Keresés

Részletes keresés

zeteny Creative Commons License 2003.11.04 0 0 261
az kb 215 Ft, majdnem veri az itthini árakat...nem semmi
Előzmény: Laja73 (260)
Laja73 Creative Commons License 2003.11.04 0 0 260
33,10 volt a 95-ös
Előzmény: zeteny (259)
zeteny Creative Commons License 2003.11.03 0 0 259
Off
Na erre nem gondoltam....
Hamvábol feltámadt a topic, mint a F?nix.
On
Valahol azt olvastam, hogy már kint is annyi a benya, mint itthon, igaz ez?
Zétény
Előzmény: Laja73 (256)
Laja73 Creative Commons License 2003.11.02 0 0 258
:O)
hát ennek szíve nem volt: 3 kisgyerek, gyerekülés, mindenki becsatolva, világítás bekapcsolva...mintha a kreszkönyvből jöttünk volna elő. azt is hiába mondtam, hogy életemben először vagyok itt, kb tízzel mentem még ott is, ahol nekem van elsőbbségem, meg hogy nem a táblát néztem, hanem hogy merről jön autó (amúgy láttam a táblát is) - jól van, megbüntet, spongyát rá.
de hogy még ő oktat ki engem, azonkívül legyek hálás is neki...! abban a pillanatban nagyon vágytam vissza Magyarországra. mondtam is neki, hogy miatta nem maradt pénzünk enni, annyira ne örüljön magának. de aztán csak enni kellett - cserébe rendőri felvezetést kaptunk a Casablanca étteremig, ott meg simán forinttal fizettünk:)
Előzmény: GarneTT (257)
GarneTT Creative Commons License 2003.11.02 0 0 257
:D ez a standard szivatás... engem ugyanígy állítottak meg, de szerencsére elengedett a rendőr... de ugyanazt a szöveget mondta, mint neked. (látta, h tanuló vagyok, szal azért neki is van szive)
Előzmény: Laja73 (256)
Laja73 Creative Commons License 2003.11.02 0 0 256
Ahoj!

Látom, július óta érdemben nem szólt hozzá senki, ezért most én jól elmesélem a tapasztalataimat (minden ötletet a topiknak köszönhetek):

- Budakalász (nem Keszi!:)) - Pomáz - Pilisszentkereszt - Esztergom útvonal valóban lenyűgözö! Vasárnap este is gyér forgalom visszafele, fantasztikus az őszi táj...a vezetéssel nem árt vigyázni, az avar csúszik, Dobogókő magasságában erős köd volt
- 43 liter 95-ös 1425 SKK volt (Slovnaft)
- váltás ugyanitt 6,60-ért (nem tudom, hivatalosan mennyi, nem néztem utána, igazából családi kirándulás volt, nem spórolós út - közben itt megnéztem, középárfolyamon 6,23)
- BILLA SKK-ban:
&npsp;&npsp;&npsp;- Nestlé cornflakes 750g 79,90
&npsp;&npsp;&npsp;- "KELT" sör 22,90
&npsp;&npsp;&npsp;- Zlaty Bazant 15,90
&npsp;&npsp;&npsp;- Zlaty Bazant fekete 18,90
&npsp;&npsp;&npsp;- Nápolyiszeletek 4-5,-
&npsp;&npsp;&npsp;- Tészta 500g 11,90
- Casablanca étterem (http://www.parkany.sk/casablanca/magyar/indexhu.htm): nagyon finom kaja, kedves, figyelmes kiszolgálás, én is csak ajánlani tudom. 3 gyerekkel rendeltünk egy kétszemélyes 'Casablanca'-tálat, egy főételt, egy teljes és két kis levest, savanyúság, sörök (alkoholmentes ZB), üdítők, kávé - 950 SKK-ért.
És tényleg mindenki magyarul beszél! A boltos, a vámos - szlovák szót nem hallottam; ha jól tudom, a lakosság háromnegyede magyar.

Negatívum: ostoba, egyszerű rendőr. Nem is igazán azért, mert megbüntetett 1000 koronára (STOP táblánál nem megállás, csak lassítás, 2000-ről indult, elengedett ezret), nekik is hiányos a költségvetésük, hát a gengszterek helyett a "kisembereket" szopatják - hanem az a szöveg, amit megeresztett felém: "veszélyezteti a gyermekei biztonságát...tartozik nekik azzal, hogy nekem köszönhetően ezer koronáért vásárol nekik ajándékot...pesten biztos száguldoznak, itt más a szokás"
Broáf...

terrigena Creative Commons License 2003.09.05 0 0 255
Azért ez a szó sem Árpád apánkkal érkezett!
Előzmény: Geitenbeffer (254)
Geitenbeffer Creative Commons License 2003.07.29 0 0 254
jaja, probald csak meg! :)
Előzmény: M62 187 (253)
M62 187 Creative Commons License 2003.07.29 0 0 253
OFF
és akkor még nem beszéltünk arról, hogy magyar szó nem kezdődhet "pr" kapcsolattal...

Az attól függ, hogy mit tekintünk magyar szónak. Bármelyik magyar szótárban tucatjával találsz ilyet. Igaz. hogy ezek idegen eredetűek, de nem kevés lassan már ezer éve előfordulhat a nyelvünkben.
ON

Előzmény: terrigena (252)
terrigena Creative Commons License 2003.07.29 0 0 252
"Privigye (ez a legszebb magyar szó)"

Cseppet se zavarjon, hogy mérföldekről látszik, hogy ez egy szláv szó, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy magyar szó nem kezdődhet "pr" kapcsolattal...
Egyébként a previdiet szláv (szlovák) szóból származik, jelentése: átlátás, átlátni.

Érdekes, hogy a felvidéki szláv eredetű magyar helységnevek sokkal jobban megőrizték a régi szláv nyelvállapotot, mint a modern szlovák nevek. Például:

Privigye - Prievidza
Galgóc - Hlohovec
Karkóc - Trakovice

bocs az offtopikkodásért

Előzmény: dr. Agy (141)
don_kihote Creative Commons License 2003.07.06 0 0 251
Haliho!
Tudtok Párkány-ban, vagy környékén valami jó sportboltot!
Régen divat volt sportcuccokért kijárni.
Most mi a helyzet?
Nem szeretnék Pozsonyig elmenni!
/rémlik, hogy másképp hívják mostanság?/
Triumphator Creative Commons License 2003.06.03 0 0 250
azaz! fel vagyon biztos újítva, mert nagyon túlkúrált, tényleg. két külön vászontetős udvar, minden ok volt. miratti
Előzmény: Zlatko (249)
Zlatko Creative Commons License 2003.06.02 0 0 249
Az étterem a Miratti, ugye? Nemrég be volt zárva, felújították?
Triumphator Creative Commons License 2003.06.01 0 0 248
háj!

felavattam új útlevelemet párkányban. tapasztalatok:

pénzváltás: fogarasi út tesco-ban western unionnál 6,30 huf/skk, de csak ezrese van, nem vettem. kint párkányban ugyanennyiért szó nélkül váltanak, nekem csak 500 kellett, mégis legyen nálam valamennyi zseton. topikleírás szerint irány a főút végén lévő slovnaft benzinkút, vigyázat, előtte valami másik cég kútja! egyébként tökmindegy, az ár ugyanannyi. slovnaftnál a benzin kb. 174 ft/l, bankkártyával fizetve a korona csak 6,04. sms-kontroll rulez, egyből csekkoltam. (érdekességként elmondom, hogy most először volt úgy a kocsim, hogy világított a benzinszintjelző és úgy érkeztem a kúthoz, mégsem ment bele több, mint itthon szokott, sőt...)
billa áruház kicsi, lepattant, sörkészlet kifosztva. azért pár üveg kelt bejátszik, 20,9+8 skk/üveg, kb. 175 huf. más izgalmas nincs, hacsak nem bounty asszonynak 90 huf és kitkat 78 huf. kártyával (ec/mc) szó nélkül 6,04 huf/skk-ért.

étterem a főutcáról nyilik, valami milenni vagy hasonló, kivülről nincs agyonreklámozva, bent viszont kellemes vászontetős udvarhelység. étlap kétnyelvű, felszolgálólányok gyorsak, udvariasak, kedvesek. 3 főnek étel-ital jattal együtt 350 skk. pl. cigánypecsenye sonkával-tükürtojással á 95 skk. javasolom vezetni kénytelen sorstársaimnak a zlaty bazant noalko-t kipróbálni, jéghidegen eddig a legtűrhetőbb.

ezek után fagyi a főutcán, 6 skk/gombóc, korrekt.

párkány meg olyan, mintha 1980 lenne még mindig, skoda-hegyek, nyugi, béke, no rohanás, tisztaság(!) az utcákon.

bocs, ha hosszú.

roosevelt Creative Commons License 2003.05.29 0 0 247
ide is írom: újra járnak vonatok Párkányból Lévára és Ipolyságra jún.15-től.
Előzmény: abdhulbin (246)
abdhulbin Creative Commons License 2003.05.19 0 0 246
83-ba kajáltam ott elég sokszor. Finom, és bőséges volt annak idejében ott a kaja.
Előzmény: FSO Papa (243)
sasmadarka Creative Commons License 2003.05.11 0 0 245
Elnézést. 18. év után van lehetőség nemzetközi jogsira, nem pedig 18 év után :(

SF

sasmadarka Creative Commons License 2003.05.11 0 0 244
A kezdő vezetői engedélyre én úgy tudtam, hogy vontatási illetve "A" kategória esetén személyszállítási tilalom van érvényben, külföldre utazás lehetősége biztosított (kivéve, ha a célország és Magyarország között nincs ilyen jellegű megállapodás) ebben az esetben szükséges a Nemzetközi vezetői engedély kiállítása, erre viszont csak 18 év után van lehetőség.

Amúgy nekem is rémlett valami olyasmi, hogy külföldön nem vezethet, de most néztem utána a jogszabálynak és semmi ilyet nem írt.

Amúgy én minden hónapban megyek üzleti okok miatt Szlovákiába (Komarnon keresztül), de még nem jutott eszembe, hogy ott olcsóbb is lehetne minden... Szvsz fel lettem csigázva :) Szóval következő utamnál körül fogok nézni :)

SF

FSO Papa Creative Commons License 2003.05.11 0 0 243
hali

nagyon jó a Tesco knédli!! Kicsit fáztam tőle mert kis adagban csak ilyen volt (B.bánya) de ma megcsináltam vacsira és ott volt rendesen!

errefelé egy ajánlott burkolda: E77-en tovább Ruzomberok felé, út szétválik, Ruzomberok/Dolny Kubín jobbra, kis híd alatt át, utána pár száz méterre jobbra nagy parkoló (kamionoknak, ki is van írva hogy TIR de még nem láttam ott kamiont), és egy faépület a parkoló végén, Koliba valami. Belül tiszta fa, középen kályha (most a melegben nem működik), a kaja nagyon fitti! Múlt hétvégén visszamentünk egész családdal, egynapos Donovaly kirándulás keretében, visszafele vacsi ott - gyerekek (is) nagyon élvezték... Ja, az egész megállt 1200 Sk-ból (2 gyerek, 2 felnőtt, sok üdítő...)

p

Snipper Creative Commons License 2003.05.07 0 0 242
Nincs mit...
Előzmény: Peto (241)
Peto Creative Commons License 2003.05.07 0 0 241
Kedves Snipper, köszi!
Előzmény: Snipper (240)
Snipper Creative Commons License 2003.05.07 0 0 240
Ha jól tudom, 50 dollárnak megfelelő lóvé kell, hogy legyen Nálad.. Ha kedvük van kérik, ha nem nem.. ez is igy megy.. Volt,hogy 10 percet álltam, mert az elöttem lévő román ürgétől kérték a pénzt.. és hiába magyarázta, hogy a bank kártyáján van annyi.. nem akarták elfogadni..aztán átmentem másik ablakhoz, leléptem ott..igy nem tudom, mi lett a vége..
De multkor egy lánnyal mentem át, neki is ilyen utlevele volt, nem kérdeztek semmit...
Előzmény: Peto (239)
Peto Creative Commons License 2003.05.07 0 0 239
Hátha tudja valaki.
Román állampolgár milyen feltételekkel lépheti át a határt (bizonyos mennyiségű valuta, esetleg kötelező beváltás)?
asciimo Creative Commons License 2003.05.06 0 0 238
jaj de jo lenne,ha ilyen szerencsem lenne mindig.
Előzmény: Snipper (237)
Snipper Creative Commons License 2003.05.06 0 0 237
Most voltam az esztergomi hidnál.. sorbanállás minimális..néhány perc volt csak.. A vámos néni kérdezte kié a kocsi, meg van e meghatalmazásom..mondtam, hogy nincs.. de nem csinált belőle ügyet...
GarneTT Creative Commons License 2003.05.02 0 0 236
tegnap este 10ig volt nyitva a Coop. máskor 9ig van... vagy ők így ünneplik a munka napját? :)

Valaki megerősíthetné a Kelt-Cora vonalat :) tényleg 110Ft-ot ér az üvege? a pontos ára egyébként: 20+8. (168Ft üveggel)

asciimo Creative Commons License 2003.05.02 0 0 235
most bövitik, megvette a tulaj a szomszedos hazat. szerintem is jo.
Előzmény: egyer (234)
egyer Creative Commons License 2003.05.02 0 0 234
Lehet, hogy már későn szólok, de aki olcsón jót akar kajálni Párkányban (és sokat):Casablanca vendéglő. Főutcán elindulni, hamar lesz jobbra egy utca, ha benézel. látsz egy templomot. Azon az utcám kell elindulni, templom előtt egyenesen előre, és ott van.
Előzmény: habs1 (188)
asciimo Creative Commons License 2003.05.02 0 0 233
azaz "gyiki"
:)

Előzmény: gergoba (232)
gergoba Creative Commons License 2003.04.30 0 0 232
gyakujem pehnye
Előzmény: asciimo (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!