Keresés

Részletes keresés

yushchenko Creative Commons License 2014.08.09 0 0 797

Mika esetében kellene hőtároló is, ami megint csak drágítana a dolgokon, meg nem tudom, hogy a 60nm-re (3 szoba, fürdőszoba), egy készülék ki tudná-e fűteni a lakást...

 

Émile: köszönöm a választ

Előzmény: citcat 18-16v (791)
Palási Creative Commons License 2014.08.09 0 0 796

 Megvan Rezsipont az elnevezés  

 

 BP.-n  

 

Cím: 1052 Budapest, Városház u. 7.

Telefon: +36-1/450-2592

+36-1/450-2598

   De látom az e-mailt nem szeretik, így nyilván kiszűrik a felesleges panaszokat. Van még félfogadási idő is a honlapjukon megtalálható.

Palási Creative Commons License 2014.08.09 0 0 795

 'Ha valakinek van ötlete, előre is köszönöm!'

 

 Még egy ötlet .

 

 

Állítólag vannak azok a rezsicsökkentő  irodák / a pontos nevét most nem tudom/

 

Meg kell keresni az emíljüket és leírni a panaszt, hadd lássák a magyar valóságot !!

Előzmény: 2xanégyzeten (793)
Palási Creative Commons License 2014.08.09 0 0 794

 Ilyen ajánlat láttán javaslom a villanybojlert. Tény az áram drágább, de ez az összeg csak 35 év múlva egyenlítődik ki.

 

 

 

    "Ha nem csinálok semmit, mindent így hagyok, ahogy van, mi fog történni? 2

 Hát a kéményessel nem jó ujjat húzni, de szép mosollyal le lehet szerelni. Ha nem jön be megígéred hogy csere lesz. aztán vársz.  végső soron kikapcsolják a gázt. Ha nagyon kiakarod élezni a dolgot feljelented a seprőt zsarolásért.

 Nem árt tudni azért hogy az az eternitcső végig van e vagy csak a kitorkolásnál.

 Az a jelzés hogyan történt  ?

Szóban ?

Írásban ??

  A fűtés mivel történik ott fenn a negyediken ??

 

 

 ( végre valaki aki tudja hogy a szintek és az emelet más. )

 Én egy egyszintes házban lakom, a földszinten. Aztán amikor kerestem kégliket volt ingatlanos aki a  kétemeletes házat két szintesnek mondta és írta hogy a lakás a második szinten van, pedig a harmadikon volt.

 

Sok sikert !!

 Körül kéne járni még a dolgot. tehát  . Tehát a 4. em azaz a legfelső, sőt padlás sincs :  nem kell oda max egy 3 m-es cső.

 De ha rossz az értelmezés és az  ötszintes ház  ötemeletes ( azaz 6 szintes  ) akkor is egy em. van felettetek akkor kell egy kb  7 - 8  m-es cső.

 

Mi kerül abban ilyen sokba ??

 egy átfolyós  vízmelegítő elvan merev alú. csővel is, de legyen az örökké valóságnak korr acél akkor is drága.

Előzmény: 2xanégyzeten (793)
2xanégyzeten Creative Commons License 2014.08.09 0 0 793

Sziasztok!

 

A következő problémám lenne: . a fürdőszobámban van egy átfolyós gázbojler (Fég) kéménybe (eternitcső) kötve. A kéményseprő tavaly jelezte, hogy ez nem megfelelő, következő ellenőrzésig javítsam ki szabványosra. Jelenleg két árajánlat van a kezemben: 1.Szerelt kémény az eternitcső helyett a meglévő  gázkészülékhez, ez 466 000 Ft. (Jelzem, ötszintes lapos tetős ház negyedik emeletén lakom). 2.Új, turbós gázmelegítő beépítése (nem kazán, vízmelegítő!), ez esetben gázszerelési terv is szükséges, az eternitcső furanflexszel lenne bélelve, ez összesen 700 000 Ft, de erre még plusz kisebb 14-15 ezer forintos összegek rakódhatnak. Mindkét esetben a hagyományos nyílászárók ellenére hatalmas szellőzőnyílásokat kellene vágatni a falba, 2.megoldás esetén a konyhában is, ahol nincs fűtés, télen így is 10-12 C van. A biztonságról annyit, hogy van szénmonoxid-érzékelőm. Egyedülálló anyaként ez hogyan tudnám kifizetni? Kérdésem: Ha nem csinálok semmit, mindent így hagyok, ahogy van, mi fog történni? Ha cirkófűtést akarnék kiépíttetni és kazánra lenne szükségem, akkor persze elfogadnám, hogy van egy ilyen tétel is, de tényleg kell ekkora cirkusz egy egyszerű átfolyós vízmelegítő  miatt? Tudja valaki esetleg, hogy mibe kerül egy hőszivattyú? Ugyanis ahhoz nem kell kémény, a tetőre telepíthető és a konyha fűtését, illetve a lakás klimatizálást is megoldhatnám vele, mert még ez is probléma a számomra, tudniillik a konyhában nincs fűtés, a lakásban nyáron meleg van, de a ház homlokzatára (függőfolyosóra sem) nem szerelhető légkondi. B tervem a villanybojler, de csak végszükség esetén.

 

Ha valakinek van ötlete, előre is köszönöm!

Émile Creative Commons License 2014.08.07 0 0 792

 Kérdésed :

 

hogy ki tudom-e bélelni a kéményt?" Ha megtanulod a szakmát biztos kitudod bélelni.

 De azért az egy esetért felesleges, bízd szakemberre.

 

Mennyi lesz, hát olyan 300 eft.

 Inkább válasz a MIKÁ -t.

Előzmény: yushchenko (786)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.08.07 0 0 791

Ha van saját kéményed akkor még tudni kéne a készülék típusát is mert nem mindegyiknek van érvényes papírja az olcsóbb csőhöz, de a mika hatásfoka,miatti töblet fogyasztás és a kéménybélelés közötti árkülönbözzet úgy 15 év alatt kerül egálba ezért ha gyüjtő kémény van akkor jobb választás a mika.

Előzmény: yushchenko (790)
yushchenko Creative Commons License 2014.08.07 0 0 790

Köszönöm a választ!

 

Azt lehet tudni, hogy kb. mennyibe kerül a kéménybélelés az esetemben?

Előzmény: citcat 18-16v (789)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.08.07 0 0 789

Olyan amire lehet gázmeot csinálni nincs, de a mika jobb mint az olasz. A mika azon kívül,hogycsúnya semmi baja nincs viszont be lehet építeni bútorba is.

Előzmény: yushchenko (788)
yushchenko Creative Commons License 2014.08.06 0 0 788

Köszönöm a választ, akkor így lesz.

Másik kérdés: említetted a Mika kazánt. Annak nincsen alternatívája(tehát hasonló módon működő kazán más gyártótól)?

Előzmény: citcat 18-16v (787)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.08.06 0 0 787

Keress egy szellőzőt amire nincs másik lakás rákötve mert a gyűjtő kéményt csak akkor bélelheted ha a másik két lakó nem használja és nyilatkozatban lemond róla vagy ők is készüléket cserélnek és béleltetnek is (egy időben veled) ha egyik sincs akkor mika 6+tároló.

Előzmény: yushchenko (786)
yushchenko Creative Commons License 2014.08.06 0 0 786

Sziasztok!

 

Lakást tervezek venni. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom eldönteni, hogy ki tudom-e bélelni a kéményt? Turbós vagy kondenzációs kazánt szeretnék.

A lakás az épület 1. emeletén van, 2 emelet van felettem és lapostető, a belmagasság kb. 2,8m. Úgy láttam gyűjtőkémények vannak, amibe feltételezem másnak is bélés nélkül van bekötve a készüléke (első sorban átfolyós melegítő, mert mellette parapetes konvektorok vannak). Ez esetben tudom egyedileg bélelni a kéményt? Illetve ez milyen költségekkel jár?

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv. Yush

citcat 18-16v Creative Commons License 2014.08.06 0 0 785

Ha nem nagyobb az elhúzás egy átmérőnél akkor 130mm-es csőnek még le lehet fúrni, de ha az emeleti födémnél van akkor  előfordulhat hogy azt a menyezet alatt ki kell bontani, ha a tető födémnél van akkor a tetőn kívüli résznél kell kibontani,de ha csak 5-6cm az elhúzás akkor bontani sem kell. A csak a tetején béleléssel meg jól kib.....a feletted lakóval mert szét fogod áztatni kátránnyal hacsak nem úgy tüzelsz hogy a varjak seggét is te melegíted.

Előzmény: Csavarhúzós (776)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.08.06 0 0 784

Az ilyen kéményeket külön kell választani.  A kazán kéményét meg ki kell bélelni végig mert ha nem akkor a téglázott szakasznál nagy lesz a füst lehűlése ezért ott kicsapódik a füstből a víz+kátrány és először csak átázik azután eldugul. Egyébként elhúzásos kéményt is le tudok fúrni csak az macerásabb mert többet kell hozzá bontani.

Előzmény: gombászok (777)
gombászok Creative Commons License 2014.08.05 0 0 783

Kösz, de nem kell a furánflex.

Bizonytalan az élettartama, egy esetleges spontán kéménytűz meg elhamvasztja, sőt a keresztmetszetet is szűkíti, ami itt-ott már most is kérdéses a több évtizedez lerakódások miatt.

Inkább bevállalok egy kéményfúrást, fix 160-as átmérőre, utána bele a 150-es saválló lemez csövet, ez kiszolgál, míg élek.

Előzmény: Törölt nick (781)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.05 0 0 782

Itt egy videó a dologról.Azért érdekes a dolog, mert MAGYAR találmány az egész....

 

Előzmény: Törölt nick (781)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.05 0 0 781

Sok minden megoldható! Ha elhúzás van a kéményben azt is ki lehet bélelni úgynevezett furán -flex csővel.Nagyából a menete a következő.Bele engedik egy súlyal a kéménybe,ilyen fekete zsákszerű izét a kémény hosszában végig.Bekötik a tetejét amikor bent van.Alúlról felfújják ilyen gőzös bigyóval,ennek hatására felveszi a kémény belső alakját,követve az elhúzást is,stb.Végén levágják a tetején a bekötött részt,kialakítják a  csatlakozást a kályháhot és hajrá már tütelhetsz is.

Előzmény: gombászok (777)
Mariusi Creative Commons License 2014.08.04 0 0 780

Valószínűleg az intenzív lerakódások miatt.

 

A redős felület sok kormot és pernyét megfoghat !!

Előzmény: Csavarhúzós (779)
Csavarhúzós Creative Commons License 2014.08.02 0 0 779

MSZ 845:2010 azt mondja (állítólag, mert valami hülye módon a szabványok publikálása tilos)

 

„Flexibilis béléscső - más műszaki megoldás hiányában - csak gáztüzelő-berendezés égéstermék-elvezető berendezésének felújítására használható.”

 

Nem tudom, hogy ez a felújításra is vonatkozik-e - de máshogy meg valóban nem lehet megoldani...

Madaraspisti Creative Commons License 2014.08.02 0 0 778

 Kifejlesztették már a flexibilis acélcsöveket, talán azzal és végig.

 De az elhúzásban midenképen.

Előzmény: gombászok (777)
gombászok Creative Commons License 2014.08.02 0 0 777

Hasonló feladat előtt állunk: családi ház, a padlástérben két felmenő kémény egyesítve(én nadrág-kéménynek kereszteltem el), 40 éves építmény.

 

Egyik ágán, a lakótérben vaskandalló, néha használjuk. Úgy gondolom, ez nem problémás, nem bélelném.

 

Másik ágán a pincéből induló kazánkémény, átmegy a lakótéren, a földrengés kissé megrázta, bejön a füst.

Ennek orvoslására a kazántól indítva a két ág egyesítéséig szerintem elég lenne bélelni.

Mivel a tetőn kívül(felülről) nem dugható le a cső, azt gondoltam ki, hogy a padlástérben megbontanánk az egyik ág falazatát, itt a kazánig függőleges a falazott kémény, lenyomnánk a kazánig egy szakaszt.

Erre jönne egy tisztítóajtó, a folytatásában a ferde, elhúzott részt pedig felülről kibontanánk, és belefektetnénk a csövet, majd visszafalaznánk.

További szakaszokat nem bélelnénk, ezzel kiküszöbölnénk a lakásba szivárgó szakasz problémáját.

 

Ha van itt valaki, aki csinált/csináltatott hasonlót, ossza meg velünk a tapasztalatát, szakemberek véleménye is érdekelne.

Előzmény: Csavarhúzós (776)
Csavarhúzós Creative Commons License 2014.08.01 0 0 776

Kéményt lehet (szabályosan) csak a tetején bélelni?

 

Egymeletes, lapostetős társasház, a mi lakásunk a földszinten van. Cserépkályha fűtés. A kémény nem egészen 50 éves, a kinti (lapostető feletti) része már évente javítva van (vakolás), de mindig átüti a kátrány. Most, hogy felettünk nem lakik senki, félő hogy a fűtetlen emeleten átmenő kéményben is elég hideg lesz már a füstgáz, és a lakótérben ez ugye elég kellemetlen.

A bélelés meg azért macerás, mert van egy elhúzás a kéményben a két szint között, tehát a felülről beleengedjük a merev csöveket módszer nem működik. De valószínűleg elég lenne az elhúzásig bélelni, mert ott még elég forró a füstgáz, nem kondenzál. (Az mondjuk kérdés, hogy a visszafolyó kondenzátumot elpárologtatja-e, valószínűleg száraz fával fűtve igen)

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.23 0 0 775

1-emelet van feletted?

Vagy tetőtér?

Előzmény: hantorish (774)
hantorish Creative Commons License 2014.07.23 0 0 774

Ez alapján a turbo kazánhoz szükséges cső a csőben rendszer rozsdamentes acél csőből durván 10.000 Ft-ba kerül métere. 

 

Akkor egyszerűen nem értem, hogy jött ki a kivitelezőnek a 100.000 Ft-os többlet a plusz cső miatt. :S. Eszerint a komplett kéménycső nem szabadna, hogy 60-70.000 Ft-nál többe kerüljön anyagárban. (Itt most csak a csövet értem, természetesen az egyéb kiegészítőkkel nem számoltam, mivel azok amúgy is benne lennének a sima kémény kivitelezésében is. 

Előzmény: Törölt nick (773)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 773

Fogalmazásodból olvasva csak a plusz levegő csőért kér ennyit?

 

http://kemenysepro.hu/wp-content/uploads/KOM.honlap.kozzetetel.tevekenyseg.2014.14_2013.Fov_.Kozgy_.rend_.2014.03.17..pdf

 

 

Itt találod a kéményseprő vizsgálati díjtételeket(Feltételezem Budapest)

 

Kijönnek,műszerrel vizsgálják a füstelvezető csőrendszer tömörségét.Kell egy hő és áramlástechnikai számítás amit olyan 15-20e-ért csinálnak.

Kivitelezői nyilatkozat.

Émi minősitő irat a beszerelt anyagokról.

 

Szóval olyan 50-60-e nél áll meg a papírozás.(Ez a kémény része.)

 

Gázterv szerintem kell,de ki csináltat?(kéményseprő nem kéri)Rohadtúl nem látok sehol.....

 

http://hfluesystem.unas.hu/...itt a webshopban látod az árakat,tudsz kalkulálni.

 

 

Csinálhatsz ha az épület jellege megengedi osztott rendszert is....

 

Nyílászsáró kutyát-macskát nem érekli,mert c-típusú készüléked van,ez kintről szívja a levegőt.És mint írtad gáztüzhely nem lesz....

 

 

 

Előzmény: hantorish (770)
Palási Creative Commons License 2014.07.22 0 0 772

 Szerencséd van ,hogy a társaház beszáll a költségekbe. nálunk az ilyenbe nem szállt be  - sőt még az ellenőrzés díját is ránk terhelték volna. A képlet : a hagyományos gravitációs ellenőrzése  a közös költségből a többi meg  mindenkinek saját kontójára . aztán ahogy többen lettünk  a ház csak beadta a derekát. Addig volt olyan anomália, hogy pl. valakinek 4 kéménye volt és semmit nem fizetett / 3  kéményes konv. és egy gázvíz melegítő /, akinek meg egy modern komb gázkazánja az fizetett. Ráadásul a seprők is simlisek voltak. Szedték a régi díjat  a háztól az újat meg a lakóktól.

Szerencsére elmúlt.

Előzmény: hantorish (770)
Palási Creative Commons License 2014.07.22 0 0 771

 Kissé túlzott a  Kivitelező, de tény hogy nem olcsó.

 

 

 A kazántól kell a csöveket venni mert egy rendszer az egész. De ha a kivitelező azt mondja plusz egy  százasért megcsinálja és engedélyezteti , menjél bele.

 Egy ilyen rendszert min. 250 eft lenne,  ha teljesen sk. állnád költségeket.

 A rendszered  ha nem legfelül laksz  így nézne ki : kazán, szétválasztó egység könyök egyenes idomok könyökök , mérő tisztító idom majd bele a kéménybe és onnan a  6-7 méter,  ami általában flexi cső és mind ez tanúsított savállóból.  Így igyekezz a gáztervvel, mert ha csak úgy behúz neked oda valamilyen csövet sokat nem érsz vele.

 Legfelül lehet a cső a csőben rendszer és az talán valamivel olcsóbb.

Előzmény: hantorish (770)
hantorish Creative Commons License 2014.07.22 0 0 770

Sziasztok!

 

Kéménybéleléssel kapcsolatos kérdésem lenne. 

 

A társasház ahol lakom a kéménybélelés mellett döntött. Mi éppen felújítás elején tartunk a kéménybélelés is soron következett volna, mert turbo-s kombi kazánt szereltetünk. Ehhez persze szükséges a gázterv is. 

 

Beszéltem a leendő társasházi kivitelezővel. Azt mondta, hogy a plusz cső, ami a kombi kazánhoz kelleni fog, durván 100.000 Ft-ba fog kerülni 6-7 méterre. Tehát ez a sima bélelésen felül fizetendő összeg. 

 

Elsőre nekem soknak tűnik, tekintve, hogy nekem jóval kevesebbet mondott a saját gázszerelőm. 

 

 

Illetve még egy kérdés.A társasházi közösképviselő azt mondta, hogy mivel nyílászáró cserém is lesz, ezért költségesebb és bonyolultabb lesz az engedélyeztetés. Igaz ez abban az esetben is, ha gáztűzhelyem nem lesz a lakásban, illetve turbos kazán lesz beszerelve? Tehát elméletileg nem fogja használni a belső levegőt gázos készülék...

 

Előre is köszönöm a segítséget. 

 

 

Dunit Creative Commons License 2014.07.04 0 0 769

 Tényleg legalább egy eset, amikor balesetnél nem a balhét elvitte a seprő, hanem egyáltalán a birói szakban megkérdezték volna.

 

 

Mikor lesz egy ilyen tárgyalás ?

 

 

Elmenek oda !!

Dunit Creative Commons License 2014.07.04 0 0 768

 Jó kis összefoglaló, de a szakmai sovinizmust azért tartalmazza.

 Nézzük csak :

 

 

 "Viszont azért haldoklik a kéményseprő ágazat,mert a rezsicsökkentés nekik is odavert rendesen, több helyen a kéményseprők bérét is csökkentették." Van benne valami az a seprési díj nem volt olyan hatalmas, hogy felezzék. De nem is sokat adtak érte. Szólni kell a Szilárdnak / a csepelinek most nem ugrik bé a neve / hogy korrigáljon egy picit. Ja beugrott : a Németh  Sz. van szó.

 de amit vesztettek a derék kotorók az bőven behozták a szakvéleményesdin.

 

 

 "Kéménytűz,baleset,stb."

 akad, de ez a kéménytűz mumus elég ritka. Most a mobilok világában csak feltehetne valaki egy képet. Még a végén úgy halok meg hogy egyet sem láttam. Egész hosszú életemben eddig csak kettőről hallottam. Egyszer úgy 65 éve a Mámám egy templomi karéneken volt és mit lát ? hát hogy szikrázik a mi házunk kéménye. A nagy riadalmon kívül semmi más nem történt. a második tán 4 éve meséli az egyik szomszéd, hogy a Pisti bá' kéménye kigyulladt. Ott is nagyobb volt a látvány mint a valódi baj. Nos a fotók és a videók jöhetnek.

 

Tény viszont hogy hasznos a bélelés. A sok tüzelni nem tudó kéménye élettartalmát némileg meghosszabbítja. IIyen egyszerű, semmi habozás.

 

 

 " Brutális hőfokon a kémény fugái között,a kéményt szétrepesztve kilép a láng a tetőtérbe és jönnek a tűzoltók háztűznézőbe."

 hát nincs általában annyi lerakódás hogy ilyen előfordulna. Erős túlzás, de nagyon ritkán előfordulhat. pl. 1    : 10 a hatodikon.

 

 

,rákkeltő hatású.)  " mármint a kátrány !!! ja ha nyalogatja az ember. viszont büdős, ezt aláírom.

Előzmény: Törölt nick (764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!