Keresés

Részletes keresés

basic_channel Creative Commons License 2008.06.14 0 0 76
Tornattore-The unknown woman, érdekes colt, tetszett igen, de nem szamitottam ilyen jellegu filmre Giuseppétől, persze ez semmi nem von az erdemekbol!
alminar Creative Commons License 2008.06.13 0 0 74

Beszámoló a New York-i Olasz Filmfesztiválról, Open Roads :)

 

http://daily.greencine.com/archives/006193.html

 

Már most várom, hogy nálunk miket adnak majd le ............

drbubo79 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 73
Szia Biagio! Érdekelne a Casomai DVD-d, gondolom ez egy feliaros változat? Hogyan tudnék hozzájutni?
Köszönöm
Előzmény: biagio78 (70)
alminar Creative Commons License 2008.05.31 0 0 72

Nem tudom, esetleg az Olasz Filmfesztivál ősszel..............

 

Előzmény: fragolina (71)
fragolina Creative Commons License 2008.05.31 0 0 71
Szia!

Véletlenül nem tudod, hogy magyar mozikban lesz-e és ha igen, mikor a Gomorra? Előre is köszi a választ!
Előzmény: alminar (69)
biagio78 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 70
OLASZ DVD FILMEK

(TV: TV-ből DVD-re felvett, menüvel elkészített, többnyire hivatalosan kiadatlan filmek)

Az összes film magyar nyelvű: feliratos v. szinkronos!

 

Federico Fellini rendezései:

BIKABORJAK (TV)

ÉDES ÉLET

8 ÉS 1/2

AMARCORD

CABIRIA ÉJSZAKÁI

FELLINI SATYRICON

FELLINI ROMA

ZENEKARI PRÓBA (TV)

FELLINI MESÉL (TV, dokumentumfilm)

 

Filmtörténet:

ITÁLIAI UTAZÁSOM I-IV Az olasz film története. MARTIN SCORSESE filmje, a rendező saját kommentárjával.

 

Régi olasz filmek:

ELŐZÉS (TV r: DINO RISI, fsz: VITTORIO GASSMAN)

A NAPERNYŐ (TV r: DINO RISI, fsz: SANDRA MILO, JEAN SORELL)

SZÖRNYETEGEK (TV r: DINO RISI, fsz: VITTORIO GASSMAN, UGO TOGNAZZI)

ÚJ SZÖRNYETEGEK (TV r: ETTORE SCOLA, DINO RISI, fsz: VITTORIO GASSMAN, UGO TOGNAZZI, ORNELLA MUTI)

MAMMA ROMA (TV r: PIER PAOLO PASOLINI)

HUSZADIK SZÁZAD I-IV.(r: BERNARDO BERTOLUCCI, fsz ROBERT DE NIRO)

ROCCO ÉS FIÉREI (TV, r: LUCHINO VISCONTI, fsz: ALAIN DELON)

VÁLÁS OLASZ MÓDRA (TV, fsz: MARCELLO MASTROIANI, STEFANIA SANDRELLI)

VIZSGÁLAT EGY MINDEN GYANÚ FELETT ÁLLÓ POLGÁR ÜGYÉBEN

(TV, fsz: GIAN-MARIA VOLONTE, FLORINDA BOLKAN)

 

Mai olasz filmek:

SZEMKÖZTI ABLAK (r: FERZAN ÖZPETEK, fsz: GIOVANNA MEZZOGIORNO, RAOUL BOVA)

TÖRÖKFÜRDŐ (TV, fsz: FERZAN ÖZPETEK, fsz: ALESSANDRO GASSMAN)

TUDATLAN TÜNDÉREK (r: FERZAN ÖZPETEK, fsz: STEFANO ACCORSI)

SZENT SZÍV (r: FERZAN ÖZPETEK)

CASOMAI – ESETLEG (TV, fsz: FABIO VOLO, STEFANIA ROCCA)

AZ UTOLSÓ CSÓK (TV, fsz: GIOVANNA MEZZOGIORNO, STEFANO ACCORSI)

NE MENJ – NON TI MUOVERE (r és fsz: SERGIO CASSTELLITO, PENELOPE CRUZ)

CATERINA A VÁROSBA MEGY (TV, fsz: SERGIO CASSTELLITO, MARGHERITA BUY)

NEM FÉLEK (TV, r: GABRIELE SALVATORES)

MALENA (r: GIUSEPPE TORNATORE, fsz: MONICA BELUCCI)

NUOVO CINEMA PARADISO – rendezői változat (r: GIUSEPPE TORNATORE)

AZ ISMERETLEN – La sconosciuta (DivX, r: GIUSEPPE TORNATORE)

SZÉPSÉGES FIATALSÁG I-IV (TV, 4DVD, fsz: LUIGI LO CASCIO)

 

Sorozatok:

POLIP I. széria (fsz: MICHELE PLACIDO)

POLIP II. széria (fsz: MICHELE PLACIDO)

POLIP III. széria (fsz: MICHELE PLACIDO, REMO GIRONE)

POLIP IV. széria (fsz: MICHELE PLACIDO, PATRICIA MILLARDET, REMO GIRONE)

KIADATLAN POLIP ÉVADOK!

POLIP V. széria (TV, fsz: VITTORIO MEZZOGIORNO, PATRICIA MILLARDET)

POLIP VI. széria (TV, fsz: VITTORIO MEZZOGIORNO, PATRICIA MILLARDET)

POLIP VII. széria (TV, fsz: RAOUL BOVA, PATRICIA MILLARDET)

POLIP VIII. széria (TV, fsz: RAOUL BOVA)

POLIP IX. széria (TV, fsz: RAOUL BOVA)

POLIP X. széria (TV, fsz: PATRICIA MILLARDET, REMO GIRONE)

 

Olasz zenei DVD-k:

EROS RAMAZZOTTI – EROS ROMA

EROS RAMAZZOTTI – STILE LIBERO

BIAGIO ANTONACCI – CONVIVO – Convivendo tour

VASCO ROSSI – OLIMPICO 07´(DivX)

VASCO ROSSI – SAN SIRO (DivX)

LAURA PAUSINI – SAN SIRO 07´(DivX)

alminar Creative Commons License 2008.05.25 0 0 69

Csak most találtam rá a topikra.. :)

 

Régi filmek közül nagy kedvenceim: Az édes élet, A párduc (utóbbit nagyon szeretném dvdn, de félek, itt sose fogják kiadni)

 

A mostani filmek közül természetesen a kedvenceimet szoktam nézni :

Michele Placido, Kim Rossi Stuart, Luigi Lo Cascio és

Giovanna Mezzogiorno :))

 

Olasz filmfesztiválra szokott valaki járni ősszel ?

 

Mivel nem tudok olaszul, csak spanyolul, így kénytelen vagyok a magyar szinkronnal beérni első körben, illetve szerencsére az olaszok pár dvdre, pl Bűnügyi regény raknak angol feliratot....Ha már kis hazánkban nem adták ki, és a mozik műsoráról is hamar eltűnt ez a jó kis film, bőven jó nekem az a verzió is :)

 

A képen Giovanna Mezzogiorno az idei cannes-i fesztiválon :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.04 0 0 68
A tegnapi Tinto Brass-film, A KULCS (La chiave, 1983), az egyik legjobb, ha ugyan nem a legjobb Brass-film, ami Tanizaki Dzsunicsiró magyarul is megjelent regényének az 1930-as évek Olaszországába helyezett átdolgozása. Stefania Sandrelliről már azelőtt is tudni lehetett, hogy kitűnő színésznő, ebben a filmben még szexis is, és olyan jelenetei vannak, melyeket előtte „komoly” színésznők nem vállaltak volna el. Partnere Frank Finlay, a kedélyes Porthos Richard Lester kétrészes A HÁROM TESTŐR-filmjéből, legutóbb pedig Szpílman apjaként láthattuk Polanski A ZONGORISTA című drámájában. A László (!!!) nevű harmadik Franco Branciaroli, aki Brass állandó színésze, de Jancsónál (!) kezdte (MAGÁNBŰNÖK, KÖZERKÖLCSÖK), sőt Antonioninál is megfordult (AZ OBERWALDI TITOK).

A jövő heti film, a MONELLA (angol változatban: FRIVOLOUS LOLA) viszont szerintem Brass egyik leggyengébb filmje: egyes források szerint néhai felesége, a tavaly elhunyt Carla Cipriani fiatalkori élményein alapul a film, mások szerint unokahúga adta az ihletet. Erotika persze a MONELLÁ-ban is van dögivel, de azt a pluszt, ami A KULCS-ot kiemeli a l'art pour l'art erotikus filmek sorából, én nem fedeztem fel a műben. A főszerepet játszó Anna Ammirati (ő énekli a főcímdalt is) és Stefania Sandrelli között pedig zongorázni lehet a különbséget, mind szépség, mind tehetség dolgában. Nem Ammirati javára...
Előzmény: dazo (67)
dazo Creative Commons License 2008.05.03 0 0 67

ma este a zone europa-n lesz egy tinto brass film, de a jövő héten is,

valaki veszi az adást ? nekem sajna nincs zone europam ...

basicchannel Creative Commons License 2008.05.01 0 0 66
ennyi helyett egy :)
Előzmény: basicchannel (65)
basicchannel Creative Commons License 2008.05.01 0 0 65
Marco Ferreri - Dilinger halott Hát ez nem semmi ennyi film, minden ínyencnek ajánlom....:) (ételtérenínyencnek is:P)
Boysie Creative Commons License 2008.04.29 0 0 64
Évek óta keresem fiatalkori nagy filmélményem DVD változatát. Eddig sehol nem találtam, külföldön sem. Amint látom, Neked sikerült felvenned a TV-ből. Tudnál nekem egy másolatot készíteni az Előzés című filmből? Természetesen a költségeket vállalom. Köszönettel....
Előzmény: biagio78 (23)
basic_channel Creative Commons License 2008.04.09 0 0 63
na, az már nlaam is be van tervezve, hamarosan meg fogom nézni!
Előzmény: biagio78 (62)
biagio78 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 62
Remek film a közelmúltban (tavaly) mozikban is bemutatott La Sconosciuta (Az ismeretlen) című új olasz film. A filmet Giuseppe Tornatore rendezte (Cinema paradiso, Malena). Ez a filmje persze teljesen, mint a korábbiak más hangvételű hiszen egy lélektani thriller-ről van szó... Főgonoszként szerepel benne Michele Placido (A polip - Cattani felügyelője) kíváló alakítással.
Kacsás Creative Commons License 2008.04.04 0 0 61

Sziasztok!

 

Volt egy film, valamikor a 80-as évek közepén láttam, de sem szereplőt sem címet nem tudok. Még talán az sem biztos hogy olasz film volt. De volt benne olyan jelenet, amikor megkérdezte egyik a másikat hogy : Magának mindig ilyen a haja vagy most motorbiciklivel jött. Aztán volt egy néma ember, aki telefonon rendelt a sarki kávézóból ebédet úgy hogy elfütyülte mit kér. S aztán egy robbanás következtében visszanyerte a hangját, viszont anyja valamely szentnek tett fogadalma alapján be kellett állnia egy néma szerzetesrendbe. Hát ezt a filmet keresem ha valakinek ismerős, akkor írjon plz!

 

Köszi előre is : SzM

mrzizi Creative Commons License 2008.03.27 0 0 60
éN IS KERESEM A LATIN VÉRT. éVEK ÓTA ruzsicsm@freemail.hu
szekereslea Creative Commons License 2008.03.16 0 0 59

 

 Keresem a LATIN VÉR olsz filmet... mindent megadnék érte... lejjja@freemail.hu...

babi76 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 58
Bár nem annyira régi, de szerintem elég jó olasz film, a Paparazzi. Ismeritek? Az egyik főszereplője Cristian de Sica, Vittorio de Sica fia.
Via Galvani Creative Commons License 2008.02.14 0 0 57
"1968 előtt és után" - a Duna TV szerda esti sorozata.
Volt már: B. Bertolucci: Partner, G. Bertolucci: Segreti, segreti, Bellocchio: Buongiorno, notte.
dazo Creative Commons License 2008.02.05 0 0 56

szidom is magam hogy akkoriban nem vettem fel legalább vhs-re .... láttam én is többször, a hangulata nagyon megkapó többek között.

a lator megvolt vhs-en, de sajna tönkrement egy kölcsönadás következtében.

sztem sokan megvennék, ha kihajítaná egy kiadó. a környezetemben is sokan keresik.

 

Előzmény: babi76 (52)
ALEX.33 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 55
Éljenek a HANG emberek! :D
Via Galvani Creative Commons License 2007.11.24 0 0 54
Tavasszal megint megyek.
Előzmény: babi76 (53)
babi76 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 53
Mesélhetnél... Miket láttál, mit ajánlasz?
Előzmény: Via Galvani (34)
babi76 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 52
A Latin vér ment a HBO-n évekkel ezelőtt, nekem valahol megvan olaszul avi-ban, Il Ciclone a címe asszem. (aranyos film, jó kis toszkán feelingje van) A Lator-t többször is adta a tv, vhs-en tutti kapható volt valamikor, én dvd-n körözöm, ha jutok valamire szólok :)
Előzmény: dazo (45)
somi0603 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 51
Érdekelnének T.Brass filmjei.
Előzmény: Törölt nick (11)
basicchannel Creative Commons License 2007.11.15 0 0 50
csak annyit mondok, hogy :SERGIO LEONE!
dazo Creative Commons License 2007.11.15 0 0 49

teljesen jó, de folytathatjuk priviben is. látható az emilem.

 

Előzmény: Törölt nick (46)
ALEX.33 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 48
OK!
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.13 0 0 47
Mint először is írtam, a feliratos CALIGULA is DVD verzió, az amerikai kiadás alapján. A képe tehát lényegesen jobb, mint egy agyonmásolt VHS, és csak azért nem mondom, hogy tökéletes, mert a francia DVD verzió képminősége még jobb: élesebb, tisztább, világosabb. (Mellesleg a múlt hónapban az USA-ban megjelent egy 3 DVD-s kiadás is a filmből, melynek képminősége és extrái állítólag űberelik a francia verziót is, de ez az új kiadás még nincs meg nekem.)

A NARANCSOS KACSASÜLT mint írtam, filmmúzeumos felvétel, s ezen az ótvar csatornán sajnos gyakori jelenség, hogy adás közben a kép olykor kimerevedik 2-3 másodpercre, miközben a hang zavartalanul megy tovább. Ilyen hibajelenség sajnos a NARANCSOS KACSASÜLT-ön is előfordul. (Az illetékesek egyébként saját honlapjukon elismerték ezt a műszaki hibát, de lényegében azt közölték, hogy nincs pénzük modernebb technikai eszközökre. Paprika TV-re persze futja... :) )

Majd jelentkezem e-mailben, hogy megbeszéljük a részleteket, de most időre kell mennem egy találkozóra.
Előzmény: ALEX.33 (44)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.13 0 0 46
Nekem ebből is megvan kettő:

CSÚFAK, PISZKOSAK ÉS GONOSZAK. Francia DVD kiadás kifogástalan képminőséggel (fél éve sk. vettem Párizsban 10 euróért), olasz és francia vonatkozásokkal, illetve egy szinkronos változat is, de az VHS-ről lett bedigizve, nagyon gyatra kép- és hangminőséggel.

MIRANDA. Ez is egy Tinto Brass-film, mint a CALIGULA, angol kiadás, de azt hiszem, ez kivételesen nem vágott verzió. (Az angolok előszeretettel vagdossák a filmeket, Brass alkotásait különösen.) Megvan olyan verzióban is, hogy a haverom a DVD-re rátette a magyar VHS szinkront, de persze a hang minősége ennek megfelelő (alapzajos), bár a CSÚFAK-énál lényegesen jobb.
Előzmény: dazo (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!