Keresés

Részletes keresés

Mami06 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 2358

Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál! Ha jól láttam az előzményekben neked is Schede műtéted volt. Irigyellek, hogy nincs semmi panaszod! Nekem rémes ez a lábzsibbadás, olyan mintha fel lenne fújva az ujjam és rossz érzés, ha hozzáér valami. Menni sem tudok vele rendesen, még mindig picit lábélen járok és erőltetem, hogy a talpamra álljak. Az én dokim nem mond semmit, ez is nagyon kellemetlen. Tegnap említettem neki a zsibbadást, amire azt mondta, hogy normális. Semmi tanács, hogy mit tegyek és mire számíthatok. Köszönöm a tanácsot jobban oda figyelek a tornára és a pihenésre. Az a baj, hogy októberben már dolgoznom kell és most nagyon csalódott vagyok, mert nem érzem a kellő javulást.

Előzmény: ildikóka66 (2357)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 2357

Szia! Bocsánat, az elmúlt napokban nem voltam itt. Szóval nekem műtét után egy héttel kiszedték a varratot. Nekem mindent elmondott a dokim: azonnal rá kellett álnom, csak a cipőhúzás várat még magára.  Nekem semmi zsibbadás nincs és nem is volt, de ehhez hozzátartozik, hogy mindig fel van polcolva és ülni nem sokáig lehet vele. Sok pihenés kell és nem szabad elhagyni magad:) Minél többet mozgasd a lábad és tornáztasd az ágyban. Nekem jövő héten lekerül a gyógykötés is a lábamról, akkor derül ki, hogy tudok-e menni dolgozni. De nem erőltetek semmit, a lényeg: a gyógyulás. Remélem tudtam segíteni. Bármi kérdés van, nyugodtan írj.

Szia

Előzmény: Mami06 (2341)
Mami06 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 2356

Sziasztok! Nagyon szomorú vagyok! Dagadt a lábam, nem fér bele papucsba. A lábujjam továbbra is zsibbad és nagyon érzékeny. A teljes talpamra nem tudok ráállni. Az orvosom szűk szavú még azt sem tudom, hogy kell-e jegelni vagy bármi egyebet tenni. Tegnap szedték ki a varratokat, azt gondoltam ma már jobb lesz, de sajnos nem így van.  Megosztanátok velem a tapasztalatokat?  Nagyon köszönöm! 

Lilibaba29 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 2355

Szia! Nincsen már meg egyik sem, megvették. Sajnálom.

Előzmény: MiKa85 (2320)
Mami06 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 2354

Ma kivették a varratokat és csak ragtapasz van a seben, nincs már kötés. :) A nagylábujjam külön életet él, nagyon zsibbad és érzéketlen. Az orvos szerint ez normális, remélem így van és el fog múlni! Ráállhatok a lábamra, lehet gyakorolni a menést. Picit nehezen megy, de erőltetni fogom. Muszáj gyógyulnom, mert októberben már nekem is dolgoznom kell, ráadásul egy kisfiú anyukája vagyok, aki türelmetlenül várja, hogy olyan legyek, mint régen. Nehéz is mellette pihenni! Az injekció maradt, úgy tűnik nem úszom meg ezt a 30 darabot. Nem mondták, hogy kell-e pihentetni, polcolni, jegelni stb... Azt hiszem pici pihenés és jegelés talán nem árt!

Ancsika1986 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 2353

Mami06!Igen magamnak vettem le a kötést.10 napig kellett adni az injekciót és sajnos kénytelen voltam magamnak adni.Bicegek vele,de azért annyira nem erőltetem. 30adikán kell vissza mennem kontrollra.Bízom a gyors gyógyulásban,mert október elején nekem már munkába kellene állnom.Hétvégéig még óvatos leszek vele,de aztán muszáj leszek visszatérni a régi kerékvágásba...

Mami06 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 2352

Szinte egy időben volt a műtétünk Anicska. Nekem szeptembet 02.-án. Holnap kell mennem varratszedésre és nagyon bízom benne, hogy végre azt mondja az orvos, hogy terhelhetem. Jó volt olvasni, hogy Te már saruban jársz! Neked kell még adnod az injekciót? Magadnak vetted le a kötést? köszi, ha válaszolsz!

Ancsika1986 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 2351

Nekem szeptember 6án volt bütyökműtétem,1hét múlva vagyis pénteken kivették a varratokat.Bekötötték amit ma levehettem és amikor kérdeztem az orvost a terhelésről,azt mondta hogy tessék rajta menni.Úgyhogy sarut vettem fel mert az nem ér hozzá a sebhez és óvatosan megyek rajta.Érdekes zsibbadás van benne.

Erocska22 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 2350

Én 20-at adtam magamnak. A lábraállással meg légy türelmes, nekem a doki csak a 3. Hét után engedte meg az óvatos terhelést, a teljeset meg csak 6 hét után. Ami azt illeti, nem is kívántam előbb :)

Előzmény: Mami06 (2349)
Mami06 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 2349

Köszi a tanácsot a szúrival kapcsolatban! Azért ez a 30 nagyon soknak tűnik. Abban  bízom, hogy lesz még jobb idő és fel tudok venni papucsot is, csak már állhassak rá rendesen a lábamra, mert most csak sarkon vagy lábélen mehetek.

Erocska22 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 2348

A szuri nekem is para volt az elején, de mivel senki se vállalkozott rá, kénytelen voltam magamnak beadni. Az a trükkje, hogy mielőtt beszúrod, előtte kicsit húzd a tű hegyét a bőrödön. Észre fogod venni, hogy vannak pontok, ahol szinte nem is érzed. Ha ott szúrod be, szinte nem is fáj.

én is a kezelőcipőt hordtam, 4 hét után tettem le, de sokáig csak tépőzáras túraszandált tudtam felvenni, mert bucira volt dagadva, nem fért bele egyik cipőmbe se. 

Előzmény: Mami06 (2346)
Alizsani Creative Commons License 2013.09.13 0 0 2347

Nagyon jó a tehermentesítő cipő, szerintem szerezz be egyet, mert nagyon megkönnyíti a járást, én anélkül nem is tudnék menni sehova főleg, hogy egy cipőm sem jön fel, max apukám 43-as cipője jönne fel:D Az enyém 5000ft volt.

Minden láb-és hasi műtét után kell a szuri a trombózis veszély miatt. De nekem csak 10 napig kellett.

Mami06 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 2346

Bízom benne, hogy megéri a sok szenvedés és szép, de legfőképp fájdalommentes lesz a lábunk! :) Én is izgulok az eredmény miatt. Kedden megyek majd varratszedésre, rákérdezek erre a zsibbadás dologra is, mert aludni sem tudtam rendesen miatta. Nekem nincs kezelőcipőm, elég vicces, ahogy zokniban egy lábzsákkal mászkálok a vizsgálatra. Köszönöm a tanácsot, tornáztatom a lábam! Nem tudom nektek kellett-e injekciózni magatokat minden este? Na ez a másik, amit nehezen viselek. Senki nem mondta előre, hogy 30 napig kell majd esténként a hasamba injekciót adni. Én még a vérvételtől is kész vagyok, sajnos nem nagyon bírom a tűt. Az első napon csak ültem és próbáltam erőt venni, hogy saját magamnak beadjam. A férjem sem merte beadni, végül a barátnőm segített, ő adja be esténként. Nektek ez ment könnyedén? Remélem lesz még jó idő, mert 2 hét múlva már dolgoznom kell és azt sem tudom miben megyek majd. Lehet a lábzsákban. :)

Erocska22 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2345

Nagyon sok türelem kell a gyógyuláshoz. Nekem 3 hónappal ezelőtt volt a műtétem, nemcsak a bütykömet vették le, de a csontokat is kiegyenesítették, ehhez előbb el kellett őket vágni, most van a lábamban 2 csavar. Már rendesen tudok menni, zárt cipőben is, de a lábam még mindig érzékeny. A zsibbadás nekem nagyon sokáig megvolt, jó 3 hétig, de esténként még utána is. A bütyköm szépen eltűnt, a rüsztöm viszont magasabb lett, nem tudom, ez visszaáll-e majd. Szóval a zsibbadáson ne aggódjatok, és csak nagyon óvatosan terheljétek! Én éjszakánként bütyökkorrigálót használok, az segít egyenesen tartani a nagylábujjat.

Előzmény: Alizsani (2344)
Alizsani Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2344

Szívesen!

Meg nekem, azt is mondta doki, hogy tornáztassam, sztem az is jó a keringésnek. Egy kis lábfejkörzés meg markolászás az ujjakkal.

Én úgy tudom, hogy a Shede-féle műtét az csak a bütyök lefaragásából áll.

Nekem plussz van még a lábfejembe egy csavar is, ami miatt lassabb a gyógyulás, 10nap után tudtam ráállni először a műtát után. De van, akinek drót is van benne...

Nekem is vannak aggodalmaim de megvárom a 6 hetes gyógyulási időt és reménykedem, hogy megérte megcsináltatni, mert eddig nem úgy látom:(

Előzmény: Mami06 (2343)
Mami06 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2343

Szia Alizsani! köszi, hogy válaszoltál! Picit megnyugodtam, mert nagyon aggasztó ez a lábzsibbadás. Neked milyen műtéted volt? Nekem Schede féle, bár nem tudom ez pontosan mit takar. Nagyon várom, hogy kivegyék a varratokat és talán akkor jobb lesz ez a zsibbadás is!

Előzmény: Alizsani (2342)
Alizsani Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2342

Szia Mami06!

Az én műtétem 3 hete volt(nekem csavaroztak is) de igen nekem is zsibbadt a lábfejem kb 2 hétig de aztán szép lassan elmúlt. Nekem erre, azt mondta a doki, hogy meg lettek piszkálva az erek is a műtét során és idő kell amig rendbe jön a keringés.

Előzmény: Mami06 (2340)
Mami06 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2341

Szia Ildikó! Látom neked is Schede féle bütyökműtéted volt. Nekem múlt héten hétfőn műtőtték szintén ilyen eljárással a lábam. Nagyon zsibbad a lábfejem. Neked nem volt ilyen problémád? Egy hét után vették ki a varratokat? Nekem jövő héten kell mennem varratszedésre, most csak átkötözték. A dokiból mindent úgy kell kihúzni, nem igazán tudok tőle kérdezni. Neked mit mondtak, mikor terhelheted rendesen? Én csak lábélen járkálhatok jelenleg. Nagyon köszönöm, ha válaszolsz!

Előzmény: ildikóka66 (2338)
Mami06 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 2340

Sziasztok! Egy hete volt unevezett Schede féle bütyök műtétem. Elvileg a jövő héten kedden veszik a varratokat. Az orvosom nem túl közlékeny, ezért szeretném a segítségeteket kérni! A sarkamon illetve lábélen járkálhatok a lakásban. A lábam nem fáj, nincs is szükségem fájdalomcsillapítóra, ellenben nagyon zsibbad a lábfelem, különösen a nagy lábujjam. Nem tudom ez normális-e? Napközben próbálom minél többször felpolcolni és tornáztatni a lábam. Jegelem is. Van valakinek tapasztalata ez ügyben, amit megosztana velem? Mennyi idő a gyógyúlás, mikor lehet ráállni, terhelni, cipőt felvenni...stb? Előre is köszönöm a segítséget!

Ágica6105 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 2339

Akkor utólag is, de nagyon sok szeretettel köszöntelek név és szülinapod alkalmából!

Isten éltessen!

Nagyon helyes a döntésed, és menj a dokihoz, Határozottan ugy menj, hogy meg akarod mütetni a harántsüllyedésed, mivel évek óta vannak fájdalmaid, és a betétek nem használnak.

Ird meg mit intéztél:)

Előzmény: Törölt nick (2335)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 2338

Szia Alizsani!

Nekem holnap lesz egy hete, hogy műtötték a lábam. Ma voltam varratszedésen és kötözésen, de én semmi dagadást nem látok a saját lábamon, szépen gyógyul. Viszont bütyköt nem láttam, hogy lenne rajta. Se dagadás, se fájdalom, se semmi.

Szia

Előzmény: Alizsani (2336)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 2337

Szia Artim!

 

Pont egy hete műtöttek Schede eljárással és semmit nem tettek a lábamba. Most jöttem varratszedésről, még két hétig kell a kötésnek rajta lenni, utána 4 hét múlva egy RTG és kontroll. Itthon mezítláb járkálok, de az utcára ez a tehermentesítő cipő nagyon nagy ötlet:) Ha leveszem két hét múlva a kötést, meglátom, hogy fér bele normál cipőbe a lábam. Ha nem lesz rá szükségem, odaadom bárkinek, aki elfogadja és egy 41-es bal cipő kell neki.

Semmi fájdalmam nincs, nagyon szépen gyógyulok.

További szép estét.

Előzmény: Artim (2333)
Alizsani Creative Commons License 2013.09.10 0 0 2336

Sziasztok!

Akinek volt bütyök műtéte, azoktól kérdeznék.

3 hete volt műtétem és eddig nem tetszik az eredmény, nem nagy változást látok. Ez a végleges állapot vagy apad még és egyenesebb lesz???

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.09 0 0 2335

Szia Ági)

 

Most hétvégén még "bulizok" egyet, a név- ill.  a (sokadik) szülinapomat ünnepeljük szűk családi körben.  De a jövő héten megyek az orvoshoz. Hogy melyikhez, még  nem tudom.

Előzmény: Ágica6105 (2334)
Ágica6105 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 2334

Na látod, akkor itt az idő a mütétre és ne gondolkozz rajta!

Csak igy tudsz megszabadulni a fájdalomtól. 

Persze hogy hosszu a gyógyulás, de minden nap jobb, és tudod, hogy egyszer rendbe jön.

Nekem április 17,én volt a mütétem.

A harántsüllyedés mütéttel azonnal lábra kell állni, és terkelni KELL!

Ellenben a bütyökkel, amire 6 hétig nem szabad ráállni.

Igy én az első perctől kezdve mentem, csak ugye cipő nélkül, mivel nem tudtam cipőt felvenni.

Ugy voltam a fiam ballagásán is, hogy egy fekete nylonzacskót huztam a kötésre.

mivel alulról egy labda szerüség van a kötésen, evvel emelkedik fel a haránt a mütét után, ezért esély sincs sipőt felvenni.

azt hiszem a 6.hét után már volt egy edzőcipő, amibe belepassziroztam a lábam.

még sokáig sántikáltam, de eltelt.

Én igazából nem vettem észre, hogy harátsüllyedésem van, egyszerüen nagyon fájt a talpam, és a második ujjam, ha többet sétáltam, vagy bicikliztem.

Nem vártam sokat, pár hónapig fájdogált, amikor a bütyökkel elmentem a dokihoz, de ő azt javasolta, hogy ha fáj a talpam, akkor elöbb ezt a süllyedést kell megmüteni, és utána a bütyök, mivel az nekem nem annyira fáj, inkább csunya nagy.

ugyhogy rohamosan vittek az események, igy a bütyök helyett a harántot mütötték, és majd év elején szeretném a bütyköket levetetni.

Szóval vágj bele minél elöbb, ne szenvedj!

Előzmény: Törölt nick (2325)
Artim Creative Commons License 2013.09.09 0 0 2333

Szia Ildi!

Hát nem kevés az a fél éves műtéti várakozási idő, de a lényeg, hogy letelt és túl is vagy már a műtéten.

Úgy gondolod, hogy nem lesz szükséged a tehermentesítő cipőre?

Tettek csakarokat is a lábadba? Milyen műtéti eljárást alkalmaztak nálad?

Előzmény: ildikóka66 (2332)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2332

Én áprilisban jelentkeztem műtétre, ahhoz képes majdnem fél év telt el:) Ma már fájdalomcsillapító sem kell, teljesen rá tudok állni és a lakásban jövök-megyek. Nekem is van ilyen tehermentesítő cipőm, ha nem lesz rá szükségem, bárkinek odaadom, akinek szüksége van rá. Rengeteg mindent olvastam műtét előtt ezen a fórumon, sokat segítettek az olvasottak.

Előzmény: Törölt nick (2331)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2331

Szerintem jól tudod:) A harántboltozat süllyedésem miatt már nekem is van bütyköm. De még nem fáj, szerencsére:)

15-e után én is keresek egy orvost és jöhet a műtét.

Előzmény: ildikóka66 (2330)
ildikóka66 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 2330

Nagyon fájt már cipőben és csizmában, azért kellett még tél előtt túlesnem rajta. Amúgy nem volt túl nagy és csúnya. Tulajdonképpen a bütyök is a boltozat süllyedése miatt alakul ki, vagy rosszul tudom?

Előzmény: Törölt nick (2329)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.06 0 0 2329

Ildikó, köszi a beszámolót! Én nem bütyökműtétre várok, nekem harántboltozat süllyedésem van. Fájt a lábad egyébként, azért műttetted meg? Vagy csak zavart a látvány:-)

Pihenj, vigyázz a lábadra!

Előzmény: ildikóka66 (2328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!