Keresés

Részletes keresés

Fido Dido Creative Commons License 2007.09.10 0 0 180
Hívd fel a fogyasztóvédelmi főfelügyeletet! Telefonon is adnak tanácsot.
Előzmény: clop (179)
clop Creative Commons License 2007.09.10 0 0 179

Sziasztok,

Megrendeltem egy ilyen gépet, most lemondanám, de a forgalmazó fenyeget a szerződésben rögzített 25% bánatpénz behajtásával bírosági uton.

Szerintetek van a fenyegetésnek alapja a GHV itélet után is?

Kösz

tomaso111 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 178

Lenne pár észrevételem és kérdésem.

 

Elég széles skálán mozog ezeknek a gépeknek az ára. Az olcsó kb 30ezer forintosnál csak egy sima tápegységet látok semmi mást. A Drágábbaknál már van időzítő, kijelzi ha túl sok a só stb, polaritást vált 10percenként stb...

 

A működése viszont mindegyiknek ugyanaz, az elektrolízis. Addig nem mondok rá semmit amíg ki nem próbáltam.

 

A leírásokban valóban sok butaság van:

 

"A kezelés során a vendég a lábát egy lavor langyos vízbe teszi , ahol a víz elektrolízisén alapulva a berendezés mikrohullámokat generál".

 

Egyenáramnál erről nem lehet szó, azt meg nem hinném hogy nagyfrekvencián bontja a vizet.

 

Mivel nincsen kedvem 30ezret kiadni egy bizonytalan termékért ezért leegyszerűsíteném. 6ezret még megérne az elektróda, lábáztató kádam van, a tápegység sem okoz gondot.

 

Egyedül az áremerősségre lennék kíváncsi mennyivel dolgoznak, aki picit is ért az elektronikához lemérhetné.:)

 

A feszültség ha jól tudom az olcsóbbalnál 12v, a komolyabbaknál 24v.

Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2007.09.04 0 0 177
:)
Előzmény: Fido Dido (176)
Fido Dido Creative Commons License 2007.09.04 0 0 176

Ha tudnád, hány ilyen csodabogár él meg hosszan abból, amit csinál, annak ellenére, hogy semmi haszna! :)

 

"Ki mondta azt neked, hogy az orvosoknak nem hiszek el semmit?"

Többesszám volt, nem csak rád értettem.

 

A hiba ugyanott kezdődik, mint az ilferrós esetben. Az emberek csodát várnak, és elhiszik a legelső, hihetőnek tűnő marketing dumát. Az okosabbja megpróbál elötte tájékozódni, de ha a nem a számára megfelelő választ (ellenző) kapja, akkor azt nem veszi tudomásul/hátsó szándékot lát benne/stb. Aztán ha száz ellenző után kap egy iganlő választ, akkor belevág. Ekkor bekerül a kettes számú csoportba, aki nem csak érzelmi, hanem anyagi függésben is áll, és ahelyett, hogy belátná a hülyeségét, makacs módon próbálja bizonyítani az igazát. Akár ilyen két hozzászólásos elégedett nickekkel is. :))

Előzmény: tobsa (175)
tobsa Creative Commons License 2007.09.04 0 0 175
Kedves barátom, az a szerinted természetgyógyásznak titulált valaki a környéken / Sárvár/ elismert gyógyító. Több éve ebből él, ha nem értene hozzá felkopna az álla. Ki mondta azt neked, hogy az orvosoknak nem hiszek el semmit?
Előzmény: Fido Dido (174)
Fido Dido Creative Commons License 2007.09.04 0 0 174
Miért van az, hogy egy természetgyógyásznak titulált valakinek bármit bátran elhisztek, egy orvosnak meg semmit? A kóklerek legalább olyan számban megtalálhatóak az ún. természetgyógyászok között is!
Előzmény: tobsa (166)
Fido Dido Creative Commons License 2007.09.04 0 0 173

Akkor azok a "bizonyított tények" számunkra is láthatóak lehetnének? Mert ez eddig csak marketing duma szinten mozog.

 

"Ha nem teszed a lábad a készülékbe, csak viz, só és elektróda bekapcsolva. Tiszta marad a viz. "

Ha nincs elektronáramlás, akkor nem tud "elszínezőni" a víz. Tedd bele a csuklópántot, és máris színes lesz! :)

Előzmény: markleo (171)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2007.09.03 0 0 172

No,ez kezd érdekesebben hangzani.

Életmód-váltás nem volt nálad? Étrendbeni változás, sportolás, cigiről leszokás, rendezettebb életvitel, ilyesmi?

Előzmény: markleo (171)
markleo Creative Commons License 2007.09.03 0 0 171

 Kiállhatatlan maca! Bármikor bemutatom neked és bárkinek / a hitetlen orvos már tobbször látta/ a laborleleteket. Ugyanis a viz szinén kivül arra is kiváncsi voltam, hogy van -e kézzel fogható, illetve látható eredménye a gyógyszer nélküli gyógyulásnaK.

Tehát nálunk többszörösen bizonyitott a jó eredmény. Én nem tatozom a vakon hivők közé, sem a tudományosan megmagyarázok mindent, hanem a látható, bizonyitott tények győznek meg.

Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2007.09.03 0 0 170

azért jó lenne egyszer egy tényleges orvosi igazolást látni arról, hogy az illető meggyógyult

 

mert eddig mindenki csak írja, hogy jobban lett, de igazolni nem igazolta semmivel...

Előzmény: markleo (168)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2007.09.03 0 0 169
nem, mivel hivatalosan szoktunk eljárni ellenük... :)
Előzmény: markleo (168)
markleo Creative Commons License 2007.09.03 0 0 168

 

Kállhatatlan Macának és a többi hitetlennek.

Nem érdekes, hogy milyen elven mükődik és hisznek-e benne vagy sem. 

Az a lényeg, hogy javul a betegek állapota. Laboreredmények igazolják és az orvos csodálkozik. Ha nem teszed a lábad a készülékbe, csak viz, só és elektróda bekapcsolva. Tiszta marad a viz. Akkor miről beszéltek, hogy humbug? Igaz, hogy én garanciával és eredeti német készüléket vettem. Gondolom a patikákat sem jelented fel, hogy gagyit árulnak.

Isadora! Creative Commons License 2007.09.02 0 0 167
Miert, miert nem - nem tudom. Egy viszont teny - kronikus izulet gyulladas miatt joforman folyamatosan szedtem Mesulid tablettakat - ami a majat es ki tudja mi mast mergez. Februar ota hasznalom rendszeresen a Spa meregtelenitot - es az ota NEM irattam fel, nem vettem be - Mesulid tablettat. Fajdalom mentesen, santitas nelkul kozlekedem!!!
Előzmény: drszem (160)
tobsa Creative Commons License 2007.09.02 0 0 166
De remélem nem haragszol ha ezekhez is ért?
Előzmény: Aurohra (165)
Aurohra Creative Commons License 2007.09.02 0 0 165
Amíg nem ismeri a gép pontos működését addig nem mondhat semmi olyat amely meggyőző lenne. Ráadásul ahhoz hogy tudjuk mit tesz a gép, fizikai és kémiai ismeret kell. A természetgyógyász pedig tudtommal nem ezzel foglalkozik.
tobsa Creative Commons License 2007.09.02 0 0 164

Nem értek veled egyet. Egy természetgyógyász ismeri az emberi szervezet működését, és tudja lehetséges-e ilyen jellegű méregtelenítés.

Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2007.09.01 0 0 163
ez a szép a fórumozásban
mindenki hozzászólhat :)
Előzmény: tobsa (154)
Aurohra Creative Commons License 2007.09.01 0 0 162
Nem akarom megsérteni az ismerősödet, de attól hogy természetgyógyász még nem lesz megbízható amit állít. Ahhoz hogy tudni lehessen hogy van e hatása ahhoz a gépet kell ismerni, tehát inkább hinnék egy elektronikában jártas embernek aki ért valamit a kémiához, biológiához és mondjuk szétszedte a gépet.
tobsa Creative Commons License 2007.08.31 0 0 161
Nekem van egy főállásban természetgyógyászként dolgozó ismerősöm, akitől kérdeztem, hogy mondja meg őszintén szerinte tényleg méregtelenít-e ez a készülék. Ő azt mondta, nyugodtan használjam mert jó. 
Előzmény: drszem (160)
drszem Creative Commons License 2007.08.31 0 0 160

én természetgyógyász is vagyok, de nem tartom fernek ezt a készüléket.

A méregtelenítés az életmónál, a táplálkozásnál kezdődik.

Attól ,hogy elszíneződik a viz nem lesz senkiben kevesebb a méreganyag

tobsa Creative Commons License 2007.08.31 0 0 159
Nem mondod, de azért a véleményem elmondhatom én is ugye?
Előzmény: H_G (158)
H_G Creative Commons License 2007.08.31 0 0 158
Ezt benézted, a topikok nem a topiknyitó tulajdonai. Ugyanannyi joguk van csak, mint bármelyik fórumozónak. Kitiltani valakit például nincs.
Előzmény: tobsa (154)
bakaja Creative Commons License 2007.08.31 0 0 157
MF 02 a száma. A néni, akitől kaptam, szintén azt mondta, hogy egy kúrát végigcsinált, ami alatt egyre kevesebb lett a szennyeződés, aztán, amikor pár hónap múlva próbálta a víz nem színeződött el. Úgy gondolta, biztos nincs benne méreganyag. Ha elmondom neki az eredményt, lehet hogy lesz :(
Előzmény: tobsa (156)
tobsa Creative Commons License 2007.08.31 0 0 156
Ilyet én nem tapasztaltam, nálam mindig elszíneződött a víz. Melyik fajta készülékről van szó, jól csináltál mindent?
Előzmény: bakaja (155)
bakaja Creative Commons License 2007.08.31 0 0 155
Most próbáltam ki. Kaptam valakitől, aki már hasznáta, végigcsinált egy kúrát. Egyáltalán nem színeződött el a víz.
tobsa Creative Commons License 2007.08.30 0 0 154

Sziasztok, amikor nyitottam ezt a topikot arra gondoltam, hogy aki használja az írja le tapasztalatait a készülékkel kapcsolatban. Igaz azt is írtam, hogy akit érdekel a téma az is nyugodtan szóljon hozzá és kérdezzen. De azt nem említettem, hogy akit nem érdekel és csak fikázni akar az is jöjjön ide és szóljon hozzá. Akinek nem inge, ne vegye magára, de akinek az, huzzon innét!

marjori Creative Commons License 2007.08.30 0 0 153
én is kipróbáltam (ingyen volt) , és eddig azt hittem hogy a nyári mezítlábas-strandolós-iszapbantapicskolós koszt hozta le... még látni is véltem hogy tisztább a lábam...

erre mit olvasok itt, hogy az elektródáról oldódik le a szmötyi ?
egy világ dőlt össze bennem :-D :-D


Előzmény: kisidi (141)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2007.08.30 0 0 152
az orvosi műszereket és az orvostechnikai eszközöket azért megkülönböztetném
Előzmény: H_G (150)
kisidi Creative Commons License 2007.08.30 0 0 151
Ez igaz! Még mindig bennem van a kétely, mindkét irányba-ból. Lehet, hogy egy pár év múlva kiderül, hogy mégis van benne valami.
Most jut eszembe. A kosmodisk, hogy a fenébe működik? Azt például apszolut nem értem, mégis van akinek használ. De hogyan? Melegen tartja a hátat és ez használ?
Előzmény: H_G (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!