Keresés

Részletes keresés

Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2348

Értem. Ez nálam a pártízliteres tartály miatt nem jöhet szóba, láttam már pl. Gardenától házi vízellátót, 24 literes tartállyal. Nekem mindenképpen puffertartályos megoldás kell, de az én esetemben a puffertartálynak minimum 1 köbösnek kell lennie, de inkább többnek. :) Most a tervezővel egy kb. 1,5 - 2 köbös tartályról beszélünk..... Sajnos ezek marha drágák, de nem hiszem hogy megúszom a dolgot, az otthoni 1köbös mezőgazdasági tartályom nem fog működni hosszú távon.

 

Előzmény: rferi (2346)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2347

Az öntözőrendszer még mindig tervezés alatt áll, és aki kivitelezi majd ajánlotta a Grundfos MQ-t. Én a Pedrollot mint opciót gondolnám, több helyen, azaz itt is olvastam régebben hogy használják többen, ugyanúgy mint a Grundfost is. A két készülék között nem látom hogy nagy különbség lenne, teljesítményben semmiképpen, mint emlíettem a Grundfosban komplett gép, a Pedrollo nem az.

A kérdés inkább a használati tapasztalatokra vonatkozna, eddig hallottam olyan véleményet miszerint a Grundfosnak inkább csak a neve nagyobb, a Pedrollo megbízhatóbb..... Egyáltalán nem tudom felmérni így egyedül, ezért gondoltam, hogy megkérdezem a ti véleményeteket, hogy kinek milyen tapasztalata van - ha van - ezzel a két típussal vagy úgy általában ezzel a két márkával...

:)

Előzmény: rferi (2345)
rferi Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2346
Szivattyú, nyomáskapcsoló, szárazonfutás-gátló, plusz egy legalább pártízliteres tartály.A tartály mérete változhat, a szárazonfutás védelem néha hiányzik.
Előzmény: Veronie (2344)
rferi Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2345

A jó válaszhoz tudni kéne az öntözőrendszer víz- és nyomásigényét.

Illetve legalább azt, ha mindkettő képes kiszolgálni azt.

Ha ez fennáll (ti. hogy mindkettő elég combos hozzá), akkor már tényleg csak az dönt, hogy kinek mi a tapasztalata vele.

Előzmény: Veronie (2343)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2344
A komplett házi vízellátó alatt mit értünk?
Előzmény: kacagógerle (2341)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2343

Bocsi. :)

 

Rejtett kérdés volt. Szóval a kérdés: Véleményetek szerint melyik szivattyút vegyem meg: Grundfos MQ 3-45 vagy a Pedrollo JSWm 15M?

 

Mire is:

 

fúrt kútbol búvár tölti a puffertartályt, abból a víz ráfolyik a másik szivattyúra (a kérdéses típusú szivattyúra), ami nyomja a köröket az öntözőrendszerbe. :)

 

 

Előzmény: rferi (2342)
rferi Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2342

Igazából, ha jól megnézed amit írtál, nem is tettél fel kérdést, csak annyit, hogy tudunk-e tanácsot adni. :))

De miben is?  :))))

Előzmény: Veronie (2340)
kacagógerle Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2341
Mire szeretnéd használni?

Miért nem veszel egy komplett házi vízellátót?Lehet cserélni külön is az elromlott alkatrészeket,nem kell full másik készüléket venni ha gallyra megy benne valami.
Előzmény: Veronie (2340)
Veronie Creative Commons License 2008.06.17 0 0 2340

Sziasztok,

 

Szivattyús kérdésem lenne:

Grundfos MQ 3-45 vs. Pedrollo JSWm 15M

 

Amit tudok:

- A Grundfos ezen készülékében benne van a nyomáskapcsoló,  áramlásszabályozó és egy kis beépített tartály, a Pedrolloban nincs. (saját véleményem: én kevésbé szeretem az ilyen integrált kütyüket, mert saját tapasztalat alapján amikor egy valami elromlik, kidobható az egész - pl. számítógép integrált alaplap - de a szivattyúkhoz nem értek, két éve egy 10e Ft-os orosz búvár az egyetlen kapcsolatom a szivattyúkkal....:) )

- "Papíron" a Pedrollo ezen gépe nagyobb teljesítményű.

- A Pedrollohoz kellene áramlásszabályozó: pl. Grundfos PC15 vagy Italtecnica Brio 2000. Úgy tudom mindkettő jó a Pedrollohoz, de a Brioban van újraindítás, a Pedrolloban nincs.

- Nyomáskapcsolóról még nincs információm sajnos.

 

Tudnátok esetleg tanácsot adni nekem? Anyagilag a két megoldás között most nincs nagy különbség, így kizárólag tanácsok és műszaki megoldás alapján tudok dönteni.

 

Köszi

 

Vera

 

LRNELSON Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2339

Vízhozamra olyan 30 l/percet számolj, 4 bar üzemi nyomás mellett.

 

Aztán, hogy mennyit adsz négyzetméterenként az egy más kérdés

Előzmény: digium (2337)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2338
Jobb lenne 10-15 liter/m2/napra tervezned és a nap is pár óra.
Hogy van-e ennyi víz, az más kérdés.
Előzmény: digium (2337)
digium Creative Commons License 2008.06.16 0 0 2337

Amatőr kérdésem lenne: Milyen kutat és szivattyút javasoltok 350m2 fű napi automata öntözéséhez, ha nem szeretnék külön puffert? Volt a telken régen egy ásott kút, de az előző tulaj teletömte sittel, ebből gondolotam nincs a víz nagyon mélyen. Azért a szomszédokat körbekérdezem... Kb 1,5-2 m3/nap vízre lenne szükség (5liter/m2/nap). Gondolom egyszerűbb inkább több körre tervezni az öntözést, mint a szivattyú teljesítményét ill. a kút vízkivételét növelni?

LRNELSON Creative Commons License 2008.06.15 0 0 2336

Most csináljak reklámot a konkurenciának?

 

Több cég is forgalmazza Budapesten, Hidroking, Ganz-Hydro.

Előzmény: hun005 (2335)
hun005 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 2335
Tudnál mondani egy Bp-i boltot ahol ezeket meg lehet vásárolni mert voltam néhány
nagyobb áruházban de csak pislogtak hogy mit akarok:)
Előzmény: LRNELSON (2292)
LRNELSON Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2334

Itt is van néhány szivattyú, de a megadott teljesítményigényhez kell még egy 0-t tenni.

 

http://www.felsom.com/pdf/FP4_50Hz.pdf

Előzmény: kobelco (2328)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2333
Szép, még javítani sem sikerül :-)))
No de ha bírja....
Előzmény: do-xa (2332)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2332
No HA de bírja, az nagy öröm.
Előzmény: do-xa (2331)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2331
A jelleggörbéket tanulmányozva talán itt találok az elvárásodnak megfelelőt. A 60liter/perc már figyelemre méltó házi igény. Öntöző rendszer esetén természetesen szükséges lehet. A terület ketté, vagy több részre vezérlése mentheti a helyzetet. Sok esetben a kutat is. No de bírja, az nagy öröm.
Jelleggörbék
Előzmény: kobelco (2328)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2330
Ezek elég komoly teljesítményűek.
Előzmény: do-xa (2329)
do-xa Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2329
Valami ilyenre gondolsz?
Az elektromos teljesítményt biztos jól írtad?
Előzmény: kobelco (2328)
kobelco Creative Commons License 2008.06.14 0 0 2328

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!

Van egy fúrott kutam 150mm átmérőjű és ebbe szeretnék egy max. 100mm es csőszivattyút venni 110-200w közzötti teljesítményűt és min. 60l vizhozamu legyen percenként.

Ha tudnátok segíteni, hogy hol találok ilyet akkor léci jelentkezzetek.

Elérhetőségeim: kobelco@freemail.hu vagy 06-47-376-280

nikolas70 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2327
Sziasztok !

Kézi kútfúráshoz vennék szerszámokat , állványt , iszapolót , fúrót(kat) , fúrószárat , 110-es csőhöz bilincset , stb . Ajánlatokat ide kérem : E-mail : nikolas70@citromail.hu
www.tomikut.fw.hu Creative Commons License 2008.06.12 0 0 2326
Szia!

A kút, ha rendesen lett anno megfúrva, akkor a szűrő mellett van egy un. " természetes szűrőváz". Ezt azt jelenti, hogy a fúrás után a szűrő környékét kikavicsolják, majd pedig felette eltömedékelik a gyűrűs teret.
A szűrőkavics, ill. a mellette letisztított vízadó réteg alkotja a "természetes szűrővázat"! Ezen rétegből kitermeljük az apró szemcséket a kút beindításánaál...!
Amennyiben beleteszel membrános szivattyút, akkor a rezgéstől a letisztult szűrővázon kívülről beverődik a homok, ami rontja a kút vízhozamát, ill. akár be is vakulhat a kút!
Nem érdemes vele kísérletezni, mert nem tesz jót a kútnak!
Mi kútfúrók a membrános szivattyút csak ritkán, némely esetekben a kút beindításánál használjuk, de csak akkor is a lehető legrövidebb ideig...!!!
A csőszivattyú a megoldás, ha az üzemi vízszint 7 méter alá esik...!
Nem ártana a vásárlás előtt vízhozamot mérni...! Nagy vízkivételnél a kút szintén "homokolni" kezd majd...!
Szivattyút mi mindig akkor javaslunk, ha tudjuk a nyugalmi, és üzemi vízszintet, ill. a kút homokolási határát, és megmondjuk, hogy a szivattyút hova kell beépíteni a kútba természetesen rozsdamentes szerelvényekkel...!!!

Jó szerencsét!

Borbély Tamás
www.tomikut.hu

Előzmény: dr.balogh (2325)
dr.balogh Creative Commons License 2008.06.12 0 0 2325

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék.

 

Most vettünk egy házat Fóton, aminek a kertjében van egy fúrt kút. Benne egy csőszivattyú, ami ki van berhelve, mert a kapcsoló táblájából hiányzik valami és lógnak a vezetékek. Azért azt megpróbálom megszereltetni. A kutat vas tárgyat lelógatva lemértem. Kb 20-21 m mély, és a nyugalmi vízszint 9-9,5m. Most vettem egy membrános szivattyút, mert azt mondták, hogy kert locsolására az bőven elég, illetve mivel állt a kút bő 1 évet, azzal ki is tisztul, és újra beindul az utánpótlása.

 

A fórumra most keverdtem ide, és olvaok ezt azt.

 

Most tényleg rossz ötlet ez a membrános szivattyú? Hetente kétszer háromszor locsolnék vele egy 250nm-es kertet. Az emberek 80%-a azt mondja, hogy bőven jó. De valaki azt írta, hogx a rezgés miatt nem jó? Persze ez 10e Ft-os tétel, a másik pedig 60-70eFt.

 

Most akkor mit tegyek??

kisrobert Creative Commons License 2008.06.11 0 0 2324
Lehet, hogy a hivatásos szivattyúsok megszólnak érte, no meg így látatlanban (a szivattyúkról nincs adat):
Kösd sorba a búvárt a házi vízművel. Talán érdemes a kettő közé egy homokszűrőt tenni.
Arra azért ügyelj, hogy a két szivattyú közti cső is bírja a tartós nyomást.
A vizesek pedig nem pillantgatnak semerre, ha az ő hálózatuk és a te kutad közt nincs semmi kapcsolat.
Előzmény: freex (2323)
freex Creative Commons License 2008.06.11 0 0 2323
Erre már én is gondoltam, csak nem akarom, hogy a vízszolgáltató még csak véletlenül is rápillantson, meg nagyjából tudom, hogy nagy átlagban havonta 7-8 m3-t felhozok a kútból. Az előző hsz.-ben leírtam, miért lenne nekem mégiscsak egyszerűbb átvariálni. Még meggondolom, meglátom mi jön esetleg közbe addig.
Előzmény: kisrobert (2321)
freex Creative Commons License 2008.06.11 0 0 2322
Legegyszerűbb pedig az lenne, ha nem kellene puffertartályt használnom, mert a kútbejövet a garázs+műhelybe a kocsi szerelőakna oldalán van, a kimenet a ház felé szintén az aknából indul (itt tutira nem fagy el), a köbös tartály pedig ennek a meglehetősen nagy helységnek pont a másik legtávolabbi sarkán van. Tehát vagy valahogy lerakom a köbös tartályt az aknába (betonbontás, föld kitermelés stb.) vagy leviszek egy kisebb "hordót", mint puffertartályt, vagy legegyszerűbben bekötöm a kútról bejövő kpe csövet a vízműbe, a nyomáskapcsolót meg bekötöm a búvárra is. Ehhez minden megvan, helyileg is 1 helyen vannak, csak villanyt kell levinni meg az átkötést megcsinálni. Villamos ember lévén egyik sem jelent gondot...
Előzmény: kacagógerle (2320)
kisrobert Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2321
Első körben érdemes rátenni egy fogyasztásmérőt a szivattyú(i)dra.
(valahol itt lejjebb írtam két fajtát)
Nem biztos, hogy egy kisebb teljesítményű, de nagyobb nyomású szivattyú kevesebb áramot fogyaszt (évente), mint a jelenlegi kettőd.
(én a jelenlegi rendszer megtartására szavaznék - tiszta, egyértelmű és működik)
Előzmény: freex (2317)
kacagógerle Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2320
Szerintem nem érdemes megvariálnod,ill. nem éri meg.
A búvár legrosszabb esetben is 1m3/órát csak tud már,és a háztartásban is több mint sok naponta 1m3 víz.
Tehát 1m3 víz egy óra alatt feljön a tartályba.600W/óra=0,6Kwó=42Ft*0,6=25,2Ft/nap*30=756Ft/hó a spórolás,de ez nagyon bőven számolva a napi 1m3 vízzel,és gatya búvárral mert egy tökösebb az tud legalább 2m3/órát.
Előzmény: freex (2317)
Zoleelsi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 2319
Kösz az infót, de a házi vízmű automata öntözőt is táplál tehát a szívóág foglalt, vagyis a szívóágból kellene leágaztatnom a másik kisteljesítményűt (párhuzamos szívóág). Persze lehet hogy mégis egy rossz boiler tartály lesz pufferként berakva, csak akkor meg először a nem elég hideg vizet kell kifolyatnom. Tehát olyen küső  kis szivattyú kellene ami ugyanúgy kitudja emelni a szívott ágból a vizet mnint a házi vízmű csak kisteljesítményű.
Előzmény: kisrobert (2316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!