Keresés

Részletes keresés

qupica Creative Commons License 2007.04.26 0 0 6427

A Gazdasági és Közlekedési Minisztériumban, illetve a MÁV ZRt. Vezérigazgatóságán olyan menetrend-tervezetek készülnek, amelyek 2008-tól a már szüneteltetett 14 mellett további 70 vasútvonalon, a magyar vasúti hálózat felén, a vasúti mellékvonalak teljes egészén, valamint néhány vasúti törzsvonalon is szüneteltetnék a személyszállítást.

 

forrás: www.elolanc.hu

Tastam Creative Commons License 2007.04.26 0 0 6426

A hálószobánk kb. 25 méterre van az ország egyik legfrekventáltabb kétvégényú vasútvonalától, ráadásul vele egyvonalban van kitűzve az útátjáróra figyelmeztető jelző. Ez azt jelenti, hogy a mozdonyvezetők nagy része ott nyomja a dudát. Nyugodtan alszunk a vonatoktól..

Másfél-két kilométerre húzódik a négyes út. Megfelelő legköri viszonyok között jól odahallatszik a szakadatlan gépkocsizaj, ami (még csukott ablak mellett is) az idegeinkre megy.

Megszokás kérdése.

Előzmény: Mariazellerbahn (6425)
Mariazellerbahn Creative Commons License 2007.04.26 0 0 6425
ja, ez sajnos így van. Most a vasút zajáért, ha ezt megoldják, akkor a közúti forgalomért, ha ezt is megoldják, akkor jön a hülye szomszéd, annak gyereke, kutyája, macskája, kerékpárosok meg miegymás. Szóval aki hibát akar találni, az mindenben talál!
Azért nem ártana egy picit több tolerancia!
kopaszsop Creative Commons License 2007.04.26 0 0 6424
én igen, de csak amikor balekhéten a sógorok (is) azzal ébresztettek már kora hajnalban. csak hogy dallamosan ébredjünk...
bár lehet, hogy a firmák szóltak a vasúton, hogy mi lenne a feladat?!? ;-)
Előzmény: nyalábos líra (6423)
nyalábos líra Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6423
Párszor én is mentem ki a szobából telefonálni, amikro elment a terhes az ablak alatt, amikor ott laktam a koleszban. De olyanról egyikünk sem tudott beszámolni, hogy a vonatoktól ne tudtunk volna aludni.....
Előzmény: V63-017 (6422)
V63-017 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6422
Lehet akkor mértek, amikor egy kockakerekű tehervagont húztak cell felé kerékesztergára. Az tud csapni zajt rendesen! :D
Előzmény: nyalábos líra (6420)
nyalábos líra Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6421
Tereljék el a Csengery utcát! :D:D
Előzmény: Mariazellerbahn (6418)
nyalábos líra Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6420

A Csengery utcai forgalom zaja nem zavarja őket, bakker?????????????????????????

Mert engem az viszont k****ára zavart. Nem a vasúté.

Azért érdekelne, hogy mit sikerült lemérniük.

Előzmény: Distván (6413)
CreO Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6419
Mariazellerbahn Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6418
autópálya zajt szimuláljatok dudálás helyett! :-DD
Előzmény: cs1014 (6417)
cs1014 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6417
Mer' dudálunk. Ja.

1. Ha látnák egyszer a kabinból, amit mi...
2. Elő vagyon írva.
3. Ha meg rámegyünk valakinek a nyakára, az a bajuk, hogy nem dudáltunk "elég nagyot".

Személy szerint nem dudálnék, mert országhatártól a személyig majd' 45 mp-et kell szólni a kürtnek, és ez tényleg sok. De doszt is tutulok, hiszen elő van írva, és másként nem érhető el, hogy átszínezzék a síposzlopot, vagy módosítsák az utasítást.
Előzmény: Distván (6413)
V63-017 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6416
Olcsó húsnak híg a leve. Amikor olcsón megkapták a telket/házat, akkor örültek, mint majom a farkának. Most meg azt hiszik, hogy ők a Janik a hegyről.
Előzmény: Cheew (6415)
Cheew Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6415

 

 

Sziasztok!

 

" tegyék át az un. ágfalvi sínekre!" - Na ebből egyből kitűnik, hogy aki ezt írta, az csak magára gondolt. Ő ott lakik neki, ha az ő élő helyéről elrakják a vasutat, akkor maximális lesz a megelégedettsége. Utána a többi más levan szarva.

Csakhogy miatta személy szerint nem fogják előbb villamosítani az ágfalvi vonalat.

 

A másik meg a dudálás dumával. A mozdonyvezető nem a poén kedvéért használja a kürtöt. Az a baj, hogy az ilyen emberek túlzottan ráérnek. "A környék előbb volt mint a vasút"- az ilyet tényleg bekéne költöztetni Pesten a belvárosba, ahol csak este 23-től reggel 4-5. csökken le a forgalom.  Én is laktam úgy, hogy a házunk előtt 7 BKV busz járat haladt el + még a HÉV, és a többi forgalom. Akkor én is hisztizhettem volna a BKV-nak. Szabadon lehet költözködni, ha nem tetszik valakinek ahol él.

A másik meg az, hogy ő akkor még egy kéjes gondolat sem volt, amikor a vasutat itt megcsinálták. Úgyhogy miről beszél akkor?

 

Üdv. 

Előzmény: Distván (6413)
Distván Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6414
Az első panaszos levelére reagálva, úgy sem lehet 120-al menni ezen a szakaszokon, az "un." ágfalvi síneket cseréljétek ki amire itt van, azt meg átviszitek, és egyszerre nem lesz gond! Ezen már düböröghetnek a vonatok a kutya sem hallja meg. Így tuti 50 decibel lesz csak! A törvény ezt előírja! :-))))))))))
Előzmény: Distván (6413)
Distván Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6413

Na akkor folytatódjék:

 

Kisalföld a csállád és a közútlobbi napi pártlapja, olvasói sms-ek, 14. p., 2007.04.25.

 

Téma: Most én vótam ott vagy a vasút előbb? Természetesen én vótam má' wazze!

 

 

 

Előzmény: Distván (6388)
v_peti Creative Commons License 2007.04.25 0 0 6412




A kék a hotel, a piros a vasúti fővonal (egy vágányos), a piros a szobánk. A két variáció közül már nem emlékszem, hogy milyen az épület alakja. A szoba az 1. emeleten volt, a vonatok a másodikon mentek.
A kerítéstől talán 10 méter a vasútig vízszintesen mérve.

A képeket a hostel weboldaláról csórtam. (http://www.hostelelf.cz/photogallery.htm) terasz palánkjai mögött van a vasúti sín a bokrok által takarva.
A teraszon ülőket valószínűleg nem zavarja. Minket sem zavart, nyugodtan ücsörögtünk, pedig 4-ünk közül csak én voltam vasútmániás. A többike csak sörözni jöttek Prágába.




Itt jól látható a terasz mérete.



A bokrok mögött egy emelettel feljebb (a terasz az 1.-n van) mennek a sínek.
Előzmény: v_peti (6411)
v_peti Creative Commons License 2007.04.24 0 0 6411
Egyszer 3 éjszakát prágában aludtam. Pont a deltavágány mellett, ahol a főpályaudvarra kanyarodnakrá a vonatok. (egy vágány van csak, mert a másik egy kicsikét odébb van)
Az épület udvara pont a vasút mellett volt. De volt ott pár bokor. Viszont a vonat ca. a 2. emelet magasságában ment. Igaz, a szobánk nem a vasútra nézett, hanem attól 90°-kal elkanyarodva, de szabad volt a placc a vasút felé.

Valahogy nem volt zavaró a nagy vonatforgalom...
nyalábos líra Creative Commons License 2007.04.24 0 0 6410

Tapasztalat mondatja velem: még az is jobb, mint pl. a Váci út...

(71-es vonal villamosítás előtt, ház szemben az egyik megállóhellyel, a lakó a család barátja. Nem volt megszokhatatlan, őúks em panaszkodtak. Csak amikor a vonat elütötte a kutyát, de az nem a vasút hibája volt :( )

Előzmény: crash__override (6408)
1047 504-4 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 6409
Azt akartam irni na :-)
Előzmény: cs1014 (6405)
crash__override Creative Commons License 2007.04.24 0 0 6408
Nomármost azért, hogy mindenkinek igaza legyen.

Gysev vonal mellett lakni szerintem felüdülés.... ....egyszer tapasztalja meg valaki a lajosmizsei oldalon röfögő,üvöltő csörgőket, és az sínillesztések közé beeső bhv-ket. A sínillesztésekbe beeső eas kocsikban ugráló bugákról nem is beszélve. Maximálisan örülne mindenki, ha ott olyan lenne a pálya, mint a Gysev-é. Hanyagul kezelt, lerongyolódott vágány, olyan MÁV Stop Zrt feeling.
Előzmény: M62-902 (6407)
M62-902 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 6407

Na látom megint sláger lett a nyafogás a tisztelt vasút mellett élők körében.

 

Valóban,függetlenül attól,hogy esetleg tényleg igazuk van/zajos a vasút/,

 1.amikor odaköltözött látta mi megy ott,

2.csak a vonat elhaladásakor van zaj,ellentétben a közúttal ahol folyamatos a zajtehelés.

Ja,hogy ő is megette azt a kamu dumát,hogy "úgyis egyre kevesebb vonat fog járni,meg lehet előbb utóbb el is fogják terelni,stb." .../ hát inkább keresse meg azokat akik ezzel megetették.

Tényleg ennyi erővel én is nyaflizhatnék,hogy kérem a 90-es évek elején amikor ideköltöztem a mostani lakhelyemre,még szelíd forgalmú aránylag csendes utca volt. Azóta viszont a város közlekedési rendjét olyan sikeresen átalakították, nem beszélve a színház előtti építkezés miatti forgalomelterelésről,hogy azóta csúcsforgalom van szinte egész nap.Ráadásul ideépítettek a ház elé egy nagy körforgalmat,száz méterre egy másikat.Na van is világ rendesen reggelente a csúcsidőben,mikor a két körforgalom közti szakasz bedugul.Benzingőz,dudálás meg amit akartok. Most is dudál valami állat!!Egyébbként jó kis jellemzést lehetne készíteni itt a magyar autóstársadalom dicső képviselőiről.

Becs szó,már gondolkodtam rajta,hogy el kéne cserélni egy olyanra ami mellett csak a vasút jár.Amikor pedig a közös képviselőnk hivatalos helyen szóvátette,hogy a körforgalom egy kicsit zavarni fogja a házunkból autóval ki ill. oda behajtani szándékozó lakókat,röviden elintézték azzal,hogy "majd addig megáll az utcán a forgalom".Hát én ezt be is tartom rendesen.Bár féltem az autóm,de még egyben van.

Na szóval ezekután én hová is menjek panaszkodni??? Egyáltalán érdemes?

 

Mikor ilyen nyafogásokat hallok mindig eszembe jut egy,azóta nyugdíjba vonult kollégám mondása.

"Ha valakit zavar a vasút miért nem az erdő mellé ment lakni?Ott madárfüttyre és mackóbrummogásra lehet ébredni. IGAZ AZ NEM ENNYIBE KERÜL mint itt a vasút mellett.

Előzmény: nyalábos líra (6406)
nyalábos líra Creative Commons License 2007.04.24 0 0 6406

Az az érdekes, de ez már nem az emberek hibája, hogy az esetek többségében a témában megjelenő újságcikkek a vasúti zaj miatt születnek. Bár ez tökéletesen összefér a sajtó minden szinten megnyilvánuló vasútellenes hangulatkeltésével, amit utána a jónép szépen bekajál. Végülis sokkal jobb, amikor a kamion jön be a házba...Érdekes, szerintem a folyamatos nehézgépjármű forgalom sokkal zavaróbb, mint egy vasútállomás. A 12 centi mély "csatornák" az aszfaltban pedig igen impozánsak, például Csornán...(az sem két perc alatt alakult ki. ). AMikor meg kell várnom, hogy jöjjön egy vonat ahhoz, hogy át tudjak menni az úton. És mind kamion. Kis kamion, nagy kamion, még nagyobb kamion.

A sárga buszok az utcában meg rendszeresen megremegtetik  Pesten a negyedik emeleti lakásunk ablakát. Mésem tartok panasznapot.

Még Rákosrendező tőszomszédságában sem volt olyan sz@r lakni, mint pl. a Petőfi hídnál. De az M3 bevezető mellett élni se smafu. Erről miért nem cikkeznek?

Aki meg a vasút mellé költözik, az viselje a következményeket. Ugyanúgy, mint a fenti esetben. Gyanítom, hogy a vasút előbb volt ott, mint a delikvens. SZóval vessen magára.

Előzmény: Cheew (6404)
cs1014 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 6405
Khm...

S.E.M.T. - Pielstick
Előzmény: 1047 504-4 (6399)
Cheew Creative Commons License 2007.04.24 0 0 6404

 

Nem tudom mit szólnának, ha még mindig lenne Szergej a GySEVnél, és mondjuk hangtompító nélkül járkálnának velük:)

 

 

nyalábos líra Creative Commons License 2007.04.24 0 0 6403

Na már megint a vakerduma. Az ilyet beköltöztetném Pesten a Váci útra vagy a Rákóczi útra. Ott szövegeljenek.

Sopronban olyan helyen laktam, ahol ott volt a két vasútvonal, meg egy forgalmas közút. Nem a vasút zaja zavart minket......

Előzmény: Distván (6388)
v_peti Creative Commons License 2007.04.23 0 0 6402
Habár HÉV esetén reális lehet.
Békásmegyer-Batthyány tér 5 perces követés, 1000 fő/szerelvénnyel számolva 12 000 fő/irány oda-vissza 24 000 lenne. Bár ellenirányban nem annyira zsúfolt szerintem.

Előzmény: v_peti (6401)
v_peti Creative Commons License 2007.04.23 0 0 6401
A mozdonyok című könyv szerint durvább a helyzet!
Ott 18 (2x9) sávos autópálya mutatja a közutat személyautók, vagy 2x5 sávos tehergépkocsik esetén.

Bár ki kellene számolni pontosan. Mert az ottani 36 000 utas/h azaz irányonként 18 000 az szerintem a japán vasutakra jellemző, és nem Európára.



Előzmény: qupica (6396)
etwg Creative Commons License 2007.04.23 0 0 6400
Ezt csak igazolni tudom, az S-Bahn nagyobb ricsajt csap, mint a Herkules a Wieselzuggal, vagy a City Shuttleval.
Előzmény: Chemotox (6397)
1047 504-4 Creative Commons License 2007.04.23 0 0 6399
Nekünk Csörgő kell Pleistrick-kel!!! :-)
Előzmény: V63-017 (6398)
V63-017 Creative Commons License 2007.04.23 0 0 6398
Felettébb csendes jószág! :D
Előzmény: Chemotox (6397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!