Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 186

Úgy tudom, a városi rigóknak már teljesen felborult a bioritmusuk a lámpaoszlopok miatt, ők hosszúnak hiszik a nappalokat. Hosszú nappal pedig tavasszal és nyáron van, tehát énekelni kell.

 

De lehet, hogy ezt mi már pont beszéltük egyszer.

Előzmény: Mad árka (185)
Mad árka Creative Commons License 2005.12.05 0 0 185
Ma, amikor caplattam felfelé a Gellérthegyre és szakadt az eső, elég komoly tiráda ment. Pont az az éneklés, amelyet a rigók akkkor danolásznak, amikor az eső miatt előbújnak a giliszták. Igaz, giliszták - tekintett okok miatt :) - nem voltak.
Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 184
Tél van, a madarak némák.
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.24 0 0 183
Engem is érdekelne, amennyiben európai madarak hangjai is vannak.
Előzmény: hopi (182)
hopi Creative Commons License 2005.10.23 0 0 182
hali. nekünk nem saját gyűjtésű hanggyűjteményünk van, de elég sok hang van felvéve.ha érdekel, a mélcímem publikus
Előzmény: Merg (179)
Merg Creative Commons License 2005.09.21 0 0 181
Köszi ;) G
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.15 0 0 180
Talán tudok valakit, majd szólok neki.
Előzmény: Merg (179)
Merg Creative Commons License 2005.09.15 0 0 179
Sziasztok! Van valaki, aki rendszeresen jár madárhangokat gyűjteni, és jó minőségű, saját gyűjteménye van (akár egzotikus fajokkal is)? Kérem, hogy írjon a merg84@gmail.com-ra. Köszönettel: Gábor
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.22 0 0 178
Mailben megírom.
Előzmény: dargay (177)
dargay Creative Commons License 2005.08.22 0 0 177
És játszol is vmilyen zenekarban?
Előzmény: Törölt nick (173)
dargay Creative Commons License 2005.08.22 0 0 176

Pedig azok nem is egyszerűek,szóval minden tiszteletem!

(Egyébként a zeneakadémiai főtárgytanárom személyesen ismerte,mert 70-71-ben a tanítványa volt Párizsban,úgyhogy első kézből hallottam róla sztorikat...)

Előzmény: Törölt nick (174)
Mad árka Creative Commons License 2005.08.21 0 0 175

Tán egy kis reklámot megér...

 

 

Madárodú és -etető építés és kihelyezés

(pályázat)

 

Kiíró: Fővárosi Önkormányzat

Pályázhatnak: Fővárosi iskolák, civil szervezetek, lakosság. Beadási határidő: 2005. október 15.

A pályázat kiírója: Budapest Főváros Önkormányzata Környezetvédelmi Bizottság.

A pályázók köre: fővárosi iskolák, civil szervezetek, lakosság

A pályázat tárgya: A pályázat célja, hogy elősegítse minél több, szakmailag helyesen készített madárodú és -etető építését s kihelyezését, a madarak védelmét és a fiatalok kapcsolatának erősítését a természeti környezettel.

A felelőtlen emberi magatartás miatt fajok pusztultak ki. Az ember dolga, hogy segítse a körülöttünk élő állatokat, köztük tollas barátainkat, a madarakat. Elpusztított élőhelyük pótlására építsünk nekik odúkat, gondoskodjunk téli etetésükről.

Felhívjuk a budapestieket, iskolákat, civil szervezeteket, hogy kapcsolódjanak be a versenybe. A madárodúkat és -etetőket szakszerűen kell elkészíteni és kihelyezni és a későbbiekben is gondoskodni kell az etetők feltöltéséről.

Szakmai segítséget lehet kérni a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettől (MME, 1121 Budapest, Költő u. 21., www.mme.hu, mme@mme.hu, tel.: 275-6247), ahol szakirodalmat is tudnak ajánlani.

Pályázat beérkezési határidő: 2005. október 15.

Beküldési cím: Budapest Főváros Önkormányzata Főpolgármesteri Hivatal Környezetvédelmi Ügyosztály 1052 Budapest, Városház u. 9-11. A borítékra kérjük ráírni: "Madárodú / etető pályázat"

 

A pályázat elbírálásának határideje: 2005. október 20.

 

A pályázatokat szakértő zsűri bírálja el. Az értékelésnél figyelembe veszik az elkészítés, kihelyezés szakszerűségét, a kihelyezett darabszámot. Készen vásárolt termékeknél a kihelyezés helyességét, darabszámát, a gondozás folyamatosságát tudja értékelni a zsüri. A pályázat eredményeit az elbírálást követően a www.budapest.hu honlapon lehet megtekinteni. A kiállításra beválogatott fotók készítőit levélben értesítjük.

 

A pályázat nyertesei 2005. október 21-én, a Földünkért Világnapon, a fotókiállítás megnyitóján, ünnepélyes keretek között vehetik át díjukat.

 

Pályadíjak:

 

I. díj: ajándékcsomag 50 000 Ft értékben; II. díj: "madármegfigyelő vezetett túra és erdei iskolai nap", Visegrádon a Mogyoróhegyi Táborban (20 fő részére, a Pilisi Parkerdő Rt. ajándéka); III. díj: vezetett túra a budakeszi Vadasparkban (20 fő részére, a Pilisi Parkerdő Rt. ajándéka).

 

További információ:

A pályázat lebonyolítója a Konkam Stúdió, tel./fax: 256-4913, mobil: 70/211-5383.

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.19 0 0 174
Hallottam belőlük egyet-kettőt, egyet meg is tanultam zongorán, csak persze már elfelejtettem.
Előzmény: dargay (171)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.19 0 0 173
Igen.
Előzmény: dargay (172)
dargay Creative Commons License 2005.08.19 0 0 172
Thick,te tényleg basszer vagy?!
dargay Creative Commons License 2005.08.19 0 0 171

Egyébként meg ajánlom mindenkinek Olivier Messiaen francia zeneszerző-ornitológus darabjait.1994-ben halt meg és majdnem az egész életét madárhang-vadászattal töltötte különböző erdőkben egy magnó segítségével.

A felvett hangokat lelassította,lekottázta,majd az abban lévő hangközviszonyokból és ritmikai képletekből komponálta meg a darabjait:pld. Oiseaux exotiques(egzotikus madarak)zongorára és zenekarra,Catalogue des Oiseaux(Madarak Katalógusa)13 darab zongorára,Abime des Oiseaux(madarak szakadéka)klarinétra.

canary1 Creative Commons License 2005.08.17 0 0 170

Halihó Everybody !

 

Lehet, hogy nem épp idevágó a téma, de azért felrakom ide is -ha nem bánjátok...

Szóval.

2005. szeptember 03-04. Székesfehérvár, VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Ház (Kaszap István u.6.) - a vasútállomástól csupán 3 percnyire gyalogszerrel- DÍSZMADÁRKIÁLLÍTÁS !

Érdeklődni a következő elérhetőségeken lehet:

Körtélyesi Ferenc elnök 06-20/ 469-5768 ill. fkorte@citromail.hu,

ifj. Cserna Zoltán titkár 06-20/ 316-4246 ill. canary1@freemail.hu

Itt lehet ám mégcsak madárhangokat hallgatni ! Mindenkit szeretettel vár az Egyesület vezetősége.

 

Bocsi, ha a témám OFF!

Madárbaráti üdvözlettel:

canary1

dargay Creative Commons License 2005.08.17 0 0 169

12 track van rajta és 70 perc hosszú.

A bárdolatlanul primitív franciatudásommal(mivel más nyelven nincs rajta információ,jellemző a franciákra)kisilabizáltam hogy ezek afrikai "ambience"-ok,azaz különböző tájegységek természeti hangjai,"soundscape"-ek:minden tájegység egy-egy track.

Vannak közben hippopotamus-, és oroszlánhangok is ,de egyértelműen a madarakon van a hangsúly.

Minden trackhez van néhány mondatos magyarázat is(pld.hogy milyen állat szól stb.)de ahogy említettem,csak franciául.

Majd ha találkozunkTwin Peaksileg,odaadom. 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.17 0 0 168
Oké, érdekel.
Előzmény: dargay (167)
dargay Creative Commons License 2005.08.17 0 0 167

Nekem van egy (asszem)francia kiadású cd-m FLORETS SAVANES AFRICANES címmel,amelyen kb.20-25 afrikai madárhang van.

Ha legközelebb jövök,elhozom és beirom a fórumba hogy pontosan milyen madarak hangjai vannak rajta és ha vkit érdekel,odaadhatom.

Szalkó Creative Commons License 2005.07.28 0 0 166
Igen. Herman Ottónak, A madarak hasznáról és káráról című könyvében is a csaláncsúcs szerepel, de csak így simán, cigány nélkül. Na és a latin neve - Pratincola rubicola. További neveket említ: fekete stiglincz, csaláncsattogató, czigány gébics.
Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 165
A csaláncsúcs szerintem népies eredetű név lehet.
Előzmény: Szalkó (164)
Szalkó Creative Commons License 2005.07.28 0 0 164
Igen. Szóval úgy néz ki, hogy mégis a csuk a hivatalos, mert a Nomenclator Bizottság által kiadott, magyarországon előforduló madarak jegyzékében a csuk szerepel. Ugyanakkor pl. az Európa madarai című könyvben meg a csaláncsúcs található (magyar viszonyokhoz alkalmazta egy igen ismert madarász prof.). Lényeg, hogy így is, meg úgy is tudjuk, hogy melyik madáról van szó. :-))
Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 163

Én eddig minden madárhatározóban és nagyobb természettudományos könyvben (beleértve a Brehmet és az Uraniát is) a csuk elnevezést láttam, azaz cigánycsuk (egybe) és rozsdás csuk (külön, kötőjel nélkül).

 

Csaláncsúcsot csak Durrell könyveiben olvastam, elsőre nem is tudtam, mi az.

Előzmény: Szalkó (162)
Szalkó Creative Commons License 2005.07.27 0 0 162
Amikor a "csuk"-ot használtuk, akkor így mondtuk, hogy cigánycsuk, vagy rozsdás-csuk. Egyébként a hivatalos az a cigány-csaláncsúcs, és rozsdás csaláncsúcs.
Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 161
Igen. Újabban mintha megint a csaláncsúcs lenne a "hivatalos" elnevezés, azaz azt többet látom mindenfelé. Pedig szerintem a csuk jobb, mert rövidebb.
Előzmény: egervarc (160)
egervarc Creative Commons License 2005.07.25 0 0 160
Bocs lehet, hogy ez teljesen triviális de, a "csuk" az egyenlő "csaláncsúcs"?
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 0 159
Hátha galambot vagy szarkát akar fogni...
Előzmény: cattaro (158)
cattaro Creative Commons License 2005.07.25 0 0 158
Tudtommal szigorúan tilos befogni bármely védett madarat. Gyűrűzni is csak szigorúan ellenőrzött keretek között, egyesületi, hivatalos gyűrűkkel lehetséges. Ellenkező esetek bűncselekménynek minősülnek.
Előzmény: 77-316 (156)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 157

Hm. Ha tudnám, már használtam volna. De mit akarsz befogni vele?

 

Az Állatkerttől vagy a madártani Egyesülettől kérj segítséget, hátha adnak.

Előzmény: 77-316 (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!