkabb ostrom hangulata van:-))

 

Camea, haza csak nyaron megyek megint, most egy darabig csak igy neten vagyok `itt`. De ez is tobb mint a semmi:-)))

Előzmény: Némakertész:) (3046)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3049
... hja, és nagyon jó az oldal színvilága... először én is ezt a county-t akartam vinni az én oldalamon, ha még valaki emlékszik rá.... aztán tértem vissza "saját magamhoz". De nagyon tetszik... gyönyörű karácsonyi dolgokat is lehet ehhez a színvilághoz találni... az én kis lilámhoz már sokkal nehezebb lesz.... :o)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3048

... hát jó újra itt, de csak néhány nap lesz.... de látom, hogy olyannyira lemaradtam, hogy azt se tudom hol voltál.... csak kapkodom a fejem, hogy visszajöttél... valahonnan.... :o( :o)

Közben elveszett a poszáta babám mintája... rajzolhattam fel megint... de most már mindjárt kezdem a szabást, csak bekuksiztam kicsit...:o))

Előzmény: ki1csoda (3045)
N.Lonci Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3047
nagyon örülök, hogy sikere lett Daninál a felhőbabának. Remélem, ott is jól érzik magukat a srácok. Persze Ti is. További jó napot és babázást
Előzmény: ki1csoda (3045)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3046
nálas milyen napszak van? ill mennyi eltolódás? (jöhet privibe is, csak kíváncsi vagyok..olyan némás..)
Előzmény: ki1csoda (3045)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3045

Koszonom:-))) Az utazasrol inkabb semmit sem mondok, mert netto 24  ora egyszeruen sok, barmilyen jo legitarsasaggal, a BA pedig nem jo, hanem egyre rosszabb. De most mar elokerult a varrogepem, szoval gyorsan be akarom fejezni a madarijeszto ruhajat.

 

Camea, gratulalok es sajnalom. IO-nak igaza van. Puska kell!!!!  Latom mar nagyon rajta vagy a Karacsonyon:-))

 

Lonci, kepzeld ma az oviba a felhobabat vitte Dani, hogy vigyazzon ra:-) (nem volt teljesen vilagos ki kire vigyaz:-))))

 

Hopihe, a cipok annyira jok!!!

 

Bvedono, en mind a ket terhessegemet vegig aludtam:-) Nagyon faradt voltam allandoan, de ahogy megszulettek a gyerekek mintha kicsereltek volna a kicsivel 2 nap utan haza is jottem es 3. nap vittem oket a jatszoterre:-) Terhesseg allatt elore pihentem:-))))))

 

IO nekem tetszik a kulcsiny, en nem babasitanam jobban szinugyileg:-)

Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3044
szia ki1csoda!!!

én is nagyon örülök, hogy újra itt vagy :D

és kaoka.... egyik füleden (se) be (ha mégis bement), akkor ki....
bár, ha jobban megnézem, inkább egyik szemeden be....

camea, hát igen, látszik, hogy javul a kedved, már ideje volt hogy visszatérj!!! :D
és hihetetlen, nekem az elhatározástól az elindulásig kell fél óra (mire az anyagok stb.), nem a befejezésig!!!
ktimó Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3043
Szia! Köszönöm szépen, keresni foglak :-)
Előzmény: komórka (3041)
kdatta Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3042

De jó hogy itt vagy újra! :o))) Ezek szerint minden oké!

Hiányoztál már a topikról! :o)))))

 

 

Előzmény: ki1csoda (3030)
komórka Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3041
Ktimó!
Irtam @-t de visszajött. A lényeg, hogy elveszitettem a cimed, de ott leszek a Határtalanulon holnap és viszem a rózsaszin pulovert. Megpróbálok a 13 órás találkozón ott lenni, de 14-20 óráig ügyeletes leszek a kiállitáson. Keressél, biztos megtalálsz.
N.Lonci Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3040
úgy örülök, hogy újra itt vagy körünkben. Sokat gondoltunk ám RÁTOK. A srácok, hogy bírták a szárnyalást? Vagy aludtak végig?
Előzmény: ki1csoda (3030)
36évi Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3039
:DDDD
Előzmény: 4Hópihe (3035)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3038
... az érthető utána kart lenni egy ?????????
Előzmény: Camea (3037)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3037

... így érthető... egy lendületből írtam, tehát még lehet, hogy pontosítok, ha eszembe jut valami...

http://www.gportal.hu/gindex.php?prt=409399&pg=23200920&uid=2489565&pmid=23200920

 

Előzmény: ktimó (3032)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3036

... szerintem nagyon bulisak! :o))))

Előzmény: 4Hópihe (3033)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3035

sötétgomb szemüveget akartam kiváltani vele.

a lányomhatalmas csimpánz mosollyal  röhögött minek télen napszemüveg?

 

mondom a hóvakság ellen, leborult a székröl a röhögéstöl,

hogy egy hóember hóvakság ellen visel sötét szemüveget....

Előzmény: 36évi (3034)
36évi Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3034
szeritnem rendben vannak, a zöld meg hihetetlenül tetszik. Főleg a szeme :))))
és imádom, ahogy tálalaod a képeket. :)
Előzmény: 4Hópihe (3033)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3033

félóra alatt hihetetlen....

---------------

én feladtam a csunya arcu hóemberkékkel való küzdelmet....

Előzmény: Camea (3031)
ktimó Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3032
Igen, kérjük a leírást!!!!
Előzmény: Camea (3031)
Camea Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3031

Lecseréltem a szalagot a nyakában csipkére, így aranyosabb. :o)) Írjam a leírást? Nagayon egyszerű, kitalálástól a megvalósításig fél óra.

Nah, e'megyek dolgozni.... pá, majd jövök! :o))

Előzmény: Camea (3028)
ki1csoda Creative Commons License 2007.10.05 0 0 3030

Sziasztok!!!

Megjottunk es mostanra lett net es mit latok? Hat egy sajat site!!!! SZUPER!!!! Meg nem olvastam vissza, csak olyan windozos modban vagyok, hogy a kepeket lattam:-) szoval nem tudom a reszletes torteneseket, de rajta vagyok.

A szalmabab keszul nalam is, igyekszem:-))))

4Hópihe Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3029

na ugye,hogy ugye???

:o))

 szuper!!!!

Előzmény: Camea (3028)
Camea Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3028

Köszi! Lonka harisnyája festve van. Szoknya nincs kitartva... sima körloknis szabás.

 

Az első karácsonyi angyalom... előző évről maradt szalagmaradékból.

Előzmény: ktimó (3026)
ktimó Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3027
Kaoka! Na ne, már megint???? Ugyanaz, mint a múltkori? Szerintem se foglalkozz vele, az ilyet figyelmen kívül kell hagyni.
Előzmény: Kaoka (3013)
ktimó Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3026

Camea! Gratula a vizsgához! A Lonka nagyon jó! A harisnyája csíkos anyag vagy a csíkokat te varázsoltad rá? A szoknyáját kitartja egy alsószoknya, vagy keményítve van?

A madárijesztő is jó, tényleg pityókás egy kicsit :-)

Előzmény: Camea (2999)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3025
a kertész némaságáról majd mesélnek a többiek:D (a kertészsége meg egyenlő a némaságával:D)
Előzmény: 4Hópihe (3024)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3024

egy néma kertész befelé zsong vagy nem???

:o))))

Előzmény: Némakertész:) (3023)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3023
hééé, én miért nem ordíthatok???

camea, wow, te aztán hipphopp csajszi vagy!
Előzmény: 36évi (3010)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3022
hányadik gestacios héten tartasz????
Előzmény: bvedono (3020)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3021

formabontó a pityókás kövér  madárijesztöd)))) de a tündi az tündi rád jellemzö modon))))

----------------------

 hjaj lányok kidöglök a hóemberkémtöl látszólag egyszerü mégsem tudom a bájt rávarázsolni, harmadik féle szemet tépem le róla és ragasztok másikat, de még mindig nem jó., rajzolt száj kivarrt száj szóval az egyszerü hóemberke bonyolulttá lett.. de a cipöööööje)) a leánykám azt mondta lejárt az idöm a két banyával eztán csak cipöket varrogassak, ha abban siker és örömforrás van !!!

Előzmény: Camea (3000)
bvedono Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3020

néha jó,néha rossz. Beiktatott pihenéssel egész jól megy a varrás.Most már a munkát elég nehéznek érzem, reggel 7.30-tól du. 5-ig eléggé sok. Tegnap is csak 14.30-kor tudatm futva ebédelni.

Előzmény: Törölt nick (3018)
36évi Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3019
Add ki magadból, szivem, az a legjobb módszer. Virtuális szemétkedéssel meg ne foglalkozzál, ez már többször mondtam.
Előzmény: Kaoka (3015)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3018
.. és a derekad? :)
Előzmény: bvedono (3017)
bvedono Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3017

én is elkezdtem varrni egy madárijesztőt, talán hétfőn már meg tudom mutatni.

Képzeljétek már csak jővő héten dolgozom és utana...:)))))))))))))

Camea Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3016

Hjuj, zajlik körülötted az élet akkor... :o( sajnálom.... 

Írsz róla... vagy nagyon személyes?

Előzmény: Kaoka (3015)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3015
Mostmár igen.
Előzmény: Camea (3014)
Camea Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3014
.... miért? ... Te bújkálsz? :o
Előzmény: Kaoka (3013)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3013

Sziasztok Lányok!

Szóval most kicsit rossz kedvem van. Már megint megtalált valaki. -:(((

 

bvedono Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3012
Szia. nekem elkültheted őket, köszi szépen.
Előzmény: jociandi (2993)
36évi Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3011
most bezzeg bement, hogy control céztem. :)))
Előzmény: 36évi (3010)
36évi Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3010
bakker, nem hiszem el, írtam egy regényt, azt elszállt.
Zanza:
Camea, ügyes vagy, szóbelit leszarni.
Lonkát imádom, a végén kell iylet csinálnom.

Drágáim, aki feltéved a Várba, az keresse a nagytermet (asszem, az a nagyterem, a biztos az, hogy ott lesz előtte a közgyűlés, azt kérdezzétek meg).
Tessék rám kiálltani, ha felismertek, mer én titeket nem (néma nem ordít), keressetek egy szökésvörös göndör hajú, szemüveges, kilencéves szőkét vonszolót nőcit.

Camea Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3009
.. hja, nem mézeskalácsházikó. Csak mézeskalács a "babáknak", mármint a 12 és 15 éves babáimnak. :o)))))
Előzmény: Törölt nick (3006)
Camea Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3008
... deeee, nagyon poszáta a lyány... :o)) Van szárnya is? Hjaaaa... emlékezetből fejeztem be... majd megkuksizom. Több hiba is van benn egyébként, amit a következőnél másképp fogok, de amúgy ez is egy jó alapminta... nekem. :o)) Haját kicsit az ujjaimmal megigazítottam... most nem kapott hajlakkot, mert a fotóhoz így is megállt... de a következő már tartósabbra készül, az már lakkozva lesz. :o))
Előzmény: Törölt nick (3006)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3007
Hehe.. bizonyára szüreti időszakban állt be dógozni.. :) Szerintem jó ez, csak a felsője lóg ki egy picit az őszi hangulatból.... (És legalább a fiadnak is lett valami, nem mindig csak a leányzónak.. :))
Előzmény: Camea (3000)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3006
.. de ugye nem a boszihoz csinálsz mézeskalács házikót, mert menten lehidalok!! :D

Édes lett a Lonkád, én azééért felismertem..deeee.. szerintem nem elég vééékony.. :P (igaz, volt, aki az enyémre meg asszonta, hogy ez már anorexiás.. :S) A haját hogy csináltad, hogy kifelé kunkorodjon? Ja, és még egy reklamáció: lemaradt a szárnya!! :D
Előzmény: Camea (3005)
Camea Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3005

áááááá, ez a félig kész volt... felturbózott Lonka! Azt hittem a vékonykaságából felismerhető... :o)

A madárijesztő készült a nulláról az este. Ma már a kisfiam meg is szabadított tőle. SZerinte tökjó, és elvitte a suliba dekorációnak. Nekem meg jó, hogy nem látom. :o)) A finomabb dolgokat jobban szeretem csinálni.... szóval a boszim is egy jó boszi lesz... talán csillogó fehérben... még nemtom, mert ma a mézeskalács-projekt jön. Most pedig már dolgozom, tehát elég rapszodikusan tekintgetek majd be.

Előzmény: kdatta (3004)
kdatta Creative Commons License 2007.10.04 0 0 3004

Camea!

 

Az írásbelidhez gratula! :o)

A királylányod édes nagyon! Ezt nem mondod, hogy csak úgy sity-suty feszültség levezetőként csináltad... :o))) Nagyon cuki!

Előzmény: Camea (2999)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.03 0 0 3003

Szia Camea!

Örülök, hogy itt vagy és gratula ahhoz, ami éppen sikerült. Megint aranyosakat alkottál. Szerintem már hiányérzeted volt és csak azért nem sikerült minden. De már ez is siker.-:)))))))))))))))

 

Előzmény: Camea (3002)
Camea Creative Commons License 2007.10.03 0 0 3002

... várom.... a képet! :o)

... iiigen, a tündérkék bejönnek nekem.... nem hiába hív királylánynak a párom... (ha éppen csúfolódik velem. :o)))))))

Előzmény: kustraerika (3001)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.03 0 0 3001
Nekem annyira tetszenek a tündérkéid!!!!Most izgulok,mert én is varrok egyet(nem karcsút...).Vasárnap délelőtt keresztanyuka leszek,és a tündérke lesz a keresztajándék!
Előzmény: Camea (2999)
Camea Creative Commons License 2007.10.03 0 0 3000

Kicsit pijjjáááááááás a pasas! :o) Nem lett a kedvencem.... madárijesztőt nem csinálok többé... karácsonyi angyalkákat akkkkkarrrrrok! :o)

Camea Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2999

 

Mindenkit pusszantok! Újra itt! :o)))))))))

Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2998
gratula az írásbelihez camea!!!
és jó pihit!
Előzmény: Camea (2997)
Camea Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2997

... én is tudom, hogy okos vagyok... de hát így jött össze. Utolsó előttinek vizsgáztam, délelőtt meg írásbeli 3 órán keresztül... utána 5 perc múlva kezdődtek a szóbeli vizsgák, se kaja, se pia...és puska se.

Most kilépek, mert vissza kell adnom a fiókámnak a szobáját, ha lefeküdt majd visszajövök. Addig befejezem a Lonkát! :o)) Holnap pedig mézeskalácsot sütök.... :o))

Előzmény: Törölt nick (2995)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2996
Ja: és PUSKÁZZ!! :DD (ha nem izgulsz persze.. nekem nem ment soha igazán.. :( )
Előzmény: Camea (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2995
Óó, ne bánkódj!! :D Ügyes voltál az írásbelin, ez a lényeg.. :)))
Figyi, én a 6 év egyetem alatt annnyira, de annnyira megtanultam, hogy a tanulásra fordított időmennyiség, a tudás, és a vizsgán szerzett eredmény még csak köszönőviszonyban sem állnak egymással... hovatovább a nagy büdös élettel, és a gyakorlatban alkalmazható tudással mégúgyse... Ígyhát rántsd meg a válla, avrrj egy gyönyörű babát, aztán majd tanulsz tovább.. legközelebb meg lemosod őket a pályáról.. :DD
Előzmény: Camea (2994)
Camea Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2994

Camea csak félig okos.... brühühü.... :o( ...Cameát szóbelin kivágták, mert a hülye Camea nem tudta, hogy puska nélkül nem lehet vizsgázni... azt hitte, hogy elég, hogy tanult. brühühü.... nah mindegy... az írsbeli megvolt, puska nélkül.... soknak puskával se sikerült. Iszonyú sokat tanultam... sok-sok-sok mindent tudtam, de tudtam, hogy belehúzhatok... nos, belehúztam... legközelebb november 14-én vizsgázom, illetve előtt még október 9-én kozni a választott tárgyból és október 30-án vizsga.... tehát csak október 9-ig leszek itt.... de addig itt leszek. :o)

Előzmény: Törölt nick (2988)
jociandi Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2993

Hú... A mai munkaidőmet azzal töltöttem, h. végigolvastam a hozzászólásokat, és kimentettem egy e-mailbe a linkeket - ha vkinek kell egyben, szívesen elküldöm. Köszönet mindenkinek, aki tett fel ide linket, nagyon klasszakat találtam.

 

Ha lehet, a következő közös projektbe szívesen bekapcsolódnék, bár eddigi babavarrás tudományom kifejezetten icipici, kézzel varrott cuccokban merült ki. :)

kustraerika Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2992
Én sem megyek....Családozok.....
Előzmény: ktimó (2987)
kdatta Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2991

Én nem tudok.... :o((( Hetekkel ezelőtt meg lett beszélve egy családi program vidéken, és kb 35 embernek kellene hozzám igazodnia, ha variálnék... sajnálom...

A beszámolókat majd várom nagyon! :o)))

Előzmény: ktimó (2987)
kdatta Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2990

:o))) erre tudom a választ, de az ikon előcsalogatásra nem.... :o(


Szóval a modulkezelőben ha létrehozol egy új modult, akkor látod szépen egymás mellett a Felirat, Pozíció, Állapot... oszlopokat. Az állapotot legördíted és kiválasztod, hogy csak Regisztráltaknak! :o))

 

Most szaladok, nem tudom megcsinálni, meg hirtelen azt sem tudom mire is kell, de majd jövök és nyugiban olvasok! :o)) (persze ha Pannim alszik végre... már 3x futottunk neki az elalvásnak...)

 

Előzmény: Törölt nick (2988)
elena2 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2989

Sziasztok!

Igen, ha semmi nem jön közbe, én is megyek! Pontosan hol  találkozunk, és 1-kor?

 

Előzmény: ktimó (2987)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2988
Húha! Röpült egy mél! :)
Most nyugisabban olvastam vissza a mai hszokat, jó sok hülyeséget írtam, meg sokmindent félreértettem, bocsi.. (pirulós szmájli helye..)

Kastan, megnéztem de nem tom, hol lehet beállítani bármit is úgy, hogy csak regisztált felhasználók láthassák. Ez az opció nincs a fizetős kategóriában sem. De majd jön Camea...:) (Jajj, szegény Camea... )
Előzmény: ktimó (2987)
ktimó Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2987

IO! Persze, hozd a szeptemberit is! Én is neki akarok ma fogni, lehet, hogy készen lesz szombatra. Ki jön még rajtunk, Némán és Évin kívül? Kdatta, Kustra Erika, Elena2 (ki van még pesti)? Ha már ott vagyunk, persze, hogy csinálunk babás találkozót is :-)

 

Ja, nincs még jelszavam a honlaphoz :-(

Előzmény: Törölt nick (2982)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2986
Ide is bemásolom, amit Kastannal odaát beszélgetünk, gondolom, itt többen látják:

Szia Kastan! A hogy készül a.. fejezetet mindenképp meg kellene tartani, de a Folt-varrás mintájára szeritnem inkább a saját magyarázatokat, fotókkal kísért munkafázisokat lehetne beletenni, akár a Waldorfos magyarázatokat (ha Loncinak nincs ellenvetése), vagy pl. az arcszínezést, festést, hajkészítést.. A linkeknél meg külön gyűjthetnénk a magyar, angol linkeket, leírásokat , képtárat.. De sztem a topicon többen látnák, ha ott beszélnénk meg.. Hm? IO

A Gportálon valóban korlátos a feltöltési lehetőség, de a képeket amúgyis kicsinyíteni kell kb. 20 cm-esre, hogy jól láthatóak legyenek, így nem foglalnak annyi helyet. Ha betellt a képtárunk, egy jelképes összegért bővíthető a tárhely, ha már ott tartunk én szívesen megfinanszírozom.. :) De igazad van abban, hogy pl. kiállításokat, találkozókat egy külső képtárba is ki lehet költöztetni.. :D
Előzmény: Törölt nick (2985)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2985
emlékeim szerint a regisztrált felhasználók alapáron nem sok mindent kapnak, ennek utána kellene nézni. Ha nem megy, akkor nyithatnánk egy képtárat valahol, ahová az ismert jelszóval lehetne belépni.
Előzmény: Törölt nick (2983)
szirmok Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2984

Kedves Némakertész!

 

Olyan fáradtan írtam a sorokat Neked, hogy most vettem észre, hogy elírtam. Az mostanában már megszokott, hogy kihagy egy egy betűt a gép, de ez...

Szóval Karácsony Sándor u. 10 Motring Bt.

Kíváncsi vagyok a végén tudtál-e szerezni anyagot. Majd írd meg kérlek.

Előzmény: Némakertész:) (2969)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2983
Az ötlet nagyon jó, annyit javasolnék még, hogy ez a képtár csak regisztált felhasználóknak legyen hozzáférhető, és azért mindenkit kérdezzünk meg, aki a fotókon szerepel... Megcsinálod? :D (Ugye van jelszavad?)
Előzmény: ktimó (2979)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2982
Ja. Hülye vagyok. OKé, tehát a Várban.. :) Ktimó, a szeptemberit is vegyem? :D Ma végetér az itthoni ámokfutás, húszmillió hivatalos ügy stb.. Így este én is nekiállok..
Én is megnézném a babáitokat!! A Waldikat is! :)

Lányok, ugye mindenki ezerrel szorít Cameának??!! Hajjjrá VICAAAA!!!!!
Előzmény: Törölt nick (2981)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2981
MI LESZ MOST SZOMBATOOON??!!
Jesszus, én a Várba megyek.. Ktimó, Te mégsem?! Lesz babás tali is??!! :o
Előzmény: ktimó (2979)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2980
Szia Jociandi!!

Lehet textilfestéket is tupfolni (?), ekkor az ecsetet/rongyot, amit a festékbe mártasz, majdnem szárazra kell törölni egy lapon, ekkot lesz "hamvas" a végeredmény. De ez még mindig elég erős, élénk lesz. Igazi halvány pírt arcpirosítóval, vagy pasztellkrétával tudsz varázsolni. ez viszont nem olyan tartós, időnként fel kell frissíteni a baba
sminkjét.
Lehet még próbálkozni színesceruzával, rúzzsal.. :)
ktimó Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2979

Sziasztok!

 

Nem is tudom, ide írjak a honlappal kapcsolatban vagy oda? Nekem nagyon tetszik a színe is, és minden :-)

 

Mi lenne, ha tennénk fel olyan menüpontot, hogy "Képek a topik életéből" vagy hasonlókat? Ide lehetne feltenni olyan képeket, amiket az augusztusi babavarráson vagy majd most szombaton csinálunk. Persze, ha valaki nem szeretne rajta lenni, szóljon.

 

Aki jön szombaton: vigyük magunkkal valamelyik babát személyes elemzésre? Én például IO júliusi és augusztusi babáját szívesen megnézném "élőben".

jociandi Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2978

Sziasztok!

 

Nagyon helyes dolgokat varrtok, a Tilda linkekért pedig hálás köszönet, h. feltettétek, nagyon jópofa figurákat csinál.

 

Szeretném megkérdezni, h. mivel lehet sminkelni a babákat? A rózsaszín arcpír nagyon tetszik, de mivel marad fent? Textilfestéket kell tumpfolni (vagy hogy mondják ezt)?

elizaniko Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2977
Nem tudom mekkora darabra van szükséged, de esetleg turiban kellene megpróbálni.
Előzmény: Némakertész:) (2963)
ildu Creative Commons License 2007.10.03 0 0 2976
Kaoka,sajna csak ilyenkor,éjféltájt jutok oda,hogy feljöjjek!Fennforgások vannak!Varrni sincs időm:(((
Előzmény: Kaoka (2968)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2975

kustaerika4

A piac melletti textilboltban van elég jó választék és nem is olyan drága.

Előzmény: kustraerika (2972)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2974
hihi, édes sztori :D
Előzmény: kustraerika (2970)
zumizumi Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2973
Nevezzük a "jó boszi" után szabadon, madárcsalogató"jó szalma lány"-nak.
Előzmény: kustraerika (2971)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2972
Én meg műszőrmét keresek...Finom,meleg takarónak.Tudjátok,hol van választék?
kustraerika Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2971
Ugye-ugye,hogy kilóg a sorból!  :))
Előzmény: zumizumi (2964)
kustraerika Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2970

Szóval,ő Berta.Rendkívül viszafogott,divatkerülő,praktikum-orientált.Szereti a szabályos,minimalista elrendezésű hidegvizű strandokat.utálja a tangás-bikinis fiatal lányokat.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2953)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2969
köszi szirmok :D
Előzmény: szirmok (2966)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2968

Ildu!!!

Hol vagy? minden este figyellek és nem jössz.

Kaoka Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2967
Igen- igen itt vagyok látom! Nagyon aranyos.-:)))))))))))
Előzmény: zumizumi (2964)
szirmok Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2966

Szia!

A másk topikból vagyok, de olvastam gondodat. Tegnap jártam Csepelen a Karányos Sándor u.-ban. /sétáló u./Ott van egy kis kézimunka üzlet. Igaz, hogy nem plüss, de rövid szörű műszörmét láttam narancssárgában. Nagyon puhának láttam és ésn inkább a termo anyaghoz jobban hasonlítanám. Attól függ mire kell 1600 ft vol métere ha jól emlékszem.

Más Népszinház utcában van több butorszövetes. Esetleg butor bársony? Ha más nincs...

Ezek csak ötletek.

 

 

Előzmény: Némakertész:) (2963)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2965

Némakertész:)

 

Nem tudom milyen mélt, de küldhetek.-:))))))))))))Úgy látszik nem vagyok teljesen képben.

Előzmény: Némakertész:) (2963)
zumizumi Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2964

Kaoka! IOkaste!4Hópihe!Kustraerika!

:-)))

 

Erika! Nézdd csak, hol fényképeztem! (ezt most sötétben, de ugyan ott)

 

 

Előzmény: kustraerika (2950)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2963
Jó, kaoka, akkor majd várom azt a mailt...

nem, még nincs plüss :((( persze, nehezíti a dolgot, hogy a férjemet kell elküldeni érte, mert én este 7-8 előtt egyik nap se végeztem, akkor meg már nincs hova menni ...:(

nem, nem sütőtök :D

és a földgömb kész, a másik topikon ott is volt, de szívesen beteszem ide is, hátha nem haragudnak meg a többiek...

a képen lufikkal van kitömve, hogy könnyű legyen és mégis (nagyjából gömbölyű)

Előzmény: Törölt nick (2947)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2962

Az előzmény, amire a baba készült: férjem (aki társaságban eléggé ismert mókamester) meglátott egy keresztszemes újságban egy párnát, amin egy xxl-es méretű zöld alapon lila pöttyös bikinis vörös hajú nő napozott. Elhatározta, hogy ő ezt megvarrja,  mégpedig vidéki hivatalos vonatútjai közben.  Fénymásolt, fonalat vásárolt, dossziéba készítette és varrja.  Nagyon jól halad vele, persze már a haveroknak is megmutattuk, volt hatás :-)
Így kapta ezt a babát.

Előzmény: Törölt nick (2958)
kdatta Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2961
wow! A többiekét is begyűjtötted akik még nem voltak fent Cameánál! Tök jó! Annyira édesek együtt!!!!  :o)))
Előzmény: Törölt nick (2959)
kdatta Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2960

De jó! Nem tudom én mit bénáztam el... Köszi mindenki nevében! :o))

 

Előzmény: Törölt nick (2959)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2959
Nekem simán lejött Jpeg-ben, fel is tettem.. :)
Kata, nagyon ügyes vagy.. az összes júliusi.. :o
Előzmény: kdatta (2956)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2958
:DD És Téged nem cikiztek a haverok, hogy a férjed innentől kezdve már csak az XXXL-es csajokra fog bukni? :))

Amúgy nem történik semmi tragédia akkor sem, ha valaki kicsúszik a határidőből, csak megvan annak a sajátos varázsa, mikor tömegesen jelennek meg a topicon a hasonló babák.. :) A szalmambábokat is olyan jó így együtt látni... :)
Előzmény: Törölt nick (2953)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2957
Jajjjj, de kár, hogy nem jegyeztem meg, melyik hozzászólásomban írtam a vizsgára készülés fázisait.. :DD Tökéletes tankönyvi eset vagy, Camea kedves!! :D (Jah, első kézből tudom, én is ilyen vok.. :)) Tök természetes, hogy így érzed.. hát.. még az is előfordulhat, hogy télleg így lesz.. (és akkor..?), de minek a legrosszabbra gondolni??!! Inkább az járjon most a fejedben, hogy holnap ilyenkor már pihizhetsz, este meg babázhatsz.. :))
Előzmény: Camea (2955)
kdatta Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2956
így próbáltam.... nem megy, csak bit-képet ment le, abból meg nem látszik semmi, azt viszont fel sem ajánlja, hogy jpeg-ként mentsem.... :o(  én vagyok a béna, vagy én vagyok a béna.....? :o((
Előzmény: Camea (2955)
Camea Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2955

... a nagyképre kattintva .... kép mentése más néven... és mentsd le a vinyódra és onnét töltsd fel, mert én letörlöm akkor, ha átkerültek, tehát ne onnét linkelt át....

Camea@megfogbuknimer'má'megintittlófrál.hu

 

Előzmény: kdatta (2954)
kdatta Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2954

A júliusiak is fent vannak! :o)) Az augusztussal nem boldogulok... Cameától szerettem volna átmenteni, de nem tudom, béna vagyooook.... A szabásmintákig eljutottam. Próbálkozom majd még, de ha valaki tudja a megoldást, sikítson! :o))

 

Kastan, és mit szólt a férjed hozzá? Örült neki?
Szegény elfelejtette bekenni magát naptejjel és picit lepirult! :o))) Édes nagyon!!! :o)))

Előzmény: Törölt nick (2952)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2953

Most már bevallhatom, hogy szándékomon kívül én is beszálltam az augusztusi akcióba, ugyanis augusztus utolsó napján poénos születésnapi ajándéknak megvarrtam a férjemnek Bertát. Aztán mikor sorra jelentek meg a társaij, akkor jöttem rá, hogy még épp én is határidő belül voltam, csak titok volt. ( a kép szkennerrel készült)

Az én Bertám

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2952
Lányok! Feltettem a madárijesztőket, sikítson, aki lemaradt!
Hajnikri, tök szépek a madárijesztőid, örülök, hogy itt is megmutattad, bár én már korábban is kigyönyörködtem bennük magam a honlapodon. :)
A "klubba" azokat a munkákat tesszük fel, amik az adott hónap szabásmintája alapján készültek el.. Ha van kedved még madárijesztőt gyártani, csinálj egy ilyet is! :)
hajnikri Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2951
Hoztam én is két madárijesztőt a klubba. Igaz, nem most varrtam őket, de ez nem baj, vagy igen? Csak friss motyót lehet hozni?
kustraerika Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2950
Zumi!Elrontottad!Ez egy madárcsalogató :)) Tedd ki a madáretetőtök mellé!
Előzmény: zumizumi (2935)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2949
zumi olyan báj van van a madárijesztödben,hogy az valami csuda, ha madár lennék biztosan barátkoznék megijedés helyett...
Előzmény: zumizumi (2935)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2948

karácsonyi meglepi vagy szülinapi majd a leánykám eldönti, amikor megkapja a tini a boszit, még nem tudom..

a fekete egy  imó banya.bár annál bájosabb a ruhája miatt nekem is jobban bejön és talán érzelmileg is,mert könnyebben készült el,mint az elözö.na és mindenhol a fekete csipke nagyon megdobja...és a pamut bársony ruhaanyagtól elegánsabb

a kaalap karimáját 80gros papirral varrtam körbe a karimát, igy utána kicsit formázhatobb maradt a szeme fölötti résznél egy pöttynyi ragasztóvalrögzitettem. a kalap részébe,mghogy ne döljön el helyenként beledugtam egy kis tömést.

 a részletek witch márkás bakancs

 a banya érdemérem: kis facsillag arany széllel és benne egy banya formalyukasztott motivum. a ruha nyaki csipkéjén is ez van...

és a keze

 manóleányka ruhájában is van ám sárga amorf mintás anyagminden rá van ragasztva helyenként a kalapra tettem olyan virágot ami a ruhára is került.. és utolag leszedtem volna a fülbevalóját,hogy oda is virágot tegyek, de nem sikerült letépni  a ragasztást...

--------

az éjjel még belefogtam egy egyszerü hóember családba de a szabásminta szerinti sapi kicsit megcsufitottaszóval nincs valami intellektuális feje...de a cipöje annak is szuper...

Előzmény: Törölt nick (2946)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2947
:))) MIndjárt összeszedem magam, és írok körlevelet, abban benne lesz..

Találtál plüsst? Olyan kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.. Kifordítható-befordítható sütőtök? :) Télleg, a földgömböt megcsináltad?
Előzmény: Némakertész:) (2938)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2946
Ez, ha lehet, még tutibb a másiknál!
Közelieket, légy oly kedves!! :) (cipő, gallér, arc, kalap..) Szerintem egyáltalán nem vegyes ez, inkább nagyon is "egyben van". :) A sapiját girbegurbán szbtad, vagy utólag roggyasztottad?

Bájdövéj: a túlkapatott tiniboszi örült az ajándéknak? :)
Előzmény: 4Hópihe (2928)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2945
Nem tudom, mi nem tetszik rajta, szerintem helyes manócska lett.. :) esetleg a ruháján valami rózsaszínt kicserélnék valami sárgára, hogy jobban menjen a sapijához, meg az egész vidám természetéhez, hm..?

(Ja, amúgy látom, erősen gyúrsz az októberi boszira.. a manó szabásmint azaért került fel Cameához, mert ez a segédlet- persze óriás fül nélkül- a közös varráshoz.. :) Neked már a boszi is megvolt, innen már igazán könnyű a kettőt összepárosítani.. :D)
Előzmény: 4Hópihe (2932)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.02 0 0 2944
Na, látod! Nem vagy Te madáááár!! :DD
Kao, azért én nem bánnám, ha mégis meggondolnád magad, s jönnél.. Olyan szívesen megismernélek személyesen is.. :)

Zumi, megint nagyon bájosat készítettél, a koszorú is szuper. (Bár nekem személy szerint a tök és a szőlő kicsit furi egymás mellett.. :)
Előzmény: Kaoka (2943)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2943

zumizumi!

Ő pirosága is aranyos. De sajnos ő sem ijesztett meg. Inkább elbűvölt annyira helyes.

Előzmény: zumizumi (2935)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2942

4Hópihe!

Aranyos kis a manólányka. Nehogy már  megbánd!

Előzmény: 4Hópihe (2932)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2941

Némakertész:)

Ha megkaptad az emailt akkor találsz benne felhasználónevet és jelszót. Azzal be tudsz lépni és a képeidet feltenni, ha akarod.  Ha nem akkor is.-:))))))))))))

Előzmény: Némakertész:) (2938)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2940

IO!

Végre beengedett, de nem hiszem, hogy belepiszkálok. Egyelőre legalábbis inkább nem.-:))))))))))) A gépem meg megy vissza a szerelőhöz, mert én is beteg vagyok, de szegénykém még nálam is betegebb.

youlcsi Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2939

nem megyek bele név szerint (csak győzném felsorolni!), de mindenkinek nagyon köszönöm a bábokkal kapcsolatos segítséget. ebből már tudok válogatni. tényleg köszi!

juli

Némakertész:) Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2938
én vállalom, hogy ütődött vagyok, de akkor most mit is kell csinálnom a honlappal?
kdatta Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2937

Csajok!

 Feltettem az oldalam a közösre. Meg kijavítottam a Waldorfos linket, hogy működjék! :o))   http nem kell hozzá, mert azt már ő magától generál...de nem akarok okoskodni. :o)))

Most én el, kitúrtak a gép elől...
Sziasztok!

ktimó Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2936
IO! Nagyon jó az oldal, örülök, hogy megcsináltad. Én is szívesen segítek bármiben (anyaggyűjtés stb.), de a gportálhoz nem értek.
Előzmény: Törölt nick (2907)
zumizumi Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2935

Sziasztok!

Jók lettek a szalma bábok! :-)))

Ő az enyém.

 

ktimó Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2934
Minden szalmabáb nagyon eredeti és egyedi. Az enyém még csak ott tart, hogy kinyomtattam a mintáját :-( De összeszedem magam, és a héten megcsinálom!
ktimó Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2933

Kaoka!

 

Ok, értem. Sajnálom, hogy most nem találkozunk :-(

Előzmény: Kaoka (2900)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2932

 végszómként még megmutatnám a manóleánykámat

.camea oldaláról bányásztam le.pár napja

 rögtön beleszerettem a füleibe,a feje még aznap éjjel elkészült 

aztán  mire megszületett az egész már nem is tetszik annyira,  a cipö készitést élveztem a legjobban .

a kis gyerekeim rábuktak ,kell egy pár hozzá ,

 találtam  a vinyomon hasonló manószerzeményt fiusabb karakterben, az lesz majd a játszópajtás.

4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2931

a monitor fotot ugy készited hogy

-megkeresed a klaviaturádon a print screen billenytyüt elvileg a del fölött lesz kettövel.

azt megnyomod és a monitorodon ami látszodik éppen mind lefotozza, ha közben

-egyszerre nyomod a CTRL+ALT billenytyüket is akkor csak a legfelsö aktiv panelt fogja lefotozni.

-kinyitsz egy képszerkesztöt

-ctrl+v- vel leteszed vagy edit/ pasta as new image.

-elmented jpg-nek. 

Előzmény: Kaoka (2930)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2930

Ez nagyon szupi! Hasonlít valakire a családomból. De a jómodor ellenkezik vele, hogy eláruljam kire.-:)))))))))))))

 

Mi az a monitorfotózás?????????????

Előzmény: 4Hópihe (2928)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2929
Új gépem van és azóta minden baja van. Épp azért mentem rá, mert az volt a hölgy neve, hogy Kooka és az tünt fel. Csodálatos dolgokat készít filcből textilből és egyéb másból. Az egyik képet még el is küldtem emailen és akkor vettem észre, hogy üres. Én már azt se tudom mi van a gépemmel.-:(
Előzmény: Törölt nick (2925)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2928

köszi. attól tartok képtelen volnék szép szájat ,szemet himezni...

----------

lett még egy banyám kicsit vegyes felvágottra sikeredett, a ruhája reneszánsz, viszont van márkás bakancsa és banya érdemérme,és borvirágos orra....

 

Előzmény: Törölt nick (2922)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2927

az nem lehet,hogy csak monitorfotozással lehet elhozni azokat a képeket??

én a lis martinos portálon jártam igy levadásztam egy kupac motyót és a gépen csak fehér jpg-k voltak.aztán kiderült nem adja de titokban nem adja.. és a monitorfotozással lassabban ugyan de elcipelhetö...

Előzmény: Kaoka (2920)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2926
Igen.. ezek döbbenetesen Cameásak, már mikor először láttam ,akkor is rögtön ez jutott eszembe.. :) Van azért még mit kihozni ebből a tündéres témából.. :DD
Vajon miből csinálja ezt a tuti hajat?!:)
Előzmény: Camea (2918)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2925
Nem lehet, hogy a géped tiltott le valamit? Amit Kdatta feltett, nem jogsértő feltöltés, mert a lány saját munkái, nekem most is simán bejön pl.. tehát nem az történt, mint a PIcasán időnként, hogy a jogsértő tartalmakat törlik időközben. Korábban én is mentettem le a munkáiból képeket, s minden megvan..
(Esetleg a Vírusírtód? Nekem a japán elmentett linkjeimet rendszeresen letörli a rendszerből.. )
Előzmény: Kaoka (2924)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2924

kastan!

De a gépemen is csak üres ablakok vannak és a honlapról meg eltünt. Ilyen még nem volt.

Előzmény: Törölt nick (2923)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2923

 Ezzel sokan vagyunk így. Érdemes saját gépre letölteni a jó képeket, aztán CD-re írni.

Előzmény: Kaoka (2920)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2922
Én  hímezném.
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2921
lányok  a bolyhos vagy plüss anyagr,hogyan rajzoltok arcot???
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2920

Lányok!

 

Hogy jártam, de miért? Elmentettem egy csomó ötletes dolgot kdatta által feltett holapról és kiderült, hogy amit elmentettem üres lett. Most visszanéztem és már nem találom ott ahol volt.

Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2919

... és ezt is ... :o)))

http://www.flickr.com/photos/cantinholaranjalima/394508210/

 

... de ezt sem! :o))))))

Előzmény: Camea (2918)
Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2918

Nekem ez tetszik legjobban....

http://www.flickr.com/photos/cantinholaranjalima/394585592/

 

:o)))) akár még én is készíthettem volna... de NEEEM! :o)))))

Előzmény: kdatta (2908)
Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2917

Puszi Lányok! Ügyes az új oldal... majd otthon visszalinkelem.... Nem volt net egész eddig, és most is dugig vagyok melóval... tehát csak beköszöntem... Szerda estig nem ígérek semmit. :o)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2916
Köszi! :) Méltem Neked!
Azt azért szeretném hangsúlyozni, hogy ezt az oldalt nem MAGAMNAK hoztam létre, hanem NEKÜNK, mindnyájunk javára. :) Tehát, aki ide tartozik, az semmiképp sem kontárkodik bele, akkor lenne az igazi, ha valóban mindenki részt venne a szerkesztésében. :)
Előzmény: Törölt nick (2915)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2915
Bocs, nem akarok belekontárkodni, meg meg minden, de beletettem egy hírlevél feliratkozót, hátha úgy egyszerűbb. Aztán majd le lehet később szedni.  (nekem sincs túl nagy tapasztalatom benne) 
Előzmény: Törölt nick (2914)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2914
Pussz! Édes vagy! Megtaláltalak! :D
Előzmény: Törölt nick (2912)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2913
Óóóó, köszi a tippet... :)
Jaj, khöm.. csak majd boldoguljak is vele.. :) Már évek óta van portálom, de igazándiból nem nagyon mélyültem bele a rejtelmeibe, pedig Camea oldalán látom, mennyi mindent lehetne kezdeni vele. (De majd ha ő levizsgázik, jön, aztán biztosan ráncba szedi a dolgokat, igaz, Camea? :-o )

Amúgy várom az ötleteket, miket tegyünk fel majd. Kedvenc linkeket, aktuális pályázatokat, a topicosok honlapjait... ?
Előzmény: Törölt nick (2912)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2912
Én úgy oldanám ezt meg, hogy, aki törzstagnak érzi magát, az regisztrálja magát a honlapon, mondjuk ugyanazon a néven, mint a topikon, ezeket Te meg tudod nézni, és azoknak majd el tudod küldeni a címére.

A másik, hogy hírlevél modult is raksz föl, és oda feliratkozhatnak azok a tagok, akiket érdekel.
Előzmény: Törölt nick (2911)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2911
Akartam küldeni a jelszót, de elrettenve látom, hogy senkinek sincs elmentev a levelezőmben a nickneve.. :o Így baromi lassan megy majd, mire mindenkit megtalálok.
Camea, kedves, ugye megdizájnolod majd ezt az oldalt is? Én nem igazán értek hozzá... Elhalmozlak hozzávalókkal, de hogy hogyan rakjam össze?!

Egyelőre az októberi boszit, és a tudnivalókat feltettem. Camea, ha hagynak bent érvényesülni, tanulni meg úgysem tudsz, akár fel is teheted a madárijesztőket.. :D
Előzmény: kdatta (2908)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2910
Ugyan, már hogyne!! :) Vagy egy hónapja elemezgettük éppen ezeket a babákat- én is erről az oldalról inspirálódtam, amikor nekikezdtem a Lonka babámnak. (Ami még mindig csak félig-készen szomorkodik. ) A csakszi a Tildas figurákból alakítgatta ki a saját szabásmintáját-stílusát, nagyon ügyesen. Tekintve a Te Tildasos múltadat, jó úton jársz... :) (Persze, ha eztán csak babaruhákat varrsz majd.. :P)
Előzmény: kdatta (2908)
kdatta Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2909
Szorít, szorít, nagyon szorít neked! :o)))) Aztán gyere majd megint a kis szépségeiddel! :o))))
Előzmény: Camea (2905)
kdatta Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2908

Jó ez a név! :o)) Így mindenki megtalálja! :o))

Én meg ezt találtam, hogy legyen mit nézegetni, bár nekem a szívem fáj, én ilyet soha.... :o(    ;o))))

http://www.flickr.com/photos/cantinholaranjalima/

Előzmény: Törölt nick (2907)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2907
Itt a közös portálunk!! Küldöm mindjárt a törzstagoknak a jelszót, amivel be lehet lépni, fel lehet tölteni cuccost..
Bocs a hülye címért, de az összes normális, rövid verzió foglalt volt.. (ugye, Camea és barátosnéi .. :DD)

Most adok neki egy minimál külsőt, hogy legyen valamilyen, aztán javaslom, hogy a későbbiekben itt a fórumon vitassuk meg, hoyg nézzen ki, mi kerüljön fel stbb.. Jó lenne, ha tényleg működésképes lenne, ki tudja, ez a topic is mekkorára duzzad majd, s aztán nem győzünk visszakeresgélni... Így meg minden hasznos tudnivaló ki lenne gyűjtve.. :)
Előzmény: Camea (2905)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2906
Mééézeskaláááács?? Karácsonyi előtréning? :D
Ne parázz, minden rendben lesz!! Hidegvér, pókerarc.... és gyorshalál.. :D

(Most regelek a portálon, mingyá' lesz "honlap")
Előzmény: Camea (2905)
Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2905

... akkor összevissza kevertem a nickeket...? ... nah, és még azt mondod, hogy nincs teljes leépülés... :o))))))))

Igen, dolgozom... holnap már nem.... áh, sok mindent tudok, és sok mindent még csak fel se tudtam fogni, tehát vagy szerencsém lesz vagy nem.... de hát minden vizsga ilyen, nem? :o)) Péntekre már mézeskalácsot ígértem a gyerekeknek,tehát már várom a hét második felét.... meg a család is várja... :o)

Előzmény: Törölt nick (2903)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2904
Csajok!! Nagyon jók lettek a madárijesztők! Vérzik a szívem, hogy az enyém még sehol.. pedig a pályázatra is úúúúgy beküldtem volna.. :(( (Valaki küldte a sajátját?)

Nem tudom, ki hol veszi a rafiát, de hobbyboltban natúrt nem nagyon érdemes venni- mezőgazdasági boltokban, vagy "szezonban" a hipermarketekben is olcsón adják, én nyár elején tankoltam fel a Tecsóból, 300 HUF volt egy jó nagy kötegnyi.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2903
Ezexerint MÉG MA IS dolgoztatnak??!! (a dögök.. :(( )
Előzmény: Camea (2901)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2902
Hali!! :DD Jéé, Te még tudsz írni!!! :)) Bíztató, hogy nem teljes a leépülés vizsga előtt.. (én voltam úgy, hogy csak a Homok titkait bírtam nézni - ez volt a max. szellemi erőfeszítés, amire képes voltam tanulás után.. :)
Tehát hajrá, hajrá!! Mingyá' vége!! :DD

A honlapból még nincs semmi, én gondoltam, hogy regizek a G-portálon egy Babavarrás, babakészítés portált, de aztán nekem is úgy besűrűsödtek az intéznivalók, hogy többnyire csak read onlyban üzemelek.. A madárijesztőm sincs még sehol, de estig még várj azért, mert hivatalosan még ma is lehet hozni a babákat (aztán nemhivatalosan meg akármeddig.. )
Előzmény: Camea (2901)
Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2901
Lyányok! Hogy áll a fórum oldala? Végülis lesz .... vagy vaaaan? Kicsoda írta, hogy jó lenne egy külön oldalt és oda feltenni a havi mintákat, babákat meg minden egyebet, úgy ahogy a foltvarrós fórumnak is van. Mh? Hogy áll? ... Vigyem-e a szalmaemberkéket az enyémre avagy neeee?
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2900

ktimó!

Délbe alszik az uncsika és ezen nem tudok válltoztatni. Ebéd után beájul.-:)))))))

De ez miatt még talán tudnék menni,  de más miatt nincs kedvem.-:(

Előzmény: ktimó (2866)
4Hópihe Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2899

szép napot mindenkinek.

 

 a madárijesztök szenzációsak mindenkié nagyon tetszik. egyik ezért másik azért...

 ----

egyszer elmentettem ezt a linket, mint báb, de most jól megnéztem kitömött állatok, szrintem könnyen átalakithatok bábokká.

http://community.webshots.com/album/501870596QdtcUb/0

 kaoka által felpakolt kesztyü bábokhoz csak annyit füznék hozzá. mivel mindet megvarrtam annak idején egy gondolattal nagyobbra érdemes szabni,mert nagyon feszesek nöi kézen. inkább olyan tizévesforma kézre vannak méretezve.

Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2898

elena2!

Te ilyet is tudsz. És kukacolva is van! Nagyon ügyi vagy. Tessék feltenni a foltos topikra is.-:)))))))))))))

Előzmény: elena2 (2896)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2897

Szia youlcsi!

Lehet, hogy ezek Cameáé. Én ezeket mentettem el még anno.

Előzmény: youlcsi (2893)
elena2 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2896

Sziasztok!

Youlcsi: A bábos orosz oldal: http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=99&PN=2

 

Lányok! A madáríjesztők nagyon szépek, meg azok a  textiltökök! Mindenki mennyire figyelt fényképezésnél a részletekre! Gratulálok!!

Sajnos az enyém időhiányában nem készült el.

Utoljára egy tyúkocskát készítettem, ugyan nem textiljáték, de azért megmutatom.

Tyúkocska
Előzmény: youlcsi (2893)
Kaoka Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2895

Sziasztok Lányok!

Látom renedeséknél, már fel is tetták a madárijesztőket, de egyáltalán nem ijesztettek meg.-:))) Csak végignéztem és még nem is tudtam kié, de kdattáét rögtön felismertem. -:)))))))) Annyira kilóg a sorból a stílusa.

Mindegyik aranyos és tetszik, persze az enyém sehol, de mindegy, mert úgyse tudnám feltenni. Csak mesélnék róla azt meg nem akartátok a múltkor sem.

Gondolom lesz még pár darab.

Én most folytatom a pihizést, mert igencsak elkapott valami vírus. Na nem a számítógépről.-:)

 

Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2894

Szia!

Raktam fel valahová ide a fórumba, de nem tudok rákeresni a nevemre... meeeerrrr ' béna vagyok. ... a gépemről pedig egyszer hirtelen felindulásból letöröltem... nézegess vissza, ha van időd, tuti találsz.... sőt ha jól emlékszem linket is raktak fel a lányok orosz oldalt, bábmintákkal....

Előzmény: youlcsi (2893)
youlcsi Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2893

sziasztok! a kézimunkás topikról ugrottam be. szoktam ezt is olvasgatni. nagyon szép dolgokat alkottok! kérésem lenne (remélem, nem túl nagy): kesztyűbáb mintára lenne szükségem, ha volna valakinek. előre is köszönöm.

youlcsi

Camea Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2892

... Camea egyre butább... és egyre irigyebb! :o( :o)))

Szenzációsak a szalmabábok is, nagyon-nagyon jók és murisak .... naaahhhhahahahaha, ha levizsgázom  - tegyük fel - holnapután, akkor én is megcsinálom, és a dagadt csajt is befejezem...és a tündéri Lonkát is.... hjuj, csak már ott tartanék! :o( ... hja, és észrevettétek, hogy egyre jobbak a fotók.... :o)

.... szóval gratula Nektek, ügyesssssssssssssssssek vagytok... nagyon! :o)))

kdatta Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2891

Sziasztok!

 

Édesek az eddigi szalmababák! :o))
Némakertész! Cuki nagyon! Még cipője is van! :o))

Panti! A tiéd is helyes! Tetszik a kalapja! :o))

Viharsarkilány! Ez is nagyon édes! Ő indult a versenyen?


 

Én is megmutatom az enyémet!

 Sajnos a cipője nem készült el, sőt a raffia is lemaradt... de én így is szeretem! Amióta megvan az új gép, csak nyomom, nyomom...nem babázok, leginkább az igazi babáimnak próbálok rucikat varrni.. De igyekszem majd jönni hozzátok!

Puszi!

N.Lonci Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2890
na de ilyent!!!+, hogy még a haja is nari. De tök jó lett, nagyon ügyi vagy)))))))))))
Előzmény: Némakertész:) (2889)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2889
kész az enyém is, ma derült ki, hogy nem találom a raffiámat, így az sajna nem lesz rajta...

panti1 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2888

a madárijesztőm elkészült. gratulálok az eddigiekhez, a tökkel tényleg szupi lett viharsarkilány

elizaniko Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2887

De jóóóó, nagyon tetszik!

 

A 2 tök is szuper!!!!

Előzmény: viharsarkilány (2880)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2886
köszi :D
Előzmény: 4Hópihe (2885)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2885

boráros tér felé menet a hid elötti megállótól kicsit visszafelé gyalogolva ha a hiddal szemben állsz jobb kéz felé ésik van egy bolt...nagy felirattal megbolondultunk és minden méteráruja 190-290 ft. bő választéka van...

ha még nem ismeritek mindenkinek ajánlom.

Előzmény: Némakertész:) (2884)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2884
és viharsarkilány , nagyon kedves...:D
sok dolgot hasonlóképpen oldottunk meg :D (bár csak most láttam a képedet, hogy készen lettem és jöttem lelkendezni)

itt is megkérdezem: kellene nekem nagyon sürgősen narancssárga (élénk) plüss... meg citromsárga bélésselyem vagy szatén... tud valaki lelőhelyet????
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2883
Sziasztok!

Este az én madárijesztőm is jön!!! Végre valamivel időben készen vagyok :D:D:D
tiszta kihalt ma minden.... és tudom, hogy még csak szept. van, de maradtunk végül valamiben a boszit illetően????
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2882

jaj ez nagyon bájos a tökökkel együtt....

----------------

szirmok nem tudom nagyobban ekkorában találtam. a szabásminták segitségével kell kitalálnod.. én is szemezgetek vele egyenlöre...

Előzmény: viharsarkilány (2880)
szirmok Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2881

Sziasztok!

 

Én a kötös topikból vagyok, de szoktalak Benneteket is olvasni, annyi jó ötlet van.

Nagyon szép dolgokat csináltok, gratulálok.

Hópihe meg szeretnélek kérni, próbáld nagyobban feltenni ezt a hóembert, mert nem sikerül kinagyítanom és nagyon tetszik. Köszönöm.

viharsarkilány Creative Commons License 2007.09.30 0 0 2880
Üdvözöllek benneteket!
elkészült a madáríjesztőm
baba
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.29 0 0 2879

nekem is nagyon bejön a törpöstök.

:o)

----------------------

 találtam hóemberkét., ezek is nagy kedvenceim, hátha valamelyikötöket még érdekli.

:o)

------------------------------------

befejeztem a madárijesztömet..

 kicsit anyaghiányos lett a lába felé, elfogyott a kötözöm,igy bokában már elég vékonyka.igazából nincsen teste külön a ruhája van megpakolva a fejéböl egy faspatula ad merevitést és arra merölegesen szintén spatulára tekrt flizzel készült a keze..aztán külön megtömtem lazán az inget és a nacit és ugy varrtam ragasztottam össze öket

formalyukasztott falevelekkel icipici tobozzal almagombbal és áfonyagombbal van diszitve.

egy koszoruban csücsül.. azt is kinötte már....

 

 

Előzmény: b_ildikó (2877)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.29 0 0 2878
Tök jó a tök a törpékkel, köszi hogy feltetted
Előzmény: b_ildikó (2877)
b_ildikó Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2877

Oroszéknál a hónap témája mindenféle őszi kütyük:

http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=734&PN=1

 

Gyümölcsök, tökök, madárijesztő.... :-))))))

4Hópihe Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2876

ááá szóval te nmagában varrod át a hajat? én egy darabka szalagravarrom át..

ez igy tartos lenne gyerek kézbe is??

köszönöm a segitő fotókat.)))

Előzmény: hajnikri (2873)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2875
Abból a Tildas könyvből van, amit itthon is lehetett tavaly karácsony előtt kapni. Gondolom az idén is lesz belőle. De szerintem a neten is fent van a könyv, csak én nem tudom most hirtelen a címet.

Ragasztani ragasztó pisztollyal szoktam, az nekem bevált.
Előzmény: b_ildikó (2874)
b_ildikó Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2874

Nagyon tecc.

Melyik szabásminta alapján csináltad? Mivel ragasztottad?

Előzmény: hajnikri (2873)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2873
Hozom a közelebbi képeket.

A hajhoz az ujjamra tekertem a pamutot, aztán középen levarrtam, majd a fejre ragasztottam. A szárnyánál először a ruhát a hátához ragasztottam, hogy ne mozogjon, majd a ruhához a szárnyat.

Iokaste!
Igen, ez még tavalyi angyalka. Kicsit túlkoros:)) Elhoztam mellé a tavalyi adventi naptárunkat is.
Előzmény: 4Hópihe (2870)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2872
Nagyon szép..de ez ugye, nem idei?.. mintha már korábban láttam volna a képtáradban.. :D
Előzmény: hajnikri (2869)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2871
:) Ma reggel már én is Jingle bellt énekeltem a lányomnak, és felskicceltem egy adventi naptár ötletet...remélem, lesz is időm rá, hogy megvarrjam.. :) (Közben meg még a szalmabábommal is hadilábon állok... hiába.. hiba volt elcsomagolni a varrógépet a kreaszoba elkészültéig.. :(( )
Előzmény: hajnikri (2869)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2870

nagyon bájos..

 mivel én járatlan vagyokmég- mesélhetrnél nekem a haj megoldásában,mivel nincs rajta sapka kendö.ami takarjon és a szárnyairól miböl készült hogyan rögzült esetleg ha feltennél róla egy fotot hátulról is...

Előzmény: hajnikri (2869)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.28 0 0 2869
Sziasztok Lányok!

Hoztam nektek egy angyalkát, ha már előkerültek a karácsonyi dolgok.
ildu Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2868

Sziasztok,élek még,de csak alig!Bocsi,hogy így eltűntem!De minden éjjel becsülettel végigolvasom amit írtatok!

Nagyon klassz babucik készültek,nem emelek ki senkit,mert mind szépek!Szent irigységgel irigykedem,hogy jut rá időtök!

Képzeljétek,most van a felújítás szeptemberben a suliban,ahol dolgozom,kész diliház van!Az összes cuccom dobozokban,amiket eddig 4x pakoltam át egyik helységből a másikba,mert valakinek mindig útban volt,nem találok meg már semmit,tábla nélkül tanítom az elsősöket-másodikosokat.a hab a tortán,hogy a tanáriban,ahol eddig legalább elő tudtam úgy-ahogy elő-és felkészülni,ki lettem túrva!Ugyanis az én asztalom van a radiátor mellett,ami kilyukadt,le kellett szedni.Természetesen fűtés nuku,16-17 fokos tornaszobában "lakunk",ahová még a nap sem süt be :)

A szabadidőmben pedig a falu könyvtárát teszem rendbe,itt is voltak fennforgások.A hónap madárijesztőjét alighanem kihagyom,még nem sikerült elérnem,hogy a nap legalább 48 óráig tartson! :(

Camea,hajrá!Drukkolok Neked!

Pihőce,köszi,hogy felraktad a Tildas-linkeket,egy könyv letöltése félbemaradt,mert megszünt az oldal,ahonnan szedtem le,de most -hála neked- be tudtam fejezni.

Kaoka,ha végre nem éjféltájt jutok fel,jelentkezem nálad is!

36évi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2867
IO, Néma, Évi biztos, Kaokát fülöncsípem /:)))/, más így hirtelen nem ugrik be. Na meg a fél foltos topik úgy 30-an. :)))
Előzmény: ktimó (2866)
ktimó Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2866

Tudok menni 6-án a kiállításra! Úgy örülök neki :-) Közülünk ki lesz ott végül?

 

Kaoka, tényleg hozd el az unokádat, őt is megismerhetjük legalább, olyan sokat meséltél már róla. Nehogy amiatt ne gyere, amit a babavarráskor mondtál!

Előzmény: Kaoka (2856)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2865
A dáma is kócosból van :) Van még egy kevés világosbarna is!Az még vár a sorsára.
Előzmény: Törölt nick (2861)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2864

 köszönöm a tetszésnyilvánitást, valóban néha elfelejtkezem az általad emlitett elvröl az az igazság nagyon tuti banyát akartam.szivem lelkem benne van, és olyan gazdag tinilány kapja majd akit elég nehéz meglepni.viszont egy kicsit banyaszakos...

végül nem került fel minden aprókütyü.. a pók egy kis hütömágnes valami kindernöl való de nem kinder márka. a klucs lakatos könyv maradéka,a láncot hozzá én füztem gyöngyből. a táskáját  varrtam  a lapát valmi apróka  fiujátékból az italosüveg legóvalamelyik tündér készletböl.a ciccnek fogalmam sincs az eredetéröl.de nem gomb a pillangó és a négylevelü loherék formalyukasztoval készültek.

 rémesen gyüjtögetö tipus vagyok apró kütyük terén a hátha jó lesz még valamire,elvén igy áll össze a kincstáram.

----

szerintetek madárijesztönek való szemüveg vagy az már tulzás lenne????

lassan kész leszek vele.kicsit elméreteztem a koszoruban alig fér el.na és a lábai is böséggel hagynak kivánni valót... de elfogyott a raffiám és másképp kellett agyalnom..

Előzmény: Törölt nick (2858)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2863
Hehe.. a vége biztosan ez lesz, de ha "fentről" nem szólnak közbe, még egy kislányt szeretnénk.. egyelőre neki rakjuk félre a rucikat.. :D
Előzmény: 36évi (2862)
36évi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2862
ez nagyon klassz. tedd el későbbre. Tudod, hogy lehet pólóból emlékquiltet csinálni?
(nem bonyi, eleje kivág, ragasztós vetexszel fixál, majd kerettel összeállít, szendvicsel.) Állítólag a kölkek nagyon szeretik visszaidézni vele a múltat. :)))
Előzmény: Törölt nick (2860)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2861
Hát.. ez a képekről abszolút nem derül ki... HIába, vannak dolgok, amiket csak élőben nézhet eg magának jól az ember lánya.. :) És a kisdámádnak milyen haja van? Ő is olyan kócoska.. :D
Előzmény: kustraerika (2831)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2860
Kitartááááás!! Szerdán görcsbe szorítjuk az összes ujjunkat Érted!! :)
(a csillogószőrös meg a zseníliadrót névre hallgat...)

Egy kistündéres grafika, csak Neked, igaz, hogy pólón van, s ez a képen is látszik, de sztem annyira édes.. Sára egyik kedvence.. :D
Előzmény: Camea (2838)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2859
Pfhhh.. na, ebbe beletrafáltam.. nem is tudtam, hoyg ilyen kétlaki vagy.. Kár, reméltem, hogy találkozunk a Várban.. Sebaj, mi így virtuálisan nem is érezzük majd a különbséget.. remélhetőleg "onnan " is ugyanúgy eléred majd a site-ot.. :D
Előzmény: ki1csoda (2835)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2858
Üdv Pihe!! Nagyon tuti lett a boszid, fantasztikusak a részletek, de a kevesebb néha több elvén lehet, hogy ennyi mindent három banyára is eloszthatnál.. :) A macsek, meg a többi apróság díszgomb, vagy miből van?
Előzmény: 4Hópihe (2827)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2857
Jajj... ez nagyon rossz... nekem is ez volt a gondom a várandósságom második felében.. Én ksimamajógára jártam,ott azért mutattak pár tehermentesítő gyakorlatot.. S meglásd, ha már nem kell dolgoznod, és többet pihizhetsz, könnyebb lesz.. Ne szomorkodj, legfeljebba gépet nem használod annyit, hanem kézzel varrsz majd.. :)
Előzmény: bvedono (2845)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2856
Igen eltaláltad. Jövő héten szerdán hozom és előreláthatóan nyolcadikáig marad. De nem bánom.-:)))
Előzmény: 36évi (2853)
bvedono Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2855
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, megpróbáljuk a praktikákat.
bvedono Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2854
Köszi szépen mindent:)))))))))))
Előzmény: 4Hópihe (2849)
36évi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2853
Ha E. miatt, akkor hozzad magaddal, én is viszem a lányom. Ellesznek.
Előzmény: Kaoka (2851)
ktimó Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2852
Évi! Én tervezem, hogy megyek, már csak a gyerekfelügyeletet kell valahogy megoldanom. Nagyon igyekszem :-)
Előzmény: 36évi (2850)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2851

36évi!

Nem tudok menni sehova.:((((( Azért köszönjük a babások nevében. Remélem mások tudnak majd menni.

Előzmény: 36évi (2850)
36évi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2850
Bbabás barátnéim!

Ide másolnám a foltosban megjelent hsz-emet, miszerint topiktlai a Várban.
Úgy gondolom, hogy mint a foltvarrás mellékhajtása, rátok is vonatkozik a meghívás:

Kedveskéim!

Itt az idő, hogy a Határtalanul alatt tartandó hagyományos randinkat megbeszéljük.
Mivel senki nem aktivizálta magát, akkor én megteszem:

Tekintettel a megnövekedett létszámra, már nem férünk el a büfé előtt, úgyhogy úgy, mint tavaly, találkozzunk abban a teremben, amiben a Közgyűlést tartják. Az 10-kor kezdődik, kis csúszással 12-fél 1-re vége. Utána mondjuk 1-kor lehetnénk ott, majd ezt még előtte megpróbálom F.Irénnel megbeszélni, de szerintem nem lesz akadálya. Ha nem jó a nagyterem, előtte van egy nagy folyosó, itt is randizhatnánk.

Tehát összefoglalom:
TOPIKTALÁLKOZÓ - HATÁRTALANUL
Okt. 6., 13 óra, Nagyterem.


4Hópihe Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2849

telepakoltam a levélládád..

:o))

varrni áldott állapotban nem könnyü ,én az elsö gyerekem félidejében vettem az elsö varrógépem azota csak varrok ha nem mást kreativkodom...

támaszd meg tönkölypárna vagy kemény egyenessel a hátadat, és jól ülj be a székbe, probálj olyan magasságot megoldani,hogy a hasad ne préseld össze, és pocaklakó manóval meg beszéld meg,hogy ha hagy varrni utána jók is mozart zenét nyujtasz neki a hasadon keresztül, és sok csodát szeretnél neki késziteni mire megérkezik  hozzátok...

-------------------------------

kdatta!!!

 köszönöm ez igazán jól esett..

Előzmény: bvedono (2844)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2848
kaoka, ne aggódj! gondolom, online azért itt lesz:D:D (majd csak kibírjuk-én is ezzel vigasztalódom.... meg hogy egy egészen induripindurit kevésbé leszek sárga hétfőnként, amikor ti együtt vagytok nélkülem:((()

azért várunk ki1csoda, most is gondolok rátok, remélem, jól telik az út:D

camea, de jó, hogy benéztél!!!!! hurrá!!!!! kitartás! neked is szorítunk ám!!! és várunk vissza!
Előzmény: Kaoka (2836)
kdatta Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2847

Jajjjj!!  Lehet hogy a pocaklakó igényli a több  pihenést?! :o) 
Én minkét babavárásomat végig hátfájtam, sőt még azóta is sűrűn fáj,főként  ha front van... 

Nekem a derekam mögé tett hengerpárna kellemes volt, sokkal tovább bírtam egy helyben ücsörögni...

 

 

Előzmény: bvedono (2845)
kdatta Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2846

Behalok! Kulcs lóg a nyakában? Hihetetlenül jól néz ki! Édes nagyon!!! :o)))

Ennyire aprólékos munkát! Nem semmi!

Tök jó hogy jöttél! :o)))

Előzmény: 4Hópihe (2827)
bvedono Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2845

Képzeljétek el, nagyon szomorú vagyok. lehet, hogy le kell mondanom a varrás örömeiről, vagy legalábbbb csökkenteni. 3 napja mire hazamegyek a munkahelyemről annyira fáj a hátam, hogy semmilyen testhelyzet nem jó, varrni meg egyáltalán nem tudok. Abban reménykedem, hogy  2 hét múlva már szabin leszek, és akkor pihenésekkel megszakítva tudok majd varrni:(((((((((((

bvedono Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2844
Publikus a címem.
Előzmény: 4Hópihe (2843)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2843
keresek neked a vinyomon, és ha publikus a cimed elpostázgatom, de csak este,mert mostantól rohannom kell nem leszek gépközelben...
Előzmény: bvedono (2842)
bvedono Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2842
Tudnál nekem szabásmintát küldeni, boszi, madárijesztő... Én már csakm ilyen gyújtögető vagyok, aztán majd valami nagyon "mártis" lesz belőlük.
Előzmény: 4Hópihe (2841)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2841

áááh!!!!

 szép napot mindenkinek mosolygosat.

 köszönöm a véleményeket és a biztatásokat.

tegnap este felültettem a polcomra,hogy kigyönyörködjem magam benne mig az uj gazdája megkapja, akkor jutott eszembe a palástját elfelejtettem megcsinálni...

annyira sokféle banya képe mozgott bennem..

de akkor igy hagyom..

-----

 szabásmintám volt:leirás nélkül  ami a fej sapi és a test a többi saját kreáció és a diszités is.az elkészitését pedig más babakészitö ujságok alapján hoztam össze..

---

madárijesztöre rácuppantam imádom öket.

tavaly hasonlót készitettem kis kosár oldalára és egy koszorura ajtodisznek de annak csak feje volt..

aztán ami még meglepett arra sem számitottam,hogy a gyerekieimnek ennyire megtetszik..

---

cameával meg lesz egy ujabb közös kreativ pontunk..régóta inspirál..bizonyára most érkezett el az ideje..

---

kaptam picasás linkeket hátha még valaki nem ismeri, ahogy visszaolvastam a topikot mielött beirtam tegnap láttam,hogy valakit érdekelt tilda  ujság...

igy hoztam egy kupacot

http://picasaweb.google.com/fabianabordado/MedTildasVenner
http://picasaweb.google.com/InfinitaArte/TildasSummer
http://picasaweb.google.com/InfinitaArte/TildasHus
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildasJul
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildasTradgard
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildaCraftingChristmasGifts
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildaPaskeMedTildasVenner
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildaPaske
http://picasaweb.google.com/elianattorres/TildaPaquesJeuxEtJeuets

Kaoka Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2840

Camea!

Ezt el se hiszem!!!

Kétszer néztem a monitorra, jól látok-e? De jó, hogy benéztél. Ennyi neked is jár. Akkor, még nem lettél depis a sok tanulástól, ha tündérkékre készülsz. -:)))) Majd szorítunk.

Előzmény: Camea (2839)
Camea Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2839

Hjuj,közben visszanéztem kicsit a fórumot.... hááááááá Ti "dolgoztok" ... nagyon-nagyon jók az új babák... akkkkkarom látni a torzonborz tüncit készen! :o))

Úúúúúúgy irigykedem! :o( :o)

Camea Creative Commons License 2007.09.26 0 0 2838

... nédda-nédda... a kis ribit.... milllllyen harisnyakötője van! :o))))))))))))))))

 

Pusza mindenkinek... jövő szerdán lesz az első (2) vizsgám, ha netántántántántán sikerül, akkor adok magamnak 3 napot babázásilag és csak utána állok neki a 30-i vizsgára készülni.  :o))) Vettem a tescoban ... olyan csillogós szőrös drótot (nemtom mi a neve), le volt akciózva.... meg mindenféle alakú (csillagocska, virágocska) flitterek... jók lesznek a karácsonyi tündérkékre, angyalkákra.... stb. :o))

Előzmény: 4Hópihe (2827)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2837

4Hópihe!

Üdvözöllek és a boszikádat is. Jól sikerült és nem kell rá semmi. Úgy jó, ahogy van.-:)))

Előzmény: 4Hópihe (2827)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2836
Már most hiányzol. Hogy fogjuk kibírni jövő nyárig?
Előzmény: ki1csoda (2835)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2835

Nemakertesz, Draga, tudtam, hogy Rad szamithatok, utepites:-)))) Ismered a fiam?:-)))

 

Timi, a fiuk nagyon orultek, meg igy felkeszen is kisautoztak vele, de a fo baj, hogy igy nincs igazan tartasa meg. Szerencsere vegul nem egyedul megyek:-)

 

IO, ok, sarga, zold rendel! Ja pontosan, koltozom vissza kulfoldre, nyarig.

 

Kata, ahogy lesz net, irok:-)) Csokoltatom a gepedet!:-)))))

Előzmény: Némakertész:) (2828)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2834
Figyu, ez valami csucs!! Eloszor meglattam volt egy tudathasadt erzesem. Mert egy szeruen tul jol oltozott banyanak:-))) De az eg szerelere, varj karacsonyig es ne rakj ra mar semmit, ez igy tok jo!!:-))))) Csinald meg a szeptemberi szalmababot es rakd tele mindenfele kutyuvel!! Egyebkent a reszletek csodajok!! Es tudod mit, csinald meg a dagadt not, szerintem abbol is kihoznal ezt-azt:-)
Előzmény: 4Hópihe (2827)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2833

Nagyon tetszik a boszid!Szabásminta alapján csináltad,vagy tervezted?A kalap tényleg különösen jó!Én nem tennék rá több kelléket,így is nyögni fog a seprű alatta a felszállásnál  :))

Tegyél vmi nehezet(rizst,sópárnácskát)a fenekébe,hátha attól jobban megül.

Előzmény: 4Hópihe (2827)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2832
Ki1csoda segített,hogy a részletek esztétikusan a helyükre kerüljenek :) Így könnyű,ha valaki megmondja,hogyan...:))
Előzmény: Törölt nick (2824)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2831
Nem tudom,mi az a mohair,de ez turkált fonalmaradékból van.A fonal ilyen kócos.Tekercseltem az ujjamra,így fürtöket készítettem,azokat aztán sorban felvarrtam.Eredetileg fel akartam vagdosni a hurkokat,de rájöttem,hogy úgy nagyon könnyen kihúzódhatnak a szálak.
Előzmény: Törölt nick (2823)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2830
hozzad csak nyugodtan, azt is megoldjuk. Haj,haj,haj............ lehet, hogy a következő hajat horgolni fogod???????????????))))))))))))))))))
Előzmény: Némakertész:) (2828)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2829
én is kérek ilyen kalapot!!! (élő méretűt, magamnak :D)
sütőtöknek támaszkodhat?
pók kalap tetején vagy vállon? seprű kézben?
vagy majd a többiek mondanak sokkal jobb ötleteket!
Előzmény: 4Hópihe (2827)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2828
Kdatta, erika, a babák nagyon jók :D
a fodor nekem is tetszik:D

Ki1csoda, jó utat, majd gondolok rátok, remélem, sima út lesz, és a gyerkők sem merülnek ki túlságosan!
útépítés??? vagy abból eleged van élőben??

tündéri boszi-tündér nagyon helyes, hasonlít az enyémnek a hajához, amit úgy tűnik, lonci nélkül nem tudok befejezni, úgyhogy ha nem haragszik, vinném majd októberben, ha arra járok.... lehetséges???? nélküled lonci, nem akkora élvezet, és a lányok is hiányoznak a folyamatból... persze, ha bátor perceim lesznek, még lehet, hogy hozzáfogok, bár...
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2827

sziasztok babavarrók..

eddig csak csodáltam a rongybabákat nem gondoltam,hogy bele lehet szeretnem e technikába

camea motivált,hogy probálkozzak babakészitéssel, eddig csak bábokat vagy apró figurákat készitettem.

kiprobáltam magam e technikában.

szakértö szemeiteket kérném véleményre.!!!!

néztem babakészitös füzeteket többnyire azt látom egyetlen darabból készül a fej és a test, ennek álla van igy két darabbóól készitettem, a megültetése kicsit bizonytalan önmagában képtelen megülni a polcon,

cameától kaptam uj projektjéböl kis tündért nézegettem azt is de nem jövök rá az övé mitöl képes ülve maradni.

sajnos most nincs online  és nem tudok vele konzultálni ezügyben

 

ami nem biztos,hogy jól látszik a képen van a kötönyére kötött varázsitalos üveg van táskája,ásója buggyos bugyogoja,zokniszélt imitáló csipke, füzös csizmája kulcs láncon a nyakában cicc a vállán,sapkáján pillangó és négylevelü lóhere...

 

és rögtön volna kérdésem is, van még seprü sütötök,pókica és könyvecske, amit ebben a pillanatban nem tudok,hogyan elhelyezni a banyán.. ugy,hogy ültethetö maradjon.javasoljatok!!!!

:o)))

ktimó Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2826

Kriszta! Nagyon jó lesz. A fiúk mit szóltak hozzá?

 

Jó utat nektek holnap! Egyedül mész a fiúkkal?

Előzmény: ki1csoda (2820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2825
Sárgát bele!!! ÉS ahogy Kata mondja még zöldet!! :) Igazi kisfiúálom lesz.. :)

Kata, gratula a szerzeményhez! :)
Előzmény: ki1csoda (2820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2824
Atyaég!! feleakkora??!! Akkor Te már a következő babádat akár türelemüvegben is varrhatod!! És ráadásul azok a fodrok.. nem Te panaszkodtál két hete kb., hogy nem menneka ruhák apró részletei..? :) Úgy látom, felülemelkedtél a problémán.. Jó a páros fotó is, sajna Kaoka babáját csak sejteni lehet a nagy lobonca alatt.. :D
Előzmény: kustraerika (2815)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2823
Hová mész?!! A leírások alapján legalábbis úgy tűnik, mintha egyenesen külföldre költöznétek.. :o

Lányok, köszönöm a dícséretet, remélem a kis gazdájának is tetszeni fog majd.. :) Azért a képen látszik ám, hogy nem igazán tökéletes, s ha ott lehettem volna Veletek, LOnci bizonyára jópárszor szétszedette volna velem.. :D Na, amjd a következő.. :) Köszönöm még egyszer az a sok kedves segítséget, amivel elnavigáltatok.. :)

Era!! Ez baromi jó lett!! Mi ez a haj? Mohair? És hogyan csináltad? Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre.. :Ö
Előzmény: ki1csoda (2820)
kdatta Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2822

Tök jó!!!! Én még biztosan tennék rá több fát, ez a sok zöldség a mániám...a lakás is tele ződekkel, alig férünk tőlük... :o))) Meg esetleg még egy másik ház-pár? :o)

Azért ha már akklimatizálódtatok ugye írsz nekünk?! :o))) 

Előzmény: ki1csoda (2820)
kdatta Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2821

Hello CSajok!

 

Itt vagyok, csak most értem haza, most kapcsoltam be a gépet. Mindjárt töltöm is a képet!

CSak még gyorsan elújságolom, hogy magvan A GÉP!!!!!! :o)))))))))))))))))))))))))))) Hurrrrrrrrráááááááááááá!!! Valami isteni! Eszméletlen szépen varr, kipróbáltam, nem bírtam ki! :o))))  Írtam  vele egy Bencét is! :o))) Az is szép lett!!!

 

 

 Nézzétek el a kép minőségét, telefonnal készült, a színeket sem igazán adja vissza, de a lényeg látszik! Éééédesek nem? :o)))))

Az erdő tündér-manó baba haja tényleg eszméletlen jó lett! Erika!!!! NAgyon nagy ötlet!!! :o))))


IOkaste! A babád tüneményes! Annyira édes pofija van! :o)))

Előzmény: ki1csoda (2816)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2820
Sziasztok, mutatnek egy kepet az autozos szonyegrol. Mivel most par napig nem leszek, meg megmutatom, igy munka kozben:-))))
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2819
Az Én babámról lekapta szoknyát Évi36.-:)))))))))))))))
Előzmény: N.Lonci (2818)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2818
nahát! Ezek a fodrok a fürdőruhán. Tisztára a 20-.as évek.
Előzmény: kustraerika (2815)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2817
kdattánál, de most felszívódott. Szerintem Katát most más érdekli. -:))))))))))) A neve csoda varrógép.
Előzmény: ki1csoda (2816)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2816

Erika, a mai napi `a nap muvesze` dijat ezennel kiosztom Neked! Ezt is lattam eloben:-) es annyira edes. Kaoka kinel vannak az anya lanya fotok?

Előzmény: kustraerika (2815)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2815

Éééééés,elkészült az augusztusi babááááám!!!Mindenkinek hála és köszönet a segítségért!A káposztásmegyeri foltvarrós találkozón véletlenül kiderült,hogy fele akkora az én nénim,mint a tiétek,de sebaj,kövérnek elég kövér! :))

Én próbálom művészien fotózni,de úgy tűnik,ehhez érzék kel...

 

 

 

N.Lonci Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2814
jobbnál jobbak, annyira tetszik, és persze olyan jót derültem is rajta. Izgi a téma.
Előzmény: kustraerika (2810)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2813
Olvasom a hozzászólásokat, de rögtön amikor megláttam, a hupikék törpikék jutottak eszembe. Irtóra jól sikerült. Gratula. Kár, hogy nem kék a rucija!!!!))))))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (2804)
panti1 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2812

Fantaszikus, milyen édes ez a baba. Nincs rá jobb szó, mint TÜNDÉRI.

Előzmény: Törölt nick (2804)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2811

Na jo, mivel nam lattatok eloben, elmeselem:-)) NAGYON puha mohazold fonal, amin vannak kis darab anyagszerusegek. ALLATI jo!!!!
Nekem azert is tetszett, mert csinaltam egyszer Mamintit meg a tobbi 4szogletust es ahhoz kerestem zold fonalat, de ennyire nem voltam bator:-)

 

Előzmény: kustraerika (2810)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2810

Íme a babafej :) Torzonborz Tündér lesz belőle a legújabb kerersztfiamnak(Camea!Új stílusirányzat születik!).

 

 

 

 

 

Legelésző,bólkászó állatok is lehetnének a takarón.Meg vmi merevebb anyagból alagút esetleg.

Előzmény: ki1csoda (2802)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2809

IOkaste!

Ez a baba annyira édes, hogy meg lehet zabálni. Mint egy csecsemő! A pofikája valami félelmetes milyen helyes. És a sapija az is nagyon cuki! Teljesen odáig vagyok érte!!!!!!!!!!Hát jobb, hogy nem láttad az enyémet.-:( 

Előzmény: Törölt nick (2804)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2808

Nagyon helyes lett a baba!! Nekem hajjal jobban tetszik:-))))

Holnap hajnalban utazunk vissza.

Egyszerure csinalom, csak az 1mx1m nagy, igy egy csomo feher, ures resz van, aminek semmi funkcioja nincs. Az lehet, hogy az utat nem tul szelesre 4cm csinaltam, amin egy kisauto pont elfer. Benzinkut tok jo!! Tablakon gondolkodom en is.

Előzmény: Törölt nick (2807)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2807
..sorompó, állomás, közlekedési táblák, zebra...

De várjunk csak!! Nem azt mondtad, hogy minél EGYSZERŰBBre akarod csinálni? :)))
Előzmény: ki1csoda (2802)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2806
Egy nap??!! Miért mi lesz holnap? Ma? :o

Kriszta, tippek még: híd a folyón át, bolt, benzinkút.. (majd gondolkodom még rajta..)
Előzmény: Kaoka (2803)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2805
A Hajnikri által javasolt könyvben a nagyobb babáknál úgy oldják meg a nyakproblémát, hogy testszínű anyagból egy keskeny csíkot varrnak rá- mintha a nyak külön lenne szabva.. - érdemes tanulmányozni ezt a megoldást is.. :)
Előzmény: Törölt nick (2804)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2804
:DDD
Persze, persze, nem elmismásolni akarom én, csak drága párom- valami rejtélyes oknál fogva- hetekig cipelészte magával a kocsijában a digi gép adatfelvivő kábelét, így hiába fotóztam, nem tudtam a gépre tölteni. :))

Haj nélkül, hajjal- ez még csak munkaverzió- stoppolócérna a sapi alá gyűrve- egyelőre a sapka csak hátul van levarrva.. :)
Előzmény: ki1csoda (2802)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2803
Félelmetes vagy! Már csak egy nap és  még mindig varrogatsz.-:))))
Előzmény: ki1csoda (2802)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2802

Erika, legyszives tedd fel a babafejet!!!!!!

 

Lanyok, en ugy orultem, hogy ma lattalak meg Benneteket!

 

En varrom a kisautozos takarot es eddig nagy sikere van. A baj, hogy kicsit nagyra 1mx1m-re szabtam es nem tudom mi keruljon meg ra. Vasut, ut, to, folyo, parkolo van, meg hazak es fak is. Szoval meg felkeszen otletre var:-)

 

ki1csoda Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2801
IO, nem logsz meg egy babakeppel?:-)))))
Előzmény: Törölt nick (2800)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2800
:DDD

Most már semmi sem állhat az utadba! :D

Pont jó albumot mutattál - épp ezzel a technikával készítettem a Lonci féle kisbabát! Már le is mentettem.. :) Köszi!
Előzmény: hajnikri (2798)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2799
Cserébe most kipróbálom az újonnan tanultakat egymásik jó linkkel.Köszönettel
Előzmény: Törölt nick (2797)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2798
Köszi a segítséget, végre megoldódott a rejtély :)))
Előzmény: Törölt nick (2796)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2797
A képekhez tartozó szöveg annyira szíven ütött.. :( Szegény nő.. :( Ha már meg kell válnia a "kincseitől", remélhetőleg volt elég ideje, hogy feltöltekezzen belőle..
Előzmény: Kaoka (2788)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2796
Sziasztok! A belinkelés csak akkor jelenik meg, ha a mindkét kis ablakot kitöltitek!
Tehát a linknél a bal oldaliba beszúrod, hoyg hová akarsz mutatni, a jobb oldalinál meg beírod a nevét, vagy akármit.. az fog megjelenni.. Az szerkesztő dobozban annyit látsz csak, hogy AKÁRMI.. Ja, és a beszúrásról se feledkezzetek meg!
Pl. AKÁRMI
Előzmény: Kaoka (2794)
bvedono Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2795
Megpróbáltam megnyitni, de azt irta, hogy ilyen nem található.
Előzmény: hajnikri (2792)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2794

hajnikri!

A beszúrás Nekem sem megy.-:( Pedig azt szeretem, mert csak rá kell klikkelni.-:))))) Majd jön komórka és megtanít minket.

Előzmény: hajnikri (2792)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2793
Ha tele lennék felesleges pénzzel, akkor megvenném. Én egy ilyen gyüjtőszenvedéllyel megáldott babázós vagyok.
Előzmény: Némakertész:) (2790)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2792
Miért van az, hogy nekem linket sosem szúr be?
http://picasaweb.google.es/geraldinamunecos
Előzmény: hajnikri (2791)
hajnikri Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2791
Ezt találtam, lehet belőle böngészni
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2790
úgy néztem, nem.... de azért nagyon húzósnak tűnik, főleg, hogy nem új....
madárijesztőm készül, képzeljétek! (most még van remény, hogy nem késik el annyira, mint a dagi nőci, akinek még mindig nem tudtam nevet adni :( )
Előzmény: Kaoka (2789)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.23 0 0 2789

kustaerika!

Mopst néztem, már csak 6 perc van hátra. Vajon elkel?

Előzmény: kustraerika (2787)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2788

Erika!

Ezt kár volt.-:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Előzmény: kustraerika (2787)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2787

Nézzétek,mit találtam!Hátha vki szeretné,és még pénze is va n rá...

http://www.teszvesz.hu/item245405653_babakeszites_sablonok.html

Kaoka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2786
Ok átadom, csak össze ne roppanjon a törékeny csontikája.-:)))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Némakertész:) (2785)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2785
állandó sárgulás..... megint kezdődik :(
jó mulatást hétfőre és egy "extra big hug" ki1csodának!!! valaki majd adjá át a nevemben!!! :D
Előzmény: Kaoka (2784)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2784
Oksi köszi-:)
Előzmény: 36évi (2783)
36évi Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2783
jajaj, ez tényleg kimaradt a sok ötös miatt. :)))
Szóval 5 db 5x5 cm-s három színből, tehát összesen 15 db.
Előzmény: Kaoka (2782)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2782

Évike!

Hány darab nényzetet vigyünk?

Előzmény: 36évi (2780)
ktimó Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2781

Szia! Linket nem tudok adni, de nekem ezek a képek vannak lementve a gépemen.

 

 

Előzmény: bvedono (2770)
36évi Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2780
Hajrá!

Hoznivaló:
- 5x5 cm-s négyzetek három színből, ebből valami tűpárna/gyerekjáték/bigyó születik.
- Hátizsáknak: 50x50 cm-s szendvicselve, tűzve, beszegve, 40-50 cm-s cippzár, kb. 150 cm hosszú, 3-4 cm-s készre varrt pánt.
Előzmény: ki1csoda (2779)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2779
Jaj de edesek vagytok! Az az igazsag, hogy en megprobalok nagyon onzo modon egyedul menni:-)))
36évi Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2778
dejóóó!
Előzmény: ki1csoda (2775)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2777
Ez komoly??? akkor még találkozunk.-:))))))))))))))
Előzmény: ki1csoda (2775)
kdatta Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2776
Gyertek!!! :o))))
Előzmény: ki1csoda (2775)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2775
Kaoka, meg itt, olyannyira, hogy meg az is lehet, hogy hetfon benezek. Szerda reggel indulunk ui:-))
Előzmény: Kaoka (2773)
N.Lonci Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2774
A visszahajtás ne legyen nagyon kevés, a homlokánál kezd be gombostűzni, aztán a tarkójánál, majd a két oldalára egyenlően elosztva 2-2 gombostű kerüljön. A tarkójánál kell kezdeni a varrást és mint a rák visszafelé kell rejtett öltéssel varrni. Akkor elég feszes lesz, mivel visszaöltesz nindig. egyet hátra, kettőt előre.stb...közben ha mégis elmozdul, utána kell igazítani. Sajnos elmondva könnyű, ezeket a kis trükköket inkább látni kell, mert úgy jobban érthető.
Előzmény: Törölt nick (2766)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2773

kicsoda!

Még itt vagytok, vagy már ott?

Előzmény: ki1csoda (2769)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2772
Én úgy is tudok ám hajat,hogy egy jó hosszú,1cm széles vászonszalagra varrógéppel felvarrod a fonalszálakat(középen varrod át őket),aztán a vászoncsíkot hosszában félbehajtva körkörösen varrod fel a fejre.Érthető voltam?
Előzmény: kdatta (2761)
bvedono Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2771
Tudtok róla,hogy megjelent egy új Tildas-könyv nálunk. tegnap kaptam meg az új kreatív-hobby katalógust, és ott láttam a könyveknél.
bvedono Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2770
Ismét kérni szeretnék. Valamikor írtatok szeletelhető textil zöldségekről, megkaphatnám a linket???
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2769
IO mi az ami pontosan nem ment? csinaljak kozelit a baba fejerol?
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2768
De, de, értem én!! Az enyémnek is manósapija lett, frufrut nem akarok csinálni neki.. csakvalahogyolyannemtudommilyen... :S Mindegy, kész van, úgyis csinálok még, mert reggel Sárám meglátta, és gyönyörűségtől elcsukló hangon lehelte: "baba!!" Aztán megsimogatta, megpuszilta, megtáncoltatta.. és visszament játszani a színesceruzáihoz.. :D
Na, mindjárt mutatom! :D
Előzmény: Kaoka (2767)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2767

IOkaste!

A sapkát Én is elrontottam, de láttam kicsodáét és az egészen máshogy néz ki. Ha jól emlékszem máromszögűre szabta, hátul varrta és ezáltal csúcsos lett. Olyan manósapka féle, csak nem olyan hosszú. A babának kevéske frufrúja van és rá varrta a sapkát a fejre. Ha ebből értesz valamit, akkor zseni vagy.-:))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (2766)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2766
Gratulálok, csak gyarapodjatok szorgalmasan!! :) MAjd azért néha-néha kérünk helyzetjelentést a pocaklakóról! :D

Jaj, lányok, ollyan jó lenne, ha itt lenne valaki konzultációra... (LONCIIII!!!!) Elkészült a felhőbabám, egy este alatt meglett, mára csak a sapi felvarrását halasztottam, de nem megy... valahoyg mindig olyan béna.. :((
Előzmény: bvedono (2765)
bvedono Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2765
Az uh-ról csak annyit, hogy azt mondta a doktorbácsi, hogy még kicsi és nem akar jósolgatni. Amúgy meg van mindene, sőt egy héttel nagyobbnak is tűnt.
bvedono Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2764
A szükítőt én már értem, csak azt nem, hogyan rögzítsem a fejet a testhez, mert eddig csak olyan babát varrtam, ahol már együtt szabtam őket.
Előzmény: Némakertész:) (2762)
mági55 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2763
Én sem tudom a hajfelvarrást, azt az egyet, amikor középre csíkban. Nekem még az sem egyszerű. Ezért kérdeztelek, de ahogyan leírtad máris elment tőle a kedvem. Pedig az az igazi, amikor így tele az egész fej hajjal. Egyébként nekem tetszik a babád.
Előzmény: kdatta (2761)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2762
hmmmm... kérdéseim vannak a szalmafigurával.... tényleg nincs lábfeje???? bizarrnak tűnik nekem a lábfej nélküli baba, de lehet, hogy a hiba az én készülékemben van....
és bármit csinálhatunk vele design címen igaz??
és a fejet nem értem... vagy csak varrjam be a fejnél, mint 2 szűkítőt és ennyi??

köszi a segítséget, bocs, ha már leírtátok (tudom, hogy volt róla szó, de nem megy.... nem megy a keresés... nem bírom idegekkel :D)
kdatta Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2761

Köszi! A kis smartom igyekszik nagyon, nem akar szégyenben maradni a nagy és roppant ügyes gépek között! :o)))


A  kendő épp a nyakát takarja :o(  sajnos a fejfelvarró műtét nem sikerült a legjobban, amíg eljut plasztikáztatni, addig kénytelen szegény sálat kötni :o)))

Nem tudom, hogy mi a helyes menete a nyak kiképzésének, de jó lesz utánanéznem...

 

Mági! Orra nincs, nekem nem hiányzik. Az arcát sem pirosítottam.
A haját könnyebb lenne megmutatni, mint elmondani! :o)) Egy 45-50 cm-es catania fonalat befűztem a tompa végű hímzőtűbe, aztán elkezdtem körbevarrni a fején. Egy hurok, ami alá kb befért az ujjam, mellé egy másik hurok, ami teljesen áthúztam, ez rögzíti a előzőt. Ezt váltogatva addig míg elfogy a fonal, a türelem. Aztán a hosszú hurkokat szépen ollóval felvagdostam, kiigazítottam a frizuráját, majd megállapítottam, hogy ilyet csak akkor csinálok legközelebb, ha nagyon muszáj :o)))

NA jó vicc, de iszonyat sokáig tart így megcsinálni, viszont tök jól rögzítve van a haj, nincs kilátszó fejbőr... Szóval igaz, hogy jó munkához idő kell, rosszhoz meg mégtöbb... majd használatbavétel után kiderül, hogy mennyire strapabíró. Van más módja is a hajfelvarrásnak? Elmesélitek?  :o))

 

Évi! Köszi neked is! Nekem is tetszik, ma is jól megnézegettem, aztán gyorsan visszadugtam a rejtekébe :o))

 

 

Előzmény: Törölt nick (2759)
36évi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2760
Ha szőke lenne, aszondanám, ő a kisherceg. :))) tecc.
Előzmény: kdatta (2749)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2759
Nahát, Neked megbokrosodott a varrógéped! :D Nagyon aranyos lett... A nyakán a kendő kendőz valamit? :D
Előzmény: kdatta (2749)
mági55 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2758
Orrát csináltál neki, nem látom jól kicsi a kép. A haját hogyan csináltad????
Előzmény: kdatta (2749)
36évi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2757
Húúú, gratula, valahol felületesen olvastam, nem tudtam eddig a babáról...

Mi a másodikat Dóriztuk majdnem a születéséig, met nekem többször megjósolták (hehe), hogy két lányom lesz. Aztán két ünnep között kiderült, hogy fiú, volt pánik rendesen, mert nem volt fiúnév. Aztán két hét múlva megszületett úgy, hogy csak munkaneve volt... Az a Dóriból fajult Andorrá, végül nem volt jobb ötletünk, maradt ez. :))) Azóta is tudom, hogy nagyon jó választás volt. :)
Előzmény: bvedono (2753)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2756

kdatta!

Csak egyedül megyek sajnos vasárnap hazaviszik. De varrni nem tudok tőle, pedig annyi mindent készülök neki megvarni. Most uzsizik utána megyünk levegőzni sétálni. A szája be nem áll.-:)))) És gesztenyegyüjtés lesz a délutáni programm.

Előzmény: kdatta (2755)
kdatta Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2755

Köszönöm szépen! Holnap derül ki, hogy az úrfinak is tetszik-e... :o))
Panninak egyelőre nem mertem megmutatni, vissza sem adná, a következő az övé lesz, de az nem szabadidő rucis fiú lesz, rövid hajjal! :o))) Eredetelieg ing, mellény, kabát és nadrág készült vona, de időközben rájöttem, hogy annyira ügyes nem vagyok... érsd, saját kúrfőből varrott ingecske nem igazán olyan lett mint azt én elképzeltem... sőt, a kukában landolt, annyira béna lett..akkor jött a kapucnis pulcsi, ahhoz meg már adott volt hogy milyen gatyó. :o))

 

bvedono! Izgalmas délután elé néztek! :o))
Panninál hosszú ideig nem volt egyértelmű, hogy mi lesz... elsőre 75%-ra nézték fiúnak, másodjára is, aztán meg azt mondta a doki, hogy 90% hogy kislány. Mondtam köszi, de mostmár csak akkor hiszem el, ha látom... :o)) Az elején szegényt Gergőztük a pocakomban, aztán már inkább csak tesó lett...  Végül megérkezett Panni :o))

 

Kaoka! Köszi! Holnap debütál a drága!
Unokázol még? Hétfőn együtt jöttök? 


 

Előzmény: ki1csoda (2752)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2754

kdatta!

Micsoda helyes fiúkád van! Úgy látom lesz nagy öröm.-:)

 

Előzmény: kdatta (2749)
bvedono Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2753

Jo-jó készítővel készülget..

Hát igen még csak 18 hetes vagyok, úgyhogy eléggé lutri még, majd meglátjuk...

Előzmény: ki1csoda (2752)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2752

Kata ez nagyon edes, es micsoda ruhaja van!!!! Ugye ez nagyobb, mint amit en csinaltam? Tobbek unszolasara nalam is lesz egy vidamabb szinu nadrag, de most hogy ezt lattam kell egy szabadido ruha is:-))))

 

Bvedono, (legyszi valami becet erre, mert ez igy nagyon hivatalos:-))) yo-yo csinaloval keszul a szolo?  Az UH-hoz hajra!!!

OFF: en az elso gyereknel ugy tudtam, hogy lany lesz, hogy mar kotottem 2 garnitura rozsaszin kabatka/sapka/cipot. Mikor a doki mondja az UH-on hogy fiu, mondom, hogy ne vicceljen, en tudom, hogy lany:-))) Anyai oszton:-)))ON

 

Timi, Neked is van yo-yo csinalod, igaz? Szolo?;-)))))))

bvedono Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2751

Gondolom, ti jobban álltok a madárijesztővel mint én. A szőlőfürt is vasárnap óta csak vár, hogybefejezzem. Mosanában inkább a konyhában ügyködök, tegnap is házi ketchup-ot raktam el.

Képzeljétek, ma megyünk délután uh-ra, már nagyon izgulok:)

N.Lonci Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2750
Próbáltam volna privátba, de nem megy el a mél.
Előzmény: Frei Berger (2741)
kdatta Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2749

Bencus sokáig maszatolt, de gond nem volt belőle. Én vettem lemosható terítőt, kapott festős pólót, festős gatyát, ecset hegyeket, festékeket, aztán mindent bele. Ma már nagyon szépen használja az ecsetet.

Pannival még nem próbálkoztam, egyelőre ceruzával, zsírkrétával, filccel, tollal rajzolunk. Illetve én megkapom a feladatot, ő meg "kiszínezi". Vele még nem próbáltam a festést... Gyurmázni is most készülünk. Eddigi próbálkozásaink nem voltak sikeresek. A gyurma íze jobban érdekelte, mint az, hogy mit lehet belőle csinálni. :o) A só-liszt gyurmát én nem birom. Sajnos vannak ilyen hülyeségeim, hogy a száraz, érdes dolgoktól írtózom, márpedig a só-liszt ha elkezd száradni..... (a fakanalat is csak úgy tudom megfogni, ha bevizezem. :o(


A kedvenc, jól sikerült rajzokat,  festéseket ragasztásokat dátumozzuk, és lefűzzük egy nagy mappába. Tök jó átlapozni, és látni a fejlődést. :o))


Bencus imád ragasztani. Tök jó kis képeket hoztunk össze. Színes papírokból kivágtunk ház, kerítés, fa, virág, mindenféle alkatrészeket. Ezeket felragasztottuk A4-es lapokra. Az A4-esek oldalait ööszeragasztottuk, így volt, hogy egy egész utcarészlet elkészült. Aztán színezett rajta, igazgatta. Jó sokáig el lehet vele molyolni. :o))  A formalyukasztó is nagyon bejött nálunk. A sima iroda lyukasztóval készültek pl hópelyhek. Ezeket aztán egyesével ragsztotta a lapra. :o)

Üvegmatrica festékkel is szuper dolgok készülnek. Ilyenkor tele a lakás a művekkel. Átlátszó cd-re tök tuti matricázni, aztán damillal kettőt hármat egymás alá kötni, fellógatni és büszkének lenni a gyerkőcre. :o))  De a gyöngyözést is szereti, mindent.  Jövő héttől az oviban is kreatív tanfolyamra fog járni.

Kicsinek pl órákig lefoglalta  az ásványvizes üvegbe bedobott festék korong darab. Imádta nézni, próbálgatni, hogy hogyan oldódik fel a festék. :o))  Pannit meg most! :o))

 

Ja de hogy ne csak locsogjak, megmutatom, hogy mit kap az úrfi szülinapjára. Ma készült el.
Elméletileg lesz majd sapija, cipője, kabátja, de ma még meleg volt,  nem fázott :o))

 

 

Előzmény: ki1csoda (2748)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2748
Bocs, mielott befejeztem volna elment:-) szoval szerintem is ott a kulcs, hogy oda kell adni, megmutatni es hagyni. Ha finom a mozgasa majd fest, ha nem akkor maszatol jobb esetben a papirra, ha nem akkor az asztalra is:-).
Előzmény: ki1csoda (2747)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2747
Ildu, en itt nem latok lovat.
Előzmény: ildu (2742)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2746
Timi, ugye orvosi keszletet is csinalsz?:-))))meg hutot:-))))) Annyira jo lehet, hogy a lanyok rogton tudnak boltosat jatszani egymassal.
Előzmény: ktimó (2738)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2745

IO, en arra gondoltam, hogy ha osszeszedned  kicsiket es kozosen maszatolnatok (ennek lehet sokkal flancosabb nevet adni) akkor a csaladod latna egy gyakorlati megvalosulasat a kreativ szoszolesednek. Es hidd el, azok a mamak, akiknek heti 1.5 orara lekotottem a gyerekuket tenyleg ugy ereztek, hogy tobbet tettem  a vilagbekeert, mint ha irok par cikket:-)

 

Az nem kerdes, hogy a koncentracio alkati kerdes, de mig az magatol ertetodo, hogy a fizikai allokepesseg fejlesztheto, addig ui a szellemire nem annyira, pedig..... szeritnem Nema a ciganykerekeivel is valami hasonlot probal, bar nem irigylem erte:-)

Kaoka Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2744
Pestiek kizárva. De nem hiszem, hogy ebből meg lehet élni.-:(
Előzmény: Némakertész:) (2743)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2743
engem köszönöm, nem , több ponton sem illik rám a leírás... üdv.
Előzmény: Frei Berger (2741)
ildu Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2742
Látom,nagyon szeretnétek kreatív gyerekeket nevelni!Én is  próbáltam,de 1,5-2 évesen papír+színes ceruza,építőkocka,Tüske volt a jól bevált dolog,3-4 évesen jött a festék,gyurma ,sóliszt gyurma hozzá.No,meg ha tésztát gyúrtam,ő is a saját kisdeszkáján.Eszméletlen jó kreációkat épített a Tüskéből,ill. a kockákból.A rajzait meg ha ma betenném az elsőseim emberábrázolásai közé,nem lógna ki!4-5 évesen ollózott,vágott késsel,akkor biztosan kezelte a nyíró-vágó eszközöket.A tanítványaim nem tudnak színezni,ollót kezelni,festeni,gyurmázni,mert a szülők nem foglalkoznak ilyennel,tv-video-DVD oszt' jónapot.Ti a ló másik oldala felé hajlotok szerintem, túl korán sem érdemes elkezdeni,mert a finommotoros képességeik még fejletlenek.
Frei Berger Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2741
Nem akarom erőltetni a dolgot, ismét felteszem a kérdést: lenne valaki, akit érdekel ez a kreatív (és fizetett) feladat?
Előzmény: Frei Berger (2674)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2740
Ha már rólam is szó volt (megtisztelőőőőőő:D)
igen, van olyan gyerekem, amelyiknek a 2 perc egyéni csúcs.... pedig 6 év fölött van mind:D
és ez nem is lenne akkora gáz, ha nem lennének 20+ an együtt, és nekem meg nem lenne előírva, hogy mit kell csinálni ...
így aztán marad a cigánykerékhányás és az egyéb figyelemfelkeltés, ha máshogy nem megy :D:D:D

tetszenek a gyümik:D mi ma tanultuk őket a harmadikosokkal (vagyis ismétlés volt..), szóval nekem is pont témába vágtál:D :D
Előzmény: Törölt nick (2729)
ktimó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2739
Én is szeretnék menni a Határtalanulra. Mikor lesz pontosan?
Előzmény: Törölt nick (2716)
ktimó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2738

Igen, filcből vannak. A sárgarépához és az almához volt szabásmintám. A többi nagyon egyszerű, csak két darab + levél, szár. A szilva és a banán valóban nem a legjobban sikerült, majd a következők :-)

 

A lányok belepakolták a kiskosarukba őket, és már a nevüket is tudják, odaadják azt, amelyiket kérem.

 

Múlt hét hétfőn tett fel IO egy linket, azon találtam komplett konyhát (fritőzzel, hűtővel edényekkel stb.), babaszobát, orvosi felszereléseket, pénztárgépet stb. filcből. Láttátok? Nagyon tetszenek :-)

Előzmény: bvedono (2725)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2737
"Ezt a gyerek maszatolast azert is erdemes lenne kiprobalnod, mert a csalad fele is egy nagyon jo pont lenne:-)))"

Nekem ez a mondat nem volt igazán érthető.. a család felé??
Előzmény: ki1csoda (2734)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2736
A kreativ munkához sztem az is kell, hogy megismertesd őket az eszközökkel, technikákkal, amiket később felhasználhat az elképzelései megvalósításához (minél többel, annál jobb) Így persze az sem baj, ha a pici hadonászik az ecsettel, filctollal, de szerintem felesleges megvárni, míg ő kísérletezi ki, meg kell neki mutatni, ha belemártja az ujját a festékbe, pöttyöket, lenyomatokat tud csinálni, az ecsettel meg színezni, vonalakat húzni stb.. Aztán már hogy hogy fejleszti tovább, pl. ha a gombot is festékbe mártja, az is lenyomatot hagy stb.. az már tényleg az ő kreativitásán és a Te toleranciaküszöbödön múlik..

A koncentrációkészség is biztosan fejleszthető, de azért ebben egyéni adottságok is szerepet játszanak, míg én picinek is olyan voltam, ha letett Anyu egy helyre, egy óra múlva is onnan szedett össze, Sára néha olyan, mintha hangyák lennének a pelusában.. :DD Neki nem a szöszölés lesz az erőssége.. :)

A só-liszt gyurmával két hónapj avolt egy kudarcunk, olyan szinten nem érdekelte Sárát, hogy még csak az ujját sem volt hajlandó belenyomkodni. Most pihentettem egy kicsit a témát, nemsokára próbálkozom vele újra.. mindennek eljön az ideje, mi most a zenélésnél, és a rajzolásnál tartunk.. (Pó-Pó-Veee-Ke!! = pont, pont, vesszőcske! :D)
Előzmény: ki1csoda (2735)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2735
Ok, lehet, hogy ez nem volt igy tiszta, szoval ugy ertem, hogy nekem nem az (volt) a fontos, hogy festeni megtanuljanak, hanem hogy koncentralni ill kreativan dolgozni:-))
Előzmény: ki1csoda (2734)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2734

IO, pontosan errol van szo!!!! Nincs objektiv igazsag, azon mulik minden, hogy kinek mi a preferenciaja. Az enyem, hogy megtanuljanak koncentraltan figyelni es kreativak, innovativak legyenek.  A kosz a gyerekkel jar:-)))), de nekem az a tapasztalatom, hogy takaritast is tudjak ugy elvezni, mit a kosz csinalast. Ma reggel azon ment az uvoltes, hogy ki porszivozhat:-) Es igen hatarok nalam is vannak, egyaltalan nem vagyok `engedekeny`.

Ezt a gyerek maszatolast azert is erdemes lenne kiprobalnod, mert a csalad fele is egy nagyon jo pont lenne:-)))

Előzmény: Törölt nick (2730)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2733

ktimó!

Amikor nagyon csendbe vagy, mindig készül valami csoda. Irtó aranyosak! Félelmetes vagy.-:)))

Előzmény: ktimó (2723)
Kaoka Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2732
Az uncsikám májujban volt két éves és egy óra hosszat is képes valamivel foglalkozni. Só liszt gyurmázás, autókázás kis autókkal, maci és babaetetés, rajzolás, szinezés. Fokozatosan növekedett az idő egy-egy játékfélével. először rövid időnként cserélgettük a játékokat, majd mindig növeltük az időt, ahogy képes volt egyre hosszabb ideig lekötni magát. Mostmár olyan szinten játszik szerepjátékokat, hogy egyedül is képes kitalálni szituációkat. Mindent eljátszik macin és babán, ami vele történik. A játszótéren buborékokat fúj hosszú ideig, már nagyon megy neki, amíg valaki el nem veszi tőle.-:))) 
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2731
Nagyon jó!! A szilvák ugyan kicsit moniliás külleműek lettek, de a többi egyenesen szuper!! :)) Csajszik reakciója?
Előzmény: ktimó (2723)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2730
Na, ebből látszik, mennyire számít a hozzáállás.. : D

Ugyanazt írjátok-élitek át mindketten , csak Era ebből azt emeli ki, hogy Jesszus, hogy nézett ki a konyha, a gyerek meg megette a festéket, Te meg azt mondod, milyen klasszul elfestegettek, és említésre sem méltatod, hogy közben a tiéd is megette.. :DD

Tele vagy meglepetésekkel..ez aztán az igazi kreativitás!! Gyerekkorom óta én is mindig nagyon jól le tudtam foglalni különböző szöszmötöléssel a környezetemben lévő gyerekeket, de az meg sem fordult a fejemben, hogy direkt magam köré gyűjtsek gyerekeket ilyen célból.. :o
Jó ötlet, hogy add a kezébe a holmikat, és majd csinál vele, amit akar, de persze azért különféle "vadulásoknak" elejét kell venni.. Az enyém is "vágott" már körmöt manikűrollóval, "kötögetett" akkora kötőtűvel, ami nagyobb volt nála, de amikor hadonászni kezd vele, vagy beletapicskol a ragasztóba, esetleg a kék falat próbálja zöldre színezni, akkor határozottan gátat vetek az innovációna.. :D
Előzmény: ki1csoda (2728)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2729
:DDDD
A két perc az teljesen jó.. Ne legyél frusztrált.. kérdezd meg Némakertészt, hoyg az ő diákjai meddig képesek koncentrálni órán.. szerintem nem sokkal tovább .. :DD
Előzmény: kustraerika (2726)
ki1csoda Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2728

Timi NAGYON JOK!!!!!!!! mindenbol 2?;-)))))))) Komolyan kedvet csinalsz hozza:-)

 

Erika, en ezert talaltam ki annak idejet a jatszohazat:-))) Ott csinaltuk a nagyon maszatos dolgokat. A mamak is orultek hasonlo megfontolasbol. Otthonra meg maradt a tisztabb resze:-))) Azert latni kellett volna az ebedlot, mikor a gipszet festettuk. Babus eloszor megette a festeket, es a kepet kente ossze es csak ezutan a halakat:-) A gestenyet ma mi is begyujtottuk, csak nem tudom mivel kellene megfurni.

kustraerika Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2727
Köszönöm a segítséget!A lábaknál csámpult el mindig a néni.Most megpróbálom külön rávarrni.
Előzmény: Törölt nick (2716)
kustraerika Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2726
Erről csak annyit,hogy gyereke válogatja...Ma gesztenyét gyűjtöttünk(ezt még mind a kettő élvezte),és kutyát meg emberkét gyártottunk belőle.Én fúrtam,a 4 évesem pálcikázta.Az egész esemény kb.2 percig tartott,aztán alig 1 perc játék következett a kész cuccal.Aztán elfelejtve...Most találtam meg,a kutya szétrágta....Szerintem ő foglalkozott vele a legtovább.Ja,a sóliszt gyurma is csak addig érdekes,amíg van a szobának olyan szeglete,ahol nincs belőle egy cafatka.Addig cafatolják,amíg bírják.Próbáltam rávezetni őket,hagy azt összefele is lehet gyúrni,de nem érdekelte őket.Azért innen az alkotó kézimunka még beláthatatlan messzeségben van...Nálunk a gipszöntésből tömegkatasztrófa és nagytakarítás lenne.Kicsit frusztrált vagyok ezen a téren...
Előzmény: Törölt nick (2720)
bvedono Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2725
Ha jól látom filcből csináltad őket?
bvedono Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2724
Ezeket hol találtad???
Előzmény: ktimó (2723)
ktimó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2723

Kész az első adag gyümölcs és zöldség!!! Még sokat-sokat szeretnék csinálni, nem csak gyümölcsöt és zöldséget, hanem sütiket és más ételeket is :-)

 

 

bvedono Creative Commons License 2007.09.18 0 0 2722

Találtam a picasán pár őszi ötletet, köztük egy térbeli szőlőfürtöt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!