Keresés

Részletes keresés

Túlélőblog Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1481

Nem az volt a múltkor, hogy nem kell már túrista vízumot kérni? Meg hallottam valami olyasmit is, hogy munkát is lehet vállani. Szerintem ezeket a legjobb első kézből, a konzulátustól megkérdezni.

 

Az emailekre általában 24 órán belül válaszolnak. http://hungarian.hungary.usembassy.gov/contact_hu.html

gabi19g Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1480

Ehhez kapcsolodan szeretnek kerdezni valamit.

 

Manapsag mennyire gaz turista vizumot kerni? Csak mert ugye ott az esta es a konzult valoszinuleg erdekelni fogja, hogy az miert is nem jo?

 

A masik pedig egy kicsit abszurd, de mint elkepzeles jutott eszembe. Ugye az esta nem modosithato semmilyen formaban odakinn, csak a vizumok. Namost, ha valaki kimegy estaval es egy kinti ceg munkavallaloi vizumot intezne neki (szponzoralna vagy hogy nevezzem), az szerintetek mukodik? Tehat hazajon es annak a cegnek a papirjaval megy be vizumot kerni.

Előzmény: Rob_ (1478)
sanyika_04 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1479

sziasztok

az elmúlt napokban ezt a fórumot böngésztem, szóval ki is alakult bennem a vázlat, jó pár kérdéssel

még mindig azt találom a járható útnak, ha turista vízummal kiutazok és az ott töltött idő alatt munkát keresek, aki a vízumot is vállalja

1. viszont h1b vízum: nincs felsőfokú végzettségem (CAD-CAM CNC programozó vagyok) és nem is dolgozok elég éve ahhoz, hogy az egyetemi éveket kiváltsam ledolgozott évekkel

    így a h1b vízumra, a fenti okok miatt akkor eleve kizárt a lehetőség?

    a h1b ugye 3 évet ad + hosszabítható, ugye? ennyi idő alatt már lehet arra építeni, hogy mire letelik, már lesz zöldkártya?

2. olvastam, hogy a h2b-t pedig amilyen kis számban adják ki, olyan sok rá a mexikói,                 latin-amerikai jelentkező, és ráadásul nagyon hamar el is fogy

    akkor ezt nem is érdemes számításba venni? ill. egy munkaadónál, felvételkor mind2               típusú vízum szóba kerülhet, vagy már eleve a munka jellege fogja megszabni, hogy         arra csak az ideiglenes h2b való-e?

      a h2b ténylegesen csak 10 hónap munkát enged 1 év alatt, ill. hosszabítható 1+1+1

      évre?

a másik kérdéskör az időbeosztásokkal kapcsolatos

mivel a vízumokat októberben kezdik osztogatni, ezért úgy olvastam, hogy már márc. - ápr. környékén rendelkezni kell állással, elindított vízumkérelemmel, és, hogy mindehhez jan. - febr. környékén érdemes kiutazni

3. ha 2012. januárjáról beszélünk akkor magát a turista vízumot mennyivel előtte kell megigényelni? ennek a vízumnak is van interjú része (az esta-val ellentétben?) ?

4. ha erre az időpontra 1,5M HUF-ot tudok összeszedni (rep. jegy is ebből megy), azzal szerintetek (a Ti tapasztalataitok alapján) megvalósítható-e az álláskeresés (pl. utazás, bérautó), a néhány hónapos élet, ügyvéd, az elsőre legszükségesebben befizetendő vízumdíjak? (ez talán hülye kérdés :) de lakásbérlés helyett nem olcsóbb egy motel?)

amíg állást keres az ember, tud-e, van-e lehetősége (persze tudom, hogy nem legálisan) valamilyen feltűnésmentes, kis munkára, csak, hogy legyen egy kis zsebpénz utánpótlásra?

ill. most tudtam meg, hogy a cégem (nem az enyém, ahol dolgozom) anyavállalatának van központja Fort Mill (SC) -ben

ismeri valaki a helyet?

szeretnék minél több dolgot tisztán látni, hogy jól dönthessek

egyenlőre ennyit kérdezek, előre is kösz a segítő válaszokat

Rob_ Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1478

Amit sokan csinalnak az az, hogy kijon turistakent, elintezi az interjut es a vizumot, hazamegy a vizumert es vissza dolgozni. Elvileg itt is megkaphatod a vizumot de sokszor egyszerubb hazamenni erte. Nyilvan nem teljesen legalis turistaval munkat keresni, de vegulis dolgozni nem dolgozol es mas ut nemigen van.

Előzmény: csesztike32 (1475)
csesztike32 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1475

Köszönöm a válaszokat, hát majd lesz vmi. Elkeseredve nem vagyunk, van igy is lehetőségünk, akkor marad délfranciák. A carnivalos közvetitőt ismerjük, az is hajós, azt meg már nem szeretnénk. Mi igazából jacksonville-be mennénk, floridába, neten néztünk lakást, munkát, ami van is, de hogy menjek el állásinterjura, ha esetleg szükséges. Ha megint kimennénk nyáron pár hétre, akkor meg munkát nem kereshetünk, mert ugye elvileg nem lehet. Vagy?  nem tudom, gondolkodtam ezen is. Azért köszönöm a hozzászólásokat.

romesz Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1473

Ez is zavaros volt kicsit, de igy mar erthetobb.

Szoval az ujsagban hirdetes ingyen van, de aki valaszol a hirdetesre bacsaphat. 

Ahol elore valaki penzt ker az eleve hitelet veszti nalam. Kiveve ha valamit ad cserebe egybol, mint pl aru. 

 

Nagyon ritkan olvasom a magyar nyelvu ujsagokat, szerintem mind csak szemet. Olyan hireket akarnak eladni amik mar tobb naposak vagy hetesek. Sok esetben irni sem tudnak, vagy csak koppintanak mashonnan. 

Előzmény: Törölt nick (1472)
romesz Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1471

Erdekelne a dolog, 

Hogyan lehet az, ha ingyen hirdethet az ember, hogy becsapjak es elore kell fizetni?

 

Te erted amit irtal?

Előzmény: Törölt nick (1470)
Rob_ Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1468

Ilyen szerintem nem letezik, megpedig azert nem mert nagyon nehez vizumot kapni. Eltero kinek milyen tipusu vizum kerheto/kaphato, sok penzbe, idobe es papirmunkaba kerul valamint nagy felleloseg is. Szerintem csak az egyeni kereses a jarhato ut. Aki meg illegalisan keres annak ki kell jonnie es szemelyesen keresgelnie, de azon a vonalon sok a buktato...

Előzmény: csesztike32 (1467)
csesztike32 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1467

Sziasztok. Látom újra vannak hozzászólások. Szeretném ismét megkérdezni, tud e valaki valós, munkaközvetitőt amerikai munkára, hosszú távra. Találtam pár közvetitőt, de csak nyári munkások. Én és a párom vendéglátásban dolgoztunk folyami hajón. Michiganben voltunk kétszer, rokonoknál, de sajnos nem tudnak segiteni. Válaszokat köszönöm.

Rob_ Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1466

Ha teljesen tiszta a helyzeted akkor nem feltetlen kell meghivo level, de ha nem, akkor nem art ha van, es az is elony hogy ha aki irta az ott var a repteren es ott a szama a papiron, hogy szukseg eseten oda tudjak hivni. Lattam regebben kozjegyzovel hitelesitettet is, de nekem olyan soha nem volt. Viszont amikor turistakent jartunk itt es mutattuk a meghivot akkor mindig megneztek es volt par kerdes hogy kihez, meddig stb megyunk. Mivel nincs vizumod, az ESTA nem az, ezert ott a repteren fogjak eldonteni, hogy beengednek vagy nem...

Előzmény: bobika11 (1463)
romesz Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1465

Milyen papirok?

 

Utlevel

Vizum vagy ESTA

Visszautra a repjegy

Szalloda foglalas es cim, de nem kotelezo ott megszallni

Es felszollitasra bizonyithato kp vagy debit vagy hitel kartya.

Nem art tudni, hogy milyen cellal utazol es arrol ha kerdeznek nem baj ha tudsz is valamit mondani.

 

Meghivo nem szukseges, nem elony sem hatrany..

Előzmény: bobika11 (1463)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1464

Szerintem ez attól függ, hogy milyen céllal utaznál.

Előzmény: bobika11 (1463)
bobika11 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1463

Sziasztok tudna nekem valaki segíteni abban hogy milyen papírok kellenek kiutazáskor? Elég a szálloda foglalás vagy jobb a meghívólevél? milyen kérdéseket tesznek fel a beléptetésnél?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 1462

Nem emlekszem, mit nem tudtam? De ha igy volt is, en nem indultam hivatalert, havelina. Hogyne hozhatnam szoba, az alkotmany ismerete kene, hogy a minimum legyen a kongresszusba igyekezve, barmilyen partnak.

Előzmény: havelina (1461)
havelina Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1461

En a helyedben nem hoznam szoba az alkotmany ismeretet.

Mint jo egy eve kiderult, neked sem a legerosebb oldalad.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1457)
havelina Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1460

Ha minimalis IQ megletehez kotnek a szavazasra jogosultsagot, a demokratak elveszitenek szavazotaboruk igen jelentos reszet.

Előzmény: denes (1456)
kataa49 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 1459

Sajnos világválság mindenütt:-((

Előzmény: romesz (1433)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1457
Civil study osztalyok middle schoolban vannak csak, ha vannak. High school teljesen mellozi a temat. Fejkendos arab asszonysag, aki allampolgari vizsgat tesz holnap, tobbet tud az amerikai alkotmanyrol, mint Christine O'Donell, aki tegnapig szenatorjelolt volt.
Előzmény: denes (1456)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1455
Tanitani kell oket. Vajon miert van az, hogy nincstelen szerencsetlenek pont ugy szavaznak, ahogy Forbes-nak megfelel? Mert Carl Rowe egy zseni, es kitalalta Glenn Becket, aki tanitja oket, a feketetablaval. Igy lettem en is kommunista, nem emlekszel? :) Mar antiszemita is vagyok azota.
Előzmény: denes (1441)
Rob_ Creative Commons License 2010.11.01 0 0 1454
Komolyan mint 2 óvodás.... pedig külön külön egész értelmesek vagytok.
romesz Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1453






.
Előzmény: denes (1452)
romesz Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1451




















.
Előzmény: denes (1450)
romesz Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1449












.
Előzmény: denes (1448)
romesz Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1447
Hm, akkor teves az eszre veteled, de nem gond ez toled megszokott dolog.





.
Előzmény: denes (1446)
romesz Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1445
Az ilyen rovid mondattal az a baj, hogy erthetetlen. Eddig azonos volt errol a velemenyunk, most pedig jon a "Pál fordulas"?
Előzmény: denes (1444)
romesz Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1443
Latom nem erted.

Munka helyeket gyartanak. Vagyis a semmitevoknek osztogatjak a penzt, azok meg azt hiszik, hogy dolgoznak.
Előzmény: denes (1442)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1440
Jaja. Pl cyber security-jet az orszagnak majd megoldja a maganszektor. Az a baj, hogy a szavazotabor nem ert semmit abbol, amirol szavaz. De van neki szavazati joga, akkor is, ha fogalma sincs arrol, mirol szavaz.
Előzmény: romesz (1439)
romesz Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1439
sok szukseg nincs is rajuk

altalaban azok mennek ilyen helyre akiket mashova nem vesznek fel, mert nem ertenek semmihez :)
Előzmény: Törölt nick (1438)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1438

Nagyon ugy nez ki, hogy egyetlen munkahelyteremto az allam. Maganszektor inkabb valahol mashol alkalmaz. Mert nem adoztatjuk meg az outsourcingot, es igy inkabb megeri India, mint Ohio.

Zsiros allami allas jo otlet, de nincs olyan becsuletes uton. El lehet jutni egy szintre, de onnantol kezdve, csak, ha eladod a lelked az ordognek. En kornyezetem science korul mozgo emberek, politika nem szamit. Egyetlen befekteto korulottuk az allam, a nemzeti laboratoriumokba, kutatasokba mas nem fizet nagyon.

Lehet jelentkezni allasra kozejuk, csak kurva sokat kell tanulni elotte. Rajta tea party, rugjatok ki oket, mutassatok meg, mennyire nincs szukseg ilyen hulyesegekre.

Előzmény: romesz (1437)
romesz Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1437
Szerintem majd az allam csinal munka helyeket, es mindenkit alkalmazni fog.

Valahogy ugy mint most a munkanelkuli segely, senki nem csinal semmit de kap egy kis penzt.

Mondjuk ismeros a dolog, mert lattam mar ilyet mashol.


Gondolom azert krealnek bangladeshben munkat mert ott nem csak az adok alacsonyak de a munka berek is.

Azt hiszem en is jelentkezek valami jo zsiros allami allasra es nem lesz gondom tobbe :)

Vagy lehet, hogy akkor lesz igazan? :)
Előzmény: Törölt nick (1436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!