Keresés

Részletes keresés

paljoc Creative Commons License 2008.10.13 0 0 523
2003-2004 óta igaz ez, előtte teljesen saját fejlesztésű, semmivel össze nem keverhető készülékeket gyártott a Philips. Futoot ki merre látott, ha meglátta a belsejüket! :-)))
Előzmény: Törölt nick (520)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 522

A link nem jelent meg rendesen, egyúttal hozzátenném, annyiból nem értem a dolgot, hogy az a gumi ki tudja milyen (hő?) stb. kezeléseken megy át, hogyan is fertőzhetne...
 

http://www.portfoliolight.hu/cikk.tdp?k=7&i=3445 

 

Előzmény: Törölt nick (520)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 521

Akad azért saját gyártású termék is:

 

http://aquafilter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=73 

 

Azt nem hinném, hogy direktbe hazudnának (pl. ebben a cikkben, a képünkbe), legfeljebb máshol elhallgatnak ezt-azt, trükkösen kozmetikáznak. Továbbá egy magára valamit adó cégről azt is el tudom képzelni, hogy azért igyekszik odafigyelni a saját név alatt árusított kínai termék minőségére is.

Előzmény: cumpika (507)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 520

Minden Philips videóra nem merném kijelenteni, hogy kínai, bár az újabbak belsejét nem látom, mivel videót már nem nagyon vállalok javításra. De az sem csoda, ha leállították a saját gyártást, hiszen kifutó termék.

 

De TV és a régebbi vidómagnó stb. cuccok belsejében jól felismerhető a jellegzetes Philips kinézet és tervezés. Ezt nem is lehet így elmondani, látni kell, ahogy kinéz az egész. Talán még laikusnak feltűnő, ha alaposan megnéz pár darabot.

 

Mint ahogy azonnal felismerhető a kínai belsejű Videoton TV is. Egy ilyen 2 éves (nagy/sík) képcsöves készülékkel találkoztam nemrég. Ha volt is kisebb gondja, egy alkatrész megadta magát, de amúgy teljesen szimpatikus, letisztult konstrukció.

 

Kínai Thomsonnak pedig Thomson belseje van stb., láthatóan saját tervezés. (Hogy ez előny, vagy hátrány, külön téma.)

 

Ugyanakkor más példa, mi mindenre képesek ezek a sárgák:

 

http://www.portfoliolight.hu/cikk.tdp?k=7&i=3445 

 

Használt óvszerből hajpántot


2007. november 15. csütörtök, 05:59


Kínában hajpántok alapanyagaként használják fel az óvszerekből újrahasznosított gumit, ez pedig súlyos közegészségügyi problémákat okozhat, így ugyanis olyan szexuális úton terjedő betegségeket lehet elkapni, amelyek ellen eredetileg az óvszer készült.

 

 

Előzmény: paljoc (514)
paljoc Creative Commons License 2008.10.13 0 0 519

Nem ilyen irányba látom menni a tendenciát...sajnos. Ugyanis az igazi minőség ára horrorisztikus, az emberek nagy részének a fizetése nem az. S mivel ők vannak többen, nem az lesz a következmény, hogy gyártsunk iszonyat jó cuccokat, hanem ahogy pl. a Philips-nél is látom:gyártsunk szemetet a tömegnek és adjuk egy kicsit drágábban a noname ugyan olyan szemétnél.

 

De való igaz vannak gyártók akik nem engednek a minőségből.

Én sajnos ezeket nem nagyon tudom megvásárolni. Pl. egy Marantz középkategóriás sztereó erősítő kb. 3-400 ezer Ft. /benne amúgy zömében Philips alkatrészekkel, amik válogatottak/ A csúcskategória mondjuk 2 milla. Cd lejátszóval u.ez a helyzet. Hogy a hangszóróról már ne is beszéljek/mondjuk Tannoy/.

Cseszhetem a tisztességes gyártó igényes termékét ha nem tudom megvenni.

 

Hiába hallgatnék én zenét otthon kitűnő minőségben! Legalább egy milliót kéne kifizetni érte. És ezzel szerintem nem vagyunk túl sokan így. Az emberek nagy részében még az igény sem fogalmazódik meg sok termék terén, hogy nagyon jó minőséget vegyen. Erre is van példa az ismeretségi körömben, de most inkább elalszom!

Előzmény: cumpika (518)
cumpika Creative Commons License 2008.10.12 0 0 518
Igy igaz,ezért kell alaposan megnézni mit vesz az ember,nem bedőlni a maszlagnak.

Van azért jó néhány még tisztességes gyártó,akinek fontos a minőség,fontos az emberek bizalma és pár dollárárt nem akarja ezt elveszíteni.

Nem szállnak be az árversenybe,mert annak mindig az a vége,hogy a minőségből engednek.

Meg lehet nézni ezeket,nem mennek csődbe jól elvannak a káoszban,mert azért egyre többen lesznek akiknek fontos az igazi minőség.
Előzmény: paljoc (517)
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 517
Na, először egyetértünk. Így van, egyre szarabb. De a többi márka nagy része is ugyanez, nem akarlak elkeseríteni!!!
Előzmény: cumpika (515)
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 516

Nyomatékosan ismétlem, ugyanaz a belseje. Semmiféle drága meg minőségi anyag anyagfelhasználás meg fejlesztés nincs! Egyszerűen a Philips dobozba csomagolt UGYANAZ drágább, mint  a Funai dobozba csomagolt! Láttam, szétszedtem, javítottam mindkettőt!

A nagy márkák nagy része a korábban, tíz-tizenöt évvel megszerzett hírnevéből él ma és árulja saját logo-jával a kínai terméket jóval drágábban.

A philips-nél legalábbis így van!

Előzmény: cumpika (513)
cumpika Creative Commons License 2008.10.12 0 0 515
sok Philips terméknél nem gyárt semmit a cég, csak megveszi a kínai gyártól a belet és bedobozolja.

Akkor tán nem véletlen,hogy egyre szarabbak a termékeik.
Előzmény: paljoc (514)
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 514

Én csak annyit tudok, hogy sok Philips terméknél nem gyárt semmit a cég, csak megveszi a kínai gyártól a belet és bedobozolja.

Pl. videó esetében-és ezt speciel biztosan tudom-Funai belső van a Philips dobozban. Philips gyárnak még a közelében sem volt a termék!

Árulnak a boltok Funai készüléket is jóval olcsóbban, de belül gyakorlatilag u.az van.

 

Előzmény: cumpika (512)
cumpika Creative Commons License 2008.10.12 0 0 513
hogy a legjobb minőségű és fejlettségű termékéket gyártsák!

Persze,csak az nem annyiba fog kerülni.

Jó példa a SAMSUNG,jó pár évvel ezelőtt egy senki volt vacak kommersz olcsó termékekkel.
Most ott vannak az élvonalban,de nem is olcsóbbak már.

A minőségnek ára van.A minőségi anyagok,alkatrészek jóval drágábbak,a minőségi munka szintén.
Előzmény: paljoc (511)
cumpika Creative Commons License 2008.10.12 0 0 512
Szinte minden PHILIPS termék kínai.

Igen,csak más a PHILPS kinai gyárában készült termék,és más egy
PHILIPS matricával ellátott, eredetinek mondott noname kinai szar termék.

Az utóbbi,csalás a fogyasztó félrevezetése.
Előzmény: paljoc (508)
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 511

Valóban nem, pedig ha tagok lennének, lehet hogyazt vettem volna.

 

Mellesleg Kína az Államok legnagyobb hitelezője. Szerintem percek kérdése, hogy a legjobb minőségű és fejlettségű termékéket gyártsák! Majd meglátjuk!

Előzmény: cumpika (509)
cumpika Creative Commons License 2008.10.12 0 0 510
Egyébként nem a WQA-kinai összefüggésről beszéltem,hanem hogy,az Aquafilters
új termékeként bemutatja a kinai vízadagolót.
Előzmény: paljoc (508)
cumpika Creative Commons License 2008.10.12 0 0 509
Osmotic Silver és a Silveraqua kifejezés sem található

He-he,nem is hivatkoznak hamisan rá.
Előzmény: paljoc (508)
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 508

Nem látom az összefüggést a WQA tagság és a között, hogy kínai-e a termék!

Az Osmotic Silver és a Silveraqua kifejezés sem található, a Philips, a Bosch és az Espring-re van találat.

Tehát a Philips tisztító WQA tag, de biztos, hogy kínai. Szinte minden PHILIPS termék kínai.

Előzmény: cumpika (507)
cumpika Creative Commons License 2008.10.12 0 0 507
Mondtam már hogy kinai gagyikat árulnak amerikainak álcázva.
Új termékként hirdetik, itt az eredeti dzsunka művek gyártmány:http://www.charm.com.tw/detail.asp?id=CW-939C%20%20series
Előzmény: Törölt nick (504)
Teaway Creative Commons License 2008.10.12 0 0 506
Az ő pálinkájának nem sok köze van a vodkához vagy a tesco-hoz.
Előzmény: paljoc (503)
Teaway Creative Commons License 2008.10.12 0 0 505
Hogyne lenne: Pálinkafőzés (otthon) a címe. Vagy vmi ilyesmi.
Előzmény: paljoc (503)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 504

Azzal én sem vagyok elégedett, ha 1 évig érvényes a tagság, le is járhatott. De ha ezt (tegyük fel) később trükkösen elfelejtik hozzátenni, dicsekvésre még jó lehet.

 

Az Aquafiltert sem találom a WQA adatbázisban, pedig a vásárolt terméken szerepel a logo, honlapon két cikk is szól róla, 2008 tavaszi keltezéssel: 

 

http://aquafilter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=73 

 

http://aquafilter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=101

 

Előzmény: paljoc (497)
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 503

Pedig jobb, mint a Finlandia! Próbáld ki!

Viszont az Ervin bácsi pálinkájának nyomába sem ér!

Tényleg, mindjárt meg is nézem van-e pálinkafőzős topic!

Előzmény: Teaway (502)
Teaway Creative Commons License 2008.10.12 0 0 502
Láttam olyant ott, hogy tesco value vodka izű szeszesital...na attól dobtam egy hátast!
Meg ilyen, hogy pumpa illatú légfrissítő (fordítási hiba...brrr, de akkor is!)
Előzmény: paljoc (500)
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 501
Basszus ezt nem ide kellett volna írni, ez a víztisztítás. Na mindegy!
Előzmény: paljoc (500)
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 500

Én még akkor sem! Irritál már maga a szó is! De a TESCO is!!

 

A sógornőm is akkor hülyült meg teljesen amikor csinálta 1994 körül. Ment is neki, 21 %-os vagy még affölött is volt.Szinte sosem volt otthon, akkor is telefonált állandóan. Mindig úr ruha kellett neki minden gyűlésre! Brrrr.... Nem tudom hogy bírta a férje?! De működött és keresett is vele! Voltak óriási tervek stb... Érdekes módon egy-két év után abbamaradt a dolog, valami gond volt a "felső vonallal", de ezt pontosan nem tudom.

Nem is használnak semmilyen Amway-t már.

Inkább kitanulta a szülésznőmesterséget, szerintem többet fog vele keresni, ha bekerül valami jó helyre! És még szereti is+nem fintorog rá az ismeretségi kör, nem mutogatnak ujjal, hogy ott az Amway-es.

 

Előzmény: Teaway (499)
Teaway Creative Commons License 2008.10.12 0 0 499
Amway terméket majd akkor veszek, ha a Tesco-ban is lehet kapni.
Előzmény: paljoc (498)
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 498
20293-tól indul a SHOW az Amway-nél!! :-))))))))))))))))))
paljoc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 497

A cég a tengerentúli, nem a víz Te "übükirály"!

Németo.-ban, Hollandiában sem "tengerentúli" a víz, mégis vizsgálta a WQA a alábbi berendezéseket!

 

Egyébként letöltöttem az összes tag ill. termék listáját. Találtam ott mindenféle gyártót terméket/pl. Bosch, Philips, Amway, Brita kancsó stb.....csak az a nyavalyás Wellnet nincs közte!/

 

Ezért nem elégedtem meg a Misland által betett info-val, de azért kösz!

 

A Wellnet-től továbbra is konkrétumot várok, tagsági szám, vagy dokument stb.

Ezt meg is ígérték, de még nem jött!

 

Az Amway-ről topikban nézzétek meg paljoc hozzászólásait péntek este 17 órától mostanáig, meg a reagálásokat. INGYENCIRKUSZ!!!!!!!!!!!!! Óriásit brillíroztam, legalább is én nagyon jót szórakoztam és tanulságos volt!

Előzmény: Teaway (496)
Teaway Creative Commons License 2008.10.12 0 0 496
Tengerentúli?
De hát ki a fenét érdekel, hogy milyen a víz a tengerentúlon, ha magyarországi víz folyik a kútból?
Előzmény: Törölt nick (495)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 495

Gyors Guglizás után egy dátummal el nem látott cikket találtam:

 

http://www.wni.hu/index.php?page=9&doc_id=163843  

 

A Wellnet Kft. tagja lett két tengerentúli szervezetnek. Az alábbiakban bemutatjuk őket és azt, hogy milyen előnyökkel jár a tagsági viszonyunk.

 

- stb.

- stb.

 

A tagságok 1 évig érvényesek.

Előzmény: paljoc (494)
paljoc Creative Commons License 2008.10.11 0 0 494

Úgyvan, de nincs válasz! Talán majd a fogyasztóvédelmiseknek informatívabbak lesznek! Jövő héten oda továbbítom a kérdést!

A víz viszont továbbra is jóízű! :-)))

 

Előzmény: Teaway (493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!