Keresés

Részletes keresés

leveste Creative Commons License 2010.02.08 0 0 103078

Ha én is úgy be lennék rendezkedve, mint Krézi, akkor én is magasról lesz@rnám a píkoilt :)

És nyugodtan fórumozgatnék "minden-mindegy " alapon....

Előzmény: kilenctizenegy (103077)
kilenctizenegy Creative Commons License 2010.02.08 0 0 103077
Ha még te is visszataláltál a valósághoz az elmebetegségek bő temésű földjéről, akkor van remény. :-))
Előzmény: krezidiesel (103076)
krezidiesel Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103076

Régebben veszett geddonista voltam és meg voltam győződve róla, hogy ez a pikolaj ez durván odabasz majd a világnak.

Most arra gondolok inkább, hogy ezek a gondok sokkal jobban fel vannak nagyitva valós méretüknél, más valós gondokat meg elsikálnak.

Pikolaj lesz, valószinű  jóval később is mint jósolják és nem feltétlen megoldhatatlan.

Amit irtál a takarékosságra alkalmatlan gazdasági berendezkedésünkről azzal meg egyetértek. 

Előzmény: hubab (103048)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103075
Szóval lehet, hogy még igazad is van, hogy nem lenne szükséges a hivatalos és nemhivatalos cenzóra, de mindkettő létezik. Vannak, akik másképp látják ennek szükségességét, mint te.
A hivatalosra kapásból beugrik pár kormány, Kína, Irán, oroszok, (utóbbi félhivatalos)
a nemhivatalosra példa hogy nem egy érdekcsoport, néha szintén államhoz kötődően, hivatásos és önkéntes netkommandókkal íratja át pl. a nekik érdekes wikipédia szócikkeket.
Kár, hogy nem te vagy a világ médiacézára, akik most vannak ilyen pozíciókban, valamiért szükségét látják a cenzúrának, manipulálásnak.
Előzmény: üvegháztartás (103032)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103074
"Pisalas utan folosleges lehuzni a budit. "

Főleg a kertben...
Előzmény: V.4_BlackVoid (103060)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103073
a problema a kulonfele szappan-fogkrem-sampon es egyeb lerakodasokkal lenne.

Akkor mar sokkal jobb, ha esovizet gyujtunk, es azzal huzzuk le a budit.

sb
Előzmény: exatly (103062)
üvegháztartás Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103072
Salvor,

ezt főként neked teszem ide. Szerintem nagyon érdekes, de hát én ehhez nem értek eléggé. Mit gondolsz róla? 1 órás, nagyon jó előadó a pasi. Az Univerzum keletkezéséről szól a dolog, kvantumfluktuációkról, és hogy lehet-e a világegyetem tömege nulla.

Ha megnézed, érdekelne a véleményed. Mit gondolsz te erről?


'A Universe From Nothing' by Lawrence Krauss, AAI 2009
http://www.youtube.com/watch?v=7ImvlS8PLIo


(Akiket esetleg vallásos meggyőződésükben sért az anyag [mert a krapek eléggé antiklerikális...] azoknak is érdekes lehet megnézni. Maga a dolog szép, mint ismeretelméleti teória. Legalább annyira, mint egy pottyantós budi. :-D )
hubab Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103071

Néztem már a blogodon.

Mondjuk ha jól értelmezem, az ábra gyakorlatilag csak addig értelmezhető, míg az alsó görbe el nem éri az x tengelyt, utána a folyamat nem fenntartható, csak elméleti jelentősége van.

Vagy az alsó görbét folytatni kell a negatív tartományba is, ami megmutatná, hogy mennyit kellene a megtakarításaidból, készletedből, külső forrásból stb felélni, hogy a folyamat folytatódjon, de annak már nincs értelme.

Hacsak nem az lenne a célfüggvény, hogy pl. bármi áron kitermeljük az összes olajat.

Előzmény: üvegháztartás (103061)
GPS Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103070

Nade barátom, ugye belátod, hogy egy pár köbméteres, zárt légterű lakókocsi használatát erősen korlátozná egy ilyen fajta komposzt-budi? :-)))))))

Sőt, én még a löttyös-zárt-lebontós használatát se szorgalmazom...az is kizárólag a finnyásabb hölgyvendégek miatt van - különben is csak folyóügyre és kizárólag csak 4-es erősségűnél erősebb viharban engedélyezem a használatát.

A vihar erősségét mérem ám...ott is van a meteo-műszer kijelzője rögtön a mosdó ajtaja mellett :-)))
.
Előzmény: dajtás (103069)
dajtás Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103069
Komposzt WC-be nem kell lötyi, dolgod végeztél csak némi faforgácsot/töreket/cellulóz tartalmú anyagot kell rakni a "művedre" :) Cellulóz szépen felszívja a folyadékot és segít az aerob bomlás elindításában. Egész motyó ebben a formában kevésbé szagos, de nem árt szagelszívás a helységben. A végterméket értelem szerűen komposztra hordod és príma virágföld lesz 1 év múlva belőle.
Komposzt WC
Előzmény: GPS (103068)
GPS Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103068

Nekem a lakókocsimban van hasonló budi.

Valami gyanús löttyöt kell beleönteni a tartályba, némi vízet rá...és rázárni a felsőrészét. Állítólag mindent megkajál és ártalmatlanná tesz, ami belepotyog.

Még nem ellenőriztem a végterméket - de biztos jó kell legyen, mert az a lötty rohadtdrága ám.
.
Előzmény: dajtás (103067)
dajtás Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103067
Elmondok egy "nagy" ötletet, ne is használjunk budiba vizet...
Léteznek modern komposzt WC-k. Egy gond van velük, hogy naponta ki kell üríteni a termést :)
Ha valaki nem ismerné, a komposzt WC egy limitált űrtartalmú beltéri potyisbudi.
Előzmény: GPS (103066)
GPS Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103066

Ha én elmondom neked azt, hogy mifelénk EGYÁLTALÁN NINCS tartály - akkor nézel egy nagyot, mi?

Egy direkt golyóscsappal öblítünk - a városi nyomással. Ennyi. Addig tartjuk nyitva, ameddig kell. És ez nem valami DIY megoldás - ez "gyárilag" van így.

De azok az úgynevezett Schell-szelepek is direkt a hálózatról mennek - ott sincs tartály egy szál se.
.
Előzmény: exatly (103065)
exatly Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103065
:)) Írhatok én milliós bevétellel kecsegtető ötleteket.

A panelokban tényleg magasan szokott lenni a tartály, le kell tenni ameddig csak lehet, és elég 10 cm különbség is a mosdóval. A gravitáció segít.
üvegháztartás Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103064
Olvastad a 22-es csapdáját?

Konkrétan 'a katona fehérben' epizódra gondolok, akiből csövek lógtak ki, a csövekhez pedig tartályok csatlakoztak. Az egyik csövön (húgycsőkivezetés) kifelé, a másikon (szájnyílás) befelé. Néha jött a nővérke (Duckett nővér, ha jól rémlik), és megcserélte a két tartályt.

A kör bezárult.
Előzmény: exatly (103062)
GPS Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103063

"....a mosdót egy kicsit magasabbra kell tenni, a wc-t alacsonyabbra, és amit elhasználunk mosakodáshoz, az mehetne a tartályba. "

Príma ötlet...csak nekem még agyalnom kell azon, hogy hogyan adom ezt be a másodikon lakó szomszédomnak...ugyanis én a harmadikon lakom.

Ha meg tudnám dumálni, hogy ő meg a budiját az első-emeletihez tolja le...akkor nyert ügyem lesz :-))))
.
Előzmény: exatly (103062)
exatly Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103062
Egyszerű ezt a takarékosabb vízhasználást megoldani. Megint ellövök egy ötletet, mindegy. Szóval annyi lenne, hogy a zuhanyzót és a mosdót egy kicsit magasabbra kell tenni, a wc-t alacsonyabbra, és amit elhasználunk mosakodáshoz, az mehetne a tartályba.
És még csak kicsit kellene gondolkodni ahhoz, hogy egy harmadik kör is beleférjen.
Előzmény: Kisfiatal (103056)
üvegháztartás Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103061

Amit írsz, az Magyarországra, illetve konkrétan a mi pénzünkre vetítve valahogy így néz ki. Írtam hozzá (ma délelőtt) egy elég részletes indoklást is, de nem illik ide. A képet azért beteszem, mert érdekes. (A szöveg is érdekes szerintem, különben nem írtam volna meg.) :-)

 

 

Előzmény: hubab (103048)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103060
Pisalas utan folosleges lehuzni a budit.
Előzmény: dajtás (103054)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103059
Tokeletesen egyetertek.
Előzmény: hubab (103048)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103058
"It is not profitable to slow decline."

Vagyis a takaregossag nem uzlet a vallalatoknak. Ennyi. A Peak Oil nem kamu panikkeltes, ha az lenne akkor ovatosan csorgatnak a tomegmediaba.

A klimavaltozas elleni harc viszont sztem burkoltan a Peak Oil "elleni" harc is.
Előzmény: krezidiesel (103035)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103057
Nem hivatalos cenzura van. A media tulajdonosok cenzuraznak egyfelol. Masreszt meg ahogy te is irod, a tomegmedia azt adja az embereknek amit hallani akarnak.

Na most azt, hogy esetleg a jovojuk nem ugy alakul ahogy azt ok szeretnek - ezt akarjak legkevesbe hallani. Es az ilyesmit a hirdetok sem szeretik.

Szoval harmas cenzura van:
- a laptulajdonos erdekei / szemlelete
- a kozonseg mit akar olvasni
- milyen ujsagban hirdetnek a hirdetok

Hivatalos cenzurara nincs is szukseg, mukodik a dolog magatol.
Előzmény: üvegháztartás (103032)
Kisfiatal Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103056
Ez csak egy példa volt, de mondhatnám még, hogy az emberek 90%-a fürdésnél sem spórol és fullig engedi a kádat..
Egyébként nekünk takarékos wc tartályunk van :) Na de akkor mi legyen? Pottyantós? Inkább a fürdés és fogmosás, amin spórolni lehet.
Egyébként még régebben olvastam egy cikket, hogy a rendszerváltás után elég nagyot esett a vízfogyasztás idehaza. MErthogy drágább lett vagy mi.
Előzmény: dajtás (103054)
GPS Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103055

Ceausescuék spekuláltak azon, hogy egy másodlagos vízhálózat kéne - ahová ipari-vizet nyomnának pl. a budi lehúzására, mosásra, stb.

Azt viszont meg is valósították Nagyváradon, hogy a Felix-fűrdő felőli lakótelepre - egy második melegvíz-vezetéken - bevezették a termálvizet. Csak úgy durr-bele, egyenesen a csapba.

1-2 évig működött is a dolog - amíg a csőhálózat, de a kuncsaftok fürdőkádjai és szerelvényei is totál használhatatlanná nem váltak...ami után már nem újították fel többé az ötletet.
.
Előzmény: dajtás (103054)
dajtás Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103054
Ne a fogmosástól fájjon a fejed, nagyságrendekkel több víz megy a dolgok lehúzására... Gondolj bele, napi hányszor van kisdolog és ezt hány liter ivóvíz tisztaságú vízzel húzod le. Napi szinten min 30l víz/fő elmegy erre, 10 milliónál 30 millió liter víz/nap... Ez a pazarlás, nem a fogmosás(sokan nem is mosnak fogat).
Előzmény: Kisfiatal (103049)
dexep Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103053
Peak Oil után Peak Topsoil !?

Akár 60 év alatt is elfogyhat a termőtalaj a világon
MTI
2010.02.06. szombat 13:20

Egy ausztrál kutató szerint akár 60 év alatt is elfogyhat a termőtalaj a világon a föld túlhasználata és más okok miatt.

John Crawford, a Sydney-i Egyetem Fenntartható Mezőgazdaság tanszékének vezetője egy Ausztráliában a héten megrendezett konferencián mutatta be legújabb tanulmányát, mely szerint a termőtalaj vékonyodásának oka az elhibázott földhasználat és túltermelés okozta erózió, valamint a klímaváltozás.

Crawford becslése szerint évente 75 milliárd tonna talaj veszik el világszerte, s mára a világ termőtalajának 80 százaléka mérsékelten vagy jelentősen erodálódott. Kínában az erózió üteme a természetes regenerációs képesség 57-szerese, míg Európában 17-szeres, Amerikában 10-szeres, Ausztráliában 5-szörös a mutató.

Ha nem teszünk drasztikus lépéseket, a világ termőtalaja akár 60 éven belül is eltűnhet. Ez az élelmiszerárak megugrásához és globális élelmezési válsághoz vezethet - idézte Crawfordot a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadása (www.telegraph.co.uk).

Az európai talaj a kíméletesebb földhasználat miatt valamivel tovább, mintegy 100 évig is kitarthatna, valójában azonban a növekvő népesség okozta keresleti és a világszerte erodálódó földek által kiváltott kínálati nyomás hatására valószínűleg már előbb kimerül.

"Nem túlzás azt állítani, hogy a termőtalaj a legértékesebb erőforrásunk, ám jelenleg képtelenek vagyunk biztosítani fennmaradását a gyermekeink számára, nem is beszélve az unokáinkról" - mondta Crawford.

A kutató szerint a talajt kevesebb szántással, pihentetéssel kell óvni, ám a talajminőség javítása évtizedeket is igénybe vehet. A biogazdálkodásról úgy vélte, hogy a megoldás egyik eleme lehet, ugyanakkor kijelentette: "nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy ilyen módszerekkel az egész népességet élelmezni lehetne, az időben növekvő igényekről nem is szólva".

A legfrissebb előrejelzések szerint a világ népessége a jelenlegi 6,8 milliárdról 2050-re több mint 9 milliárdra nőhet. A tavalyi gabonaválság során a búzakészletek 30 éves mélypontra kerültek, miután a búza és rizs iránti kereslet az elmúlt hét évből hatban túlszárnyalta a kínálatot. A szárnyaló gabonaárak a világ több országában is társadalmi feszültségekhez vezettek.


Kisfiatal Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103052
Azért fut a panelprogram, ami a semminél több. A leszigetelt házakban jószerivel nem kell fűteni, már ha nincs nagyon hideg. És nyárin sincs benne annyira meleg, azaz a klímának sem kell annyit menni.
Előzmény: krezidiesel (103035)
GPS Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103051

Itt van egy részlet egy ilyen szuper-olcsó-gazdaságos autómosó reklámjából.
Nem én takartam ki, így tették fel valamelyik portálra...viszont a mosoda egész képét (mert az is volt) - egyszerűen nem engedte lementeni.

A humor maradhatott...de nehogy már hasznot húzzon belőle a mosodás vállalkozó is, nem igaz?
.
Előzmény: Kisfiatal (103049)
Kisfiatal Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103050
Restellem, de a fizum 8-10%-át költöm én is autózásra. Pedig járhatnék bicajjal is :) Na nem ebben az időben.. Na de nekem más hülyeségem, hitelre plazma meg ilyenek nincs, és egyébként is takarékos próbálok lenni, úgyhogy ennyi kényelem jár nekem :))
Pl. külön hobbim, hogy a melóhelyen is kapcsolgatom lefelé a villanyt, ahol nem kell :)) Ha feleslegesen ég. Aztán mint említettem a vizet sem pazarlom orrba-szájba..
Busszal is járhatnék, de antiszociális vagyok.. :)
Előzmény: krezidiesel (103046)
Kisfiatal Creative Commons License 2010.02.07 0 0 103049
Tegnap olvastam egy cikket a Totalcaron, egy új autómosási techológiáról. Ahol is 5 liter vízzel le tudják mosni az autót(gőzzel). És akkor odaírták, hogy ez a vízügyi miisztérium szerint is egy átlagos fogmosás vízigénye. Ezek szerint a minisztérium is abból indul ki, hogy ha fogat mos valaki, az végig folyatja a vizet. Csak mert én nem szoktam, csak a végén amikor öblítek, meg az elején hogy bevizezzem a fogkefét, és ez tuti nincs 5 liter. Vagy igen?
Na, mindezt csak azért írtam be, mert ez is egy tipikus pazarlás(mármint a víz végig folyatása fogmosás során), ahogy a villany felesleges égetése is, és sajna az emberek 90%-a ilyen, hogy xarik rá. Pedig csak egy rohadt gombnyomás az egész.
Előzmény: krezidiesel (103045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!