Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.07 0 0 176
Sziasztok!

Még négy szombat, és vége az oktatásnak. Már alig várom, hátha utána jobban kapunk gyereket. Igaz, hogy közben is kaphatnánk, de itt úgy tűnik szigorúan veszik a tanfolyamot.

OFF:
Davi nem sikerült beszélnünk a múltkori óta, bent fogták a Rózsát a kórházba, infúziót kapott,de hétfőn már itthon volt. Kicsit lelkileg megviselte, de hát erre fel lehetett készülni.

Meastick

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.01 0 0 175
Sziasztok!
Kedves Alice ez nagyon jó hír!

Meastick

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.01 0 0 174
Tegnap kaptam megint egy üzenetet, miszerint a baba végre családnál van! Nagy kő esett le a szivemről, talán megkapta a lehetőséget egy normális életre.
Meg megkaptam a visszaigazolást arra nézve, hogy néha nem hiábavaló dolog itt a neten kukkolgatni.
(Sokan hülyének néznek miatta.)
Előzmény: Fuly (170)
magdolnav Creative Commons License 2002.10.28 0 0 173
Ok.rendben. Semmi újság,remélem Nálad hamarosan lesz üdv.C
Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.28 0 0 172
Sziasztok!

Cili! Megkaptam, csak nem nagyon mozgok most a neten, mert valami gond van a kapcsolattal is, meg a férjem főnöke ontja a vírusokat, és senkit nem akarok befertőzni klezzel.

Most nincs újság nálam se, de azért ne dögöljön meg ez a vírus.

Meastick

magdolnav Creative Commons License 2002.10.20 0 0 171
Gratulálok,holnapra is sok siker!!!!!
Megkaptad az emilt? üdv.C
Előzmény: Törölt nick (169)
Fuly Creative Commons License 2002.10.20 0 0 170
Kedves Alice,

köszönöm a visszajelzést.
Ezexerint a máltánál futott most egy hasonló eset is.

Fuly

Előzmény: AliceCsodaországban (168)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.19 0 0 169
Sziasztok!

Ma volt a FIKSZ döntés, és majdnem elájulok, mert olyan szuper jellemzést írtak rólunk az oktatóink.
Komolyan. Egyszerűen leesett az állam, és azt is mondták, hogy most jelenleg nekünk van a legtöbb esélyünk megkapni a következő bekerülő babát.
KÖszi mindenkinek aki szurkolt, mert biztos az is segített, de ha ilyen jól tudtok szurkolni, holnap is szurkoljatok, mert indulok egy képviselői posztért, a helyi fiatalok siralmasan elhanyagolt állapotára való tekintettel.

KÖSZIKE!!!!

Meastick

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.10.19 0 0 168
Kedves Fuly,

nem a máltaiaknál helyezték el a gyereket, hanem írt nekem valaki egy mailt, én megadtam a család telefonszámát, a többit ők redezték le. (Az illető meglehetősen energikus lehetett, mert nem hagyta magát elhajtani a bürokrácia útvesztőiből - képzavar, mindegy. ) A kislány azóta már oda is került azt hiszem - a legutolsó emil arról szólt, hogy a gyámhatóság őket jelöli ki nevelőszülőknek, és már az ismerkedési periódusnál tartanak, vagyis naponta mennek be hozzá, hogy ne legyenek túl idegenek a kicsi számára. Ez kb egy hónapos időtartam, de az már lejárt amennyire emlékszem.

(És ha a vérszerinti anyja nem jelentkezik januárig, akkor állítólag az új törvények szerint örökbe is fogadhatják - szvsz. nem fog jelentkezni, mert egyre rosszabb állapotban van.)

Szegény gyerek, már születése után ide kellett volna kerülnie, olyan sovány hogy rémes. Egyetlen gyereknek sem jó az intézet, még ha a legszebb is akkor se!

Előzmény: Fuly (167)
Fuly Creative Commons License 2002.10.18 0 0 167
Sorjában:

Hajrá meastick!
Remélem, kaptok gyereket, és csak egyet akarnak adni egyszerre! Ne menjetek bele másba! Testvérekkel, különösen más nevelőszülőtől érkező testvérekkel vigyázzatok.

Inkább lassabban, de az első a saját családod. Ha az jó, aztán fogsz tudni segíteni másokon is. Ha az összedől, még több segítendő ember lesz!

Rejtett terhesség:
Mi van a mamával? Felfogta, hogy mi történik? Tudunk valamit segíteni?

Magdolnav:
Ha még mindig semmi, akkor dobj egy mailt. Találtam valami lehetőséget.

Alice:
Jól tudom, hogy a máltánál sikerült elintézni a kihelyezést?

Üdv mindenkinek
Fuly

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 166
Sziasztok!

Hétvégén lesz a FIKSZ döntés. Akkor kapja meg a párom a tanusítványt, már nagyon várjuk, hátha a papírral együtt végre babát is kapunk. Szurkoljatok!!!

Meastick

magdolnav Creative Commons License 2002.10.09 0 0 165
A kórházban csak tudják mi a helyzet?Legalábbis reménykedjünk.Az orvosi titoktartás miatt gondolom nem mondanak semmit,de ha biztos,hogy kórházban van!!akkor esetleg megnyílna,ha látja hogy van kiút.
Előzmény: Törölt nick (161)
Fuly Creative Commons License 2002.10.09 0 0 164
Szia!

Milyen csapatmunka az, ahol folyamatosan ellenmondások, hazugságok vesznek körül?
Hát ilyen...

Sajnos, a dolog sehol nem felhőtlen, de van, ahol rosszabb...

Próbálj meg a gyerekekre koncentrálni!

Üdv
Fuly

Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 163
Sziasztok!

Ezt már az örökbefogadáson is leírtam, bocs, ha valaki kétaszer látja!

Nekem az a bajom most, hogy a Megyénkben rengeteg az ellentmondás.Egyik azt mondja, hogy nincs gyerek, akit nevelőszülőhöz akarnak adni, a másik azt, hogy tömve vannak a csecsemőotthonok.(Ez utóbbit azok a nevelőszülők is megerősítették, akik a gyermekekért mentek kihozni őket.)Az egyik azt mondja, hogy a tanfolyam vége elött nem adhatnak gyereket, a másik oldalon meg ott van az, hogy 10 résztvevő házaspárból 6-nál már vannak kihelyezett gyerekek. Az a helyzet, hogy amikor otthon eszi a magány és a gondolatok az emberlányát, ezek mindíg felötlenek bennem. Most mi ez?Milyen csapatmunka az, ahol folyamatosan ellenmondások, hazugságok vesznek körül?

Meastick

Fuly Creative Commons License 2002.10.09 0 0 162
Azért nem mondja el, mert maga előtt sem vallja be.
Egyszerűen nem képes elmondani azt, ami nincs.
Ennek a fordítottja is igaz, volt egyszer egy 8 hónapos(!) álterhes lány. Ő is és a férje is(!) nagyon várták a babát.

Nagyon nehezen sikerült velük elfogadtatni a valóságot.

Szóval pszichológus (pszichiáter) szaksegítség kellene neki sürgősen.
Milyen osztályon felszik? Ki látogatja?

Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 161
Sziasztok!

Most már biztos, hogy kórházban van.T.bányán a Szt.Borbálában.Egy szomszéd faluban lakó barátnőnk meglátogatta, de neki se az igazat mondta. A csajó azt mondja, hogy már az is előre lépés, hogy elment a kórházba, és ott lesz 1-2 hónapot.Állítólag műtik.(Ő se hisz neki.)Annyira szar belenyúlni valaki életébe, és sajnos köztünk se volt nagyon szoros a barátság. Még gondolkodom kicsit.Mit lehet mondani?Más csaj is felajánlotta neki a segítségét, és mégse mondta el az igazat.

Meastick

Fuly Creative Commons License 2002.10.09 0 0 160
Szükség esetén nyílt örökbefogadásban tudok segíteni, befogadó szülők meg minden van.
Előzmény: Fuly (158)
DAVIkate Creative Commons License 2002.10.09 0 0 159
Timi!
BESZÉLJ VELE! Feltétlenül!! Szólj, ha ugy gondolod, hogy orvosként be kéne szálljak. Megyek, beszélek vele én is, hivj fel!
Előzmény: Törölt nick (155)
Fuly Creative Commons License 2002.10.09 0 0 158
Sajnos, tök igazad van.

A nőnek SÜRGŐSEN segítség kell, mert ha elveszejti ezt a babát, akkor a kislányát s el fogja veszteni!
A kislány meg a mamáját, persze.

Előzmény: magdolnav (157)
magdolnav Creative Commons License 2002.10.08 0 0 157
Szerintem ez a szerencsétlen azt hiszi,ha tagadja,akkor nem is igaz! Nem vagyok pszichológus,csak tanultam hat évig,ez már egy beszűkült tudatállapot.Biztos,hogy kórházban van?-mert akkor már talán tragédia nem lehet,de ennek feltétlenül nézz utána.
Szeretettel üdv.C.
Előzmény: AliceCsodaországban (156)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.10.08 0 0 156
Igen, azt tanácsolom, beszélj vele.
Nehogy már egy kukában találják meg ezt a gyereket... tegnap is találtak egyet.

(Ha ennyire nem akarja, könnyen szülés utáni depresszióba eshet, nem gondolod?)

Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.08 0 0 155
Sziasztok!

Sztorizok egyet.:
Van egy ismerős csaj, aki teljesen úgy néz ki, mint aki terhes.Már van egy 6éves lánya, elvált.Nem régen ült mellettem, és a nagy hasa mozgott.Rá kérdeztem, azt mondta nem igaz.Sokan kérdeztük mmi van, tagadja.
Az apja ugyan alkoholista, de ő is azt mondta, hogy 4 gyereke van,3 unokája, már látott elég terhest, a csajó terhes, de neki is tagadja.Most a7-8. hónapban lehet.Azt állítja, hogy cisztája van, azért néz így ki. Na jó, hogy a hasa nő, de a melle, az arca, a keze, a lába is?Most elment egy másik városba kórházba, az egyik barátnője megadta a számát, és arra kért beszéljek vele, mert meg fogja bánni, ha örökbe adja.
Most mit lehet ilyenkor csinálni?Segítsetek!
A jóakaró barátnő, azért kért meg, mert tudja, hogy nevelőszülő akarok lenni, és már tanulok is.
Azt mondta, hogy beszéljem rá, hogy én nevelőszülőként nevelem a gyerekét, amíg ő nem képes rá(anyagi-mentális, stb. okok).

Mára ennyi.Kérlek adjatok tanácsot.Belefollyak-e az ügybe, és hogyan.

Meastick

magdolnav Creative Commons License 2002.10.07 0 0 154
Sajnos semmi hír,nagyon rossz így!
Annyit találtam,hogy régebben a Szociális és Családügyi Min.volt az illetékes,most fogalmam sincs.Megvallom,azt sem tudom maradt-e az új kormányban ez a minisztérium.Megvallom jó ideje nem figyelem ezeket a változtatásokat.Az a tapasztalatom,hogy rengeteg pénzért minden új átszervezi a minisztériumokat, a hatékonyság ezzel arányban nem nő.Belefásultam már,amúgy is rossz passzban vagyok,aki ezt a várakozatást kitálta,az nem is tudja mennyi hiábavaló szenvedésst okoz vele.Ugyanis szilárd meggyőződésem,hogy van olyan gyerek az országban,aki már régen velünk lehetne.Rosszul fogalmaztam,többesszám a helyes,vannak gyerekek és várakozó családok.
Szeretettel üdv.C.
Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 153
Sziasztok!

Füli sok sikert, és örülök, hogy jól vagytok!

Cili!

Rossz, hogy még mindíg semmi örömhír nálatok!

Mindenki!

Nem tudjátok, hogy melyik minisztériumhoz tartoznak pontosan a TEGYESZ-ek? Jó lenne nekik is olvasni ezt a topicot!Komolyan mondom!Ez akkor jutott eszembe, amikor DAvi azt mondta, hogy kiálltsunk nagyobbat!
Derítse már ki valaki, hogy kié ez a terület, és írja le ide valahová...

Előre is köszi!

Más:

Már folyik a második tanfolyam, ahová csak én járok, a 32 órás.Elég lazának találom, de érdekes.
Pszichológia, Egészségügy, Gyámi ismeretek, és Pedagógiai ismeretek.November végéig tart sajnos, kicsit félek, hogy a tél közbeszól, mert a Bakony már 10 centis hóban is átjárhatatlan. REménykedjünk.

Sziasztok!

Meastick

Fuly Creative Commons License 2002.10.07 0 0 152
Szia!

Mi jól vagyunk, baba is, sőt, a kislány mamája is.

Ha van egy kis szerencséje, akkor jan-febr táján visszakerülhet a baba, ha nincs, akkor valszeg tartósabban nálunk marad. Ez attól függ, hogy a mostani megkapaszkodási kísérlet mennyire lesz sikeres. Amennyit lehet, mi segítünk.

Üdv
Fuly

Előzmény: Törölt nick (147)
magdolnav Creative Commons License 2002.10.06 0 0 151
Köszi a választ,ha a korábbi írásokat elolvasod,abból kiderül hogy mi is a mi gondunk.Röviden örökbefogadható öt éves kor körüli kislányra várunk.A hivatallal kapcsolatban a vélekedésünk hasonló a Tiédhez.
A meddő várakozás és a kiszolgáltatottság a legrosszabb az egészben.
Itt a két fórumon,már mindenki segít,és ez adja az erőt!
Előzmény: AliceCsodaországban (150)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.10.05 0 0 150
Úgy segített az internet, hogy kaptam jó pár mailt, amikre válaszoltam és összehoztam az érdekelteket. Nem tudom mennyire befolyásolható a hivatal, csak annyit tudok a visszajelzések alapján, hogy rém lassú, és mintha nemigen akarnák kiengedni a kezükből a gyerekeket - nem személyiségként, hanem aktaszámokként kezelik őket. De ha a gyakorlatra vagy kiváncsi, mert hasonló gondod van, szivesen megadom a barátnőm számát, akinek sajna már van gyakorlati tapasztalata.
Előzmény: magdolnav (149)
magdolnav Creative Commons License 2002.10.05 0 0 149
Szomorú történet,de remélem jó a vége!!Hoygan segített az internet? Befolyásolható a "hivatal"?
Ha van kedved írjál erről!köszi
Előzmény: AliceCsodaországban (148)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.10.05 0 0 148
Idemásolom egy nyár elején megjelent hozzászólásomat, amelyet az SOS fórumba tettem be, de valaki ide is átmásolta - köszönet érte:

"Kedves olvtársaim egy nagyon szomorú történetet vagyok kénytelen veletek megosztani.

Régi barátnőm valam egyidős lánya 20 éves korában rászokott a kábítószerre. (Nem a családi háttér miatt, csak rossz társaságba keveredett.) Maga a történet nem túl érdekes, a család állomásait nincs kedvem felsorolni, mindenesetre mindent megtettek amig lehetett és amit lehetett. A lány később elköltözött, majd terhes lett. Mivel a gyerekét nem tudta ellátni, különféle problémák után a gyámhatóság a nyugdíj felé közelítő barátnőmet jelölte ki gyámul, aki a kicsit azóta is lelkiismeretesen neveli.
Igenám, de a lány még egy kislányt szült, akit a barátnőm már nem képes ellátni. A gyámhatóság intézetbe tette, ott van ma is. A barátnőm rendszeresen látogatja, de szeretné, ha a lelketlen és rideg környezetből családi körbe kerülne, ahol szeretik.

(Külön topicot érdemelne a gyámhatóság hozzáállása ill. ahogyan az intézetben gondozzák...)

Mivel az anyja - noha a születése óta nem látta, és a pszcichológusa tanácsára nem is akarja, nehogy érzelmileg kötődjön hozzá - nem mond le róla, nem adható örökbe.

Amúgy a lány már egy jó ideje leszokott, a baba egészséges, mosolygós és szép. De az anyja depressziós, így nem lehet rábízni"

A fejlemény azóta annyi, hogy úgy néz ki, a kislány 2 hét múlva szerető családba kerül, és az internet segített neki ebben!
Örülök neki rohadtul!

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.02 0 0 147
Bocsi OFF leszek!

Füli jól vagytok?

Meastick

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!