Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 385

Arról nem is beszélt, miért, honnan van neki, csak a felirat izgatta. :-)

 

Előzmény: kb. (384)
kb. Creative Commons License 2007.06.26 0 0 384
Huh, de csúnya szegény!
Mondjuk nem vártam sokkal jobbat a fotó alapján leginkább ráragasztott matricának tűnő "Ming dinasztia" felirat alapján. A tulajnak persze nem biztos, hogy el kéne mondanod a véleményem, ha neki tetszik, nem akarom elrontani az örömét.
Előzmény: Törölt nick (383)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 383

És cserébe megérkezett nektek a másik oldal is:

 

Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 382
1001 hálás köszönet mindkettőtöknek! :-)
kb. Creative Commons License 2007.06.26 0 0 381
A "da ming nian zao" (Nagy-Ming időszakban készült) a Ming dinasztia (1368-1644) egyes időszakaiban (és későbbi hamisítások idején) használt porcelán jelölések egyike.
Előzmény: Törölt nick (379)
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.26 0 0 380
Kinai kolléga szerintez van ráirva: "It was made in Ming dinasty", azaz a Ming dinasztia idején készült.
Előzmény: Törölt nick (379)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.26 0 0 379

Egy kis segítséget kérnék egy kedves öreg barátomnak: azt ugyan nemtom, miért akarja tudni egy hetvenéves, h ez mit jelent, de evvan :-)))

 

 

Köszi!!!

kb. Creative Commons License 2007.06.25 0 0 378
Lehet, hogy azért nem ajánlja fel az elektronikus jegyet, mert arra a járatra épp nem árulnak elektronikus jegyet, próbálj meg egy másik járatot nézni.

Pont ez a lényeg, hogy nem csak kínai kártyát fogad el, hanem minden nemzetközi VISA és MC kártyát elfogadnak (egyébként pont, hogy a kínai kártyák egy részét nem fogadják el). Én 3 éve használom és eddig vagy 2 tucat embernek ajánlottam, akik megelégedéssel használják, sokan közülük nem-kínai VISA kártyával. Nem ajánlottam volna, ha nem így lenne.

Azt, hogy milyen yichangi jegyfelvétel van, azt legegyszerűbben kipróbálni lehet - indíts el egy jegyvásárlást (amíg nem okézod le a tranzakciót, addig még variálhatsz) és fel fogja kínálni.

Repjegyet (ahogy ebben a fórumban is vagy féltucatszor leírtam már) természetesen lehet a reptéren is venni. Akár az indulás előtt fél-egy órával is. Amúgy, ha bizonytalan vagy a repülés időpontjában, azt is csinálhatod, hogy most veszel egy jegyet amikorra tippeled és ha mégse akkor akarsz repülni, akkor induláskor a reptéren (vagy előtte telefonon) átíratod. Minden jegynél ki van írva mellette, hogy mennyi a módosítás költsége (egy alkalommal szinte minden esetben ingyenes), nézd meg.
Előzmény: Boszka (377)
Boszka Creative Commons License 2007.06.25 0 0 377

Köszi a gyors választ, a gond az az, hogy regisztrálva vagyok és nekem nem ajánlja fel az e-jegyet, csak a papír jegyet.

Ha jól tudom csak kína kártyát fogad el :o(

 

A gondom meg az, hogy Yichangból mennénk Shanghaiba és még képlékeny a dátum és Yichangban nem lehet felvenni a jegyet :o(

 

Aznap meg lehet venni esetleg a jegyet a reptereken indulás előtt?

 

És honnan lehet megtudni a c-trip városi irodáit, mármint hogy hol van (cím is) meg hogy melyik reptéren van irodájuk?

 

Köszi

 

 

Előzmény: kb. (376)
kb. Creative Commons License 2007.06.25 0 0 376
Én a kínai verziót használom, ezért hogy pontos választ tudjak adni, beléptem az angolba (jól tettem, van egy kis eltérés a kettő között).
Ha láttad a járatokat, akkor ott az ár melletti kis karikát kell bejelölni és beírni mondjuk az indulási várost kiválasztva a jegyfelvételhez. Az angol verzióban itt kell regisztrálni, utána már látod, hogy választhatsz elektronikus jegy és papír-jegy közül. Az elektronikushoz kártyás fizetést kell választani és akkor értelmetlenné válik a jegyfelvétel kérdése, szerintem nektek, aki külföldről jön, ez a legegyszerűbb. Jegyátvétel amúgy a ctripen háromféleképp működik: tetszőleges (legtöbb nagyvárosban ingyenes) címre kiszállítás, városi ctrip irodában átvétel, illetve a legtöbb reptéren is van irodájuk, azokban elég 1-2 órával indulás előtt átvenni a jegyeket. Átvett jegyért lehet készpénzben is fizetni átvételkor, itt viszont előfordulhat, hogy ha jó előre le akarod foglalni, akkor kaucióként meg kell mégis adnod egy kártyaszámot.
A vonatjegyet, ahogy tippelted az állomásokon (annyi kiegészítéssel, hogy ált. csak 4-5 napra előre), ill. sok városi irodában, hotelben is megveheted (a két utóbbiban egy minimális, 5-10 RMB-s plusz díjért, szerintem megéri kifizetned, mert megúszod a sorbanállást).
Előzmény: Boszka (375)
Boszka Creative Commons License 2007.06.25 0 0 375

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Nemsokára megyünk kínába (júli 14) és repülőjegy foglalással illetve vonatjegy foglalással kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.

 

A c-trip-en nézegettem repjegyeket és ki is néztünk magunknak a járatokat amik majd kellenének. A kérdésem az az, hogy hogy lehet ezeket lefoglalni és hogy lehet majd megkapni a jegyeket? A foglalásnál be kell írni, hogy melyik városban akarom felvenni a jegyet. Ez Ok, na de hol?: o)

Fizetni neten keresztül kártyával lehet, vagy majd ott kell kifizetni amikor átveszem?

 

A vonatnál, meg csak kimegyek az állomásra és előre megveszem a jegyet, mint itthon? Vagy azt is valami utazási iroda félénél kell megejtenem?

 

 

Előre is köszi a segítséget.

 

kb. Creative Commons License 2007.06.22 0 0 374
Hétvégi programnak - ha még nem láttál ilyet - ajánlom Guangzhouban a 23-án délután a Gyöngy-folyón (a Jiefang és a Renmin hídak közötti szakaszon) rendezett Sárkánycsónak versenyt. Hongkongban is most lesz (kétnapos: 23-24 www.discoverhongkong.com/eng/showtime/calendar/st_cale_deta.jsp?event_id=37200).
Előzmény: AgentOrange (373)
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.22 0 0 373
Hát, azért sirni még nem sirok, mert itt a "félidő" a négy hétből már csak kettő van vissza, elfoglalom magam, gyakorlatilag ugyis este ötig cég, aztán haza, hat óra, kis mászkálás a városan nyolcig, fürdésnetezéstévézésalvás:) Gyorsan mennek a napok, viszont végre itt a hétvége, körbejárom a várost, irány a west-lake, meg a környékbeli hegyek, meg a meg a:):)
Előzmény: zafir74 (371)
Pandus Creative Commons License 2007.06.21 0 0 372
Pedig tényleg teában főzik, annak ellenére, hogy a nevében is benne van, miszerint tea egg. És finom! Edd meg nyugodtan.
Előzmény: AgentOrange (357)
zafir74 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 371

Tudom, hogy ilyenkor milyen idő van, de még nem tapasztaltam! A szagok egyébként már januárban is elég furcsák voltak (addig soha nem érzett illatok-szagok, nem feltétlenül rosszak), meglátom, milyen most. Kollégák írták, hogy nincs túl meleg most Shanghaiban. Itthon viszont eszméletlen a hőség!

A hazavágyásról csak annyit, hogy én is négy hétig voltam és két hét után sírtam a szobámban, ahol senki nem látott, olyan idegennek és elveszettnek éreztem magam. Aztán meg alig akartam hazajönni! Mondjuk Shanghai elég jó hely! :-)

 

Előzmény: AgentOrange (370)
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.21 0 0 370
Igen, a páratartalom miatt hardcore, meg a szagok miatt az utcán, igazi élmény az esti séta, főleg a kis utcákon, nemsemmi, mindenki kint kajál az utcán, halpiac, zöldség gyümölcs, billiárdasztal:):) ilyenkor indul itt az élet:)
Előzmény: kb. (368)
dragan11 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 369
Nem tudom, ez vigasztal, vagy sem, de Budapesten 37 fok van, ez sem piskóta, mondjuk itt száraz, afrikai a levegő, Sanghaiban szauna volt.
Előzmény: AgentOrange (367)
kb. Creative Commons License 2007.06.21 0 0 368
Hát igen, az ilyenkor szokásos 35 fok (hőérzet 39, páratartalom 47%) van éppen (járatom is folyamatosan a légkondit).
Nem kell sokáig hiányolnod a csapadékot, holnaptól várhatóan esni fog (www.azsia.net/index.php?module=weather&func=forecast&city=CHXX0037).
Shanghaiban pár fokkal kevesebb van (épp tegnap jöttem vissza Kantonba Shanghaiból).
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.21 0 0 367
A múlt heti monszunhoz képest ezen a héten még nem volt eső itt Huizhouban, a belvárosban lakom, vannak egészen pofás helyek, a meleg viszont irgalmatlan....pff, délben a napsugarak beesési szöge 90fok, az árnyékod a talpad alatt van:) Én mondjuk már hazavágyom de nagyon, még két hét...
Előzmény: dragan11 (365)
dragan11 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 366
Márhogy júliusban
Előzmény: dragan11 (365)
dragan11 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 365
Irigyellek is meg nem is. :)
Júniusban voltam én is ott. A mi kis kánikulánk semmi ahhoz képest. A vízivárosban éreztem, hogy kész, feldobom a talpam.
Előzmény: zafir74 (364)
zafir74 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 364
Úgy néz ki, hogy én is visszatérek! A júliust minden bizonnyal Shanghaiban fogom tölteni! Hurrá! :-)
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.16 0 0 363
Lesz még sztori bőven, van még három hetem:):)
Előzmény: zafir74 (362)
zafir74 Creative Commons License 2007.06.16 0 0 362

Írhatsz még ilyen sztorikat, nagyon jót nevettem! :-)

Azzal a barna tojással is találkoztam én is, a szállodában volt minden reggel. Úgy írták ki, hogy "tea egg". Megkérdeztem egy kínai kollégát, hogy vajon attól olyan barna, hogy teában főzik? Azt mondta, hogy nem, de azt nem tudta elmondani, hogy akkor mi is lehet az. Így aztán kihagytam...

Előzmény: AgentOrange (357)
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.16 0 0 359
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.16 0 0 358
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.16 0 0 357
plusz sok kajához adják (ahogyan a képen is látható) a főtt tojást, ami randa barna, lévén, hogy valami barna löttyben főzik...na tojást itt nem vagyok hajlandó enni, főleg nem ilyent. Levest meg mindig ingyen hoznak a kajához, a mai valami hányásizű zsiros melegviz volt, kihagytam inkább....
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.16 0 0 356

Ezt a csirkefejet nem birják kihagyni sehol:):)

A hétvégén megint Guangzhouban vagyok, de jól kint a városból, ez itt valami ipari negyed....negyed, hát eléggé nagy negyed, se vége se hossza, tegnapelőtt este még fotóztam a hotelablakból utcai kajáldát, tegnap meló után jöttem vissza ide, közben még lefotóztam Huizhouban a városházát, vagy mit, Zhongkai városrészben van, lehet, hogy csak annak a résznek a városháza?:):) mindenesetre megalomán böszme egy épület....

Ma kimentem sétálni, a tegnapi jó időn felbuzdulva, persze fél óra után lepakolt az eső, egy buszmegállóban húztam meg magamat, mert az esernyő ellenére ha itt felhőszakadás van, akkor mindenképpen elázik az ember:)

három órát mászkáltam itt a környéken, mindenfelé gyárak, és végeláthatatlan egyenes 2x3 sávos egyenes utak, embert autót elvétve látni csak, max. a gyárak környékén, meg talátam itt valami műszaki egyetemet is ott is volt élet, egyébként semmi, viszont a környék itt elképesztően szépen rendben van tartva, tiszta járdák, gyönyörű parkositásoka mindenhol, pálmafák, a füvet meg mintha kisollóval vágták volna le (ezt mondjuk speciel ki is nézem belőlük).

 

Aztán visszajöttem ide a "gyárba" - érts ez alatt hatalmas csarnokokat és mellettük rengeteg kollégiumszerű épületet, ahol a dolgozók laknak, természetesen van itt bent minden, élelmiszerbolt, fodrász, zöldséges, étterem, mozi stbstb.

 

Be is mentem egy étterembe, volt angol nyelvű étlap, oké, legyes "spicy thai beef" jöhet, oké, guszta, raguszerűség rizzsel, valami apritott náddal (amit itt mindenhez adnak, mint a rizst, meg egy kis uborkasalátával és valami izetlen moszatszerűséggel:):)

 

Első falat, nyamm, királyság....aztán kigyulladt a "FIRE ALERT" lámpa a fejemben....hát ez olyan kib....ott erős volt, hogy gyakorlatilag lepleznem kellett, hogy taknyom-nyálam-könnyeb egybefolyik.....egy darabig küzdöttem vele, rájöttem, hogy kerülni kell a raguban található beleszeletel piros paprikadarabkákat, de igy is mintha parazsat ettem volna, azonnal kértem valamit inni, mutatom a pincér csajnak - "inni", oké, vigyorog, bólint és hoz még egy tál rizst....nemmnemm, innnnni, inni kérek, oké, adja az étlapot, coke, jöhet, dobozban érkezik és egy citromkarikás jéggel teli pohárral...kitölt, hát éreztem megkönnyebbüléseket életem során, de az egyik legnagyobb ez volt, szerintem hallani lehetett a sustorgást, ahogyan kialudt a tűz a fejemben....áhhh, szóval király volt, a képen egyébként nem az éttermi kóla látható, de az is ilyen volt.

 

Az ebéd 18Jüan:kaja, 5Jüan: kóla, összesen 550 Forint körül volt, ez itt a legdrágább hely, légkondival stb.

 

Utána az étterem előtti zöldségesnél vettem egy kiló banánt 1.4 jüanért: 33Ft:) jeah.

 

Brutál meleg van, séta közben, miután elállt a felhőszakadás, kisütött a nap, na, brutális volt, kb 30 fok és 96-98%os páratartalom, izzadtam mint a szaunában.

 

A nap pedig az ember feje bubját süti délben, tehát a beesési szög közel 90 fokos, hiába na, ez a trópusi égöv.

 

 

zafir74 Creative Commons License 2007.06.15 0 0 355

Sziasztok!

 

Hű, de guszta ez a csirkefej! Én is találkoztam ilyennel - szintén egy nagyon elegáns étteremben - a levesestálból "kacsintott" rám vissza. Hát valahogy elment a kedvem a tyúkhúslevestől! :-)

Előzmény: AgentOrange (353)
AgentOrange Creative Commons License 2007.06.14 0 0 354

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!